Denderbelle wil geen «buurthuis» Moedige Vlamingen met honderd feestkaarsjes te Lokeren Knelpunten in de bejaardenzorg Belsele na de fusie Senator Peeters: paal en perk stellen aan onrechtvaardige verdeling Eerste badkuipenrace te Lokeren meer dan een sukses A 10-21.5.1962 - De Voorpost Enige ttfd geleden liet het AWD in Lebbeke een roze folder uitdragen waarop in koeien ran letters stond: «Denderbelle een socio-kulturele röntgenfoto. Denderbelle doorge licht. Verenigingen in de kou. Bestaande gebouwen voldoen niet. AWD organiseert beiioeftenotidcrzoek» Staan de Denderbeise verenigingen in de kou. de folder viel niet op een koude steen: er kwant reaktie. worteld worden en overge- boel slogans, die wel wat over plant naar een kunstmatig ge- dreven zijn. Pogingen zouden kreëerde omgeving Ons ad- nu moeten ondernomen wor- vies luidt dan ook: 'laat rust den. zowel door de gemeente waar rust is'». als door het aktiekomitee om Het komitee vraagt met aan- Vorige week werd een aktie komitee «Buurthuis» opgericht met zetel in zaal De Ster. En aan het College van burge meester en schepenen werd eeo brief verstuurd waarin het komitee volgende bezwaren maakt: vooreerst wijst het ko mitee erop dat het geen objek- tieve maar een éénzijdige voorlichting betreft, en het drukt zijn bezorgdheid uit. Ter verdediging van het autentieke Beke verenigingsleven, dat wij als zeer bloeiend kennen en waarvan wij de problematiek weten, hebben wij ons vere nigd, tegen de' oprichting van dit nieuwe buurthuis. «Dit ak tiekomitee heeft - na grondige diskussie en in overleg met diverse personen van alle strekkingen - het tot zijn pikfat gerekend de gemeen telijke overheid te moeten in formeren over de zin, maar vooral over de «onzin» van dit projekt. Niet alleen wordt het plaatselijke verenigingsleven in zijn spontane echtheid be dreigd, maar ook wordt met de centen van elke burger buiten gewoon licht omgesprongen.» Dan reageert het komitee op de slogans van de AWD-fol- der. Waar AWD beweert: Denderbelle doorgelicht: vere nigingen in de kou, zegt de groep: «Deze slogan wordt door AWD gestaafd met een fraaie opsomming van de vele bestaande lokalen waar de ver enigingen terecht kunnen! Welke vereniging zit dan wel in de kou? Wat meer is. naast de opgesomde lokalen zijn er nog andere bestaande moge lijkheden zowel op gemeen telijk als privaat vlak, die op dit ogenblik helemaal niet of onvoldoende benut worden. Bestaande buurthuizen genoeg dus; alleen kunnen de gemeen telijke lokalen en terreinen wat aangepast en verbeterd worden. Dat is een zinvol al ternatief. En het hoeft geen 20 miljoen te kosten». AWD zegt verder dat het nieuwe buurthuis niet bedoeld is als konkurrentie voor de andere zalen. Reaktie van het komitee: «Welke aktiviteiten zou het buurthuis moeten op vangen, die nu omwille van plaatsgebrek niet kunnen geor ganiseerd worden?» «Het nieuwe buurthuis wordt zeker geen nieuw café,» zegt de fol der van AWD. «Het zal alleen maar open zijn voor, tijdens en na de aktiviteiten». «Wanneer is het dan gesloten?» vraagt A. Buurthuis. «Het centrum komt er met inspraak van de bevolking. Zij die nog wensen toe te treden tot de werkgroep nemen kontakt op met AWD en zij ontvangen dan een uit nodiging voor de vergaderin gen. In deze werkgroep kun nen allen die opmerkingen of bedenkingen te maken hebben terecht.» Het aktiekomitee reageert: «Als 'inspraak' gelijk staat met 'een genomen beslissing ken baar maken aan de bevolking' moeten wij AWD hier inder daad gelijk geven». Over de allereerste princi piële vraag: «Is er wel een buurthuis nodig?» heeft nie mand inspraak gehad. En dan wordt ook het financiële as- pekt onder de loep genomen. De kosten voor het centrum worden geraamd op 20 mil joen, waarvan 8 miljoen voor de gemeente. «De rest zal ge dragen worden door nationale subsidies, die door de gemeen te werden aangevraagd». Zegt het komité: «Wij moeten aan onze politieke leiders zeker niet in détail uitleggen hoe het met onze huidige financiële si tuatie gesteld is: de overheid, zowel op gemeentelijk als op nationaal vlak, worstelt met duizelingwekkende tekorten. De financiële putten zijn ver schrikkelijk diep, iedereen moet daarom besparen en inle veren. Precies in deze tijd van enorme tekorten heeft de ge meente Lebbeke, samen jpet de nationale overheid, 20 mil joen teveel voor een nieuw bouw, die er misschien niet eens nodig is! Neen, we over drijven eigenlijk is het slechts 8 miljoen, want de andere 12 miljoen krijgen wij van de Staat. Alsof wij Bellenaars geen staatsburgers zijn die mee hun deel van de nationale sub sidies betalen!» Verder wijzen ze op het mogelijke uitlopen van de kostprijs met 20 a 30%, op de dure aan te gane lenin gen en over de jaarlijks terug kerende werkingskosten, waarover met geen woord wordt gerept. Als laatste rea geren ze op de slogan: «geen prestigeprojekt», als volgt: «20 miljoen gaan lenen om in een landelijke gemeente een gloednieuw buurthuis te bou wen als er voldoende bestaan de buurthuizen zijn, gratis ter beschikking: als dit geen pres tigeprojekt is dan is het in elk geval een waanzinnige verspil ling». Het komitee heeft dan ook een ernstige analyse ge daan van de bestaande moge lijkheden: 1. gemeentelijke akkomoda- ties: a) het gemeentelijk speelplein kantine b) de gemeenteschool (waar van reeds een verbetering van de installatie van de toiletten vorige gemeenteraad goedge keurd werd). c) het gemeentehuis 2. Private akkomodaties: a) zaal Gildenhuis, waar bin nenkort gestart wordt met de herstelling van het woonhuis en het sanitair en de inrichting van een vergaderzaaltje b) zaal De Ster c) zaal Afspanning 't Vat d) het Volkshuis e) zaal Sportpaleis: binnenkort opnieuw funktioneel f) sociaal centrum g) de vrije gesubsidieerde school h) voetbalterrein i) alle Horecazaken hebben bovendien kleine vergader ruimten ter beschikking, na melijk cafés Den Botter. Wwe. Moens, Pierkesbar. Rachel, 't Moleken. De Stoofpot. Wel moeten sommige van deze ge meentelijke akkomodaties waar nodig aangepast worden, verbeterd of uitgebreid. Het komitee wijst verder op de onzin van dit projekt, op het onverantwoord zijn van de uit gaven en vraagt zich af of dit projekt het hele verenigingsle ven niet zal kanaliseren en het persoonlijk initiatief fnuiken. «Ons verenigingsleven is uitge groeid en vergroeid met de bestaande infrastruktuur. Waarom meot het ineens ont- drang, als tolk van de plaatse lijke leefgemeenschap, aan het College van burgemeester en schepenen, het dure projekt te vergeten en nodigt hen uit sa men te bespreken hoe de be staande gemeentelijke akko modaties op een sobere maar efficiënte manier nuttig kun- een reële evaluatie van het verenigingsleven en de ge bruikte lokalen, evenals van de Heiende is zowat alt(jd een buitenbeentje geweest van de stad Lokeren. Meer dt km. van Lokeren-centrum gelegen, hebben de Heiendenaars zowat altijd hun q bestaan geleid. Zij waren trouwens ook de eersten die in de stad een eigen para konden bekomen, want zij woonden toch zo ver van de Sint-Laurentius. Zo grotj eventuele op te sporen feem- daar °°k allerlei verenigingen, afzonderlek van Lokeren. Heiende had zo altijd ten. de frekwentie van het ge- bijzondere plaats in de stad. Want zo was het ook met de verkiezingen gebruikeljjkj bruik van de genoemde zalen men bij de telling 's avonds gewoonlijk de vraag stelde: is Heiende al binnen? Wanto en akkomodaties genoteerd, dan eens gaf Heiende de doorslag voor de uiteindelijke uitslag, de noden van het verenigings leven opgespoord. Ook dient Het is dan ook geen won- schappij van brouwer kwam de fanfare voor er gespeurd te worden naar de der dat men er in Heiende Thienpondt uit Zeveneken nen gemaakl worden voor hel nodige verbelerings- en even- (en daarbij mag men ook bracht de oplossing: de in- plaatsehjk socio-kulttireel Ie- tuele aanpassingswerken De Hillare niet vergeten, want strumenten werden aange- ven. Verder vraagt het een folder geeft de indruk dat de A- A°.-. duidelijke stellingname vanwe- gemeente werkelijk over de die twee ^ken kocht, maar wie spelend lid ge het gemeentebestuur. Hun hoofden van de betrokkenen aan e,kaar verbon- wenste te worden, moest brief wordt door 35 perso- beslissingen treft. Op de ge- den) spoedig aan dacht een zijn instrument zelf beta- nen ondertekend. meenteraadszitting maandaga- muziekmaatschappij op te len! Hier mag wel gespro- vond heeft schepen Abbeloos richten. Het is dus het be- ken worden van pioniers gezegd dat het college van bur- gin van «De Moedige Vla- gemeester en schepenen beslist mingen» van Heiende Besluit Misschien heeft de gemeen te Lebbeke en AWD deze in formatie op een zeer ongeluk kige manier gedaan. De uitno- het aktiekomitee. Zo tkiaaM .- diging tot het maken van op- de kommunikatie-kink uit de £u,ten de Lokerse grenzen eindeloos geduld trachten werk van de stichter, en - - 0-_ van de «moed» en de taaie heeft een vergadering te beleg- een Koninklijke Fanfare, volharding van die eenvou- gen met de betrokkenen ven dje tegenwoordig tot v„ d|ge men&en dic z(ch me, hlllfpn Hp I ntprw Or»n7»n pir»Hplrw-*c noHiilrl trnnklnn merkingen of bedenkingen kabel, werd bedolven onder een hele- L.V.G. In bet arrondissement Dendermonde wonen 24.000 bejaarden. AWD (Arrondissementeel Welzij nsorganisme Dendermonde) beeft een dossier samengesteld waarin de belangrijkste gegevens terug te vinden zijn over de leefomstandigheden van deze groep en bet voorzieningenpakket waarop zij kunnen doen. De AWD plant derhalve een studiedag omtrent de knelpunten in de bejaardenzorg op woensdag 2 juni a.s. om 13.45 u. in het stadhuis te Dendermonde. Die studiedag heeft tot doel de beleidsverantwoordelijken binnen het arrondissement te wijzen op deze knelpunten en richt zich dan ook tot allen die in het arr. Dendermonde bij deze problematiek betrokken zijn en die hieraan iets kunnen of willen veranderen. Gepen sioneerdenfederaties en -vere nigingen, maatschappijen voor sociale woningbouw, verant woordelijken en personeel van bejaardentehuizen. OCMW's en andere sociale centra, zie kenfondsen, gemeentemanda tarissen, artsen, verpleegkun digen, gezins- cn bejaarden helpsters, kinesisten. maat schappelijk werkers, zijn allen van harte welkom op deze ui terst interessante studiedag. Er werden bovendien een aantal werkgroepen samengesteld o.a. voor bejaarden en bejaar denbeleid (M. Buyse, D. Luy- ten, J. De Clercq). huisvesting (F. De Smedt H De Leeuw. W. Strobbe). bejaardentehui zen (D. De Vos. W. Van Steendam. J. Van Boxelaer). gezondheidszorg (A. Rupus. L. Janssens, K. Baeck). dienst verlening aan huis (A. Tirez, B. Taffijn. E Van Hecke) en speciale relaties en vereenza ming (R. Van Hove. B Van Verre en D. Courtmans). De besluiten van deze studiedag zullen overgemaakt worden aan de betrokkenen AWD wil er op toezien dat besluiten en afspraken zullen opgevolgd worden en hun weerklank vin den in de diverse beleidspro gramma's. Bijdragen in de on kosten 150 fr. Schriftelijk of telefonisch bij AWD. Bevrij- dingslaan 165, 9330 Dender monde. Tel. 052/21.64.54. (abl) Debat In de Sint-Niklase deelgemeente Belsele werden zes jaar geleden de gemoederen in hoge mate beroerd door de nakende fusie. Zwarte vlaggen, autokara vanen, protest alom. Men vreesde de teloorgang van «de eigenheid», men dacht ook dat het samen gaan met Sint-Niklaas een resem nieuwe belas tingen zou met zich brengen voor de gemeente van Andries en Geleyn, het K.A.F. (antifusiekomité) trok fel van leer tegen de nakende schaalvergroting. Eigenlijk kiemde het verzet al in 1974 op, toen de fusieplannen bekendraakten. Géén «verstedelijking», zo werd geëist omdat men o.m. ook vreesde dat het persoonlijke kontakt, het respekt voor de individuele burger teloor zou gaan. Zou het residentiële karakter van de achtduizend zielen rijke randgemeente verpulverd wordén door het «industrializeren» van Belsele? Net vóór het tweede luik van het «fusietijdperk» ook voor Belsele uitbreekt, net vóór de gemeente raadsverkiezingen van oktober '82 wil de CSC van Belsele de toestand eens evalueren. Hoeveel goeds bracht het samengaan van Belsele met Sint-Niklaas, hoeveel kwaads geschiedde er desgevallend? En ook: leggen de politieke partijen in hun verkiezings programma voor straks wel voldoende nadruk op de noden en verlangens van de Belseelse bevolking? Over dat alles wordt vrijdag 21 mei om 20 u in de raadszaal van het voormalige gemeentehuis in Bel sele gedebatteerd. De CSC-afdeling organizeert die manifestatie. Zekerheid kon al worden bekomen omtrent de deelname van schepen René Decolven- aer (SP) en raadslid Arnold Vandermeulen (VU), terwijl ook vertegenwoordigers van middenstands-, sport-, kulturele en landbouwgroeperingen van de partij zullen zijn. Moderator voor deze belangwek kende bijeenkomst is Wouter Vloebergh van de redaktie van De Voorpost. beroemd en soms wel eens te bekwamen in de edele berucht is geworden. De muziekkunst. Het duurde geschiedenis schrijven van een paar jaren eer men een de beginperiode is geen ge makkelijke opdracht, ver- eerste uitstap waagde. Over die tijd worden in mits alle dokumenten na de Lokeren nog allerlei anek- oorlog zijn verloren ge- dotes verteld, daar komen raakt. De historici moeten ook bomen bij te pas... zich derhalve steunen op Maar werkelijk gemeend wat zij, jaren geleden, kon- was dat toch niet. En een den opvangen van getui- feit was het toch: dat die gen, die ondertussen over- kleinerende opmerkingen leden, de stichting of de over de «moedige Vlamin- eerste jaren van de maat- gen» daar in Heiende zeker schappij hebben meege- niet in dank werden aange maakt. Waar iedereen nomen bij de inboorlingen, dacht aan het stichtingsjaar Van hun muziek moest 1885, werd 10 jaar geleden men afblijven' En om dat in 1972 uit een oude koffer te bewijzen bevochten ze een vaandel opgediept van hun plaats tussen de andere de Fanfare met stichtings- Lokerse maatschappijen, jaar 1882. Dus nog drie een plaats die ze sedert jaar vroeger! Dat was dan lang voorgoed veroverd ook een welkome gelegen- hebben, heid om met spoed en grote luister in 1972 het 90-jarig Hoe het groeide bestaan te vieren. En nu Stilaan werd de jonge zijn zij in 1982 aan het maatschappij beter georga- eerste eeuwfeest toe. Van niseerd: er werd gezwoegd Meester Jozef Ros, de hui- om de vereniging in stand dige dirigent, kregen wij te houden en het muzikaal veel belangrijke tingen. Hoe het begon peil geleidelijk te verho gen. Verschillende verdien stelijke voorzitters spanden zich voor de wagen: August Tijdens de bespreking van de begroting van sociale voorzorg in de senaat heeft de Hamse VU senator Wal ter Peeters gewezen op de onrechtvaardige verdeling tussen Vlaanderen en Wal lonië. «In Wallonië zo stel de hij het in zijn betoog, is het welvaartsbeleid be drieglijk gemaakt juist door de grote financiële transferten waarvan het geniet». In zijn inleiding onder streepte senator Peeters dat in 1981 wat de sociale zekerheid betreft, reeds 18 miljard frank van Vlaande ren naar Wallonië is ge vloeid. De Vlamingen be talen 58% van de sociale bijdragen, aldus interpel- lant die ook uitgerekend had dat zij meer 52% van de tegemoetkomingen van de sociale zekerheid toebe deeld krijgen. Verder onderstreepte hij dat Vlaanderen schatplich tig is aan Wallonië. Dat is niet logisch te noemen. In 1981 nam Vlaanderen 59,1% van de financiering van de ziekteverzekering voor zijn rekening; Wallo nië slechts 25.2% en Brus sel 15,7%. Daarbij komt nog dat 20% van het Brus selse aandeel door Vlamin gen wordt gedragen. In de bijdrage van de staat neemt Vlaanderen 56,4% voor zijn aktief. Maar Vlaande ren krijgt slechts 52,2% uit gekeerd, Wallonië 36,1% en Brussel 11,7%. Dat kan niet langer blijven duren, aldus senator Peeters die pleitte voor een rechtvaar dige verdeling tussen Vlaanderen en Wallonië. «Dat niet alleen om de fi nanciële redenen, maar omdat dit land aan een eer lijke en rechtmatige boe delscheiding toe is». In de zaal Casino te Baasrode werd het vijftigjarig bestaan van het Willemsfonds gevierd, (ks) Aan koster Theoduul 't Daeyaert, Francois Buy- Kint komt de eer toe de dens, Edmond Baetens, gewaagde stap van de stich- Ghislain Buydens, Cyriel ting te hebben aangedurd. De Vylder, Oscar Baetens Dat was toen een hele pres- en Theoduul Van der Poor- tatie: hij was waarschijnlijk ten. De huidige voorzitter de enige die iets van mu- is eerste schepen Paul Van ziek afwist. Zou hij vol- Eetvelde. Tijdens die pe- doende mensen vinden? En riode hanteerden zes diri- hoe zou hij aan de nodige genten de dirigeerstok, de instrumenten geraken? De ene met meer en soms ook opgedoekte muziekmaat- al eens met minder talent: zij waren Theoduul 't Kint, voornoemd Remi Van Gy- seghem, de schoolmeester die nog in de herinnering van de Heiendenaars voortleeft, Oktaaf Ver- donck, August Vermaere en Herman De Leenheer uit Zele. De zesde en niet de minste in de rij is meester Jozef Ros. Sedert 1948 staat hij aan de lei ding. Dat is nu al 34 jaar, en dat is een tijd om ook eens aan een ander jubi leum te denken. Het is on der zijn leiding dat de fan fare de hoogste toppen heeft bereikt. Graag bren gen wij hier hulde aan al len, bestuursleden en muzi kanten die in de loop der jaren geijverd hebben om de Moedige Vlamingen met beperkte middelen tot grote bloei te brengen. Al len hebben zich eendrach tig ingespannen voor diver se aktiviteiten: vergaderin gen, repetities, koncerten, uitstappen, toneelopvoe ringen, tombola's, hulp aan menslievende akties, opha len van de onmisbare steungelden, enz. enz. In 1979 op pinksterzondag, eerst uit met een splin nieuw uniform. Er wen gedurende die kermisdi muzikale wandelingen houden door de hele p chie. De maatschappij staat nu honderd jaar. deze gelegenheid verle< Koning Boudewijn de «Koninklijk» aan de fai re. De moeite waard om feest te vieren. V| 1964 werd deelgenoi aan de provinciale mm tornooien, en met suk In 1964 klasseerde de! fare zich in de derde s ling, in 1974 in de twet» en in 1978 werd de eej afdeling bereikt De toekomst De moderne media,] dio, televisie, casst grammofoon, enz. het muziekbeluisteren gemakkelijk. Toch de fanfare op de toek< Nog steeds zijn de kanten talrijk op post alle prestaties. Jozef 1 toonde ons daarbij de ji lijkse erelijsten over prestaties van de muzib ten. Velen onder hen 3 gerangschikt met meer 90% aanwezigheden, migen onder hen bere zelfs de 100%. In die schillende families gaat lidmaatschap over van der op zoon, zodat talr jongeren de Heiendse ziekfamilie komen ven gen. Dat getuigt vitaliteit van de maatscl pij en biedt een gewei gunstig perspektief vooi verdere groei en bloei. Jubileumfeesten Die zullen plaatsheb in samenwerking met Lokerse muziekmaatsd pijen, op zaterdag en dag 22 en 23 mei. Op zj dag op het Kerkplein oi uur speelt de harm Vooruit. Om 18 uur een receptie in het lo en om 19u30 geeft de monie van Eksaarde koncert. Op zondag: 9u30 vooreerst een pit ge dankmis. Om lOul! ven de jubilarissen zei klein koncert op het plein. Tijdens dit kot zal de «Jubileummi worden uitgevoerd, werd speciaal voor dezt legenheid gekomponi door een stadsgenoot, go Roels, een muzieklt die op de wijk woontj mars werd opgedragen! dirigent Jozef Ros. 10u30 is het dan de aan de Liberale Hari van Lokeren. Om 11 volgt dan een recept het stadhuis. Om 13 komt dan het onveri lijke Heiendse feesl (soep met ballekens). 15 uur komt de Koninl Stedelijke Harmonie een muzikale wand» De «Moedige Vlamii zelf komen nog eens naar de Gaverstraat oi uur. Later wordt het voortgezet in het lokai uur. j.( Sint-Gillis-Waas. Het nieuwe KU-lokaal De Statie Iv Het was reeds weken gewe ten: de eerste badkuiprace op de Durme te Lokeren, georganiseerd door de plaatselijke jeugdbeweging KSJ. zou een sukses worden De zon was van de partij. Terwijl de KSJ-mensen nog volop aan de voorbereiding bezig waren, kwamen vrachtwagens. tractors, steekkarren en sjouwers toe in het stadspark aan de Durme. Tientallen jonge mensen waren drukdoende hun «raceboot» te monte ren. Naarmate het middag uur naderde, kwamen ook de andere deelnemers, met reeds volledig afgewerkte «vaartuigen» toe. Het werd druk: 36 vaartuigen, in to taal zo'n 250 deelnemers. Ze kwamen zowat van overal: uiteraard uit Loke ren zelf. Zeveneken, Ek saarde, Zaffelare, Gent, Serskamp. Deinze. Rupel- monde, Sint-Niklaas. Be- veren en... Zolder. Een half uur voor de eerste start, zakten de toeschou wers naar de Durmeboor- den af. Even deed de druk te denken aan het jaarlijks vuurwerk met Lokeren- kermis. 14 uur: onder een stralend zonnetje, af en toe weggestoken achter een dreigende wolk, verdron gen zich zo'n 2000 kijklusti- gen (en niet alleen uit Lo keren) om het spektakel bij te wonen. De eerste start: «Bobberman» van Jantje Liebaut en Wim Van Bo- gaert had pech... Wim dook in het frisse water... een koude douche! Met als gevolg dat Jan het alleen moest klaren. Moe dig haalde hij de bal aan de aankomst. De racevaartui gen waren zowat van alle slag: polyester en zinken badkuipen, vlotten ge maakt van hout en vaten, of van hout en autobanden, gesjorde tuigen of gelast, boten met een rad (met de hand of met een fiets aan gang gehouden), supersnel le en supertrage vaartui gen, kleurrijke boten zoals de «love-boot» van Dui- kersklub Orka uit Lokeren, die evenwel pech hadden met hun rookbommen, zo dat de Durme in een oran je-rookwolk gehuld werd. Ook heel originele dingen: reuze vlottende schoenen van Jeus II. een kamptafe reel met eitjes bakken van WKS Beveren. het rad- werk van KSA-Eksaarde en Heidi I van Heiende- Lokeren. Vaartuigen van alle grootte: van eenvoudi ge kuipen voor 1 persoon tot reuze-vlotten voor 20 personen. Er viel dus wat te beleven op de Durme: vlotten die kantelden, fiets- kettingen die afliepen, ge miste sprongen naar de bel, spurters voor de eerste plaats, vaartuigen die het begaven vóór de start, zoals o.a. «De Zinker» uit Lokeren. en het vatenwerk «Kriko-jet» van WKM uit Sint-Niklaas. De jury had het dan ook moeilijk om de prijzen toe te kennen. De snelheidsprijs gaf in kate- gorie I (1 tot 4 deelnemers) een ex-aequo: Speleo Ca- venem uit Zolder en Ra cing Team Club Badkuip Gent met een tijd van 2'03". In kategorie II (5 tot 9 personen) haalde de scoutsgroep uit Beveren het in 3T0". De eerste plaats in kategorie III 9 deelnemers) ging naar de SJO-groep van KSJ-Loke- ren met een tijd van 4'55". De pechprijs ging naar de gidsen Kriko uit Sint-Ni klaas: hun vaartuig brak in 3, alvorens nog te moeten starten. De prijs van het origineelste vaartuig ging naar Heidi I van Heiende- Lokeren. Hiervoor werd rekening gehouden met de gebruikte badkuipen: Heidi I werd vervaardigd met 3 badkuipen en voort bewogen door een rad. Het geheel kreeg nog een mooi kleurtje ook. Andere kan didaten waren KSA-Ek saarde (een vlottend geheel met een rad en vuurwe WKS Beveren (een met uitbeelding van kamptafereel) en Jesu (de vlottende reuze-sd nen). Mocht er een prijs van publiek geweest zijn, zou deze Jesus II van gebroeders D'Hondt zeker gewonnen hebbd De eerste badkuipraco er op. Vele deelned drukten de hoop uit j een tweede uitgave, md belofte terug te koa KSJ-Lokeren maakt j een plannen voor een t< de uitgave volgend I Organisatorisch zullera ook wat verbeteringen i gebracht worden, zoals de overbevolkte startpl en aan de te zwa geluidsinstallatie. Voofl rest verliep alles vlot] waren geen dode mod ten en de toeschouj hebben ervan genoten.l Een succes over de 3 lijn dus! I,

De Voorpost | 1982 | | pagina 10