tMlüüfc, Kruibeke De Voorpost - 21.5.1982 - 17 'oen de Lokerse brandweer in Daknam een koe uit een gracht ging redden, bleek dat het beest er aan het kalven was, fw uiteraard bijkomende problemen meebracht, (dm) Lokerse LBC zestien v< iazel. Bij de brandweer werd Karei De Bock, die er 33 dienstjaren heeft opzitten, gevierd, (dw) De KAV van Wieze zette de moeders eens extra in de bloemen (ks) Lokeren Ichool HH. Engelen j&prgeet het al vroeger aangekondigde schoolfeest niet. Het Beft plaats op zaterdag 22 mei. En er is ook een barbecue- 1 jnd. •ynaertkring Daknam itekoncert met medewerking van Jenny Stoop (orgel), Dirk jCaluwé (fluit), en Hugo Govaert (voordracht). In de Daknam- k op zaterdag 22 mei om 20.30 uur. ol der HH. Engelen B feestelijkheden worden verder gezet op zondag 23 mei, met elen door de leerlingen en Vlaamse kermis. Op de iaan, begin om 14.30 uur. LV.LV. Eksaarde zondag 23 mei: Eucharistievering met daarna algemene idenng, in de Kring om 14 uur. Bospark Lokeren jxplortatietocht naar Kalmthoutse heide. Bezoek aan het arbo retum en het bijenteeltmuseum. Vertrek om 8 uur op zondag 23 «bi*, i bp zondag Doorslaar zondag 23 mei: in de parochiezaal vergadering «Boerin - Thej*et boerin». Begin om 14.30 uur V Vrouwenbond zondag 23 mei, in het Liberaal huis om 15 uur; Koffietafel toespraak door Georges Antheunis, Volksvertegenwoor- jiger. ch| Lokerse postzegelkring nafwekelijkse bijeenkomst, met tentoonstelling «Chinese Schilde- Ijen» door Laura Luyckx. Op zondag 23 mei in de Torenstraat om 10 uur. Hobbyklub Lokeren De Hobbyclub richt op 23 mei in het KTA (vroeger RITO), ingang Azalealaan een gewestelijke ruildag in. Alle verzame laars van zelfklevers, jokers, postzegels, biervilten, punten, speelkaarten etc. worden er verwacht. De nationale ruildag enkele weken geleden trok meer dan 3.000 bezoekers. Ver schillende bevriende clubs uit het omliggende worden venvacht. Melsele en Kieldrecht zijn al zeker van de partij. Het aksent van deze ruildag wordt gelegd op prenten, albums, alle punten, sigarettenbanden en lucifersetiketten. Alle chromo's kunnen geruild worden. En alle prentenboeken kunnen worden bekomen. Wandelsportvereniging Lokeren Richt op zondag 23 mei voor de 17e maal de Rapentocht in. Deze zomeruitgave loopt weer door mooie, nog door weinigen gekende natuurplekjes van Lokeren en omgeving. De eerste 21 km in de voormiddag gaat in de richting Eksaarde-Sinaai-Ruiter. De 21 km in de namiddag gaat via Daknam richting Doorslaar. De 15 km. is een verkorte uitgave van deze 21 km. De 8 km. loopt door het Verloren Bos en het Bospark, richting Molsbroek (Europees Natuurreservaat). Wandelsportvereniging Lokeren heeft dus alweer een geva rieerd parkoers uitgezocht, waar zowel de natuurliefhebber als de afstandswandelaar aan zijn trekken komt. De inschrijving, kleedkamers, vertrek en aankomst zijn zoals gebruikelijk in het RITO, aan de Azalealaan te Lokeren. op 250 m. van het station. Er kan gestart worden tussen 8.30 u. en 15 uur. ledereen moet wel voor 18 u. binnen zijn. Het inschrijvingsgeld bedraagt voor de 8 en 15 km. 50 fr. Voor de 21 en 42 km. 60 fr. Jeugdgroepen en scholen betalen 10 fr. minder per deelnemer. Alle deelnemers ontvangen een herinnering (medaille of tegel). Wie echter enkel wandelt voor een brevet betaalt 25 fr. en dit voor alle afstanden. Meer inlichtingen zijn te bekomen op volgende adressen: Werner Hillaert, Daknamdorp Lokeren (091/48.37.20) Jozef Ysewyn Snepstraat 16, Lokeren (091/48.32.76) Allez atlez in Lokeren Allez, allez, voorheen Martine. Vier Franstalige Brusselaars, Zondag was er het Lentefeest van de meisjesschool op Den Briel te Buggenhout (ks) een Engelse en een Zaïrees, makers van spetterende funk en Afrikaanse ntmes. Samengebald in een borrelende pot, zwoel van geur, maar vlammend gekruid. Even simpele als opwinden de dansmuziek, al kent de in het begin van dit jaar verschenen minielpee African Queen in de vorm van het titelnummer een voorbode tot een stemmiger koers. Zo beschreef het Neder landse muziekblad «Oor» vorige week de Brusselse groep. En terecht, want Allez-Allez vindt je tegenwoordig zowat overal terug: kranten, muziektijdschriften, radio en op 28 mei in Lokeren. Daar gaat namelijk de prijsuitreiking door van de affiche- en pamfletwedstrijd van de Lokerse Feesten, en wel in de zaal De Roos (op de markt). Om 20 uur begint het feest met een optreden van Aroma di Amore, een groep die in de halve finale van Humo's Rock Rally zit. Daarna komen we te weten uit welke pen de affiche 1982 komt. En dan Allez-Allez, de groep die het gaat maken. Ook in Lokeren! Ingangsprijs 120 fr. of 100 fr. bi] voorverkoop. J.V.L. Wandelen in Buitenland Vakantiegenoegens vertrekt om 14u30 naar het moerassenrijke Buitenland (Hingene) voor een gezinswandeling die ruim twee uur in beslag neemt en langs dijken en paadjes kronkelt. Wie meewil belt naar 72.53.11. Op zondag 23 mei. Sint-Niklaas-Belsele. Bij de jubilerende toneelkring uit Puivelde werden stichters Victor Vermeulen en Charel Smet gehuldigd. Iv Sint-Niklaas Rerum Novarum Het ACW viert momenteel volop Rerum Novarum. Vanavond 21 mei. is er in het Gildenhuis een gezellig samenzijn voor de 000.leden en het bestuur van de verschillende organisaties van het 'Jronzen, zeven zilveren en drie gouden medailles. Op de foto zien wij de gedekoreerden met voorzitter Alois Van ACW. Op zaterdag 22 mei wordt te 19u30 in het café Gildenhuis ptcke, sekretaris Willy Verstraeien, kommissaris Nauwelaerts en nationaal sekretaris Stragier die de feestrede hield. een biljartwedstrijd ingericht. Relaxerende massage Op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei wordt in v.z.w. Kern aangeleerd hoe men zelf gebruik kan maken van relaxerende massage. Alle inlichtingen hieromtrent kunnen bekomen wor den in het Centrum voor Psychoterapie en Relatievorming, Regentiestraat 17. Tel.: 031/77 45 96. Sint-Niklaas, Beekstraat 70. Het echtpaar Van Poecke- Van Moeseke vierde zijn diamanten huwelijksjubileum (Iv) oen de Reinaerlkring in Daknam de mei vierde, is de weermaker zeker van de partij Het werd een prachtige avond. Sint-Niklaas. Met toneel en dans vierden de twaalfjarigen hun -feest van de vrijzinnige jeugd», (dw) Ruildag Wase Ruilklub Op zondag 23 mei is er van 9 tot 12 uur ruildag voor de Was# Ruilklub in lokaal Renova, H. Heymanplein nr. 7 en Nieuwstraat nr. 20. Natuurwandeling Op zondag 23 mei richt de Federatie van Vlaamse Vrouwen groepen een natuurwandeling in naar het Verdronken Land van Saeftinghe. Vertrek te 8u15 aan het stadhuis. Men rijdt met de wagen naar Emmahaven (Hulst). De eigenlijke tocht vangt san te 9u30. Zomerkoncert Op zondag 23 mei geeft de Kon. Harmonie Excelsior te 16 een zomerkoncert in het stadspark. Installatie «Grootorde 1982» Op zondag 23 mei heeft te 10u30 in de stedelijke openbare biblioteek de eerste lustrum-akademische zitting plaats ter gelegenheid van de installatie van de «Grootorde 1982» Deze akademische zitting wordt georganizeerd door «Groot Vos» en de leden van de Vosseraad. Nationale rockmeeting Op zondag 23 mei heeft vanaf 13 uur op de Grote Markt de eerste Nationale Rockmeeting plaats, met optreden van Eerste nacht van Sportkring Op zaterdag 22 mei wordt vanaf 19u30 op de Grote Markt de Eerste Nacht van Sportkring georganizeerd met verkiezing van Miss Sportkring en een optrëden van Jacques Raymond, Fancy en Anita Meyer. Tien plus één show Op zaterdag 22 en zondag 23 mei brengt jazzdansgroep Clapaja haar «Tien plus één show» in de stadsfeestzalen langs de Leopold ll-laan. Aanvang te 20u30. Kaarten zijn nog steeds 150 fr.) verknjgbaar bij de leden. Bergsport Op zaterdag 22 en zondag 23 mei organiseert de Vlaamse Bergsportvereniging een training in voorbereiding op een berg- vakantie. Deze training vangt te 10 uur aan in het rekreatieoord De Ster. Men verzamelt aan de hoofdingang langs de Lange Rekstraat. Wandeling naar het Hertogenwoud Op zondag 23 mei organizeert Wandelklub Waasland een ééndagswandeling naar het Hertogenwoud Vertrek te 7 uur stipt aan het Gildenhuis. H. Heymanplein met de autocar Terug te Sint-Niklaas rond 22 uur De prijs bedraagt 300 fr per persoon. Kinderen jonger dan 12 jaar betalen 200 fr.

De Voorpost | 1982 | | pagina 17