inovergoten Topdag Kt indrukwekkende massa Aalsterse Topdag met nooit geziene Schwung iiWD-filmnamiddagen Dendermondse bejaardentehuizen ALFRED DE SMEDT in aar was Topdagtreintje n dekenij Hoogstraat Aalst: Openbare Examens Akademie Kulturele avond te Denderbelle Dubbel scoutsjubileum in Sint-Niklaas Vervolg van blz. 1 a voor een politiek tv- I amma: iedereen kijkt of em geen donder kan sche- joch onmerkbaar wordt er imd om in het licht van de te komen. plechtigheid begint een ur te laat. burgemeester somt alle i - Very Important Per- - op en dat neemt haast zeel tijd in beslag als zijn toespraak. Hij verklaart Topdag officieel voor I end. Zonder lint, want er niet. Een onverwachte niging oand uit de leidende mid- jadsknngen komt ook nrdje plaatsen en dan ii de rondleiding. Eerst heen het «Onthaalcen- en vervolgens door de adahfobeurs in de Kei- Mflen. lader aanzien I ie eerste dekenij die door elschap wordt bezocht de Vlaanderenstraat-Gent- praat, waar een discobar op |.e toeren draait en het pu ik zich kan verdiepen in het kennen van oude prent- irten: een interessante wed- i<i. n de Nieuwstraat wordt hen de lokalen van een reisbu- ju een fris glaasje schuim- |naangeboden en een hapje. L straat is nog ingenomen Ir marktkramers en er kan i 's namiddags worden ge- met de aktiviteiten. 'óór het kultureel centrum Werk» in de De Ridder- staat een geïmproviseerd aarli ,t n pij tsje waar initiatiefnemers, en enkele buren verbroe- ggenl i «enh deren bij een koel glaasje bier. Als de burgemeester even later zijn opwachting maakt, wordt hij geestdriftig omhelsd door een 90-jarig vrouwtje dat in het Ridderstraatje jarenlang een snoepwinkeltje heeft uit gebaat. Sindsdien is er echter veel veranderd: de bekende zaal «Rink» sloot zijn deuren en ook cinema «Rio» ging dicht. In plaats daarvan zagen verschillende alternatieve gele genheden er het licht: Gele Limonade, 't Rond Vierkant, het Vrouwenhuis en Netwerk zijn er zich komen vestigen en hebben het vroegere steegje een ander aanzien gegeven. In Netwerk zorgen enkele kinderen voor ouderwetse at- trakties en maakt één van de oprichters van het centrum het bilan op van anderhalf jaar werking van Netwerk. Hij krijgt verdiend applaus en wij een verkwikkend glaasje bier... De brandweerkazerne is de volgende halte. De waarne mende kommandant verwel komt de VIP's en wij bekijken de prondelmarkt. Hitte en vrye radio's... Dan gaat het naar de feeste lijk bevlagde Kattestraat, waar een vrije radio de reeds fel gehavende kapel verder dreigt te teisteren. De parking is voor de gelegenheid herschapen in een vlooienmarkt. Intussen is het middag ge worden en tijd om de inwendi ge mens te spijzen. Daar is alom gelegenheid te over om dat te doen. Wij krijgen daar anderhalf uur voor en ook dat laat vol doende ruimte om onze grol lende en dorstige beer het zwijgen op te leggen. 's Namiddags gaan we naar de fraai versierde Molenstraat: vóór het Glazen Huis Kuituur hebben mensen van het Hoger Rijksinstituut voor Tuinbouw van Melle een fraaie tuin aan gelegd. De frisheid waait je in de neus: een oase in een zin- derend-hete dag... Op het terras van de ex- karnavalprins van Aalst en van Oost-Vlaanderen overstemt één van de vele vrije radio's alle andere geluiden in de buurt maar niemand schijnt zich daaraan te storen; het is duizelingwekkend warm en iedereen is er slechts om be kommerd zijn dorst in de kort ste keren te lessen. Naast de Werfkapel ver schaffen Leefmilieu-mensen uitleg en wordt gratis teelaarde ter beschikking gesteld van het publiek, dat van het aanbod dankbaar gebruik maakt. Ze komen met bloembakken aan zetten, die ze straks met bloe men en planten willen vullen om hun stad wat op te smukken. Nooit meer wil je het missen Aan de overkant van de Dender hebben de handelaars van de Molendries-Hoveniers- straat-Varkensmarkt een wed strijd «Tel de Bloemen» op touw gezet en voor de kinde ren «Vang je goudvis». Ook daar gaan we nog een kijkje nemen en vangen dan de te rugtocht aan met nog enkele braderijen voor de boeg. Ge lukkig ontmoeten we een paar kollega's. die het voor de rest van de dag van ons over nemen. Zo is het nu ieder jaar: zo'n Topdag kan je nooit helemaal beleven, doch je zou het voor geen goud meer willen missen... Met ruime vertraging her denken de Draeckenieren de «oud-strijders» die dertig jaar geleden het Dendermondse Ros poogden te ontvoeren. Om dit heuglijk feit op waar dige wijze te herdenken, wer den enkele voorwerpen aan het Denderwater toever trouwd om ze richting Dender- monde te laten afdrijven. De Akademie voor Schone Kunsten houdt een Open Schooldag ter gelegenheid van het openstellen van haar nieu we gebouwen en houdt op de Grote Markt een infostand open. Alleszins een bijzonder aktieve school! Op een terrasje genieten we even later van het beeld van de onafgebroken stroom mensen die in beide richtingen aan ons voorbijtrekt. De weldoende zonnestralen priemen door alles heen en iedereen wil plots zoveel mo gelijk kleren kwijt: mannen ontdoen zich van hun vest en rollen hinderlijke hemdsmou wen op; de vrouwtjes ontblo ten in hun verlangen om zo snel mogelijk bruin te worden al dan niet welgevormde beentjes, schouders, ruggen en zoveel mogelijk boezem Wij drinken nog even aan onze lauwe pils en laten ons dan meedrijven met de massa, een eindeloze mensenzee waar we vandaag naamloos in ten onder willen gaan. Cyriel Temmerman De Grote Markt bood verleden zaterdag met de Topdag een nooit gezien aspekt. Men kon zich in de brandende zon wanen op een of andere «piazza» ergens in een mediteraan vakantieland. Maar dan een plein waar het niet alleen krioelde van de vele zomers uitgedoste rekreanten, maar waar een bont programma werd geboden, vol afwisseling zodat eenieder er wellicht aan zijn trekken kwam. Zulks in een nonstop ritme. Ogen en oren had men er allicht te kort om het allemaal te verwerken. Stoelen waren er eveneens te kort want een zitje vinden ergens op een van de druk bezette terrasjes of desnoods binnen in een van de vele drankgelegenheden was onbegonnen werk. Het steuntje dat Laura, de zon, de inrichters gul verleende scheen wonderen te verrichten. Kortom, een Topdag die zijn naam niet heeft gestolen en die vorige edities verre overtrof. Alleszins veelbelovend voor volgend jaar als men de eieren voor de Arme Klaren niet vergeet. Krol ?aar' van de 8ro'e attrakties van de jongste, suksesvolle taa 5terse topdag /ou 6011 Heintje geweest zijn, dat ehuurd werd door de dekenij Hoogstraat-Houtmarkt dat ervoor zou gezorgd hebben dat de bezoekers van de idag zomaar gratis van de ene naar de andere manifes- zouden gebracht worden. Via een vooraf vastgesteld ekt zou dit treintje vrgwel de belangrijkste dekengen ie zo stadscentrum met elkaar verbonden hebben, j de Topdag zelf was ech van dit toeristisch ver- rdhoi roddel weinig te be ken. en ook in de Igstraat zelf wees niets dat dit vervoermiddel irdaad ter plaatse was. ":ze voor het gewone teer opengelaten straat men trouwens niet de dat er iets buitenge- gaande was in het rs centrum. Hier- )r zullen heel wat wan- niet zomaar de 'gang gemaakt hebben :n de zeer drukke en verkeersvrije Zoutstraten en de Houtmarkt, waar een autoshow plaatsgreep, georganiseerd door AGHRA. Mede dank zij het goede weer. kende de ze autoshow wel een suk- ses. Blikvanger hierop was ongetwijfeld de stand die verzorgd werd door een aantal carrosseriebedrij- ven, die de bezoeker met een een idee gaven van de manier waarop beschadig de wagens hersteld wor den. Zoals op vele andere plaatsen was het ook hier een geluidsinstallatie van één of andere vrije radio, die voor de nodige lawaaie rige muziek zorgde. Wat dtf Zoutstraten betreft werd er door de plaatselij ke dekenij ook ditmaal voor twee zoutworpen ge zorgd. Een andere anima tie was niet nodig vermits de massa toch automatisch in deze winkelstraten bij uitstek wenste te kuieren. Hierbij zorgden de winke liers dan zelf voor één of andere stunt, die de aan dacht van de potentiële klanten diende te trekken. Opvallend was wel dat de massa niet zo gemakkelijk de overgang maakte naar de kleurrijke kraampjes, die opgesteld werden door leden van de Dekenij Ge- raardsbergsestraat op het Kannunik Colinetplein. De plaatsing op het plein zelf voor het politiekommissa- riaat vonden wij trouwens minder geslaagd dan vroe ger toen men de ruime par king, die nu vol wagens stond, gebruikte. Deze par king bleek in het verleden nochtans een ideale speel plaats voor jong en oud. Zo herinneren wij ons nog de mini-voetbalwedstrijd die er op één van de vorige Topdagen plaatshad, of de wedstrijd voor mini-go-cars georganiseerd door een plaatselijke speelgoedhan- del. Meteen kreeg men toen het gevoel dat een verkeersvrij Colinetplein ook zijn eigen charmes had. VEHE Ideti tet kader van het Pro" moort "an'mat'e en sociokul- ftle aktiviteiten in be- mtehuizen van het ar- :ment Dendermon- organizeerde het Ar- :menteel Welzijns- isme Dendermonde een reeks film- Jlingen in rustoor- van het arrondisse- fnt. het programma stond kleurenfilm «De Afri- ise Olifant» van Simon ïver. Deze dokumentai- schrijft het dagelijkse :n van een aantal dieren iun gewone en ongewo- {edoe in het uitgestrekte ied van Z.O.-Afrika, ns krijgt de toeschou- een mooi beeld van de zich foneerde Keniaanse ruur-taa. voorstellingen hadden pats in volgende tehui- OCM W-rust oord ferfstdroom», Groenlaan Buggenhout; OCMW- Hoord «St.-Jozef», Dorp Wichelen; Instituut •Antonius», Dr. eckstraat 9, Grember- en het OCMW-bejaar- Itehuizen, Wegvoerings- aat 55, Wetteren. de eerste reakties van zowat 200 aanwezigen aaronder ook familiele- en vrienden van de identen, leden van atselijke gepensioneer- iverenigingen) kon op- naakt worden dat deze n alleszins een voltreffer voeding en Nederlandse Kuituur en werd in het te ken gesteld van de Plus-3- pas-aktie ter promotie van de kulturele participatie en integratie van gepensio neerden. De voorstellingen waren gratis en voor ieder een toegankelijk. De pozitieve weerklank op dit initiatief is voor AWD een stimulans om naar de toekomst toe dergelijke ini tiatieven te herhalen waar bij getracht zal worden nog meer mensen van buiten de tehuizen aktief te be trekken. Geïnteresseerden kunnen zich steeds wenden tot AWD. Bevrijdingslaan 165, 9330 Dendermonde - Tel. (052)21.64.54. Eerste absolute meeval ler was wel de Aalsterse Vlaaienkom, een officieel Aalsters symbool tot stand gekomen met de medewer king van de v.z.w. Verbond Dekenijen Aalst, de Brood- en Banketbakkers- bond en het Algemeen Middenstandsverbond Een overblijfsel van het jaar der streekgerechten waarbij men het bekroond recept van de 78-jarige Ma ria Everaert uit de Water torenstraat vernam en offi cialiseerde. Een vlaaien- kom naar het oud model, bruin van kleur, wel iets kleiner en de inskriptie dra gend «Aalsterse Vlaaien». Een schot in de roos want reeds in de voornmiddag even na 10 uur, was de voorraad totaal uitgeput en kon nog enkel genoteerd worden voor latere afleve ring. Voor de pnjs van 150 fr.de kostende prijs zegde men ons, kan U nog terecht op de Ekonomische Dienst van het Stadhuis, tel.: 053/ 77 11 11 via toestel 220 of 221 of in de handelszaken Serav, Van Limbergen, De Bisschop, De Ster en Hikka. Naast de gastronomen kwamen ook de liefhebbers van de taal aan hun trek ken. Folklorist De Beul bood er niet minder dan een 5 000-tal Zei-spreuken aan en rond de uitgave Elf Gesprekken werd een dia loog gehouden. Auteurs er van zijn Marcel De Bis schop, Luc Delafortrie. Gustaaf De Stobbeleir, Jan D'Haese, Frans Lemaitre, Julien Librecht, Hélène Schelck-Ketting, Piet Tho mas. Firmin Van der Poorl- ten, en Jean Van Innis. Namen klinkend als een klok.' Bert Van Hoorick zorgde erbij voor de Aal sterse Anekdoten en Jan D'Haese had het over Oilsjt, mijn eerste liefde. Eveneens de jeugd was van de partij in het open jeugdatelier Klakson en Teledienst zorgde voor een info-stand, het teledienst- embleem en poppenkast- vertoningen. Een infostand was er eveneens van de Akademie voor Schone Kunsten en PACT, Pro gressief Aalsters Collectief Toneel bracht verschillen de opvoeringen van het wa genspel «De Ketellapper», dit afwisselend met Vre- don, de dynamische groep die reeds ogen gooide met koreografierealisaties en vlaggezwaaien. Voor een drink kon men terecht bij een showwagen van Coca Cola, en daar werd uiteraard gretig ge bruik van gemaakt. Klap op de vuurpijl was wel de promotie gemaakt door de Meldertse Dors- ploeg die op de tonen van de Faluintjeskapel de di verse dorsslagen en -ritmes naar de oude geplogendhe- den, demonstreerde met als paradestuk de «op en af», een aaneenschakeling van de verschillende maat soorten zonder enige on derbreking bij de over gangen. De televisieploeg van Li- brado, uitzending voor der den, maakte een beeldver- slag van de diverse aktivi teiten, verslag dat U op de beeldbuis kan meemaken op donderdag 3 juni rond 19ul0. Naast Agalev, die de be volking even tot bezinning poogde te brengen was ook de Aalsterse Wakkere Bur ger present en ijverde er voor verdere demokratise- ring in het gemeentelijk be leid waarbij duidelijk de komende gemeenteraads verkiezingen geviseerd werden. Het komitee deed dan ook beroep op burgers en verenigingen om sugges ties en voorstellen op dit stuk te formuleren. Tot 20 mei kan U hiertoe nog ter echt op het sekretariaat, Korte Nieuwstraat 12, tel.: 053/78.89.84. Leek de Grote Markt, o.m. nog met old-timers van de Vehikel Club van Asse met o.m. Benoni Beeckman een broeinest van aktiviteiten allerhande, eerder desolaat ging het eraan toe in de Arbeids beurs, georganiseerd door de plaatselijke Jonge Ka mer verleden zaterdagna middag. «Brood en spelen» festi viteiten van alle slag ver drongen blijkbaar de tries te realiteit van elke dag naar de achtergrond. Voor al te velen is het immers zelden een «Topdag» wel elke dag een «Dopdag». L.H. Vredon bracht op de grote markt koreografie en vlaggendans (per) Het onthaalcentrum in de Keizershallen werd zaterdagvoormiddag plechtig opensteld (per) Vrijdagavond 14 mei verzorgden «de Denderklokjes» samen met het «Hardingkoor» van Herdersem en dank zij de onmisbare medewerking van de «Belle-kantorij» een fijne en smaakvolle avond, die vele Bellenaren en sympa- tizanten met genoegen meemaakten. Het Gildenhuis was te klein. dert I filmprojekt liep met de bewerking van het mi serie van Nationale Op- Het eerste deel werd ingezet door de Denderklokjes on der leiding van Mevrouw Cooreman-Van de Wiele. Hun zang werd afgewisseld door een fijne voordracht van Liesbet (8 j), en ge volgd door een instrumen taal optreden van 2 leden van het Hardingkoor, die een duet voor klarinetten vertolkten. Daarna was het de beurt aan twee leden van de Denderklokjes om een duet voor 2 dwarsfluiten naar voren te brengen. Het Hardingkoor zette het eer ste deel voort met zang a cajiella. Een van hun leden bracht een bezinning naar voren over «De Dauwdrup pel». Het eerste deel werd besloten met een samen zang: «In de stille Kem pen», door de zaal uit volle borst meegezongen Het tweede deel volgde hetzelf de schema in omgekeerde richting Het Hardingkoor opende, onder leiding van Leon De Smedt. met vijf lie deren. gevolgd door een in-, strumentaal optreden van zes leden van de Dender klokjes, die een stuk speel den op blokfluit. Dan ver tolkte de heer De Smedt jr. een melodietje voor orgel van Frederic Chopin. De Denderklokjes vervolgden het programma van het tweede deel onder begelei ding op orgel door Jos De Brucker, Nele droeg 'ste kelvarkentjes wiegelied' als intermezzo voor. Tot slot deklameerde het jongste Denderklokje het gedichtje: 'Onze Frans'. De zaal besloot met de samen zang: 'Nachtegaaltje'. De 'Denderklokjes' zongen onder begeleiding van Jos De Brucker, terwijl het Hardingkoor capella zong. Dit zorgde voor een sfeervolle variatie. De zang werd met een passende bindtekst door de kinderen aan elkaar gelezen. Het was werkelijk een fijne avond. De Denderklokjes Ongeveer 8 jaar terug werd door pastoor Aerts aan Me vrouw Cooreman gevraagd met een koortje op te treden bij hoogdagen in de kerk Stilaan is daaruit het kin derkoor, zoals het zichzelf eerst noemde, gegroeid. In een omhaling in de kerk, werden voor het koor, de aankoop en maak van Je- zuskleren gefinancierd De ze kledij dragen ze telkens bij kerkoptredens. Sedert vorig jaar noemen ze zich de Denderklokjes. Ieder jaar treden ze op in de kli nieken van Dendermonde voor Kerstmis. Dan bren gen ze in elke afdeling kerstliedjes ten gehore. Vo rig jaar waren ze ook in het OCMW te Dendermonde te gast tijdens de Kerstnamid dag. Er was ook reeds een optreden in het rusthuis van Mere. Vorige vrijdag was er dan het optreden te Denderbelle, terwijl de vrij dag daarvoor reeds een op treden te Herdersem plaats had. Dit koor is gegroeid uit Denderbelle en is nog pas aan het begin van zijn be kendheid. Vooral Mevrouw Cooreman spant er zich sterk voor in. Iedereen op Denderbelle weet dat zin gen haar nauw aan het hart ligt, en kent haar kapacitei- ten als dirigente. We wensen haar en de Den derklokjes nog veel aange name optredens toe. (Ivg) Het Kollege van burgemeester op maandag 24 mei te 18 u.: en schepenen, de kommissie zang; van bestuur en de direktie van de Akademie voor Muziek. - op dinsdag 25 mei te 17 u.: Ballet en Toneel nodigen U uit houten blaasinstrumenten; tot het bijwonen van de open- - op woensdag 26 mei te 16.30 bare examens 1982. u.: koperen blaasinstru- In de feestzaal van het stad- menten; huis, Grote Markt: - op vrijdag 28 mei te 16.30 u.: viool; In de Stadsschouwburg. Vre- - op woensdag 2 juni te 13.30 deplein: Tweevoudig feest in de Wase hoofdstad. De WKS-Sint-Paulus en de WKM-Sint-Franciscus vieren respektievelijk hun veertig- en twintigjarig be staan in de Heilig Hartpa rochie. Zondag 23 mei wordt om 10 u in de Paters kerk, Truweelstraat, een dankmis opgedragen. Om 11 u luistert het koor Can- teclaer de akademische zit ting ten stadhuize op. De feestmaaltijd in zaal Fami- lia start om 13 u. Zondag 30 mei wordt door de twee bewegingen een Vlaamse kermis op het getouw ge zet. op het terrein De Ol men, vanaf 14 u, toegang 25 frank. Eten en drinken te over: barbecue, bodega en zo. Een kampvuur, op geluisterd door Nonkel Wally en zijn akkordeonist, besluit de festiviteiten. (wv) gitaar; - op donderdag 3 juni te 17 u.: dwarsfluit - op woensdag 9 juni te 14 u.: cello, blokfluit. In de balletzaal van de akade mie, Schoolstraat 19: - op vrijdag 4 juni te 17 u.: slagwerk; - op zaterdag 5 juni te 10 u.: piano M2, H, Uitmuntend heid. In het Kasteel Terlinden. Bou- dewijnlaan: - op donderdag 27 mei te 17 u.: voordragen. - op dinsdag 1 juni te 18 u.: lyrische kunst; - op zaterdag 5 juni te 16 u.: toneel; - op dinsdag 8 juni te 19 u.: toneel; - op donderdag 10 juni te 18 u.: toneel. In de St.-Martinuskerk, Pont straat: - op woensdag 26 mei te 17 u.: orgel. Uitreiking van de prijzen en diploma's in de feestzaal van het stadhuis. Grote Markt, op vrijdag 25 juni te 20 u. (lh) Audio - Video 1 Huishoudapparaten Kapellestraat 22 Denderbelle tel. 21.29.49 18312-RO

De Voorpost | 1982 | | pagina 23