duidelijk )uo vadis Etienne Borré, nieuwe trainer bij KAV Dendermonde IK NEEM DE FEN TER HAND. De Gols en Van Biesen blikvangers op ponykoers Wilskracht Gijzegem AVI Int VLO Lokeren: erclubkampioenschappen tames te Zele Ook Gilbert Moortgat verlaat KAVD Bridgeklub Excelsior (Temse) heeft wind in de zeilen FC Wieze zoekt aanvaller Bij alle dagbladverkopers VOETBAL De Voorpost - 4.6.1982 - 27 spektakulaire start van de Iedere rechtgeaarde A.V.D.- jr zal zich waarschijnlijk nog {de 'historische' «alles-wordt- -vergadering op het idse stadhuis her eren, na de buiteling van i ploeg uit de nationale Velen, misschien de asten onder ons, geloofden [dat het verblijf in de provinciale jgste reeks slechts van kor te duur ging zijn. Helaas, van provinciale reeks werd het driemaal na mekaar ijna tweede provinciale (ook I jaar ondanks de vijfde aats!!!). f Spelers met klinkende na- i werden met hopen aan- rfit. Zij deden het echter L De trainer dan maar bui- i. De nieuwe deed het ook Gedurende de laatste drie «zoenen werden er bijna 50, jerdaad 50 spelers, aange worven, allemaal redders in I. Men ging een ploeg op- 'en, een jonge nieuwe die Dendermonde terug I voetbal zou geven. Weinigen van de aangekochte werden behouden. »n? Pasten zij niet in e nieuwe ploeg? Geduren de die drie jaar hebben wij dne lers zien defileren aan de De ene al wat slechter n de andere. Er waren ook j een paar technische di- ikteurs, enkele managers, enz. Dag, lieve centen. D Enkele opmerkingen: Jl. Men heeft een ploeg willen juwen door het aankopen pf het afhuren van spelers. Het resultaat is nul geweest, leder een wou zijn zeg hebben bij de aanwerving van de spelers. Bestuur, technisch raadgever, manager, Club 57, iedereen behalve de man die met de spelers moet werken, de trainer! In de opbouw van die ploeg, waar is onze jeugd? Wij heb ben 10 of 11 jeugdploegen. Met fierheid wordt op het einde van elk seizoen gemeld dat er wel vier of vijf van die ploegen kampioen geworden zijn in hun reeks. De afspiegeling hiervan in het eerste elftal: a. Luc De Donder, in en uit de ploeg, reeds jaren koopt men vervangers en telkens gaat men Luc terughalen; b. Alain Verstraeten, de gevallen De Man en Burssens vergeten? c. Danny Verstrepen, FC Donck- s^raat zit zonder keeper!; d. Tony Collewaert, vorig jaar bij Eendracht Sint-Gillis, goed ge noeg voor een resem goals; e. Dirk Catrysse, Eendracht Zele, heeft hem ooit gewild, bij ons?, in en uit de ploeg; f. Garry De Kinder, één der beste spelers die bij de AVD uit de jeugd reeksen is gekomen (HLN), niet goed genoeg?, er zijn er nog... 2. De trainers! Waarom geen trainer aanwerven voor drie jaar en hem laten werken, hem de spelers laten kiezen die hij nodig acht. Het gezever met de trainers, managers, techni sche direkteurs heeft onze klub reeds veel geld gekost. Waar ligt de oorzaak van het falen van de spelers? Bij de trainer? Als men zijn spelers niet bijtijds kan of wil betalen door al de bokkesprongen en buitenissigheden die men zich wil veroorloven, kunnen er ook geen prestaties komen. De beste motivatie voor een voet baller, ook al is hij maar een amateurke in eerste provincia le Oost-Vlaanderen, is nog al tijd een goede premie en het op tijd uitbetalen van zijn ver goedingen. Anders kunnen er geen prestaties verwacht wor den. En zonder prestaties geen publiek, en zonder publiek... Samenvattend: het wordt stilaan tijd dat er door het be stuur een serieuze planning, financieel en sportief, opge maakt wordt om onze ploeg uit de modder te halen. Dit be helst: 1. de aanwerving in de eerste plaats van een trainer, voor meerdere jaren, met als opdracht de ploeg naar bevor dering te brengen en daar te houden. De man laten werken en niet gaan panikeren als hij eens een mindere uitslag haalt met zijn ploeg, hem de volle en enige verantwoordelijkheid ge ven van de keuze van het elftal. Gedaan met de vriend jespolitiek. 2. Het opmaken door de nieu we trainer van een inventaris van het beschikbare speler- spotentieel (zowel eerste ploeg als juniors die in aan merking kunnen komen voor het eerste elftal). De trainer de financiële middelen van de klub uiteenzetten en hem de mogelijkheid laten in het kader van die mogelijkheden de no dige aankopen te doen (onaf hankelijk). 3. Met alle spelers die in aan merking komen voor de eerste ploeg duidelijke financiële af spraken maken (individueel) voor hun verplaatsingsonkos- ten en algemeen voor de ver goedingen van de trainingen, wedstrijden en de premies. En ook een duidelijke afspraak maken waar wanneer en door wie zij zullen uitbetaald wor den, wie zij moeten aanspre ken indien er problemen zijn op dat gebied. En zich dan ook houden aan de gemaakte af- psraken. 4. Voor het seizoen een spe ler aanduiden of laten aandui den door zijn medespelers, die als een soort ombudsman zal fungeren voor de spelers en die in hun naam met het be stuur alle problemen zal door praten. 5. De stad Dendermonde aanspreken opdat zij ons ter rein zou voorzien van een de gelijke grasmat en ons stadion zou verfraaien. De B- en C- terreinen zouden moeten voorzien worden van een de gelijke grasmat en dito verlich ting opdat het A-terrein zo no dig alleen voor de wedstrijden van het eerste elftal zou ge bruikt worden. Er is dus werk aan de winkel. Naam en adres bekend op de redaktie PONYSPORT Zondag 6 juni vanaf 14u30 én ten voordele van FC skracht Gijzegem pony- en lenwedstrijden georgani- I met medewerking van 9 krant en het O.P.V. dat lat voor het verloop van de |Ë1 wedstrijden Voor eigen publiek gaan Hu- t Van Biesen en Jan De s de ruimste aandacht krij- pn. De familie Van Biesen- »n sportieve familie. '[Zoon Geert (14 jaar) verdedigt als doelman de kleuren van Wilskracht Gijzegem. Een tweetal jaren terug ging Hubert Van Biesen van start in de ponysport. In die korte tijd spanne hebben Van Biesen- Galle al de top bereikt. Pronk stuk op dit ogenblik is Quel- Petit-Duck. Tot hiertoe de eni ge ongeklopte in zijn eigen reeks in de nationale pony- sport. We zien zelfs Quel-Pe- tit-Duck in staat dit jaar al zijn wedstrijden te winnen. Is dit een unicum? Ook Fleur en Gina zijn zon dag niet kansloos. Wordt het de dag van Van Biesen? Jan De Gols is in feite ook een nieuwkomer in de paar densport. De laatste tijd pakt de sympatieke familie uit met jong talent. Bij de jaarlingen ziet men zondag Tori en Lucky Boy aan het werk. Een geves tigde naam is de 11 -jarige Fu ry. Zondag moet Fury in staat zijn onmiddellijk achter Quel- ATLETIEK Het ziet er naar uit dat de sportieve leiding bij KAV Den dermonde nu wel volledig zal veranderen. Na het vertrek van trainer Freddy Heirman naar Jong Lede, heeft ook fysical trainer Gilbert Moortgat beslist om op te stappen bij de eerste provincialer. Moortgat, die als turnleraar in het onderwijs staat in Aalst, was drie seizoenen bij KAV Den dermonde. Voordien was hij vijf jaar werkzaam bij SK Aalst en zes seizoenen bij Eendracht Aalst. Gilbert Moortgat heeft ontegensprekelijk goed werk geleverd bij KAV Dendermonde Met trainer Freddy Heirman heerste er een uitstekende verstandhouding. Het vertrek van de twee oefenmeesters wordt vooral onder de Dendermond- se spelers sterk betreurd. Gilbert Moortgat kijkt momen teel uit naar een andere ploeg. Hij is woonachtig in Aalst. E.D.M. Petit-Uuck te eindigen. Iets wat wij de aanhangers van De Gols van harte gunnen. Organisator is zoals gezegd FC Wilskracht Gijzegem. He den ten dage kost het op been houden van een voetbalklub een bom geld. Om de finan ciële noden te helpen lenigen worden ponywedstrijden geor ganiseerd. Zondag 6 juni gaan voetbalsport en ponysport hand in hand. V.D.V. Etienne Borré Ie AVLO Dames van Lokeren «haalden een mooie derde llaats in de B-Interclubkam- lioenschappen te Zele. On- lanks het feit dat gestart werd nel een onvolledige ploeg onden toch enkele mooie «staties genoteerd worden, ieronder dan dp voornaam- te uitslagen: lOOm: leeks A: 1* Marina De Borger »13"4 teeks B: 2* Leen De Borger in 13 8 SPEERWERPEN: Celesta Van Branden, met 16,06 m 7* Nicole Kelem met 13,08 m. 400 m: Reeks A: 3° Catharina Pau wels in 72"3 Reeks B: 4* Celesta Van Bran den in 79"8 1500 m: 3* Leen Vervaet in 5'13"9 KOGELSTOTEN: 5* Nicole Kelem met 6,09 m. 7* Catharina Pauwels met 6,01 m HOOGSPRINGEN: 4* Leen Vervaet met 1,20 m VERSPRINGEN: 3* Leen De Borger met 4,61 m 4* Marina De Borger met 4,40 m. 4X100 M. Leen De Borger - Leen Ver vaet - Nicole Kelem - Marina De Borger: 2° in 56" 2/10 (te vens nieuw clubrecord) EINDSTAND: 1. MAC Isegem 126 pt., 2. St. Gent 109. pt.AVLO Lokeren 85 pt., AC Opwijk 82 pt., AC Nieuwe Spikes 40 pt. WILT U KENNISMAKEN MET DE ATLETIEKSPORT? Of wilt U gewoon eens testen hoe het gesteld is met uw fysische conditie? AVLO wil U daarbij een steuntje geven en richt hiervoor een initiatiemee ting in te Lokeren op zaterdag 3 juli om 17 uur, op de atletiek- piste gelegen aan de Sportlaan. Volgende nummers staan op het programma: 100 m - 800 m - 2000 m - 5000 m - verspringen - hoogspringen - kogelstoten. Inschrijven kan ter plaatse. Alle sportliefheb bers niet aangesloten bij een atletiekvereniging en AVLO-le- den mogen eraan deelnemen. J.V.L. «inters» (dw) Bridgeklub Excelsior, in 1981 door Louis Van Raemdonck opgericht, is in minder dan één jaar tijd de kinderschoenen ontgroeid. Begonnen met een kern van een twintigtal belang stellenden telt de klub mo menteel precies 71 leden. Naast de kwantiteit mag ook de kwaliteit onder streept: uitslagen van Ex- celsior-leden in nationale en regionale kompetities en tornooien tonen dit aan. Op donderdag 6 mei was de klub in feeststemming. In haar lokaal - Vinken- hof, Tielrode - werd aan 21 bridge-kursisten een diplo ma uitgereikt. De plechtig heid werd geleid door sti li ter-voorzitter Louis A an Raemdonck. Ook ee.^te schepen Felix Bulteel (wiens echtgenote het di ploma verwierf) en instruk- teur Wauters voerden het woord. Sportraadvnnrzitter Jozef Dc Caluwé was even eens aanwezig. Met deze diploma-uitrei king werd de derde oplei- dingskursus afgesloten. Volgende 21 leden werden gediplomeerd: Annick Thi- baut, Gerrit De Visscher, Daisy Seffens en Jan Ke gels (allen laureaat), ver der: Roger Verlee, Margo Van Riet-Laquay, Leo Schoepen, Solange Boev- kens, Betty Van Eyck, Hei- ga Wolgast. Angèle De Clerck, Willy Lauwers, Yvens Rossier. Anne-Ma- rie Verlee, Jenny Bulteel- De Bruyne. Roger Thie- rens, Verda Schoepen. Frank Van Eden, Stefaan Pauwels, Francois Van Ol men, Patrick Van der Stei- chel, Ady D'Hollander en Chris Voet. Het bestuur van Excel sior bestaat uit erevoorzit ter René Van Hul, voorzit ter Louis Van Raemdonck, ondervoorzitter Tony Lo- veniers. sekretaresse Nadi- ne Brion. tornooileider Etienne Hemelaer. pen ningmeester Roger Verhas selt, raadslid Francois Cas teels. WIELRENNEN Kampioen FC Wieze wil vol- aanvaller een noodzakelijke gend seizoen ook in tweede versterking zou betekenen, provinciale een goed figuur Dat is trouwens ook de mening slaan. Daarom wil het de kem van Marc Van der Jeugt. Hij versterken. De klubleiding kijkt zou in dat geval meer tussen uit naar een aanvaller. Men het middenveld en de aanval heeft belangstelling voor enke- evolueren. Dat het overigens Ie spelers, maar wanneer men goed is in Wieze bewijst wel dan de kostprijs hoort, is het het feit dat geen enkele speler om achterover te vallen. te kennen heeft gegeven om «Wij zijn geen njke men- de klub te verlaten. Niemand sen,» zegt sekretaris Moens. wil weg, is duidelijk gezegd. «Bij het aanwerven van voet- Het is nog lang vooraleer de bailers willen we voorzichtig te transferperiode wordt afgeslo- werk gaan. Geld langs deuren ten, zegt sekretaris Moens. en vensters buitengooien We hebben nog wat tijd om uit doen we al evenmin als katten te kijken en af te wachten, in in zakken kopen. Vorig jaar de hoop dan toch een goede ging het vlotter op de voetbal- zaak te kunnen doen. We zijn beurs. Toen trokken we Marc in ieder geval zinnens om ook Van der Jeugt en Walter Van in tweede provinciale een ste- Poucke aan. Beide spelers vig blok te vormen en onze hadden een reuze-aandeel in alsmaar talrijker wordende de promovering naar tweede supporters goed voetbal te provinciale. Maar wij zijn een geven.» jaar later, en ondanks de de- Realisme is een eigenschap valuatie van de frank, zijn de van de bestuursmensen van prijzen op de beurs er niet FC Wieze. Ze zijn er in het goedkoper op geworden. Toch verleden al wel bij gevaren, zijn we ons bewust dat een E.D.M. Etienne Borré wordt de nieuwe trainer van K.A.V. Dendermonde en metéén de opvolger van Freddy Heir man. K.A.V.D. heeft met de nieuwe oefenmeester een akkoord gesloten voor een periode van één seizoen. Hij is drieënveertig en woont in het Brabantse Merchtem. Het is bij deze ploeg dat hij beginnen voetballen is. Op zestienja rige leeftijd werd hij lid van het eerste elftal. Na tien seizoenen stapte hij over naar Racing Jette, toendertijd een vierdeklasser. In datzelfde seizoen speelde hij kam pioen. Ten gevolge van een kwetsuur aan de achillespees werd de voetballoopbaan van Etienne Borré ongeveer een jaar onderbroken. Nadien werd hij speler-trainer in Diegem. Drie seizoenen vervulde hij die funktie. Hij bleef echter nóg drie jaar in Diegem, als trainer dan. In die periode van zes jaar promoveerde hij van derde provin ciaal naar de vierde klasse. Borré is toen overgestapt naar tweede provincialer Zuun. Hiermee werd hij in hetzelfde jaar kampioen. Bij deze ploeg bleef hij vier seizoenen. Vorig jaar werd het niet zo'n meevaller. Met Humbeek zakte hij uit bevordering, maar de oorzaak bleek een gebrek aan talent in de ploeg te zijn en een te beperkte kern. Ondanks de degradatie vroegen bestuur en spelers van deze Brabantse klub aan Etienne Borré om te blijven. Een verzoek waarop de Merchtemse leraar niet wou ingaan. Bij Dendermonde komt Borré nu voor de eerste keer in het Oostvlaamse voetbal terecht. KAV Dendermonde heeft ook Willy Aerts aangetrokken. Hij trainde recent de jeugd van SK Lebbeke en zal in Dendermonde fungeren als hulptrainer en oefenmeester van de juniores. Zowel Etienne Borré als WiMy Aerts beschikken over een Heizeldiploma. E.D.M. SS Werde" MOOndW°" "e WedS'r>id m" Vm juniorswedstrijd ,e Hanme Geen gezoek U slaat TeVe-BlAD open en vindt meteen waar het u om gaat. Dé dag... de zender... hét programma het juiste uur. En allemaal in een forse letter, al is TeVe-BLAD dan handig zakformaat. Overzichtelijke tekstschikking zo uitgedokterd dat u met één oogopslag weet waar u aan toe bent. Ook de heel precieze kommentaar leest vlot Prettig als u het blad doorbladert om uw een TV - plannetje voor de week te maken. Mikt u op film, dan is het filmoverzicht van de week een reuze - hulp. TeVe - BLAD (u merkt het dadelijk) is gemaakt door TV - programmaspecialisten. Een team met ervaring

De Voorpost | 1982 | | pagina 27