f Marc Van der Jeugt; «Ik kan het gerust nog enkele jaren volhouden Blijft Weihrauch, komt De Jong of Guidar? Yangara onder kontrakt bij E. Aalst André Verhaven kijkt uit naar een andere ploeg Eddy Van den Driessche terug naar KAV Dendermonde AKTUEEL Inflatie in Europees voetbal Hugo Aerts Herman Van Langenhove naar Puurs Bert De Schrijver naar Helmis 26 - 4.6.1982 - De Voorpost VOETBAL Toch nog vraagtekens bij SK Beveren Het vertrek ven Jean-Marte Pfaff blijft wel het belangrljkite nieuws bij SK Beveren. De zaak ia nu definitief geregeld want deze week tekenden ook belde kluba de overeenkomst. Inmiddels werd ook duidelijker welke voordelen SK Beveren uit de transfer haalt. Pfaff werd naar Bayern München getransfereerd voor 15 miljoen frank. Geen overdreven hoog bedrag. Integendeel. Wel krijgt geel-blauw ook nog de opbrengst van een vriendschappe lijke wedstrijd op de Freethlel tussen Beveren en Bayern München. De wedstrijd zal in 1982 worden betwist. Raff is gelukkig. Dat her haalde hij deze week nog maar eens. Hij is er van over tuigd dat de Bundesliga voor hem de beste keus wordt. Er was ook belangstelling uit Spanje met bijvoorbeeld Ali cante. Ook Real Madrid had interesse maar de 'koninklijke' wou na Metgod en Stielike geen overtollige buitenlander op de loonlijst plaatsen. Het gezin Raff verhuist op het ein de van de maand naar de Beierse hoofdstad. De natio nale doelman heeft voor zijn vertrek naar de Mundial dan ook nog heel wat kopbrekens. Te Beveren heeft Jean-Marie immers enkele sportzaken maar ook nog een sportschool op zijn naam. Wat hiermee moet gebeuren is nog een groot vraagteken. SK Beveren zelf is nu op zoek naar een doublure voor de jonge Filip De Wilde. Het bestuur stelt ai zijn vertrouwen in de klassedoelman die De Wilde bewees te zijn maar men wil toch een ervaren doel man achter de hand houden. Er zou al eens iets verkeerds kunnen lopen, oordeelt men. Tijdens de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Herentals werd de 31-jarige Sandor Gui dar (Hongaar) getest. Tijdens de vorige WK-voetbal verde digde deze Honvedspeler het doel van Hongarije. Hij werd 26 maal tussen de palen van het Hongaarse elftal opgesteld en heeft, ook met Honved, een rijke internationale ervaring opgedaan. De test op Heren tals werd een meevaller maar indien Beveren hem zou aan werven zit men meteen met een buitenlander te veel. Daarom blijft het bestuur in onderhandeling met René De Jong. De transferprijs voor de gewezen Waregem- en Ander- lechtdoelman ligt echter op vier miljoen en dat vindt men bij geel-blauw toch teveel. Het zou dus toch nog wel Guidar kunnen worden. Vooral nu ook blijkt dat men met Die ter Weihrauch nog niet rond is. De Duitser staat voor acht mil joen op de transferlijst en in de Duitse Bundesliga lijkt de in teresse groot. Misschien dus volgend jaar Weihrauch tegen Raff? Het bestuur is echter niet helemaal akkoord met de mogelijke overgang van Weih rauch. Nu blijkt dat Freddy Buyl het topvoetbal waar schijnlijk vaarwel moet zeggen wil men de polyvalente Weih rauch zeer graag op Freethiel houden Op Raff na zou dan nie mand anders vertrekken want Philippe Garot blijft ook nog een seizoen in het Waasland. Beveren wou ook de Neder lander Van Veluw testen. Te gen Leuven legde de 21-jarige middenvelder echter helemaal geen positieve test af. Die aanwerving gaat dus meer dan waarschijnlijk niet door. Er blijven bij geel-blauw dus toch nog wel enkele vraagtekens. Hugo Aerts Voorzitter Daeleman en mana ger Georges Heylens zijn mo menteel druk doende om nieu we spelers onder kontrakt te leggen en speuren onverdro ten naar talent om de Een- drachtkern te versterken. Hed- wig Sergeant, de klubspeler nummer één van de zwart witte formatie, heeft ondertus sen al zijn handtekening ge plaatst onder een kontrakt van twee jaar. «Met Hedwig geen enkele moeite, het is een crème van een speler en de formaliteiten duurden amper een paar minuten», zei ons voorzitter Daeleman. Geert Van Roy en Manu Ferrera wensen nog enkele dagen de kat uit de boom te kijken. «Ik begrijp hun situatie», aldus de Eendrachtvoorzitter. «Geerts waarde is de jongste weken flink gestegen en links en rechts zijn voor hem een paar deuren opengegaan. Maar ik heb de indruk als puntje bij paaltje komt dat onze spits nummer één uiteindelijk voor Eendracht zal tekenen. Manu van zijn kant is doende met een manager om in het buiten land te gaan voetballen. Hij wil zolang mogelijk wachten om voor ons een beslissing te ne men. Dat is zijn goed recht, maar ik hoop voor hem dat hij niet te laat opduikt; ik bedoel als we de boeken gesloten hebben», voegde Frans Dae leman er nog aan toe. Van de twee Zaïrezen blijft Vangara in Aalst. Zijn wedstrijd op AA Gent tergelegenheid van de eerste Vlaamse bekerwed strijd, werd een meevaller en de «zwarte Jacques» werd on middellijk aangesloten. Met de tweede Hollanders, respektie- velijk van Ajax en Feyenoord zijn de kontakten momenteel afgesprongen. Eendracht loert niet zozeer op de Feyenoord- spits maar veeleer op de libero Wijnberg. Er kwam geen ak koord tot stand. Waarschijnlijk lagen de financiële eisen te hoog en op dat vlak is voorzit ter Daeleman een verzettelijk man, ofschoon in de schoot van de Eendrachtaanhangers wordt beweerd dat Aalst maar iets meer moet wagen, weer op dat financieel terrein, om het team hogerop te tillen. Re- Lebbekenaar André Verhavert ziet het als doelman bij FC Denderleeuw niet meer zitten. Hij heeft er woorden gehad met trainer Denls Asselmans. Verhavert blijkt nooit In de gratie van deze oefenmeester te hebben gestaan. Nochtans heeft de Lebbekenaar nooit moeilijkheden gehad met kolle- ga's-spelers of met bestuurslul. Dat was trouwens vroeger ook nooit het geval. Dré Verhavert die momen teel negenentwintig is, is geen moeilijke jongen. Integendeel zelfs. In Lebbeke kwam hij een eerste keer in de fanionploeg toen hij amper zestien was Dat was nog in de vierde klas se. In eerste provinciale kocht Lebbeke de Zeelse doelman Raymond Murphy aan. Die was een seizoen titularis bij SK Lebbeke. Bij de start van diens tweede seizoen liep hij een zware kwetsuur op, in zo verre dat aan de voetballoop baan van de Zeienaar defini tief paal en perk werd gesteld. Dré Verhavert, die gans die tijd wisselspeler was, vatte toen post als titularis Verschillende seizoenen verdedigde hij het doelvlak van SK Lebbeke Hij wierp zich op als een der bes te, zoniet de beste doelman van de hoogste provinciale af deling. Toen hij vierentwintig was werd hij aangetrokken door Hoger Op-Merchtem. Dat was in de derde klasse. Dré Verhavert was toen een volle dig seizoen titularis. Het daar opvolgende jaar werd hij na twee kompetitiewedstrijden gewond aan de meniscus. Dat resulteerde in een rustperiode van zowat drie maanden. Na afloop van dat seizoen werd hij aangezocht door FC Dender leeuw. «Daar kwam ik in een fan tastisch milieu terecht, zegt Dré Verhavert. Het was tel kens een plezier om de ver plaatsing naar Denderleeuw te ondernemen. Bestuur en spe lers vormden een vrien denkring. Ik was twee seizoe nen lang titularis. We speelden in die periode ook kampioen in eerste provinciale en promo veerden naar de vierde klasse. Ik moet zeggen dat het er werkelijk een droom was Toen Denis Asselman het be wind in handen kreeg is het allemaal gaan verwateren. Ik kon met die man moeilijk over weg. Bij de eerste gelegenheid die hij kreeg werd ik uit de ploeg geweerd. Ik heb dat nochtans sportief opgenomen en ben blijven trainen. Noodgedwongen maar dui delijk tegen zijn zin, deed hij halfweg de kompetitie op nieuw beroep op mij. In de vijf wedstrijden waarin ik werd op gesteld, haalden we vijf pun ten uit vier wedstrijden. Toen zijn de moeilijkheden opnieuw begonnen. Ik heb daar op een bepaald moment de besluiten uit getrokken. Ik ben simpel naar het bestuur gegaan en heb gezegd dat ik niet meer zou spelen zolang Denis As selman aan het bewind was. Ik heb gevraagd om op de trans ferlijst te komen, wat werd toe gestaan. Ik herhaal. Met de mensen van het bestuur en met kollega's-spelers heb ik nooit moeilijkheden gehad. Wat betreft de mentaliteit was Denderleeuw tot op heden voor mij de beste ploeg, al thans wat de twee eerste sei zoenen betreft. Op mijn leeftijd voel ik me geenszins afge schreven voor de voetbal- André Verhavert (c) sport. Ik wil dat wel nog wat jaren volhouden. Vermits De- nis Asselman aanblijft in Den derleeuw zit er voor mij niets anders in dan uit te kijken naar een andere ploeg. Mijn voor keur gaat uiteraard naar be- vordennq of eerste provincia- Na Eddy Bellon van Hoger Op-Merchtem, heeft KAV Den dermonde nu ook Eddy Van den Driessche weggehaald bij Vigor Wuitens Hamme. Twee jaar geleden kocht KAVD deze aanvaller weg bij Wilskracht Moorse), een derde provincia- ler. Van Den Dnessche speel de één seizoen in Dendermon de en werd auteur van twintig doelpunten. Metéén werd hij ook laureaat van de zilveren voetbal. VW Hamme heeft toen Eddy Van den Driessche benaderd. Deze onderschreef een verbintenis met de vier deklasser. Het is Eddy Van den Driessche in Hamme niet voor de wind gegaan, niette genstaande nii vooral tijdens de tweede ronde geregeld tot scoren kwam. Al enkele maan den gaf hij te verstaan, graag opnieuw naar Dendermonde te komen. Hij nam kontakt met het bestuur dat inging op zijn verzoek. Van den Dnessche komt metéén definitief naar KAVD Het ziet er naar uit dat Dendermonde volgend sei zoen over een sterk blok zal beschikken, nu het vrijwel alle vorig jaar aangekochte spelers wist te behouden, en boven dien nog versterking aantrok Ij KAVD lonkt nu nog naar een aanvallende middenvelder, die het wellicht eerstdaags zal aantrekken E.D.M. Ie. Voetballen wil ik alvast blij ven doen. Daar hab ik altijd voor geleefd. Op negenen twintig is het nog veel te vroeg om er een punt achter te zet ten.» aldus de Lebbeekse doelman. E.D.M. Maradona voor 360 miljoen naar Barcelona Ook in de Europese voetbalwereld laat de inflatie zich blijkbaar sterk gevoelen. Misschien niet zozeer in ons land waar de transfers van Erwin Vanden- bergh en Jean-Marie Pfaff het meest kommentaar kregen en waar steeds meer geruchten over de mogelijke overgang van Juan Lozano naar een Spaanse topklub de ronde doen; vooral Real Madrid zou nu bereid zijn nogal wat miljoentjes voor de Spaanse Antwerpenaar neer te leggen. De ko ninklijkezou op die manier het probleem van de toegelaten buitenlanders aardig opvangen. Inmiddels maakt FC Barcelona zich blijkbaar geen zorgen over het maximum toegelaten buiten landse spelers want na Bernd Schuster en de kleine Simonsen haalde «Barca» nu ook de Argentijn Maradona binnen. Voor die derde buitenlander moet de Barca-bank zowat op springen hebben gestaan want de middenvelder werd voor veel geld, 360 miljoen frank, naar Spanje gehaald. In die transfer- prijs is een bedrag van rond de 100 miljoen bestemd voor de oorspronkelijke klub van wonderkind Mara dona, Argentinos Juniors. De klub moet nu wel uit de ernstige financiële moeilijkheden zijn want vorig jaar werd Maradona uitgeleend aan het grote Boca Juniors voor een som van rond de 200 miljoen frank. De 21 -jarige nummer 10 zal er zelf natuurlijk ook niet slechter mee worden. De opvolger van Pele zou elke maand ongeveer 1 miljoen frank wedde ontvan gen. Daarnaast zou hij per seizoen nog zo een kleine twintig miljoen frank opstrijken aan premies en reklame-inkomsten. Het lijkt of men bij Barcelona alle zin voor werkelijkheid heeft verloren. Er kwam trouwens heel wat reaktie op de transfer van de eeuw. Ook in Spanje zelf waar zowel politiekers als zaken mensen de houding van de dirigenten van Barcelona veroordeelden. Hen werd onverantwoordelijkheid verweten in een periode van zware ekonomische krisis. Barcelona is echter zelf ook een zakenimpe- rium. De Catalaanse klub, die over een enorm budget beschikt, de kontrakten van de spelers alleen liggen boven de zestig miljoen en Alan Simonsen en Bernd Schuster staan elk op de loonlijst voor zeven miljoen per jaar, deed echter haar zin. Diego Mara dona zit voor zes jaar bij de rijkste voetbalklub ter wereld. nze pli ;sen. isten jdat het v hoogste te duur hoogste he Spelei liet. De jn. De liet... Gedui eizoeni erda; gelmatig goede prestaties lok ken zonder twijfel de grote massa naar het P. Cornelis- stadion, en derhalve, zo rede neert men in supporterskrin gen, kunnen nadien de extra uitgaven opgevangen worden. Naar verluidt zou ook doelman Dirk Rosez niet langer te Aalst blijven. De Dendermondenaar heeft twee serieuze aanbiedin gen gekregen van klubs die hem definitief willen aanwer ven. Eendracht van haar kant is in onderhandeling met doel man Legge, destijds de reser vedoelman van Kortrijk. (abl) jg.d rationa; leinige Lebbekenaar Herman Van Langenhove stapt over naar de Antwerpse tweede provin- cialer Puurs. De overgang is voor een periode van één jaar. Van Langenhove, die altijd met S.K. Lebbeke uitkwa werd vorig seizoen aan Rc Moerzeke afgestaan. Zijn blijf aldaar beperkte zich één jaar. Herman Van genhove is een middenve E.DJ edie [rainers Herman Van Langenhove (c, Bert De Schrijver, zoon van ken, ploeg waarmee hij thans de bekende en joviale Leb- kampioen speelde. Het weg- beekse «Miel» gaat zijn voet- gaan van Bert De Schrijver balloopbaan bij het Gentse betekent voor SK Lebbeke in Heimis verderzetten. De Leb- ieder geval een aderlating, beekse voetballer onder- Bert is een bekwame voetbal- schreef zopas een kontrakt. Ier die we alvast good luck Eigenlijk trekt hij dezelfde kant toewensen in de Artevel- uit als zijn broer Hugo, die een destad. paar jaar geleden door E.D.M. SK Deinze werd aangetrok- PRIJSSCHUTTER LOOFT FC WIEZE Bert De Schrijver (c) leAVi ehaal llaats lioens lanks Vraag In Lebbeke aan de kleinste blikjesstamper wie Marc Van der Jeugt Is, en je krijgt dadelijk een antwoord. Marc Van der Jeugt Is In de voetbalmiddens in Lebbeke en omgeving een naam die klinkt als een klok. Lange jaren maakte hij het mooie weer aan het Konkelgoed. Als prijsschutter kwam zijn naam geregeld in de verf te staan. Maar bij Mare was het niet alleen om de goals te doen. Het algemeen belang van de ploeg primeerde. Doelpunten horen erbij. Een voltreffer plaatsen gunde hij ook een kollega. Wie auteur werd speelde voor Mare geen rol, het uiteindelijke resultaat was hoofdzaak. Marc Van der Jeugt is de gemakkelijkheid zelf. Dat hebben ze zowel In Lebbeke, In Geraardsbergen als In Wleze ervaren. Moeilijkheden krijg je maar met hem wanneer je die zelf wil. Marc, die morgen zaterdag 5 juni drieëndertig wordt, heeft al een hele voetbalkarrlère achter de rug. Het begon allemaal bij het kleine Eendracht Opstal, waar Mare zijn eerste voetbalschreden plaatste. Maar op veertien jaar was hij al goed voor een overgang naar SK Lebbeke. Later zou blijken dat de Konkelgoedploeg een gouden zaak had gedaan. schuilt. Het verschil ten op zichte van enkele reeksen ho ger is wel het feit dat er veel minder discipline is. Het gaïLg' er meer amateuristisch aar toe. In ieder geval worden er heel wat meer pinten gedron ken, zelfs al staat een wed strijd op het programma. Glo- Marc Van Der Jeugt (c) Prijsschutter «Ik was zeventien toen ik een eerste keer lid werd van de kem van SK Lebbeke. ver telt Marc Van der Jeugt. Dat was in Bevordering. Enkele nu nog bekende namen figureer den in het elftal. Dat waren o.a. Verberckmoes, John Lis- sens, «Bloksken», Jef Van der Jeught, Richard Vermeulen, Kamiel Van der Meersch, Mar cel Hendrickx, Rik Peeters Drie seizoenen lang maakte hij het wel en wee mee in de vierde klasse. Dan volgde de buiteling naar eerste provin ciale. Zes jaar lang speelde hij vrijwel ononderbroken in het eerste elftal. Daar vertolkte hij, met sukses, de rol van af- werker. «Eens scoorde ik zesen twintig doelpunten in één sei zoen. Later maakten we er een onderonsje van samen met Luc Hoebeke. Prettige ja ren waren dat,» zegt Marc Van der Jeugt. Ondertussen hadden ook andere ploegen uit hogere re gionen een oog laten vallen op Mare. Dat was o.a. het geval met Daring Brussel, Gantoise, Sint-Niklaas, Beerschot en Hoger Op-Merchtem. Maar in tussen had SK Lebbeke veilig gespeeld en Marc Van der Jeugt een kontrakt aangebo den. Financieel hoogst aan trekkelijk is het om in eigen dorp geld te verdienen, maar was het geen verkeerde be slissing? «Misschien wel, zegt Mare Van der Jeugt Wellicht heb ik op dat ogenblik de kansen ver- KeKen om hoger te geraken. Toch voelde ik mij gelukkig in Lebbeke, hoewel de verleiding bleef om het eens elders te gaan proberen. Eens het kon trakt ten einde was het dan zover. Geraardsbergen kwam over de brug met een niet- liefhebberskontrakt. Dat on derschreef ik. Het werden er uitmuntende jaren. Twee sei zoenen eindigden we op de tweede plaats. Het derde jaar werd een schot in de roos. De promotie naar vierde klasse was een realiteit. Maar het overgaan naar bevordenng- betekende niet metéén dal ook de sfeer verbeterde. En kele spelers verlieten de ploeg en anderen werden binnenge haald. Het bleken niet allemaal meevallers te worden. Boven dien werd ik dertig, en begon ik op te kijken tegen het drie keer per week heen en terug naar Geraardsbergen bollen. Het waren tachtig kilometers die bovendien merendeels via slechte wegen moesten wor den afgelegd. Aan de laatste wedstrijd in Geraardsbergen en in de vierde klasse heb ik maar nare herinneringen. We werden toen gekonfronteerd met een omkoopschandaal Ik was daar eigenlijk niet bij be trokken. Wel kreeg ik op een bepaald moment een tele foontje uit Merchtem met de vraag of ik «iets wou verdie nen». Ik heb onmiddellijk ne gatief gereageerd Toen heeft de persoon in kwestie mij het telefoonnummer van Mare Bossaert gevraagd. Ook hij weigerde Andere spelers moeten zich wel laten verlei den hebben. In de ogen van het bestuur van SK Geraards bergen behoorde ik tot de ver dachten. Vandaar dat ik de laatste wedstrijd (tegen Merchtem) op de bank werd gezet. In Geraardsbergen bleek men tijdig onraad te heb ben geroken. Ik was er niet bij betrokken en ik was verwon derd dat ik invaller was. 's Anderendaags vernam ik via de radio het bericht dat be paalde spelers zich hadden laten omkopen. Wij werden gedagvaard bij de Voetbal bond in Brussel. Tot zeven keer na mekaar werd ik opge roepen en op de rooster ge legd. Het doodgewoon door spelen van het telefoonnum mer zou me uiteindelijk vier weken schorsing opleveren». Wieze «Inmiddels kwamen be stuursmensen van FC Wieze met het verzoek om over te stappen naar deze derde pro- vincialer Men verzocht me om speler-trainer te worden Dat aanbod weigerde ik. Wel stap te ik gewoon over als speler Ik moet zeggen dat ik mij de transfer naar Wieze niet heb beklaagd. Ik nam deel aan vijfentwintig kompetitiewed strijden en was goed voor een entwintig doelpunten. Boven dien werden we kampioen Het hoeft niet onderstreept dat het een prettig jaar werd Wie ze was ontegensprekelijk de beste ploeg van de reeks, een jonge ploeg waarin talent ondei restai 00 m teeks Reeks I3'8 baal genomen vormt de ploeg $pEE een hecht blok. Dat eendrach tig streven heeft ertoe geleid dat we de titel konden binnen rijven. Ik zie ons bekwaam om ook in tweede provinciale een degelijk resultaat te behalen. Een aanvaller zouden we best kunnen gebruiken. Welli wordt die aangetrokken. Dan zou ik kunnen postvatten tus sen het middenveld en dfl voorlijn. Daar ligt uitgerekend mijn aktieterrein. Indien we een degelijke aanvaller kun nen aantrekken zie ik ons tol een goed resultaat bekwaam Ook al is voor mij tweede pro vinciale een grote onbekende Ikzelf voel me in ieder geval nog goed om het nog enkele jaartjes vol te houden. Op de kalender komt ieder jaar de verjaardagsdatum voor Maar| op het veld voel ik mij nog evengoed als enkele jaren te rug. Op andere vlakken heb ik misschien al terrein moeten prijsgeven. Maar dat zal er mei ouder worden niet op verbe teren.» E.D.M. HISTOR A HISTORIA HI5T0R1A

De Voorpost | 1982 | | pagina 26