Jubileumtornooi R.C. Raap: een overtuigend F.C. 't Beenhouwerken -iW R.C. Raap: twintig jaar jong S.V. Hardy dames: een kampioenenploeg Nieuwe ploegen bij Walivo Volgende week in dit blad: «Kommersanten» winnen derde keer Pinkstertornooi VK Veile VK Hamme laureaat Aansluiten bij Walivo: uiterlijk tot 15 juni Walivo's finales in Nieuwkerken Eerste seizoenoverwinning voor Walter De Veereman (Lokeren) 38 - 4.6.1982 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Op het liefhebbersniveau werden er tijdens het jongste Pinksterweekend weer talrijke voetba(tornooien gespeeld. Dat van R.C. Raap uit Sint-NIklaas werd daarvan één der bijzonderste. Misschien ook al omdat dit In het raam van het 20-jarig klubbestaan werd uitgebouwd. Het werd ook één van de betere tornooien van R.C. Raap. Zoals gewoonlijk met een uitstekende organisatie en de ruime belangstelling In de Passtraat te Slnt-NIklaas heeft de populariteit van deze voetbalploeg daar in die volkswijk nogmaals bevestlgsd. Het werd door een scheldsrechterstrio verdienstelijk geleld. Ook enkele gastspelers werden bij de deelnemende ploegen opgemerkt en uiteindelijk heeft F.C. 't Beenhouwer ken uit Slnt-NIklaas de Raapse feestuitgave grandioos gewonnen. Dit aantrekkelijk jubileumtor- sen leidden trouwens de Ook na de kampwisseling nooi werd daar aangesneden meeste aanvalsmaneuvers en bleet de situatie bijna ongewij- met de match Raap - Anker- op een aangeven van Alex zigd. hof. Daarin hebben de jon- Daman, schoot Tony De Be- Raap dat meestal de aan- gens van Ankerhof zich kranig leyr R.C. Raap naar winst (1- valstrom roffelde en een An- verdedigd en tijdens het eerste 0). Ondanks alle inspanningen kerhof dat nu iets meer moest kwartuur verkeek Luk Daems zouden de counters van F.C. afhaken. Toch werden deze zelfs nog een uitstekende Ankerhof slechts zelden doel- laatsten niet helemaal over- kans. Toch werd Raap de be- gevaar inhouden. Alleen Mar- speeld en vooral de verdedi- tere ploeg en vooral op het cel Beeldens kon met een ging was goed georganiseerd, technische vlak werd dat dui- schot op de paal nog het ge- Tot Frangois Van De Vondel, delijk opgemerkt. De jubilaris- vaarlijkste moment kreëren. de doelman van Ankerhof, F.C. Beenhouwerken (dw) F.C. Sparta (dw) F.C. Raap (dw) zich op een terugspeelbal van Mark Lefèvre verkeek en Fran- ky Janssens. liet die onver wachtse kans niet onbenut (2- 0). Daarmee werd de eind stand bereikt. Misschien een beetje tegen de verwachtingen in heeft 't Beenhouwerken een vrij afgetekende overwin ning behaald tegen Sparta. Desondanks verliep de wed strijd tamelijk evenwichtig en technisch werd zelfs een bij zonder hoog peil bereikt. Voor 't Beenhouwerken begon die match trouwens in ideale om standigheden: reeds kort na de aanvang skoorde Erik Baert het eerste doelpunt (0- 1). Een boeiende strijd werd nadien geleverd en ongeveer een halfuur bleef die 0-1 stand behouden. Toen kon André Van Havermaet van 't Been houwerken ook met bijval af drukken en daarmee werd de voorsprong verdubbeld (0-2). Vooral Luk Vereecken en Mark Van Boxelaere. twee gastspelers van 't Beenhou werken, maakten het de ver dediging van Sparta moeilijk. Zodanig zelfs dat de stand nog verder werd opgedreven en José De Clercq, werd toen op de schutterslijst bijgeschreven (0-3). Na de pauze trachtte Sparta de bakens enigszins te verzetten. Aanvankelijk scheen dit te lukken en met een strafschop werd langs Franky De Bock gemilderd (1- 3). Verder geraakten de Spar tanen niet, want Jef Van Pouc- ke, de gelegenheidsdoelman van 't Beenhouwerken, verij delde tot tweemaal toe een nieuwe treffer. De afwerking, stond bij de rivalen nochtans op een beter peil. Bij aanvang van het laatste kwartier doelde Erik Baert voor de vleesbewer kers nogmaals (1-4). Ook Luk Vereecken skoorde nog en zo werd Sparta, dat met Paul Heirbaut ook nog tweemaal de deklat raakte, eigenlijk een beetje te zwaar afgestraft (1- 5). In de troosting hebben de Spartanen de rollen enigszins kunnen omkeren. Toen werd een tamelijk verzwakt Anker hof gewogen en te licht be vonden In een eenrichtings- wedstrijd konden die slechts hun moed en een voorbeeldi ge sportiviteit in de weeg schaal werpen. Te weinig ech ter om een overheersend Sparta te kunnen stuiten. De- ze ploeg skoorde langs Jean- Pierre Pannecoucke al na een vijftal minuten (0-1) Nadien stond Gaby Van Leugenhage achter het kanon (0-2). Daarna kon Ankerhof, waarbij Herman Van Gaevere, Marcel Beel dens en Willy Temmerman nog als de meest verdienstelij ke spelers werden be schouwd, stand houden. Maar een own-goal kort vóór rust bracht enige verandering in (0- 3). Bij de hervatting probeerde Ankerhof de zaken te forceren. Enkele schaarse doelkansen werden daarbij afgedwongen. Nochtans kon daarvan geen enkele verzilverd worden. Door Sparta echter wel en Ga by Van Leugenhage skoorde omstreeks het uur (0-4). Dat goede voorbeeld zou trou wens door Franky De Bock gevolgd worden (0-5). De laat ste tien minuten kreeg Anker hof het dan weer bijzonder hard te verduren en Mark Eve- raert, bestelde er toen ook nog eentje (0-6). Kort voor het affluiten zorgde Franky De Bock voor de eind stand (0-7). De finale tussen Raap en 't Beenhouwerken werd vooral tijdens de eerste helft een boeiende strijd. De jubilarissen waren toen enigszins de bete re en eigenlijk hadden die ook de meeste doelkansen. Door Franky werd daarvan eentje benut en meteen kon Raap juichen (1-0). Nochtans stak het meeste doelgevaar nog in de counters van 't Beenhou werken. Die ploeg werd tijdens het derde kwartier méér opge merkt en de aantrekkelijkheid van deze finale werd daardoor verhoogd. Toch bleef Raap in die periode overeind en met de minieme voorsprong in het voordeel van de jubilarissen werd er ook gedraaid. Boeiend werd daarna ook het vervolg en op strafschop langs Alain Baluwé stelde 't Beenhouwer ken gelijk (1-1). Door een doelpunt van een zeer verdienstelijke Jean-Paul De Smet werden de bordjes in het voordeel van 't Beenhou werken verhangen (1-2). Deze ploeg veroverde bijna onge merkt het middenveld en de weerstand van Raap brokkel de langzaam af. Ook de fysiek liet het daarbij afweten en met een goal van Staf Waterschoot nam 't Beenhouwerken een ernstige optie op de overwin ning. Duidelijk werd dat alles zins als Luk Vereecken op zijn beurt een doelpunt lukte (1-3). Met Jean-Paul De Smet, Flor Van Den Hende en José De Clercq als de beteren liet F.C 't Beenhouwerken niets meer aan het toeval over en om een degelijke vuist te maken ont brak bij Raap de nodige stootkracht. Kort vóóér het ein de doelde Eddy De Wilde van 't Beenhouwerken ook. en daarmee was het sportieve gedeelte van dit uitstekend ju bileumtornooi bekeken (1-5). Uitslagen Schiftingswedstrijden R.C. Raap - F.C. Ankerhof 2-0 F.C.R. Sparta - F.C. 't Been houwerken 1-5 De drie stichters van F.C. Raap (dw) F. C. 't Ankerhof (dw) Herten Aas te 16.00 u. F.C. Old United R.C. Raap op zondag 6 juni te 14.30 u. troosting te 16.00 u. finale te 18.30 u. trofeeënuitreiking, Roger Van Laere Beste speler van het tornooi Luk Daems (F.C. Ankerhof) Veteranentornool R.C. Raap (in de Passtraat te Sint-Ni- klaas) op zaterdag 5 juni te 14.30 uur V.K.W. 70 - F.C Troosting F.C. Ankerhof - F.C.R. Sparta 0-7 Finale R.C. Raap - F.C. 't Beenhou werken 1-5 F.C. Kommersanten van Sint- Niklaas heeft opnieuw haar faam als tornooiploeg alle eer aangedaan. Beter dan welke ploeg ook blijft zij het geheim kennen van de kombinatie tus sen technisch goed voetbal en een volledige maar steeds sportieve inzet. Tijdens het Pinkstertornooi van VK Veile hebben de thuisploeg, in de schiftingen en FC Van Hoec- ke, in de finale, dit opnieuw moeten ervaren. VK Veile kreeg 's zaterdags, mede dank zij een own-goal al vlug de kous over de kop. Na een 1 -4 ruststand speelden de Kommersanten heel wat be houdender en rekenden ze, met sukses trouwens, op en kele counters. Einduitslag 2-6. Voorafgaandelijk had een enigszins versterkt Van Hoec- ke verrassend de maat geno men van FC Wijnveld (4-1). De troosting tussen VK Veile en Wijnveld was een doelpun- tenrijk spektakel. Door een nogal ongelukkig opgestelde thuisverdediging kon Wijnveld al vlug uitlopen tot 0-3. Geluk kig schoot Etienne Audenaert rond het half uur eens flink uit zijn sloffen. Op amper een vijf tal minuten zorgde hij in zijn eentje voor 3-3! Na de rust kon Wijnveld nog wel even terug voorsprong ne men maar met twee fraaie doelpunten van Luc Cathoir kon VK Veile toch derde plaats behalen. Einduitslag 5-4. De finale kende eveneens een spannend verloop en werd in feite beslist door Paul Joris, de aartsgevaarlijke spits van de Kommersanten. Hij wist de ge boden kansen te benutten en zijn verdediging, met doelman Roger Van Den Hende in ve dette, konden Van Hoecke het skoren beletten. De jongens van Theo Verschueren had den verschillende keren de ge lijkmaker in hun bereik maar fh Wal I tfiapc misten toch duidelijk een gaMSind de afwerker. Een tiental minijWang ten voor tijd gaf Paul Joris hm nt de genadeslag. Met een 24meerd< eindstand wonnen de poulainswrdt van coach Leon Spelemarjvan he dan ook voor de derde opeetf"1 rooi volgende keer dit organisator doo risch opnieuw zeer geslaagdLaurea tornooi. Aandeel in dit sukses had bi uwp slist ook het scheidsrechters trio Etienne Comelis, Robe De Rechter en Luc Van Lom bergen. KKSFB Voorzitter Camiel De Soete van de supportersentente feliciteerde de nieuwe Miss Sporting (dm) Op de laatste donderdag van mei werd bij Walivo voor de nieuwe ploegen verzamelen geblazen Een eerste kon- taktvergadering dus en een negental klubs hebben aan die uitnodiging gevolg gegeven F.C. Alucona (Sint-Niklaas), F.C. De Zwervers (Stekene), F.C. Nieuw Marokko (Smt-Niklaas), F.C. Wood Stock (Nieuwkerken), F.C. Wazoovrienden (Sint-Niklaas), F.C Gastarbeiders (Sint-Niklaas), F.C. Centrumvrienden (Bel- sele), F.C. El Aiyoune (Sint-Niklaas) en waarschijnlijk de drie teams van F.C. Wijnveld uit Sinaai behoren straks tot de debutanten bij Walivo. Bij dit Waas voetbalverbond kan nog steeds aangesloten worden tot uiterlijk 15 juni. Informatie kan verkregen worden bij Julien Cap, Gouden regenlaan 72 te Sint-Niklaas. Tel 031-76.71 79 R.V.L. VK Hamme, een liefheb- bersklub die groeit en bloeit aan het Kruis op de Moer- heide, beleeft momenteel grootse dagen omdat ze kam pioen werd in de eerste klasse B van de KKSFB-kompetitie. De strijd om algemeen kam pioen te worden in eerste klas se werd nipt verloren tegen Kerst met 1-0. Belangrijk voor VK Hamme is dat het volgend jaar in de overgangsklasse zal spelen, een uniek feit in haar geschiedenis. Voor iemand die de klub van dichtbij volgt is deze titel geen verrassing. Vong jaar reeds won VK een titel bij Walivo, de overgang naar de KKSFB maakte er een algemeen favo riet van. Tijdens het verloop van de kompetitie stond VK Hamme steeds in de eerste drie gerangschikt. De beslis sing viel in de voorlaatste wed strijd: Heizijde werd met 0-1 geklopt en VK was kampioen. De ploeg: C Willaert, Benny Van Goethem, Etienne Eeckhoudt, Freddy Persiau. Hans D'Hollander, H. Van Den Broeck, Ed. Samijn, Herman Michiel. René Cool, Marc Van Brussel, Guy De Pauw. Marc Van Cauteren, Mark De Wilde. René Criel. Jaak Bauwens, Eddy Van Goethem, Herman Peelman en Benny Ouastien. Francois Braecke is de trainer. Onder leiding van voorzitt| Henri Geerinck heeft del ploeg zich ontpopt tot een sl»j| vig gestruktureerd geheel n één damesploeg en c' jeugdelftallen. VK Hamme heeft zowat 1 aangesloten spelers, waarv, de helft jeugd Deze goede jeugdpolitiek b gint nu al vruchten af te v pen want in het faniontea spelen acht spelers van eigi kweek Toch gaan nog goede jonge krachten naar di B.V.B. spelen De kampioenen zullen binrn kort op het Hamse gem tehuis gehuldigd worden. WIELRENNEN 'l Font *erd e Dieric) Amateurs te Berlare Deze jury maakte een keuze tussen vele kandidaten om uiteindelijk Kathleen i Theemsche als Miss Sporting aan te duiden (dm) Straks worden Walivo's kom petities 1981-1982 met een kampioenenbal definitief afge sloten Dan staan de nieuwe kampioenschappen al voor de deur en door Walivo's verant woordelijken worden die thans al degelijk voorbereid. Zowat de sleutel van het sukses overigens en voor de geïnte resseerde ploegen wordt een tijdige aansluiting dan noodza kelijk Uiterlijk kon dat tot 15 juni en in dat verband kunnen alle inlichtingen bekomen wor den bij Julien Cap, Goudenre genlaan 72 te Sint-Niklaas tel 031-76.71.79. R.V.L. Door het feit dat SK Hubo vorige zaterdag verloor tegen FC Drie Linden (2-4). wordt deze laatste ploeg meteen de nog ontbrekende schakel voor de finales van Het Nieuws blad Deze worden zondag 6 juni in de Meesterstraat te Nieuwkerken gespeeld en daar wordt het volgende pro gramma aangekondigd te 14 uur SV Hardy Dames-FC Zillebeek Girls, Leo De Puys- seleyr, Willy Herreweg, Etien ne Steeman. te 15u30 FC Cup-FC Drie Lin den, Willy Roosenboom. Ge rard Van Hoornyck en Gery Vercauteren. Pinkstermaandag. Een verzengende hitte die elke lust tot inspanning wegneemt. Die de belangstelling reduceert tot drank en ijsroom. En toch nog 42 amateurs aan de start te Berlare. Nog maar eens te Berlare waar eerder op het seizoen het Waaltje Dernies en de Nederlander Akkerman met de bloemen wegliepen. Nu deden de streekrenners het veel beter. De overwinning bleef zelfs binnen het Waasland. De eerste bekommernis voor de dappere amateurs was het bekomen van voldoende vocht en gedurende het eerste wed strijduur was er dan ook weinig andere strijd te merken. Na zestig kilometer koers, dus voorbij halfweg, kregen we de eerste ernstige ontsnapping. Het zou meteen ook de goede worden. Zes renners kwamen vooraan. Dirk Heirweg, Marcel Serlennens, Isidoor Van San, Walter De Veereman, Wie- landt en Veyt Veyt kreeg het snel te moeilijk terwijl Van San, vorig jaar hier nog knap winnaar en Wielandt door val achterop geraakten Wielandt verdween uit de koers maar Van San kon nog aanhaken bij Dirk Claus en Willy De Backer die hard zwoegden maar tenslotte toch niet meer tot bij de drie over gebleven leiders komen. De Veereman. Heirweg Serleppens bleven vooruit moesten voor de zege sptf ten Walter De Veereman wtf knap. Het werd voor de Loké renaar meteen een eerste s» zoenzege. De bloemen ging# naar mevrouw Veereman twee dagen voordien Walter i vader had gemaakt. Het geW kon duidelijk niet op. Hf zweet trouwens ook niet. H4 Biei en

De Voorpost | 1982 | | pagina 38