Rekordmaand in Buggenhoutse Krokkebaas Buggenhout Buggenhoutse brandsirene gaat naar school Buggenhoutse Rode Kruis reikte brevetten uit Lebbeke 16 - 11.6.1982 - De Voorpost Aalst Donderdag 17 juni A Capella-koor Termuren: koorherhaling te 19.30 uur in de Crypte. vrijdag 18 juni Tentoonstelling: te 20 uur, vooropening van de tentoonstelling van werken van Maurits Van Overwalle, in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. Deze tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag 19 juni van 15 tot 21 uur, op zondag 20 en maandag 21 juni van 10 tot 21 uur en op donderdag 24 juni van 14 tot 20 uur. Foto- en schilderijententoonstelling: Lieve De Vos stelt, vanaf 19 uur, foto's en schilderijen tentoon in de Raadszaal van het Oud-Gemeentehuis te Erembodegem. Deze tentoonstelling is ook toegankelijk op zaterdag 19 juni vanaf 14 uur, op zondag 20 juni vanaf 14 uur, op maandag 21 juni vanaf 10 uur en op donderdag 24 juni vanaf 18 uur. Tentoonstelling: kunstenaar Liliane De Smet stelt op 19, 20 en 21 juni schilderijen (stilleven, portretten en bloemen) ten toon in de Crypte van de O.L.-Vrouw-Hemelvaartkerk. Let wel Postzegelkring «Dendria» had op 6 juni haar laatste klubver- gadering voor het verlof. De eerstvolgende vergadering heeft plaats op zondag 29 augustus. Zomerverkoopaktie in Erembodegem-Centrum: van 7 juni tot 20 juni. Bij de deelnemende middenstanders krijg je per aankoop van 100 fr. één lot van de reuzetombola! Trekking: 21 juni. Slnksenfeesten in Erembodegem-Terjoden In het Lentekampioenschap Belotten van Groot-Aalst (104 deelnemers!) 1Roger Coppens 2. Urbain Bosman 3. Maria Van Sande 4. Roger Staelens 5. Frans Van Dorpe In de 17* Gerrebowllngwedstrijd (96 deelnemers! 1Josephine De Craemer 2. Louise De Maere 3. J. Vercammen (87 jaar!) 4. E. De Leucq 5. Simonne Doremont In de 14* Grote Prijs Rolschaatsen a. Steven Geerts (8 j.) b. Chris De Smet (9-10 j.) c. Bruno De Schrijver (11-12 j.) d. Tom De Schrijver (13 j.) e. Chris Tackx (14 en +14 j.) In de Zangwedstrijd voor Amateurs 1Duo De Boitselier 2. Eddy Van Goethem 3. Peggy Geerts 4. Vrije Gesubsid. School Terjoden (Klooster) 5. Ingrid Schollaert Tombola: 100winaars! nr. 3938 wint een fiets, nr. 3236 wint een stereomeubel. OPHALING VUIL TE OVERMERE Op maandag 14 juni wordt in Overmere het groot huisvuil opgehaald. ZILVEREN SCHOOL De Vrije Meisjesschool en de kleuterschool «Sint-Anna» vieren op 12 en 13 juni hun 25-jarig bestaan. Bij deze gelegenheid geven ze een school- en turnfeest op de speelplaats. Op zaterdag 12 juni in de namiddag treden de kleuters op en op zondag 13 juni om 14.30 u. treden de leerlingen aan voor het turnfeest. SAKRAMENTSPROCESSIE Zondag 13 juni trekt in Berlare de sakramentsprocessie door de straten. Vertrek aan de kerk om 10 uur. De processie trekt langs het Dorp, Frankrijkstraat, Sint-Annaplein, Bollewerkstraat, Mo lenhoek, Kerkhofdreef en eindigt opnieuw op het Dorpsplein. Ook Mevrouw De Smedt, voorzitster en Jozef De Baedemae- cker, ondervoorzitter, kwamen op hun beurt hun gelukwensen aanbieden aan de gebrevetteerden. Zij mochten naderhand ook de dokumenten overhandigen aan: Maurits Bosteels, Lydia Cooremans, Lodewijk De Donder, An De Maeseneer, Mario De Neef, Jean-Pierre Gilis, Christine Keirens, Rita Maes, Frans Spruyt, Marleen Van de Moortel, Dirk Van de Voorde en Paqtrick Van Hamme. De uitreikingsplechtigheid werd besloten met een korte receptie. (Ivd) Beweren Vissen op Liefkenshoek Aan de inwoners van de gemeente Beveren worden visvergun ningen uitgereikt voor het vissen op «Fort Liefkenshoek». Deze vergunningen worden afgeleverd op het gemeentehuis op vrijdag 18 juni van 10 tot 12 uur en op zaterdag 19 juni van 10 tot 12 uur, mits betaling van 750 fr. Kinderen onder de 12 jaar zijn vrijgesteld, mits vergezeld te zijn van hun ouders. Ook voor gehandikapten zal een speciale plaats gereserveerd worden die gemakkelijk is te bereiken. Als de komende zomermaanden een even goed weertje mee brengen als de meimaand 1982 dan belooft dit jaar een rekordjaar te worden voor het gemeentelijk rekreatiedomein Krokkebaas in Buggenhout. Tijdens de voorbije maand werd het dubbele aantal bezoekers genoteerd van vorig jaar. Op de laatste dag van mei (pinkstermaandag) liep het aantal zonne kloppers op tot 3338. Eén van de hoogste scores die het domein ooit haalde. Nu ook de eerste dagen van juni bijzonder goed weer meekregen hopen sportschepen Heymans en uitbater Claes dat 1982 een rekordjaar zal worden. Zij willen immers bewijzen dat het domein zelfbedruipend kan zijn, mits de weergoden hen goed gezind zijn. Maar ook de ekonomische krisis dwingt de mensen om hun vakantiedagen dichter bij huis door te brengen en klaarblijkelijk valt de Krokkebaas, met haar drie zwembaden, haar ligweiden en sport- en spelmogelijkhe- den in de smaak van het publiek. (Ivd) Berlare WIPSCHIETINGEN Zaterdag 12 juni om 15 u. bij Sporting Klappel, café A. Van Hecke. Zondag 13 juni om 9.30 u. bij Rodeo Overmere, café Luc De Maesschalck en om 15 uur bij de Blauwe Duivels, café Sint- Hubertus, Donk. Dinsdag 15 juni om 19 u. bij de Blauwe Duivels in de zaal Parking te Overmere. Vrijdag 18 juni om 19.30 u. bij Donk Eendracht, café Sint- Hubertus. BIJ DE PUITENKLOPPERS Op zondag 13 juni om 14.30 u. speelt kaatsklub «De Puitenklop pers» aan het lokaal een kompetitiewedstrijd in het kaatsver- bond Lebbeke. KAARTEN MET DE NACHTEGAALVRIENDEN Op zaterdag 12 juni om 20 uur maandelijkse kaarting in het café De Nachtegaal in de Kruisstraat te Overmere. HET LOZE VISSERTJE Op zaterdag 12 juni om 14 uur organised vissersklub Het Loze Vissertje de maandelijkse viswedstrijd op het Donkmeer. In schrijving in lokaal Grindlwald, vanaf 13 uur. BELOTTERSKLUB VOORUIT Maandelijkse belotwedstrijd voor het klubkampioenschap op zondagvoormiddag 13 juni in Het Volkshuis te Berlare. Te Buggenhout werd aan de verdienstelijke leden van het Rode Kruis een brevet overhandigd. Ondervoorzitter Jef De Baerdemaecker wenste zijn mannen van harte proficiat v) 113 deelnemers voor wandeltocht te Buggenhout De «Grote Wandeltocht der Buggenhoutse Rijksscholen» kreeg dit jaar honderddertien deelnemers aan de start. Dat is net iets meer dan vorig jaar. De wandeltocht verliep in en rond het prachtige Buggenhoutse bos. Het warme en zonnige weer was oorzaak dat het voor iedereen een aangename namiddag werd. Na afloop werden er ook herinneringsmedailles uitgereikt. De jongste deelnemer, die bovendien twintig kilometer aflegde was Geert Van Damme. Hij woont in de Brielstraat in Buggen hout en werd geboren op 6 maart 1974. De oudste deelnemer betrof Petrus Meert. Hij woont in de Fabriekstraat in Lebbeke en werd op 23 maart 1906 geboren. De groep met de meeste deelnemers bleek de voetbalploeg van het Buggenhoutse rijksonderwijs te zijn De verstkomende groep was afkomstig van de R.M.S. 1 uit Dendermonde. Tot nog toe bevond de sirene van de Buggenhoutse brandweer zich op de silotoren van het veevoederbedrijf Moens. Deze fabriekstoren ligt op enkele meter van het gemeentehuis en bevindt zich dus in het centrum van de gemeente. Nu deze bedrijfsgebouwen afgebroken worden diende men uit te zien naar andere mogelijkheden. Het brandweergebouw zelf is met hoog genoeg om een sirene te monteren, ook het torentje van het gemeentehuis werd met hoog genoeg bevonden. Een prima oplossing werd gevonden op het dak van de gemeenteschool. Al liggen de schoolgebouwen wel iets verwijderd van het centrum werd geopteerd de sirene te plaatsen op het hoogste punt van deze school. Uit een onderzoek bleek immers dat de meeste brandweerlie den wonen in de onmiddellijke nabijheid van de Hanestraat. Ook bevindt het schoolgebouw zich iets zuid-westelijk van het gemeentecentrum. Zodat ook de windrichting die overwegend uit die hoek komt een prima geluidsoverdrager kan worden in geval van brand. ZATERDAG 12 JUNI: 10 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Boogschuttersmaatschappij: Den Bond, puntenschieting. Den Bond. Boogschuttersmaatschappij De Vier Gekroonden: puntenschie ting. Den Bond. ZONDAG 13 JUNI: 9.30 uur: Jeugd- en mimeatelier «Aksiedent»: improviseren rond een thema, zelf teksten schrijven - kleine dialogen spelen. 10 u.: Hamse filatelieclub: ruilbeurs: ruilen van postzegels sigarenbanden - prentkaarten enz. Zaal Tivoli. K.W.B. Center: volleybal heren - Moerzeke. Sporthal De Wuiten. Judoclub Jitsu Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 15 u.: The Old Chap: rustige instuif. MAANDAG 14 JUNI: 13.30 u.: K.A.V. Center: Fietstocht. Een stukje Hamme en Moerzeke ontdekken. Vertrek aan de kerk. 13.45 u.: Vrouwenhuis: Praatnamiddag «Eigenwaarde». Hospi taalstraat, 63. 14 u.: Gepensioneerden Middenstandbond: kaarting. De Ring. 14.30 u.: K.B.G. Hamme-Center: zomerfeest met voordracht «Worden de bejaarden afgeschreven?» Daarna gezellig sa menzijn. Den Bond. 19 u.: K.A.V. H. Familie: Studieavond. Parochiehuis. 20 u.: K.V.L.V. Zogge: yoga, door de h. Wilsens. Parochiezaal. Fotokring Imago: projectieavond door de h. Willy Westerlinck, met gesynchroniseerde reeksen. DINSDAG 15 JUNI: 13.45 u.: Vrouwenhuis: joggen op het V.P. plein. 14 u.: K.B.G. Hamme - Center: kaarting, Den Bond. 18.30 uur: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19 u.: K.W.B. H. Familie: volleybaltraining. Turnzaal Broek straat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14-jarigen. Volks huis. WOENSDAG 16 JUNI: 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: Turnen, Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19 u.: Ritmische dans- en turngroep «Het Korenbloempje», ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken; ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. 20 u.: C.M.B.V. Moerzeke: Turnen. Meisjesschool Killestraat. The Old Chap: Fit-o-meter. Samenkomst aan den Chap. Ritmische dans- en turngroep «Het Korenbloempje»: ritmische dans en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. DONDERDAG 17 JUNI: 12.30 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: bezoek planten- en kruidentuin met gids. 19 u.: The Old Chap: rustige instuif. V.A.B. Jiu-Jitsu training. Den Bond. K.W.B. Center: volleybal heren. Sporthal De Wuiten. P V V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: Culturele Centrale: informatieavond rond de nieuwe werkloosheidsreglementen. Volkshuis. Judoclub Jitsu Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 20 u.: Vrouwenhuis Fit-o-meter. V.P. Plein. 20.45 uur: K.A.V. Moerzeke. zwemkursus. Olympos Dender monde. Hamme Te Moerzeke waren er tijdens het weekend de traditionele Killefeesten (ks) tiet wijkkomitee «Vennepark» dat niets anders lieve vrede in de wijk wenst te behouden (jj) dan de Op zondag 6 juni reikte de Buggenhoutse Rode Kruisafdeling brevetten uit van Rode Kruishelper aan een dertiental kursisten die tijdens het laatste examen lukte in de proef. Schepen Stallaert belichtte tijdens zijn toespraak het nut van een dergelijk brevet. Hij oordeelde dat de voordelen ervan legio waren, met alleen bij verkeersongevallen kan men een opgedane kennis gebruiken ook bij arbeidsongevallen of huishoudelijke aksident- jes komt de kennis van EHBO goed van pas. Hij sprak de hoop uit dat de gebreveteerde zich ten dienste zouden stellen van het Rode Kruis en wenste hen meteen ook geluk met behalen van hun diploma. Bootdijkkermis Het wijkbestuur komt ook weer dit jaar met een goed gevuld programma. Tevens staan er op de ingangskaarten vier num mers, die geldig zijn voor deelname aan een prachtige tombola met als bijzonderste prijzen: radio, koffieset, strijkijzer, wekker enz. Hier volgt een beknopt programma: Zaterdag 19 juni 15 uur: Wielerwedstrijd voor W.A.O.D. kat. C, afstand 60 km. Grote Prijs grondwerken Norbert Thierens, ereprijs wijnen Moerman-Lemmens en bloemen Lovaria Medewerking van de Vlaamse Pedaalridders. 18 uur: opening van de kermis door de muziekmaatschappij De Eendracht. 20 uur: groot bal met Maeva's drive-in show Zondag 20 juni 14 uur: baanloopwedstrijd voor alle kategorieën van A.C. Hamme 20 uur: groot bal met Studio Longfield. Maandag 21 juni 17 uur grote kaarting voor iedereen met 2.000 fr. prijzen inleg. Alle formaliteiten in de feesttent. INFORMATIEAVOND ROND WERKLOOSHEIDSREGLEMENTERING Werklozen opgelet! Op donderdag 17 juni te 19.30 uur, organiseert de Culturele Centrale Hamme een informatieavond rond de nieuwe werk loosheidsreglementen. Belangrijke vragen worden behandeld nl.: Gaat uw werklozensteun verminderen met 4 of met 6%? Hebt U al minder gekregen en waarom is dat? Omdat u rechtstreeks bij deze beslissingen betrokken bent, willen wij u bij deze uitnodigen om samen de situatie te bespreken. Inleiding: Ferdy De Wolf. Spreker: Paul Verbeke, diensthoofd werkloosheid A.B.V.V. Dendermonde. Deze interessante avond gaat door in het Volkshuis - Hamme, Kapellestraat 26. Zorg dat u er bij bent en leer uw rechten kennen. WINSIA-WANDELTOCHTEN Op zondag 20 juni hebben de 2de V.W.B.-Winsia-wandeltoch-; ten plaats. Langs een zeer landelijk parcours kan men deelne men aan een van de drie uitgestippelde wandelingen met een afstand van 30, 18 of 10 km. Men kan vertrekken aan hel Brouwershuis te Wieze vanaf 9u., na inschrijving aldaar. V.W.B.-leden betalen 20 F, anderen 30 F. Alle deelnemers ontvangen een diploma. KAARTCAPRIOLEN Dat er onder de vele klanten van de «Ajuin» bij Jan en Sonja heel wat kampioenbolders, kaartspecialisten en gerenomeerd* bakschieters zijn is wel algemeen bekend. Maar vorige zondag is gebleken dat sommige belotters echt met de kaart kunnen «jongleren». Zo lukte het aan Omer Wauters, met als maat Maurice Van Cauter-De Waegeneer, om een achtste van harten aas op tafel te leggen. Wie het met gelooft kan het gerust vragen aan de vele getuigen van deze ongewone kaartersstunt! Profi ciat Omer! Zondag werd de laatste wedstrijd gespeeld voor de klubkampioenschap bij de bolderclub de Katrollevrienden. Piscador versloeg in de finale Frans De Schepper (jj) Domien Moerzeke-duivensport Maatschappij De Eendracht, lokaal J. Vermorgen, uit Quiévrain Oude duiven: 1. Jozef Jacob, 2. Alois Van Geyte, 3. Wwe J. Peeters, 4. Theophiel Wuytack en zoon, 5. Petrus V.D. Broeck Jaarlingen: 1. Jozef Colman, 2. Armand V.D. Kelen, 3. V.D. Vrecken-De Donder, 4. Alois Van Geyte, 5. Omer Van Riet Jonge duiven: 1 Willy Vercauteren, 2. Albert Van Hoeyn, 3. Alfons Peelman, 4. De Schrijver-Ost, 5. André Van Haute Duivenbond Kastel, lokaal Pierre Peelman, uit Quiévrain Oude duiven: 1 Oscar De Winter, 2 en 4. Albert Van Hoey, 3. Richard Vermeir, 5. Roger V.D. Eynde Jaarlingen: 1. Richard Vermeir, 2 en 4. René Van Haver, 3, Henri V.D. Broeck, 5. Albert Van Hoey Jonge duiven: 1. Pierre V.D. Bulcke, 2. Jules Moernaut. 3. Baziel Clinck, 4. Armand V.D. Kelen, 5 Georges Van Haver. VRIJDAG 11 JUNI: 19 u.: K.W.B. Centrum: volleybal dames. Sporthal De Wuiten. Karateclub Chikara. training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: C.M.B.V. Weduwenwerking: kookles door Mevr. Van Wauwe. Zaal De Ring. Jong K.A.V. H. Hart: afsluiting van het werkjaar op ontspannen de en muzikale wijze. Thema «Er zit muziek in» - Zouaaf Boogschuttersmaatschappij Den Bond. Schieting. Zaal Den Bond.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16