Vrasene wil verkeersproblemen aanpakken Kieldrecht en Melsele in de bloemetjes Maatschappelijk Opbouwwerk Waasland aktief Wie heeft recht op korting gas en elektriciteit te Dendermonde Radaktie De ïwrpost Hamse Landelijke Gilde bestaat zeventig jaar Uit de States via Aalst naar Moskou al wandelend' «Vriendenavond» Henri Van der Veken Wijziging verkeersreglementen te Dendermonde Schiet- bouwen Sinds januari 1982 buigen een vijftiental inwoners van Vrasene zich maandelijks over de verkeersproblemen in hun dorp. Deze groep, die werd samengesteld op initiatief van de kulturele raad, heeft als doel een ernstig advies uit te brengen over bepaalde verkeersperikelen in Vrasene. Deze werkgroep krijgt de medewerking van M.O.W. Waasland en van v.z.w. Plattelandsontwikkeling. Ook het gemeentebestuur, in hoofde van schepen Goossens, be toonde bereidwillige medewerking. Temse. De nieuwe technische lokalen van de RMS-RBS aan de Theo De Deckerlaan werd vorig weekend ingehuldigd. Direktrice mevrouw Merckx verstrekt toelichting, (dw) In de werkgroep zitten mensen die dagelijks gekonfronteerd worden met de moeilijkheden. Er zitten eveneens een aantal deskundigen in. Deze bunde ling van kennis staat er borg voor dat de verkeersproble men in al hun facetten beke ken worden. De voorstellen die uit de bus komen mogen aldus gefundeerd genoemd worden. Zij houden rekening met veiligheids-, verkeerstech nische-, milieu-, en ekonomi- sche aspekten. Begin april werd al een eerste reeks voorstellen doorgegeven aan het Beverse gemeentebe stuur. Voor het kruispunt Windmolenstraat - Mossel- bankstraat stelde men voor de hoek te verscherpen tot negen tig graden, zodat automobilis ten die komen vanuit het dorp verplicht zijn hun snelheid te milderen. Deze oplossing kan goedkoop gerealizeerd worden door de aanleg van een bloemenperk je, maar zou toch een aanzien lijke verbetering betekenen voor de veiligheid van fietsers en autobestuurders zelf. Fietser moet beschermd Andere vragen zijn ondermeer het effenen van de Brandwegel en het regelmatiger reinigen van de fietspaden langsheen de provinciale baan Kieldrecht - Sint-Niklaas. Het eerste levert vooral hinder op voor voetgan gers en vooral dan bejaarden. Het afval op de fietspaden ver hoogt de onveilige situatie van de fietsers. De werkgroep sug gereerde ook dat de gemeente méér kontrole zou uitoefenen op de reglementering die voor geschreven is bij verbouwings werken. Gezien de smalle voet- en fietspaden komen kin deren en moeders met kinder wagens dikwijls in een lastig en gevaarlijk parket. Men duidt hier vooral op de Oude Dorps straat en de Kouterstraat. Adviesgevend Tenslotte werden er enkele ad viezen uitgebracht over het aanleggen van parkeerinham- men in de Dorpsdam en enkele voorlopige suggesties ter ver betering van de verkeerssitua tie in de Kerkstraat en de Nieuwe Baan. De werkgroep komt hierop nog uitvoerig terug, want mo menteel wordt er volop ge werkt rond de problematiek van de invalswegen van Vrasene. Ondertussen wacht de kulture le raad op een antwoord van het kollege op de eerste voor stellen. De werkgroep hoopt op een levendige bezorgdheid van het gemeentebestuur voor de veiligheid én voor het aan genaam woonklimaat van de Vrasense inwoners. De samen werking tussen bestuur en in gezetenen kan enkel maar op bouwende rezultaten veroor zaken. Het Maatschappelijk Opbouwwerk Waasland doet zijn duit in het zakje. (w.v.d.v.) Sint-Niklaas. Vuile Mong en zijn Vieze Gasten n (je traden op in Sint-Niklaas. (v) e fu Temse. In aanwezigheid van een afgevaardigde van minister Coens werden de nieuwe lokalen van de RMS-RBS plechtig geopend, (dw) Temse. De nieuwe kleuterafdeling van de RMS-RBS aan de Theo De Deckerlaan: modern en praktisch, (dw) Zoals vorig jaar richt het gemeentebestuur van Beve- ren, in samenwerking met de gemeentelijke kulturele raad en de plaatselijke bloemisten, bloemenmarkten in. Deze aktie kadert in het «milieuvriendelijk maken van de dorpen». Dit jaar komen de deelgemeenten Kieldrecht en Melsele aan de beurt, respektievelijk op 23 en 30 mei e.k., telkens te 14 uur. Het is de bedoeling dat de inwoners hun gevels gaan versieren. Er zullen planten en vensterbakken verkocht worden. Verder verschaft men aan een info- stand allerlei tips over plantenkeuze, inpotten en onder houd van zomerbloemen. De aktie wordt aangekondigd onder het tema «Fleur door kleur». Het sukses van vorig jaar te Beveren en Haasdonk indach tig. verwacht men véél volk op de bloemenmarkten te Melsele en Kieldrecht. Diverse groe pen en verenigingen verlenen hun medewerking. De Nationale Dienst voor afzet van land- en tuinbouw- Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 H. Heym an plein 16 te Sint-Niklaas Tel. 031/76.43.54 Pontstraat 64 te Aalst Tel. 053/70.41.19 Staf Dewachter. Marlt De Backer en Wouter Vfoebergh Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuypor Oude Vest 34 te Dendermonde Uitgeverij De Cuyper Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 produkten levert foto- en an dere visuele middelen. Ook de vzw Arboretum Waasland is er met een stand waarin zij haar werking belicht en een aantal exklusieve planten te koop zal aanbieden De jeugddienst van Beveren richt een groot spel in en geeft de mogelijkheid tot knutselen (bloemen maken in crèpe-pa- pier). Het spel wordt een groot ganzenbord, waarvan de op drachten in verband zullen staan met zomerbloemen e.d. Iedereen mag éénmaal deelne men; er is een kleine verras sing voor alle deelnemers Daarnaast zal de jeugddienst een infostand oprichten met inlichtingen over jeugdreizen en -kampen, vakanties, speel- pleinwerking enz. De kultuurraad heeft als bij komende attraktie op de markt te Kieldrecht gezorgd voor garnalenpellers Die zullen hun gepelde garnalen te koop aanbieden. Te Melsele zullen kantklossers van Beveren een demonstratie houden Ook de fanfare de Kunstliefde van Melsele, de jiu-jitsugroep van Haasdonk en de wimpelgroep van KLJ-Beveren zullen op het Kerkplein van de aardbeienge- meente opereren Te Kieldrecht zorgt de Sint- Ceciiiafanfare voor de nodige luister. Daar zal ook Shin-Ge- mpin Ryu. de Beverse judo- groep. een demonstratie ten beste geven. Ook de KLJ komt daar opstappen met haar wim pelgroep De reuzen van Beveren zul len het geheel overschouwen vanop een strategische plek op de markt. Het spreekt vanzelf dat zul ke aktiviteiten een uitstekende gelegenheid bieden voor de la gere scholen. Hen zal gevraagd worden om een kreatieve teke ning te maken in verband met gevelversiering. Een aantal van deze werkjes zal op de respektieve markten tentoon gesteld worden. Bebloemingswedstrijd Op initiatief van de plaatse lijke bloemisten - en dat is nieuw - kunnen de belangstel lenden deelnemen aan een unieke bebloemingswedstrijd. De bloemisten stellen hiervoor een groot aantal prijzen ter beschikking in de vorm van 24 waardebons, waarmee de win naars hun bloemenrijkdom kunnen uitbreiden. De in schrijvingen gebeuren bij de bloemisten op de markt zelf. Iedere inwoner van de ge meente zal zich kandidaat kun nen stellen om één van de prijzen weg te kapen Door de gevels te versieren met zomerbloemen krijgen wij een aangenaam straatbeeld Ook het aanleggen van straat- geveltuintjes behoort tot de mogelijkheden. Praktische tips en uitvoerige informatie hier over kan je bekomen bij de dienst Parken en Plantsoenen van de gemeente Beveren. Dienst 35. Bosstraat 101 (Hof ter Saksen) te 2750 Beveren, tel: 031/75 28 51. Kom en koop op de bloemenmarkten van Kieldrecht (23 mei) en Melsele (30 mei) Bij elke 10 perkplanten krijgt de koper een zakje potaarde gratis Vo rig jaar werden zo'n 1300 zak jes uitgedeeld, wat neerkomt op 13.000 verkochte plantjes. W.V.D.V, De gemeenteraad van Dendermonde heeft beslo ten een ristomo gas en elektriciteit toe te kennen aan een aantal inwoners van de stad. Het raadsbe sluit luidt in grote lijnen als volgt: Rechthebbenden zijn de gezinshoofden die tenmin ste drie inwonende kinde ren ten laste hebben op 31 december van het refer tejaar. Worden aanzien als ten laste: deze kinderen voor wie een kinderbijslag wordt uitbetaald volgens de vigerende, wettelijke en reglementaire beschikkin gen. Vallen eveneens on der deze kategorie: de in validen, gebrekkigen, ver minkten die daarom geen winstgevende bedrijvigheid kunnen uitoefenen, evenals zij die hun militaire ver plichtingen vervullen. Min- dervalide kinderen worden als twee personen ten laste geteld, indien het bewijs van een invaliditeit van ten minste 66% kan geleverd worden. Dit bewijs kan worden geleverd onder meer door een niet verval len attest waarin de uitbe talende instelling bevestigt dat het kind voor de toe passing van de verhoogde over verlengde kinderbij slag voor tenminste 60% ongeschikt erkent. Nog an dere rechthebbenden zijn die gezinnen waarin een mindervalide verblijft, de alleenstaande mindervali- den en de gezinnen waar van de man of de vrouw mindervalide is; de al leenstaande bejaarden (al leenstaande man vanaf 65 jaar en alleenstaande vrouw vanaf 60 jaar), de gezinnen waarvan de man 65 en de vrouw 60 jaar is en de gezinnen waarvan de man 65 jaar is. Het samengevoegd bru- to-belastbaar inkomen van de rechthebbenden en hun echtgeno(o)t(e) mag niet hoger zijn dan de inko mensvoorwaarden gesteld voor het bekomen van een militievergoeding, bepaald bij K.B. van 17 januari 1964. Voor de gezinnen waarin een mindervalide verblijft, voor alleenstaan de mindervaliden en voor de gezinnen waar de man of de vrouw mindervalide is, evenals voor de al leenstaande bejaarden, de gezinnen waarvan de man 65 en de vrouw 60 is en de gezinnen waarvan de man 65 jaar is, mag het bruto inkomen van de gerechtig de of het samengevoegd bruto inkomen van de sa menwonenden niet hoger zijn dan het jaarlijks be drag van het inkomen dat toegelaten wordt om de hoedanigheid van W.I.G.W. inzake de ziek te- en invaliditeitsverzeke ring te verkrijgen. Het be drag van de ristorno wordt vastgesteld naargelang de kategorie van rechthebben de, zijnde 900 fr. of 1.000 fr. naargelang tot welke ka tegorie van rechthebben den men behoort. De aan vraag tot het bekomen van de premie moet ingediend worden op een daartoe be stemd formulier, te verkrij gen op de sociale dienst van de stad, of bij het bestuur van de organisaties die deel uitmaken van de stedelijke gezinsraad, de stedelijke raad voor mindervaliden of de stedelijke raad voor de derde leeftijd, gedurende de maand januari volgend op het refertejaar. De toelagen zullen ech ter verleend worden binnen de perken van het daartoe op de goedgekeurde ge meentebegroting uitgetrok ken krediet. Op 23 mei viert de Landelijke Gilde van Hamme-centrum haar zeventigjarig bestaan. Het was immers in 1912 dat de Gilde zich liet aansluiten bij de toenmalige Belgische Boeren bond. Reeds in 1908 werd de St.- Isidorusgilde gesticht als een landelijke beroepsvereniging Deze hoerengilde onder het voorzitterschap van de h. Jules Boel. bestond uitsluitend uit landbouwers. Aldus trachtte hij de boeren dichter bij elkaar te brengen. De opleiding van jonge boeren werd niet over het hoofd gezien. Nu. zeventig jaar later, telt deze gilde ongeveer een tach tigtal leden waaronder ook niet-landbouwers. Naast het professionele aspekt, worden er heel wat andere aktiviteiten op touw gezet. Denk maar aan de steeds weer geslaagde hoe vefeesten die de laatste tijd heel wat ophef maakten en nu ook weer zijn gepland. Deze keer is daarvoor zaterdag 3 en zondag 4 juli uitgekozen. In de loop van die zeventig jaren heeft de gilde getracht hun leuze «Ieder voor allen, allen voor ieder» getracht ten uit voer te brengen. Zondag wordt daarvoor ook een feestviering op touw gezet. Om 10.30 u. wordt een gekon- celebreerde eucharistie opge dragen door kan. Reyntjes met homilie in de dekanale kerk. Daarop wordt iedereen van harte uitgenodigd. Daarna komt een receptie op het gemeentehuis, aangeboden door het college van burge meester en schepenen. In de Sint-Renildezaal wordt dan de viering verder gezet. Tijdens het eetmaal wordt de tafelrede gehouden door de h. Willy Boon, animator van de Landelijke Gilde. Tot slot een gezellig samenzijn voor alle belangstellenden. De Aalsterse VAKA-Werkgroep zorgde voor vang en «'t Rond Vierkant» voor overnachting v; een groep wandelaars. Wandelaars dan die et tocht ondernemen van liefst 10.500 km., van Seatl. in de Verenigde Staten van Amerika naar Moskou.N1^ «A walk to Moscou, 6.500 miles for peace» heeipder dat. Van de dertigkoppige groep met Amerikanen,! Engelsen, Duitsers, Canadesen en één Fransm; was een vierenzestigjarige Amerikaan de oudste. Uit de States in het Verenigd Koninkrijk gelai deden ze achtereenvolgens reeds Schotland, Enge land en Frankrijk aan. In ons land belandden ze tepo- V Aalst en trokken dan via Brussel in de richting vanf onze noorderburen. Op hun programma staat ni Nederland dan nog West- en Oost-Duitsland, Pt len, Tsjechoslowakije en dan de lange trip door Sovjetunie naar Moskou. Met deze stunt willen ze de aandacht vestigen het stopzetten van de aanmaak van kernwapens, de weigering om belasting voor de oorlog te beta-| len, op de weigering om in het leger te dienen en op een ekonomie die zou gebazeerd zijn op reêlel noden, geweldloosheid en integratie van de socialelldig klassen. Bt aai Het overschrijden van de Russische grens ziet menlu wo vertrouwvol tegemoet want men beweert kontakten!! pol te hebben met een officieel Russisch vredeskofe bem mitee. e gen Gehoopt wordt op 7 oktober Moskou te bereikenf als alles gesmeerd blijft lopen. irde Vanavond, vrijdag 21 mei, zijn alle vrienden van Henri] Van der Veken welkom in het Beukenhof. Langestraat tej Aalst. Van der Veken wordt er gehuldigd en gevierd wegens zijn kwarteeuw politiek op de bres staan als afgevaardigde vi de kristelijke arbeidersbeweging, als bestuurslid van Jong-| CVP en partij, als gemeenteraadslid, schepen en provin cieraadslid. Het woord wordt er o.a. gevoerd door gewezen senator eil ex-arrondissementecl sekretaris van de kristelijke arbei dersbeweging Wim Verleysen en door Mevrouw Pauli D'Hondt-Vanopdenbosch, minister van PTT. Voor animatie zorgt de Kon. Fanfare «Kunst en V< maak», samen met Paul Seghers van de toneelbond, «rederijkerskamer St.-Barbara Arbeid en Kunst». Verder zorgt disc-jockey Flamingo voor stemming en animatie. Op het aktief van Henri Van der Veken, als initiatief nemer: - de bouw van het nieuw zwembad; - de oprichting van de raad voor de derde leeftijd; - het bouwen van huizen voor bejaarden aan de baan; - de oprichting van het komitee voor - het oprichten van de vzw «Ten Rozen» voor het van een nieuw bejaardentehuis te Aalst. Sint-Gillis-Waas. In de Katolieke Kring organizeerde Davidsfonds een voordrachtwedstrijd waaraan 72 kin ren deelnamen. Dit zijn de juryleden. (Iv) De verkeerskommissie van de stad Dendermonde heeft aan het stadsbestuur enkele aanvullingen van het verkeersreglement voorgelegd. Deze aanvul lingen werden tijdens de jongste gemeenteraad goedgekeurd. Zo wordt de toegang tot het pad «Hof ter Brempt», deel begrepen tussen de woning van Dr. Van Gars- se en de Sint-Onolfsdijk. in beide richtingen verboden voor iedere bestuurder, met uitzondenng voor de fietsers. Deze maatregel zal worden gesignalizeerd door het teken C3 met onder bord «Uitgezonderd fiet sers». In de Mespelarestraat zal een parkeerverbod worden ingevoerd langs de kant van de kerk, vanaf de Sin- gelweg tot het einde van de kerkhofmuur. Deze maat regel zal worden gesignali zeerd door het teken El. De toegang tot het pad tus sen de Hoofdstraat en de Stuifstraat (Vredeskapel) te Appels wordt verboden voor ruiters. Deze maatre gel zal gesignalizeerd wor den door het teken C15. De toegang tot de Paal- straat, deel begrepen tus sen de provinciale baan en de spooroverweg, wordt in beide richtingen verboden voor bestuurders van voer tuigen waarvan het gewicht in beladen toestand meer bedraagt dan 5 ton, uitge zonderd landbouwvoertui gen. Deze maatregel zal ge signalizeerd worden door het teken C21 (5 T) met onderbord: «uitgezonderd landbouwvoertuigen» Ook de toegang tot de Winningstraat, deel begre pen tussen Hoekske en in dustrieterrein wordt verbo den voor bestuurders van voertuigen waarvan het ge wicht in beladen toestand hoger is dan 5 ton. Deze maatregel zal gesignali zeerd worden door het te ken C21. De toegang tot de Oude Baan. vanaf de Varenberg straat, wordt verboden voor bestuurders van mo torvoertuigen met meer dan twee wielen en van motorfietsen met zijspan. Deze maatregel zal gesig nalizeerd worden door het teken C5. In de Varenberg straat zal bij het verlaten van de rijksweg 60 een pas sende voorsignalizatie wor den aangebracht door mid del van het teken C5 met onderbord X meter. Dan is er nog de Veer- straat. Hier wordt het be sluit van 20 december 1976 opgeheven en vervangen als volgt: alle verkeer wordt opnieuw toegelaten in beide richtingen. Er wordt evenwel een par keerverbod ingevoerd langs de kant van de onpa re huisnummers tussen de Noordlaan en huisnummer 19a, langs de kant van de pare huisnummers de Kasteelstraat en h nummer 22. Deze maa gel zal gesignalizeerd den door het teken El de Veerstraat is er ook i verplichting te parkeren de verhoogde berm, k pare huisnummers huisnummer 22 Noordlaan. Deze maa gel zal gesignalizeerd w den door het teken E9. De bebouwde kom wo uitgebreid tot nr. 109 in Torrestraat. De borden en F3 dienen ook geplat in de Olieslagerstraat en Vlietberg, voor het kf punt met de Torrestraat 2 - 21.5.1982 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 2