Dynamo JEUGDVOETBAL Sint-Niklaas wint eerste tornooi van Vijfhoek JEUGDVOETBAL HtM: miniemen van Sint-Gillis-Dendermonde (dm) Scholieren van Vantino's Overmere (dm) De miniemen van Klauwaerts Kemzeke (dm) De Voorpost - 4.6.1982 - 37 !5.56' De miniemen van FC Eksaarde (dm) Z.V.C. Vijfhoek mag fier gaan op haar eerste tornooi Ingericht ten voordele van de Katolieke Vereniging voor Gehandicapten «Dienst Ouderkomlté» Het was werkelijk een propaganda voor het zaalvoetbal op gebied van spel en sportiviteit. j De schiftingen verliepen zeer Wie de aanval speelt moet vlot doch spannend oppassen voor tegendoelpun- De eerste wedstrijd tussen Dy- ten en dit was hier het geval namo en R.C. Temse liet want Dynamo kon terug uitlo- reeds uitschijnen dat Temse pen tot 6-3 langs Hoogendorp zijn huid duur wou verkopen en De Moor, maar Vijfhoek tegen onze 2"* nationalen. Zij bleef de aanval spelen en kwamen zelfs op voorsprong kwam terug op 6-4 langs in de 3* min. langs R. De Moerman. Nog enkele keren Leenheer. Ei zo na konden zij brachten beide doelmannen deze voorsprong zelfs verdub- reddingen, doch het was uit beten doch kenden een beetje eindelijk goalgetter Hoogen- tegenslag bij de afwerking, de dorp die in de laatste min. de rust werd dan ook bereikt met stand op 7-4 voor Dynamo 0-1 voorsprong voor Temse. bracht. De bolwassing tijdens de rust De tweede halve finales was voor Dynamo had resultaat, zij voor Criva Hamme tegen In- begonnen met technische en ter Serlvce. Inter wilde duide- taktische hoogstaand spel uit lijk naar de finale toe. Zij start te pakken en het resultaat was ten dan ook zeer snel en trof- direkt te merken. Op de 3* min. fen een eerste maal raak op stelde G. Rooms gelijk en op de 2de min. langs J.P. De de 11* min. bracht balvirtuoos Ruyscher. Ouderdomsdeken De Moor de voorsprong op het a. Piessens bracht door zijn bord en toen Rooms de stand doelpunteninstinkt de stand op op 3-1 bracht was de wedstrijd 3-0. Criva kwam nog even te- gespeeld rug langs D'Hollander, maar in De innchters Vijfhoek namen de 21ste min. was het weer het op tegen Criva- Hamme, J.P. De Ruyscher die de stand fel verzwakt door de afwezig- 0p 4-1 bracht. Criva sloeg nog heid van enkele titularissen even terug langs D'Hollander wegens studie, kregen zij een 0p de 23ste min. maar Inter ware opdoffer, en verloren met Service verdedigde deze 0-6. Doelpuntenmakers bij Cri- stand tot het einde en werd zo va waren in de 4« en 7"* min. J. de tweede finalist. 1?°* m'n' ^aes' De wedstrijd voor de 5de en en 20*min. V. Buyten M. en in 6de plaats ging tussen Temse de 22* min. L. D Hollanders, en Fortuna. Dit was een zeer Als derde wedstrijd kregen wij goede wedstrijd van beide het eerste treffen tussen de ploegen met technisch hoog- twee Sint-Niklase klubs Inter staand peil, doch de doelpun- Servlce en Dynamo. Nauwe- tenmakers faalden bij hun af- kjks was er afgetrapt of Inter werking. Doelpunten voor kwam op voorsprong langs Temse door De Leenheer, en J.P. De Ruysscher, doch in voor Fortuna Pieters, B Lam- dezelfde min. stelde Daman brechts, en in de 22ste min. voor Dynamo gelijk. Van span- bracht P. Naudts de stand op nmg gesproken, de wedstnjd 2-4 voor Fortuna was weer open, er werd langs De wedstrijd voor de 3de en beide zijden regelmatig naar 4de plaats ging tussen Vijf- doe geschoten doch beide hoek en Criva. Dit was de doelmannen schudden enkele wedstrijd van de tegenslagen parades uit hun mouw. Op de voor beide ploegen want zo- 10* min. was het dan toch zo wel Criva als Vijfhoek werden ver, de vrijstaande J.P. Panne- meermaals gestremd door de coucke werd aangespeeld en doelpalen of doelwachters doelman F. Van Royen mocht Uiteindelijk werd deze wed- zich omdraaien. Dynamo strijd dan toch gewonnen door stond op voorsprong en verde- Vijfhoek met 3-1maar de sko- digde deze tot de laatste re had hier 7-7 of noq hoqer ™inuuL kunnen zijn. Als vierde wedstnjd stond For- Kwamen wij uiteindelijk aan de tuna Lokeren - Vijfhoek op finale tussen de twee Sint- het programma. Forluna was Niklase klubs Inter Service verzwakt door de afwezigheid kampioen in 2de Provinciale van enkele titularissen door Oost-Vlaanderen dit jaar en kwetsuur en verlof. Vijfhoek dit Dynamo, 2de nationale, en geen tweede maal een opdof- wie dacht dat het een spel van fer wilde krijgen begon direkt kat en muis ging worden kwam aanvallend te spelen. Het bedrogen uit. Het was Inter duurde evenwel tot de 10- min. Service dat de wedstrijd in de voor Vijfhoek, om op voor- eerste helft dirigeerde en het sproing te komen langs balvir- kwam zelfs op 4-0 voorspronq tuoos M. Moerman, op de 11* langs R. Piessens in de 4de min. was het weer raak na een min., A. Piessens in de 4de en prachtkombinatie tussen 10de min. en F Maes in de De scholieren van Sint-Gillis-Waas (dm) De scholieren van Wilskracht Hof stade (dm) De scholieren van SV Lokerse (dm) Moerman en De Brabander. Kansen kwamen er nog langs beide zijden, maar het duurde tot de 20* min vooraleer de eindcijfers op het bord kwa men langs De Cock. Eind stand 0-3 voor Vijfhoek. Als vijfde wedstrijd was het de beurt aan Temse tegen Inter Service. Vlug kwam Inter op voorsprong langs Vandevelde. doch in de 5* min. kwam Tem se terug langs Van Assche. Na de rust liep Inter uit, eerst langs Vandevelde en 3 min. later langs J.P. De Ruyscher, maar weer sloeg Temse terug langs P. De Cock. Maar uitein delijk was het weerom De Ruyscher die de eindstand op 2-4 bracht. Spannende en sportieve wedstrijd. De laatste schfitngswedstrijd was Criva Hamme tegen For tuna Lokeren. Fortuna wilde zich herpakken van de neder laag opgelopen tijdens de eer ste wedstrijd. Zij startten zeer vlug en hadden resultaat, want reeds op de 2* min. kwamen zij op voorsprong langs D. Per- sijn. Criva had waarschijnlijk in de eerste wedstrijd te veel ge geven want zij konden niet replikeren Doch Fortuna was vooraan niet bij de zaak om af te werken, na de rust liep For tuna wel uit tot 2-0 langs P. De Vylder doch Criva kon tegen- doelen langs J. Baert Dit was voldoende om door te stoten tot de halve finales voor Criva, doch een doelpunt te weinig voor Fortuna om naar de halve finales te gaan. Zo kwamen wij aan de eerste halve finale tussen de eerste van pool 1 Dynamo en de tweede uit pool 2 Vijfhoek. Dit werd een zeer spannende wedstrijd voor de tweede Sint- Niklase ploegen. Dynamo startte goed en kwam in de 3* min. op voorsprong langs Rooms, doch Vijfhoek repli keerde gepast langs Moerman op de 6* min Dynamo begon nog wat harder op het gaspe daal te drukken en het was tweemaal Hoogendorp die in de 9* min. raak trof. Dezelfde speler dreef de stand tot 4-1 op in de 13* min., maar Vijf hoek kwam terug tot 4-3 langs De Cock en De Brabander 7de min., maar Dynamo kwam terug in de eerste helft langs Pannecoucke en Jochmans in de 11de en 19de minuut Met deze stand gingen wij dan ook de rust in. De miniemen van SV Lokerse (dm) De snelle start van Dynamo na de rust bracht resultaat op gebruik om de stand terug te brengen op 4-5. Dynamo, ge steund door dit doelpunt, ging verwoed in het offensief en dan gebeurde het. Een ver meend handspel van een Dy- want in de 2de min. bracht De namo-speler, de bal kwam bij Moor de stand op 3-4, maar Pannecoucke die van dichtbij het was weer De Ruyscher die inknalde. Het protest van Inter de stand opdreef tot 3-5 voor kon niet baten, het werd 5-5. Inter Service in de 6de min. Van spanning gesproken! Inter Hier zwakte Inter een beetje af was een beetje aangeslagen spel te zien en er was de zeer en daarvan maakte G. Daman door dit doelpunt, G. Daman qoede leiding van de spellei- werd vrijgespeeld en deze liet ders L. Teugels, E. Comelis en de kans niet liggen om in de J.P. Van den Kerkhove. 19de min. de stand op 5-6 te brengen. Inter ging nog in een laatste slotoffensief doch doel man Van Royen hield stand en Dynamo won zo deze eerste uitgave van het eerste tomooi van Vijfhoek. De belangstelling was goed er was technisch hoogstaand Tenslotte werd de fairplay-be- ker toegekend aan R.C. Temse. Dit tornooi mag werkelijk als geslaagd beschouwd worden en moet volgende jaar zeker terug doorgaan met nog méér Wase zaalvoetbalploegen. Eddy De Wftte De damesploeg van FC Hardy werd ont\>angen op het gemeentehuis van Waasmunster naar aanleiding van hun kampioenstitel (dm) in ut Kjremoergse sportnat speelde Morgenrood en de mannen v< Hermans) ■an Maëva een vriendschappelijke wedstrijd (foto Piet miniemen van S.K. Wichelen (dm)

De Voorpost | 1982 | | pagina 37