Spanning tot de slotdag 4 De laatbloeiers van K.A.V.D. Johan Putteman en de winkelhaak Thuisploeg had last van warmte René Verniers naar Kemzeke ngs Tilley en Verstappen Alleen Excelsior in bijna uitzichtloze positie 1* Provinciale VOETBAL De Voorpost - 21.5.1982 - 27 SK LEBBEKE-R.C. GENT 1-3 jongste jnschot ezoekers strijd. Verl igenhoui- Meldert sprong brengen 2' Provinciale René Verniers heeft ontslag genomen als trainer bij Roour Moerzeke Hij deelde die beslissing deze week mee aan het bestuur van de tweede provincialer dat hierover verrast was. René Verniers heeft twee seizoenen Robur Moerzeke onder zijn hoede gehad. Dit jaar was zijn ploeg geruime tijd titelkandidaat. Wellicht heeft Verniers een aantrekkelijk voorstel gekregen van Klauwaerts Kem zeke. waarop hij is ingegaan. Robur Moerzeke kijkt thans uit naar een nieuwe oefenmeester. E.D.M. Na de bijna ongelooflijke prestatie (6-0 winst tegen Racing Wetteren) van vorige week. knoopten de mannen van trainer Bressinck weer met de nederlaag aan in de derby tegen Sporting Sint-Gillis, streekgenoot en eveneens bedreigd Blauw-wit ging er immers nog een6 kien tegenaan en nam de teugels strak in handen met vroege doelpunten van Franssens en Bolsens Vervolgens zorgden zowel Betoncelli als Franckaert voor 0-4 cijfers na amper twintig minuten Met deze ruime winstmarge stelden de bezoekers zich ook tevreden en lieten de Sint-Niklazenaren ook stormlopen zonder enige averij. Ook Herleving Sint-Pauwels verwierf zekerheid aangaande verlengd verblijf in tweede, na een duidelijke winst tegen Pollare. Dit werd met twee doelpunten van Flor Van Hoye en eentje van Ronny Van der Haegen bewerkt. Klauwaerts Kemze ke kreeg een vlug doelpunt te slikken tegen Smt-Lievens- Houtem maar kon nog voldoende terugknokkeruom met een knap doelpunt van Van Gulck een gelijkspel binnen te halen. De spapnmg blijft er dus tot en met de laatste speeldag - op Hemelvaartsdag - in en of Excelsior op Robur zijn uiteindelijk Ruoornhn.i, n \-^i i behoud kan verzekeren en hoe de onderlinge Gillis-konfrontatie Buggenhout op gg Melden 2-0. V erheyen kopt naar het Meldertse doel maar de bal zal over en de derby Kemzeke-Sint-Pauwels aflopen is inmiddels wel al gaan (vh) geweten maar op het moment van de redaktie nog niet. Manil Van den Berghe terwijl mo menteel met Jef Roosendans onderhandelingen worden ge voerd voor de funktie van jeugdkoördinator. Meteen is gebleken dat Eugène Baert het bestuur van Lokerse S.V. heeft kunnen overtuigen van zijn trainerskapaciteiten. Geen schok-effekt maar wel resulta ten op iets langere termijn. Met een duidelijk hoogtepunt tegen Lovendegem. Toen draaide Lokerse terug op een hoog toerental en werd opnieuw zonder problemen gescoord. Aabech voor de rust. Vervaet, tweemaal Michielsen en op nieuw Aabech uit strafschop zondag. Melsele. de tegen stander had immers forfait ge geven en dat betekent voor de opponent de klassieke 5-0 overwinning. Van 2-0 naar 2-3 Het zag er aanvankelijk niet zo gunstig uit voor de FC Wie- ze-jongens. Het moest tijdens de eerste helft het meesterschap ondergaan van een ploeg die doorlopend de strijdbijl hanteerde. Daar kon Wieze moeilijk op reageren. Misschien had de zwoele warmte een negatieve invloed op de akteurs? Feit is dat men aan de rust mocht tevreden zijn dat de minieme achterstand in geen sterkere cijfers was uitgedrukt. NNIK-WIEZE 2-3 waren welgeteld nog vijf minuten te spelen in de wedstrijd Winnik-Wieze, toen Johan »man een vrije trap mocht nemen. Johan bekeek rustig de situatie, drukte even op zijn t, loerde links en rechts, plaatste zich achter de opdracht om dan met een vreselijke ■/uit de halen en de bal, twintig centimeter over de muur, in de winkelhaak te jagen. De Innikse doelman stond er bij alsof er een bom was ingeslagen. De aanhang van Wieze. ji voordien afgekoeld door een fikse regenbui, warmde weer op en kon juichen. ilotian ontving de felicitaties h zijn kollega's. Het doel- pt bleek immers voldoende x de zege. Het was een el van een goal. De derde treffer van een verdediger. Johan Putteman noemt en tijdens een opwindende reek ipetitie. FC Wieze wil het iburg teen blijkbaar groots afslui- jn Het wil beslag leggen op seis» titel van algemeen kam- burg en van de derde provin- el. Daar ging het hem trou- is om op het neutrale veld i Erwetegem waar de wed- its toAd werd betwist. Zondag de definitieve ontkno- Dan komt Wieze oog in te staan met de andere Voojnpioen Waarschoot. Deze ieplfcg had het makkelijk vorige Toen er na de hervatting een tweede Winniks doelpunt uit de lucht viel, kreeg men de indruk dat Putteman en co de boeken mochten dichtdoen. Toen Rudy Matthijs met een inworp de bal in de omgeving van Marc Van Der Jeught bracht, en die met zijn beken de crochet een doelpunt tot stand bracht, kwam er weer leven in de brouwerij. Toen Walter Van Poucke gelijkstelde was het Winnikse geweld volledig uitgeblust. De zege voor Wieze lag nu voor het grijpen. Geregeld werd de Winnikse defensie aan flarden gereden en maakten Van der Jeught en Co om de haverklap een dreigende vuist. Opval lend bij Wieze was de fitheid van de meeste akteurs. Die stak schril af bij de tegenpartij die meer dan op haar adem begon te trappen. Het over wicht werd dan uitgedrukt in een derde doelpunt dat voor Wieze de bekroning en een verdiende zege opleverde Reageren kon de opponent niet meer. Wieze bleek in die tweede helft een klas sterker te zijn, wat in een overwicht en dtie doelpunten werd omge zet. Voegen we er nog aan toe dat de ploeg van voorzitter Dolf Moens zeker niet «au grand complet» aan de aftrap was verschenen. Trainer Van Poucke had immers een be roep gedaan op niet minder dan zes spelers van juniores- leeftijd. Die deden dat wonder wel goed en dat is toch wel hoopvol voor FC Wieze. E.D.M. Op het ogenblik dat deze regels verschijnen zal het een uitgemaakte zaak zijn wie dit seizoen de titel pakt in eerste provinciale. Enkele weken terug leek dat een uitgemaakte zaak toen zelfs de trainerswissel bij Lokerse niet onmiddel lijk een gunstige kentering kon brengen. Maar die kentering is er met enige vertraging dan toch gekomen en zondag tegen Lovendegem kreeg men terug een groot Lokeren te zien. Een ploeg boordevol zelfver trouwen, een voorbeeldige in zet en vooral opnieuw een ploeg die gedisciplineerd speelde. Deinze daarentegen bleef knoeien en zag zijn voor sprong slinken tot één punt. Inmiddels is dus uitgemaakt of dat punt voldoende was om Lokerse definitief op afstand te houden. Maar ongeacht de afloop van de kompetitie heeft men bij Lokerse reeds een definitieve beslissing getroffen in verband met volgend seizoen. Trainer Eugène Baert blijft ook voor de volgende kompetitie hoofdtrai ner. Zijn assistent wordt Eddy na de herneming zorgden voor forfait-cijfers. We kunnen ons dan ook best voorstellen dat na de vlotte zege tegen Loven degem niet alleen gejubeld werd bij Lokerse S.V. maar ook in stilte gevloekt werd om de punten die tijdens de twee de ronde op een onbegrijpelij ke wijze werden verspeeld zoals de 0-0 op eigen veld tegen het veroordeelde Evergem. Discipline «Het is zeker niet de bedoeling om na te trappen want Bettens had bij Lokerse zeker grote verdienste», stelde Antoine De Nul. «Maar het werd steeds duidelijker dat de discipline ge leidelijk wegzakte in de ploeg. Prudent Stond in feite te dicht bij zijn spelers zodat hij aarzel de om in te gnjpen ook toen bleek dat wijzigingen noodza kelijk waren. Dat is nu het grote verschil met Eugène Baert. Die eist voor alles disci pline en na enkele weken staat het echte Lokerse er dan ook terug. Voor mij is dat geen verrassing. Het kon gewoon niet dat de ploeg die voor de winterstop iedereen overtroef de in de terugronde geen re sultaat meer kon maken. Trou wens, indien Lokerse promo veert zal het niet eens nodig zijn om zwaar te kopen. Het huidige spelerspotentieel moet ook bevordering aankunnen. Maar ook bij de invallers zitten er spelers met talent. Zij wer den zondag provinciaal kam pioen door Latem te kloppen op het veld van Meulestede. W.V.L Lokerse speelde met: Malfliet, Ollevier, Lambrechts, Eve- raert, Seghers, Van Dries- sche, Van de Cauter, Michiel sen. Van Rompaey, Aabech en Vervaet. ts 'atslGGENHOUT 2 (ilMELDERT 0 Bparta Buggenhout was te- J Eendracht Meldert onte- |sprekelijk de betere ploeg. I kombineerde beter en Wde geregeld uit. Toch am het eerste gevaar van ibezoekers na tien minuten zoJfetriid. Verheyden had een 3r gJrtreding begaan op Van or d*en De vrijschop die hieruit ale f00 werd door Nijs te- bestf 0,0 dvvafsligger geknald. Buggenhout kwam even na het halfuur op voorsprong. Een hoekschop van Verstap pen werd door Hugo Tilley met het hoofd binnengekmkt. In de tweede helft werd er ondanks de drukkende warm te vinniger gevoetbald. Een aktie Schaack-De Waegenoer werd afgerond met een doel trap waarbij doelman Jan Buy- le op al zijn kunde diende beroep te doen. Nadat Achilles Verheyden nog had over ge knald, vloog nadien een vrij schop van Frankie Roels te pletter tegen de onderkant van de deklat. Met nog een klein kwartier voor de boeg kon Buggenhout rustiger gaan ademen, nadat Verstappen op aangeven van Patrick Verhey den een tweede doelpunt kon aantekenen. «Een verdiende zege. zeg de de Buggenhoutse klubse- kretaris Freddy De Bisschop na afloop. Wij kombineerden beter dan de bezoekers. Door deze zege bereiken we een onverwacht mooie positie in de algemene rangschikking. Weken geleden knokten we nog tegen de degradatie. Nu prijken we reeds mooi in de middenmoot. Dat had nie mand bij ons verwacht». In de bezoekende kringen gaf men toe dat Buggenhout verdiend won. Het seizoen is nu afgelopen en de aandacht gaat uit naar wat in september opnieuw komen moet. E.D.M. Lokerse-Lovendegem: 5-0. Aabech en Michiels skoorden elk twee doelpunten, (md KIJK OP TWEEDE PROVINCIALE bLSA C.A.V.D. goed bij K.A.V.D., zelfs. Dat blijkt de resultaten die tijdens drie wedstrijden behaald. Ze lever- paarsblauw zes punten Metéén is men tot op de In de algemene geklommen, enkele weken verwacht? In Brakel K.A.V.D. vlot. Al na minuten prijkten de op het bord. had Frank Schepens een inzet!) zijn duit in het gedaan. Hij rondde een van Piet Abbeel met een af. Een kwartier later Waegeman met een raak vanop zo- vijfentwintig meter. Dat er dat moment vreugde heer- in het Dendermondse hoeft geen betoog. Een luxe na twintig minu- voetbal was men niet ge- In de tweede helft poog de thuisploeg daar wat aan doen. Maar het lukte niet. bleef overeind. Het zelfs nog en dwong genomen ook in de helft nog de beste kan- Racing Gent, dat nog steeds in de gevaarlijke zone staat, heeft op het Konkelgoed te Lebbeke een belangrijke stap naar de redding gezet. Haar overwinning, die volledig ver diend is, werd in grote mate in de hand gewerkt door de thuisploeg die er bijwijlen voor spek en bonen bijliep. Aan de andere kant dient onderschre ven dat wat de bezoekers toonden op een hoger peil stond qua techniek en taktiek dan hetgene wat SK demon streerde. Trainer Fons Dree- sen was er niet: hij was weer houden op een schoolfeest te Lier. Nog goed ook want Fons had zijn vingernagels in de vernieling geknabbeld. Als we u vertellen dat de thuisploeg het eerste échte schot plaatste na één uur, dan weet u met een dat Lebbeke er aanval lend niets van terecht bracht. De verdediging liep nog manker. Stopper Verhulst had in die zwoele warmte last om zijn gewicht op gang te krijgen, en meteen kregen Vanderschue- ren, De Caluwe en Ott gele genheid om de haverklap in de defensie te infiltreren. Op het middenveld waren de gemoti veerde Racingers doorlopend sneller en moesten ze slechts gedurende het laatste kwartier wat stoom aflaten. «Zet scheidsrechter Van- dereecken in het team van SK Lebbeke en we winnen nog de wedstrijd,» zei een Lebbeekse spuiter na de wedstrijd. Mis schien wel een ode aan deze spelleider in opgang, die tij dens de wedstrijd opviel door zijn snelle verplaatsingen, zijn korrekte beslissingen en die uiterst fris de wedstrijd eindig de. Voor de aanhang van Ra cing Gent was het een hoog dag, maar de vreugde werd enigszins getemperd toen ver nomen werd dat Standaard Denderleeuw won tegen Hetr- ms. De wedstrijd Radng Gent- Denderleeuw die gisteren don derdag werd betwist besliste over het lot van één van deze ploegen. E.D.KL Var hoeft niet gezegd dat Freddy Heirman er na weerom stralend uitzag: wel prettig om zoiets te weken allemaal te Mijn spelers hebben gestreden zoals het en uitgevoerd wat ik van ooraf had verwacht. Ze O Is a - KAV Dendermonde 0-2. Frank Schepens, auteur blijven winnen. Dat pleit van het eerste doelpunt (c) mentale ingesteldheid, speelde met overtui- datie. Thans hebben we de wordt hij veldtrainer bij Jong dus kan ik moeilijk een vijfde plaats bereikt in de alge- Lede. Daar zal hij het beleid vooropstellen, want mene rangschikking en dat voeren samen met Louis de prestaties van de hadden weken geleden weini- Christiaens die technisch in de schaduw stel- gen verwacht,» zegde Freddy raadgever wordt. 'elk een verschil ten op- Heirman. Freddy Heirman heeft dat van enkele weken gele- voorstel aanvaard, maar nog Toen liepen we nog met De Dendermondse oefen- niet onderschreven. Daarvoor iver op het lijf en moesten meester verlaat nu wel dege- wou hij trouwens wachten tot knokken tegen de degra- lijk de klub. Volgend seizoen na de .kompetitie. Inmiddels I en ff PROVINCIALE 2-0. Deze voorzet van De Waegeneir brengen (vh) Olsa Nederbrakel - KAV Dendermonde 0-2. Wim Waege man scoorde met een banaanschot(c) deed K.A.V.D. hem ook een voorstel. In ieder geval heeft Freddy Heirman in Dender monde een stevige fundering gebouwd. Hij verlaat een spe lersgroep die mentaal sterk is geëvolueerd. K.A.V.D. weet dat het deze kern nog moet versterken maar het weet evenzeer dat het de groep LOKERSE S.V. - LOVENDEGEM: 5-0 waarover het momenteel be schikt, moet trachten samen te houden. Meer dan ooit zal er voorzichtig moeten gehandeld worden. E.D.M. Lokerse-Lovendegem: 5-0. Costa Vervaet kan opnieuw skoren voor Lokerse. (md)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3