Tijdens de open-deur-dagen 5 en 6 juni in onze show-room AUTO BTW P%? Dendermonde krijgt Stedelijke Marktkommissie saafcSSS» ACW Temse heeft programma klaar voor gemeenteraadsverkiezingen Heet, heet, heet! Cirkus Bassie Adriaan in Beveren, Stekene en Sint-Nikiaas DAIHATSU durft't anderstedoen. 40 - 4.6.1982 - De Voorpost Het algemeen Christelijk Werkersverbond (ACW) van Temse heeft gedurende verscheidene bijeenkomsten het programma voor het toekomstig beleid besproken. Bij deze gesprekken was er een aktieve medewerking van vertegenwoordigers uit de deelgemeenten Temse. Tielro- de. Steendorp en Elversele. en van de vertegenwoordigers van de samenstellende takken van het ACW, zoals ACV. mutualiteit, KAY, KWB en Bond van Gepensioneerden. Uit de grote lijst van verwach tingen ten aanzien van het nieuwe beleid werden dertig punten gehaald, waaraan het ACW een bijzondere en prio ritaire belangstelling hecht. Tien van deze punten zijn van algemene aard; de twintig overige zijn konkrete opdrach ten voor het nieuwe gemeente bestuur. We overlopen de derig punten in vogelvlucht. 1. Gezinsvriendelijk ge meentebeleid (gezin kern samenleving) 2. Sociaal bewogen gemeen tebeleid (bescherming van de sociaal zwakkeren; welzijn is belangrijker dan welvaart). 3. Dienstverlenend gemeen tebeleid (uitbouwen dienstver lening). 4. Tewerkstellingsgericht ge meentebeleid (bevorderen te werkstelling). 5. Verkeersveilige gemeente (bescherming voetganger en fietser prioritair) 6. Sociale huisvesting (uit breiding sociale woningen naargelang van de behoefte) 7. Dorpskernvernieuwing 8. Milieubewust beleid 9. Kleinschalig - financiële zaken (financieel sober; voor rang aan kleinschalige pro- jekten) 10. Inspraak - participatie (bijdragen tot aktieve mede werking van advies- en in spraakorganen). Konkrete opdrachten 11. Huisvesting (1): de Bouw maatschappij moet met mede werking van het gemeentebe stuur er voortdurend voor zor gen dat er een aanbod van sociale woningen ter beschik king is voor de gezinnen met bescheiden inkomens. 12. Huisvesting (2): Het ge meentebestuur moet de ge- rrfcentelijke saneringspremie optrekken, zodat dit bedrag een effektief resultaat geeft voor de sanering van de oude re woningen. Op deze wijze kunnen gezinnen met een be scheiden inkomen een woning verwerven en verbouwen. 13. Openbare werken (1): de gemeente moet ombudsdienst voor kleine karweien inrich ten. Een dienst waarbij men terecht kan voor allerlei vra gen en klachten voor herstel lingen aan wegdek, grachten, verlichting, voetpaden, enz. en waarbij de bewoner op de hoogte wordt gehouden van de stand van zaken van de oplos sing die eraan gegeven wordt. 14. Openbare werken (2): Dorpskernvernieuwingspro- jekten moeten gerealiseerd worden Daarbij worden Steendorp - Gelaagstraat. El versele - Hof ter Elstlaan. Tiel- rode - kerkplein. Temse - 't Foort en Kaai ais bijzonderste aangeduid. 15. Verkeersveiligheid (I): het gemeentebestuur moet een vijfjarenplan opstellen voor de aanleg en het onderhoud van voet- en fietspaden in de ge meente 16. Verkeersveiligheid (2): de gemeentelijke verkeerskom- missie moet op een representa tieve wijze samengesteld wor den. op vaste tijdstippen ver gaderen en haar verslagen openbaar maken. 17. Leefmilieu (1): een aantal gemeentelijke maatregelen moeten genomen worden om het woonmilieu en het natuur lijk en landelijk gebied effek tief te beschermen. Hierbij wordt gedacht aan een ge meentelijk reglement op het lawaai, de heraanplanting van kanada's. het onderhoud van de kerkwegels. de sluikstortin- gen, enz. 18. Leefmilieu (2): de gemeen te moet alles in het werk stel len om een stort voor indus trieel afval in de gewezen klei- putten in Tielrode te ver mijden. 19. Kultureel, sport- en jeugd beleid: het gemeentebestuur moet primordiaal er voor zor gen dat er infrastruktuur ter beschikking is voor de aktivi- teiten van het verenigingsle ven. Konkreet uit de nood zich aan ontmoetingsruimte en zijn volgende projekten noodzake lijk: huis De Kimpe in Elverse le. vergaderruimte in de sporthal te Tielrode. bouw van een sportschuur in Steendorp en Veile, en het kultureel cen trum te Temse. 20. Kultureel beleid (1): in de gemeentelijke ondersteuning van het verenigingsleven moei een verschuiving plaatsvinden van het louter financiële naar materiële dienstverlening. 21. Kultureel beleid (2): het kultureel beleid van de ge meente en de werking van het organisatieleven kan gestimu leerd. begeleid en geholpen worden door een be roepskracht te belasten met deze opdracht. 22. Jeugdbeleid: de jeugd zal. gezien de huidige situatie van jeugdwerkloosheid, jeugdkri- minaliteit en alle daarbij ho rende problemen een bijzon dere aandacht krijgen. Hierbij wordt gedacht aan: infrastruk tuur (speelpleinen, lokalen), jeugdorganisatieleven, onder wijs. integratie in sportief le ven enz. 23. Welzijnsbeleid (1): de uit breiding van de V-dienst in het kader van ziekenhuis De Peli kaan is noodzakelijk 24. Welzijnsbeleid (2): te Steendorp moet het rusthuis behouden blijven en indien mogelijk uitgebreid. 25. Tewerkstelling (1): voor het personeel dat de gemeente tewerkstelt moet men meteen alle kumuls afschaffen, alle overuren vermijden en even tueel kompenseren door verlet en de part-time dienstmoge- lijkheid uitbreiden. 26. Tewerkstelling (2): de te werkstelling op het gemeen telijk grondgebied in de privé- sektor moet gestimuleerd wor den via een reeks maatregelen die dc investeringsmogelijkhe den in Temse bekend en aan trekkelijk maken. 27. Sociale zaken (1): de huidi ge gemeentelijke tussenkom sten (water, geboortepremie) moeten omgebouwd worden tot blijvende jaarlijks weerke rende tussenkomsten, even tueel materiele, die terecht ko men bij de gezinnen met be scheiden inkomens. 28. Sociale zaken (2): de ge meente moet de privé-dienst- verlening blijvend financieel steunen, zodat zij hun noodza kelijke opdracht tot een goed einde kunnen brengen. 29. Dienstverlening: de ge meentelijke dienstverlening moet zich verder specialiseren en zich aanpassen aan de per soonlijke situatie van de dienstv ragende, d.w.z. aan huis komen voor bewoners met verplaatsingsmoeilijkhe den. .decentralisatie bij fre- kwente raadpleging, persoon lijke ontvangst in delikate ge vallen. 30. Inspraak en participatie: de bevolking moet o.a. via ad viesraden en inspraakorganen de kans krijgen om enerzijds informatie te ontvangen en an derzijds hun mening kenbaar te maken Deze organen moe ten werkingskansen krijgen en kunnen van kortlopende duur zijn. Hel ACW wil dit programma reali seren mèt de CVP. overorganisatie. Ofschoon ook deze raad een nuttig element kan vormen in het beleid, is het toch niet ten. Hij hield een pleidooi om het aantal adviesraden tot het strikt noodzakelijke te beperken. Het principe hoe meer raden, hoe meer Dendermonde krijgt een speciale stedelijke marktkommissie. Op het eerste gezicht lykt dat een nieuwigheid, maar schepen Wiemeersch vertelde tijdens de jongste gemeenteraad dat het hier in feite alleen maar gaat om een uitbreiding van een reeds bestaande en vry eenzijdige kommissie. Hij zei dat als reaktie op een tussenkomst van Norbert De Batselier, SP-volksvertegen- woordiger, die een waarschuwende vinger opstak tegen de tendens tot overorganisatie. Teveel kommissies is ook weer niet bevorderlijk te noemen, zo verklaarde hy. Dat, samen met de twee punten die VU-raadslid Herman Burghgrave aan de agenda toevoegde, vormden zowat de voornaamste diskussiepunten van een raadszitting die zeer snel ten einde liep. Voor sommigen nog een ideale gelegenheid om de tweede helft van de voetbalwedstrijd Denemarken-België ergens te gaan bekijken, voor anderen de kans om een partijbyeenkomst te houden met het oog op het samenstellen van de lyst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Haast unaniem de levering en plaatsing van recht afstevent op een De vergadering werd tra- een noodstroomaggregaat ditioneel ingezet. De reke- m het nieuwe administra- ning van de kerkfabriek hef centrum betreft, ont- Onze-Lieve-Vrouw Ten hield de SP zich. Eensge- Briel werd goedgekeurd en zindheid was men dan weer noodzakelijk om een speci- de toelage verleend aan het over de aanleg van kleed- fieke marktraad op te rich- «Werk der Volkstuinen» kamers in het sportkom- werd op een andere wijze Plex van Baasrode, evenals verdeeld. Nu krijgt iedere over de verkoop van grond afdeling 4.227 fr. daar waar in de Kapellestraat. er vroeger kleine verschil- Evenmin was er enig be ien bestonden. Ook de le- zwaar wat betrof de wijzi- demokratie gaat niet altijd ningen werden gestemd, al g>ng van het statuut van de op. Tenslotte stelde hij was de oppositie het daar Stedelijke Kultureie Raad. voor om in gezamenlijk niet roerend mee eens. On- Dan kwam de oprichting overleg te bepalen welke der de hoofding «over- van de Stedelijke Markt- raden de stad Dendermon- heidsopdrachten» werden kommissie. Schepen Wie- de echt van dienst kunnen dit keer de aankoop van meersch legde een regie- zijn en om zich daartoe dan een hobo voor de muzieka- ment en de statuten van ook te beperken. De SP kademie en van een 4-ladi- deze kommissie ter goed- zou zich in elk geval ont- ge hangmappen kast voor keuring voor. houden bij de stemming, de onthaalmoederdienst. In deze stedelijke markt- Schepen Wiemeersch zei de levering van de materia- kommissie zullen zetelen: dat het in feite alleen maar len voor de plaatsing van een afgevaardigde van het ging om het officialiseren een brandstofinstallatie college' van burgemeester yan een voor voertuigen aan het en schepenen (de schepen nieuw administratief een- van middenstand), een af trum gestemd. Ook de ver- gevaardigde van de politie- vertegenwoordigers van de schillende rooiplannen kommissaris (de marktlei- marktkramers. Nu heeft stonden aan de agenda, der), die meteen het ambt Het ging hier om princieps- van sekretaris zal vervul- beslissingen waaraan ieder- 'en- ^wee afgevaardigden werd de Stedelijke Markt- £gp zijn goedkeuring van de Nationale Vrije kommissie dan ook ge- hechtte Het zijn de rooi- Marktkramersvereniging. stemd. plannen voor de Jef twee afgevaardigden van 11 juliviering Scheirsstraat en de Oude de Wase Marktkramersver- £r stonden ook nog twee Heirbaan te Oudegem. de eniging, een afgevaardigde vragen van VU-raadslid Hekkestraat. de Hekken- van de Belgische Demon- Burghgrave aan de agenda, hoek. de Bakkerstraat te streerdersyereniging. een maar vooraleer deze zijn Grembergen. Ook werd afgevaardigde van de Ster- eerste vraag kon stellen, een princiepsbeslissing ge- aktie Dendermonde en een ontrolde burgemeester nomen wat betreft de drin- afgevaardigde van de ^ende elektrische vernieu- Kerstboomaktie Dender- wing in de tekenakademie monde. De marktkommis- n de daarmee gepaard sie ^a\ om de zes jaar wor- •aande beveiligingswer- den vernieuwd en dat zal -en. Een volgend punt be- gebeuren in de loop van de rof de KMO-zone van het maand volgend op de in- ndustrieterrein Hoogveld, stallatie van de nieuwe ge vaar men wegenis en riole- meenteraad. De kommissie ing gaat aanleggen. Ook benoemt een voorzitter en nier was geen enkel be- een ondervoorzitter, maar rwaar. De raming van wanneer de vertegenwoor- Je werken bedraagt diger van het college van 5 397.200 fr. Wat de elek- burgemeester en schepe- trische installatie van de nen °P de vergadering aan- basisschool van Grember- weztg is. is deze ambtshalve gen betrof, daar onthield voorzitter en heeft hij ook de SP zich bij de stemming. stemrecht Voor een geldi- Dat is voor deze partij een ge vergadenng moet min- traditionele houding. Zo stens de helft van de leden verklaarde fraktieleider De aa°wezig zijn. Dat zijn zo- Batselier dat zijn partij het wat e belangrijkste pun- nooit eens is geweest met ,en. u,t het stat"ut en het de inplanting van deze eglenient van deze Stede- school die veel te veel kost. Merktkommissie dje Het punt dat ter sprake als bedoeling heeft een kwam betrof dit keer de aa"tal m°gei'jke geschillen elektrische installatie van onderling op te lossen. SP- een hydraulische personen- volksvertegenwoordiger lift. Hiermee is een bedrag Pe Batselier kwam hier van 8.706.450 fr. gemoeid. heel even tussenbeide. Hij vroeg zich met recht en Ook wat de stemming over reden af of men niet regel- bestaand iets. Vroeger bestond deze kommissie alleen maar uit men deze gewoon uitge breid. Met deze toelichting Cool een affiche waarop het programma van de 11 juliviering was aange kondigd. «Voila, hier is de affiche als antwoord op uw vraag en ik kan er ook nog aan toevoegen dat we voor De Capsa Tombola heeft zijn doel bereikt. De bouwwerken voorzien in de Koningin Fabio- la Dorpen kunnen doorgaan en het einde van de werken is voorzien voor 1983. Miljoenen hebben aan deze aktie deelge nomen en een aantal onder hen hadden het geluk een prijs te winnen. Veerle van Wilder uit Dender- windeke-Ninove heeft een aanmoedigingspremie ten be drage van 15.000 fr ontvangen. Zij won de prijs uitgeschreven voor Kunstambachten en voor behouden aan edelsmeedwerk. kunstsmeedwerk en email door de Bestendige Deputatie van de Provincieraad van Oost-Vlaanderen een spreker hebben ge zorgd. We hadden eerst aan Louis Van Geyt ge dacht, maar uiteindelijk hebben we ons gehouden aan minister Lenssens,» zo zei de burgemeester Burghgrave vond het op zijn minst eigenaardig dat hij zijn vraag niet mocht stellen. Maar goed, hij was verheugd over het feit dat er dit keer ook aan 11 juli gedacht was. Zijn vraag was inderdaad of men de uitbreiding van de viering niet kon overwegen. Men heeft zich gehouden aan hetzelfde programma van de voorgaande jaren en er alleen een spreker aan toe gevoegd, aldus Burghgra ve, die eraan twijfelde of minister Lenssens wel een toespraak zou houden die paste in de betekenis van het 11 julifeest. Het leek hem een gemakkelijkheids oplossing. Over de affiche zei De Batselier dat het wel op een dodenviering leek. Hij pleitte voor een meer geeigend feest. In feite zou men zowel aan 11 als aan 21 juli meer aandacht moe ten schenken, zo meende hij. Daarop liet burgemees ter Cool ook de 21 juli- affiche zien, met een keuri ge trikolore band errond. Een tweede vraag van Burghgrave werd ook al beantwoord door de burge meester vooraleer de inter- pellant zich nader kon ver klaren. Wat de propaganda voor de gemeenteraadsver kiezingen betreft, heb je maar te kijken naar het politiereglement, aldus de burgemeester. Jamaar, zei Burghgrave, er loopt een en ander mank. Iedereen is het er inderdaad over eens dat men gebruik moet maken van de officiële borden. Maar van die borden zijn er heel wat verdwenen. Hij vroeg dan ook om - reke ning houdend met het aan tal partijen die konden op komen - een aantal borden te willen bijplaatsen. Bo vendien wilde Burghgrave niets meer weten van mis baksels van autokaravanen zoals er die zes jaar geleden Wat zijn Bassie en Adriaan van elkaar? Neven, vader en zoon, of broers? Hoeveel langspeelplaten hebben Bassie en Adriaan gemaakt: zes, acht of tien? Deze en andere vragen moet je beantwoorden en dan maak je kans op een gratis toegangsbewijs voor het cirkus. Heet je Bas. Bassie. Bastiaan, Adriaan, Adrie of Adriana? Dan krijg je aan de cirkuskassa een vrij kaartje mits je een geldig legitimatiebewijs voorlegt én je ofwel jonger bent dan 12 of ouder dan 65 jaar. Het cirkus Bassie Adriaan is weer in 't land. Met een show van wel twee uur. Akrobaten in de lucht en in pyramidevorm (De Rectons, Miss Brigitta en De Samara Troupe), vijf apen (De Streicher Familie), de Ray Donday Trampoline Act (om je krom te lachen), ijsberen en bruine beren (Edda en Kcmal en zo), elf Berberleeuwen o.l.v. Tom Dieck jr. en The White Devils, dat zijn drie mannen en drie vrouwen die op de hoogdraad komen kunststukjes uithalen. In mei was het vermaarde Nederlandse cirkus te gast in het Antwerpse en de Kempen, Limburg ook, begin juni wordt of werd naar het Brabantse getrokken en zo weer via Limburg naar Antwerpen, einde juni komen de kindervrienden naar het Land van Waas. Noteren; Beveren (oude kerkhof) op woensdag 23 juni om 13 u. en 16.15 u. Voorverkoop op 21 en 22 juni op de markt (van 10.30 u. tot 17 u.). Stekene (markt) op donderdag 24 juni om 17 u. Voorverkoop op de markt op 23 juni (van 10.30 u. tot 17 u.). Sint-Niklaas (Grote Markt) op vrijdag 25 juni om 17 u.. zaterdag 26 juni om 13 u. en 16.15 u. en zondag 27 juni om 13 u. en 16.15 u. Voorverkoop op 24 juni op de markt van 10.30 u. tot 17 u. De vroege aanvangsuren hebben te maken met de wereldkampioenschappen voetbal. De toegangsprijzen bedragen 200 tot 500 frank. waren geweest. Volksver tegenwoordiger Verberck- moes (PW) zei dat de stadsborden niet voldoende zullen zijn en dat men toch moet toelaten om op privé- borden te afficheren en Norbert De Batselier her innerde de raad eraan dat hij ooit een gemeentelijk besluit ter zake had voorge steld dat door de raad voor een groot deel was aan vaard. «Het moet gedaan zijn met de totempalen en met de autokaravanen,» zei hij. Tenslotte was er nog Yvan Verleyen die wenste te weten of men zich zou houden aan de afspraak die ligt vervat in het reglement dat op 18 december 1978 werd gestemd. Het laatste woord was aan schepen Wiemeersch die bij hoog dringendheid nog een punt aan de dagorde wenste toe te voegen. Het ging over een eksamen voor de plaats van leraar grafiek aan de akademie voor schone kun sten. Weersverwachting Tot en met dinsdag blijft het warme zomerweer aanhouden. Het hogedrukgebied boven Midden- Europa handhaaft zich. Hierdoor blijft de aanvoer van zuidelijke lucht gewaarborgd. Wel kunnen onweersbuien die zich boven de Vogezen ontwik kelen af en toe tot ons land doordringen. Het ziet er naar uit dat na het weekend die onweersaktiviteit wat zal toenemen. Tot en met dinsdag geeft ons dat volgende weersverwachting: zonnig en warm met middagtemperaturen van 25° tot 30° en zelfs hoger. Vooral in de late namiddag, avond of nacht, kans op onweer. Weinig wind, hoogstens 3 beaufort, meestal uit Zuidoost tot zuid. Hoewel het nog wat voorbarig is. ziet het er toch naar uit dat midden volgende week een einde zal komen aan deze warmteperiode. Het zou dan wisselvallig en veel frisser worden. (edm) Bij Daihatsu lijkt het er i i toch veel op. de maand i kom kijken '^tunaaronstoeenyom^^ naar 17% hikt i i.fpn truc die ijovendien Voor de Charade, luxueuze gewswagea GARAGE P. CLAES p.v.b.a. Industrieveld Hoogeveld 61, DENDERMONDE - tel. 21.85.40 Igv laai eb» Pwt *ere|

De Voorpost | 1982 | | pagina 40