SK Sint-Niklaasde kompetitie zit er eindelijk op Eendracht Zele liet champagne aanrukken Waasmunster wint tornooi van Grembergen Eendracht Zele ontstemd over eenzijdige perskritieken VW Hamme wil nog sterker worden Eendracht Zele organisator van Europees juniorestornooi Vergaderen in Aalst en Sint-Niklaas over sport voor minder-validen RWDM-Lauentl tij IJsselstreek-|np« u.. Lauenburgfce 5: IJsselstatiti Lauenburg#n plaatsen i trachte Cabritl lijven. worder Excelsior VOETBAL BASKET Het tornooi van Grembergen kende een spannend verloop. In de schiftingen waren er reeds verrassingen te noteren. Het naar derde afdeling gepro moveerde Sijsele werd inge blikt door tweede provincialer Vlierzele. Wasocub Waas munster liet het tegen het or ganiserende Grembergen tot geen verrassing komen en won vlot Waasmunster verrasste Grembergen met een full court press en aan dé 3* minuut met 7-6 was de voorgift reeds on gedaan gemaakt Waasmuns ter drukte door tot 12-24 aan de 9* minuut en aan de rust stond er 37-50 op het score bord. In de tweede helft bleef Wasocub de toonaangevende ploeg en via 41-60 en 47-80 werd het 71-98 bij het emdsiq- naal. Puten. grembergen: Mijs 22, Coene 5, Straetman 12, Segers 10. De Clercq 2, Colpin 11Crick 4, Goossens. Waasmunster Windey 14, Kinders 18, Van Damme 4, Acke 14, Gerlo 6, Metre 14, Van den Bossche 20, Hofman 4, De Scherper 4. In de tweede schfiting won Vlierzele met 81-61 van Sijsele. In de troosting stond Grember gen tegenover Sijsele. In de eerste 12 minuten bereikte Grembergen een maximale voorsprong van 38-14 langs gastspeler Hugo Coene, Straetman, Mijs, Colpin. Deleu kwam dan op de proppen en aan de rust was het verschil 46-49. Tot de 5' minuut van de tweede helft kon Grembergen gelijke tred (54-55), dan moest het Sijsele laten voorgaan. Het 64-75 verschil aan de 12* mi nuut werd nog verkleind tot 72- 75. Grembergen speelde heel verdienstelijk en beperkte de schade tot 92-100. In finale stond promotieploeg Waasmunster tegen tweede provincialer Vlierzele, dat met gastspeler Hendrickx aantrad en daardoor maar 5 punten voorgift kreeg. Aan de 8* mi nuut had Van Trappen zijn ploeg een 10-15 voorsprong bezorgd maar Wasocub rea geerde langs Windey - Kinders en 25-17 aan de 11° minuut. Aan de rust werd het 44-37. Irr de tweede helft Ravijt - Hendrickx er met Van Trappen voor d! ®n een spannende finale I Waasmunster bleef bestr 0l aan de leiding, maar niet in om een te slaan. De 67-59 we en de 73-65 werd eindelijk won de voorzitter Gerlo tornooi van 78-72. Waasmunster: W Kinders 15, Van Acke 13, Gerlo 14, Hofman 4, Van den 7. Vlierzele: Ravijts 14, 3, Ediers 6, Van De Cock 4, Hendrickx De beker voor de fairs ging naar Sijsele en van de topscorer w Van Trappen met 43 voor Mijs van Grei met 41 punten Voor Grembergen wa: nooi een meevaller, zijds zal de ploeg de spelmaker van Hugo Coene in te Dit zou op enige versterking dy Cornelis zou de trainer-coach op zich 3* Nationale 26 - 21.5.1982 - De Voorpost Bevordering Eendracht Zele heeft het suksesvol seizoen afgesloten met een puntendeling op VK Oostende. Het was het enige vermeldenswaardig feit in dit treffen dat voor weinig be langstelling zijn beloop kreeg. De thuisploeg deed vooral in de eerste helft loffelijke pogingen op zoek naar de ope ningstreffer. Tavernier als aanbrenger en Boenders ver kwanselden de kansen. De eerste bezoekende reaktie kwam er van de voet van kapitein Jaak Goossens tot Eugène Blomme rond het halfuur even de neus aan het venster stak. De Zeelse spits besloot ech ter in de handen van doelman Sijs. Eendracht kwam net voor rust op voorsprong nadat het de laatste vijftien minuten de betere ploeg was. Mare Coo- reman trof het lichaam van de Oostendse goalie en Dhulster kon zich gelukkig achten het leder voor de doellijn weg te werken. Mare De Brabander gooide de toegestane mworp naar Peter Van Wambeke die verlengde tot bij Luk Colle- waert. Luk nam de kans waar en knalde van net buiten de backlijn onhoudbaar in de rechterbenedenhoek binnen. Na de koffie bleven de bezoe kers in de match zonder echt te bekoren. Nadat Jan Pieters nu ook op Sijs besloot kwam de thuisploeg op gelijke hoog te. De ingekomen Schutijzer was zijn trainer dankbaar en lobte doelman Van Puyvelde kansloos. Deze treffer bezorg de Oostende nieuwe impulsen maar Van Puyvelde deed zo veel beter als de vorige week en hield zijn kooi ongeschon den. Na de wedstrijd vierde Eendracht zijn knappe presta ties van het voorbije seizoen. Voorzitter Pierre Verbeeck was zijn belofte trouw en de champagne vloeide rijkelijk door de Zeelse kleedkamer. Trainer Van Lerberghe had tijdens deze intieme viering toch even de tijd om de wed strijd kort samen te vatten: «Na onze uitstekende wed strijd vorige week tegen Sint- Niklaas was het ditmaal een prestatie in mineur. De ploeg speelde zonder inzet en moti vatie in dit slottreffen. Men mag dit gerust beschouwen als een eindeseizoenmatch maar met een billijke uitslag voor beide ploegen. Hoewel wij toch enkele doelkansen kreérden misten wij duidelijk het heilig vuur om voor de zege te knokken. Dit gelijkspel brengt ons eindtotaal op 43 punten wat voorzeker een unicum moet betekenen in de annalen van de klub. Een kampioenschap dat alle belof ten heeft ingelost en waarvoor de champagne best op zijn Voor Eendracht rest nu nog de bijkomende wedstrijd met Gerhees om de eventuele bij komende stijger aan te duiden. Joost Arens was. Wat dat betreft is SK al zo goed als rond met zijn trans fers en die zijn hoewel niet duur, toch niet gering Werd er verleden jaar met de grote sommen geld zekere routine binnengehaald, dit jaar gooit geel-blauw het op de goedko pere en wat jeugdiger toer. Eerst werd Peter Van Wam beke definitief weggekocht bij buur Eendracht Zele. Deze 19- jarige student is duidelijk een toekomstige spelmaker en maakte reeds gedurende drie seizoenen deel uit van de Zeelse famonploeg. Tweede aanwinst is Mark Leroy van A.E.C. Bergen - eveneens een vroegere reeksgenoot - die ook definitief werd aange kocht. Deze 23-jarige rechts achter zal bij Sportkring waar schijnlijk op diezelfde plaats worden uitgespeeld. De recht- sachterpositie was in de vorige seizoenen een echt zorgen kind sinds Alain Verstraeten de Watermolendreef verliet. In het pas afgesloten seizoen zette wroeter Eddy Lodewijckx zich goed door op deze plaats, en het is dus aan Leroy om te tonen dat hem wel degelijk die positie toekomt. Niet onaardig is ook de transfer van Danny Van den Hende die voor drie jaar overkomt van FC Brugge. De zaak Fillp Plaetlnck heeft onbegrijpelijk tot een koude oorlog geleid tussen de beleidsmensen van SK Slnt-NIklaas en Eendracht Zele. Na de aangekondigde boycot en de dreiging om met een reserve-elftal naar Zele af te zakken bleef het bestuur weg van de gebruikelijke receptie tijdens de rust van het toptreffen Een houding waarvoor het bestuur van Zele bepaald niet aan het briesen is gegaan. Wel hebben de Zeelse bestuurslui boos gereageerd op de houding van Sint-Niklaas na het afsluiten van het kompromis in de zaak Plaetlnck. Vooral bij monde van trainer Staf Van den Bergh werd de handelwijze van Eendracht door de modder gesleurd en via diverse persberichten kreeg de onpartijdige lezer stilaan de indruk dat de Zeienaars en niet Sint-Niklaas in deze zaak vals hebben gespeeld. Woordvoerders van Een dracht bevestigden na de wed strijd nogmaals dat nooit een klacht werd ingediend wegens omkoperij maar enkel de hou ding van Sint-Niklaas aan de kaak werd gesteld omdat het één van de Zeelse spelers voor een transfer had bena derd tijdens het voorbije sei zoen en vóór het openen van de officiële transferperiode. Na het openbaar maken van de klacht heeft Sint-Niklaas via de familie Plaetinck toenadering gezocht tot het afsluiten van een kompromis. Omdat Zele enkel Filip Plaetinck voor zich wou behouden hebben de ad- vokaten van beide klubs de zaak besproken en heeft Sint- Niklaas afstand gedaan van Plaetinck voor het seizoen 1982-83. Hierbij werden alle bestaande en getekende do- kumenten waardoor Plaetinck aan de nieuwe kampioenen verbonden was gewoonweg vernietigd. Zele, dat hierdoor zijn doel had bereikt, heeft ge willig de klacht ingetrokken. Begrijpelijk heeft de Belgische Voetbalbond door toedoen van de onderzoekskommissie de zaak onderzocht in zijn zit ting van 29 april, waarbij alle partijen werden gehoord. Filip Plaetinck, die het eerst aan de beurt kwam, heeft de gebeur tenissen naar waarheid verteld en verklaard dat hij einde maart van het reeds geteken de kontrakt af wou en de kon takten met Sint-Niklaas verlie pen via het beheerraadslid De Bouw. Toen deze onderhan delaar ondervond dat Plae tinck plots niet meer happig bleek voor een transfer stelde hij Plaetinck een som van 50.000 fr. ter hand als voor schot op zijn transfer. Op de kwitantie noteerde Plaetinck de datum van 8 april Naderhand heeft de betrokken speler zijn bestuur in kennis gesteld van de gebeurtenissen en dit heeft uiteindelijk geleid tot het indienen van een klacht. Filip Plaetinck bezat toen reeds een volledig trai ningsschema opgesteld door trainer Van den Bergh voor wie de komst van Plaetinck naar de kampioenenploeg heel belangrijk scheen. Tij dens de zitting van de onder zoekskommissie was de afwe zigheid van kroongetuige De Bouw, weerhouden in het bui tenland, een pittig détail. Na het verhoor van Plaetinck en de Eendrachtdelegatie werden voorzitter De Corte en Staf Van den Bergh gehoord. Groot was de verwondering van de Zeienaars toen trainer Van den Bergh elk détail van de klacht en de versie van Filip Plaetinck loochende. Zelfs van het gesloten kompromis tus sen beide klubs kon Van den Bergh zich niets meer herinne ren. Voor ons is de zaak afge daan, was het besluit van de Eendracht-bestuurslui, wij houden ons aan de intrekking maar kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat de houding van de andere partij bij de bondsinstanties in het verkeer de keelgat is geschoten en de zaak niet zomaar wou sepone ren. Toch blijft ergens een wrange nasmaak hangen. Ze le reageerde in eerste instan tie scherp omdat Sint-Niklaas zich niet had gehouden aan het «gentlemen-agreement» tussen de klubs van derde klasse om onderling geen spe lers te benaderen zonder kon- taktname van de klub. In twee de instantie hadden beide par tijen beloofd na het afsluiten van het kompromis, zich te onthouden van perskommen- taren. Woorden als «smerige aanklacht» heeft het bestuur van Eendracht Zele ertoe ge bracht nu ook het een en an der uit de doeken te doen. De bal ligt thans in het kamp van de rechter. Hij staat voor een kiese taak een rechte lijn te trekken in deze aangelegen heid, de bondsreglementen in dachtig. Waar scheidt het toe laatbare zich af van het on geoorloofde? In het laatste ge val zou de strafmaat wel eens hard kunnen toeslaan. (a.j.z.) Sint-Niklaas - Roeselare 2-2. Alweer een doelschot zonder resultaat (dw) Een zucht van verlichting doorheen de Sint-NIklase gelederen zondagmiddag ter gelegenheid van de slotmatch tegen Roeselare, een wedstrijd waarin de geel-blauwen iets wilden tonen maar al van bij de eerste tegenaanval werden verrast door een puik genomen vrijschop van Moortgat. De Klaaskens lieten zich niet onbetuigd en drukten dat ook uit met twee schoten van respektievelijk Simoen en Bevers welke op het doelhout stranden. Eventjes later was Jan Simoen wel gelukkig bij een aanspelen van Janssens. Toch kon Sportkring ook dan de beslissing niet afdwingen. Integendeel, net voor rust haakte Eddy Lodewijckx de kwieke Vanhove in de gevarenzone en diezelfde Vanhove bracht zijn ploeg voor de tweede keer op voorsprong. Alweer moest de thuisploeg in achtervolging en bijna werd dat een maat voor niets. Het duurde immers tot de 80ste minuut wanneer Simoen de Westvlaamse achterhoede ir\ snelheid nam en een doelpunt voorschotelde aan Fred Truyens. De eindstand kwam zodoende op 2-2. Meteen een wat triest einde aan de zo suksesvolle kompetitie van Sportkring dat veel te vroeg de titel binnen wist en in de jong ste weken al in gedachten bij het volgende seizoen verzeild Deze 21-jarige spitsspeler is feitelijk een rasechte Sint-Nik- lazenaar die zijn karrière be gon bij FC Gerda. Via enkele talentscouts verdween Danny als zestienjarige naar Club Brugge, waardoor hij tijdens het jongste seizoen werd uit- ken van een stevige aanvaller kan onze kern flink versterken. Verder zullen we niet aktief zijn op de voetbalbeurs. Ik hou rekening met de aankomende jeugd. Peter Baert laat mij een goede indruk. Hij is maar ze ventien, maar weet beslist van aanpakken Technisch is hij biezonder bedreven. Dat zijn faktoren die belangrijk zijn. Verder is ook Marc Van Buy- Op vrijdag 21 en zaterdag hun beloop tussen Pasen en Rijsburgse Boys. 22 mei heeft op de terreinen 1 juli in de volgende landen: Groep C: 9. SV Temse, 10. van Eendracht Zele een unie- voor België te Zele, Nederland Viborg FF, 11. SV Voorburg, ke sportkonfrontatie plaats, te Amstelveen en Weert, 12. Schwarz Weiss, beter bekend onder de naam Noorwegen in Oslo, Engeland Groep D gdm, 14. Lauen- Euro-sporting Supercup», in Nottingham, Denemarken in burg ISV, 15. DV IJsselstreek Reeds in 1976 was Zele orga- Silkeborg, Duitsland in Kassei DW, 16. Den Haag. nisator voor dit internationaal en Stuttgart en Zwitserland in tornooi waaruit Sporting An- Luzern. Uit deze negen tor- De wedstrijdkalender: derlecht als laureaat naar voor nooien komen negen winnaars Schiftingen kwam. In 1980 was het de naar voren die op 7 en 8 au- Groep A beurt aan Brugge en kwam het gustus in Nederland op de ter- 11 u. Zele-Sollerod, 11 u.45: plaatselijke Cercle als laureaat remen van Willem II te Tilburg, Jusel-Gouda; 14 u. Sollerod- uit de bus. Zes jaar later raast het eindtornooi zullen spelen Kusel. 14u15: Gouda-Zele; deze sportieve tornado op- met als inzet de Europese Su- 15u15: Kusel-Zele; 16 u. Sol- nieuw door zeven Europese percup. Voor het tomooi te lerod-Gouda. landen en werd Zele na kon- Zele hebben zich 16 ploegen Groep B: takt met de algemene koördi- ingeschreven waaronder u u SC Lokeren-Laufen- nator Klaas Numnga, voorma- 4 Belgische, 2 Deense, 5 Duit- burg; 11u45: Altenglan-Rijns- lig Nederlands internationaal se en 5 Nederlandse elftallen burgse; 14 u.: Laufenburg-AI- en sterspeler van Ajax, op- De schiftingen vinden plaats tenglan: 14u45: Rijsbergse- nieuw als inrichter voor Belgie op vrijdag 21 mei met de fina- SC Lokeren; 15u15: Alten- aangeduid om dit sportieve leronden op zaterdag 22 mei. glan-SC Lokéren; 16 u.: Lau- evenement ter harte te nemen. De vier groepen werden door fenburg-Rijnbergse. De inzet van dit tornooi is de loting samengesteld: Groep A: Groep C «Euro-sporting Supercup» als- 1. Zele. 2. Sollerod BK. 3. 11 u.: Temse-Viborg; 11u45 ook een sporttoernee voor Kusel 1919, 4. Gouda ONA. Voorburg-Schwarz-Weiss; 14 18 personen doorheen Euro- Groep B: 5. SC Lokeren, 6. u.: Viborg-Voorburg; 14u45: pa. De negen tornooien krijgen 80 Laufenburg, 7. Altenglan, 8. Scharzweiss-Temse; 125u15: Het jaar 1981 werd uitgeroepen tot het internationaal jaar voor de minder-validen. Het bestuur voor de Licha melijke Opvoeding. Sport en Openluchtleven (BLOSO) heeft ook op dit jaartema ingespeeld door het in leven roepen en ter beschikking stellen van het «integra-team» om de sportbeoefening bij minder-validen te stimuleren Bloso laat het echter niet daarbij. Het wil deze aktie bestendigen en verruimen zodat de sportbeoefening in het levenspatroon van de minder-validen wordt inge bouwd. Tot dit doel worden in iedere provincie evaluatie- en voorlichtingsvergaderingen georganiseerd met op het programma - videovoorstelling «Sport zonder drempels»; - uiteenzetting door Prof. Van Lerberghe, voorzitter kom missie gehandicaptensport bij de Hoge Raad voor Lichamelijke Opvoeding, Sport en Openluchtleven - uitleg over Lo-Rij-Fitaktie - bespreking van de problematiek bij sportbegeleidmg en -beoefening bij minder-validen en het eventueel oprich ten van werkgroepen Twee van deze belangrijke vergaderingen voor Oost- Vlaanderen zullen plaats hebben te Sint-Niklaas en te Aalst. Op dinsdag 1 juni wordt er te Sint-Niklaas om 20 uur een vergadering gehouden in de konferentiezaal van de Stedelijke Bibliotheek, Maria Hendrikaplein en op woens dag 2 juni kan men om 20 uur in Aalst terecht voor eenzelfde vergadering in de trouwzaal van het stadhuis, Grote Markt Eddy Maes neemt volgend seizoen het veldwerk van Wllly Meersman over bij VW Hamme. Meersman zelf wordt technisch raadgever. Hij heeft reeds vijf opéénvolgende seizoenen VW Hamme onder zijn leiding en kent dan ook beter dan wie ook de gang van zaken bij de Hamse vierdeklasser. Hij kent de tekortkomingen. Maar toch beoogt hij de al stevige kern nog sterker te maken. Het is zijn bedoeling een aanvaller of een aanvallende middenvel der aan te trekken. Met dat voorstel is ook het bestuur van VW Hamme akkoord gegaan. Er werden al enkele spelers aan een test onderworpen. Dat was het geval met Ene Mampaey van FC Boom ter gelegenheid van een vriend schappelijke wedstrijd tegen de invallers van de eersteklas ser Lokeren. Dit wil nog met zeggen dat Hamme definitief een beroep zal doen op deze voetballer Dat was trouwens ook niet het geval met de Zai- rees Maku Mayenga. Hij werd verzocht met de invallers een oefenpartij te spelen Hij meld de zich ziek en gaf forfait. Enkele dagen nadien arriveer de hij met een uur vertraging in Hamme. Trein gemist was toen de uitleg. Maar met «ma- lade» en «trop tard» kun je trainer Meersman niet om de tuin leiden. Die man brengt begnp op voor onverwachte omstandigheden, maar eist de ernst op van de voetballers op een ogenblik dat het ernstig moet genomen worden De Zaïrees mocht hoe dan ook zijn biezen pakken. «Er moet toch een minimum aan discipline zijn.» zegt Willy Meersman. «Ik hou niet van uitvluchten Wie naar Hamme komt moet voldoen aan de principes Geen toeristen in de ploeg. Alleen spelers met inzet en strijdlust komen in aanmer king. Daar kan je resultaten mee afdwingen. Het aantrek- ten op komst en demonstreer de Frankie Mettepenningen al een paar keer zijn kunde in het fanionelftal. Die jongen kan en moet nog flink wat bijleren. Als hij gunstig evolueert wordt hij in ieder geval een titularis,» aldus Willy Meersman. VW Hamme besluit nu zon dag de kompetitie op het veld van Zottegem. Daar krijgt het te maken met een ploeg die lange tijd ambities heeft ge koesterd. Hamme zal in ieder geval knokken óm resultaat af te dwingen. Alleen al om de kompetitie in schoonheid af te sluiten. Spelen om te winnen is altijd het principe van Willy Meersman. Ook al gaat het om een wedstrijd die men gewoon als een formaliteit kan be schouwen. Meer dan waar schijnlijk zal een beroep ge daan worden op dezelfde kern waarmee op Hemelvaartsdag tegen het Waalse Marchienne werd aangetreden E.D.M. naar doel maar kan toch niet afwerken (dw) Sint-Niklaas - Roeselare 2-2. Een geweldige kopstoot^. Verhoosel maar toch nog geen doelpunt (dw) geleend aan AS Roeselare. Nu keert Van den Hende dus naar zijn geboortestad terug en dat met een heel grote voetbaltoekomst voor ofc^ Eind vorige week werd J^-j- Van Abbeny als vierde ni^ speler aan de ploeg voa||e^ gend jaar toegevoegd, 25-jarige all rounder (hijCrt zowel als achterspeler alsu denvelder uit de voeten) |jer zich een poos geleden vij^ kocht bij Beerschot en wa»er jongste voetbaljaar aktieEn VK Ninove. Deze laatste p werving is voor eén jaart z mogelijke optie. Lje Tenslotte komen we bfc nog niet zekere zaken; cxp,t« er in alle ploegonderdelenfcj versterking werd gezoclifc men bij blauw-geel nu not |j zoek naar een doelman. [I voor was doelman Var] Walle van Club Brugge al kontakteerd maar dit sproe— omdat Filip reeds voor I jaar had bijgetekend blauw-zwart. En tevens ij. men bij Sportkring Filip Ball] nog niet opgegeven mar* de verdediger van AA4.M naar Sint-Niklaas komt, is[IN re van zeker. f~~ ■oh P 2 |H L Voorburg-Temse; 16 u.pl borg-Schwarz-weiss. Aref Groep D: 11 u.: 11u45: Haag; 14 u. selstreek; 14u45: Den RWDM; 15U15: RWDM; 16 u.: Haag. Finaleronden Voor de vijfde plaats tcÉd achtste: Troosting: 10 fit Tweede plaatsen groep *9 I C, 10u45; tweede plaafi te van groep D en B. Voojnp* 1 ste tot en met de 4de püeg 10 uur. Eerste plaatsen i— groep C en A: 10u45; e« plaatsen van groep B en r PR Finales 14 uur: voor de 7CU- 8ste plaats. l4uurvoorr (j en zesde plaats, 15u15[ de 3de en 4de plaats erf— 16u30 de grote finale on eerste en tweede plaats. (»ME SK Sint-Niklaas - Roeselare 2-2. 7.o scoorde Freddy Truyens de Wase gelijkmaker (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 2