1 'f; 16 - 4.6.1982 - De Voorpost Hamme ZATERDAG 5 JUNI K.V.L.V. St.-Anna: studiereis naar Annevoie. Opendeurdag in de rijksscholen te Hamme Killefeesten te Moerzeke. 10 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 u.: De Trouwe Hond: af richtingstraining. Vlierkouter. 15 u.: Boogschuttersmaatschappij «De Vier Gekroonden» schieting. Kille 18 u.: The Old Chap, stuurgroepvergadering. Alle leden wsfcom. 20 u.: K.A.V. H. Familie: bijwonen operette «Grafin Maritza» in de Kon. Opera te Antwerpen. The Old Chap: spaghetti-avond: 70 fr. ZONDAG 6 JUNI Killefeesten te Moerzeke. C.M.B.V. Moerzeke. gezinsuitstap naar recreatiedomein De Ster. 9.30 u.: Jeugd- en mimeatelier «Aksiedent» - improvisaties rond een thema. Zelf teksten schrijven, korte dialogen spelen. Zaal De Ring. 10 u.: K.W.B. Center: volleybal heren - Denderbelle. Sporthal De Wuiten. Judoclub Jitsu Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 13.30 u.: Davidsfonds Moerzeke: gezinsfietstocht en natuur wandeling te Buggenhout-Bos. Vertrek op het Koningsplein Vertrek fietsers te 13.30 u. De anderen verzamelen aan de boskapel te Buggenhout-Bos te 14.30 u. Nadien is er een rondleiding door een natuurgids. 14 u.: K.A.V. H. Familie: wandeltocht met gids. The Old Chap: deelname aan de waarschuwingsmars tegen de plaatsing van kernwapens te Antwerpen. K.W.B. H. Familie: Kappellekenszoektocht voor het ganse gezin. Wandeling. Onderweg moeten enkele vragen opgelost worden. 16 u.: The Old Chap: rustige instuif. MAANDAG 7 JUNI K.V.L.V. St.-Anna: huishoudtechnische vergadering. Naaien en breien. 8.15 u.: K.V.L.V. H. Familie. Bezoek aan Kortrijk met qids en geleid bezoek aan stadhuis. Grote Markt, Belfort, Begijnhof, historische O.-L.-Vrouwkerk, Gravenkapel, Broeltorens, Stede lijk museum, vertrek aan Parochiehuis. 12.45 u.: K.V.L.V.-Moerzeke: bedevaart naar Kortrijk. Broeder Isidoor. Daarna ontspanning. 13.30 u.. K.A.V. Moerzeke «Wat biedt ons het nieuwe jaarpro gramma». Vier Gekroonden. 13.45 u.: Vrouwenhuis: wandeltocht. Vertrek Neerstraat 98 20 u.: K.V.L.V. Zogge. yoga door de h. Wilssens. Parochiezaal. Fotokring Imago: binnenbrengen van foto's en dia's voor kritiek. Leefmilieu Hamme. algemene vergadering 't Klokhuis DINSDAG 8 JUNI 8 u C.M.B.V. Dagreis met geleid bezoek aan R.T.T. Lessive Vertrek op de markt. 13.30 u. K.A.V Center Fietstocht. Vertrek op "t dorp 13.45 u.: Vrouwenhuis: Joggen. V.P.-plein. 14 u. K B.G.-Hamme-Center: Kaarting. Den Bond. C.M.B.V. Moerzeke «Gebruik microgolven», Intercom Dender monde Vertrek dorp Moerzeke te 13 30 u 18.30 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training, Den Bond. 19 u K.W.B H. Familie volleybal - training. Turnzaal Broek straat 19.30 u Judoclub Jitsu Kwai: training voor 14-jarigen. Volkshuis. 20 u.: The Old Chap: volleybal. Sporthal De Wuiten. WOENSDAG 9 JUNI K.B.G. Hamme-Center: reis naar Zeeland, met leiding van een deskundige. 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H Hart kaarten Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart. turnen. Zouaaf. 18.30 u. De Trouwe Hond: afnchtingstraining. Vlierkouter Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat u.: K.A.V. Moerzeke «Een avond om vrij te houden. I kennismaking met jong K.A.V.». Door Maria Ven Neste Zaal Vier Gekroonden. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. 20 u.: The Old Chap: Fit-o-meter. Samenkomst aan Den Chap. C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat. Ritmische dans- en turngroep «Het Korenbloempje» - ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. Vrouwenhuis: «Voorbehoedsmiddelen», door Annie Seghers en Dr. Renilde Wieèers. Hospitaalstraat 63 DONDERDAG 10 JUNI 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: Wandeling naar Paling huis. Vertrek aan Zouaaf. 19 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training Den Bond. The Old Chap: rustige instuif. P.V.V. Vrouwenbond «Het Korenbloempje»: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. K.W.B. Centrum: volleybal heren. Sporthal De Wuiten 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 20 u.: Vrouwenhuis: Fit-o-meter. V.P. plein. 20.45 u.. K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender- monde. VRIJDAG 11 JUNI 19 u.: K.W.B.-Centrum: volleybal dames. Sporthal De Wuiten. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: C.M.B V. Weduwen werking: kookles, door Mevr. Van Wauwe - Zaal De Ring. Jong K.A.V. H. Hart: Afsluiting van het werkjaar op ontspannen de en muzikale wijze. Thema «Daar zit muziek in» Zouaaf. Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. MOERZEKE: DUIVENSPORT Maatschappij «De Verenigde Vrienden» lokaal Frans Ost - uil Quiévrain: Oude duiven: 1. V.d. Vrecken-De Donder, 2. Petrus V.D. Broeck, 3. Theofiel Wuytack en zoon, 4. Alois Van Geyte, 5. Oscar Deck Jaarlingen: 1. V.d. Vrecken - De Donder, 2. Petrus Bergmans. 3. Adam D'Heer, 4. Theofiel Wuytack en zoon. 5. Andre Van Geyte. Jonge duiven: 1 en 2 De Schrijver-Ost, 3. V.D. Vrecken-De Donder, 4, Van Riet-De Ridder en 5. Raymond Verhelst. Duivenbond Kastel, lokaal We Paul Quintelier - uit Quiévrain: Oude duiven: 1. Albert Van Hoey, 2. De Saeger en zoon, 3. Henri V.d. Broeck, 4. Julien Nobels en 5. Lucien Wauters. Jaarlingen: 1 Pierre Sertijn, 2. Henri V.d. Broeck, 3. Bernard Vercauteren, 4. Julien Nobels en 5. Lucien Wauters Jonge duiven 1 en 5. De Saeger en zoon, 2. en 4. José Vermtjr, 3. Jan Roels. PRONOSTIEKKAMPIOENEN GEHULDIGD TE HAMME Op zaterdag 5 juni heeft het jaarlijks teerfeest plaats van de oudste van de Hamse pronostiekklubs en dat is de klub, genaamd De Vrienden van 't Volkshuis, gevestigd in het gelijknamig lokaal in de Kapellestraat te Hamme Na een biezonder spannende zij-aan-zij werd het kampioenschap 1981-82 nipt in de wacht gesleept door niemand minder dan gemeenteraadslid Charles Van Lijsebetten. gewezen schepen van sport. De man is niet aan zijn proefstuk - wat dat kampioen zijn betreft- hetgeen echter niet belet dat hij de allerlaatste kompetitiedag toch nog tot op één enkel puntje werd benaderd Als eredame krijgt hij Marita Philips, die het pleit won bij de vrouwelijke klubleden en die samen met de nieuwe kampioen tijdens dat klubfeest zal worden gehuldigd, op 5 juni te 20 uur, in het Volkshuis. Hieronder het eindklassement van de best geklasseerden. 1 CHarles Van Lijsebetten 209 p.. 2. Robert De Mol 208: 3. Emiel Engels 207: 4. eerste dame Marita Philips: 5 Gustaaf Boeykens 198: 6. Georges Smet 1970; 7. Madeleine Fonteyn 189; 8. Gilbert De Keyser, Albert De Loose, Lucienne De Smedt, Jean-Pierre Raemdonck en Leon Waterschoot, allen met 188 p. (pvg) OUDERSKOMITEE GEHANDICAPTEN Op initiatief en met de steun van KVG heeft op dinsdag 8 juni 1982 om 19.30 u. in de Sint-Renildezaal te Hamme een eerste kontaktavond plaats voor ouders van gehandicapte kinderen onder het tema: Hoe kunnen ouders van gehandicapte kinderen of jongeren elkaar helpen? Het is inderdaad zo, dat het opgevangen worden door andere ouders voor velen het isolement verbreekt en de weg opent naar nieuwe mogelijkheden. De ons bekende gezinnen met gehandicapte kinderen werden bezocht en persoonlijk uitgenodigd tot deze kontaktavond. We zijn er ons echter van bewust, dat we niet alle geïnteresseerden hebben kunnen bezoeken (het niet kennen van namen en adressen was een grote hinderpaal). Daarom willen we langs deze weg de ouders van gehandicapte kinderen oproepen, om op 8 juni aanwezig te zijn in de Sint-Renildezaal. om er samen iets aan te doen. U wordt verwacht, U bent welkom. De initiatefnemers, Louis Waterschoot Mare Gerlo Dendermonde Lokeren LONGONDERZOEK TE LOKEREN Het Stadsbestuur van Lokeren deelt mee aan de bevolking, voornamelijk aan de zelfstandigen uit de voedingssector, jaarlijks een verplicht longonderzoek dienen te ondergaan, ft de radiologische wagen ter beschikking zal staan op: dontfe dag 1 juli 1982 op de Markt te Lokeren, van 8u15 tot 12 uur, van 12u30 tot 15 uur. Het onderzoek is kosteloos. STEDELIJKE SPORTRAAD VAN LOKEREN De stedelijke Sportraad van Lokeren richt op zaterdag 5 juni or 14 uur een wandeltocht in van ongeveer 15km naar Eksaarft Start: om 14 uur aan de Lokerse Sporthal, Sportlaan 1 s Lokeren. Wegwijzer: Sportlaan, Aardeken. Nijverheidsstraat Wandelweg, Daknammolenstraat, Kerkstraat-Daknam, Wa- delweg naar Eksaarde, Eksaarde-Dam (rustpauze). Liniewegt Kruiskapel, Moervaart. Wandelweg Daknam-Lokeren. Iedere* is hartelijk welkom. Bij alle weersomstandigheden gaat q wandeltocht door. De Sportraad zal instaan voor de nodig versnaperingen. Drie gouden jubilea in een familie komt zelden voor. In Grembergen was dat dit keer wel het geval. De jubilarissen waren Maurits Vermeulen en Maria Van Hese, Jozef Waterschoot en Delfina Van Hese en Karei Waterschoot en Julia Van Hecke (ks) De Sint-Lutgardfeesten van de Sint-GiUisse wijk Lutterzele kenden een massale belangstelling, (c) In Hamme werd een nieuwe ziekenwagen in gebruik genomen (dm) Jeugdatelier Klimop kreeg er een nieuw lokaal bij en dat werd rijkelijk met schuimwijn gevierd (ks) ZONDAG 6 JUNI 09.00 u. Rally voor wielertoeristen doorheen groot-Lebbeke langs rustige wegen. Gratis tombola ledereen wordt uitgeno digd door WTC De Snelle Draaiers. Vertrek en aankomst lokaal Atletico, Opwijkstraat. 10.15 u. KWB-Volleybalkompetltle Denderbelle A-Dender- monde B in de gemeenteschool van Denderbelle. 11.00 u. Kunstkoncert o.l.v. Adolf Breynaert ter gelegenheid van Rita-Kermisfeesten door de Koninklijke Fanfare Ste.-Cecilia Wieze op het Wiezeplein (kiosk). Eveneens opendeurdagen in de muziekzaal. MAANDAG 7 JUNI 13.30 u. Klubnamiddag door hobbyklub 't Roosken in zaal Volkshuis, Dendermondsesteenweg 7. 19.30 u.. Belangstellingswerking «Wonen, meer dan een dak boven je hoofd» door de KAV in zaal Ons Huis, Leo Dubois- straat. DINSDAG 8 JUNI De KBG Lebbeke reist naar Bellewaarde (dierentuin) en Zwarte Berg (Frankrijk). 15.00 u. Ledenvergadering met diavoorstelling door VWG Lebbeke in zaal Mariakring, Dendermonde. WOENSDAG 9 JUNI 18.30 u.: Nationale atletlekavondmeetlng voor vrouwen en mannen door AC Lebbeke in het gemeentelijk sportcentrum. 19 00 u Zaalvoetbaltornool «Vierde schaal Delsin» kwartfina les (tot 21.00 uur) in het gemeentelijk sportcentrum. VRIJDAG 11 JUNI 19.00 u.: Zaalvoetbaltornool «Vierde schaal Delsin» halve finales (tot 21.00 uur) in het gemeentelijk sportcentrum. Na drie jaar herstellingswerken is de toren van de Sint Ludgeriskerk te Zele bijna volledig verlost van zijn stale» keurslijf. De herstellingswerken hebben meer dan X' miljoen gekost en kunnen als uiterst geslaagd word» bestempeld. Op 29 augustus zullen daarom grote toren feesten worden gehouden (gb) Waasmunster. Ben Moens boek «De identiteit van Waasmunsterdat in vorige editie al uitgebreid werd toegelicht werd voorgesteld door Elienne De Cuyper. Namens de uitgeverij Ten Bos was Guido Smet aanwezig (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 16