W -re, leen Europees voetbal lor Beveren Salvador kapt er mee.. Gudmundsson kreeg onvoldoende bij Beveren... fr-r r» ik Danny Pfaff kr aijft bij Beveren Jean-Marie Pfaff opnieuw omstreden figuur "hnft'oetbalkalender Urbain Braems«We verloren al bij de heenwedstrijd Jubileumwedstrijd Roland Ingels /v m De Voorpost - 21.5.1982 - 25 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 1' Nationale VOETBAL |LVE FINALE «BEKER VAN BELGIE» wee Watersche'doelpunten brmen onoverkoombare hindernis Wat velen gevreesd hadden maar slechts weinigen zoncjer Freddy Buyl Uien durven zeggen werd zaterdagavond werke- H gezegd dat de ,eld op de Freethiel. Na een dramatische wed- Waaslanders 9mef9een ferme Jd tegen Waterschei werd Beveren uit de Beker handicap het veld op moesten i België gewipt. Waterschei liep tweemaal uit. Freddy Buyl, tijdens de heen wen vocht telkens terug en won tenslotte het wedstrijd ernstig aan de ge- techt met 3-2. Net niet genoeg voor geel-blauw om wrichtsbanden van de knie ge- I laatste kans op Europees voetbal te grijpen. raakt- ontbrak. Baecke werd mrschei had immers ook reeds de heenwedstrijd cen,rale verdediger maar de «t 1-0 oewonnen rust was du,del,Jk Ult de verde' n i-u gewonnen diging. Ook doelman Pfaff pVaterschei deed zijn naam als bekerelftal zater- javond alle eer aan. Held uit de wedstrijd werd de ge IJslander Gudmundsson die na zijn doelpunt f de heenwedstrijd nu ook Pfaff tweemaal het idjken gaf. !- Beveren-Waterschei 3-2. Het doelpunt van Martens (dw) Beveren-Waterschei 3-2. Weihrauch rukt op tussen twee verdedigers in zijn gekende stijl en geeft dan een knappe pas aan Albert die scoort (dw) tren - Waterschei 3-2. J. M. Pfaff is klemvast hoewel 'tl wordt aangevallen. Garot en Baeke kijken toe (dw) inny Pfaff speelde tegen Waterschei een opgemerkte Vooral in het dol slotkwartier zorgde Danny met zijn voorzetten bestendig voor schrik bij het verdedigend irgs team. Ook als libero - in de tweede helft moest "is zijn verdediging nodig herschikken- deed de ntenk ige Pfaff het niet onaardig eni «Spijtig dat het hier zo moest aflopen. Dergelijke kans toeris thuis een bekerfinale te halen krijgt men niet zo en Wll's We misten hier duidelijk de organisatiekracht van p0 n Freddy Buyl. Ja, op mijn eigen wedstrijd kan ik weden terugkijken Dat is in feite mijn geliefde plek. Nu yl waarschijnlijk niet meer aan topvoetbal toe is, hoop ik Je toekomst dat te kunnen bewijzen.» Janny Pfaff blijft dan toch te Beveren. We hadden Chtans gehoord dat je elders onderdak zocht? «Ik was lerdaad teleurgesteld toen ik las dat Garot zou blijven, zag toen geen andere oplossing dan zelf ook mijn nsfer te vragen. Na een gesprek met het bestuur, artoij me beloofd werd dat ik mijn kans zou krijgen, heb van dat plan afgezien. Ik ben trouwens nog een jaar (Jer kontrakt bij Beveren. Ik blijf dus op Freethiel en daar ik in feite gelukkig Nu alleen maar zorgen dat ik mijn niet op de bank moet slijten Ik wil er alles voor Adag ■lijke H.A. voelde zich helemaal niet ge rust. Al na twee minuten buitte Gudmundsson de twijfels bij de Waaslandse verdediging uit. Na een geharrewar voor doel kreeg de IJslander op de doellijn de bal. Hij had maar in te leggen. Beveren stond voor de schier onmogelijke op dracht nog drie doelpunten te maken. De 13.000 toeschou wers werden er stil van. Op uitzondering van de nagenoeg tweeduizend Waterschei-aan hangers. Thor zat goed. Zelfs al moest verdediger Martos na zes minuten gekwetst uit het veld. Houben kwam in zijn plaats en dat betekende nog wat ervaring bij. Even voor het kwartier kreeg Albert de kans op de gelijkmaker. Hij werd echter langs achter zwaar getackeld maar ref Verhaeghe reageer de niet. Het thuispubliek rea geerde des te heftiger en die reaktie sloeg ook over op de spelers. Van Moer vloog er met al zijn jaren in en het was op pas van «de ouwe» dat Ronny Martens even later veel onheil kón voorkomen. Beve ren stond opnieuw gelijk. ledereen werd rustiger. Beve ren bleef echter risiko's nemen en het was opnieuw Gud mundsson die dat zou afstraf fen. Voor de Waaslanders zag de toekomst er plots weer heel somber uit. Schönberger-Van Moer kregen de ploeg nooit onder stoom en Waterschei speelde heel rustig en verstan dig de bal rond. Na de rust ging Jaspers op Gudmundsson spelen en dat was voor geel-blauw een heei goede zaak. Maar het tegen doelpunt dat voor de Wase ploeg zeer snel moest vallen, bleef uit. Opnieuw werd Freet hiel onrustig. Albert en Garot kregen het nogal aan de stok met de scheidsrechter en ze hielden er beiden een boeking aan over. Beveren bleef druk ken maar overhaast is zelden een goede raadgever. Vooral Albert en Martens moesten dat tot eigen schade en schande ondervinden. Aan de overzijde gebeurde dan weer een inci dent Pfaff Roland Janssen geraakte voorbij een schop pende Danny Pfaff, gaf de bal naar Gudmundsson maar doelman Pfaff geraakte eerst bij de bal. Het werd een trek en schoppartijtje, gewonnen door Gudmundsson maar de IJslander hield er dan ook een uitsluiting aan over Beveren was nu numeriek in de meer derheid. Opgezweept door het Freethielpubliek stormden dè voor eens totaal in het blauw spelende geel-blauwen in massa naar voor. Het wed strijdbeeld veranderde. Weih rauch werd in het strafschop gebied neergelegd en Schön- berger bracht Beveren einde lijk langszij. De schrik had de bezoekers nu echter goed te pakken. Zeker wanneer vijf mi nuten later Weihrauch in die periode weer knap voetbal lend, Albert een doelpunt voor schotelde. De lange Duitser kon niet meer missen. Het werden dan nog vijf dolle slot minuten met alle Waaslanders in de aanval en doelman Pfaff zelfs tot aan de middenlijn. Het mocht evenwel niet meer ba ten. Het bleef 3-2 en Water schei plaatste zich, niet geheel onverdiend, voor de finale. Voor Beveren was meteen de laatste Europadroom verloren. Hugo Aerts iuns-| "ïjgtl VOETBALKALENDER rordtj l vanfedstrijden voor zondag 23 mei 'lgIiV0RDERING A s der Zottegem - Vigor Hamme (Dupont) ^'DRNOOIEN sthofl Giize9em op 22 en 23 mei: ifstade - Schoonaarde (Verhaegen) zaterdag :rno-P 14 00 uur erdeL*e9em Gijzegem (Van Extergem) zaterdag 16.00 uur m,ier 23 mei: f-00 uur troosting (Verhaegen) ttinol^ uur finale (Van Extergem) ^erse SW op 22 en 23 mei 22 mei: irt alL ouw .00 uur voor de vijfde en zesde plaats •OO^uur voor de derde en vierde plaats :itter|i fr23 mei: '00 uur finale (De Wilde) (wv)f-— De figuur uit de laatste bekerduels van Beveren is ongetwijfeld doelman Pfaff. Na de moeilijkheden op Loke ren in de vierde finale kreeg Jean-Marie Pfaff het nu op Waterschei en thuis op Freethiel opnieuw heel moeilijk. Op Waterschei werd de nationale doelman reeds bekogeld met Limburgse eieren. Op eigen terrein was Pfaff opnieuw erg omstreden. Ook nu weer waren de Wa- dan ook maar staan en verder terschei-supporters erg agres- dan scheldwoorden en gewel- sief achter het doel gaan post- dige gebaren kwam het dit- vatten. De rijkswacht ging daar maal niet. Raff kreeo in de «Die twee doelpunten van Waterschei konden vermeden worden,» dit was zowat de eerste zin die een ontgoochelde Braems in het perslokaal kwijt wilde. Braems, anders altijd heel snel bij de persmensen, liet iedereen nu wat wachten. tweede helft opnieuw alle ban bliksems van het Limburgs le gioen naar het hoofd geslin gerd. Na een trek- en schop- partij langs de zijlijn tussen Pfaff en de held uit de wed strijd Gudmundsson werd de IJslander door ref Verhaeghe uitgesloten. Echt onrechtvaar dig, oordeelden de Limbur gers. Pfaff dacht er weer an ders over. «Waarom krijg ik toch altijd en overal de schuld9 Roland Janssen geraakte na een duel met broer Danny voorbij en geeft de bal naar Gudmunds son. Ik ben sneller bij de bal dan de IJslander en die ver koopt mij daar een geniepige trap. Met de lijnrechter vlakbij het gebeuren was een uitslui ting voor hem onvermijdelijk. Ik heb daar toch niets mee te maken zeker? Ik ben al die gazettepraat over de onspor tieve Pfaff werkelijk beu. Beve ren zelf werd hier toch weer van een strafschop beroofd. Hetzelfde gebeurde bij de heenwedstrijd. Daar werd ech ter niet zoveel over geschre ven. H.A. 2' Nationale Het staat nu honderd procent vast dat de Aalsterse profvoetballer Salvador een punt zet achter zijn voetbal loopbaan. De Braziliaan, die een paar schitterende seizoe nen bij Eendracht Aalst achter de rug heeft en het zelfs bracht tot topschutter In tweede nationale, nam die beslis sing na het raadplegen van een hele reeks geneesheren die hem allen de raad gaven het voetbal te stoppen om later kreupelheid te vermijden. «Onze doelstelling was drie maal scoren Dat is ons gelukt maar op die twee tegendoel punten hadden we niet gere kend. Waterschei is inderdaad een bekerploeg Moeilijk te maneuvreren. Vooral die vroe ge goal van Gudmundsson bracht ons plots voor zware problemen. Nu moesten we eerst hier ook nog een achter stand wegwerken Dat wordt moeilijk. Beveren werd echter vooral genekt door het onver diende verlies op Waterschei zelf. Daar werd ons toen een strafschop ontnomen. Net als hier trouwens waar het niet fluiten van een schoolvoor beeld van een strafschop ons belette nog voor het kwartier de aansluiting te vinden. Nu duurde het veel te lang en begonnen onze spelers over haast te spelen. Ik had ze nochtans gewaar schuwd voor die 0-1 uitgangs positie. Dat is een erg verve lend uitgangspunt. Wij waren verplicht aan te vallen en risi ko's te nemen. Beveren heeft zich echter geweldig inge spannen. Vooral na de rust wilden de jongens zich nog niet gewonnen geven. Spijtig dat de gelijkmaker zo lang uit bleef». Braems wou ook nog even iets kwijt over Buyl: «Freddy werd lelijk gekwetst op Water schei. De gewrichtsbanden zijn gescheurd en afgerukt Een operatie is nodig, ook al spreekt Freddy van stoppen. Vermoedelijk gebeurt de in greep nu woensdag al. Af wachten heeft geen zin. Het moet gebeuren. De gezond heid gaat toch voor alles.» H.A. Om het seizoen feestelijk af te ronden speelt Sporting Lokeren zoals reeds eerder aangekondigd op vrijdagavond 21 mei een jubileumwedstrijd voor Roland Ingels. De klub wil de jubilaris hiermee danken voor 12 trouwe dienstjaren. Om 18u30 wordt de voorwedstrijd gespeeld tussen een ploeg van sponsor DOW uit Terneuzen en een selektle van de plaatselijke Entente. De hoofdwed strijd heeft plaats om 20 uur. Het eerste elftal zal er aantreden tegen een selektle van ex-Sportingspelers waarvan de namen ondertus sen op andere loonlijsten terug te vinden zijn. Deze ploeg zal gevormd worden door gastspeler Jan Jong bloed, Wim De Pape, Guy Hanssens, Johnny Velke- neers, Alex Querter, Van Lessen, Roger Henrotay. Guy Dardenne, Frank Noliet, Carl Cornelissen, Jan De Koninck Tielemans, Aage Hanssen, Bibi Hendrickx en Jo Verbruggen. Een tweede gastspeler, wiens naam ais een vraag teken en attraktie door manager Derijcker achter de hand gehouden wordt, zal nog aan deze selektle toegevoegd worden. R.C. Salvador gaat dus definitief terug naar Brazilië. Een kniekwetsuur maakt hem verder voetballen onmogelijk. Jammer, Aalst hield van zijn Braziliaanse parel, (per) Meteen verdwijnt uit het Aal- sters team een man die lange tijd dé bepalende figuur was van de Eendracht-aanval. Sal vador is echter een mens die op het gepaste ogenblik de juiste beslissing kan nemen en zijn gezondheid boven geldge win stelt, ook al komt dat hard aan voor een prima voetballer. Oefenmeester Heylens zal zich nu terdege inspannen om via het solidariteitsfonds van de KBVB wat centen los te krijgen als kompensatie voor het verlies dat Salvador lijdt in verband met zijn kontrakt dat nog tot einde 1982 liep. «We moeten ons voor Sal vador extra inspannen ook al verdwijnt hij uit Aalst. Spelers die steeds fair de klub hebben gediend, zelfs in zeer moeilijke fysische omstandigheden, mo gen steeds op mijn steun blij ven rekenen.» aldus oefen- meester Georges Heylens. Ondertussen vernamen we op het Eendrachtsekretariaat dat de kontrakten van Johan Die- rickx, Rudy Vermeulen en Jef Cornelis voor twee jaar wer den verlengd. Ondertussen blijft Heylens geloven in het talent van twee Zaïrezen met name Jean-Pierre Yangara en Jacques Kinjabu. Deze jonge Afrikaanse spelers zullen in de loop van de volgende weken aan nieuwe tests worden on derworpen. Vermits de prijzen op de Belgische voetbalmarkt ontzettend duur zijn (volgens Heylens worden de meest zot te bedragen gevraagd, zelfs voor tweederangsspelers) is de Aalsterse coach zijn voet balhorens gaan opsteken over onze noordergrens en meer bepaald bij Ajax en Feyenoord waar men zal trachten een spits en een libero aan te wer ven. Hun namen worden voor zichtigheidshalve ten opzichte van kapers op de kust, nog niet vrijgegeven. Hoe dan ook, in het Aalsterse kamp zullen de grote lijnen inzake gebeur lijke versterkingen vastliggen vóór 10 juni a.s. Nadien ver trekt Georges Heylens samen met zijn vriend Polle Van Himst naar de wereldkam pioenschappen in Spanje als «verslaggevers» voor een Brussels sportblad. (ABL) Bij Beveren heeft men nu waarschijnlijk ontzettend spijt. Spijt natuurlijk om de uitschakeling in de halve finale van de Belgische voetbalbeker, spijt vooral om wat men een half jaar geleden uit handen gaf: de IJslander Gud mundsson. Het was Gudmundsson die zaterdagavond de held en anti-held op Freethiel werd. Na zijn doelpunt in de heenwed strijd wist de IJslander nu tweemaal van de zwakte in de Beverense verdediging te pro fiteren. De held dus. Maar ruim een kwartier voor het einde werd hij ook de anti-held. Na «fout» op doelman Raff werd Gudmundsson door een soms eigenaardig leidende Ver haeghe uitgesloten. En plots herinnerde men zich bij Beveren dat Gud mundsson zijn voetbalgeluk eerst op Freethiel wou waar maken. Even voor de jaarwis seling streek de jonge voetbal ler bij geel-blauw neer De be doeling was toen hem in een reservewedstrijd te laten aan treden. Het winterfeest zorgde er evenwel voor dat de reser vewedstrijden werden uitge steld. Gudmundsson kon wel een training op Freethiel mee maken maar daar werd de IJs lander toen te licht bevonden. Er Weef hem toen nog Water schei De Limburgers zagen er wel wat in. Ze zijn aan de IJslander zeker niet bedrogen uitgekomen. Bestuurslid Dirk Maes, P R.-man bij Beveren: «Hadden we hem toen maar gekocht, dan speelden we nu wejjicht de finale. Het niet be twisten van die eindstrijd is vooral een zwaar financieel verlies. Op de Heizei komen toch gemakkelijk 30.000 toe schouwers samen. Dat is een seneuze recette. Dat zijn we nu allemaal kwijt.» Een uitschakeling dus met een wrange nasmaak. Ook voor Rik Pauwels. Volgend seizoen als veldtrainer weer op Freethiel. «Niet te geloven. Geen Europees voetbal voor Beveren. En weten dat ik bij Waterschei eerder op het jaar werd gewipt. Spijtig.» H.A.

De Voorpost | 1982 | | pagina 1