De vruchten van Heirmans werk I Lokerse op drie punten van Deinze Zonder problemen Taktische winst voor K.A.V.D. Van het Dendermondse voetbalfront Fons Dreesen Minivoetbaltornooi SK Oudegem Dirk Verbustel le het doelhout bracht redding, (vh) VOETBAL Tegen het veroordeelde Ever- gem dat op het Konkelgoed te Lebbeke bovendien nog uit pakte met een verjongd elftal, hadden Leo Verhulst en zijn maats geen enkele moeite om zware 4-0 cijfers op het bord te prikken. Absolute uitblinker in het SK-team was zonder twij fel Dany Vermeir, heer en meester op het veld. Hij ver stond uitstekend de kunst om de plaatselijke spitsen af te zonderen en vond bovendien nog tijd en gelegenheid om het vierde doelpunt te skoren. Nu is het wel zo dat de opportuni- Lokerse SV - Boelare 2-1. Van Rompaey leverde een sterke prestatie tegen tfoelare en scoorae nei tweeae uutipuru teit van de thuisploeg in de hand werd gewerkt door het 1* Provinciale Lokerme S.V. - Boelare 2-1 Met nog twee wedstrijden voor de boeg komt Lokerse terug tot op 3 punten van Deinze dat duidelijk op de knieën naar de eindstreep kruipt. Een waterkansje, dat wel, maar In voetbal Is en blijft alles mogelijk. Ruim zo belangrijk voor Lokerse Wis het verlies van Denderhoutem zodat de rood- wttten van Eugène Beert zelf drie punten uitlopen op de konkurrenten voor de tweede plaats. Een tweede plaats die promotie kan Insluiten zoals dat vorig seizoen nog het geval was met F.C. Denderleeuw. Indien Lokerse zondag de was de eerste wedstrijd dat thuiswedstrijd tegen Lovende- Eugène de ploeg van Lokerse gem kan winnen is die tweede coachte, plaats alvast een feit. En daar Zondag had trainer Baert op- zal men aan de E3 alles voor nieuw de ploeg veranderd. Aa- doen. Indien het tijdens de bech die geen voldoening slotdag van de kompetitie nog meer gaf werd aan de kant moet gebeuren kan het im- gelaten terwijl Everaert terug- mers erg moeilijk worden want keerde na een licht werkonge- uitgerekend die dag moet Lo- val. Meteen schoof Hugo Mi- kerse op bezoek bij Dender- chielsen naast Vervaet in de houtem. spits. Wat nu het duel tegen Boelare Een verzwakking was dat blijk- betreft heeft Lokerse een baar niet want Lokerse draai- sportieve weerwraak kunnen de voor de rust terug op een nemen voor de nederlaag die hoog peil. De akties werden Lokerse enkele weken gele- vlot in elkaar gespeeld en re den op het veld van Boelare sulteerden in reële doelkan- inkasseerde. Voor trainer Eu- sen. Dit lokaal overwicht werd géne Baert een dubbele ge- trouwens op de 25' beloond noegdoening want de uitge- toen Everaert gepast Costa stelde wedstrijd op Boelare Vervaet wegstuurde, Costa draaide rond Van Poucke en knalde onhoudbaar binnen. Een doelpunt dat Lokerse nog stimuleerde en de bezoekers kregen het zwaar te verduren. Toen iedereen zich reeds ver zoende met een krappe 1-0 ruststand maakte Bernard Ol- levier knap de weg vrij voor Ivan Van Rompaey die met een magistraal schot de lokale voorsprong verdubbelde op de 45'. Na de herneming kon Lokerse zijn veldoverwicht evenwel niet bestendigen. Boelare kreeg steeds meer greep op het spe(verloop en reeds op de 48' kregen de gastheren een eerste verwittiging toen For- deyn alleen voor doelman Mal- fliet kwam opdagen maar die redde met de voet. Pech voor Lokerse toen een sterk spe lende Ollevier gekwetst werd en moest vervangen worden door de jonge Smet. Op de 68' gebeurde dan wat reeds gerui me tijd in de lucht hing. De bezoekende spelmaker Eg- germont kon met een staal hard schot dat afweek op voor stopper Van Eeckhout mil deren. Een treffer die Boelare nog extra stimuleerde en Malfliet moest een grote redding op brengen om een kopstoot van Dutrez te neutraliseren. Maar bleef Boelare tot het ein de van de wedstrijd dominere. dan kon een sterk spelende Lokerse defensie verhinderen dat doelman Malfliet nog ern stig werd bedreigd. De beste kansen waren nog voor een snel counterend Lokerse maar Vervaet, Van Rompaey en Van Renterghem lieten de kans onbenut om hun ploeg definitief buiten schot te brengen. W.V.L. Lokerse speelde met: Malfliet, Ollevier (60' Smet), Lam- brechts, Van Eeckhout, So gers, Van Driessche, Everaert, Van de Cauter, Van Rompaey, Michielsen en Vervaet. K.A.V.D.-VB Denderhoutem 3-1 onortodoks voetballen van de bezoekende verdediging. Die trachtte een stugge mandek king toe te passen, maar dat liep niet altijd van een leien dakje, omdat, individueel be keken, Lebbeke meer talent aan boord had. Na de wed- strijd hadden wij een gezellig Lebbeke Evergem 4-0. Van Rossem kopt maar praatje met oefenmeester Fons Dreesen. «Het loopt de jongste weken wr-er gesmeerd bij SK Lebbe- ko, zodat we het ontbreken an Jean-Pierre Lippens nau welijks aanvoelen. Ik geef toe dat Evergem zich zwak opstel de en het bij flitsen hield.» Op een vraag of hij zijn kon- trakt ging verlengen bij SK Lebbeke. zei de Lierenaar: «Het is een kwestie van ver trouwen. Mondeling is de zaak zogezegd al in kannen en krui ken, maar het moet nog op papier worden gezet. Ik vind het gezellig werken te Lebbe ke en op mijn ouderdom dien ik geen riziko's meer te ne men. De financiële kant speelt voor mij geen enkele rol. Ik ben blij dat SK Lebbeke weer zijn behoud in eerste provin ciale heeft kunnen verwezen lijken en zonder die ongelukki ge wedstrijd tegen Dender houtem hadden we nog een betere klassering kunnen be reiken.» Ondertussen is het zo dat het duo Buytaert-Dreesen op zoek Lebbeke - Evergem 4-0. Lebbekenaar Meersman trekt ten aanval (vh) prima spits aanwerven om die Rossem waarschijnlijk niet ge- wer(j (je man Ujt Ternat' naast Frank Van den Broeck licht worden. In de ogen van meevaller dit seizoen, naar versterking voor het uit te spelen. Naar verluidt zal hen die het sportief beleid van volgend seizoen. Men wil een de optie van Frangois Van de Konkelgoedploeq voeren KAV Dendermonde heeft vriend en tegenstander verrast In gunstige zin. Het liet Verbroedering Denderhoutem, dat de tweede plaats In de rangschikking beoogt, geen schijn van kans. Dendermonde was gemotiveerd en slagvaardig. Het toonde een algehele Inzet, zorgde geregeld voor opwindende momenten en kwam. drie keer tot scoren. Het bracht varder voetbal van een hoog gehalte en toverde om de haverklap vlotte kombina- tles op de grasmat. Het was daarbij bepaald sneller dan zijn opponent en maakte geregeld een vuist. Ingrediënten te over om de kijker gunstig te stemmen. Sfeer was er ook want het KAVD-stadion is nog sfeervol ler en gezelliger bij kunstlicht. Een dergelijk Dendermonde had men dit seizoen nog niet aan het werk gezien. De ploeg heeft ontegensprekelijk een gunstige evolutie ondergaan. Het werk dat trainer Freddy Heirman in het Grembergse stadion heeft gepresteerd be gint nu vruchten af te werpen. Daar zijn de Dendermondse voetballers het unaniem over eens. Kenners die het werk van Heirman van nabij volgen, moeten dat beamen. Die man heeft bovendien zoveel impakt op zijn poulains, dat hij ze door een vuur kan laten marcheren. Dat is één van de oorzaken waardoor KAVD de laatste twee weken het behoud kon veilig stellen. Paarsblauw mist alleen een typische afwerker. Had het daar kunnen over be schikken, dan had het onte gensprekelijk post gevat bin nen de eerste drie in de alge mene rangschikking. gebeurd. Dat bedaarde enigs zins de anderen en verhinder de eventuele moeilijkheden of een uitsluiting,» aldus de Den dermondse aanvoerder. Die beslissing van de scheidsrechter werkte echter op de K.A.V.D.-spelers als een rode lap op een stier. Dat is ook de mening van manager Richard Van Der Straeten: «Het was een plezier om zien met welke inzet er nadien werd gespeeld. De wil om te winnen was nooit zo groot. Toen Stefaan De Wolf vanop veertig meter ons opnieuw op winst bracht, was de zege een zekerheid. Piet Abbeel op strafschop nam nadien alle twijfels weg. De ploeg heeft nu bewezen meer waard te zijn dan het klassement laat ver moeden. Hadden we dit sei zoen over een typische afwer ker kunnen beschikken, dan waren we zeker binnen de eer ste drie geëindigd. Op deze ploeg moet nu verder ge bouwd worden. Wie het daar niet over eens is, heeft geen kennis van voetbal. Heb je kunnen vaststellen hoe een Dirk Van der Putten een voet baller als Jean-Claude Kes- tens uit de wedstrijd hield? Hoe een Stefaan De Wolf met zijn linder de tegenstrever geregeld voor een voldongen feit plaatste? Dat zijn maar twee voorbeelden. Ik zou ei genlijk alle spelers hier op een rijtje moeten zetten. Stuk voor stuk hebben ze hun waarde bewezen. Plaats daar een de gelijke afwerker bij en je be schikt over een ploeg voor ve le jaren», zegt Richard Van Der Straeten. E.D.M. Snel K.A.V.D. liet van bij de start zijn inzichten blijken. Al na tien minuten verscheen Dirk Ca- trysse alleen voor de bezoe kende doelman. Hij nam de bal echter verkeerd op de voet, waardoor het leder over de dwarsligger zoefde. Gere geld werd er tijdens die eerste helft op doel geschoten en bestendig dwong KAVD over wicht af. Dat resulteerde net voor het ingaan van de rust in een doelpunt. Stefaan De KAV Dendermonde - Denderhoutem 2-1. De inzet van Frans Schepens is werkelijk voorbeeldig. Ook hier is hij ver doorgedrongen in het vijandelijke kamp. (wvc) Wolf, een kraan van een voet- naars het eens te zijn omdat balier, had de bal in bereik van de fout net op de rand van de Wim Waegeman gebracht. Die grote rechthoek gebeurde, kon er binnen een tros van Aanvoerder Luc De Donder spelers de beslissende stoot zelf hierover: «Ik begin een aan geven. overtreding, een randgeval. Sensatie was er genoeg in Mijn kollega's oordeelden dat de tweede helft. Al na twee een penalty een te zware minuten beging Luc De Don- sanktie was. Bijna gingen ze der een overtreding op Bom- de spelleider te lijf. Ik ben beke, die door de scheidsrech- uiteindelijk zelf aan de ter met een penalty werd be- scheidsrechter gaan zeggen straft. Maar met die beslissing dat de overtreding inderdaad bleken weiniq Dendermonde- binnen de grote rechthoek was Trainer Freddy Heirman was na afloop van de wedstrijd biezonder opgetogen. Zijn ploeg had vooral taktisch de tegenstrever schaakmat gezet. Alle opdrachten die de spelers hadden meegekregen, werden naar de letter uitgevoerd. Begrijpelijk dat je dan als oefenmeester met de glimlach voor de pers verschijnt «ledereen heeft gespeeld zoals ik had gewenst. We zijn gemotiveerd van stapel gelopen en er werd op een voortreffelijke manier gekombineerd. De voorzetten wer den met de grootste zorg uitgedeeld en dat bracht verluchting in het spel. Hierdoor konden we geregeld gaten trekken in de bezoekende verdediging. Kollektief leverden we een prachtprestatie. Het ware onrechtvaardig iemand aan te wijzen als mindere of als betere speler. De bezoekers konden nauwelijks een tegenzet plaatsen. Al na tien minuten voerde ik een wijziging uit in de opstelling. Ik trok Wim Waegeman iets meer achteruit en liet Patrick Poppe meer op de linkerflank evolueren. Dirk Van Der Putten had de opdracht gekregen om Kestens uit de wedstrijd te houden. Dirk kweet zich uitstekend van die taak. Zoiets kan je Dirk opleggen. Wanneer hij een specifieke taak opgelegd krijgt, dan voert hij die naar behoren uit. Zo werd de aanval van de bezoekers voor een groot stuk geneutraliseerd. Op het middenveld bleken we een stap vlugger te zijn. Van daaruit werden de kombinaties opgezet die geregeld tot doelworstelingen en prangende momenten hebben geleid. Een dergelijke spelkonceptie moet ontegensprekelijk de kijker gunstig hebben gestemd. Fris-en offensief voetbal hebben deze keer tot een verdiende zege geleid, dat zal niemand betwisten. Dertig punten is ons streefdoel geweest. Dat aantal ligt momenteel binnen ons bereik en kan zelfs overschreden worden. Je zou kunnen stellen dat de kompetitie voor ons te vlug afgelopen is. ledereen heeft bewezen toch te kunnen knokken Dat stemt hoopvol voor de toekomst,» aldus oefenmeester Heirman. E.D.M. 4 VfZ, Van 17 september tot 12 okto- In dc Koninklijke Biblioteek SKIP 11 ber brengt men in de Josef Albert I te Brussel heeft een «Hl Haubrichkunsthalle te Keulen tentoonstelling plaats «eer aan| l „JÊkeen overzicht van «Fotografie de arbeid, eretekens voor tussen 1920 en 1980». Hier- werknemers 1830-1980.» De voor tentoon- gedaan op fotografen uit Ja- stelling heeft plaats op 30 april pan. Europa en de Verenigde om 17.IX) uur De expositie 4» v zwm Staten. De tentoonstelling sluit toegankelijk tot 12 juni. elke KAV Dendermonde - Denderhoutem 3-1. Jacques Joris speelde met een sprankelend nauw aar^j^hotokin^edagv^^^^^^n^^ KAVD een uitstekende wedstrijd (wvc) grootste vakbeurs ter wereld uitzondering voor de zon- en op dit gebied. feestdagen ij K.A.V. Dendermonde speelde dinsdagavond een oefenwedstrijd tegen Robi Moerzeke. Het maakte van de gelegenheid gebruik om enkele spelers aan es test te onderwerpen. Het ging om Jacques Schreurs, een verdediger van der< provincialer FC Berlare, Hans Van Damme, de spits van vierde provincial Rapide Lebbeke en Dirk Inghels van S.L.V. Zelzate. Een voor ons nobe \g onbekende. Buiten het definitief aantrekken van Patrick Poppe is er l K.A.V.D. niet zoveel nieuws onder de zon. I|* Of trainer Freddy Heirman volgend seizoen paarsblauw nog onder zijn hoe< zal hebben, is momenteel een vraagteken. Naar verluidt zou het K.A.V.D p| bestuur woensdagmiddag, na lang aarzelen, toch voprstellen hebben gedaan a zijn oefenmeester. Dat lange wachten is evenwel oorzaak dat Heirman ree m kontakten had met Jong Lede. Deze derde klasser zou Freddy Heirman willi aantrekken als veldtrainer. Naast hem zou Louis Christiaens daar als technis< m raadgever fungeren. Ondanks allerlei geruchten heeft Freddy Heirman nog geBi definitieve beslissing genomen. De Dendermondse spelers «in blok» oefenc sterke druk uit op het bestuur om Freddy Heirman te behouden. Anderzijr^ vragen ze Heirman zelf om aan te blijven. Dezer dagen valt alleszins e definitieve beslissing. We hebben in ieder geval nog zelden meegemaakt dat e spelersgroep zo een grenzeloos vertrouwen heeft in een oefenmeester. Niemai zal trouwens betwisten dat Heirman geen nuttig werk heeft geleverd I Dendermonde. Integendeel... SK Lebbeke doet volgend seizoen een beroep op Fons Dreesen. Dat is nu e^ uitgemaakte zaak. Dreesen wil echter meer materiaal. Voor ieder kompartimefe wil hij een volwaardige doublure. Hij hoopt op de medewerking van het bestul om dit te kunnen realiseren. Intussen kijkt Roland Delsin uit naar een ande™ klub. Deze linksbuiten wenst SK Lebbeke te verlaten. Dat verklaarde hij deze week trouwens zelf. Het Lebbeeks minivoetbaltornooi, waaraan de schaal «Delsin» is verbondi start op maandag 17 mei. Die avond worden er in de sporthal van Lebbeke di)h wedstrijden betwist. De eerste match begint om 19 u. Het tornooi wordt verdf gezet op vrijdag 21 mei en maandag 24 mei. ige pn Hm tol Er heerste deze week gelatenheid op de trainingen bij SK Oudegem. Eum nederlaag tegen SK Aalst is zwaar aangekomen. Het kan de degradatie kostet A, Sommigen leggen zich er blijkbaar bij neer. Nochtans is nog niet alles verlordwe Maar de nog resterende wedstrijden tegen Robur, op eigen veld en in Appelter h» moeten gewonnen worden. Mogelijks zijn drie punten al voldoende. Stel dat i filosofen winnen tegen Robur en nadien een punt halen op Appelterre. Maar d* o< zou datzelfde Robur op de slotdag moeten winnen tegen Excelsior Sint-Nikla|scf Oudegem heeft dus gedeeltelijk zijn eigen lot in handen. Maar dan zal er trfior meer inzet moeten gestreden worden als tegen SK Aalst. Toen liepen sommil^ (jonge) spelers er bij als gepensioneerden. Eén zaak is zeker al uitgemaakt Oudegem: Roger Pannecoucke, wordt op het einde van het seizoen bedankt vo»^ bewezen diensten. ;Da jvoc Die wel J nt De Hamse supportersklubs hebben Dirk Verbustel aangewezen als beste V3j||e speler van het jaar. Dirk zal dit weekend passend gevierd worden. lj| zaterdagavond is er een bal in zaal Den Bond. Daar zal Dirk in de bloemetfh worden gezet. De Hamse voetballer heeft de prijs in ieder geval verdiend. HijP*k een klubspeler en is bovendien opgewassen voor zijn taak. Wie VW Hamme nr®® een laatste keer dit seizoen aan het werk wil zien krijgt daarvoor de kans 1° Hemelvaartsdag. Dan krijgt het Marchienne op bezoek. De Waaltjes zuil knokken in Hamme, want als ze verliezen is het ticket naar de vierde klaf besteld. Er is dus een zeer grote kans dat de toeschouwers spektakel kunnfe c beleven. Oh ja... voor we het vergeten: in ieder geval proficiat Dirk Verbustelias E.D.^ «ge 28 - 14.5.1982 - De Voorpost SK Lebbeke - Evergem: 4-0

De Voorpost | 1982 | | pagina 28