WATERSKIER BENJAMINO VAN RIET KAMPIOEN ZONDER SPONSOR Rudy Van Der Hagen verdiende zege WATERPOLO V NAT. AFD. Weer nipt verlies voor Wase 36 - 21.5.1982 - De Voorpost tlahnsanve WATERPOLO WIELRENNEN Wie In deze regio aan waterskiën denkt, die heeft het zonder enige twijfel over wer, materiaalverantwoor- Benjamino Van Riet uit de Kuitegemstraat te Sint-Amands. d®lijke en van de familie Deze kampioen van België is niet alleen de zoon van vader Willy en moeder, hij blijft waterskien een dure is tevens de uitgesproken belofte voor de waterskisport in België. onderneming. De reizen, De jongste uitslagen die Benjamino vorig week-end tijdens een internationale het verblijf in de hotels en race te Lyon bijeenskiede, kunnen daarvan getuigen. be* brandstofverbruik van In de reeks met één motor werd hij winnaar en in de algemene uitslag was voor de boten vormen samen Benjamino een vijfde plaats weggelegd. Een knap resultaat en meteen ook een gelegenheid voor een gesprekje-achteraf met twee (terecht) fiere ouders... Kinderdroom genoeg aan oe sport be- bereiden op het komende «riet zal wel altijd zo zijn 9inr|en- meest aange- seizoen!» merkt Mevrouw dat je voor je kind datgene wezen Pari0<ie, 1, m,s" Van Riet op. droomt wat voor jezelf niet wel zowat acht jaar. De gevolgen blijven dan was weggelegd!» denkt Karakter, tijd en de steun ook met uit. Willy Van Riet luidop van de ouders mogen ze- Na zijn formidabele reuze- Akkoord wij gingen vroe- ker niet ontbreken!» aldus sprong van de kategorie ger ook waterskiën, maar WHIy. iuniore„s naar ,ormule 2 dat beperkte zich toen tot Benjamino houdt zich lenig werd Benjamino Van Riet en sportief met zijn cross- vorig jaar kampioen van motor, maar ook dankzij België. wat bootje varen op de Schelde. Echt racen zat er voor ons zeker niet in en dat had maar één oorzaak, een dagdagelijkse power- training. namelijk de financiële kant van de zaak. Waterskiën is en blijft im mers een dure zaak...» Voor dit jaar liggen de ver wachtingen ten huize Van Riet nog hoger. Benjamino voelt een Europese titel binnen zijn bereik. En ook dat zou wel een realiseerbare een zwaar budget. Ten huize van een Sint- Amandse kampioen wordt dan ook uitgekeken naar een mogelijke sponsor. «24 meter reklame zijn voor geïnteresseerden be schikbaar!» aldus vader Willy, daarbij doelend op de spiksplinternieuwe Red Baron die er voorlopig re- klameloos rood bijligt. Een uitnodiging voor een ge ïnteresseerd, kapi taalkrachtig en sportiefvoe- lend zakenman? Top Zware eisen «Om het in deze sporttak ver te brengen, worden er aan de skiër zelf en aan het 24 meter reklame verhuizen de Van Rieten voor een achtdaagse reis naar het zonnig warme Ita liaanse Comomeer. Die deugddoende warmte kunnen zijn. is voor Benjamino de idea le gelegenheid om de win terse kou te vergeten en Maar zelfs met alle hulp materiee7"dat'Tlhi7l'gebruikt z'ch a'^us terde9e v00r ,e tabrikaht, motorbou- enorme eisen gesteld!» al dus Willy. «Zo beschikken wij over twee boten. De kanaal boot, de Red Baron, heb ben wijzelf uit Engeland meegebracht. Daarnaast is er dan nog een speedboot voor de vlakke waters. Zo'n ding haalt vaak de formidabele snelheid van 135 kilometer per uur. Maar er is meer. Ook het gebruikte materieel, van het trektouw tot de boord- motoren moeten prima in orde zijn, zoniet dreigt de afloop van de race fataal te worden voor de wa terskiër!» Vader Willy Van Riet merkt bovendien op dat deze sport ook zware eisen stelt aan de racer zelf, vooral dan op het vlak van de fysiek. De voorwaarden om een kampioen-waterskiër te zijn, te blijven of te worden? Willy zet ze op een njtje... «Allereerst moet er talent aanwezig zijn. Bovendien moet de waterskiër jong Sport en dan vooral wa terskiën is en blijft troef ten huize Van Riet. droom Vader Willy Van Riet is bootpiloot, neef Mario fun geert als co-piloot en de rest van de familie zijn he vige supporters voor Ben jamino. Benjamino, druk doende met het onderhoud van zijn boot Het interstedelijk full-kontakt-karatetornooi van Kruibeke werd gewonnen door The Dragon Karateclub uil Koolmijn» te Kruibeke (dw) JUNIORES TE OORDEGEM Judoka's in feest. De Zeelse zwarte gordel Ronny De Geest van Asahi Kwai trad in het huwelijk met 1 Cauwenberghe. De collega's kwamen even groeten (bvw) De organisatoren ««Sport en Nering Oordegem» waren best in hun nopjes. Er was een massa volk opgekomen om de ontknoping en finale van de juniores van nabij te volgen Met 32 deelnemers aan de start. Doch de voetriempjes waren nog maar pas aange trokken of 6 man kozen het hazepad Van Hoolandt Pa trick. Cees Ernie, Van Der Ha gen Rudy. De Oordegemnaar De Mesmaeker John, De Gro te Franky en Van Geit Wim ze legden er zodanig de pees op dat een achtervolgend zestal, wat ze ook deden hen niet meer bij de lurven vatte, onder Impuls van de plaatselijke ve dette John De Mesmaeker groeide hun voorsprong gesta dig. Bij het ingaan van de 12* ronde raasde Van Der Hagen als een bolide van zijn tegen strevers weg, iedereen keek naar De Mesmaeker maar die had ook geen zin om kastan jes uit het vuur te halen Op grootse wijze zoals het een winnaar beoogt vlamde Rudy steeds verder van de konkur- rentie weg. Met vereende kracht werd dan de achtervol ging ingezet met nog 5 ronden voor de boeg, doch het was boter aan de galg. Van Der Hagen bouwde zijn voorsprong gestadig uit om met ruimschoots 3 min. voor sprong de aankomst te over schrijden Te Sint-Niklaas vierde biljartklub De Leeuw van Vlaanderenhaar kampioenen. Gilbert Weyns werd voor de d keer algemeen kampioen, terwijl stichter Karei Rolus de tweede en Patrick Rolus de derde werd (dw) RBP - WZK: 7-6 Vrijdagavond reisde WZK naar Brussel om er in het Poseidon- bad de plaatselijke ploeg te bekampen. Deze eerstejaars in de hoogste afdeling had de heenwedstrijd gewonnen met één doelpunt verschil, hoofd zakelijk omdat Wase. zeer sterk gehandicapt was en de RBP-keeper enkele gemaakte doelpunten verhinderde. Wa se kon zich evenwel opnieuw aan een moeilijke partij ver wachten. Vroeg in de wedstrijd scheen een WZK-zege een zeer haalbare kaart. Toen be gonnen de gasten echter te '-rasselen, terwijl een even eens zwak spelende thuis ploeg een flinke hand werd oegestoken door de scheids- uchters. WZK ging nog maar ens met één doelpunt ver- :.chil in het verlies De wedstrijdaanhef was be st gunstig voor WEK Een eerste aanval eindigde op het soelhout en wat later kon Ru- Van Mieghem een straf- irp omzetten. Ook de thuis- >eg waagde zijn kans en .cent Geeraert moest een eerste keer tussenbeide ko men. Op de Wase tegenaan val ging een thuisspeler in de strafhoek en Walter Daelman voorde beheerst 0-2 WZK sk de partij in handen te zullen nemen, maar was te nonchalant in het passenspel en de afwerking De RBP- doelman leverde overigens mooi werk; toen Poseidon uit brak hep Bert Schiettecat straf tijd op, waarop de thuisploeg afwerkte. In de tweede periode kreeg Wase evenmin vaste greep op het spel Gelukkig speelde ook de thuisploeg on dermaats, want toen de scheidsrechter gul touten over het Wase kamp uitstrooide, konden de Brusselaars daar maar enkele keren iets nuttigs mee doen, Guido Maes werd het eerste slachtoffer, met eerst straftijd, en vlak daarna een strafworp tegen 2-2. Tus sen de gemiste kansen aan beide zijden door kon Franky Lyssens een flinke inspanning afwerken in de kortste hoek Jan Foubert en Bert Schiette- cat troffen nog eens het doel- hout, maar ook RBP kon met afwerken toen eerst Luk Van Landeghem en toen Franky Lyssens op de strafbank gin gen. Een speler die alleen voor Vincent Geeraert op daagde knalde de bal tegen de lat, waardoor WZK een flinke achterstand ontliep De derde periode was nog maar pas bezig toen een Waas balverlies met de gelijk maker afgestraft werd. Een re tro van Luk sloeg nogal geluk kig tegen de netten, waarna de Brusselse keeper Jan Foubert van het vijfde doelpunt hield. De goal viel overigens aan de overzijde, toen Luk Van Lan deghem op het droge moest. De thuisploeg kreeg er nog een strafschop bovenop, en Wase zat meteen in de achter volging. Een numerieke meer derheid bleef onbenut, terwijl bij andere gelegenheden de keeper zich met gepaste tus senkomsten liet opmerken WZK had de wedstrijd echter nog niet vertoren, en bij een uitbraak lukte Jan Foubert 5-5. RBP kwam ook nog enkele malen opzetten, maar kon en kel afwerken toen Rudy Van Mieghem zijn deel straftijd kreeg. Even later lag die ech ter al weer op de goede plaats om een afgeweerde bal bin nen te duwen. Franky Lyssens kreeg de kans om Wase voor sprong op te tekenen, maar hij schoot de strafworp binnen bereik van de keeper. Jan Foubert mocht nog samen met zijn tegenstander in de straf hoek, onmiddellijk gevolgd door Rudy Van Mieghem die meteen definitief mocht op krassen. Vincent Geeraert hield zijn ploeg echter over eind, maar kon niet verhinde ren dat de thuisploeg een goedkope strafworp omzette. De laatste minuut was toen al een eind gevorderd en de stand wijzigde niet meer: 7-6 Bij de tweede ploeg liep het heel Wat vlotter. De tegen stand was daar wel zwakker, maar toch werden er dikwijls behoorlijk kombinaties uitgete kend. De jongsten kregen bo vendien vrijuit hun kans, en lieten zich met onbetuigd. Het werd uiteindelijk 6-12, met vijf goals van Nest De Maes- schalck, drie van Wim Fou bert, twee van Stefaan Thi- bout, en één van Mark Egger- mont en Kris Foubert. (dm zijn en wanneer Benjami zich ook in de t blijft toeleggen op sportieve liefhebberij, lijkt hij aardig op weg d daarin te lukken! Dirk Bulkmai De 'red Baron' en zijn bemanning Ook diens club, Costa Ze- Ie, praat vol enthousiasme over de jongste verrichtin gen van hun Sint-Amandse poulain. Benjamino is het seizoen overigens uitstekend be gonnen. In de stand voor het kam pioenschap van België telt hij momenteel reeds een voorsprong van ruim hon derd punten op zijn naaste konkurrent. Ambitie is echter een be langrijke kwaliteit in een mensenleven. Steeds meer en beter willen is ook voor een jong sportman als Benjamino Van Riet een dagdagelijkse opdracht. Gelukkig kan hij daarbij re kenen op twee sportieve ouders en op de rest van de familie die samen nog één wens willen realiseren: hun Benjamino brengen waar hij thuishoort... aan de top! Als alle voorspellingen juist

De Voorpost | 1982 | | pagina 12