Hamse lijsten zijn al in orde Met S.P.E.S. andermaal naar Polen Dendermonde O.-L-Vrouw dag van de parochie Pioniers Aalst speelplein Aalst wil «weg van de dopkaart Vaka Aalst naar vredesbetoging SP-Sint-Niklaas eist redding Nobels Struktuurplanning en inspraak in Lokeren PVV over Wase bedrijven in moeilijkheden bouwen Nieuwe vereniging van dieren vrienden KPB over Nobels: inleveren is zinloos Galerie Sta Werklozeninfo in Sint-Niklaas 2 - 4.6.1982 - De Voorpost Rond jeugdwerkloosheid werd een brochure opge steld met als titel «Weg met de dopkaart, werk is ons meer waard!». Brochure gegroeid uit ervaring met jonge werklozen tijdens kusussen, werklozen- namiddagen, kontakten en bijeenkomsten aller hande. Ervaringen die dan werden getoetst aan de kijk op mens en arbeid. Cardijn, de stichter van VKAJ en KAJ stelde dat «Jongeren moeten studeren of werken». Bedoeling in de brochure was niet het aanbrengen van een berg gedetailleerde cijfers met haarfijne benadering. Wél het aanbrengen van een brok werkelijk leven van alledag waarbij werkloosheid door jongeren hard wordt aangevoeld. Jongeren die willen werken om aan hun trekken te komen, om te worden medegeteld, om zich als mens ten volle te kunnen ontplooien. Bundel die het fundamenteel verlangen van duizen den jongeren beklemtoont De brochure is te bekomen bij VKAJ, St.-Jorisstraat 26 te Aalst aan de prijs van 40 fr. Tel.: 053- 21.39.61. Uit diverse verklaringen van o.m. Minister van De fensie Vreven, blijkt duide lijk dat de Belgische rege ring voorbereidingen treft tot de plaatsing van 48 kruisraketten. Het gevaar is niet denkbeeldig dat ten gevolge van de NATO-zit- ting in Bonn (9-10 juni) onze regering definitief zal beslissen tot opstelling van die raketten. Tegelijk met de NATO-zit- ting is er te New York een Bijzondere Zitting van de Verenigde Naties over ont wapening (7 juni tot 9 ju ni). Op deze zitting zullen er tot de regeringen en de wereldgemeenschap oproe pen en voorstellen worden gedaan om tot ontwape ning te komen. De massale betogingen in de belangrijkste Europese steden hebben aangetoond S.P.E.S., de door Kanunnik Staf Van de Vreken gestichte organisatie, reeds twee decennia aktief voor hulp aan ■•odlijdenden achter het (jzeren Gordijn, trekt begin juli L andermaal naar Polen. Met een voedsel- en klederen- transport want zonder georganiseerde hulpkolonnes gaat het immers niet meer. Met partikuliere wagens buiten enig verband is het behalen van enig positief resultaat uiterst twijfelachtig. S.P.E.S.. dat bij vorige ge legenheden reeds ruim elf ton voedsel en kledij ter plekke bracht en erin slaag de alles af te leveren aan «the right man on the right place» doet nu andermaal beroep niet alleen op uw vrijgevigheid. Meer dan dat. Op uw zin voor recht vaardigheid, uw naasten liefde. Vooral op uw soli dariteit. U voelt inderdaad mee met de Polen in een patstelling beland, U voelt gevoelens van medeleven opwellen, U wil protesteren tegen mensonwaardige behande ling en onderdrukking. U leeft in een land waar vrij heid nog geen ijdel woord is. Help dan mee met uw volle hart. Laat de linkerhand niet weten wat de rechter hand geeft. Uiteraard graag onbeder fbare voedingswaren, even tueel igeblikt maar dan al vast noch verroest noch ge bombeerd. Suiker, vlees, vis, koffie, kaas, soepen, deegwaren. Het is allemaal welkom. Eveneens uiter aard chokolade of enig an der snoepgoed. Ook van zelfsprekend kledij zowel voor mannen al voor vrou wen, kinderen en baby's. Zeker niet te vergeten toi let- of andere zeep en zeep poeder van om het even welk merk. Een dwingende noodzakelijkheid alleszins. U kan ook gewoon geld geven. Dan worden hier mede geselekteerde waren gekocht aan groothandel- sprijzen. Stort op 000- 0448814-92 of 428-0314661- 26 van SPES vzw te 9300 Aalst. Uw pakken kan U bezor gen in de Arbeidstraat nr. 42, 38 of 44 of, iedere woensdagvoormiddag Ge ntsestraat 109 of 107. Moest uw bijdrage zo zwaar of omvangrijk zijn dat U zelf ze niet kunt brengen bel dan gerust. Al les, maar dan ook alles, wordt afgehaald. Telefone ren via (053) 21.42.35, 77.22.26, 21.66.86 of 21.76.95. LH dat de publieke opinie zich verzet tegen de atoomwa penwedloop. Intussen breidt de beweging zich uit. In de USA is er de jongste maanden een belangrijke stroming op gang gekomen voor de brvriezing van de nucleaire bewapening als eerste stap om tot effektie- ve ontmanteling te komen. Ook in Oost-Europa groeit het verzet tegen verdere bewapening. Dat de druk van de pu blieke opinie wel degelijk effekt heeft bewijzen het nul-optie-voorstel van Rea gan, de moratoriumbeslis sing van Brezjnew en de waarschijnlijke ontmoeting tussen beide presidenten. Zowel het nul-optie voor stel als de moratoriumbe slissing zijn nog onvoldoen de. Daarom moet de druk op de grootmachten die on derhandelen in Genève nog opgevoerd worden om tot werkelijke resultaten te komen. Daarom organiseren het Vlaams Aktiekomitée te gen atoomwapens (VA- KA) en het Overlegcen- trum voor de Vrede (OCV) een waarschuwingsmars op 6 juni te Antwerpen. De mars is bedoeld als een steun aan de bijzondere UNO-zitting over ontwape ning en als waarschuwing aan het adres van onze re gering. Deze moet initiatie ven nemen om de onder handelingen van Genève meer kans op slagen te ge ven. Onze regering moet van haar sleutelpositie ge bruik maken om druk uit te oefenen op de grootmach ten. Konkreet betekent dit dat ze ondubbelzinnig en definitief moet afzien van de plaatsing van atoomwa pens op ons grondgebied. Zij moet de Nato-partners onder druk zetten om het zelfde te doen. Zij moet van de Sovjet Unie de ont manteling eisen van de op West Europa gerichte kernwapens. Het VAKA-Aalst doet een oproep aan alle mensen uit Aalst en omstreken om mee op te stappen op 6 juni te Antwerpen. Vanuit kernvrij Aalst vertrekken er bussen. Vertrek om 12.30 uur aan de Hout markt. De kaarten kosten 150 F en zijn verkrijgbaar op het VAKA-sekreta- riaat, Hopmarkt 11, Aalst en in HAK, St. Maartens- plein 2, Aalst. Vermoedelijk zijn we terug in Aalst rond 19 uur. De deelnemers worden verzocht witte vlaggen, halsdoeken en armbanden mee te nemen. Stilaan stijgt de verkiezingskoorts in Hamme. Oud burgemeester en -volksvertegenwoordiger Gustaaf Boey- kens heeft er een kartellijst op poten kunnen zetten die nu een geduchte konkurrent zal worden voor de huidige CVP-meerderheid. De antagonisten hebben hun wapens klaar, de lijsten zijn gereed. De lijst wordt aangevoerd door de huidige burgemeester L. Baert, 2. André De Ruys- scher. 3. Jules Vincart, 4. Greet Van Havermaet, 5. Jo zef De Geyter, 6. Paula Van Couwenberghc, 7. Frans Huy- Van den Abbeele, 21. Roberl lebroeck 8S Ljeve Van Re. De SP, de PW en de VU De Beule, 22. Diana De Kim zullen gezamenlijk de verkie- pe, 23. Petrus De Schoesitter. zingen ingaan onder de naam 24. Willy Van den Bossche, 25. «Kartel 82» en met de groen- Francois Van Cauteren, 26. UV1, witte Hamse kleuren in het Jozef De Clercq, 27. Monique Dirk^Bo- banier. Op hun lijst moesten Van Haver. Oorspronkelijk |5 chrls|laan De Smet de plaatsen broederlijk ge- was voor de plaats van lijstdu- deeld worden. wer André De Visscher voor- De SP krijgt de le, 4e, 7e. opgesteld maar deze moet we- 10e, 13e. 16e. 19e. 22e en 25e gens gezondheidsredenen van plaats De VU mag namen zijn kandidatuur afzien, zetten achter de 2e 5c. Sc. Na een bestuursvergadering J^pee^S^Midtel Smn! 11e, 14e, 17e, 20e, 23e en 26e heeft ook de CVP haar model moortel, 9. Cesar Van Goet- hem, 10. Francois De Graef, 11. Omer Van Hecke, 12. Rot- thier-Van Bogaert, 13. Gus- 16. Marie-Rose Vrancken. 17 Luc Backelandt. 18. Henri Van Mecrschc. 19. Jan Die- rickx, 20. Willy Colman. 21. Freddy Van Puycmbroeck. 22. 24. Pierre Ost, 25. Robert Van plaats terwjl de PVV beslag lijst opgesteld Deze h|sl wu,dl Den Branden. 26. Francine De legt op de 3e. 6e, 9e. 12e. 15e, nu aan de leden voorgesteld Brabander 27 Paul Vazn de 18e, 21e, 24e en 27e plaats, ter goedkeuring. Meestal casteeje Gustaaf Boeykens wordt met- wordt er echter nog weinig aan een naar voren geschoven als veranderd. kandidaat-burgemeester. Wordt het voor hem een terug keer met slaande trom na de peripetieën rond de nationale verkiezingen? De volledige lijst van Kartel 82 ziet eruit als volgt: 1. Gus taaf Boeykens, 2. Walter Pee- ters, 3. Frans Ediers, 4. René Goossens, 5. Marcel Verschel- De SP-afdeling Sint-Ni- volledig te waarborgen. De klaas nam met grote be- banken moeten worden den, 6. José Van Riet, 7. José zorgdheid kennis van het verplicht hun verantwoor- Van den Eynde, 8. Theofiel rapport van senator Pros delijkheid niet verder te Quinteher, 9. Guy Ruys, 10. Matthys en volksvertegen- ontlopen en daadwerkelijk u/atprci-hnn. 11 woor(jjger Freddy Willockx mee te helpen aan de red- over de stand van zaken ding en verdere expansie inzake Nobels-Peelman. van Nobels. De Vlaamse Jozef Waterschoot, 11. Geor ges Drieghe, 12. Paul Ver schelden, 13. Marie-Louise Van den Berghe, 14. Willy Ost, 15. Domien De Smet, 16. Guy Formesyn, 17. Paul Van deelregering moet via De partij klaagt de wijze GIMV instaan voor een Vossole, 18. André Peeters, aan waarop de vroegere di- versterking van het eigen 19. Arlette Claus, 20. André rektie, in casu de familie kapitaal. Nobels, het bedrijf op de rand van de afgrond heeft De "a 'onale re- gebracht. Fel overdreven §er,"g moe' langs ,hf' en soms luxueuze algemene F°nds voor M^nele onkosten, een loodzrvaar en langs de topkader, uitbetaling van faalko,ld',ng even=f"s winstuitkering in jarln dat k™htdad,g helpen. Vol- verhes werd geboekt en ge,ns de s'n'-N'W»f *>c,a- vooral de ondoordachte en ksten moeteVwS onvoldoende ingedekte bezwaren van PVV en CVP wisselkoersrisiko's van ""JkenM £f, belangen van de Nobels-werkgemeen- De Voorpost Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 H. Heymanptem 16 te Sirrt-Nikiaas Tel. 031/76.43.54 Pontstraat 64 te Aalst Tel. 063/70.41.19 Staf Dew achter, Martt De Backer en Wouter Vloebergh uitgever: D. Os Cuyper Oude Vest 34 te Dendermonde Publiciteit: Uitgeverij De Cuyper Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 van 1980-'81 zijn het zoveelste n bewijs van het flagrante te- scthaP en va" de Belgische kortschieten van het privé- ™f!fn kunnen - c- vr samengaan: Nobels is en kapitaa aldus de bint-Ni- .ui klase socialisten. gez,e" ,e<hnol°- gische reputatie in bmnen- en buitenland, een belang- Het personeel arbeiders rj ke ijlef jn he, Be, jsch zowel als bedienden, drei- .„'jestriee, patroon. Slui- gen hiepioor nu op te tj of personM|5vermin. draaien. Om hun bcdnjf en der6m z(£ strijd Z|j„ mct hun tewerkstelling te red- de „Sodzakelijke vernieu- den konden zij, ook mede wj yan de industriae dank zij de pos.heve aan- zo stdlen de pak van de nieuwe direktie, <;p_ers instemmen met een reële inlevering. De SP dringt De SP-Sint-Niklaas geeft erop aan dat de overheid, opdracht aan haar parie zowel de Vlaamse deelre- mentairen, in overleg met gering als de nationale re- de vakbonden, tot het uit- gering, alles in het werk erste te vechten voor de stelt om de tewerkstelling redding van Nobels. Het Lokers stadsbestuur heeft al een hele tijd geleden beslist aan struktuurplanning te doen. Deze nieuwe methode voor ruimtelijke ordening treedt in de plaats van «klassiekers» als BP A's, gewestplan nen, enz. Kenmerkend voor deze methode is: het gaat over de struktuur van de stad; er wordt gewerkt met drie partners: het beleid, deskundigen, en de bevolking. De inspraak van deze laatste is essentieel. Met deze drie partners wordt heel de planning systematisch doorlopen. Dus: eerst kijken wat er moét gebeuren (de doelstellingen), dan kijken wat er kan gebeuren (de mogelijkheden) en dan pas wat er zèl gebeuren (de realisatie). Struktuurplanning is dus duidelijk iets nieuws. Nieuw voor de bevolking, maar ook nieuw voor de bestuurders. Zeker het hoofdstukje «inspraak». Daar hebben bitter weinig Vlaamse gemeenten ervaring mee. Het stadsbestuur heeft reeds een studiebureau opdracht gegeven om een deskundige studie te maken: het bureau Planning uit Brugge Deze mensen zijn al hard aan het werk. Maar over de organisatie van de inspraak heeft het stadsbe stuur nog niets bekendgemaakt, en wie daarover iets wil te weten komen, geraakt volgens de groep De Wakkere Burger niet ver op het stadhuis. Nochtans is de inspraak juist iets dat lang van tevoren moet worden georganiseerd. En vooral: in de organisatie van de inspraak moet er ook inspraak zijn. Ervaringen in veel andere steden met struk tuurplanning wijzen overigens uit dat inspraakorga nisatie beter buiten het stadhuis gebeurt. De in spraak kan moeilijk door stadsambtenaren worden georganiseerd, zegt De Wakkere Burger. De Lokerse bevolking betrekken bij de «ordening» van haar «ruimte» is geen gemakkelijke zaak. Het stadsbestuur tracht dit te doen door de «gemeen telijke kommissie van advies» leven in te blazen, en door een BTK-ploeg aan te stellen. Maar zal die kommissie niet net even log en futloos zijn als zovele andere advieskommissies? En welk soort BTK-projekt is dit juist? De Wakkere Burger hoopt dat er op de informatie vergadering op 11 juni in de Torenstraat meer duidelijkheid zal komen omtrent de mening op het stadhuis over inspraak. De O.L.Vrouwparochic te Dendermonde viert op 6 ju ni haar jaarlijkse Dag van de Parochie, om de belangstel ling te wekken voor de parochie als plaatselijke geloofsge meenschap en voor de medeverantwoordelijkheid van alle parochianen op pastoraal gebied en op materieel gebied, onder meer wat betreft de zorg voor de parochiekerk en voor de parochiale lokalen, die nodig zijn voor de aktiviteiten van de parochiale organisaties. Men wil bo vendien de parochiale verbondenheid stimuleren door de organisatie van een groot parochiaal feest. Op zondag 6 juni heeft te 10 uur een plechtige eucharis tieviering plaats tot nagedachtenis van de overleden pries ters, medewerkers en weldoeners van de parochie. Deze viering wordt opgeluisterd door het parochiaal Sint-Grc- goriuskoor en O.L.Vrouwekoor. Vanaf zaterdag 5 juni te 18 uur kan men voor en na de eucharistievieringen in het H.Geestkoor de oude liturgische gewaden bezichtigen, die een belangrijk deel van het rijk patrimonium van de parochiekerk uitmaken. Het parochiefeest gaat onder de naam Kringfeesten door op het speelplein van het Parochiaal Centrum Mariakring op het O.L.VrouwkcrkpIein. Het feest wordt georganiseerd ten voordele van de v.z.w. Parochiale Werken die verantwoordelijk is voor de parochiale loka len en begint op zaterdag 5 juni te 14 uur met een groot stadsspel voor alle kinderen van de parochie: «Op tocht naar Disneyland». In de feesttent is restaurant voorzien op zaterdagavond en op zondagmiddag Op zaterdag vanaf 13u30 en op zondag vanaf 11 uur is er doorlopend cafetaria, bodega, pannekoeken en muzikale omlijsting. Het feest wordt ongetwijfeld opnieuw een gezellig cn vriendschappelijk gebeuren, waar talrijke parochianen cn vrienden mekaar ontmoeten. De toegang is vrij en ieder een is welkom De grootste sociaalekonomische problemen in het Waasland rezen de laatste maanden bij de firma Nobels-Peelman in Sint-Niklaas en bij de firma Gonzalez- Cock in Lokeren, twee bedrijven die in hun bedrijfstak zorgen voor een belangrijke tewerkstelling. Op voorstel van de direktie. de werknemers of het stadsbestuur werden verschillende overleg- en werkvergaderingen gepland, waaraan onder andere de Wase parlementsleden en andere politieke verantwoordelijken, uit de streek deelnamen. Deze samenkomsten verliepen in de meest opbouwende sfeer onder een goede verstandhouding en iedere politieke mandataris beloofde al het mogelijke te zullen doen om een oplossing trachten te vinden voor de redding van de betrokken firma's zodat de werkgelegenheid kon veilig gesteld worden. Iedereen zou in zijn partij, bij de bevoegde ministers in de nationale regering of in de Vlaamse deelregering of gewestelijke maatschappijen tussenkomen. In het kader van deze overeenkomst heeft PW-volksvertegenwoordiger Georges Anthuenis verschillende contacten gehad met de ministers De Clercq, Kempinai- re, Poma en BucHman. Zo deelt de PVV-federatie Sint-Niklaas mee. Eveneens in het belang van de gehele tewerkstelling en met het oog op een spoedig en goed eindresultaat hadden de Wase parlementsleden afgesproken dat ze zich gedurende de moeilijke onderhandelingsperiode zouden onthouden van alle persoonlijke persmededelingen. Alle betrokken parlementsleden hielden zich aan deze afspraak. De PW-federatie Sint-Niklaas betreurt nochtans dat sommige politieke partijen door allerlei persmededelingen willen laten uitschijnen, dat alleen hun partij of hun vertegenwoordigers zich zouden inspannen om de betrokken bedrijven te redden. Liggen de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen misschien aan de basis van dit al te ijverig geschrijf?, zo vragen de Wase liberalen zich af. De PW-federatie Sint-Niklaas wil dat de bevolking juist en objektief ingelicht wordt. Zowel PW-volksvertegenwoordiger Georges Anthuenis als de andere politieke verantwoordelijken uit het Waasland hebben zich ingespannen en doen dit vandaag nog steeds om een gunstig resultaat te bekomen in het belang van de betrokken firma's en de werknemers van die bedrijven. De PW-federatie Sint-Niklaas, trouw aan het PW-partijprogramma inzake bedrijven in moeilijkheden, dankt daarom al diegenen die zich inspannen om de tewerkstelling in onze Wase bedrijven veilig te stellen en in het bijzonder volksvertegenwoordiger G. Anthuenis voor zijn doeltreffende inspanningen op dit vlak. Op zaterdag 5 juni zullen de pioniers het braaklig gend terrein aan de Brou werijstraat te Nieuwerker- ken omtoveren tot een speelplein. Vanaf 14.00 uur zullen er dan ook volksspe len en «ludiek» akties plaatsvinden, waarbij ook volwassenen en kinderen uit de wijk zullen betrok ken worden. Voor iedereen zal er niet alleen wat plezierigs, maar bovendien ook hartelijks en hartversterkends zijn. In het kader van de Inter nationale Dag van Het Kind vonden de Pioniers het gepast de aandacht te vestigen op deze stiefmoe derlijk behandelde buurt qua speelvoorzieningen. Reeds jaren immers is er touwtjetrek aan de gang over de bestemming van het Brouwerijterrein. Nu zou men er een speelplein van maken. Sinds kort bestaat er een nieuwe vereniging waar de die renvrienden terecht kunnen: de v.z.w. Dierenhulp. De zetel ervan ligt op de grens Sint- Denijs-Westrem/Gent en het aktieterrein begint zich uit te breiden over heel Oost-Vlaan- deren. Op 4 februari 1982 werd de oprichting van de ver eniging in het Staatsblad offi cieel bekrachtigd Het leden aantal is ondertussen opge klommen tol ruim 350 en die stijgende trend schijnt zich te bevestigen. Iedereen die be gaan is met het lot van de dieren kan lid worden (200 fr.), medewerker of inspek- teur. Op dit moment beschikt de vereniging over een 30-tal inspekteurs. maar dat getal moet zeker verdrievoudigd worden om efficiënt te kunnen optreden. De taken van de inspekteurs bestaan hoofdza kelijk uit: studie van de bin nengekomen klachten, opha len van dieren, ontvangen van gelden, kontrole op geplaatste dieren, enz. Vergoedingen be staan niet in de vereniging, alles gebeurt gratis en vrijwil lig. Adjunkt-hoofdinspektcur Paul Lalmant, Steenland 28, 9310 Lede is steeds bereid om nieuwe kandidaten op te van gen (tel.: 053/77.84.69). De vereniging heeft ook tot doel gesteld om zo gauw moge lijk een asiel op te richten met een 50-tal hokken, liefst tussen Gent en Wetteren in een oude, afgelegen boerderij waar het dierenlawaai de omwonenden niet kan storen. Inlichtingen zijn eveneens te bekomen bij hoofdinspekteur De Paepe Ronny, Dorp 19, Wetteren- ten-Ede, tel 091/52 32 52. Deze mensen zijn ook steeds bereid om allerlei inlichtingen te geven i.v.m. dierenzorg cn i.v.m. de vereniging Voor ge ïnteresseerden wordt in Lede een Tweedaagse georganiseerd op zaterdag 5 en zondag 6 juni in de gebouwen van de RMS, Vijverstraat. Geïnteresseerde dierenliefhebbers die willen helpen kunnen terecht bij hogervermelde personen Kolonel Candries in stadhuis te Dendermonde Dinsdag 8 juni e.k. heeft om 20 uur in de aula van het stadhuis te Dendermonde een belangrijke voor dracht plaats.. Kolonel Candries, afgevaardigde be heerder van de Flag, de Vlaamse Vereniging voor Lucht- en Ruimtevaart, zal er handelen over «Wat kan het kontakt met lucht- en ruimtevaarttechnolo gie betekenen voor onze Vlaamse industrie?». Deze voordrachtavond wordt georganiseerd door de Kamer voor Koophandel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde. Het patronaat en de banken zijn de ware schuldigen voor het «wanbeleid» bij Nobels-Peelman. Dat is de opinie van de Sint-Niklase afdeling van de KPB. Volgens de kommunisten waren de Wase CVP, PW en VU er zéér vlug bij om het inleveringsplan van de Nobels-direktie te steunen, en dat in schrille tegenstelling met wat zich bij Boel voordeed: toen konden de tweeduizend arbeiders tijdens hun sta king van vijf maanden niet rekenen op steun van genoemde partijen. Het NP-personeel treft volgens de KPB alleszins geen schuld. Maar inleveren heeft geen zin omdat men in ruil geen garanties heeft over het voortbe staan van het bedrijf of de werkzekerheid. De Vlaamse deelregering mag enkel tussenkomen in dien spijkerharde waarborgen gegeven worden in zake tewerkstelling, sociale verworvenheden en het voortbestaan van het bedrijf, aldus de KPB. (wv) OPENBARE VEILING Op welk bedrag werkloosheidsvergoeding je nu i precies recht hebt en hoe het zit met de vakantie voor werklozen, welke wijzigingen er werden door gevoerd inzake parttimewerk en werkloosheid en zwangerschap en werkloosheid, die vragen worden beantwoord op maandagnamiddag 7 juni vanaf 13.30 u. in het Gildenhuis in Sint-Niklaas, raadzaal 2 van het oude gebouw. Einde van deze door het ACV georganizeerde infovergadering, voorzien rond 16 uur. Wie tijdens de vergadering eigenlijk had moeten gaan stempelen ontvangt een aanwezigheidsattest dat de stempel op de dopkaart vervangt. OP MAANDAGAVOND 7 JUNI 1982 OM 19.30 UUR IN DE ZAAL KONINGSHOF Dljkstraat te DENDERMONDE Door het ambt van gerechtsdeurwaarder de Heer De Landsheer, Begijnhoflaan 28 te Dendermonde zullen onderstaande voorwerpen openbaar verkocht worden aan de gewone voorwaarden: kontante betaling kosten. PORSELEIN: Chinees uit de 18' en 19* eeuw polychroom en monochroom: vazen, schalen, beelden, theepotten enz van de perioden TUNG- CHI, Toa-Kwang, Hsieng-Feng, Kwan-Cha. Saksen: groepen, beelden, vazen, schalen, borden in monochroom en polychroom. Grote afwisseling van vitrinevoorwerpen KRISTAL: glazenserviezen. vazen, schalen, enz. in geslepen kristal witte en gekleurde MEUBELEN: belangrijke keuze van Engelse meubelen uit de 18* en 19* eeuw in acajou en eik: Regency - Georgian - Victoriaans: bibliotheken, kotters, kasten, dressoirs. Franse marqueterie meubelen Bieder- meyer meubelen Chinese meubelen met inlegwerk in hardhout Chinese paravents. TAPIJTEN: Kirman, Tebriz, Vezd, Kechan, Mahel, Hamadan, Melayer, Sa- rouck uit Iran. Uitzonderlijke verzameling tapijten en karpetten uit Pakistan en Cashmere. Tapijten en karpetten uit Bessarabië Prachtig lot tapijten en karpetten Mures. DIVERSE: grote keus in koperen voorwerpen, samovars, bronzen siervoor werpen, verzilverd metaal, enz JJ EXPERT: MR. R. STAMPAERT TENTOONSTELLING: r Zaterdag 5.6.82 van 14 tot 18 uur 8 Zondag 6.6.82 van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 18 uur.

De Voorpost | 1982 | | pagina 2