Willy Goossens traint nu Eendracht Sint-Gillis Buggenhout moet op de eigen jeugd bouwen Oudegem met één voet derde provinciale V Nieuwtjes van FC Mere 'e Excelsior pakt de leidersploeg in! Derby in eindeseizoensfeer routen ziji izeggen, kratische [ringen in Mertens VOETBAL ROELS, DE VOETBALLER ZICH TACHTIG DUIVEN KOCHT: 2' Provinciale »t Frankle Roel» betekent zoveel al» omgang hebben met een realist. Op de DUIVEN vierentwintigste levensjaar weet Frankle wat verantwoordelijkheid Is. Op werkzaam Is, wordt hij daar dagelijks mee gekonfronteerd. Daar moet De Buggenhoutenaar is van nemen, omdat hij een funktle bekleedt die dat vergt. De jongsaf aangesloten bij Spar een hobby. En... een duivenmelker Is Frankle ook. Op zijn duiventil ta. Onder trainer Luc Huth was dan tachtig duiven. Daar heeft Frankle zijn werk mee. Met de hulp van vader- hij als tiener geregeld lid van uiteraard. Maar Frankle Is nog vrijgezel. Heeft dus tijd te over. het fanionelftal. Zijn leger- kan je bezwaar- dat Frankie Roels s. Wel kan hij in afdeling zijn Frankie is immers iemand die rezul- Winnen is voor het belangrijkste. Als mag hij geprezen en in de redding van Buggenhout had hij zijn Mertens werd hij aan de kant ge- gewoon omdat hij zijn mening durf- Een dergelijke spelregel wordt iedereen aanvaard. I rond de jaarwisseling in de Buggenhoutse in dat het best de laan uit te L Men wilde punten win- |n het behoud nastreven. I een beroep gedaan 0 Tilley en Jan Jacobs. 1 werd belast met de e aan een oefenmees- len toevertrouwd. Bei- len ze een klare kijk J zaken. Een ploegwijzi- u niet lang op zich laten Ronny Schaack en Roels verschenen in de kern. Punten wer den gewonnen. De heropstan ding kon beginnen en inmid dels werd het behoud verze kerd. «Die evolutie is het rezultaat van een algehele inzet, zegt Frankie Roels. Punten winnen met Mertens was niet meer mogelijk. Men kon met hem niet van gedachten wisselen. Hij wou altijd het laatste woord. Zijn wil was de enig geldende wet. Dat kan niet gezegd worden van het huidi ge trainersduo. Er is momen teel meer ploeggeest. leder een speelt thans voor ieder een. Daarvan hebben we de vruchten geplukt. In de toe komst moeten we ernaar stre ven om een ploeg te vormen met zoveel mogelijk mensen uit eigen midden. Dure vogels aantrekken kan een provincia le klub zich niet meer veroorlo ven. De aandacht moet toege spitst worden op de eigen jeugd, die moet beschermd worden. Is er iemand van de jeugd bekwaam om in het eer ste elftal post te vatten dan moet op hem een beroep wor den gedaan. Zo stel je de toekomst van een klub veilig, anders ga je financiële avontu ren tegemoet.» Frankie Roels (c) dienst onderbrak tijdelijk zijn voetballoopbaan. In die tijd pri meerden de studies. Frankie volgde met goed gevolg de humaniora en werd vertaler. Hij beheerst de vier traditione le talen en heeft noties van het Spaans. Dat hij dan ook niet lang hoefde te zoeken naar een job, spreekt vanzelf. Zoals bij het begin van deze bijdrage al gesteld, heeft Frankie Roels ook de duivensport als hobby «Daar was ik al van kleinsaf mee begaan. Vaders duiventil bezocht ik vrijwel iedere dag. Thans speel ik zelf met de duiven. Zo een tachtigtal hok ken er thans in mijn duiventil, die drie afdelingen telt. Op Dourdan en Quiévrain speel ik samen met vader. Een paar jaar geleden sloeg de ziekte toe onder ons duivenvolkje. We moesten ze allemaal weg doen. Vorig jaar zijn we be gonnen met het aankopen van andere duiven. Momenteel hokken er zowat een tachtig tal. Het is nu afwachten. Eind deze zomer zal geweten zijn wat ze waard zijn. Ze zijn in ieder geval van het goede (du re) ras. Geregeld komt de veearts op bezoek, want na de tegenslag die we eerder had den. is het best dat we voor zorgen nemen.» aldus Frankie Roels Dat duizenden op zijn leeftijd zich met voetbal bezighouden, is niet abnormaal. Maar in de duivenwereld zijn dergelijke jeugdige liefhebbers als Fran kie Roels eerder zeldzaam. (edm) De voetballers van E. Sint-Gillis-Dendermonde. Tweede van links (staand) Chou De Bleeckere die volgend jaar bij de buren uit Lutterzele zal spelen (ks) Kemzeke kwam naar Sint-Gillis-Dendermonde voetballen (ks) emat- •V-D will FC Mere is door allerlei tegenslag gedoemd om volgend jaar in derde provinciale te spelen. Deze sportieve klub, aan wie we het allerbeste wensen, hoopt om volgend jaar reeds paraat te zijn om de verloren plaats terug in te nemen. De knappe speler-trainer Rudy Van den Hautte werd door Mere volledig vnjgelaten zonder enige vergoeding te vragen. Een sportief gebaar van de klubleiding t.o.v deze verdienstelijke speler. De stijlvolle verdediger Freddy Schollaert die sinds zijn jeugd de kleuren van FC Mere verdedigt, zoekt een andere klub, bij voorkeur eentje uit de omgeving. Klubs die geïnteresseerd zijn in deze sterke verdediger, kunnen zich in verbinding stellen met het bestuur van FC Mere. Kijk op tweede provinciale: - SK Aalst 1-3 (ks) i verdl legem - SK Aalst 1-3 (ks) er nfoor Oudegem best uit- mmil hebben. Maar Oude- iakt^tbalde niet, het kras- »gem - S.K. Aalst 1-3 ism heeft zich tegen S.K. Aalst zelf de strop omge- Hst faalde op taktlsch vlak en was zelfs In de tweede liet bekwaam om te reageren, niettegenstaande het m- Uimmerlek In de meerderheid was. costeL Aalst was Bourlan de laan uitgestuurd omdat hij de rlordsrechter het verwijt «zwarte smeerlap» naar het lelterhed geslingerd. Dat dit de zwaarste sanktle voor (jat f heeft, Is de normaalste zaak van de wereld. lar d* ogenblik was het 1-1 doelpunten te scoren. Waar- iklajisch gezien zou het er om was bij Oudegem een ge- routineerde voetballer als Eric Boone niet met een speciale bewakingsopdracht belast? ct vo S°mm'9e spelers ble- Men kan het nu in Oudegem in onvoldoende gemoti- een hoekje gaan uithuilen. De Dat leek ons het geval winst van Excelsior Sint-Ni- Ivoorbeeld Rudy Van Si- klaas is er mede oorzaak van Die knaap van twintig dat de filosofen naar de voor del een degelijke trap- laatste plaats zijn gezakt, •k, maar in tweede pro- Zoals men weet, degraderen moet je kunnen knok- er twee ploegen. .J 1negentig minuten lang Indien Oudegem zakt is het e J® P°nd 9®ven Dat is zijn eigen fout. Dergelijke takti- n- -Ij Van Sinay ontbrak, sche blunders zijn dodelijk, metjeh faalde Oudegem in Men had nochtans een uitste- Hijpzichten Het wist dat kende uitgangspositie gescha- ne n'1aar Hoebeke een ge- pen. In de eerste helft had ans r k'an' w®s en had dat Urbain Van Den Berghe met een puik kopbaldoelpunt zijn ploeg op voorsprong gebracht. Dat was na een geplaatste vrijschop van Van Cauteren. Het zag er toen hoopvol uit. Sommige spelers evolueerden gunstig. Dat mocht zeker ge zegd worden van een Raoul Abbeel als rechterflankverde- zullE" a' aan den '''ve on" klai0, ,oen zi' vier doel" KI,*J scoorden, ledereen [unnfe dat hij dé te bewaken .istelias en toch kreeg hij de C.D.W)®1- Hij was bovendien üge bezoeker die be- mmrf leek om een vuist te en uiteindelijk drie diger. Hij leverde veel op bouwend werk. Het meeste Oudegemse gevaar kwam er trouwens nadat Abbeel uit de startblokken was geschoten en de bal naar het bezoeken de doelgebied had geslingerd. In de tweede helft bleef er van Oudegem niet veel meer over. Wat er toen te zien was, deed ons aan een partijtje cafévoet bal denken. Veel te laat werd er toen een beroep gedaan op de invallers. Jean Paul Aerts en later Marc Rombaut die van de bank werden geroepen pro beerden nog enkele aanvallen op te zetten. Maar in de Oude gemse ploeg was de samen hang zoek. Van enige kombinatie was er geen sprake meer. Met gebo gen hoofd kon men naar de kleedkamer trekken. Het werd een «sombre dimanche» voor S.K. Oudegem dat nu Robur Moerzeke op bezoek krijgt en nadien moet het naar Appel- terre. Momenteel heeft het zijn eigen lot niet meer in handen Het moet wachten op een eventueel slippertje van een tegenstrever Bovendien moet het zelf zijn wedstrijden win nen. We zien moeilijk in hoe moet gebeuren. Derde Dat er in tweede provinciale maar weinig verschil is tussen de ploegen bovenaan en de zogenaamde staartploegen werd vorige zondag het duidelijkst geïllustreerd door de gigantische nederlaag van vermoedelijk kampioen Racing Wetteren bij het bedreigd Excelsior. Een zeer grote stap dus naar de uiteindelijke redding voor de groen-zwarten die in de eerste helft reeds aan een verdiende, maar minimale voorsprong raakten door toedoen van Dirk Van Royen. In de herneming onderging de match geen grote kentering meer. want de Sint-Niklazenaars bleven meester en kwamen tot nog eens vijf doelpunten. De auteurs waren tweemaal Mark Nijs - die voor de zoveelste keer opnieuw aantrad - Luk Vereecken, Dirk Meul en nogmaals Dirk Van Royen. Ook de Klauwaerts trekken de opgaande lijn van de jongste weken door, dat ondervonden de Sint-Gillisnaars tot hun nadeel. Een vroeg doelpunt van Tony Van Gulck en een late treffer van Marc Van Himste, die de jongste weken telkens skoort, stelden de tegenstander voor een onoverkomelijke achterstand. In de derby met Temse zorgde Herleving Sint-Pauwels wel voor doorlopend gevaar maar meer dan een oververdiend puntje zat er niet in. Vooral Temsekeeper Verberkmoes stelde het punt voor zijn ploeg veilig omdat hij tot tweemaal toe een gemaakt doelpunt van Flor Van Hoye kon keren. Komen we dan bij Sporting Sint-Gillis de enige verliezende Wase klub uit de reeks. Doordat de mannen van trainer Seghers voor de zoveelste keer de geboden kansen misten en tegen één enkele gelukte tegentreffer opliepen gingen de punten weer verloren. Door deze nederlaag komt blauw-wit wel in netelige papieren want het blijft in de greep van Excelsior en Oudegem Manll Buggenhout - Robur 0-0 ST.-GILLIS-KEMZEKE 0-2 Eendracht Sint-Gillis Is moe en tevreden dat het voetbal seizoen op zijn laatste benen loopt. Dat kon je merken tijdens de zaterdagnamiddagwedstrijd tegen Kemzeke. Spektakel hebben de hooguit honderd toeschouwers niet gezien. Dat kregen ze ook niet van de kant van de bezoe kers. De uitslag had evengoed omgekeerd kunnen zijn. Hoe dan ook, al na zeven «We zijn nooit met de inten- minuten kon Van Gulck de ties om kampioen te worden, stand openen. Later in die eer- van stapel gelopen,» zegt ste helft noteerden we nog een voorzitter Leonard Baetens. vermeldenswaardige kombi- «Het afdwingen van een be- natie tussen De Geyter en Die- hoorlijk klassement is ons rickx, die naast de staander streefdoel geweest. Wat wil je besloot. In de tweede helft meer, na een promotie? We werd er een paar keer uitge- zijn gelukt in wat we hadden haald langs beide kanten. Van vooropgesteld. Waarom zou- Gulck dook eens alleen op den we dan ontgoocheld zijn? voor het Sint-Gillisse doel. Ik ben globaal genomen vrij Frans Peeleman plaatste een tevreden over het seizoen. Nu kopbal tegen het doelhout en al gaat de aandacht naar het Choe De Bleeckere probeerde volgend seizoen. We hebben het eens van op verre afstand, plannen om op ons terrein een Ook werd er eens geappe- klubhuis te plaatsen. We ho- leerd voor strafschop, maar pen deze plannen te kunnen daarover had de scheidsrech- uitvoeren. Een aantrekkelijke ter een andere mening, tot drankgelegenheid tegen het ontevredenheid uiteraard van terrein, is een bron van inkom- de thuisploeg. Op een ogen- sten voor een kleine klub. Heel blik dat de boeken al bijna wat provinciale klubs houden werden dichtgeklapt schoof zich daaraan recht. Op ons Janssens een voorzet door veld is voldoende ruimte. Het naar Van Himst die doelman zal ook de toeschouwers ten Chris De Backer het nakijken goede komen wanneer ze we- 9af- ten dat ze van in een warme ruimte de wedstrijd kunnen Wij schrijven wel degelijk volgen.» Chris De Backer en dat is geenszins een misser van on- zentwege. Eendracht beschik- w,., Goossens te over geen doelverdediger. "y uoossens Mare De Clercq, de eigenlijke Intussen vernamen we ook titularis, loopt al maanden met dat ^e! kontrakt dat Eendracht een plaasterverband rond de Sint-Gillis had met speler-trai- arm. Renaat De Bruyne die de ner Oscar De Bleeckere niet taak van De Clercq met vrij wordt verlengd. De Bleeckere goed gevolg had overgeno- was ^wee )aar 'an9 oefen- men, bleek griep te hebben. meest®r 'n Sint-Gillis. Hijzelf Hij liet trouwens een dokters- wou dje ,aak no9 verder zet- attest binnenbrengen. Over 'en Binnen het bestuur heeft een derde keeper blijkt men men geoordeeld dat het beter achter de Sint-Gillisse sporthal z?u z'fn i®mand anders met niet te beschikken. Daarom die taak ,e belasten, werd Chris De Backer, die ge- ,,Het a'scheid van De Bleec- woonlijk een taak als verdedi- kere 9®d®ud 'n vriendschap,» ger opneemt, gevraagd om in ze9' voorzitter Leonard Bae- doel post te vatten. Chris deed tens- "Ben meerderheid van dat uiteraard naar zijn moge- bestuur drong aan op een lijkheden. wissel, ledereen heeft recht om een oordeel uit te spreken Voor Eendracht is het bo- Met die demokratische spelre- bijntje nu wel af. Lange tijd gel moet er rekening worden heeft men aan de top meege- gehouden. We hebben De draaid. Optimisten voorspel- Bleeckere van die beslissing in den de titel en. de derby met kennis gesteld. Hij heeft die K.A.V.D. Zover is het niet ge- zonder wraakgevoelens aan komen. Toch is dat geen re- vaard». den om ontgoocheld te zijn. Inmiddels heeft «de Choe» al een nieuwe thuishaven ge vonden. Volgend jaar komt hij uit met FC Lutterzele, de Sint- Gillisse vertegenwoordiger in vierde provinciale. Voor deze ploeg wordt de komst van De Bleeckere in ieder geval een versterking van formaat. Ook Eendracht Sint-Gihis heeft al een beslissing geno men in verband met het ko mende seizoen. Het heeft Wil ly Goossens aangesteld als speler-trainer. Willy Goossens is aan zijn tweede seizoen toe bij Eendracht Sint-Gillis. Hij is zevenendertig jaar en afkom stig uit Wetteren. Daar is hij trouwens nog woonachtig. Wil ly Goossens kwam ondermeer uit voor Club Brugge, FC Den derleeuw en Moeskroen. Willy Goossens heeft aan het be stuur van Eendracht Sint-Gillis méUhet oog op het volgend seizoen zijn wensen al ken baar gemaakt. Zo wil hij een versterking in de aanvalslijn en een evenwaardige tweede keeper in de kern. Willy Goossens is zich bewust dat er met het vertrek van De Bleeckere een leemte wordt geschapen. Maar dat vormt volgens hem geen onoverko melijke handikap. Hij blijkt over zes halfspelers te beschikken, waarvan er wel iemand zal bekwaam zijn om de taak van centrale figuur op zich te nemen. Voetbal is altijd een hobby geweest van Wlly Goossens. zowat een familietraditie Nu hij door Eendracht Sint-Gillis werd aangezocht om de taak van oefenmeester op zich te nemen, krijgt hij metéén een zware verantwoordelijkheid op de schouders geladen. Is er niet het gezegde dat een ploeg het altijd lastiger krijgt in het tweede seizoen na de promo tie? Een faktor waarmee Willy Goossens in ieder geval reke ning zal moeten houden. An derzijds heeft hij al genoeg voetbalervaring om te weten hoe hij de zaken moet aanplak ken. Het bestuur zal wel aan het verlanglijstje van Goossens tegemoet komen. Eendracht is en wil ook vol gend seizoen een waardige tweede provincialer zijn. Ook al is de leiding in andermans handen. E.D.M. Buggenhout - Robur 0-0. Moerzekenaar Wuytack komt met het leder opzetten maar de lokale verdediging zal ontzetten (vh) provinciale wenkt... E.D.M. Flauw vertoon in Buggenhout waar Robur Moerzeke te gast was, een wedstrijd die duide lijk in een eindeseizoensfeer werd betwist. Opwindende momenten vielen er niet zo veel te noteren. Er waren wel een paar doel- worstelingen en twee keer werd er tegen het doelhout besloten, onder meer in de eerste helft door Leo Wuytack. In die pieriode werd spieler- trainer Hugo Tilley gekwetst noesi vervangen worden. In zijn plaats kwam Leemans. afgekeurd wegens vooraf gaandelijk buitenspel, een be- Na de rust moest doelman slissing die door de Moerzeek- Hedwig Tilley op al zijn kunde se spelers fel werd aange- beroep doen toen Raemdonck vochten. In Buggenhout was een kopbal in de richting van men van oordeel dat het wel de Buggenhoutse doelmond degelijk buitenspel was. knikte. In die tweede helft be- Kortom, een puntendeling die sloot Luc De Waegeneer aan zowat als de meest logische de overzijde op zijn beurt te- weergave kan worden be de gen de deklat. Met nog tien schouwd. Geen van beide minuten te spelen viel er een bezoekend doelpunt. Dat werd door de spelleider ploegen had er nog iets bij te winnen of te verliezen. E.D.M. Buggenhout - Robur 0-0. Raes schiet op doel maar doelman Tilley bracht redding (vh) De Voorpost - 14.5.1982 - 29

De Voorpost | 1982 | | pagina 29