lean-Pierre Lippens ilijft de motor van SK Lebb m m SK Grembergen blijft vertrouwen stellen in speler-trainer Gerard Verbelst Op de voetbalbeurs ic Schelfout et langer bij K.A.V.D. Schatbewaarder van VW Hamme overleden Blomme, Pieters en Plaetinck definitief bij - Eendracht Zele- De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 VOETBAL glsterse kinesist tekende drie jaar bij De leiding van SK Lebbeke heeft Jean-Pierre Lippens een nieuw kontrakt aangeboden. lAalsterse kinesist Is daarop ingegaan. De overeenkomst loopt over drie seizoenen. SK ';e is tevreden en Jean-Pierre Lippens ook. Belangstelling voor voetbal in de hogere heeft Lippens niet meer. Hij heeft er lang genoeg vertoefd. Vandaag de dag is itbal een hobby geworden. Jean-Pierre Lippens heeft meer oog voor zijn beroep en zijn telljk leven. In eerste provinciale vindt Jean-Plerre het prettig genoeg en binnen de Lebbeekse jetbalgemeenschap heeft hij zowaar een tweede thuis gevonden, niettegenstaande hij in tweejarig verblijf zowat alles heeft meegemaakt. Hijzelf hierover: «Twee sei- daar anders over. Ik wou geen Tot tweede klasse lenen geleden nam SK Leb- ruzie. Daarom gaf ik de funktie Jean-Pierre Lippens startte s een belovende start. Er van trainer op en ging gewoon indertijd als Gentenaar zijn ambitie en het zag ernaar verder als speler Maar het voetballoopbaan bij vierde lat we minstens een goed verdere verloop van de kom- provincialer Massemen. Dat zouden doormaken. Maar petitie was weer niet helemaal kwam omdat op dat ogenblik is de misene begonnen, rozegeur en maneschijn voor zijn vader de trainer was. Als kele spelers gingen in sta- mij. Tijdens de wedstrijd tegen scholier werd hij opgevist door Anderen liepen mee naar Denderhoutem kreeg Danny Racing Gent. Daar kwam hij protesterende kamp. De Vermeir voor een onbenullige op zestienjarige leeftijd in het leg verzwakte in zijn geheel overtreding een uitsluiting. Ik eerste elftal. Dat seizoen pro tot de laatste speeldag vond dat een te lichtzinnige moveerde hij met de Gentse »st er geknokt worden om beslissing van scheidsrechter ploeg naar de derde klasse, behoud veilig te stellen. Van den Abbeele. Ik ben dan Zelf maakte hij de promove- veel bloed en tranen zijn in zijn omgeving gaan lopen, ring niet mee. Tweede klasser daarin gelukt. Vorig jaar Op een ogenblik dat we me- Daring Molenbeek toonde be leg ik de taak van speler- kaar kruisten viel hij over mijn langstelling voor de Gentse w toegewezen In het be- voet. Hij oordeelde dat ik vrij- voetballer. Lippens stapte over vlotte dat best. Tot ik op willig mijn voet had uitgesto- naar de Brusselse ploeg. Daar bepaalde dag moeilijkhe- ken. Direkte uitsluiting was het werd hij titularis.'Hij speelde er kreeg met het bestuur, gevolg en voor de groene tafel ondermeer met Paul Schoup- <baar scheen niet iedereen kon ik mij gaan verantwoor- :oord met de selektie. Ik den. Daar lapten ze mij elf pe, Dumont, Eddy De Bolle Dan kwam er de fusie tussen van oordeel dat dit alleen weken schorsing aan mijn Daring Molenbeek en Racing werk was van de trainer, been. Het seizoen zat er met mensen oordeelden een op voor mij.» White. In het toen omgevorm de RWDM kwam hij drie sei- fz? opname van SK Lebbeke dateert van net voor de fameuze staking. Van de elf fiers blijven er nu nog vijf over. Vele voetbalfans dromen echter nog steeds van een titel t binnen het bereik lag van deze formatie (c) zoenen uit met de invallers. Tijdens het laatste jaar werd hij aanvoerder. Spelers als een Van Kemzeke, André Raes, Vermeersch en Hans- sens maakten toen deel uit van deze invallersformatie. In tussen vervulde Jean-Pierre Lippens ook zijn legerdienst. Daar werd hij vlug titularis in de militaire ploeg. Het was daar dat hij werd opgemerkt door de Aalsterse trainer Gas ton Van der Eist. Het kwam uiteindelijk tot een overgang naar Eendracht Aalst. Met de ze ploeg kwam Jean-Pierre Lippens uit in de derde klasse. Datzelfde jaar werd de titel in de wacht gesleept. Twee sei zoenen speelde hij in tweede. Toen ontstonden er moeilijk heden met trainer Elegeert en een paar mensen van het be stuur. Lippens gaf er de voor keur aan met langer meer voor Eendracht Aalst uit te komen. Hij hield zich een jaar lang onledig met een liefhebbers- ploeg. Tot op een bepaald ogenblik mensen van SK Leb beke bij hem over de vloer kwamen. Het kwam vrij vlug tot een akkoord met de Kon- kelgoedploeg Ambitie? Jean-Pierre Lippens is on danks alle moeilijkheden die er geweest zijn tevreden in Leb beke. Het komende seizoen ziet hij hoopvol tegemoet. «Met het aanwerven van Fons Dreesen is Lebbeke in ieder geval in goede handen.» zegt Jean-Pierre Die man kent zijn vak. Hij is bekwaam om een ploeg moreel honderd procent op te peppen. Dat zijn faktoren die een belangrijke rol spelen Fons Dreesen geniet het ver trouwen van iedere speler en ook het bestuur blijkt als één blok achter de oefenmeester te staan, ledereen blijkt ambi ties te hebben. Het is moeilijk te voorspellen, maar zonder tegenslagen citeer ik SK Leb beke bij de kandidaten. Daar bij moet ik nog enkele andere ploegen opnoemen als een Denderhoutem. Heirnis Gent. KAV Dendermonde en Loker- se. Wellicht worden deze vijf ploegen de toonaangevers tij- Oud-KAVD'er heeft haar op de tanden Jean-Pierre Lippens (c) dens het komende seizoen. Ik hoop in ieder geval met SK Lebbeke eens de titel te spe len. De ambitie is er. Dat is ook een reden waarom ik voor drie seizoenen heb bijgetekend. Ik hoop dat ik mij dat nooit zal mogen beklagen.» besluit Jean-Pierre Lippens. Ook het bestuur heeft ver trouwen in deze voetballer. Dat steekt voorzitter Eric Buv- taert geenszins onder stoelen of banken. «Het aanbieden van een driejarige overeen komst is het beste bewijs dat we vertrouwen in hem stellen en ook dat we er veel van verwachten.» Achtentwintig jaar is Jean-Pierre Lippens. Hij kan SK Lebbeke in ieder geval een aardig handje toesteken. E.D.M. Als een donderslag bij klare hemel sloeg tijdens het voorbije weekend het nieuws in van het overlijden van de h. Gilbert Kerre. Als lid van een wielertoeristenklub nam hij, profiterend van het mooie weer, deel aan een fiets tocht. Plots werd hij onwel, stuikte ten gronde en overleed onmiddellijk Gilbert Kerre (54), was geruime tijd be stuurslid van VW Hamme. Momenteel vervulde hij de taak van schatbewaarder. In de Hamse voetbalmiddens was de verslagenheid groot. Niet alleen een goed mens, maar ook een hard werker is ons plots ontvallen, waren de droeve woorden van de Hamse klubleiders. E.D.M. Gerard Verhelst (c) Eenendertig punten halen is mijn streefdoel, zegde Gerard Verhelst bij de aanvang van de kompetitie. In kringen van het bestuur van SK Grembergen werd toen even gelachen en aan Gerard duidelijk gemaakt dat dit een utopie was. Maar Gerard Verhelst weet wat hij zegt. Een man uit één stuk die zijn sporen in de voetbalsport heeft verdiend. Hij laat niet met zich sollen. In de omgang is hij een joviale gesprekspartner. Op het veld eist hij inzet. Wie niet komt trainen speelt niet op zondagnamiddag. Dat is een principe waar hij een gans seizoen aan vasthield. Het blijft ook het principe van de toekomst. Alleen zo kan men resultaten afdwingen. Geef daarbij de kans aan de jeugd en je hebt met een gemotiveerde ploeg te doen. Schelfout (c) K.A.V. Dendermonde zal het verblijf van Eric chelfout niet verlengen, want de Waaslander bleef nlgszln8 onder de verwachtingen. De eenentwintig- rl9« voetballer kende wel tegenslag ten gevolge ln kwetsuren. Bovendien kon hij niet geregeld aan 'trainingen deelnemen ten gevolge van werkom- todighed n. Normaal gezien keert Eric Schelfout *"9 naar zijn oorspronkelijke klub Sint-Gillis-Waas. #®#el het pas gepromoveerde Stekene belangstel- "9 heeft voor deze aanvallende middenvelder, •totfout zijn voorkeur zou trouwens naar deze "oeg gaan. E.D.M. Zo ziet Gerard Verhelst de leiding van een voetbalploeg. Het is voor mij best meege vallen. zegt hij. Het is tenslotte de eerste keer dat ik het be wind voer over een voetbal ploeg. Vroeger trainde ik wel eens de kadetten van KAVD Maar dat kan je niet vergelij ken. Ik denk dat ook SK Grem bergen tevreden kan zijn. Ik bracht tenslotte ook enkele jonge elementen m de ploeg Ik citeer ondermeer een Chris Dierickx, Valère Van den Nes- te. Stefaan Mertens. Mare Mertens en een Guy Verschel den. Met een jonge kern heb ik mijn streefdoel bereikt. We hebben drieëndertig punten behaald en. dat was voor velen buiten iedere verwachting. Ik geef toe dat ik na drie kompeti tiewedstrijden enigszins be gon te twijfelen. We hadden op dat ogenblik nog geen enkel -punt behaald Nadien zijn we punten gaan winnen Wij boekten winst tegen ploegen waarvan weinigen het hadden verwacht. Een verschil ten op zichte van vorige seizoenen. Toen moest er geknokt wor den tot de laatste wedstrijden om het behoud veilig te stel len De mentaliteit onder de spelers is bovendien stukken beter geworden In het begin van de kompetitie hield ik gro te kuis. De jeugd kreeg de kans. Dat motiveerde hen. Ik drukte hen wel op het hart dat ik inzet en overgave van hen verwachtte. Op training was iedereen aanwezig. Dat was vooraf gezegd Wie met kwam trainen viel naast de ploeg. Een gezond principe waar blijkbaar iedereen zich aan heeft gehouden.» aldus Ge rard Verhelst. Tevreden Het blijkt dat in het bestuur van SK Grembergen iedereen het eens is met Gerard Ver helst. «Dat is de reden waar om we hem gevraagd hebben ook volgend seizoen aan te blijven als speler-trainer, zegt voorzitter Herman Burghgra- ve. Gerard Verhelst heeft in ieder geval flink werk gele verd. De resultaten zijn nave nant. We zijn tevreden over hem. Volgens mij is hij één van de beste trainers in derde pro vinciale. omdat hij konsekwent is. Nooit was er zoveel volk op de trainingen als tijdens het afgelopen seizoen. Dat bewijst dat de spelers gemotiveerd zijn en met plezier naar het terrein komen. De jeugd heeft nu de kans gekregen. Velen hebben bewezen dat ze iets kunnen De jeugdpolitiek die we de laatste jaren voeren heeft blijkbaar vruchten afge worpen Het is nu wachten op de bevestiging. Wanneer ze volgend seizoen bewijzen dat ze bekwaam zijn, dan zit er muziek in voor de toekomst». Die mening is ook Gerard Verhelst toegedaan: «Ik hoop volgend seizoen eenzelfde re sultaat af te dwingen Over twee tot drie jaar zou de ploeg moeten bekwaam zijn om een gooi naar de titel te doen Ik ben ervan overtuigd dat het volgend seizoen zwaar gaat worden. We krijgen gezel schap van Excelsior Sint-Ni- klaas en SK Aalst Dat zijn ploegen die uit tweede provin ciale komen Wellicht zullen die trachten om hun verloren SK Lebbeke SK Lebbeke heeft andermaal een speler aange trokken. Het gaat deze keer om Bruno Van Bladel. Een zesentwintigjarige middenvelder. Hij is afkom stig van de eerste klasser Lierse, waarmee hij enige tijd titularis was. De overgang naar Lebbeke geldt voor een periode van één seizoen. Ook Raf Jan- soone, enkele jaren geleden afgestaan aan SC Loke ren keert weer naar het Konkelgoed. SP Buggenhout Buiten hetgeen vorige week in deze rubriek ver scheen, is er momenteel geen verder nieuws bij Sparta Buggenhout. Wel liet het een invaller vertrek ken naar Red Star Opdorp. Het gaat om Karei Mertens die voor één seizoen wordt afgestaan. SK Oude gem Bij Oudegem weet men nog niet of men een trainer, ofwel een speler-trainer gaat aantrekken. Terzake zijn de meningen binnen het bestuur ver deeld. Dezer dagen valt uiteraard een beslissing. Inmiddels kijkt men uit naar versterking. Een mid denvelder en een aanvaller zou zeker en vast aange kocht worden, temeer daar Urbain Van den Berghe verzocht heeft om naar een andere ploeg over te stappen. Deze vijfentwintigjarige voetballer blijkt absoluut SK Oudegem te willen verlaten. Nu zater dagavond 12 juni viert SK Oudegem zijn tienjarig bestaan in de feestzalen Icaros en De Filosoof. VW Hamme De Hamse vierde klasser onderhandelde met Fran- kie Van Haecke (Gantoise) voor een eventuele overgang. Tot een overeenkomst is het niet gekomen en het ziet er naar uit dat de kans hierop maar gering is. VW Hamme stond inmiddels Raoul Van Moeseke en Mare Vercauteren af aan Rupelmonde. SK Berlare SK Berlare is zinnens enkele versterkingen aan te trekken. Momenteel werd al één speler aangetrok ken. Het betreft Maes van TK Meldert. Hij is een aanvaller en oorspronkelijk afkomstig van VW Hamme. Berlare doet volgend seizoen opnieuw een beroep op Rudolf Van Kerschaever als oefenmeester. De Hammenaar gaat in Berlare meteen zijn vierde seizoen tegemoet. FC Baasrode Weinig nieuws onder de zon bij FC Baasrode deze week. Het enige feit is dat sekretaris Moens navraag deed bij VW Hamme naar Paul Meeuws. Het gaat om een verdediger die uitkomt bij de invallers en belangstelling toont om naar Baasrode over te stappen. JV Schoonaarde Of Juventus Schoonaarde versterking gaat aan trekken lijkt wel twijfelachtig. Momenteel werd nog niemand aangeworven en ook is er geen enkele vraag voor een speler binnengekomen. Guy Clement blijft als speler-trainer het bewind voeren. Zijn kontrakt loopt over twee seizoenen. K.A.V.D. K.A.V. Dendermonde heeft vrijwel al zijn inval lers op de transferlijst geplaatst. Volgend seizoen zal het reservenelftal in grote mate bestaan uit juniors. Vernomen wordt dat K.A.V.D. opnieuw een beroep zal doen op Jean-Pierre Heyvaert als doelman. Het verblijf van Dirk Van der Putten werd met drie jaar verlengd, en met met één seizoen zoals eerder gemeld. K.A.V.D. zou anderzijds Piet Abbeel willen behouden, maar het blijkt dat de prijs die Eendracht Zele stelt onoverkomelijk groot is. Kruibeke Peter De Heyn, die vorig seizoen reeds voor Kruibeke uitkwam blijft bij deze Waaslandse klub. V. W. Hamme liet hem opnieuw voor een jaar gaan. E.D.M. posities gauw weer in te ne men. We worden bovendien nog gekonfronteerd met drie stijgers uit vierde provinciale. Onze ploeg heeft echter een stevige basis. In principe zou den we moeten kunnen wedij veren met vele tegenstanders. Hopelijk kunnen we de huidige kern zo lang mogelijk samen houden. Er zijn verschillende spelers die hooguit maar twin tig jaar zijn. Laat die een paar seizoenen met mekaar spelen. Het resultaat zal allicht volgen». Hijzelf zal volgend seizoen allicht postvatten op het mid denveld. Niet om zwaar labeur te leveren. Op vierendertigjari- ge leeftijd mag je dat gerust aan jongere kollega's overla ten Maar wel om zijn onder vinding te laten meespelen. Dat kan de jeugd van SK Grembergen best gebruiken Of Gerard Verhelst ambities heeft om het later als trainer waar te maken is hoogst twijfelachtig. «Heizelschool vergt vier jaar opoffering De gezinsproble men die ik momenteel ken, laten dat geenszins toe. Ik wil wel een ploeg trainen in eigen gemeente of kortbij. Zelf zal ik mij nergens gaan presenteren Dat ligt met in mijn aard Mo menteel koncentreer ik mij al leen op SK Grembergen. Ik wil deze ploeg uitbouwen tot een stevig blok. Het is bovendien allemaal eigen talent van de gemeente Het enige wat in de ploeg ontbreekt is een typi sche linksvoetige. Ik heb ie mand op het oog. Wanneer het bestuur dat financieel kan afronden, zou dat een goede zaak zijn.» zegt Gerard Ver helst. De Grembergse speler-trai ner is zeker geen onbekende in de Dendermondse voetbal middens Op zeventienjarige leeftijd werd hij titularis van KAVD. Met deze ploeg kwam hij uit in derde en vierde klas se. Vijf jaar lang was hij aan voerder. Eerst vatte hij post op het middenveld. Daarna ver huisde hij onder het bewind van trainer Charles Bovie naar de achterste geledingen. Op negenentwintigjarige leeftijd verhuisde hij naar Robur Moerzeke. Daar werd het geen meevaller. Na twee sei zoenen keerde Verhelst weer naar KAVD. Tot vong jaar toen hij door de Dendermondse eerste provincialer SK Grem bergen werd afgestaan. Mo menteel is hij definitief lid van de Grembergse ploeg. Zoals eerder gemeld heb ben André Heymans en Geor ges Van Cauwenberghe hun aktiviteiten als jeugdtrainers stopgezet. Dit wil zeggen dat SK Grembergen momenteel uitkijkt naar iemand die de jeugd onder zi|n bevoegdheid zou kunnen nemen Met de jeugdploegen heeft Grember gen de laatste jaren flinke re sultaten behaald. Jeugdkomi- têvoorzitter Karei De Kegel voert een beleid dat door iedereen alom wordt gepre zen. SK Grembergen zelf kan er maar wel bij varen. E.D.M. Eendracht Zele heeft, zich ten definitieve titel de diensten aangeschaft van Eugène Blomme, Jan Pieters en Filip Plaetinck. Deze drie spoiers waren reeds het voorbije sei zoen aktief in het Eendracht- team en hebben de geboden kansen voor een definitieve transfer kunnen verzilveren. Zele is thans ijverig op zoek naar een vervanger voor de naar Smt-Niklaas getransfe reerde Peter Van Wambeke. («W

De Voorpost | 1982 | | pagina 25