m. SK Oudegem gered Heilige-Maagdcollege Dendermonde w viert feest SK Aalst naar 3de Provinciale Limber 28 - 21.5.1982 - De Voorpost VOETBAL OUDEGEM-ROBUR 1-0 Achter de titel van deze bijdrage plaatsen we een vraagte ken. Ten gevolge van Hemelvaartsdag werd dit blad een dag vroeger gedrukt. Op een ogenblik dat we deze regels schrijven moest de laatste kompetitiewedstrijd nog worden afgewerkt. De lezer zal metéén al weten of SK Oudegem al of niet gered Is. Na de wedstrijd tegen Robur Moerzeke en de nederlaag van Excelsior Slnt-Nlklaas leek ons die kans wel groot. Wij hopen het uiteraard voor SK Oudegem. Tegen Robur Moerzeke speelde het met inzet en overtui ging. De tegenstander had nu wel niets meer te winnen of te verliezen, maar voor de punten (en de premie) werd er In leder geval geknokt. Bij SK Oudegem viel ons Rudy Van Sinaey op. De man die vorige week een matte prestatie weggaf, liet zich deze keer langs zijn beste zijde zien. Hij speelde met overtui ging en demonstreerde een vlotte balbehandeling. Het is duidelijk dat Rudy het kan. tenminste wanneer de wil aan wezig is. (Is het prikje dat we hem vorige week gaven zo stimulerend geweest?) Ook zijn kollega's lieten een totale inzet blijken. Nochtans moest doelman Walter Jans- sens zich al na twintig minuten reppen op een schot van Etienne Lelie. Langs de ande re kant kreeg Willy Van Sande op het halfuur een kans zo groot als een wolkenkrabber. Onmiddellijk na de hervatting appelleerde de Oudegemse aanhang voor penalty. Dat was toen René Vlaminck bin nen de zone van de waarheid een overtreding had begaan op Henry D'Hoey. De spellei der vond wellicht de overtre ding te licht om strafschop toe te kennen, tot groot ongenoe gen uiteraard van de plaatselij ke supporters. Halfweg die tweede helft kreeg Van Den Berghe nog een kans, en moest doelman Janssens tus senbeide komen om een kop bal van Wuytack tijdig te neut raliseren. Het bevrijdend en verdiend doelpunt kwam er dan toch. Jean-Paul Aerts die aan de rust was ingevallen voor Van Sande dribbelde eerst een tegenstrever, om na dien van buiten het strafschop gebied aan te leggen en het was raak: vreugde in het Ou degemse kamp. Henry D'Hoey werd nadien vervangen door Marc Rombout en die onder nam in de slotminuten nog een loffelijke poging. Hoe dan ook, SK Oudegem won verdiend. E.D.M. ST.-GILLIS SK AALST SK Aalst zakt naar derde provinciale. Dat is nu een uit gemaakte zaak. Na de zege op Oudegem rees er nog een sprankeitje hoop maar in Sint- Gillis is die hoop in rook opge gaan. Een streep toch wel door de rekening van de Aal- stenaren die met ambities van stapel waren gelopen. SK heeft dus niet veel jaren nodig gehad om van eerste naar der de provinciale te degraderen. In de komende dagen zal er vast van gedachten worden gewisseld over hoe men de terugkeer kan realiseren. Deg raderen is nu eenmaal makke lijker dan promoveren. In Sint-Gillis kreeg SK Aalst geen schijn van kans. Een dracht speelde sportief en met overtuiging, net of er hing nog één en ander aan vast. Het kwam in de eerste helft op voorsprong langs De Geyter. Na de hervatting bleek SK Aalst de kracht niet te hebben om tegen het tij op te roeien. Toen Van Limbergen een tweede maal toesloeg zakte de moed bij de Aalstenaars in Sint-Gillis D. - Aalst 3-0. Eendrachtspeler Van gaat in de aanval (vh) de schoenen. Op dat moment sprekelijk een sombre was het ticket naar derde pro- manche' werd. Eendracht vinciale besteld. Putteman niets meer te winnen nam nadien met een derde doelpunt alle twijfels weg. Ont goocheling uiteraard bij de be zoekers voor wie het ontegen- veriiezen, maar speelde een normaal peil drukkende warmte. Oudegem-Robur 1-0. Na amper zes minuten spel werd Roburiaan Saerens aan de knie gekwetst en door verzorger Lelie naar de kleedkamers geholpen (vh) Druppdteller In Antwerpen worden weer vanaf 29 mei geleide stadswan delingen voorzien. Zij hebben plaats op maandag- en zater dagavond tot en met 27 sep tember en beginnen om 19.00 uur stipt. Er zijn vier mogelijk heden; vertrek op de Vrijdag markt aan het beeld van de H. Katarina voor het Sint-An- drieskwartier; aan de ingang van het Museum voor Schone Kunsten aan de Leopold de Waelplaats voor het Zuid- kwartier; aan de Veemarkt voor het Schipperskwartier en aan de Stadswaag voor de om geving Stadswaag. De wande lingen duren twee uur en wor den begeleid door stadsgidsen. Deelnemers betalen 40 fr (voor volwassenen) en kinde ren tot 10 jaar mogen gratis mee opstappen. Op donderdag 27 mei van 14.45 tot 17.30 uur organizeert het Instituut van de Onderne ming in de zaal «Dynastie A» van het Kongressenpaleis te Brussel een bijeenkomst ter gelegenheid van de publikatie van het dossier «Innovatie en sociale verwezenlijkingen in de onderneming». Voor meer in formatie kan men zich steeds wenden tot het Instituut van de Onderneming, Eendracht- straat 53 te 1050 Brussel (02/ 513.45.88). schilderkunst in West-Vlaan- deren». Deze expositie valt uiteen in vier grote delen: een groep rond de kunstenaars Clare Clarysse, Robert Che que, Willy Desauter en Ludo Verbeke, een groep met de kunstenaars Marcase, Jan De- marest, Willie Lambrecht, Emiel Hoome, Marcel Cardon en Jan Ollevier en een derde groep met Sleppe, William Sweetlove en Jozef Willaert. Tot de vierde groep behoren de kunstenaars Piet Moerman, Dirk Devos, Etienne Elias, Jan Verbeke, Franky Deco- ninck, Eric Verhal, Rik Ver- meersch. Hans Van de Kerck- hove en Robie Van Outryve. Sint-Gillis D. - Aalst 3-0. Sint-Gillissenaar Peleman schiet op doel maar de bal knalt ml de paal (vh) Oudegem-Robur 1-0. Van Cauteren (Oudegem) heeft het aan de stok met Van Langenhove (vh) Op zaterdag 29 mei, zondag 30 mei en maandag 31 mei stelt het Heilige-Maagdcollege barbecue vanaf 12 uur zyn deuren open voor het publiek. Zowel in de schoolgebouwen aan Kerkstraat en smul- en speurtocht vaat®? Noordlaan, als op de sportvelden aan de Gentse Steenweg wordt een feestelijk onthaal 14 uur tot 16 uur. Tot 6 juni wordt in de lokalen van de Kredietbank te Brussel Excelsior - Sint-Gillis 0-4. De Sint-Gillisse doelman was de held van de wedstrijd. Hij een tentoonstelling gehouden er aues uit! <(jw) onder de titel «In en om de De miniemen en preminiemen speelden een voorwedstrijd. Temse zelf blikte leider Wetteren in met 4-0 (dw) KSV Temse - Wetteren 4-0. De Cock van Tenue plaatst een mooie kopstoot maar de doelman leiders ploeg brengt redding (dw) De bedoeling van deze feesten is in de eerste plaats een ontmoeting te kreëren tussen ouders, leerlingen, leraars en oudleerlingen. Het collegeleven van tegenwoordig vertoont een enorme evolutie tegenover vroegere jaren: er is een veelzijdigheid aan aktivitei- ten, een vernieuwde aan pak van het leerproces, een ongekende uitbouw van het didaktisch materiaal. Dit alles trachten we in een fijn opgestelde reeks tentoon stellingen aan het publiek kenbaar te maken. We wil len alle studierichtingen en studievernieuwingen in beeld en live voorstellen, de vele kulturele en sportaktiviteiten tonen, de buitenschoolse" initiatieven van de laatste jaren gebun deld presenteren. Daarnaast kunnen de be zoekers de innerlijke mens versterken in het gezellige collegerestaurant, in onze snackbar of bij onze bar becue. Allerlei frisse dranken, koffie en ijsroom zijn te verkrijgen in onze kantine en in de cafetaria. Deze ruim opgezette feesten hebben tevens de bedoeling een voorberei ding te zijn op de Grootse Jubileumfeesten van 1984: het Heilige-Maagdcollege is immers de oudste school uit de streek en viert in 1984 zijn 150-jarig bestaan. Alle leraars van onze middelbare en lagere scho len, het onderhoudsperso neel, de vele leden van het ouderkomitee en vele vrienden en leerlingen be reiden reeds verscheidene weken met entoesiasme de ze feestdagen voor. Het laat geen twijfel dat er ver rassend mooie dingen zul len te zien zijn en dat alle ouders, oudleerlingen en vrienden met grote belang stelling een of meerdere namiddagen op het college of op onze sportvelden zul len doorbrengen. Het aan geboden programma staat hier borg voor. Programma Zaterdag 29 mei: Op het College: tentoonstelling in de klas sen (vanaf 17 uur) Kulturele- en sportmanifes taties in de sporthal en ont spanningszaal vanaf 17 uur. Openstelling van restau rant vanaf 18 uur tot 21 uur en Snackbar vanaf 17 uur. Cafetaria vanaf 18 uur tot 22 uur. Zondag 30 mei Op het College Openstelling van Snackbar vanaf 12 uur Restaurant vanaf llu30 tot 15 uur en vanaf 18 uur tot 21 uur. Cafetaria vanaf llu30 tot 16 uur en vanaf 18 tot 22 u. Tentoonstelling en sport (vanaf 14 uur) Op de Tragel: kantine en tent vanaf 14 uur Kraampjes vanaf 16 uur Barbecue vanaf 18 uur Ontspannings- en sportshow vanaf 20 uur Maandag 31 mei Op de Tragel Kantine vanaf llu30 Het H. Maagdcollege viert. Het H. Maagdcollege houdt opendeurdag

De Voorpost | 1982 | | pagina 4