Beveren De Voorpost - 4.6.1982 - 1,5 Aalst Vrijdag 4 juni Sport en gezondheid in Groen Kruis te Aalst de jaarlijkse bqeenkomst voor rekreatiesport verantwoordelijken. Op het programma een voorstelling van de volkssporten in Vlaanderen, een voordracht over sport en gezondheid met Dirk Kindermans uit Erembodegem. Zaterdag 5 juni Opendeurdagen De Weide (Zevekootstraat 46 te Erpe). Be langstellenden kunnen op deze dag in de school terecht voor alle inlichtingen. De Weide is een lagere school. Tentoonstelling in het parochiaal centrum te Herdersem ge wijd aan werken van Liliane De Smet. Ook nog op 6 juni. Lourdesavond in het parochiaal centrum te Bevegem, om 18.30 uur voorafgegaan door een eucharistieviering. Tentoonstelling in het museum oud-hospitaal te Aalst tot en met dinsdag 22 juni «20 jaar Hoenraet». Jan D'Haese, kunstkri- ticus zal de tentoonstelling inleiden. Organizatie: Vrienden van het Museum Oud-Hospitaal en het college van burgemeester en schepenen van de stad Aalst. Koncert in het RIBTO, Zijpstraat 36 te Hofstade om 19.30 uur. Liefdadigheidskoncert onder leiding van Honore Verstraeten. Organizatie Harmonie Hand in Hand. Koncert op de Grote Markt te Aalst om 15.00 uur. Dirigent is Paul De Smet. Organizatie: Aalsterse Postharmonie. Zondag 6 juni Pottzegelkring Dendria Erembodegem. Clubvergadering van 9.30 tot 12.00 uur in het Parochiehuis, Termurenlaan 4 te Erembodegem. Mededelingen, ruilboekjes, nieuwigheden, tom bola, catalogi ter inzage. Vinkeniersvereniging «De Europavink» Baardegem: zeven de rit tellende voor het kampioenschap om 9.30 uur aan het lokaal, Dorpstraat 29 te Baardegem. Vinkeniersvereniging «De Bergvink» Moorsei: zevende rit tellende voor het kampioenschap om 9.30 uur aan het lokaal, Herbergstraat 2 te Moorsei. Vinkeniersvereniging «De jonge vinkeniers Aalst»: zevende rit tellende voor het kampioenschap om 9.00 uur aan het lokaal, Koolstraat 87 te Aalst Vinkenierszetting «De Rozenvink» Aalst: zevende rit tellende voor het kampioenschap om 15.00 uur aan het lokaal Moorsel- baan 420 te Aalst. Zondag 6 juni Postzegelkring «Dendria»: te 9.30 uur in de Crypte: klubver- gadering. Op het programma: ruilboekjes, nieuwigheden, mate riaal, mededelingen, tombola, katalogen Yvert-Tellier zijn ter inzage. Schoolfeest Rijksscholen Leuvestraat: in de gebouwen en de hovingen van de school: - vanaf 11.30 uur tot 20 uur: restaurant - 14 uur: «De Tijd van Toen»: gratis gebak en koffie bij muziek en dans voor de derde leeftijd. - 19 uur: trekking tombola - doorlopend bar Schoolfeest O.L.V. Termureninstituut (Termurenlaan): te 15 uur in de turnzaal van de school; optreden van al de leerlingen voor de ouders, familieleden, vrienden, kennissen, van volgen de leerlingen: - 1en 2"* leerjaar Bredestraat - 1s" en 2M leerjaar D.M. Van Asschelaan - kleuterklasje en B"8 leerjaar, Termurenlaan - middelbaar onderwijs, Termurenlaan Maandag 7 juni N.W.K.: te 14 uur in de Crypte: N.W.K. raadpleging K.V.L.V. Erembodegem: te 20 uur in de Crypte: bestuursver gadering Dinsdag 8 juni KWB Erembodegem-Terjoden: te 19.30 uur in de Paro chiezaal van Terjoden: kookles voor mannen. Komen de dames even proeven?. Davidsfonds Erembodegem-Centrum: te 20 uur in de Crypte: bestuursvergadering Woensdag 9 juni K.A.V. Erembodegem-Terjoden: te 20 uur. «fiets-je-fit- tocht» voor K.A.V. leden (ook op 16 en 23 juni). A.A. Groep «Om Mekaar»: te 20 uur in de Crypte: vergadering leden A.A. Groep Donderdag 10 juni A Capeilakoor Termuren: te 19.30 uur in de Crypte: koorher haling. Baardegem Vrijdag 4 juni De «Hoogdag» wordt vandaag gedragen bij zieken. Zaterdag 5 juni Scouts: De leiding doet beroep op alle oud-scouts en ouders I van scoutsleden voor medewerking aan de verdere uitbouw van I de groep en de afwerking van hun lokalen. Handballessen De gemeentelijke jeugddienst organiseert in samenwerking met de handbalfederatie een handballes voor iedereen boven de 16 jaar. De les vindt plaats op vrijdag 11 juni van 20 tot 22 uur in de sporthal van Melsele, K. Ledegancklaan. Schrijf in door telefonisch kontakt met de gemeentelijke sportdienst, 031 73 40 99 Minister Coens in Vrasene Vrijdag 4 juni rond 17 uur zal minister van onderwijs Daniël Coens het nieuwe gebouwenkomplex openstellen van de ge meentelijke lagere school van Vrasene Het kollege van burge meester en schepenen voorziet een akademische zitting met bezichtiging van de gebouwen en receptie. Ruiterklub Melsele danst Zaterdag 5 juni organiseert de Ruiterklub De Vnje Teugel uit Melsele een dansavond ten voordele van het vervoerfonds. De feestavond heeft plaats in de zaal Olympia, Kruibekesteenweg te Beveren en vangt aan te 20 uur. Radio Waasland treedt op als disc jockey. Inkom 100 frank. Bezoek kerncentrale De ene centrale bezoekt de andere, de Beverse Culturele Centrale brengt op 17 juni een bezoek aan het kerncentrale var Doel. Inschrijvingsprijs ongeveer 100 frank per persoon. Hamme VRIJDAG 4 JUNI Officiële opening van nieuwe schoolgebouwen in de Rijks school, door de h. Coens. minister van onderwijs. 19 u K W B Center: volleybal dames. Sporthal De Wuiten Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 20 u.: Kultureel Komitee tentoonstelling schilderwerken van Simonne Dormael, inleider J Braem. Muzikale omlijsting Con Fuocco. Tentoonstelling tot 14 juni. Weekdagen van 18 tot 20 u Weekend van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u. Feestzaal Gemeentehuis. Hobbytentoonstelling Ter gelegenheid van het Pinksterweekend hadden de SW en de SP van Berlare allerlei aktiviteiten op het getouw gezet. Zaterdag organiseerde de SVV een hobbytentoonstelling in de zaal van het Volkshuis. Renée Kips, voorzitster van de Socialis tische Vooruitziende Vrouwen leidde de expositie in en huldigde tijdens haar toespraak de erevoorzitster van de Berlaarse SVV, mevr. Adolfine Bicqué, als pionier van de plaatselijke afdeling Ze had ook heel wat lof voor het plaatselijke bestuur met voorzitster Emma Lenssens, sekretaris Mathilde Van Gijsegem. schatbewaarder Rachel Van Lokeren en de bestuursleden Maria Piscador, Annie Van Linter, Angèle De Bruyne en Yvonne Hendrickx. De hobbytentoonstelling toonde werkjes van de leden der pas gestichte hobbyclub voor thuisblijvende of werkloze mannen en vrouwen. De organisatie werd een sukses over de ganse lijn. In september start de hobbyklub opnieuw. Elke dinsdagnamiddag wordt er in de zaal van het Volkshuis aan kreatief werk gedaan en iedereen is er van harte welkom. De kulturele week in het Volkshuis vervolgt met op dinsdag 8 juni een diamontage georganiseerd door de SP met als inleider en gastspreker Mare Van Gijseghem. Onder leiding van dirigent Johnny Eeckhoudt treedt op zondag 6 juni om 19 uur de jeugdharmonie «Dynamic» op in het Volkshuis. Bij de Eendenkooivrienden Op zaterdag 5 juni houdt de vissersklub van het café Eendenkooi de maandelijkse viswedstrijd, tellende voor het klubkampioenschap. Men begint om 14 uur. Bij de Katrollevrienden Op zondag 6 juni om 15 uur wordt er voor de laatste keer voor punten gebold bij de Katrollevrienden in hun lokaal in de Brugstraat. VAB-VTB lKIIVffl III Y Aalst Zondag 6 juni fietstocht. Vertrek om 9.00 uur aan de ingang van het stadspark. Over Herdersem en Wieze naar Denderbelle en langs Sint-Gillis Dendermonde en Baasrode via Buggenhout en Opwijk terug naar Aalst. Afstand 35 kilometer Leidmq Eddy De Doncker. 7 Zondag 6 juni wandeltocht. Via de Paddenhoek naar Sint- Appolonia en de Honegem, door het gebied van de Molen- Dore-, Sas- en Torensbeek naar Kortenhoek Overbroek. Hof- stade. Terug langs Blekte, Kerrebroek. Schoubroeck Samen komst aan de ingang van het kasteel Ter Linden, Sylvain Van de Guchtlaan (Boudewijnlaan) te Aalst. Vertrek om 14.00 uur Afstand 11 kilometer. Leiding: Paul Talloen. Affllgem Zondag 6 juni zwerftocht door Herne in het Pajottenland. Samenkomst vanaf 13.30 uur op het Dorpsplein, links van weg nr. 55 (Ninove-Edingen) op 3,5 kilometer van Edingen. Vertrek om 14.00 uur stipt. Leiding: Andries Timperman. Waterdicht schoeisel, zoniet laarzen wenselijk. Geleid bezoek aan de sierlijke Sint-Pieterskerk, het histonsch-rijke Kathuizerklooster de schilderachtige Arebeekvallei, de Sint-Waltrudismolen enz. Buggenhout Zondag 6 juni jazz-boottocht naar Antwerpen vanuit Baasrode. Alleen voor zij die tijdig inschreven. Lede Vrijdag 4 juni om 20.00 uur in zaal Den Bonten Os, Molenberg straat 20: technische wijnproefavond van «Californische wij nen», met bespreking door Georges Vijverman. Wieze Zaterdag 5 en zondag 6 juni telkens van 14.00 uur op het kerkplein te Wieze: Volkssporten in Vlaanderen. Ter gelegen heid van Ritakermis worden in samenwerking met Bloso. door de plaatselijke afdeling niet alleen oude spelen getoond, maar ze kunnen ook beoefend worden. Vinkeniersvereniging «De zingende vinken Nleuwerker- ken»: zevende rit tellende voor het kampioenschap om 9.30 uur aan het lokaal, Sint-Rochusstraat 2 te Nieuwerkerken. Vinkeniersvereniging «De Hogewegvink Erembodegem»: zevende rit tellende voor het kampioenschap om 9.30 uur aan het lokaal, D.M. Van Asschelaan 14 te Erembodegem. Onafhankelijk Steunfonds Gemeente- en OCMW- personeel van de stad Aalst - algemene vergadering. Om 9.00 uur eucharistieviering in de Sint-Martinuskerk en om 10.00 uur vergadering in de trouwzaal van het stadhuis. Overzicht van de jaaraktiviteiten. Vinkeniersvereniging «De Kapellevink Gijzegem»: zevende rit tellende voor het kampioenschap om 9.30 uur aan het lokaal, -nsstraat 62 te Gijzegem. Vinkeniersvereniging «KM De jonge Botvinken Aalst»: ze vende rit tellende voor het kampioenschap om 9.00 uur aan het lokaal Geraardsbergsestraat 66 te Aalst. Vinkeniersvereniging «De Boskantvink Herdersem»: zeven de rit tellende voor het kampioenschap om 7.00 uur aan het lokaal Pontweg te Herdersem. Schoolfeest in de lagere gemeentelijke school van Baardegem om 15.00 uur. Verschillende spelen staan op het programma. Het hoofdtema is een Spel zonder Grenzen om 16.30 uur. Er is ook een wedstrijd ouders-kinderen. Organizatie het ouderkomi- lee van de school. Maandag 7 juni Postzegelkring Philatelia Alosta clubve-gadering vanaf 19.00 uur in de Filateliezaal, Kattestraat 33 te Aalst. Mededelingen, tuilboekjes, nieuwigheden en tombola. Dinsdag 8 juni Gespreksavond ingericht door de antroposofische werkgroep Tinnenhoek Moorsei in centrum Netwerk De Ridderstraat te Aalst. Tema de 12 zintuigen in de anthroposofie door Ludwig Borms Een ontmoeting met de anthroposofie en Rudolf Sterner Donderdag 10 juni Bedevaart: naar Hove. Edingen, Lettelingen, St.-Renilde en Halle. Vertrek te 13.15 uur. Prijs 180 fr. Inschrijvingen bij P Kiekens-Van Damme, Hoogstraat 40. Zaterdag 12 juni Kultuurraad: Gezellig samenzijn in Gasthof Vonck vanaf 20 uur met feestmaal. Prijs 650 fr. Zaterdag 5 juni Tentoonstelling: Vandaag vanaf 9 uur en morgen vanaf 15 uur tentoonstelling van schilderijen van Liliane De Smet in het parochiaal centrum. Soldaten: legeradressen van Herdersemse soldaten worden ingewacht op de pastorie Zo kan hen regelmatig iets gestuurd worden. Volkssporten: vandaag en morgen telkens vanaf 14 uur op het kerkplein te Wieze «Volkssporten in Vlaanderen» in samenwer king met Bloso en zulks ter gelegenheid van Ritakermis. Spelen worden door de plaatselijke VTB afdeling niet enkel getoond doch ze kunnen er ook beoefend worden. Zondag 6 juni Muzlektornool: De Harmonie «Concordia et Docilitas» stelt zich vandaag in het Provinciaal Muziektornooi 1982 kandidaat voor de eerste afdeling. Ze speelt te 15.30 uur. na Oudegem en vóór Overboelare en Berlare als opgelegd stuk «Spring Time» van Guy Duyck plus een stuk naar keuze. Dit in de Sporthal, Denderstraat te Appels. De jury bestaat uit Deputee A. De Mol, Modeshow Kultureel adviseur P. Huys en leden Roland Cardon. Berten De Keyzer, Georges De Smet, Paul De Winter, Jacques Maeryens en Werner van Cleemput. Veel sukses alleszins' Niet minder dan 75 vjjftigjaringen kwamen te Berlare samen. Er waren zelfs mensen uit Veurne naar Berlare gekomen, zoals Gabriel Van Hauwermeiren die bovendien een trouwe lezer van ons blad is gebleven (jj) Erembodegem Vrijdag 4 juni K.W.B. Erembodegem-Centrum: te 20 uur in de Crypte bestuursvergadering Belotavond: Te 20 uur in de «Volkskring», Denderstraat grootse belotavond ingericht door CVP Erembodegem. leder een welkom! Zaterdag 5 juni Schoolfeest O.L.V. Termureninstituut (Termurenlaan): te 16 uur in de turnzaal van de school; optreden van al de leerlingen voor de ouders, familieleden en vrienden en kennissen van volgende leerlingen: kleuterklasje van de Bredestraat - kleuterklasje van de D.M. Van Asschelaan - lager onderwijs Termurenlaan (behalve 6"" studiejaar) Schoolfeest Rijksscholen Leuvestraat: in de gebouwen en de hovingen van de school: - te 15 uur: jiu-jitsu-demonstratie door Akijama-Welle - te 16 uur. turn- en sportfeest door de leerlingen - van 16.30 tot 22 uur: restaurant - te 19 uur: T-Dansant met Gertje Gerritsen - doorlopend bar Sociaal dienstbetoon: spreekuren Senator De Kerpel Maurice in «De Volkskring», Denderstraat, Erembodegem: van 11 tot 12 Meldert Zaterdag 5 juni Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend Clement en Albertine Kindermans-Van den Broeck. Zondag 6 juni Zwerftocht: Wandelklub «Affligem» trekt naar het uiterste zuid- Oosten van het Pajottenland. Samenkomst aan de kerk van Herne te 13.30 uur en vertrek aldaar te 14 uur. Wandeltocht o.l.v. V.T B.-vertegenwoordiger Andries Timmerman. Deelne mers ontvangen een schets van de gevolgde weg en een beknopte beschrijving van de bezienswaardigheden. Herne is gelegen langs weg nr. 55, Ninove-Edingen en 3,5 km van Edingen. Moorsei Zaterdag 5 juni Zangkoor: «De Jonge Kracht» zingt «bij Potters» Te 17 uur eucharistieviering in Stevenkapel en te 20 uur kabaret met o.a. Caroline Potters. Raymond De Schrijvers en Lippes Marcel. Zondag 6 juni Verbroedering: Het zangkoor «De Jonge Kracht» verbroedert met dat van Nijverseel te 15 uur en tot afsluiting volgt dan een «bonte avond» aaneengepraat door D.J. Patrick Redant. Zaterdag 12 juni Bloemenbal: Te 21 uur georganiseerd door N.C.M.V.-C.M.B.V. in zaal Katholieke Kring met Charly and the Music Makers. Toegang 50 frank. Gratis tombola met als hoofdprijs een kleurentelevisieapparaat. Maandag 14 juni Avondmarkt: in Nieuw-. Klooster- en Statiestraat vanaf 18 uur. opgevrolijkt door de Faluintjeskapel. Een organisatie van N.C.M.V.-Moorsei. Zaterdag 5 en zondag 6 juni om 15 u. houdt de beroepsafde ling van de Vrije Meisjesschool Gaver haar jaarlijks défilé en modeshow in de zaal Parochiehuis. De leerlingen brengen ook eigen toneelwerkjes voor het voetlicht. Wipschieting Donkhoeve Op zaterdag 5 juni om 15 uur geeft de pas gestichte maatschappij van café en feestzaal Donkhoeve een schieting op de liggende wip. Bij slecht weer binnen. Vrijdag was er de officiële opening van de 10" Berlaarse Handelsfoor georganizeerd door «Ieders Belangvan Berlare (jj) De Priester Daensvrienden exposeerden te Aalst. Deze hobby tentoonstelling kende veel belangstelling. Men kan ze nog bezichtigen tot en met maandag 7 juni in café Den Ijzer in de Vlaanderenstraat 13 te Aalst (ad) KAV Melsele op reis Maandag 7 juni gaat de KAV-afdeling op daguitstap naar Sint- Hubert en omstreken. Daar worden allerlei bezienswaardighe den bezocht en wordt een grote wandeling ingelegd in de bossen. Jeugdteater te Beveren Zaterdag 5 juni te 14 uur komt het Jeugdteater Nele een voorstelling geven van De Rattenvanger van Hameln in de zaal van de Katolieke Kring. Pastoor Steenssenstraat te Beveren. Er is ook een tekenwedstrijd ingericht door de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Kunst en Vreugd op Cortewalie De Koninklijke Katholieke Harmonie Kunst en Vreugd koncer- teert op zondag 6 juni o.l.v. Bert Peeters op een kiosk in het domein Cortewalie. Aanvang te 15u30. Diaclub Prisma '80 aktief De Beverse foto- en diaklub Prisma '80 organiseert zondag C juni een wandeling te Weert. Zeer geschikt voor de ganse familie. Bijeenkomst te Temse aan de brug te 11 uur. De liefhebbers-beginnelingen voor de fotografie worden eraan herinnerd dat elke tweede maandag van de maand een kursus wordt gehouden. Inlichtingen telefonisch op de nrs. 75 96 06 of 77 08 43. Aqua club Atlantis Maandag 7 juni gaat in het Gildenhuis een spreekbeurt door over visziekten. Een gastspreker werd gekontakteerd. Aanvang te 19u30. Op reis met Nele De Vlaamse Vrouwenbeweging Nele trekt dinsdag 8 juni op laarlijkse grote reis naar Luxemburg. Teerfeest KVLV Doel Donderdag 10 juni houdt de K.V.L.V. van Doel teerfeest in de Parochiekring met aanvang te 14 uur. Er is een spreekbeurt voorzien rond het onderwerp «Moeten wij voor onze ouders zorgen?» Men begint met een mis ter nagedachtenis van de overleden leden. Ontmoetingsdag K.V.G. Ziekenzorg en K.V.G. houden zaterdag 5 juni te Beveren een ontmoetingsdag voor Groot-Beveren in de zaal Troubadour. Glazenleeuwétraat. De bijeenkomst is voorzien te 11 uur Er is een grote feestnamiddag ingericht.

De Voorpost | 1982 | | pagina 15