I u I i J x Yt\ Sinte Cecilia Erembodegem in de kijker Buggenhoutse muziekschool met akademie-allures ESB Kon. Harmonie De Eendracht zorgde voor stemming in Nienburg Eindejaars- tentoonstelling Akademie voor Schone Kunsten te Sint-Niklaas Moorsels zangkoor van 't Steven» weer in aktie «Aalsterse Postharmonie» konserteerde Pluralistische muziek in Berlaars Volkshuis Lie Voorpost - 11.6 1982 - 21 Tijdens een perskonferentie kon onderwijsschepen De Rid- opnieuw geprogrammeerd der uit Buggenhout aan de hand van cijfermateriaal bewijzen worden op zondagmiddag, dot het invoeren van het schoolgeld geen nadelige invloed maar men wil maal keeft gehod op de kwantiteit noch op de kwaliteit van de ophrt piognui Iterlingen in de muziekschool. ma plaatsen Een ander teken dat de Tijdens het schooljaar '79- De inzet van de leerkrach- kwaliteit in de muziek- '80. het jaar vóór het invoe- ten kon het Buggenhoutse school te Buggenhout nog ren van het schoolgeld, publiek nog zelf bemerken steeds stijgt, dient gezocht volgden er 354 leerlingen tijdens de aperitiefkoncer- in het grote aantal rege- de lessen aan de gemeen- ten. Dit jaar werd een expe- ringsmedailles dat er be- telijke muziekschool. Sa- rimentjaar. De muziek- haald wordt. Jaarlijks bie- men bevolkten ze de kur- school organizeerde een den zich leerlingen aan lussen zodat men 689 kur- zestal koncerten op zondag- voor deze hoogste onder- iisten telde (verschillende middag. De aperitiefkon- scheiding die de muziek- leerlingen volgen meer dan certen werden een onver- school kan bieden Jaar één kursus). wacht sukses. Gemiddeld lijks mag men een medaille Tijdens de twee volgende jaren telde men 383 leerlin gen ('80-'81) en 438 leerlin gen ('81-'82). Een duidelijk bewijs dat het schoolgeld geen negatieve invloed heeft gehad op het schoolle ven. Gemiddeld volgden ook meer leerlingen een tweede kursus. Het aantal kumsten liep op van 730 in '80-'81 tot 881 in '81-'82. Daar waar vroeger een mu ziekschool als Buggenhout afwezigheidscijfers kende van om en bij de 26% is het absentiecijfer nu gedaald tot een minimum. Tijdens het lopende schooljaar be draagt het aantal afwezig heden nog slechts 4%. De reden hiervan dient niet ver gezocht. Nu de ouders in de portemonnaie moeten Michel Puissant kreeg de regenngsmedaille achieten, sturen ze hun kwamen een honderdtal uitreiken, leerlingen ook bewuster muziekliefhebbers opda- Dit jaar bieden zich twee naar school. Dit lage afwe- gen. Tijdens de voorstel- leerlingen aan, elk met veel ngheidscijfer heeft, vol- ling, gebracht door de kans op slagen, gens schepen De Ridder, leerkrachten voordracht. De rijksinspekteur (de h. ook een duidelijke invloed liep de zaal zelfs totaal vol Van den Borre) die onlangs op de kwaliteit van het ge- (meer dan 120 aanwezigen de school bezocht, was ui- boden onderwijs. Niet al- werden toe geteld). termate tevreden over het leen zijn de leerlingen meer Volgend jaar zal de school rezultaat dat bereikt werd in de klaslokalen te vinden, naar alle waarschijnlijk- in de instrumentklassen, maar bovendien geven de heid opnieuw instaan voor Hij liet toen verstaan, ten leerkrachten nu ook meer de organizatie van dergelij- overstaan van direkteur gemotiveerd les. ke koncerten. De reeks zal Van Hoeck, dat een promo- saet immmm tie naar muziekakademie in het verschiet ligt. Een aan vraag in die zin zou door hem gunstig geadvizeerd worden. Intussen zoekt de muziek school ook steeds nader kontakt met de lokale mu ziekmaatschappijen Elk jaar betalen de muziek maatschappijen uit Bug genhout, Opstal, Opdorp, St -Amands. Baasrode en Peizegem een deel van het schoolgeld van hun leden. Zij zijn immers maar wat blij dat hun spelende leden een prima scholing kunnen krijgen. Overigens zal de muzikale samenwerking rezulteren in een gezamen lijk koncert dat zal gehou den worden tijdens het kul- turele weekend in septem ber van dit jaar. Net als dit jaar hoopt de school ook een eigen kon cert te kunnen organize- ren, terwijl, zo benadrukte schepen De Ridder, de school ook steeds haar me dewerking wenst te verle nen aan koncerten die kul- turele verenigingen zuden willen opzetten. Dat was onlangs nog het geval te Opstal, tijdens het paas- koncert aldaar. Regeringsmedaille in Buggenhoutse muziekschool Tijdens een openbare proef behaalde Michel Puissant, leerling uit de vioolklas van de h. Lommeien Johan de regeringsmedaille van zijn muziekschool met 93%. Meteen behaalde hij ook het diploma van Hogere Graad B. Michel Puissant kon slagen in zijn proef mits op een overtuigende wijze enige muziekstukken weer te ge ven met een talent en over gave die hem eigen is. Hij bracht Pausi Ballata van J Suk, Concerto in G-deel II van M. Bruck, Reve d'en- fant van E Yasaye, Adagio in E van W A. Mozart en speelde ook een eerste deel van de solopartij uit het concerto in E, deel I van J.S. Bach. De jury, voorgezeten door direkteur J. Van Hoeck, was unaniem van oordeel dat de medaille kon toege kend worden De jury was samengesteld uit viool- leerkrachten van de conser vatoria uit Antwerpen en Brussel (de h. Neuhard T., Mevr. Van der Schueren en Mevr. Sybestyén). Als regeringsafgevaardig de fungeerde de rijksin spekteur Van den Borre J.. sekretaris van de jury was L. Van Driessche. Volgende week zondag (13 juni) biedt zich in de ge meentelijke muziekschool te Buggenhout weer een leerling aan voor een rege- ringsmedaille. Deze maal is het Kaatje De Strooper die de onderscheiding wil be komen. Zij volgt de lessen in de voordrachtklas van Mevrouw V. Van Stappen. Juryleden voor haar zijn Martine Verbeeck, Jacques De Mol. Rina Reysen en in- spekteur Van den Borre. Het openbare examen met het oog op het bekomen van een regeringsmedaille, heeft plaats in de raadszaal van het gemeentehuis en dit op zondag 13 juni vanaf 11 u. Vooraf hebben (vanaf 9 u.) de openbare wedstrijden plaats in de discipline voor dracht op het niveau mid delbare en hogere graden. Gvd) Natuurlijk werd er ook gezongen door gasten en gastheren (foto Kucharzik) Aan de K.K. Harmonie De Eendracht uit Baasrode moet men niet meer zeggen wat verzusteren betekent. Deze harmonie heeft im mers de opperbeste bindin gen met Nienburg, de West- duitse stad waarmee Den- dermonde twee jaar gele den een verzusteringsver- drag ondertekende. Dat hield in dat De Eendracht uit Baasrode nu eens mu ziekliefhebbers uit Nien burg ontvangt, dan weer eens te gast is in Duitsland. Dit keer werd de keurig uit gedoste blauw-grijs geüni formeerde Harmonie De Eendracht aangezocht om het befaamde schutters feest van Erichshagen op te luisteren. Naar het schijnt een feest dat nergens zijn weerga vindt. Een hele eer dus voor de mannen van Baasrode De Dendermondse afvaardi ging, 49 man sterk, werd al dadelijk stormachgtig be groet. Ook burgemeester Axel Schlotman en de plaat selijke burgemeester van Erichshagen. de heer Kin- dermann waren present. Meteen kregen de spelende leden van de harmonie de kans om zich te laten on derdompelen in de grote feestvreugde die er in Erichshagen heerste. In zijn toespraak onderstreep te burgemeester Schlot- mann dat er tussen Baasro de en Erichshagen wel eni ge gelijkenissen zijn. Zo hebben beide plaatsen hun onafhankelijkheid verloren en zijn ze nu opgenomen in een grotere stad Maar voor Erichshagen is dit zeer po sitief geweest. Het kulture- le leven bleef er immers be houden in al zijn heerlijk heid en gemoedelijkheid Als herinnering aan het be zoek in Erichshagen over handigde de burgemeester aan de gasten een tinnen schotel. Achteraf bleek dat de aan wezigheid van de Harmonie De Eendracht zeer gunstig heeft ingewerkt op het ge moed van de schutters. Toch liep het hier en daar verkeerd, onder meer bij het koningsontbijt toen de nieuwe koning Reinhard Dreppenstedt met zijn ge volg reeds de reusachtige feesttent was binnenge stapt en de «Eendracht» met vrolijke klanken het grootste deel van de aanwe zigen, dat reeds aan tafel had plaats genomen, weer naar buiten deed lopen. Niet minder dan 2500 leer lingen volgden dit school jaar de leergangen aan de 8tedelijke Akademie voor 8chone Kunsten te Sint- Niklaas Ten einde een be ter inzicht te bekomen in wat dit betekent, geven we hierbij enig vergelijkend cijfermateriaal. In totaal telt het Vlaamse kunston derwijs 83 kunstscholen. 32.000 leerlingen volgen er de lessen, waarvan 5000 leerlingen het volledig leer plan De 2500 leerlingen aan de akademie van Sint- Niklaas vertegenwoordi gen één elfde van het totaal aantal leerlingeninge- achreven aan de Vlaamse kunstscholen met beperkt leerplan Dit aantal van 2500 vertegenwoordigt zelfs de helft van het totaal aantal leerlingen in de Franstalige sektor der kunstscholenSprekende cijfers! Twintig jaar gele den telde de akademie te Sint-Niklaas slechts 365 leerlingen Toen waren 21 leerkrachten. Momenteel zijn dit er 74Men kan hier dan ook van een waar suk ses spreken, maar hoe is dit te verklaren? 'Twintig jaar geleden be stond nog de algemene vi ae volgens dewelke kunst als ambacht moest verdwij nen voor een vrijere artis tieke benadering. Zo iets klonk misschien wel mooi maar in feite kwam het neer op het plaatsen van de leerling op een fiets om hem dan af te duwen voor een grote muur! De akade mie van Sint-Niklaas op teerde dan ook radikaal voor meer, vakkennis. En deze kon enkel verwezen lijkt worden met leraren die Mlf vakkennis bezaten en in die weg geloofdenDaar naast werd natuurlijk ook Keëksperimenteerd met jeugdateliers en later zelfs met een atelier voor de Der de Leeftijd. Zelfs fotogrfaie en film werden heel vlug geïntegreerd in de Sint- Niklase akademie. Nog merkwaardiger was echter dat met de leerlingengroei, die veel jonge kunstenaars de gelegenheid gaf hun brood te verdienen in het kunstonderwijs, ook het ni veau toenam. De regerings medailles die de laatste ja ren door de Sint-Niklaase akademie behaald werden spreken boekdelen In het tijdschrift «Vlaanderen» la zen we hierover het volgen de: «Het jaarboek van de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten te Sint- Niklaas (204 blz. en ca 150 illustraties) was in 1981 het 5' van de reeks, die door Direkteur K. Mechiels werd ingezet. Hij laat de werken der leerlingen van de ver schillende afdelingen en succursales voor zich zelf spreken Zij behoeven geen kommentaar. Weinig aka- demies kunnen ze vele en zo goede werken bijeen krij gen op het einde van het schooljaar Wat een steun hebben leraars en leerlin gen aan een dergelijke pu- blikatie! Niet te verwonde ren dat die school in de streek zoveel sukses kent». Naast de aktiviteiten in de school zijn er de talrijke tentoonstellingen op hoog niveau. Over de nationale tentoonstelling lazen we in hetzelfde tijdschrift het vol gende: «Deze ongewone konfrontatie van 58 akade- rrues op initiatief van het stadsbestuur van Sint-Ni klaas en op verzoek van de verdienstelijke ministeriële bestuursdirekteur G. Théatre biedt de mogelijk heid vast te stellen dat heel wat akademieleraars erom bezorgd zijn hun leerlingen een degelijke vakkennis bij te brengen: maar er zijn er ook velen die dit verwaarlo zen. De gelukwensen die de h. Théatre richt tot de di rekteur van de akademie van Sint-Niklaas. Karei Mechiels, zijn overver- diend. De werken van de school bewijzen het». De akademie van Sint-Ni- klaas bruist van leven en kan gerust de akademie van iedere bewoner van Sint-Niklaas genoemd wor den. Men kan er immers elke kunsttak beoefenen. De geïnteresseerde lezer kan zich hiervan tevens ko men overtuigen tijdens de eindejaarstentoons telling die doorgaat op 26. 27 en 28 juni a.s. P.V Voorzitter Jozef Van den Steen, afstammeling van de stichter van het Moorsels «Zangkoor De Jonge Wacht» Louis De Meersman, kan terugblikken op suksesvolle prestaties het voorbije week-end. Samen met ondervoorzitter Johny Bauwens en Pierre Van den Eede met een hele staf toegewijde medewerkers groeide het feest van het herboren Moorsels Zangkoor uit tot een folkloristisch evene ment van belang. Niet het vokaal artistieke wordt er beoogd. Wel het ludieke, de gezonde ont spanning bij een lach en een traan, het ontwikkelen van het gemeenschapsge voel van de «tevinisten», een buurt die toch wel een eigen identiteit vormt en daarop dan ook niet zonder reden prat gaat. Het zangkoor is reeds aan een eerste eeuwfeest toe al kwamen er in deze lange periode hoogten en laagten. In 1969 in de vergeethoek gedrumd leverden een paar pogingen in 1975 om nieuw leven in de brouwerij te krijgen weinig op tot bo venvermelde mannen niet initiatief en doordrijvend- heid er zich mee moeiden. Momenteel zijn er reeds ruim 40 zangeressen en zangers die onder de lei ding van Maurits Cherreté elke vrijdag repeteren. Eé- nen tweestemmige liederen doch ook een driestemmige partituur staat op de ver langlijst. Verleden zaterdag na de eucharistieviering opge dragen voor afgestorven le den was er de kabaretavond waarop in een ongekunstel de gemoedelijke sfeer het koor en solisten als Caroli ne De Hauwere, Marcel Van Ro8sem, Ray De Schrijver, Martha Callebaut en De Meersman, Bohyn Bau wens en Pierre Van den Ee de hun beste beentje voor zetten met liedjes uit de tijd van toen. Zondag was er het verbroe deringsfeest met het zang koor «St.-Paulus» uit Nij- verseel en 's avonds werd besloten met een denderen de «bonte avond». Twee dagen die men op Ste ven, wegens de overgrote belangstelling gestimu leerd door het zuiders weertje, niet zo licht zal ver geten En voor wie het interes seert, men neemt nog steeds zangers en zangeres sen aan. De KK Harmonie «De Eendracht» uit Baasrode was te gast in zusterstad Nienburg. waar ze de schuttersfeesten muzikaal meer luister bijzette (foto Kucharzik) In de reeks verplichte koncerten noodzakelijk voor betoelaging kwam de Aalsterse Postharmonie on der leiding van haar kersvers dirigent Paul De Smet voor de derde maal dit jaar op een Aalsterse kiosk na optredens eerder aan het Park De Blieck en aan de Werf. Het werd alleszins een ge slaagde prestatie met heel wat zonnende luisteraars op de rustieke terrasjes op de Grote Markt waarbij we ons even met vakantie in een of ander medi- teraan land waanden. Met wél nogal wat storende geluiden uit voorbijrijdende micro-wa gens op het niet verkeersvrije gedeelte van de Markt, met om het kwartier de rammelende beiaard van de Belforttoren en niet het minst voor de storende muziek die achter de terrasjes uit diverse drankgelegenheden zorgde voor een misselijke background. Ook de Postharmonie, gesticht in 1957, had ingespeeld op de eigentijdse trend en wist zich een majorettenkorps te vor men. Blijkbaar moet er mo menteel wel iets aan haperen want beroep werd gedaan op het talrijk majorettenkorps van St.-Cecilia Burst waar Dirigent Poul De Smet eveneens de maatstok zwaait. Majoretten korps met stereotiepe pasjes blijk gevend van niet al te veel inspiratie waarbij een aantal zelfs af en toe van de pas waren. De tel kwijt. Vedette was de zeer jonge An- ja Van Der Meersche die, jong en lenig als ze was, de sticks liet op en neer gaan dat het een lust voor het oog was. Liefst dan met drie tegelijk al ging daarmee wel eens een misvallertje gepaard. Het programma van de Har monie zelf, een korps met ruim dertig spelende leden, onder wie zoals momenteel quasi niet meer te vermijden enige ver sterking, was er een van eigen tijdse muziek met o.m. werk van landgenoten Ruelle, Guy Duyck, Roland Cardon en Ran dy Beck. Na de jazz-variaties in «American Fantasy» kwa men rustiger stukken aan bod van Duyck en Ted Huggens waarna werd overgeschakeld naar volkser klinkende thema- ta. In Midden-Amerika waan den we ons enkele minuten met «Mexican Trumpets» en in Zuid-Amerika met «South of the Rio» Besloten werd met het «Instant Concert» van de Brit Walters, een medley van populaire the ma's die elk echter nauwelijks amper werden aangeraakt al vorens reeds naar het volgende werd overgeschakeld. Een bravourestuk alleszins dat de volledige aandacht én van de chef én van de muzikanten opeist en de luisteraars van de ene verrassing zonder over gang naar de volgende loodst LH Ann Rijckaert en Esther Willemse behaalden regeringsmedailles n, y°°r de eerste maal werden algemene instemming de ,{j door de Gemeentelijke Mu- medaille voor Voordracht Jtekschool van Beveren met 90% der punten. Een wee leerlingen voorgesteld tweede regeringsmedaille igd ket bekomen van Rege- ging naar Esther Willemse. id Wng8medailles Zij behaalde 92% der pun- Rijckaert, afkomstig ten voor hobo "h Mel8ele, behaalde met De socialistische fanfare «Volharding» en de CSC brachten op zondag 6 juni in de zaal van het Volks huis een geslaagd koncert van de onlangs gestichte pluralistische jeugdharmo- nie «Dynamic», bestaande uit muzikanten tussen 15 en 25 jaar. afkomstig uit verschillende muziekmaat schappijen van het Dender- monde, o.l.v. dirigent Johnny Eeckhout. Marc Van Gijseghem, de Berlaarse SP-voorzitter, leidde deze avond in. De moderne en moeilijke stuk ken weruen ingezet met «Mach 3», een herinne ringsmelodie, waarna de belangrijkste stukken wa ren: Introducing the bans van Kees Vrak met als so listen Peter Vermas (kit) en Franky Van der Stock (sax). Men schrok niet te rug voor «Oh Broadway», dat met sukses werd opge voerd. De jonge muzikanten mochten zich verheugen in een zeer aandachtig pu bliek dat nu wel overtuigd is dat er bij de jeugd goede musici zitten, die wars van politieke kleuren, willen samenwerken. Volgens Marc Van Gijse ghem zal een tweede optre den gepland worden tegen de septemberkermis. Dan zal de nieuwe sporthal waarschijnlijk al gereed zijn. Marc Van Gijseghem bracht hulde aan Marcel Nebs, oud-schepen van Ber- lare die gedurende vele ja ren dergelijke koncerten heeft gepropageerd. Hij had ook nog vele woorden van lof voor de prestaties van Jeugdharmonie «Dy namic». Ook dit jaar, in haar 128*" bestaansjaar stond de Ko ninklijke Fanfare Sinte Ce cilia voor een welgevuld programma. Een gedeelte daarvan werd reeds afge werkt. Op zaterdag 10 april 1982 werd tijdens een gezellig feestje hulde gebracht aan drie van de oudste, verdien stelijkste leden: Ruyssinck Leopold, Van Ingelghem Frans en Huylebroeck Frans. Na door de voorzit ter Herzeel Florian in zijn gelegenheidstoespraak als voorzitter te zijn gesteld, mochten de ge vierden uit zijn handen een geschenk ontvangen. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Op zaterdag 1 mei 1982 werd het jaarlijks Lente- koncert verzorgd, dit keer met de medewerking van de Fanfare «De Terjodenaren o.l.v. de Heer De Schrijver Louis. De Terjodenaren brachten een zeer verzorgd eerste deel van het koncert, waarin vooral «De Schabbe- jak» opviel. Dit is een solo stuk voor tuba, geschreven door hun vroegere dirigent De Decker Rochus. De solo op tuba werd op virtuose wijze gespeeld door zijn zoon De Decker Eddy. Ten slotte brachten de muzikan ten uit Terjoden dan nog als verrassing, een uitvoe ring van het liedje, dat een week voordien in het Euro song festival won. namelijk «Een beetje liefde». Met dit arrangement speciaal voor zijn fanfare geschreven, op amper een paar dagen tijd, bewees dirigent De Schrij ver Louis zijn waarde op muzikaal gebied. Je moet het maar kunnen en aan durven. In het tweede gedeelte kwam dan de Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia aan bod. Geopend werd met de «Feestmarch» van de Aal- stenaar Van Den Bossche Daarna leidde dirigent Merckx Raymond zijn mu zikanten achtereenvolgens in «Modern City», een ope ningsstuk a la Marcia». het «Klarinet Concerto» van Jan Van Der Waart, waarin solist Ruyssinck William de vedette was en «Hava Nagil- la», het gekende Israëlische volkslid, in een passende bewerking voor harmo nieorkest. Vervolgens werd applaus geoogst bij het tal rijke pubhek met een bloemlezing uit «West Side Story», één van de meesterwerken van de mu sical, getoondicht door Bernstein Leonard, waarin door iedereen gekende songs als «I feel Pritty», «Maria» en «America» voor kwamen. Besloten werd met een march van Cardon Roland met als toepasselijke titel «Time is over». Als bis- nummer werd dan nog eens «Hava Nagilla» overge daan. Het pubhek uitte zijn voldoening met een langdu rig en intens applaus. Ver melden we nog dat de bind- teksten zoals gewoonlijk keurig verzorgd door muzi kant en bestuurahd, Pierre Luyts. Zaterdag 8 mei 1982 speel de Sinte Cecilia Erembode gem, op de kiosk, op het kaatsplein HOKE op de Va rent, het traditionele kiosk - koncert in het kader van St. Amandskermis. Ondanks het traditionele slechte weer was er een goede op komst vanwege de muzi kanten. Maar... van het pu bliek kan niet hetzelfde ge zegd worden. De volgende aktiviteiten staan in het kader van Erembodegem-kermis. Op donderdag 24 juni 1982, zal de fanfare Suite Cecilia Erembodegem, ter gelegenheid van het jaar lijks vuurwerk een koncert verzorgen samen met hun dorpsgenoten. de Ko ninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» De jaarlijk se tuinfeesten van de Ko ninklijke Fanfare Sinte Ce cilia gaan door op zaterdag 26 en zondag 27 juni 1982, telkens vanaf 18 uur, op de Brusselbaan 155 te Erem bodegem. Aan deze tuinfeesten verle nen ook hun medewerking: de Oude Garde uit Aalst, de Jonge Garde uit Moorsel en de Koninklijke Harmonie's Sinte Cecilia uit Hekelgem en Asse. Sinte Cecilia Erem bodegem verzorgt het slot- koncert op zondag 27 juni 1982 ±21 uur. Verder staan nog op het jaarprogramma: koncerten in Moorsel, Asse en Hekel gem en dit op uitnodiging van de zustermaatschap pijen aldaar. Tenslotte zal Sinte Cecilia Erembodegem ook nog een marchkoncert verzorgen ter gelegenheid van de Aal sterse Jaarbeurs in de Kei- zershallen, en dit in de maand augustus. Dit jaar wordt de 11 novembervie- ring gedaan met de Ko ninklijke Fanfare Sinte Ce cilia Erembodegem, en dit te Erembodegem Ondertussen wordt ook al met de studie van de nieuwe stukken begonnen, met het oog op het jaarlijkse Sint Cecihakoncert in de maand november, want dirigent Merckx Raymond, tracht en staat daar telkens voor in, om voor het Lente- en Ste Cecihakoncert een volle dig nieuw repertorium in gestudeerd te krijgen. Nieuwe leden en muzikan ten zijn van harte welkom, want het is geen geheim dat de Harmonie's en Fanfares het kwaad krijgen qua aan tal spelende leden, zodat mger en meer moet worden overgegaan tot werderzijd- se steun. Dirigent Merckx Raymond, eerste prijs ba zuin, notenleer, transposi tie en kamermuziek aan he* Koninklijk Vlaams Muziek conservatorium te Antwer pen en tevens leraar in de plaatselijke muziekschool staat borg voor degehjk muziekonderricht en zelfs begeleiding voor beginne lingen! Nadere informatie kan ingewonnen worden tijdens de repetities, elke dinsdagavond om 20.30 en dit in de zaal Sinte Cecilia, Brusselbaan 155 te Erem bodegem.

De Voorpost | 1982 | | pagina 21