V.D. huldigde kampioenen Julien Van Hoorde geen trainer meer bij Sparta Appels Meerbeekse miniemen winnen beker van de Denderstreek Sterkspelend Beveren verliest na strafschoppen mptoenstitel v ji respektieve i gaat om de ght, st^ Bayens' n alderen*1® ij cmans in ae ^VTept. Het miniet 5tstandren^t vo,9end( Smekens. Lai Robberecht, Li „ir5cht, Steve maar<is MuVseinckel' het Wal" Bossche' Eric Dierick! Van Mi Van j tuyck <j neiren.l iatour de valreep konden ook de juniores van KAVD een titel behalen wvc miniemen deden het al even goed en brachten ook een titel naar huis (wvc) 4e Provinciale De Voorpost - 14.5.1982 - 35 ma* 'KAVD-dames speelden kampioen zonder één enkele match te verliezen (wvc) Eendracht Zele huldigde in de persoon van de kapiteins alle jeugdploegen die een kampioenstitel behaalden (wvc) Dendermondse voet- K.A.V.D. heeft hulde aan vier van zijn elf die zopas de veroverden in reeksen, preminiemen, juniores en dames, liniemen speelden een eerste ronde en boekten uitslagen tegen Lokeren, Zele, Loke- De ronde liep door ziekte enkele titularissen wat vlot. De titel werd in de wacht ge- Het miniemenploegje spelers; Laurens Leys, Robberecht, Joeri Rob- Steve Teeriinck, Nico Van Cocker, Ulrich De Bilde, Wim De Grae- ve, Filip Heuvinck, Eddy Praet, Kristof Van Driessche, Jurgen Roelandt, Dennis Heuvinck en Peter Leemans. Trainer is Ri chard Van Der Straeten terwijl Freddy Teeriinck en Gustaaf Robberecht als ploegafge- vaardigden fungeren. De pré-miniemen verloren geen enkele wedstrijd, scoor den 60 maal en slikten slechts 8 tegengoals. Volgende spe lers verenigden de kampioe nenkern: Danny Gevaert, Be nny Bauwens, Steve Mertens, Rony Van Duysen, Frankie Bayens, Danny De Man, Alain Muysewinckel, Steve Doorak kers, Tony Van Boven, Dirk Roels, Erie De Brabander, Jur gen Van Haesendonck, Her man Hen/ent en Jurgen Maes. Trainers zijn Frans Van Dries sche, Daniël De Potter en Ploegafgevaardigde is Jules Raymond Van Boven. Cleemput. Verder bestaat de Het juniorselftal van Dender- ploeg uit: Hilde Truyens, Mar- monde bleek de sterkste for- leen Cleemput, Lutgart Van matie van de reeks te zijn. Het Haver, Maureen De Geest, verenigt volgende spelers: Pe- Martine Peleman, Linda San- ter De Rijck (was bovendien ders. Hilde De Decker, Nelly het meest aanwezig op de trai- Willems, Hilde Geerick, Hilde ning), Dirk Van Geert, Dirk De Meester, Katleen De Claes, Frank Van Der Jeught, Meester, Chantal Van Sant- Dominique Pieters, Guy Hol- voort, Patricia Cleemput, Nico- brecht, Hans Leemans, Danny |e Van Israel, Katleen Sam- Bonnaerens, Danny Praet, son, Kathy Bauwens en Frieda Werner Uytersprot, Karei De Van Langenhove. Deze da- Ene Van De Voorde, mes vormen bovendien zowat Kurt Rosez, Jan De Blende, en de spionkop van het fanionelf- R.udy He,on tal. Wie zaterdagavond op de Ptoegafgevaardigde is Albert tribune had plaatsgenomen ter Scheirs. Trainers Rudy Van gelegenheid van de wedstrijd Den Bossche en Jacques De tegen Verbroedering Dender- Graeve.De dames pikten al houtem kan er van meespre- van bij hun eerste kompetitie ken. Aanmoedigen kunnen die seizoen in de oppergaai. Ze dametjes wonderwel, worden getraind door Nadine EDM De Meester. De gewestelijke knapen van SK Berlare werden ten gemeentehuize ontvangen omdat zij kampioen werden. Ook de supporters waren op post (jj) Osta Meerbeke heeft de beker Eendracht op voorsprong na van de Denderstreek voor mi- een hoekschop, iets wat hij al niemen in de wacht gesleept, meermaals lukte dit jaar. Kris Tijdens de heenwedstrijd werd is immers een zeer sterk spe- verrassend gewonnen van E. lende voorstopper. Aalst kon Aalst met 2-1 cijfers. Woens- echter niet lang van deze voor dag jl. werd op het terrein van sprong genieten. Handspel, SK Aalst de terugwedstrijd ge- net buiten de strafschopzone, speeld. Eendracht ging gedu- werd door Osta afgestraft, rende de ganse wedstrijd re- In de tweede helft kwam Meer- soluut in de aanval, wat al te beke nog éénmaal op de helft vroeg een doelpunt mee- van de tegenstanders maar bracht Kris Van Sinay zette Aalst dat wel een tiental hoek schoppen afdwong kon niet een derde plaats behaalde bij skoren: doelwachter, verdedi- de miniemen en een vijfde bij ger of doelhout brachten tel- de knapen, kens redding. De miniemen versloegen Al bij al werd het een gevleid Cercle Brugge (1-0) en AA gelijkspel voor Meerbeke dat Gent (2-1) en verloren met 2-1 toch de titel in de wacht sleept van RC Harelbeke. dankzij een 2-1 zege op eigen De kadetten wonnen van terrein. Cercle Brugge (3-2) en Deinze Vermelden we nog dat E. Aalst (4-0) en drawnden tegen AA op het tomooi van Deinze, Gent (1-1). waar acht Oost- en West- wiaamse ploegen aantraden, t Dendermondse preminiemen zijn kampioen. Een geduchte ploeg! (wvc) Sparta Appels heeft de laatste ven zijn trainersfunktie te wil- kompetitiewedstrijd tegen Hof- len opgeven. Beroepsbezighe- stade aan huis verloren. Veel den nopen hem zijn voetbalak- valt er over die wedstrijd niet te tiviteiten in te krimpen, vertellen. De negentig minuten Van Hoorde is al sedert zijn werden gewoon rondgemaakt zestiende lid van het fanionelf- als een formaliteit. De aan dacht in Appels gaat nu vol gend seizoen. Julien Van Hoorde heeft te kennen gege- tal van Sparta Appels. Hij maakte er de gouden jaren mee, toen Sparta promoveer de tot in eerste provinciale. H.A. Het klopte toen eens K.A.V.D., een feest voor de Appelse voetbalgemeenschap. Maar de gouden jaren gingen ook Sparta Appels voorbij. Het ver zeilde opnieuw naar de kelder verdieping en momenteel speelt het in de laagste voet balafdeling. Julien Van Hoorde heeft het allemaal meegemaakt. Vorig jaar, toen hij 44 was, speelde hij nog twee keer in het eerste elftal: een biezonder lange karrière. Spatta heeft een redelijk sei zoen achter de rug, toch bleef de gemiddelde belangstelling vanwege het publiek beneden de verwachtingen. Hooguit honderd tot honderdvijftig toe schouwers daagden gewoon lijk op. Sparta denkt er niet aan FINALE JUNIORESTORNOOI E. AALST Dinsdagavond viel het doek Maes, De Cock, Bordui, Key- over het tweeëntwintigste ju- molen, Lorre, Daelman, Jans- niorestornooi van Eendracht sens en Smet. Aalst. Het tomooi waaraan het jeugdkomitee van Aalst zijn beste zorgen had besteed, mag als zeer geslaagd be stempeld worden. Als apoteo- se van het tomooi kregen we dinsdagavond de finale tussen SK Beveren en SC Ander- lecht. We zagen twee sterke elftal len, zowat gelijkwaardig. In het eerste kwartier van de wed strijd werd er bijzonder voor zichtig geakteerd en vooral de Waaslanders bleken niet al te gerust in de afloop. Nochtans werden de geelblauwen door zowat iedereen als de best voetballende ploeg van het tomooi beschouwd. Hun angst om te verliezen leidde rond het kwartier tot een doelpunt van de Anderiecht-middenvelder Fluyt. Beveren voelde nu wel dat deze manier van spelen falikant zou aflopen en pro beerde de bakens te verleg gen. De Waaslanders slaag- De preminiemen van SK Beveren (Iv) den daar wonderwel in en noq voor rust wist Bordui de ploe- gen op gelijke hoogte te schieten. De tweede helft bracht nog aardig voetbal met vooral van wege het sterke Waaslandse middenveld leuke dingen op de grasmat. De goed gesloten Anderlechtverdediging met ook nog een klasrijke doelman Barcibant hield de stand even wel op 1-1. Strafschoppen moesten dan beslissen over de uiteindelijke winnaar van het tomoci An deriecht haalde het met 2-3. De toeschouwers zagen een bekorende partij voetbai tus sen twee goed voetballende ploegen met heel wat talent. Spijtig dat er slechts één ploeg de overwinning op haar naam kon schrijven. FiSlrs!0e9sZ,sSK De preminiemen van Svelta - Melsele zijn kampioen (Iv) om spelers aan te werven. De vraag is wel wat Kamiel Vemimmen gaat doen. Hij was voor één seizoen door K.A.V.D. aan Appels afge staan. Het is zo dat Sparta ieder seizoen op één K.A.V.D.-speler beroep mag doen. In dit geval hangt het van Vemimmen zelf af of hij al of niet de roodwitte kleuren van Sparta zal blijven verdedi gen. Uitkijken naar een trainer moet Sparta in ieder geval. Julien Van Hoorde stopt er mee maar blijft bestuurslid en wil indien het nodig zou zijn sportief nog altijd een handje toesteken. Van Hoorde die 45 is vindt de tijd gekomen om een punt te plaatsen achter het vele voetbalwerk. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35