t 16 - 21.5.1982 - De Voorpost Korenbloen Herman In 1983 gaan KWB en KAV verbond Aalst met 3.000 naar Lourdes. Ook de afdeling Bevegem gaat mee. Op zaterdag 5 juni organiseert ze haar 2* Lourdessamenkomst in het Paro chiaal Centrum. Programma: - Bijwonen van H. Mis om 18u30 in de kerk van Bevegem. - Daarna samenkomst in het Parochiehuis rond 19u30. - Onthaal - Inleiding - Bezinning, begeleid met muziek. - Verrassing? - Informatie over KAV-KWB-Lourdesbedevaart '83. - Mogelijkheid tot inschrijven spaardienst. - Gezellig samenzijn. Dirk De Backer is de nieuwe pastoor van Vlekkem (per) Zaterdag was er het familiefeest van het ACW. Ook Minister Lenssens was Beveren Berlare «Wonen en leven rond de Donk» Wie in Berlare of van waar ook hij moge wezen vanaf 20 tot 31 mei a.s. een bezoek zal brengen aan de Sporthal van Berlare in de Kerkwegel, zal onvermijdelijk verbaasd staan voor wat er in deze enorme ruimte door de studenten van de architekten- school Sint-Lucas uit Gent zoal bijeen werd verzameld en in een grootse tentoonstelling wordt aangeboden. De grote maquette welke in de tijd te Gent in de Sint- Lucasschool werd gemaakt is hier verdeeld in drie grote stukken. Elk huis dat in 1979 in Groot-Berlare stond komt zo getrouw mogelijk nagebootst voor op deze maquette, ongeloof lijk wat er zoal geboden wordt aan duizenden foto's (oude als nieuwe), alle van Groot-Berlare. Een verkleinde maquette gemaakt in Sint-Lucas is zeker een attraktie aangezien ze duidelijk de ganse ligging van de gemeente in vogelperspektief weergeeft. De toegang tot deze tentoonstelling langs de koer van het H.Maagdcollege in de Nieuwstraat. De openingsuren zijn als volgt: 20 mei van 10 tot 12 en van 15 tot 21 uur; 21 en 22 mei van 17 tot 21 uur, 23 mei van 10 tot 12 en van 15 tot 21 uur, van 24 tot 29 mei 17 tot 21 uur. 30 mei van 10 tot 12 en van 15 tot 21 uur: 31 mei van 14 tot 22 uur (slotdag der tentoonstelling). Meibedevaart NCMV-CMBV Dit jaar zal de arrondissementele bedevaart van CMBV en NCMV doorgaan te Beveren, in de Sint-Jan-Evangelistkerk van de Gaverlandwijk, op dinsdag 25 mei e.k. met aanvang te 19u30. Er zal een eucharistieviering plaatshebben in koncele bratie, waarna een bezinningsavond wordt ingericht met etentje in de feestzaal Verstraeten, Kloosterstraat 20 te Beveren. Men verzoekt de deelnemers tijdig in te schrijven door storting van 300 fr. op rekening 415-3016241-41 van N.C.M.V. te Beveren. Inlichtingen bekomen op het NCMV-sekretariaat te Sint-Niklaas. De inschrijvingen dienen beperkt tot 200 personen Gezellig samenzijn S.V.V. In de rijkslagere school te Beveren vindt op zaterdag 22 mei een gezellig samenzijn plaats van de Socialistische Vooruitzien de Vrouwen. Er is koffie, thee en gratis gebak. Frieda Claus geeft een voordracht over «kindervakanties». Aanvang te 14 uur. Bedevaarten Melsele Diverse verenigingen gaan in de meimaand op bedevaart naar het Mariaoord van O.L.Vrouw van Gaverland Dinsdag 25 mei CMBV; woensdag 26 mei de KVLV. De Bond van Gepensioneerden van Kallo echter gaat op bedevaart naar O.L.Vrouw -van-den-Ouden-Berg in Geraardsbergen, dit op 25 mei, met bezoek aan de Sint-Adrianusabdij aldaar en later aan de dierentuin van Waarbeke. Tot slot van de dag zal de stad Ronse bezocht worden. De Regentboys, geduchte minivoetballen, kunnen ook feesten en dat bewezen ze vorige week toen ze allen de voetjes onder tafel schoven voor hun eerste feestmaal. Voorzitter Mertens gaf aan alle spelers een mooi geschenk en tot kapitein werd Eric De Clippel aangesteld. Hij zal dus voortaan het lichamelijk en geestelijk welzijn van zijn klubgenoten onder handen nemen.c Dancing Pigalle wordt toonzaal Naar de heer Marcel De Block ons mededeelde heeft hij de dancing Pigalle in de Em. Hertecantlaan gehuurd en zal er eerlang een toonzaal van meubelen van maken, zodat Berlare in de toekomst een dancing minder gaat tellen Finale blljarttornooi Zaterdag 22 mei in de namiddag wordt er in het café t Zolderken in de Frankrijkstraat te Berlare de finale gespeeld ingericht door biijartkluL «Trapken-Op» uit Berlare Wielerwedstrijd voor juniores Zaterdag 22 >i richt wielerklub De Donkvrienden een wielerwedstr /a juniores BWB De wedstrijd loopt over 8 ronden langs Uitbergen. Overmere en terug Donk. start 15 uur, met aan op de Donklaan. ieders Bel; ert tienjarig bestaan De Berlaai idenstandsvereniging Ieders Belang bestaat 10 jaar en g vieren met een tiende handelsbeurs welke doorgaat op i en 31 mei a s. Vooropening 28 mei (voor genodigderu izetenten welke zullen geplaatst zijn op het Dorpsplein bibliografieën» waarin ook een bibliografie uit Buggenhout is opgenomen. Deze uitgave bevat monografieën, brochures, gelegenheidsdrukwerken of artikelen uit tijdschriften en kranten, die in hun geheel of gedeeltelijk over Buggenhout handelen. Naast 415 bibliografische noteringen van publikaties bevat het werk ook nog een gedetailleerd overzicht van de 36 tijdschriften die ooit te Buggenhout werden of worden uitgegeven. Het werk wordt afgesloten met een trefwoordenlijst waarin opgenomen worden: persoonsnamen, plaatsnamen of andere onderwerpen. Deze Bibliografie van Buggenhout kan besteld worden bij Gerard Beirens, Kapellestraat 6, te 9330 Dendermonde of bij Guido Van de Velde (tevens schrijver van dit werk), Kruisbaan 35, te 9360 Buggenhout. De prijs is 250 fr. voor een werk van 174 blz. met illustraties. SPARTA BUGGENHOUT VIERT BREUGHELIAANS FEEST Tijdens het weekend van 29 op 30 mei viert men feest bij voetbalklub Sparta Buggenhout. In de installaties en op het terrein van deze voetbalklub worden diverse volkse gerechten uit de tijd van Breughel geserveerd op zaterdag 29 mei 1982 vanaf 16 u. en op zondag 30 mei tussen 11 en 22 u. De gerechten die aangeboden worden zijn bakharingen met veldaardappelen en ajuinsaus, pensen met brood of appel moes, koteletten met sla en tomaten en een echte koude Breughelschotel. De voetbalklub belooft te zorgen voor een prima maaltijd in een gezellige sfeer met muzikale omlijsting. (Ivd) iedereen. Ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Het bloempje. Zaal De Vrijheid. 19.30 uur: The Old Chap: Fit-o-meter. Samenkomst in Thi^b Chap. 20 uur: Ritsmische dans- en turngroep het ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaan5 zj* Vrijheid. r)e' Dendermonde Donderdag 27 mei 14.30 UUR: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: voordracht K.B.G. en het gemeentelijk bejaardenbeleid, door Leeuw. Zouaaf. 19 uur: The Old Chap: rustige instuif. Samenrapen en adref ren Chappy-leesvoer. K.W.B. Centrum: volleybal heren. Sporthal De Wuiten. P V V. Vrouwenbond Het Korenbloempje; kreatief handJ Zaal De Vrijheid. V.A.B. Jitsu Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 21 uur: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dai monde. Vrijdag 28 mei 19 uur: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broeksfl K.W.B. Centrum volleybal dames. Sporthal De Wuiten. 21 uur: Gezinssportfederatie B.G.J.G. volleybaltraining. Filmvertoning Op vrijdag 28 mei geven de ABW-kadetten van Harnm®! filmvertoning van «Zwartbaards Geest» een produktie vanl Disney met Peter Ustinov. Het aanvangsuur is 19 uur liefhebbers worden verwacht in het Volkshuis, KapellestraB te Hamme. De toegangsprijs bedraagt 30 fr. Iedere^ welkom. Lebbeke «De Morgen-Kwis» te Grembergen Op zaterdag 22 mei organiseert de Culturele Centrale van Grembergen een «De Morgen-Kwis» in de zaal 't Ros Beiaard met aanvang om 20 uur De deelnemers zullen getest worden over hun kennis van de informatie die De Morgen brengt tussen Denderbelle: Ophaling strookjes voor de wafelenbak van donderdag 13 en woensdag 19 mei. ledereen kan hieraan KSA op 29 mei, zaterdag voor Sinksen, deelnemen. 15 u.: Wielerwedstrijd H.-Kruis. 17 u.: Rommelmarkt H.-Kruis en rondgang van de ham* «Orpheus». ZONDAG 23 MEI Gezlnsuitstap met de KAV en Jong-KAV naar de Antwe k Zoo. Hamme KWB-Melsele op reis Vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 mei, het Pinksterweek end. gaat de KWB van Melsele op weekend naar Spa Het zal vooral veel sport, spel en ontspanning zijn. Men overnacht in het Domein Sol Cress. Fanfare Eendracht Vrasene Deze muziekmaatschappij zal op zondag 23 mei te Sint- Pauwels deelnemen aan de viering van het 100-jarig bestaan van de plaatselijke fanfare Sint-Cecilia aldaar Koncert in de feesttent te 16 uur KAV Vrasene naar Brussel Dinsdag 25 mei gaat de K.A.V.-afdeling van Vrasene op uitstap naar de hoofdstad. Er zal een bezoek gebracht worden aan de voornaamste bezienswaardigheden van de stad. Een gids zal uitleg verschaffen Zomerkoncert Haasdonk Zondag 23 mei zal de fanfare Sint-Cecilia van Haasdonk een derde zomerkoncert ten beste geven op het Pastoor Verwil- ghenpiein. Ook het optreden van de Terneuzense Majoretten kan verwacht worden. Aanvang te 10u15 in de voormiddag. Vrijdag 21 mei 19 uur: Karateklub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. K.W.B. Centrum: volleybal dames. Sporthal De Wuiten. 20 uur. Info-avond met dia's over Guatemala (eerder vanuit toeristisch standpunt). The Old Chap: vormingsavond over buurtwerk, met o.a. dia reeks en talrijke vrijwilligers. Toegang gratis. Met medewerking van buurtopbouwwerk 't Hof ken. 21 uur: Gezinssportfederatie B.G.J.G. volleybaltraining. Zaterdag 22 mei 10 uur: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 uur: De Trouwe Hond: af richtingstraining. Vlierkouter. 15 uur: Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. Zondag 23 mei 9.30 uur: Jeugd- en mimeteater «Aksiedent»; individuele verbe tering beweging De Ring 10 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor iedereen. Volkshuis, 't Klokhuis: voetbal: t Klokhuis - Sp. Steendorp V P. 14.30 uur: K.V.L.V. H. Familie algemene vergadering: «Hoed je voor stress» door mevr. Laura De Wilde Parochiehuis. 16 uur Wielerklub Nenng door sport, wielerwedstrijd voor Nieuwelingen Zogge (kerk) 20 uur: Dansclub Sjiwa oefenavond 9.30 u.: H.-Mis voor Rerum Novarum, Denderbelle 14 tot 17 u.: Ganzespel H.-Kruis. 16 u.: Denderbelle: Gezellig samenzijn in de kloosterschoo gelegenheid van Rerum Novarum. 17 tot 18 u.: H.-Kruis Optreden van de harmonie Ste.-Ceo 18 tot 19 u.: H.-Kruis: Optreden van de vendeliers 'ten Canl 19 tot 20 u.: H.-Kruis: Oplaten van ballons, uitgedeeld dof I handelaars. Talrijke prijzen zijn voorzien. Toreken: «Het machtige reservoir», toneelstuk met René reth en Mandus De Vos. MAANDAG 24 MEI 19.00 u.: Zaalvoetbattornool «Vierde schaal Delsin ronde VL 82-Edelweiss in het gemeentelijk sportcentrum. 20.00 u.: Zaalvoetbaftornooi «Vierde schaal Delsin- ronde Kludde-Wieze in het gemeenlijk sportcentrum. 21.00 u.: Zaalvoetbattornool «Vierde schaal Delsin» ronde Lindeken-MVC in het gemeentelijk sportcentrum. DINSDAG 25 MEI 08.00 u.: Reis naar Herentals en omgeving door Lebbeke. 20.30 u.: Naar Opera «10 jaar Jeannine en Koen» met VAB in de Opera te Gent. WOENSDAG 26 MEI: Denderbelle: 19.30 u. bedevaart naar Lebbeke. né A I Broekstra; ermere viert feest Ruilen De manner. t Broek in Overmere gaan het hek terug aan De Haasdonkse Ruilklub Sint-Pieter biedt zaterdag 22 mei de oude stijl gen en gebuurtefeesten houden in de Over- alle ruilmogelijkheden, van postzegels, prentkaarten, sigaren- meerse Bro<. at waar eens Mgr. Coppieters werd geboren banden enz. U kan hiervoor terecht in het parochiehuis van 14 Een echte oude kermistraditie wordt terug aktueel Het tot 17 uur programma s: ekt als volgt: op vrijdag 21 mei worden te 14 uur door Monseig ;ur Van Broeckeghem de reuzen Ciska en Jeugdraad aktief Benoit gedoopi met veel doopsuiker. Die dag zijn er ook oude |n Beveren wordt er tijdens het weekend van 2122 en 23 mei boerenstielen en oude ambachten te zien Volksspelen voor allerlei ingericht voor en door de jeugd Vrijdagavond in de jong en oud en om 20 uur een Grote Volkse Avond lokalen van VVKS Cortewalle wordt een «vrij podium» georgani- erZeaendgaror/' van &n° Mart?°us"fan°Se mS pronostiekklub van het Molenhuis in Smt-Gdlis, gesticht in 1978. vierde haar kamp,oenen Dirk Verhuls,. tussen 15 en uur en wordt er in het Wilgenpark een rommel- een T-Dansant. In de namiddag is er poppenkast in De Spiegel an Ll>' en antiekman gehouden. In de namiddag gaat men in het aan de Stationsstraat. Zondag 23 mei wordt een bonte stoet 'eer en Gustaaf Boon. Henri De Saeger kreeg de rode lantaarn, (c) Temidden van zijn ontelbare vrienden en familieleden vierde e.h. Meganck, afkomstig uit de Heilig Hart Parochie en nu missionaris, zijn jubileum op het binnenhof van de abdij van Affligem (per) Vrijdag 28 mei KWB-KWB-informatieavond te 20 uur in de Crypte, door de h. Dirk Kindermans, over «Gezondheidszorg». 18de Sinksenfeesten op de Nieuwe Wijk te Erembodegem- Ter joden Data: 28, 29 en 30 en 31 mei 1982. Op 28 mei in de feesttent in de Beukenlaan: beiotwedstrijd, tweede lentekampioenschap van Groot-Aalst. Inschrijving vanaf 19 uur in de tent. Stipte aanvang te 20u30. KWB-KAV BEVEGEM Donderdag 27 mei A Capellakoor Termuren: te 19u30 in de Crypte: koorherhaling. gemaakt en doet men een groot spel door de Beverse straten. Aardbeifeesten Ondertussen zijn de aardbeifeesten van Melsele reeds van start gegaan. De voornaamste programma's voor het weekend zijn: vrijdag 21 mei te 20 uur jeugdfestival met The Machines en The Bet. Zaterdag 22 mei. te 14 u de grote Brams Kindershow en te 20u30 show met Chrissy, Mieke en Joe Harris en de verkiezing van de 20ste aardbeiprinses. Zondag 23 mei te 14 uur autozoektocht; te 14u30 volksdans met Lange Stien, te 17 u restaurant en te 19 u de «lachende aardbeishow» en het «huwelijk van het jaar». Maandag 24 mei is er te 14u30 een namiddag ingericht speciaal voor de derde jeugd met de Eddy Wally-show en te 17u30 de kroning van het oudste paar in de feesthalle. Boek over Beveren Op donderdag 27 mei zal in het kasteel Cortewalle het twaalfde boekdeel voorgesteld worden van de «Inventaris van het Kunstpatrimonium van Oost-Vlaanderen». Dit. deel behan delt Beveren en zijn deelgemeenten Doel. Kallo, Kieldrecht en Verrebroek. Te 19u30 zal een afvaardiging van de bestendige deputatie van de provincie Oost-Vlaanderen aanwezig zijn. Buggenhout BUGGENHOUTSE BIBLIOGRAFIEËN Weldra verschijnt het vierde deel uit de reeks «Dendermondse Maandag 24 mei 8 uur: C.M.B.V. Moerzeke: Gezinsuitstap met geleid aan de stad Brugge. 13.45 uur: Vrouwenhuis: wandelen. Vertrek Neerstraat 14 uur: Gepensioneerden Middenstandsbond: kaai Ring. 19.30 uur: K.A.V. H. Familie «Leren ontspannen zijn» Eddie Van Mossevelde. Parochiehuis. K.V.L.V. Zogge: yoga, door de h. Wilssens. Parochiale Dinsdag 25 mei H.A.V. Aquarius: deelname aan de tentoonstelling aquarium en een oeveraquarium te Roeselare Geleide uitstap met bus. 7.30 uur: K.A.V. Moerzeke: bezoek aan bloedkapel, museum en rondvaart op de reien te Brugge. 13.45 uur: Vrouwenhuis: joggen. V.P. plein. 14 uur: K.B.G. Center: kaarting. Den Bond. 18.30 uur: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19 uur: K.W.B. H. Familie: training volleybal. Turnzaal straat. 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor 1 Volkshuis. 20 uur: The Old Chap: volleybal in sporthal «De Wuiten> 21.30 uur: Gezinssportfederatie B.G.J.G.: volleybaltrainii Woensdag 26 mei 13 uur: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. 14 uur: K.V.G. Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 18.30 uur: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkout» Karateklub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19 uur: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond Leeuwkes en Jong-Knapen K.S.A. Maandag 24 mei Te 14 uur in de Crypte N.W.K.-raadpleging. Woensdag 26 mei A.A.-Groep «Ommekaar»: te 20 uur in de Crypte: vergadering AA-groep. Wilgenpark verder met o.a. kruiwagenkoers voor mannen en een wielerwedstrijd voor vrouwen. In de buurt wordt er ook nog aan mastklimmen, bakschieten, sjoelbakken, lepelkoers, zaklo- pen en wielstrijken gedaan. Het Overmeerse muziek «De Verenigde Vrienden» zullen intussen present zijn om de Broekeskermis de nodige muzikale klanken te bezorgen waar het nodig mocht blijken.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16