«Dirk Heirweg hernieuwt nationale baantitel! s UEN Liefhebber Dirk Heirwegh eerste zege voor eigen volk Streekrenners maken de wedstrijd m Luc Colijn haalt eerste seizoenzege Koersen tijdens Belseelse kermis IWEK'U Jan Van De Velde in grootse doen Gunther Van Steelandt spurtwinnaar WIELRENNEN De Voorpost - 4.6.1982 - 31 SS Nieuwelingen te Erembodegem I De Zeienaar heeft in extremis zijn baantitel In het onderdeel ploeg en was het Heirweg die I puntenkoers hernieuwd op de wielerbaan van Langerbrug- de nationale titel greep. Tij- I ge. Vorig jaar streefde Dirk zeer sterk naar die erkenning, dens het voorbije wintersei- Dlt seizoen ging het met minder enthousiasme en het was zoen reed de Zeienaar weinig pM de laatste week. op aandringen van sponsor Van de op piste omdat zijn extra Van, dat hij besloot zijn tricolore trui te verdedigen. sportieve bazen er geen brood De laatste jaren heeft Heirweg ble Stan Toumé aan de we- j" za9®n- Voor Dirk stekende hot i iitoraarrt Hal Tun tri n ar in de puntenkoers zijn woordje reldtitel en vorig seizoen wa- meegepraat. Hij hiel te Greno- ren beide renners in dezelfde het uiteraard dat zijn trui er maar symbolisch bijhing. Het een puntenwedstrijd. Persoon lijk wilde ik de ronde pakken, maar Dirk Baert wilde niet. Ik kon het dan ook niet doen, omdat anders Baert een pun- tenvoorsprong zou venverven en als hij genoeg voorsprong had. gepast naar de staart van het peloton springen en ik was iet we was de reden waarom hij nu gezien. Het verwerven van de niet zo graag zijn wegpro gramma onderbrak om zich te koncentreren op de piste. Sa men met ploegmaat Benny Schepmans trainde hij amper twee dagen te Langerbrugge en dit was voldoende om het goede ritme hebben. Zondagnamiddag was Heir weg in zeer goede doen en achteraf had hij zelfs spijt, dat titel was primordiaal. Het BWB-reglement liet mij geen andere keuze, omdat mijn konkurrent niet meewilde. Ik meen dat om een levendiger koers te krijgen men een an der systeem van punten toe- pakken te kennen moet uitdokteren. An derzijds moet ik wel toegeven dat ploegmaat Benny Schep mans in de groep goed werk leverde. Hij counterde de hij ook de achtervolging niet tegenaanvallen en is snel c had meegereden. Hij meende dat er in de huidige omstandig heden wel een dubbelslag inzat. Kritiek ^*•*8 Dirk Heirweg was minder ge- lukkig met de kritiek die de Schepmans - .p* deelnemers aan de punten- trokken, koers te slikken kregen. noeg om ook punten te win nen, zodat hij uiteindelijk nog derde werd. Het teamwork marcheerde goed. Het was ook vervat in ons taktisch plan netje. Ik zou aanvallen en bij mislukking zou de spurtkaart worden ge- De nieuwe titel doet mij wel Jan Van De Velde won de mooie nieuwelingenkoers te Erembodegem-Terjoden (da) 'Verschillende takken van de plezier en ik wil hem deze media waren er uiteraard als winter trachten verzilveren met Dirk Heirweg met echtgenote Ann en dochtertje Kristel de kippen bij om de punten koers in de grond te boren. De IP renners kregen gebrek aan strijdlust tot verwijt. Ik meen enkele kontrakten op de piste. Belgisch kampioenschap Dirk Heirweg won in zijn dat men in eerste instantie de carrière reeds drie nationale vinger op de wonde moet leg- titels, alle drie op de piste. Een gen. Het geldend reglement is wegtitel blijft hem bezighou- de oorzaak dat de koers op die den. Hij zit momenteel wel wijze verliep. Naar mijn oor- goed om tegen 26 juni te Tert- deel is een aanpassing nodig. re °P het hoogtepunt van zijn Ik had reeds van bij het begin konditie te staan. De maand getracht om vaart in de koers juni zorgt meestal voor meer- te krijgen. Eerst met Vaarten dere bloementuilen. Dirk zal en Tourné, maar dat liep niet het Belgisch kampioenschap vlot. Na twintig ronden ritste ik hier te lande voorbereiden. Hij opnieuw uit het peloton en wil zoveel mogelijk de afstand Baert sprong mee. Ik ging bijtrainen. Momenteel is hij sterk door tot we een halve met zijn vier overwinningen baanronde voorop lagen en een nationale pistetitel en een dan wou ik mijn spurt tegen die klubkampioenschap goed ge- van Baert afwegen, kwestie kwoteerd. Een beetje te goed, van punten te behalen. Het is want hij geraakt de laatste tijd per slot van rekening een pun- moeilijk uit de greep van het tenkoers. Ik voelde dat ik Dirk peloton, dat hem ten allen kan- Baert in dat onderdeel goed te schaduwt. Hij heeft echter aankon. We zetten door tot we ziJn zinnen gezet op een op een 20 meter van de groep glansprestatie in het nationaal zaten. We namen de ronde kampioenschap. Hij weet dat echter niet en daar ligt het het nodig is om eventueel in stomme van het reglement, de gratie te komen van de Zolang we minder dan één selektieheren van het wereld ronde voorliggen, mogen we kampioenschap. De plaatsen voor de eerste plaatsen spur- zÜn er zeer duur en het is meer ten. Eens de ronde genomen een selekteren naar het goed- mogen alle deelnemers mee- dunken van de grootste mer- Veertig nieuwelingen en een ganse schare supporters wa ren afgezakt naar de wedstrijd in Erembodegem-Terjoden. Zoals gebruikelijk in deze ka- tegorie werd het een zeer spannende namiddag. Nog maar pas waren de voetnem- pjes aangetrokken of er volgde reeds een steekspel van de marrages maar meer dan en kele tientallen meters voor sprong konden deze vroege onruststokers niet boeken. De eerste drie omlopen werden in een vrijwel gesloten gelid af gehaspeld. Toen kwamen de tenoren in aktie. Rik Malfroy sloeg hard toe en in een oogwenk boekte hij 200 meter winst. Onder im puls van Rudy Saeys, Danny De Wachter en Geert Ebbraert kwam de tros na een ronde hard zwoegen terug bij. Nog maar pas was de rust hersteld of Pedro De Bondt en Patrick Buyse kozen het hazenpad. Ze legden er zo fel de pees op dat op een bepaald moment zelfs 25 seconden boni kon genoteerd worden. Toch kon het peloton weer aansluiten. Bij het ingaan van de laatste ronde gingen Van Handenho- ve, Saeys. Ebbraert, Van De Velde en Sleeuwagen er van door De verstandhouding in dit vijftal was uitstekend en dit bleek al vlug de beslissende ontsnapping. Op drie kilometer van de finish schoot Jan Van De Velde in grootse stijl van zijn gezellen weg en haalde de eindmeet met een flinke voor sprong. Geert Ebbraert won de spurt voor de tweede plaats. Het was ruim twee jaar geleden dat Dirk Heirwegh nog met de bloemen kon zwaaien. Er was dan ook dolle vreugde vorige zaterdag te Zele-Avermaat, toen de tweedejaarsama teur lichtjes afgescheiden over de meet bolde. Deze 20- jarige renner woont op dezelfde wijk Hansevelde als de profrenner Dirk Heirweg. De schrijfwijze van de naam verschilt amper, maar deze wielerwijk bij uitstek heeft het onderscheid op haar manier opgelost: De «kleinen» Dirk en de «groten» Dirk. 'Ioegmaats Patrick Lerno en Etienne Van der Snickt 'aren er als de kippen bij om hun kopman te feliciteren ivoor zijn nationale titel (bvw) ?e Derde «Omloop van het Donkmeer spurten. Met één ronde voor sprong kan het zijn dat als er een nieuwe aanval komt men op punten wordt geklopt als de anderen leep spelen. Het is inderdaad heel wat rekenen in ken en daar zit het team Van de Ven nog niet bij. Presteren wordt dus voor de Zeienaar de enige uitweg. BENO haast Zaterdag 29 mei was er weer de «Omloop van het aft hi Donkmeer». Een beschermde wedstrijd voor profs die deel. reeds aan zijn derde uitgave toe is en die, omdat zaterdag In ien is e'9en land 9®®" ander® profwedstrijd werd betwist, mocht u-irtkenen op een aardig deelnemersveld. Inderdaad de «Om- loop van het Donkmeer» krijgt hoe langer hoe meer ze9' aanzien, maorj krenners had te Overmere de streekrenners verwacht met jPatrick Lerno op kop. Twee aar terug haalde Lerno hier wens de eerste Omloop linnen. Dichtbij eigen deur, in William Tackaert, Francois Van Vlierberghe, Johnny De Nul en bijvoorbeeld Jan Bo- gaert kregen nogal wat voor keurstemmen achter hun naam. Er waren ook de Colijn-sup- een echt hondeweer, klopte hij porters die nog nauwelijks twij- toen Hennie Kuiper in de felden aan de zege van hun Johnny De Nul, Frank Van Impe, de nederlander Van Veldscholt en de Australiër Hil- dred. Van Der Helst verdween om een of andere duistere re den uit de koers en het achttal dat overbleef werd even ver der vervoegd door twaalf an dere renners. Bij de aanvang van de plaatselijke ronden, rond het Donkmeer, ging Wil liam Tackaert. Rik Caethoven. Luc Collijn. Desaever. Hildred, Hans Van Wilder, Van Vlier berghe en Veldscholten rea geerden. Opnieuw acht leiders die in de kortste tijd een halve minuut voorsprong bijeen fiet sten. In de laatste vijf kilometer ging Desaever weg. Colijn en Van Wilder konden mee. Met drie gingen ze naar de streep waar Luc Colijn, eerder pro bleemloos, zijn eerste sei zoenzege binnenhaalde De derde «Omloop van het Donkmeer» kreeg meteen een nieuwe streekrenner als win naar. En de supporters van Colijn wisten dat al van bij de start. Hugo Aerts spurt. De schoonste zege uit zijn loopbaan. 1981 was voor Lerno goed. Zonder overwin ningen evenwel, maar toch 67 keer binnen de prijzen. Nu was ihet seizoen met heel wat pro blemen gestart. Een pak moei lijkheden omtrent de diverse ploegen die Robert Lauwers wel en niet zou opzetten. Uit- eindelijk kwam het toch in orde dl® deze derde "Omloop van maar Lerno lijkt nu pas op- Donkmeer» naar eon hoog renner. Luc Collijn, die na zijn uitmuntend naseizoen 1981 nu op zoek is naar de goede konditie. Fred De Bruyne, graag in eigen streek zag het hier wel zitten voor de Wette- renaar. Koersverloop En het zijn de streekrenners In Avermaat was de «kleinen» Dirk vorige zaterdag dan groots. Hij liet in de slotronde zijn vluchtmakkers in de steek met een vlijmscherpe demar rage op een enkele kilometer voor het einde. De amateurskoers werd gedo mineerd door drie lokale ren ners. In de kopgroep van vijf zaten ze met z'n drieën. De schoonbroers Walter Ongena en Ronald Van Avermaet en Dirk Heirwegh. Ze hadden de wedstrijd kleur gegeven en wezen alle achtervolgers te rug. De Hanseveldenaar heeft echter een voortreffelijke kon ditie te pakken en toonde zich in de beslissende fase zeer clever. «Degene die het eerst demarreert, heeft de meeste kans om voorop te blijven» dacht hij. De andere twee Ze ienaars zouden even de kat uit de boom kijken en het kon gebeurd zijn. Dit was ook de goede denkwijze. Zowel On gena als Van Avermaet wilden de reaktie op hun streekge noot niet op gang brengen. In eerste instantie om de kritiek van de plaatselijke wielersup- porters niet op hun hals te halen en anderzijds degene die werkte zou achteraf mis schien de tol betalen. Voor Dirk Heirwegh resultaarde dit in een eerste overwinninq als amateur en elkeen was er van overtuigd dat hij de verdiende winnaar was. Hij was de sterk ste, de meeste frisse en de durver. Drie faktoren die zijn bloemen verrechtvaardigden. De 20-jarige Hanseveldenaar is geen winnaarstype. Hij be schikt over te weinig spurt om hem bovenaan in de zege stand terug te vinden. Het was zaterdag de zesde zege uit zijn loopbaan. Bij de nieuwe lingen won hij viermaal, bij de juniores één keer en nu in zijn tweede amateursseizoen de zesde keer. Dirk Heirwegh is misschien een laatbloeier. Zijn eerste jaar als liefhebber werd hij ge remd door legerdienst. Dit sei zoen schijnt hij op volle kracht te fietsen. De konditie is voor treffelijk want vorige maandag bevestigde hij dit te Berlare met een tweede prijs. Dirk moet het hoofdzakelijk hebben van den slijtageslag. Uithou ding is zijn sterkste wapen. Hij is dit vorige winter nog gaan aanscherpen met een sneeuwkuur. Hij voelt nu dat hij zich kan mengen onder zijn beste reeksgenoten. Deze ze ge zal zijn vertrouwen met sprongen de hoogte ingejaagd hebben. Vader Oscar had de ovenwinning van zijn zoon voorspeld. «Onze Dirk rijdt goed», orakelde hij voor de start en hij had nog gelijk ook. Het waren dan ook vreugde sprongen die hij maakte toen Dirk alleen uit de laatste bocht kwam. Ook hij mocht dolgeluk kig zijn. want hij heeft een echt wielerhart. De bloemen kwa men ook hem een beetje toe. Het Zeelse overwicht was kompleet. Walter Ongena won voor Ronald Van Avermaat de spurt van de achtervolgers. BENO Dirk Heirwegh behaalde voor eigen volk een eerste zege bij de amateurs. En of de familie gelukkig was (bvw) Belsele Sportlef, de aktleve Wase wielerklub organiseert tijdens de Belseelse kermis drie wedstrijden. Voorzitter Gaston De Vijlder en zijn bestuursploeg komen met een aantrekkelijk programma voor de dag. Zij worden uiteraard bijgestaan door een groot aantal trouwe en hulpvaardige leden. nieuw in goede doen." Dat P®'1 voorden. Marcel Laurens Op zaterdag 12 juni start om 1 A14.45 uur de 27* Omloop van Belsele ofte de Ereprijs Florent kilometer 100 kregen we toch De Roos voor internationale liefhebbers. De afstand be- andere" "zegekandidaten Ie Van Der He,st- William Tac- draagt 110 km, of 10 ronden - vA/oitftr O,,,,».,,, van 11 km. Men kan inschrij- bleek uit zijn uitslagen van de was dan we' de eerste, zeer laatste weken. Lerno werd dus vroe9e aanvaller maar rond 1 verwacht. kilometer 100 kregen we toch Maar uiteraard waren er nog ne9en koplopers met Etienne andere zegekandidaten te ^an ^®r ^e'sf- William Tac- Overmere. Te veel om op te ^aert, Walter Ongena, Roger noemen maar Dirk Heirweg, Verschaeve, Hendrik De Vos, Wetterenaar Luc Collijn mocht met de bloemen zwaaien r Van het Donkmeer (jj) 1 zijn zege in de derde omloop ven en zijn rugnummer afha len in het café De Oude Zwaan bij Gaston De Vleescnouwer, Hof Van Belsele. 16.000 fr. prijzen Men vertrekt om 14.45 uur aan het huis nr 60, Belseledorp en de omloop gaat over 11 kilo meter langs Belseledorp, Kijk uit, Koutermolenstraat, Kleem- straat, Goudenleeuwstraat, Bosstraat, Marktstraat, Ossen- hoek, Nauwstraat, Hoge Bok- straat. Valk, Tuinlaan. Rozen- laan en Belseledorp. De uitbetaling heeft plaats in het café De Kroon, Belsele dorp 92 bij Trees en Tony. Op dinsdag 15 juni om 14.15 uur gaan de beroepsrenners aan de slag in de 30* Grote Prijs van het Waasland. Hiervoor zijn 71.000 fr prijzen voorzien met palm beker en talrijke premies. Inschrijven en rugnummers in het café De Handboog bij Magdalena Bordui. Kleem- straat 2. De aankomst wordt rond 17.45 uur verwacht ter hoogte van zelfbediening Vael. De uitbetaling heeft plaats in het café Breughel bij Roger Thierens-Van Bosch, Belseledorp 171. Omloop 3 x 8,5 km langs Belseledorp (Brueghel), Kou termolenstraat, Kleemstraat, Gouden Leeuw, Bosstraat, Marktstraat, Ossenhoek, Ge ntstraat, Kerkstraat en Heiak ker. Dan wordt er 9 km gere den langs de Kleemstraat, Goudenleeuwstraat, Bos straat, Marktstraat, Ossen- hoek, Nauwstraat, Hoge Bok- straat. Valk, Tuinlaan. Rozen- laan, Gavermolensstraat, Kerkstraat en Belseledorp. De dikste brok moet dan nog komen met 18 x 6 km langs Belseledorp, Rozenlaan, Bookmolenstraat, Arnhout- straat, Valk, Tuinlaan, Rozen- laan, Gavermolenstraat, Kerk straat en Belseledorp. De tota le afstand bedraagt 142,5 km. Op zaterdag 19 juni om 14.45 uur gaan de internationale lief hebbers opnieuw aan de slag in de 12* Grote Prijs Ward Meul en Petrus Lenssens. Er zijn 16.000 fr prijzen en een beker voorzien. De palm wordt geschonken door Rouwonder- neming Albert Van Dael uit Sint-Niklaas. Er worden 12 ronden van 9,5 km gereden, een totaal van 114 km. Inschrijving en rug nummers in het café De Nieu we Valk bij Van Osselaer-De Vlieger, Valk 11. Het startsein wordt gegeven aan het café De Witte Staak bij Simonne De Middelaer en de uitbetaling heeft plaats in De Nieuwe Valk. Er wordt gereden langs de Valk, Moortelhoek. Groen straat, Eikenlaan, Kleem straat, Koutermolenstraat, Bel seledorp, Rozenlaan, Book molenstraat, Arnhoutstraat en Valk. De laatste ronde vanaf Dekpriem rechtdoor langs Tuinlaan. Valk en aankomst. Gunther Van Steelandt werd winnaar bij de nieuwelingen te Impe (da) Nieuwelingen te Impe Achtentwintig deelnemers meldden zich aan de start te Impe. Hoewel de inrichtende klub «Jong en Moedig» een grotere opkomst had ver wacht. werd hier bewezen dat ook een beperkter deelne mersveld voor spektakel kan zorgen. Hoewel er van bij de start zeer nerveus werd gereden en de demarrages mekaar opvolg den, werden de eerste vijf ron den in vrijwel gesloten gelede ren afgelegd. Erpenaar Johan Janseghers brak de wedstrijd voorgoed open met een geweldige uit- V3l. Ook de achtervolging was hevig en na een solotocht van 5 kilometer werd de vluchter bij de kraag gegrepen. Toen waagden ook Van Tittelboom. Rombouts. Van Goethem en Hudenaert hun kans maar ver konden die niet weglopen. On der impuls van Francis Maer- tens werden ze vlug tot de orde geroepen. Net op het mo ment dat de vluchters gegre pen werden sloeg Rombouts keihard toe. Ledenaar Marnix Govaert leidde het achtervol gende peloton maar op veel steun moest hij niet rekenen. Van Steelandt, momenteel in supervorm, besefte dat er drin gend iets moest gebeuren en met een forse demarrage liet hij het peloton in de steek en overbrugde de afstand met de vluchter in een mum van tijd. Toen kwam ook de groep sterk opzetten. Met het snuivende peloton op de hielen begon het duo de sprint. Op Van Stee landt stond echter geen maat. Hij vertrok van ver resoluut aan de leiding en Rombouts kon hem geen moment meer bedreigen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 31