«Volhardend optreden inzake ruilverkaveling», zegt Ferdinand De Bondt S 0 46" Sibrafee te Dendermonde Handelsfoor en braderij op zonnig weekend Boeren uit het Waasland bijeen Van klachtofoon tot vragenpakket: een Wespesteek Reinaert herrijst in Rupelmonde Sint-Niklase RMS-ers in Colmar Op een drafje in de snikhete zon Vriendenkring Oud-Parakommando's Dendermonde was present Erembodegem neemt weldra afscheid van Pastoor F. De Pelecijn Parochiepastoors van Erembodegem-Centrum door de eeuwen heen 8 - 4.6.1982 - De Voorpost Inzake de ruilverkaveling georganiseerde landbouw dient afgewerkt wat van start het beleid kan toenemen, ging. Speciale aandacht moet ook besteed worden aan de (permanente) vorming van de bedrijfsleiders en de wettelijke regeling van de bedrijfszeker heid. Tot slot deed de nationa le voorzitter nog een oproep tot samenwerking van produ centen en konsumenten, van noord tot zuid, oost en west op Voor de toekomst verwees spreker naar enkele hoofdpun ten, die de e.k. jaren de aan dacht zullen vergen van de landbouwgekozenen. waarbij hij o.m. de resoluties van de landbouwwerkgroepen dien aangaande aanstipte. Zo is de ruimtelijke politiek van essentieel belang, zowel Overal is een degelijke ver- voor de huidige als de toe standhouding noodzakelijk, komstige boeren. Dergelijke Woensdagavond 26 mei jl. ging in de stadsschouwburg Boerenbondvoorzitter Jan doen aan de uitvoerslag (men van Sint-Niklaas de stilaan traditioneel geworden vergade- Hinnekens pikte onmiddellijk denke b.v. maar aan de afzet- ring door van het arrondissementsverbond der bedrijfsgil- in °P de ak,uaÜ5i!.- ka!"«> varkens in Frank- den Agra- en Groene Kringen van het Land van Waas. naar de '«ente EEG-pn,saan- - b- - - r passingen en benadrukte de Een 200-tal boeren (wel iets minder dan verwacht) naast rijk en West-Duitsland). Eindelijk wordt gere- belangrijke rol van Leo Tinde- geerd. aldus spreker. We moe ten eerst verdienen en dan pas verdelen. De tering moet op nieuw naar de nering worden diverse prominenten (w.o. député De Cuyper, provincie- mans~aïs voorzitter van raadslid Meerschaert-De Meyer, de direkteurs van de EEG-ministerraad. Het resul- landbouwschool, de landbouwschepenen van het Waas- taat was goed, des temeer om land e.a.) hadden eraan gehouden hierbij aanwezig te dat door de aanpassing van de gezet. Sinds de krisis gingen zijn, groene frank het effekt van de 200.000 arbeidsplaatsen verlo- Het sprekerspaneel van de avond, dat bestond uit jfcwlwte «00»o«e ren in de „ijverheid en steeg de landbouw senator Ferdinand De Bondt, nationaal boeren bondvoorzitter Jan Hinnekens. arrondissementeel proost Jef Oelbrandt en last but not least arrondissementeel opziener Alain Van Dorpe, werd voorgezeten door arron dissementeel voorzitter August Robbrecht. boeren kan meespelen, zodat tewerkstelling in overheids- men in feite zou kunnen gewa- dienst met 240.000 man. Daar gen van een gekumuleerde gaat men gemiddeld (vnl in prijsaanpassing Die prijsverhoging is het laagst voor de granen (ca. 8%), het hoogst voor de zui- het onderwijs en in het leger) met 56 jaar op pensioen. Al dus stijgt de begroting van jaar tot jaar. Kan dat zo blijven De affiches zag je zowat overal hangen: Klachto foon, aktie langzaam verkeer! Tijdens de maand april kon elke fietser, voetganger en 'openbaar vervoerde' op het nummer van Maatschappelijk Opbouwwerk Waasland terecht met alle mogelijke klachten en voorstellen omtrent zijn plaats binnen het verkeer, de ruimtelijke ordening. Wesp. de werkgroep die deze aktie voor Sint-Niklaas op het getouw zette, vermoedde dat de langzame wegge bruiker niet zo heel tevreden is met zijn situatie, dat hij zich misschien verdrukt voelt of infrastruktureel onaangepast, en wilde hem daarom een spreekbuis geven. Even checken m.a.w. of er geen nawijsbare diskrepantie bestaat tussen de plannen van de beleidsmensen en de wensen van de bevolking... Wij vroegen aan Miek Van der Wee van Wesp of de aktie enig sukses had: «Ik meen van wel; we hebben 200 voorstellen binnengekregen, uiteenlopende din gen, vrij overdacht allemaal. Genoeg in ieder geval om er een vragenpakket mee samen te stellen. We wilden het eerst een eisenpakket noemen, maar we hebben besloten het anders te spelen. Eens het vragenpakket is samengesteld trekken we ermee naar een heel pak verenigingen en organizaties teneinde zoveel mogelijk handtekeningen te verza melen. Wie handtekent laat geenszins uit over de inhoud van de voorstellen, maar vraagt enkel dat de politici in deze materie een standpunt zouden innemen. Want dat zijn we van plan: in september, tegen de verkiezingen aan, zullen we het vragen pakket aan alle politici voorleggen en op een werkelijke stellingname aandringen. We zullen ook duidelijk stellen dat elke weigering om te ant woorden zal geïnterpreteerd worden als een nega tief advies. Op deze manier weten de mensen tenminste voor wié ze kiezen; de partijen moeten duidelijk stellen welke richting ze uit willen. Ach teraf zal het dan ook niet moeilijk zijn. na te gaan wat er van die goede intenties geworden is: hebben ze werkelijk iets gedaan of enkel maar wat aange- knosseld? Wesp bijt niet de spits af met deze manier van werken. In Ronse is een leefmilieugroep al net zo te werk gegaan. En met sukses!» Tot zover Miek Van der Vee. Wij voegen er enkel nog aan toe dat Ronse Sint-Niklaas niet is, maar dat wij desondanks zeer benieuwd zijn. O.m. daarom zal De Voorpost u bij tijd en stond nauwkeurig over de gang van zaken informeren. (leo de bock) derse produkten als wijn en duren? olijfolie (ca. 13-14%), terwijl Er is meer geld nodig voor die voor de dierlijke produk ten als melk en rundsvlees (ca. 11%) daar tussenin ligt. Ver- de bedrijven. Daarom was het noodzakelijk dat de automati sche indexaanpassing werd on- geleken met vorige jaren derbroken. Door de forse stij- (1978: 2%; 1979: 1-1/2%; ging van de olieprijs was de 1980: 5% en 1981: 9%) reële koopkracht immers ge- kan men stellen dat men erop voelig gedaald, maar die verar- vooruitgaat. Wel zullen een ming werd gekompenseerd via aantal gelden duktie worden afgetrokken van de prijs. Vroeger gold dit produktiebeperkingen de index. Zoiets was niet lan- Zo zou de meerpro- ger houdbaar. Die indexaan passing blijft wel verantwoord als de rijkdom ontstaat in ei- alleen voor de melk, n zou thans ook worden toege past voor de granen. Daar naast zullen bij verhoogde pro- duktie ook strengere kwali teitsnormen gelden prijsverhoging) r dat gen Tand. dan krijgt elkeen zijn deel van de koek. Ook de zelfstandigen zullen dus moe ten inleveren, hoewel ze dit reeds deden via de gedaalde (minder konsumptie Verder had Hinnekens het Deze prijsstijgingen zullen nog over de problemen van de ongetwijfeld hun invloed laten sociale zekerheid, de over- gelden op de konsumptieprij- heidsschuld en de jeugdwerk en dus op de index. Toch loosheid. Wat dit laatste be dient het effekt ervan gerelati veerd, aldus spreker. Primo wegens de geringe stijging, nl. treft pleitte hij voor een grote re solidariteit, eventueel via arbeidsverdeling. Er dient 0,80 0,90% voor wat de prijs plaats gemaakt voor de jonge- af boerderij betreft. ren, ook in de landbouw, aldus Secundo is het zo dat de spreker, boeren hun inkomen moeten Wat specifiek het Waasland kunnen optrekken wegens de betreft had hij het over het achterstand van de vorige ja- grondgebruik en het probleem ren. Daarbij zouden de gebrui- van de kerstsparren, dat zou kers niet mogen vergeten dat kunnen opgelost worden via het aandeel van het voedsel in een aanpassing van de wetge- het inkomenspakket maar één ving terzake, derde van de koopkracht (voor voedingsmiddelen van binnen landse oorsprong) uitmaakt van dat van vóór de oorlog. Het landbouwinkomen van de boeéen is dus verbeterd, maar blijft nog beneden dit van de andere sektoren. Er zal dus nog meer moeten gedaan wor den en dit kan o m. gebeuren door de huidige regering te steunen, aldus Hinnekens. die meteen nader inging op het krisisbeleid van premier Mariens. Door beheersing van de lo nen kunnen de produktiekos- ten worden beperkt, waardoor we weer kompetitief worden op de buitenlandse markt, zo dat de uitvoer kan stijgen en onze handelsbalans zal verbe teren. Een dalend binnenlands verbruik zal zich echter ook doen gelden voor wat betreft de afzet van landbouwproduk- ten. Onze boeren hebben er dus alle belang bij, mee te Laten we dan ook samen ver der hard werken om er later de vruchten van te plukken, aldus Jan Hinnekens. De boeren en de gemeenteverkiezingen Volgende spreker was sena tor De Bondt. een vertrouwde figuur in landbouwmiddens. die zoals de verkiezingen van vorig jaar trouwens bewezen, nog niets aan populariteit heeft ingeboet. Hij begon met er op te wijzen dat ook hij de rege ring steunt met beide handen, maar met open ogen. Ook in het Waasland grijpt de krisis steeds dieper in. Men denkte maar aan Nobels-Peelman. Scheerders-Van Kerchove en vele andere bedrijven. Meer dan ooit is er dan ook nood aan samenhorigheid. De slo gan van de e.k. gemeente raadsverkiezingen zou er dan ook een moeten zijn van thans door te bijten voor de toe komst van morgen, aldus spreker. De voorbije bestuursperiode (de eerste na de fusies) was uit land- en tuinbouwstandpunt bekeken nog niet zo slecht. De CVP was immers in alle Wase gemeenten (hetzij alleen, het zij in koalitie) aan de macht en leverde er alle landbouwsche penen. Dat was zeker een plus punt. aldus De Bondt. De relatie tussen de polder besturen en de gemeenten werd verbeterd doordat vele schepenen ook lid waren van een polderbestuur. Wel kon het samenspel tussen land bouw en ruimtelijke ordening iets beter geweest zijn. Het zelfde zou ook kunnen gezegd worden voor wat betreft de invloed van de gemeente raadsleden op de schepenkol leges. Dergelijk kontakt is ze ker inzake landbouwkwesties van groot belang en daar zal in de toekomst meer rekening moeten mee worden gehou den, zodat de invloed van de politiek mag niet louter defen sief worden gevoerd en be perkt blijven tot het behoud van de huidige ruimte. Ook de potentiële ruimte dient gemo biliseerd ten bate van land- en tuinbouw. Inname voor sociale woning bouw en industrie kunnen slechts worden geaksepteerd als de reële behoeften eraan werkelijk bewezen zijn. Te vens dient gezocht naar alter natieven. Men denke b.v. maar aan de stadskernvernieu wing en het opvullen van open plaatsen tussen bestaande be bouwing (t.t.z. gronden die geen sociaal nut hebben). De bestaande voor de landbouw bestemde ruimte dient degelijk ingericht te worden. Dit kan o.m. gebeuren via ruilverkave ling. Hier dient volhardend te worden opgetreden omdat der gelijke struktuurverandering minstens voor twee generaties goed is. Dit schept aldus een toestand van stabiliteit en gro tere rentabiliteit. F. De Bondt onderstreepte nog het belang van het geplan de Landbouwcentrum dat er ties. Omdat de boerende boe- dank zij zijn doorzettingsver- ren zelf niet zo talrijk meer Zoals al gemeld in dit blad herrijst Reinaert op feestelijke wijze in Rupelmonde. Vrijdag 11 juni om 20 u is het feest in de Mercatorstede, de plechtigheden komen tot stand dank zij de inzet van zowel de Reinaertraad, de jubilerende vzw Merca- tora en de ook al jubilerende VVV als de beheer raad en direktie van de plaatselijke Nieuwe Schel- dewerven. Bert Peleman verwelkomt om 20 u na het bazuinge schal, Marcel De Meyer brengt een jubileumgroet en letterkundige Herman Vos brengt de Vossen- groet. Wéér klinkt bazuingeschal op en daarna wordt een mini-openluchtspel van Bert Peleman vertolkt op «de vossenheuvel». Vervolgens houdt Georges Verberckmoes, burge meester, een toespraak en wordt het 6 meter hoge. plaatijzeren Reinaertbeeld feestelijk onthuld. Vol gende onderdeel in het cermonieel: de overhandi ging van de nieuwe pelgrimsstaf voor het Reinaert beeld op het Mercatoreiland. Het beeldhouwwerk van A. Damen wordt immers met een nieuwe staf bedacht, direkteur Van Bogget van de Nieuwe Scheldewerven zal toelichten hoe de vork aan de steel zit. In een tweede luik wordt op het Mercatoreiland aan de Schelde nog een plechtigheid gehouden, men bezoekt de tentoonstelling «Reinaert in Europa en daarbuiten» op de Watermolen en betrekt grafikus Oscar Bonnevalle uit Gent mee in de hulde. (wv) leid. door het handhaven en versterken van de huidige posi- mogen eindelijk komt. Voor eerst dient een nieuwe land bouwschool gebouwd, die dan verder kan uitgebreid worden tot een polyvalent agrarisch vormingscentrum. Hij bena drukte terzake de rol van de Broederschool, de Boeren bond. de stad Sint-Niklaas en andere Wase gemeenten, die katie van een aangepaste wa geving terzake. Een andere aktie, die bezig is. betreft deze inzak waterhuishouding. Uit schappelijke studies is imma gebleken dat bij een verbett Aktie waterhuishouding Laatste spreker was dissementeel opziener Alain zijn. zal het er op aankomen ook de niet-landbouwers te overtuigen van de trouw de boeren aan de kristclijke ring van de waterhuishoudq volkspartij, aldus De Bondt. de produktiviteit tot 10% ki stijgen. Diverse onderzoekt werden verricht en konkrtt voorstellen geformuleerd Hierbij wordt het grote belaa onderstreept van een goede sa het kunnen laten uitgroeien toi Van Dome Hrive™^ 'ZZr menwerking tussen bedrijfsgi een trefpunt van allen die h«. h«i, >1erwees naar d gem( n rechtstreeks of onrechtstreeks rt het ariondrs- sturc„e m betrokken zijn bi, het land- wetgeving bouwgebeuren. 8eleden d,e een aanPak voorzagen van enkele urgente landbouwproblemen in het de gemeente- Waasland. Na het godsdienstig woordji raadsverkiezingen had Dc Zo was er de aktie bosbe- van pastoor Oelbrandt wen ondt het tenslotte nog over planting, die degelijk van start deze algemene vergadering be de nood aan bekwame kandi- ging, maar al vlug werd gekon- sloten In het café daarnaast daten, die het vertrouwen kun- fronteerd met hiaten in de wet- werd nadien nog lang nagt nen genieten van de kiezers. geving dienaangaande, zodat praat over kandidaten en vei Sfmau mel ui,eindelijk besloten werd ze kiezingen, wind en weer, koei- te schorten in afwachting jes en kalfjes. van de goedkeuring en publi- A.D.M.0, P niei vra ISSi bo\ we< per L Kou steil kies een K.B te kort strul richt groe De verd groe acht kret inge afde adji Cha M kuni scha Wat de spec en t her! plan I.v de georganiseerde landbouw, te komen tot een stabiel be- De handelaars van de Bogaerdstraat te Dendermonde dag inderdaad aan de vroe- kunnen er prat opgaan dat zij de oudste handelsfoor en ge kant werd dan de 46 braderij van de Ros Beiaardstede bezitten. Onder de braderij van de Bogaerd- naam Sibrafee wordt reeds voor de 46' maal dit groot- straat op gang geblazen scheepse feest van leute en plezier georganizeerd en ieder Een braderij in de oude en jaar kan men spreken van een sukses. Dit keer kwam vertrouwde stijl met na- daarbij nog het overzonnige Pinksterweekend en natuur- tuurlijk Peke Rammekes- lijk de wekelijkse maandagmarkt zodat men zich best kan zand als de grote en algoe- inbeelden wat een drukte van belang het in de Bogaerd- de gastheer. Peke werd vo- straat is geweest. rig jaar nog gedoopt in aan- Zaterdag werden de fees- meer te schilderen deuren wezigheid van meter Terry ten geopend. Zonder veel naar de wereld van het luk- ^an Ginderen. Hij werd nu plichtplegingen, maar toch se, want de video en stereo- in aanwezigheid van burge- installaties die we te zien meester Cool die enkele kregen waren werkelijk woordjes richtte tot de in- van een uitzonderlijk goe- richters en hen van harte de kwaliteit. Ook de ukke- feliciteerde. Hij wees op pukken konden er terecht hun dynamisme en inzet op de benedenverdieping om vervolgens de twee in het babycenter en boven kunstenaars in de bloeme- in de grote zaal waren er tjes te zetten. Adhemar en kledingzaken, lederartike- Guy Smet, vader en zoon, len en noem maar op te Zowat vijfentwintig leerlingen zijn twee trouwe deelne- bekijken en te keuren en van de RMS I aan de Parklaan mers aan de handelsfoor. natuurlijk ook de koop aan j" Sint-Niklaas brachten in het - Adhemar is de man van de echte handelsfoor prijzen. kader van een verzMcnngsak- l4 j i j tie een bezoek aan het College schilderijen in de stijl van Meenemen was daar dus de p(<.ffe| jn de sim-Niklase zus- de Dendermondse schilder- boodschap. Leven in de terstad Colmar De dames- school en Guy zoekt meer brouwerij kwam er met een leerkrachten De Koninck, Dc naar de modernistische optreden van de Tiroler- Wachter en George reisden strekking in zijn teken- band KLM uit Gijzegem. mee. werk. Maar ook zijn beeld- Zondag kon men de hele De onderwijsgenieters en les jes dwingen bewondering dag terecht in de handels- 8evers verbleven opnieuw in 'af. Burgemeester Cool foor e„ wie tijdens de mid- wenste ook hen veel sukses daguren met naar huis wil- men andcrnam ce„ prach,jge toe en verdween dan rap de of kon, had de gelegen- toch, doorheen de Vogezen en naar Grembergen waai een heid om beneden in het brachi een vrije dag door in unieke gebeurtenis op hem restaurant de speciale Si- gezelschap van dc gastgezin- wachtte: drie familieleden brafee menu te proeven. Er nen. Vrijwel elke avond kwa- die hun gouden bruiloft was ook voor muziek ge- mcn de Franse en Vlaamse vierden op dezelfde dag. zorgd met een optreden Jongelui samen. Zondagmor- Meteen was de handels- van Eddy s fantastic Four S C^in^t^e't beurs voor geopend ver en the Dynamic Sisters. 4 Aan het eind van het bezoek klaard en kon de rondgang Maandag in de vroegte werd de groep ten stadhuize beginnen. Via de nooit negen uur is od een maan- ontvangen Je hield het gewoon niet voor mogelijk. Zaterdag, onder bootje verlaten. Niet aan oog open en het andere den werden getrakteerd de loodzware zon die de meeste jongedames en jonge de oever natuurlijk, dat dicht de handel en wandel Ondertussen was men be snaken ertoe aanzette om zo licht en luchtig mogelijk zou te eenvoudig zijn. nauwkeurig in de gaten, gonnen met het klaarm» gekleed te gaan, trokken de oud-parakomtnando's van Maar via een touwladder. Tot de para's zich in de ken van de vuren, want Dendermonde in hun zwaarste uitrusting zich op aan een Bovenop de brug werd ver- verte meldden. Op kom- werkt moet ook eten. Tus uitzonderlijke prestatie. Tenminste voor een 'normaal' zamelen geblazen en in mando in looppas, de zwa- sendoor nog een demon mens, wat niet wil zeggen dat de leden van de Vrien- twee pelotonnetjes ging het re laarzen stampend op de stratie van behendigheid ei denkring van oud-parakommando's niet normaal zijn. dan op een drafje richting grond, stofwolken nala- vaardigheid en dan aan ta Integendeel. We bedoelen alleen maar dat deze goed Winningstraat waar de tend, zwetend en hijgend, fel. Brochetten of een lek- getrainde mannen toch nog steeds een tikkeltje meer Vriendenkring haar tenten want het was snikheet en kere cöte a l'os naar keuze kunnen dan jan-met-de-pet en jef-met-de-fiets. heeft opgeslagen in een de tocht was lang geweest, het was allemaal om tei Bij het ochtendscheme- goed als zonder problemen reusachtige bunker. Daar Onder applaus kwamen ze heerlijkst, ren in Gent vertrokken met verliep, al begonnen naar was het onder de bomen het brugje over de wal op- Langs de lange wegen een eenvoudige roeiboot, het einde toe de roeispanen toch wel wat frisser en zelfs gelopen, verdwenen in de werden de oud parakom- peddelden de parakom- toch door te wegen. Aan de een prachtige Duitse sche- bunker, waar het peloton mando's op eerder ge- mando's richting Dender- Vlassenbroekbrug kon men Per was die mening toege- werd ontbonden om dan mengde gevoelens monde. Een tocht die zo het wankele rubberen daan, want hij hield het ene goeiedag te zeggen aan haald. Hadden de enen be- vrouw of verloofde. Enkele wondering voor zoveel in- ogenblikken later meldde zet en hardheid, anderen een tweede groep zich. vonden het toch maar nik dew was dan ook zo het geval, en gewrongen werd dat het Heel even werd er uitgebla- om met dit warme weet een lust om zien was. zal zen. net tijd genoeg om een zo'n heksentoeren uit niemand verwonderen. platte veldfles uit de ach- halen. Maar de jeugd Jk In de namiddag was er dan terzak te toveren en een reageerde anders: die za- nog een tekenwedstrijd, goede slok te nemen, niet gen we 's avonds nog waarbij ook al prachtige echter voordat de kamera- marcheren. begeleid door de mannen van het Klein Muziekske door de straat gedragen tot groot jolijt van de vele aan wezigen die al direkt de typische braderijsfeer te pakken hadden. Iedereen doet wat Het motto van de braderij is zeker en vast geweest «Iedereen doet wat» en dat Om het half uur had er een verrassingsworp plaats. De reeks werd ingezet door het Huis De Winne, dan volg de Riddershoe, schilder ken, Minibazar, Wereld winkel, Etienne Eeckhoudt en Huis Dierick. Telkens was er aan deze worp een verrasingsprijs verbonden die dan in de winkel waar de worp plaats vond kon worden afge haald. Dat cr vele blauwe plekken werden gehaald, dat er geduwd, gesprongen prijzen te winnen waren. En wie aan dat alles niet meedeed en liever in de schaduw genoot van een verfrissing kon dat, want alle herbergen van de straat hadden tafel en stoelen ge woon buiten gezet. De sfeer van oude dagen was er weer, zoals dat 46 jaar geleden ook al het geval was. De bisschop van Gent heeft hij aangesteld als pastoor den. Iedere kerkganger zal pastoor Firmin De Pelecijn van de O.L. Vrouw Hemel- dan ook de kans krijgen om benoemd tot pastoor-de- vaartparochie van Erembo- in een omslag een gift te ken in Lede. degem. Tijdens deze negen steken om een afscheidsge- Pastoor De Pelecijn werd jaar heeft hij op deze een- schenk aan te kopen, op 29 november 1926 gebo- trum-parochie heel wat ge- Zaterdag 26 juni wordt ren te Oombergen. Hij realiseerd. Zijn werking iedereen te 20 uur verwacht volgde humaniorastudies was vooral gericht op zie- in de Crypte, voor een ge- aan het O.L.V.-college van ken, bejaarden en gepen- zellig samenzijn met de pas Zottegem en Oudenaarde sioneerden terwijl hij ook benoemde pastoor-deken en op 26-jarige leeftijd nieuw leven blies in dc dc- van Lede. werd hij priester gewijd, votie tot O.L.V. Termu- Hierop volgde zijn aanstel- ren, bijdroeg tot de restau- En zondag 4 juli wordt hij lig als leraar in het Sint- ratie van de pastorie en de dan te 15.30 uur in Lede Aloysiuscollege van Nino- crypte en het parochiehuis ingehaald en aangesteld als ve. Later werd hij onder degelijk liet aanpassen als pastoor-deken in dc deka- pastoor te Eke en nadien te vergaderzaal en ontmoe- nale kerk. Wondelgem. In Wondel- tingsplaats van de Erembo- 'n Erembodegem-centrum gem zette hij zich volledig degemse verenigingen. zullen zijn huidige paroc- in voor de uitbouw van de Tijdens alle eucharislievie- hianen hem ongetwijfeld Sint-Godelieve parochie en ringen van 5 en 6 juni in de nog lang in de herinnering werd er ook als pastoor O.L.Vrouw Hemelvaart- bewaren! aangesteld. Negen jaar ge- kerk zal E.H. De Pelecijn leden, op 6 mei 1973, werd nu zijn afscheidspreek hou- D.B. 1376 - Pieter van den Heede 1477 - 1513 Jan de Haere 1514 - 1524 Daneel van der Stockt 1525 - Daneel de Meyere 1556 - 1597 Jacob van der Smissen 1600 - 1602 Vitus Henrici 1603 - 1625 Petrus van de Reghere 1655 - 1664 Geeraard Verbeke 1664 - 1669 Van den Bossche 1670 - 1671 Petrus Maes 1680 - 1683 Petrus Noppen 1683 - 1692 Adolf Droesbeke 1692 - 1706 Cheistianus Kennes 1706 - 1708 Johannes van Oeyen 1708 - 1730 Petrus Clerckx 1730 - 1731 Egidius Herdyns 1731 - 1762 Egidius Mercier 1762 - 1763 Baudewijn Braeckman 1763 - 1764 Johannes Paridaens 1764 - 1782 Jacobus Sterckx 1782 - 1808 Guillelmus van Langenhove 1808 - 1820 Jan Baptist van der Maeren 1823 - 1847 Jacob Mourus 1847 - 1871 Julianus Antonius de Decker 1871 - 1894 Marianus Josephus de Smet 1894 - 1903 Louis Sadones 1903 - 1913 Kamiel van Landuyt 1913 - 1930 Filip de Pillecijn 1930 - 1935 Jozef Bracke 1935 - 1948 Cyriel De Meester 1948 - 1969 Leo Blanckaert 1969 - 1973 José Houtman 1973 - 1982 Firmin de Pelecijn nod mul

De Voorpost | 1982 | | pagina 8