i ildheer Schönberger Irijgt Patrick Schoofs Is vaardige luitenant iouwt .r. ale v lussen de Mechelaars de maan nu de Lokerse Uefa-deelname V p.i Robert Waseige «Wat een ontlading Jubileum boor Roland Ingels Keuze bij Beveren Garot of Danny Pfaff Komt ook Bert Cluytens terug naar Freettiiel SPORT VOETBAL Lokeren Nationale VEREN-KORTRIJK 3-0 de eerste wedstrijd van de voetbalkompetitie 1981-1982 speelde SK eren Kortrljk in eigen Guldensporenstadion in de vernieling. De wedstrijd Üigde toen op een 0-2 zege voor de Waaslanders. De Kortrijkzanen herstel- zich echter snel van de opdoffer en draaiden nog lang mee in de strijd om J Uefa-ticket. Beveren dat toen door kenners een belangrijke rol in dit Kipioenschap kreeg toebedeeld deemsterde echter weg, verloor zijn kansen |Uefa-cup deelneming, maar speelde de laatste thuiswedstrijden tegen Tidard en Anderlecht, weer als een klasseploeg. Veel was er nu voor de twee ins niet meer te rapen. Beveren kon mits een zege over Kortrijk wippen in de 1 maar dat kan alleen maar belangrijk zijn voor de klubstatistieken. de Waaslanders was aeschorst was, vond de Duit- men er ook voor geel-blauw lönberger nog maar eens ser een vaardige luitenant en maar Albert en Martens waren I bekwame veldheer. In in de eerste helft was het mid- niet bij de zaak. Ook niet lofs, onmiddellijk op het denveld dan ook doorlopend scheidsrechter Van Volcem I vermits Van Moer geel Beverens bezit. Kansen kwa- die een zware overtreding eerst op Schönberger en daar na op Theunis onbestraft liet. Kortrijk kreeg langs Peeters nog wel een kansje maar de Nederlander was er ook niet. Na de rust redde Jean-Ma- rie Pfaff Beveren van de ne derlaag. In minder dan twee minuten moest Pfaff driemaal een hard schot weren. Bij het schot van Peters had onze nationale portier trouwens toen ook de hulp van de deklat nodig. Beveren overleefde die moeilijke periode en toen ver zette Schönberger opnieuw de bakens. De middenvelder toonde hoe aardig voetbal wel kan zijn en na de wedstrijd was trainer Braems bijzonder opgetogen over Heinz: «Ge lukkig was er Schönberger, hij liet weer individuele staaltjes van groot kunnen zien. In de tweede helft trok hij de rest van de ploeg naar een betere prestatie». Inderdaad, Beveren toonde de 5000 toeschouwers nog topvoetbal. Het was Schoofs die uit een knappe voorzet van Baecke, na lange tijd weer in de ploeg, de score opende Patrick Schoofs betekende hierdoor zijn knappe prestatie. Even iater was het opnieuw een samenspel Baecke- v i 11 nr ec j. l.- Schoofs die door de bezoe- - Kortrijk 3-0. J U Pfaff redt prachtig en kende doe|man Qp he, nippef. cas erbij om eventueel een handje toe te steken, tje uit het doel werd qehaald. (dw) SK Beveren - Kortrijk 3-0. Weihrauch heeft kennelijk plezier in de doelman Vanderschommen hier ingrijpt. (Iv) Beveren - Kortrijk 3-0. Patrick Schoofs drukt af en meteen is het 1-0. <lv) Beveren bleef drukken en Schönberger deelde geweldi ge voorzetten uit. Een kwartier voor tijd kon Martens op zo een voorzet de score verdub belen. Beveren was nu volko men de baas en de Kortrijkza nen konden enkel nog de schade beperken. De Waas landers bleven komen, scho ten nog tweemaal tegen het hout maar Ronny Martens kon tien minuten voor affluiten de supporters toch een derde doelpunt schenken. Tevredenheid achteraf in de geel-blauwe kleedkamer. Braems zei nog: «Eens Beve ren goed begon te draaien was het met Kortrijk gedaan. Deze wedstrijd was een uitste kende voorbereidinq voor het bekertreffen van 11 mei op Waterschei.» Inderdaad, als Beveren zijn twee wedstrijden om de halve finale van de beker van België speelt tegen het tempo van de tweede helft, dan kan de finale de Waaslanders maar moeilijk ontsnappen. Hugo Aerts Lngdurige kilometers op een beregende autostra- Ifichting Waregem. Op weg naar de voorlaatste ibalpartij van het lopende seizoen. Enkele boog- Tbuten van het Gaverbeekstadion passeer je aan Rechterzijde een wildwapperende Lokerse sup- ersvlag. Een huldeblijk van vroegere Wase inwo- i die ondertussen wel hun intrek namen in West- fcnderen. maar jaarlijks hun Lokers hart toch even Balen ter gelegenheid van de komst van «hun» ltbalploeg. let geeft je allemaal ruim de lom de Lokerse situatie, J speeldagen voor het ein- Ivan de kompetitie, nog voor de geest te halen moet dan tot de slotsom Ben dat het wel heel eigen- Big gelopen is om nu nog |ard te moeten knokken een Uefa-ticket Ge- md tot één van de best Bballende ploegen van het p met in hun rangen diverse wider sterke individualitei- L En toch zijn de vier nog te verdienen punten een nood zaak om ook volgend jaar Eu ropees te spelen. En zelfs dan blijf je afhankelijk van de resul taten van de andere ploegen Gent en Antwerp en in minde re mate van Anderlecht. Een situatie om koude rillin gen, van te krijgen, bijzonder als je weet dat Waregem aan huis een echte «giant-killer» is en Lokeren er de laatste jaren met in slaagde om suksesrijk terug te keren. Als onze me morie ons niet in de steek laat Op vrijdag 21 mei om 20 uur wordt in het Lokerse i het jubileum gevierd van de ouwe getrouwe d Ingels. Lokeren heeft niets onverlet gelaten opdat feestelijke gebeurtenis grote vormen zou aan- Er is eerst een voorwedstrijd die betwist wordt tussen a Lokerse Entente en Dow Terneuzen (deze laatste is an de naam te zien een zusterploeg). De hoofdwedstrijd wordt dan betwist tussen de huidige tpelers van Sporting en een ploeg van ex-spelers, met p.m. Van Lessen, Henrotay, Dardenne, Querter, Cornelis- ïen, Hanssens, Hansen, Noliet. De Pape en verschillende T»r gelegenheid van deze jubileumwedstrijd werd een eoaie brochure uitgegeven over de loopbaan van alapd Ingels Deze brochure is verkrijgbaar op het 0 akr»tahaat van de klub en wordt verkocht tegen 50 fr olgende week meer nieuws over deze wedstrijd en een breid artikel over jubilaris ingels. is het nu toch al enkele seizoe nen geleden dat men er even eens op een zaterdagavond, met 0-2 cijfers ging winnen. Een paar uur later als je opnieuw aan diezelfde vlag voorbijkomt, dit keer aan je linkerzijde, kan je al heel wat opgeluchter ademhalen. Een nieuwe, mogelijk beslissende stap werd in de richting van Europees voetbal gezet. Ant werp sneuvelde half tegen An derlecht en meteen wipt Loke ren weer in gunstige positie. Met enkel nog de sluitings wedstrijd tegen rode lantaarn KV Mechelen op het program ma is de zegerijke eindstreep in zicht. Als men het inderdaad aan huis niet kan klaren om het reeds enige tijd veroor deelde Mechelen op de knieën te krijgen dan mag men rustig stellen dat men geen Euro pees voetbal verdient. Men heeft het lot weer in eigen handen. Toch blijft het oppassen. De Mechelaars kunnen hun rode lantaarn niet meer kwijt en hun eerste klasselichtje werd reeds enige tijd terug gedoofd. De traditie wil echter dat een degraderende ploeg vaak op een ophefmakende manier af scheid wil nemen van de hoogste nationale reeks. Men heeft immers niets meer te verliezen en nog een laatste mogelijkheid voor publiciteit ligt open alvorens weer af te dalen naar enkele jaren van mindere belangstelling. Wis seltrainer Kuterna heeft sedert hij het sportieve roer overnam van spelersvriend Van Dam me nog geen overwinning meegemaakt. Laat ons hopen dat het ook op Daknam niet zover komt. Na tijden van ver wenning is Europees voetbal in het Waasland toch nog altijd bijzonder welkom. Robert Coremans SV Waregem - SC. Lokeren 0-1. Verheven heeft zich voorbij Denorme gedribbeld en zal de bal voor doel zenden, (hdv) N| It Enkeie weken geleden scheen het een uitgemaakte zaak: Philippe Garot zou Beveren verlaten en dichter b«| huis een onderkomen zoeken Kandidaten bleken toen de nieuwe eersteklasser Seraing en SK Tongeren Bij de Beverense bestuursleden is men nu echter niet meer zo eensgezind om Garot op de transferlijst te plaatsen. In de laatste wedstnjden speelde de ex-Stan- dardman zo sterk dat verschillende Freethielverantwoor- delijken hem nu toch maar liefst in het Waasland zouden houden. Garot zelf vraagt naar verluidt niet beter. Hij heeft zich goed aangepast aan de spelersgroep en is een vaste waarde geworden in het geelblauwe elftal Minder gelukkig over deze evolutie is Danny Pfaff Het is nu al een tijdje geleden dat Danny nog m de ploeg kwam en dat zint hem nieL «Wanneer Garot dan toch blijft, heb ik het liefst dat men mij op de transferlijst plaatst. Nog een jaar op de bank en dan kan je het topvoetbal bijna vergeten. Hopelijk kan het bestuur daar begnp voor opbrengen. H.A. TWEE NIEUWE LIMBURGERS VOOR BEVEREN Zoals verwacht is trainer Urbain Braems akkoord ge gaan met de beslissingen van de Beverense verantwoor delijken i.v.m. de herschikking van de trainersstaf voor volgend seizoen. Het kontrakt met Braems, als hoofdtrai ner, werd verlengd. Braems krijgt volgend jaar dus Rik Pauwels als veldtramer aan zijn zijde. Guido Ferket heeft ook ingestemd met de voorstellen van het bestuur Hij zal vanaf volgend jaar als jeugdkoördinator werkzaam zijn op Freethiel. Nog ander nieuws van Freethiel? Sommige bestuursle den zouden graag Bert Cluytens opnieuw naar het Waasland halen. Cluytens zelf staat daar niet weigerach tig tegenover maar in het Waasland vreest men dat de prijs die Anderlecht voor de gewezen Beyeren-aanvaller zal vragen te hoog zal iiggen Onderhandelingen over de eventuele overeenkomst starten volgende week. Zeker is dat Beveren volgend seizoen met twee nieuwe Limburgers zal aantreden Geel-blauw bereikte een over- vê^^^r^%'anömi9&envefoer^tlimans,"22 jaar ,ennaar het schijnt ook op het verlanglijstje van andere eersteklas- se kiubs, en van de 19-jange aanvaller Lodders. Met Schoofs en Theunis krijgt Beveren nu dus een duidelijk Limburgs tintje. H.A. Een broeierige kleine kleedkamer onder de Waregem- se hoofdtribune. De kondenslucht verhinderde de gebnF den onder ons om gedurende de eerste minuten een duidelijk zicht te hebben op de gelukkige gezichten van spelers en verantwoordelijken. Wie wel klaar zag was trainer Waseige Bijzonder zenuwachtig werd er langs alle kanten nieuwsgierig geïnformeerd of de 0-0 uitslag op de Bosuil, zoais die enkele minuten voor het affluiten van de wedstrijd werd doorgegeven, ook de einduitslag was. Ja, kwam de bevestiging van een aandachtig radioluis teraar. De Lokerse trainer kraaide het meteen uit: «Dan is het hier uiteindelijk toch de wedstnjd van de waarheid gewor den,» ging hij verder. «Een serieuze ontlading na weken van ingehouden spanning. Spijtig dat we tot de allerlaat ste wedstrijd zullen moeten wachten om definitief uitsluit sel te krijgen. Pas na winst tegen KV Mechelen zullen we zeker kunnen zijn. Dat is het resultaat van het feit dat we gedurende het seizoen te veel punten goedkoop hebben weggegooid. De kansen zijn nu gelukkig gekeerd. Het lot zit weer in eigen handen De eerste helft was misschien niet zo schitterend. Vooral een gebrek aan agressiviteit in het middenveld viel daarbij op. Na de rust beterde het allemaal. Het behaalde resultaat is mijns inziens dan ook verdiend te noemen». In de Lokerse kleedkamer was er ook belangstelling van een Pools vertegenwoordiger voor Gregor La to. De man was door de Poolse voetbalbond uitgestuurd om de vernchtingen van de Poolse internationaal te volgen Of hij in zijn notaboekje gunstige notities had neergeschre ven met betrekking tot de Lokerse maratonloper kon niet worden achterhaald Wlodek Lubanski stond er glunderend bij «Op die manier ga ik mijn beslissing om er definitief mee te stoppen nog moeten herzien.» haalde de Pool lachend uit. «Ik ben blijkbaar nog niet versleten ais je ziet dat ik mogelijk één van de belang njkste goals van het seizoen gescoord heb. En met het hoofd dan nog wel ja, nadenken heeft de Pool altijd ai gekund. R. Coremans Larsen is aan de bal. Lubanski r. toe in de achtergrond, (hdv) trekt ten aanval. Preben rij en Verheven en Mommens kijken SK Waregem - SC. Lokeren 0-1. Gudjohnson werkt jÉÉ zich voorbij Denorme. (hdv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 1