u Speciaal sfeertje.... Ontgoochelend derby Avanti - scholieren kampioen! E.V. Aalst op weg naar het behoud! iosis Aalst kan Dendermonde wellicht redden Brabo Denderbelle gered! Met de promotie als Inzet: Grembergse - Groot Bijgaarden 34 -14.5.1982 De Voorpost HANDBAL AVANT1 LEBBEKE - H.C. DUFFEL: 28-23 H.C. Duffel kon mits te Lebbe- ke te winnen zich wellicht handhaven in eerste nationale en dit ten nadele van een der bedreigde Waalse klubs. En kele seizoenen gelden ver keerde deze klub in dezelfde situatie en dankzij een totale off-day van Avanti won Duffel wat meteen de degradatie be tekende voor Eupen. Uiteraard stond men in het Walenland dan ook wantrouwig i.v.m. het -esultaat van deze wedstrijd, is het geen geheim dat vanti liever een Waalse dan *n Vlaamse klub ziet degra- •ren maar aan geschenken ven is men nooit toe ge est. In ieder geval rond de dstrijd hing een bepaald ertje en wij vinden het be- t niet ongelukkig dat Avanti verdenkingen in de grond jft geboord door te winnen een nochtans zeer ver- nstelijk Duffel. Inderdaad, awel de bezoekers enkel bij openingsdoelpunt op voor- ong kwamen, hebben zij 1 Avanti niet gemakkelijk ge- lakt. Enkele malen leek het >p dat de thuisploeg defini tief voorsprong had genomen maar telkens kon Duffel, voor al langs Cuypers aanpikken. Aanvallend draaide Avanti nochtans vlot, de twee scholie ren, De Ridder en H. De Smet, speelden een opvallende wed strijd, maar verdedigend bleek Avanti onder de maat te blij ven. Zoals gezegd opende Duffel de score (0-1) maar via 2-2 werd het 4-2 langs De Batselier en De Vlieger. Na een kwartier spelen stonden de ploegen echter opnieuw gelijk (7-7) en het was slechts 9' voor de rust dat Lebbeke voor het eerst drie doelpunten voorkwam (11-8). Langs Cuy pers bleef Duffel aanklampen, maar toch kon een vrij vlot spelend Avanti de rust berei ken met een 16-12 voor sprong. Hoewel Lebbeke in het begin van de tweede helft een 7-m worp miste en Mer- tens er een stopte werd het 18-12 langs H. Maes en De Batselier en even zag het er naar uit dat de bezoekers de afgetekende nederlaag niet konden vermijden. Het offen sief van de thuisploeg viel ech ter stil en via 21-16 na 45' naderde Duffel tot 21-18 13' voor het einde. De bezoekers bleven er duidelijk in geloven en via 22-19 en 25-22 werden de laatste 5' aangevat. Langs H. De Smet en F. De Ridder, twee van de vele uitstekende jeugdspelers uit de Avanti- kern, won Lebbeke uiteindelijk nog met 28-23 cijfers na een wedstrijd die eigenlijk nooit echt -loskwam» uit het special sfeertje waarover wij reeds spraken. Avanti Lebbeke: Mertens en Nincovic, Vermoesen 3, De Ridder 6, H. De Smedt 3, Ver- hofstadt 3, Eddy De Smedt, Comelis, De Vlieger 3, De Bat selier 6, H. Maes 2, A. Maes 2. Reserven: Avanti - Duffel: 20-13 De Avanti reserven, praktisch uitsluitend samengesteld uit de scholierenploeg die zondag de landelijke eindronde won, ondervonden enkel tijdens de eerste helft weerstand van Duffel (rust 7-5). Tijdens de tweede helft demonstreerden zij dan duidelijk hun rijpe mo- VILLERS - E.V. AALST: 20-24 Df Iklub I bracht ton- mptoei __n rest Dankzij de noodzakelijke zege te Villers is het nu zo goed als zeker dat E.V. Aalst ook vol gend seizoen nog in 2* natio nale speelt. De Aalstenaars nog niet zo lang geleden prak tisch veroordeeld, zijn inder daad tot op één puntje gena derd van Etterbeek, de ploeg die zaterdag op bezoek komt aan de Rozendreef. De laatste wedstrijden speelt Eendracht zo opvallend sterk dat wij ei genlijk niet twijfelen dat E.V. Aalst ook deze wedstrijd zal winnen en meteen het behoud kan verzekeren. Uiteraard moet een wedstrijd altijd ge speeld worden maar E.V. Aalst zal in het bezit van de haven zeker niet stranden. Ook tegen Villers speelde Aalst zeer goed. Hoewel de Walen, die nochtans geen en kel belang meer hadden in deze weidstrijd, hardnekkig hun kans gingen en tijdens het laatste kwartier zelfs op het randje van het brutale akteer den, bleef Eendracht gekon- centreerd het wedstrijdverloop dirigeren. Via een 10-12 score Avanti-junior De Smet debuteerde tegen Duffel en maakte drie doelpunten (eva) gelijkheden. Avanti: Vermeiren, De Ridder 4, De Pauw 3, Verguit 3, Van Mol 3, Van Onsem 3, Parijs 1 Moyersoons, Eddy De Smedt, 2, H. De Smedt 1, Van Gucht 1. EVA H.B.C. DENDERMONDE - BUGGENHOUT: 28-15 andelljke 3.C. Dendermonde, de laat- weken opvallend sterk, m nu ook van een onvolledig ggenhout en eindigt de mpetitie hierdoor op de 10* aats met 2 punten achter and op Antwerp. Aangezien r 3 ploegen degraderen zou e ploeg van trainer Trienpont olgend seizoen in 2* Landelij ke spelen ware het niet dat Rosis Aalst nog redding kan brengen. Het is inderdaad zo dat in de wedstrijd Rosis Aalst - Antwerp een scheidsrechter lijke vergissing werd vastges teld. Nu besliste het sportko- mitee weliswaar dat deze scheidsrechterlijke vergissing geen invloed had op de ein duitslag en de wedstrijd, ge wonnen door Antwerp, niet dient herspeeld, wij geloven dat Rosis via het beroepsko- mitee een serieuze kans maakt om deze beslissing te laten teniet doen. Meteen zou mits een overwinning van Ro sis, Dendermonde de Antwer penaars inhalen en aangezien zij een gewonnen wedstrijd meer tellen in I* Landelijke blij ven. Rosis kan dus Dender monde nog redden zodat een gesprek tussen beide Oost- Vlaamse ploegen tot de moge lijkheden behoort. Dat Dendermonde een opval lend sterk seizoeneinde speelt ondervond nu ook een duide lijk handbalmoe Buggenhout dat het ook met een volledige ploeg bijzonder zwaar zou ge kregen hebben. Dit was ook de mening van de Buggen- houtse trainer die zich beslist niet wilde verschuilen achter de toch wel aanvaardbare ver ontschuldiging dat naast het ontbreken van J. De Proft ook keeper Vermaesen weerhou den was. Buggenhout diende dan in het strijdperk te treden met debutant J. Vermeir in het doel aangezien de met de klub in onmin leverde Bontinck lie ver tussen het publiek plaats nam. Nochtans kon Buggen hout onder impuls van een weer juist mikkende Van Nuf fel tijdens het wedstrijdbegin gelijke tred houden (3-3 na 10') Tien minuten later had het duo Batselier - Van Cauwen- berghe echter Dendermonde 8-3 voor gebracht vooraleer de bezoekers opnieuw langs Van Nuffel tot 10-7 konden milde ren aan de rust. Na de rust stond er echter geen maat op een erg sterk spelend Dender monde dat met een opvallend goede doelman Quisquater tot 17-8 uitliep, vooraleer Bug genhout langs Vermeir nog eens kon tegenscoren. Uiter aard was de wedstrijd toen gespeeld en ook dankzij een erg agressieve Dendermond- se verdediging waarin Trienpont rood kreeg kon Buggenhout nooit meer de in druk wekken de meer gemoti veerde thuisploeg nog te kun nen bedreigen. H.B.C. Dendermonde: Quis quater en Mannaert, Van Cau- wenberghe 11, De Bock 1, Trienpont 2, Gyssels 3, De Swaef, Van De Velde 2, Bat selier 4, Lenaerts 1Verleyen 4, Hoorselbeke. Buggenhout: J. Vermeir, De Maerschalck, Vercammen, Brouillard 2, Vermeir 1, Bas, M. De Proft 3, Van Damme 2, Merckx, Moyersoon, Van Nuf fel 6. EVA it gaat werden de gouden punten met Vmck, Van Der Borght, Stf*®"161 een 20-24 zege veroverd. an, R. Bayens, D. Bayent1 E.V. Aalst speelde met: C. Cock en G. Van MakJeren*® m Van Pottelberghe, E. Van Mal- perke deren, W. Bomon, Cooreman, ember lermer FLEMALLE - AJAX LEBBEKE: 21-10 Bezat Ajax Lebbeke nog een eerate nationale speett kotJJ"1' theoretische kans zich te de Walen de Ajaxiedan handhaven in 2* nationale, na van zich afschudden. Na^ het te voorspellen verlies te wees het scorebord 5-5 Flémalle is het nu ook wiskun- ®n 0«n 9-6 ruststand dig zeker dat Ajax slechts ge- Ajax zeker niet ontgooctL^ r durende één seizoen in 2* na- Na de rust konden Van tionale speelde. Nochtans blijft ©n C° nog een tiental mini. men bij Ajax vrij optimistisch aanklampen (10-8) maar <f gestemd wat de toekomst be- beperkte kern kon het W» treft. J. De Proft blijft ook vol- ,J gend seizoen trainen en Ajax wil nu rustig het jonge talent laten openbloeien vooraleer het opnieuw de stap waagt naar de meer professioneel ingestelde nationale reeksen. Dit betekent meteen dat voor zitter J. De Decker en zijn medewerkers de transferpe- gael 5, M. Huyck 1, Van 4 riode rustig aanvatten en uit- 1. De Doncker, D. Huyck sluitend zullen trachten de hui- Busschere, D. Vermeiren.f dige kem te bewaren. Met de komst van trainer De Proft is er opnieuw een kameraadschap pelijke stemming gegroeid die volgens sekretaris Bosteels in deze omstandigheden primor diaal is. Ajax. zonder M. Hendrickx, P Vermeiren en keeper De Bruyn, speelde 38' erg goed mee met Flémalle. Hoewel Flémalle volgend seizoen in geweld toen niet meer ir (17-9). Met een 21-10 sultaat werd het lot van L ke bezegeld dat nu e met Jepeppe een zonder belang voor de heeft. Ajax Lebbake: Dierickf Keppens, Quidé 1Van Rasarven: Flémalle Lebbeke: 23-9 Tegen co-leider moest een onvolledig eerste plaats afstaan. Na 11 -3 ruststand werd het u' delijk 23-9. Scoorden: De Wit 1, D. meiren 5, De Bussch* Quidé 1. 2* Landelijke Naast Lokeren en Temse Lokeren won ozondag zijn eer ste en enige wedstrijd tegen Temse wordt Jochewoa Aalst de derde ploeg die vol gend seizoen mogelijk in der de landelijke zal dienen te spe len. De Aalstenaars stonden er voor de laatste wedstrijd tegen Mechelse nochtans goed voor. Zij telden evenveel punten als Brabo Denderbelle maar hadden één wedstrijd meer gewonnen. Brabo Den derbelle kende echter een on gelooflijke meevaller, H.B.C. Gent kwam te laat toe in de Lebbeekse sporthal en met een won Brabo met forfaitcij- fers. Jochewoa kon het op zijn beurt niet klaren tegen Mec helse zodat het verdikt verras send aankwam. JOCHEWOA AALST - MECHELSE: 16-25 /oor de voor Aalst zo belang- ijke wedstrijd zat het helemaal iet mee. Naast het feit dat de cheidsrechters niet kwamen pdagen en de wedstrijd ge- jid werd door een scheids achter van de bezoekers. >leek ook de Aalsterse keeper foppens allesbehalve gemoti veerd. Het was zelfs zo erg dat trainer Diependaele zich ver plicht zag na een kwartier een keeperswissel door de voeren. De debuterende De Gusseme deed het vrij behoorlijk maai aangezien de stand doer, reeds 1 -8 aanwees was er van een mogelijk Aalsterse terug keer geen sprake. Bij de rust wees het scorebord 5-13 aan. Na de rust vlotte het heel wat beter bij de thuisploeg die on der impuls van De Vuyst en Moens gelijke tred hielden met de bezoekers die af en toe nog op een ruggesteuntje konden rekenen van de gelegenheids- ref. Meteen kon Jochewoa Aalst enkel nog de degradatie ontlopen via een testwedstrijd tegen Mol die op 23 mei te Buggenhout wordt gespeeld. Aalst speelde met :Coppens en De Gusseme, De Vuyst, Moens, Agneessens, Ecke- man, Quintelier, Van Meert, Van de Vijver, Diependaele. H.B.C. Dendermonde haalde het tegen Buggenhout en heeft misschien nog een water kans je om niet te moeten zakken (ks) Dameshandbal I* Nationale R.B. Dendermonde - Avanti Femina: 9-13 SPARTA AALST - MENEN: 19-17 Sparta Aalst nam in schoon heid afscheid van een voor hen eerder ongelukkig sei zoen. Wegens allerhande - wetsuren van basispionnen kon Sparta niet meedingen voor de promotie maar zater dag bewees de ploeg van trai ner Van Temsche tegen het op de 3* plaats gerangschikte Meenen dat volgend seizoen met hen zal dienen rekening gehouden. Sparta opnieuw met F. Bomon, nam een goe de start en na 10' wees het scorebord 3-0 aan. De bezoe kers lieten echter niet begaan en 10' later waren zij tot 5-4 genaderd. Aalst kende kort daarna zijn beste wedstrijdpe riode en met een 10-5 rust stand leek de zege voor het grijpen. Sparta bleef rustig do mineren tot 10' voor het einde. Via 15-8 na 40' was het toen 16-12 maar de West-Vlamin gen kenden een geweldig wedstrijdeinde. Totaal onver wacht slaagden zij erin gelijk te stellen (17-17) en er was nog een ultieme inspanning nodig van de Spartanen om de 19-17 zege veilig te stellen. Trainer Van Temsche wees ons erop dat met deze ploeg volgend seizoen een promotie naar I* Landelijke niet denkbeeldig is. Zondag verlo ren zij te Middelkerke de finale van het tomooi tegen Ap. Kort- rijk na een inderdaad gelijkop- gaande wedstrijd. Scoorden: Corthals 3, Mens 4, Troch 4, E. Van Temsche 1 F. Bomon 5, S. Bomon 2. LOKEREN 24-22 TEMSE: Het derby tussen de twee Oostvlaamse vertegenwoordi gers in 's lands hoogste reeks, is duidelijk een maat voor niets geweest. Het spelpeil dreef op een ontstellend laag pitje en de zwaar gehandikapte thuis ploeg mag nog het meest ver dienste opeisen al was hetal- leen maar om de totale inzet waarmee gespeeld werd. Zon der Wijnant en na 10' ook zonder Hermans, slaagde Dendermonde erin de Avanti- aanval totaal te ontredderen. Met De Donder, weer zeer goed in het doel, en een voor drie werkende Van Der Jeught, werd een ontgooche lend Lebbeke belet haar nor metal spel te ontplooien. Avanti Femina lijkt wel allergisch aan Dendermonde want nog nooit tijdens de laatste seizoenen konden zij tegen de ploeg uit de Ros Beiaardstad over tuigen. Van bij het wedstrijdbegin bleek dat Femina weer een moeilijke taak te wachten stond. Nadat Doorns de score had geopend, kon K. Van Damme wel gelijkstellen maar na 9' leidde Dendermonde met 4-1 via treffers van de wede- roptredende maar nog niet vol ledig van een handkwetsuur herstelde Heirman. Toen een abnormaal onzekere Bleyaert, ondanks het missen van een penalty, dan toch even uit de Dendermondse omknelling raakte, stelde Lebbeke gelijk 7' voor de rust. Bij een 5-5 stand 5' voor de rust stond een onzekere Van Langenhove haar plaats af aan Hauwelaert in het Lebbeekse doel en een vermoeid rakend Dendermon de werd nog voor de rust op 5- 9 geplaatst langs Van Den Broeck en Bleyaert. Na de rust beterde het er niet op. Dender monde had de verdienste on gelooflijk gemotiveerd te blij ven spelen en Avanti Femina bleef bijzonder zwak spelen. Het duurde tot de 44* minuut vooraleer Lebbeke langs Van Damme nog eens scoorde en langs De Decker en Heirman naderde Ros Beiaard tot 7-10 een kwartier voor het einde. Een totaal leeggespeelde Van der Jeught moest enkele ma len verzorgd worden wegens krampen en hoewel Dender monde dan met een speelster minder op het terrein stond, slaagde Lebbeke er maar niet in zijn wil op te dringen. Het werd weliswaar 7-13 maar via Heren I* Nationale Zat. 15/5 te 20.30 uur Avanti Lebbeke - In. Ha: (Convents-Xhonneux) 2* Nationale Zond. 16/5 te 19.30 uur Jemeppe - Ajax Lebbeke (Dj Schrijver-Pycke) Zat. 15/5 te 20.45 uur E.V. Aalst - Etterbeek (Monet| Remy) Testwedatrljd titel 3* landelijke Te Buggenhout Zat. 15/5 te 19.45 u. S.K. Grembergen - Groot-Bijgaard* (De Schrijver-Pycke) Dames I* Nationale Zond. 16/5 te 20 uur Sp. Evere - Avanti Femina (Viatourl Bura) Zat. 15/5 te 19 uur Uilenspiegel - Dendermonde (Welker huyzen - Dargent) 2* Landelijke Zond. 16/5 te 15.15 u. Avanti Femina 2 - Haachts (Verheyden - De Pauw) Zat. 15/5 te 15 uur R.B. Dendermonde 2 - Gro< Bijgaarden (Linthout-Van1 Handenhove). EVf twee 7-m worpen van Heirman Biesemans, De Geest, werd het uiteindelijk 9-13 na R.B. Dendermonde: De C een zeer zwak derby. der, De Decker 1, VanJ Avanti Femina: Hauwelaert Jeught Broothaerts, Heirfl en Van Langenhove, Bleyaert 5, Coen 1, Dooms 9, De Troetsel, K. Van Damme Hermans. 3, Cools, Van den Broeck 1, Callens. Lissens, Moonen, 2* Landelijke R.B. DENDERMONDE 2 - ZANDVLIET: 16-10 Tijdens een opvallend goede eerste helft legde Dendermon de de basis van de zege. Via De Decker, Broothaerts en Heirman werd het 3-0 na 11' en 6' voor de rust leidde de thuisploeg zelfs met 8-1. Via een 11-6 ruststand werd het 14-6 na 41' waarna Dender monde de teugels enigs vierde. R.B. Dendermonde Doorns, De Decker 2, M. K H nen, Hofman 1, Van Jeught 1, Broothaerts, I I mans 4, Heirman 5. -okeren behaalde op de slot dag zijn eerste ovenwinning ten nadele van Temse. Beide ploegen die volgend seizoen in 3* landelijke spelen, maak ten er een vrij spannende wed strijd van. Nadat Temse de score had geopend kwam Lo- '-.eren het meest aan bod. Via 4-3 na 10 zorgde Hombaut voor 11 -8 cijfers na 20'. Temse begaf echter niet en met een 12-11 ruststand kon de wed strijd nog alle kanten uit. Na 46' raakte Temse 18-19 voor maar via Weyers kon Lokeren orde op zaken stellen. Zes minuten voor het einde wees het scorebord 22-21 aan maar 2 nieuwe treffers van Rombaut zorgden voor de 24-22 over winning van de thuisploeg. Scoorden: Lokeren: Caudron 2, Rombaut 10, Weyers 6, Sonck 3, De Brauwer 1, A. D'Hanis 2. EVA Jeugdhandbal KAMPIOENSCHAP VAN VLAANDEREN! Een gehandikapt R.B. Dendermonde weerde zich fel tegen een lusteloos Avanti maar moest toch het onderspit delven (ks) Na een hardbetwiste en zeer spannende wedstrijd tegen Sasja heeft Avanti dankzij een prima verdediging en een on gelooflijke inzet, verdiend de kampioenstitel binnengehaald. Eerder op de dag, de vijf ploe gen speelden in kompetitie- vorm, hadden de wedstrijden weinig spankracht, deels door de zwakte van Kortrijk en de Brabantse selectie, deels door de puike prestaties van Sasja en Avanti tegen outsider Neer- pelt. De Lebbekenaars van coach De Vlieger, speelden tegen Neerpelt De Lebbeke naars van coach De Vlieger, speelden tegen Neerpelt wel licht hun beste wedstrijd van hun bestaan en leidden bij rust reeds met 12-2! De verdedi ging werkte gesloten en Jan Vermeiren toonde zich een be trouwbaar sluitstuk. Snelle tegenaanvallen en verstandig rondspelen zorgden voor een 23-4 eindstand. De laatste wedstrijd plaatste de twee on geslagen ploegen tegen el kaar. Het werd een harde maar sportieve stnjd met twee verdedigingen die duidelijk de aanvallers baas waren. Sasja had echter duidelijk last met een schitterende Joris De Pauw op linkerhoek die Avanti op 2-2 terugbracht na 10'. Met om beurten een doelpunt vóór werd met een 5-6 stand ge draaid. Nadien zagen we een Avanti ploeg, boordevol inzet in verdediging, die Sasja in de tweede helft niet meer zou laten scoren! Na 7' had De Pauw de ploegen op gelijke hoogte gebracht. Beide par tijen misten een penalty en kapitein Verguit zou na een collectief mooie aanval Avanti 7-6 voorbrengen, een voor sprong die verstandig spelend behouden bleef en de Lebbe kenaars de beker schonk. Avanti: Vermeiren Jan, Van Hove Wim, De Ridder Frank, Van Damme Jan, Van Gucht Filip Verguit Dirk, Hertsens Patrick, Van Mol Luc, Van On sem Johan. Parijs Erik, Van Langenhove Luc, De Smedt Peter, Vlassenroot Martin, De Pauw Joris. De wedstrijden Avanti - Don Bosco Kortrijk 21- 6(11-2) Parijs 3, Van Mol 3, Van On sem 3, Verguit 3, De Ridder 3, De Pauw 1, Hertsens 4. De Smedt 1. Avanti - Brabantse selectie 27- 3 (12-2) Van Gucht 6, De Smedt 6, Hertsens 2, Verguit 3, Van Damme 1Van Langenhove 4, Van Onsem 4, Vlassenroot 1 Avanti - Neerpelt 23-4 (12-2) Parijs 2, Van Onsem 2, Van Mol 3, De Ridder 5. Verguit 3, De Pauw 1, Van Damme 3, Van Gucht 1De Smedt 3. Avanti - Sasja 7-6 (5-6) De Pauw 3, Van Mol 1, De Ridder 2, Verguit 1 Uitslagen Avanti - Kortrijk 21- 6 Sasja - Brabant 24- 2 Neeroelt - Kortrijk 15-11 Avanti - Brabant 27- 3 Sasja - Neerpelt 14- 5 Brabant - Kortrijk 0-10 (ff) Avanti - Neerpelt 23- 4 Sasja - Kortrijk 23- 4 Neerpelt - Brabant 25- 8 Avanti - Sasja 7- 6 Rangschikking 1. Avanti 2. Sasja 3. Neerpelt 4. Kortrijk 5. Brabant ZATERDAG TE BUGGENHOUT Grembergse is weliswaar kampioen in 3* landelijke mi in de rangschikking van de ploegen die in aanmei komen voor promotie staan zij samen met Groot-Bij< den aan de leiding. Beide ploegen vertoren elk wedstrijd beiden thuis tegen hun rechtstreekse c. nent! en tellen evenveel gewonnen wedstrijden. Zai dagavond om 19.45 uur in de Buggenhoutse sportl dient dus een testwedstrijd gespeeld om uit te maken volgend seizoen uitkomt in 2* landelijke. Wij duimen de Grembergenaars maar het wordt zeker geen gemak kelijke taak. gj

De Voorpost | 1982 | | pagina 34