jeslaagd gouw- en bondsfeest Vlaamse Turnfederatie te Buggenhout ^rnen in Sint-Niklaas: beker van Oost-Vlaanderen wam K'él* k'él Jil7~ Cafe SFOBTj ijs, Van werdei spel roi chtig v an Ven Is grote gewonn De Voorpost - 21.5.1982 - 35 ir Joh. Vlas* ir JeugB® zondag werd in de Ceif^13' De Witte Molen te 5-Niklaas de beker van it-Vlaanderen Olympisch ,n en betwist In de verschil- ■n 73 Ie kategorieën. verliep het jy (F) 1,1331 nogal spannend De best geklasseerden van n Van F® kwamen dan in Feyterr®^1^ voor het toeken- ack Krfvan de begeerde beker Keppë alle ingeschrevenen heb- Meert l.z'ch daar echter aange- y. Van F Door die afwezigheden d een gunstig klubklasse- M al eens gekelderd en e (p) Hotte werd de cup dan door nstadt (fvalen veroverd. Zoals in Ejndh. (\ka,e9orie meisjes (6-11 (NI) waann Pascale Van V en Milica Kooren alleen n dubkleuren van Rust Roest ledigden. Zij werden mdivi- De PaP' nochtans de nummers Van L'en ^ee. sessensdi was de Oostvlaamse be- s Patriövoor de meisjes van Olym- en Depi turnen Meisjes uit Gent. met het vereiste aantal deelneemsters aantrad. In de reeks meisjes 12-16 jaar werd de strijd bijzonder spannend. Uiteindelijk won O.T M. Gent hier óók. Bij de méér dan 16- jarigen werd door Rust Roest uit Sint-Niklaas dan revanche genomen. Nochtans haalde Sophie Claus van O.T.M. Gent het daar nogal afgetekend en tenslotte is die bekerhistorie der meisjes een onderlinge strijd tussen de ploegen van O.T.M. Gent en het lokale Rust Roest geworden. Bij de kategorie der jongens 6-13 jaar werd het voor Rust Roest eerder gemakkelijk om de be ker te veroveren. Zonder enige tegenstand eigenlijk en de reeks der 12-16 jarigen werd vrijwel op dezelfde leest ge schoeid Anders verliep het bij de 16-plussers. Hier nam Wer ken baart Kunst van Dender- monde over en alleen Yvan Van Wauwe van Rust Roest won hier. met een opvallend puntenverschil. Het turnfeest van «Werken baart Krachthad plaats in een prachtig zomerweertje Ic) Uitslagen Meisjes 6-11 jaar 1. Pascale Van Roey (Sint-Niklaas) 21.25 2. Milica Kooren (Sint-Niklaas) 18.90 3. Leen Embo (O.T.M. Gent) 16.30 4 Anouk Kaufman (O.T M Gent) 14.90 5. Leen Vereecken (O.T.M. Gent) 13,90 Meisjes 12-16 jaar 1 Noëlle Van Passel (O.T.M. Gent) 28,90 2 Herlinde Verscheuren (Sint-Niklaas) 28.00 3. Marie-PauleThiebaut (Sint-Nikiaas) 27,90 4 Saskia Mortier (O T M Gent) 27.75 5. Inge Salm (O.T M Gent) 27.00 6. Nele Neirmckx (Sint-Niklaas) 26.15 7 Caroline Meul (Sint-Niklaas) 22.65 8 Darline De Clercq (O T M. Gent) 20,05 Meisjes 16 jaar 1 Sophie Claus (O. f .M. Gent) 28.40 2. Chantal De Bats (Sint-Niklaas) 27.50 3 Ingrid Van Bogaert (Sint-Niklaas) 26,85 4 Fanny Dhooghe (Sint-Niklaas) 25,50 5. Sylvie Tanguy (O T M. Gent) 23.75 6. Nina Fernandez (O T.M. Gent) 21.70 7. Anmck Vanb Kriekingen (O.T.M. Gent) 16,95 Jongens - 13 jaar 1. Filip Van Roey (Sint-Niklaas) 18,95 2. Yves Thiebaut (Sint-Niklaas) 18.20 3. Bert Speelman (Sint-Niklaas) 17,90 4 Johan Van Steenlandt (Sint-Niklaas) 16.10 Jongens reeks 14-16 jaar 1Pascal Gillis (Sint-Niklaas) 32,95 2. Kris Muyldermans (Sint-Niklaas) 31,45 3 Hans Van Meirvenne (Sint-Niklaas) 30,60 4. Guido Jacob (W B K Dendermonde) 24,65 Jongens reeks 16 jaar 1Yvan Van Wauwe (Sint-Niklaas) 34,05 2. Walter De Smet (W B.K Dendermonde) 28,40 3. Hubert Van Akoleyen (W.B.K. Dender) 27.80 4. Jan Van Akoleyen (W.B.K. Dendermon de) 27.45 5. Gery Christiaens (W.B.K. Dendermonde) 26.45 6 Paul Devraene (Sint-Niklaas) 26,15 7. Mark Baekens (W B K. Dendermonde) 24,50 8. Jan Van Roey (Sint-Niklaas) 23,25 R.V.L. Allerlei spelletjes stonden er op het programma Kracht» te Sint-Gillis (c) ens het turnfeest van Werken baart en goeie 1700 turnsters aangesloten bij 28 Vlaamse Tmverenlglngen waren op het appel voor het Gouw- en ondsfeest dat plaats had op zondag 16 mei in de sporthal Buggenhout. De organisatie verliep erg vlot en een prima eertje maakte dat alle deelnemeensters in volle conditie in de oefeningen konden deelnemen. Het niveau van de Ifcbrachte oefeningen was meer dan bevredigend. iet dames turnen floreert als X)it tevoren. Meer dan de igekondigde 1600 turnsters ren aanwezig om deel te aan de wedstrijden die zondagmorgen plaatsgre- Om alle proeven onder- te brengen had de organi se vereniging Nut en taak beroep gedaan op turn- en feestzalen van het :-Michielscollege, de Ge- eenteschool en het St.-Vin- mtiusinstituut. In de sporthal ilf werden naast de eigenlijke lortzaal ook alle polyvalente laltjes in gebruik genomen. I de wedstrijden begaf het erendeel van de turnsters in de| elt zi vergezeld door een massa be langstellenden zich naar de sporthal om er een H. Mis bij te wonen. Meer dan 2500 aan wezigen vierden de religieuze plechtigheid mee. Nadien trok ken de verschillende clubs naar de aangeduide zalen om het middagmaal te gebruiken terwijl enkele afgevaardigden per vereniging uitgenodigd werden op het gemeentehuis om een korte academische zit ting bij te wonen. Hier werd het woord gevoerd door voorzit ster Evenepoel (K.V.T.) die min of meer haar ontgooche ling uitsprak over het gehng aantal aanwezige kringen van buiten de eigen gouw, maar bijzonder fier was dat bijna alle clubs uit de eigen regio waren komen opdagen. Ze had ver der ook woorden van lof voor de vlotte organisatie. Ze wen ste de jubilerende vereniging Nut en Vermaak van harte pro ficiat omwille van het zestigste jubileum en omwille van de vijfde verjaardag van de on derafdeling voor het vrouwelijk geslacht. Verder hoopte ze dat ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de vrouwelij ke afdeling in 1987 een 28* gouwfeest zou georganiseerd worden. Proost Huyse van zijn kant mocht hulde brengen aan Frans Bieseman die reeds zestig jaar lid is van «Nut en Vermaak» en dus alle be staansjaren van de vereniging heeft meegemaakt. Ook bur gemeester De Landtsheer, te- De Turnkring Kerelsuit Waasmunster: ook een mooie groep (c) sloot zelf de optocht vens ondervoorzitter van de ter van de K.V.T. jubilerende club, richtte zich tot Frans. Hij belichtte het pio nierskarakter en de werkers mentaliteit die zich bij Frans voortdurend manifesteert. Hij overhandigde aan het bewus- (h/d) Uitslagen (Tumbling en be hendigheidscircuit) Kleine Meisjes (1* afdeling) 1e: te lid van Nut en Vermaak de Kracht en Geduld - St.-Niklaas schotel van verdienste, uitge- Kleine Meisjes (2* afdeling) 1" reikt door het gemeentebe- St. Martinus, Halle, 2* Kerels, stuur. Nadien overhandigde Waasmunster en 3* Reynaert ook voorzitter Aelbrecht een tinnen schotel aan zijn senior lid. Na de ontvangst op het ge meentehuis vormde zich in de straten een stoet waarin alle deelneemsters opstapten rich ting Sporthal. Daar had in de namiddag een turnfeest plaats, waarbij de nadruk lag op het thema van het bonds feest: «Spel en sport één feest» Verschillende bondsoefenin- gen uitgevoerd door de diver se leeftijdsklassen werden af gewisseld met jazzgymnas- tiek, een behendigheidscircuit en tumblingoefeningen. De apotheose werd toevertrouwd aan de turnsters van Nut en Vermaak. 1§ Na het feest werden de bekers en prijzen overhandigd aan de clubverantwoordelijken. Het slotwoord werd uitgesproken door Dhr. Diegenant, voorzit- Kemzeke. Kleine Meisjes (3* afdeling): I' Moed en Kracht, Bazel, 2* Nut en Vermaak, Buggenhout en 3* Flink en Fris, Roeselare Meisjes (1* afdeling) I*: Vlug en Vroom, Niel 2. Reynaert, Kem- zeke, 3* St.-Martinus, Halle. Meisjes (2* afdeiing) 1* St.- Lutgardus Zele, 2. Jong en Lenig, Haasdonk 3. St.-Joris- Dendermonde. Meisjes (3e afdeling): 1* Moed en Kracht, Bazel Juffers (1' afdeling): 1' St.- Lutgardis, Zele, 2. St.-Godelie- ve Sleidinge en 3* Kracht en Geduld, St-Niklaas Juffers (2* afdeling) I*: Kerels. Waasmunster, 2. Sterk en Vroom Wintam 3. Nut en Ver maak, Buggenhout Uitslagen (Bondsoefeningen) Kleine Meisjes (1* afdeling) I: Kracht en Geduld (St-Niklaas) Kleine Meisjes (2* afdeling) 1 Jong en Lenig, Haasdonk 2. St.-Martinus. Halle 3: Vlug en Vroom, Niel Kleine Meisjes (3* afdeling) I: Adel en Ontspanning, Steen dorp 2. Turngroep St-Gene- sius Rode 3. Moed en Kracht, Bazel. Meisjes (1' afdeling) 1. Kracht en Geduld, St. Niklaas, 2. Sterk en Vroom, Wintam 3. St.-Martinus. Halle Meisjes (2° afdeling) 1: Jong en Lenig, Haasdonk en Kerels, Waasmunster 3. St.-Joris- Dendermonde Meisjes (2* afdeling) I: Adel en Ontspanning, Steendorp en 2 Moed en Kracht Bazel. Juffers (1* afdeling) I: Kracht en Geduld St.-Niklaas. 2 St - Lutgardis. Zele en 3. St. Gode- lieve. Sleidinge Juffers (2* afdeling) 1. Kerels Waasmunster. 2. Verbroede ring, Ruisbroek 3. St-Martinus Halle Juffers (3' afdeling) I. sterk en Vroom, Wintam 2. Willen is Kunnen, Temse 3. Belgica Steenhuffel Uitslagen dames 1. Kracht en geduld, St.-Ni- klaas 2. St.-Martinus, Halle 3. Blijf jong, Temse Uitslag Jazzgymnastiek 1. Kracht en Geduld, St.-Ni klaas 2. Belgica, Steenhuffel 3. St.-Godelieve, Steenhuffel. bi kring Kracht en Gedulduit Sint-Niklaas was de deelnemer met het meeste leden op het Buggenhoutse turngala Schuttersn Gillis-Waas! (Iv) werd gehuldigd op het gemeentehuis van Sint- Tijdens het turnfeest van «Werken baart Krachtzagen we ook de Niënburgse ploeg aan het werk (c) meg (NI eugd Wamesafdeling van Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 11