Buggenhoutse juniores zijn kampioen Chris Ferket: huwelijk en SK Lebbeke, twee stappen in bet onbekende Voor SK Lebbeke volgt het seizoen van de waarheid' De lijdensweg gemeentelijke Alex Querter wordt prof bij Klub Brugge van de Hamse sporthal Kampioenenviering voor FC Heikant Oswald Lamprecht definitief PI] SV Lokerse voet i em te t lede or h« Js we a een arbij j open de gel* lien w Steken se prijsschutter promoveert drie reeksen VOETBAL De Voorpost - 11.6.1982 - 27 SK Lebbeke hoopt volgend seizoen over een sterke kern ti beschikken. Dasrom ook Is het bedrijvig op de voetbal- beurs. Trainer Fons Dreesen wil voor leder kompartlment over een valabele doublure beschikken. Dat Is een voor waarde om stevig te kunnen uitpakken en nutteloos pun tenverlies te vermijden. Om zijn aanvalslljn sterker en vooral produktiever te maken heeft SK Lebbeke een beroep gedaan op Chris Ferket. Deze tweeëntwintigjarige regent lichamelijke opvoeding voetballer was vorig seizoen heeft hij trouwens een verant- prijsschutter bij de vierde pro- woordelijke taak te vervullen, vmcialer Stekene. Daar nam Zijn kollega's-voetballers in hij dertig doelpunten voor zijn Stekene betreuren zijn vertrek rekening. De Waaslandse klub naar Lebbeke. Een belangrijke werd kampioen. Daarin had stap. Chris Ferket ontegensprekelijk Chris Ferket zelf hierover: een groot aandeel. Het jaar «Ik besef dat het verschil tus- ervoor was hij goed voor sen vierde provinciale en de drieëntwintig voltreffers. In het hoogste provinciale afdeling Waasland wordt Chris Ferket biezonder groot zal zijn. Toch geprezen, niet alleen omdat hij wil ik het proberen. Wie ambi- een opportunist en prijsschut- tie heeft op mijn leeftijd en de ter is, maar vooral om zijn kans krijgt om het hoger te omgang en inzet. Chris Ferket gaan waar maken, moet die is een joviale voetballer. Wie gelegenheid aangrijpen. Ik leef met hem praat krijgt onmiddel- voor de sport. Ik werd door bjk een gunstige indruk. Aan Lebbeke getest in een wed- hoogvliegerij doet de Waas- strijd tegen Eendracht Opstal, lander m geen geval mee. Als Dat bleek mee te vallen, want Ö'*i mJ onmiddellijk werd ik verzocht om een overeenkomst te on derschrijven. Ik heb over Leb beke een goede indruk. Niette genstaande ik de mensen slechts oppervlakkig ken. In voorzitter Buytaert had ik on middellijk vertrouwen. Ik weet dat ik hard zal moeten trainen om tijdig het tempo van eerste provinciale in de benen te krij gen. De vakantieperiode zal voor mij een gelegenheid zijn om mij reeds voor te bereiden op een kompetitie die tenslotte voor mij volkomen onbekend zal zijn. Ik weet niet wat eerste provinciale is noch wie de tegenstrevers zijn. Het is een stap in het onbekende. Toch hoop ik titularis te kunnen wor den. Om dat doel te bereiken Chris Ferket (c) zal ik hard knokken en de richtlijnen zo nauwgezet mo gelijk trachten te volgen». hij in het huwelijk. Het wordt in ke. Sportiever kan het in geen Chris Ferket onderschreef, ieder geval een sportief huwe- geval. Wij wensen Chris en zoals gezegd, een overeen- 'ijk, vermits zijn toekomende, Hilde alvast veel geluk in het komst met SK Lebbeke. Op Hilde Bleyaert, zich ook met verdere leven 19 juni tekent hij echter een sport bezig houdt. Zij is hand- E.D.M. levenskontrakt. Die dag treedt balspeelster bij Avanti Lebbe- De Lokerse voetballer Alex Querter heeft in de afgelo pen dagen een belangrijke beslissing genomen. Door een kontrakt te tekenen voor Klub Brugge heeft Alex niet alleen een over stapje gemaakt in Olympia maar tevens de stap gezet naar het prof-voetbal. Querter heeft bij Klub een kontrakt getekend voor drie seizoenen en dat sluit met een in dat de Lokeraar voortaan full-time ter be schikking moet staan van zijn nieuwe werkgever. Bij Cercle werd Alex pas in de late namiddag verwacht zodat hij vooraf in de Lo kerse boekhandel Unicum een volledige dagtaak kon afwerken. Een ingrijpende wijziging dus voor het ge zin Querter. Het feit dat Alex in de afge lopen vier seizoenen naast zijn voetbalaktiviteiten nog een full-time job uitoefende heeft hem evenwel niet be let om een opmerkelijke opgang te maken. Eenvou- bij de eerste provincialer. eerder heeft hij de ko- le kompetitie zo hoopvol Ambitieuze Danny Depage: Men mag nooit mosselen roepen vooraleer ze aan wal zijn, Is een bekende, volkse Itdrukklng die heel wat waarheid Inhoudt. Het is al even voorbarig als nu reeds zeggen dat een voetbalploeg gaat kampioen spelen, alvorens de kompetitie een aanvang neemt, zelfs al beschikt men over de sterkste wapens en Is de ambitie nog zo groot. Allerlei jenslagen kunnen de gestelde verwachtingen doorkruisen. Danny Depage, de vljfen- Intigjarlge doelman van SK Lebbeke, beseft dat voldoende. Hij is al twee seizoenen titu- beke beschikt, moeten we tot waarin tweedracht heerst? Ik veel bekwaam zijn,» zegt doel- wordt thans extra voorbereid man Danny Depage. op een kompetitie waarvan ik «Nooit eerder heb ik een veel verwacht. Ik ga zelfs niet it gezien als nu. Men betere oefenmeester gekend, op reis. Ik wil er bij zijn van bij it niet ver zoeken naar die Het is niet om die man te de eerste wedstrijd. Aan een oorzaak. Het vertrouwen dat flikflooien en mijn plaats in het bekerkompetitie die al in au- trainer Fons Dreesen uitstraalt eerste elftal te bewaren dat ik gustus start wil ik deelnemen, ■top zijn voetballers is zo groot dat zeg. Ik ben ervan overtuigd iedereen hoge verwachtin- dat iedereen die momenteel Dat zal dan een eerste keer tot de Lebbeekse kern behoort zijn in mijn voetballoopbaan, die overtuiging is toegedaan. Dat we volgend seizoen dicht Je ziet wanneer Fons Dreesen zullen eindigen, daar ben ik nu iets zegt, dat hij er eerst flink reeds van overtuigd. Toch zal heeft over nagedacht. In die er rekening moeten gehouden man kan je niet anders dan worden met ploegen als Heir- vertrouwen stellen. Door de nis, Denderhoutem en Loker komst van de Lierenaar is ook se. Wij moeten in eerste in de sfeer heel wat verbeterd, stantie zien dat we geen onno- Vroeger geraakte die door be- dige punten verspelen en dat paalde perikelen al eens ver- zich geen incidenten voordoen troebekj. Dreesen waakt ero- die de ploeg en de prestaties ver dat de kameraadschap on- kunnen schaden. De laatste der de spelers op een hoog twee jaar is dat in Lebbeke al peil blijft. Dat is trouwens een meerdere keren gebeurd. Ik essentiële voorwaarde om re- denk niet dat dit met Fons sultaten af te dwingen. Wat Dreesen zal gebeuren,» aldus kan je met een ploeg bereiken Danny Depage. Iirfflgen begint te koesteren. SK UI IVLebbeke heeft maanden gele oen een goede gok gedaan floor deze oefenmeester aan letrekken. Voorzitter Eric Buy- mag op de beide oren n. Hij heeft een istergast aangetrokken die vak kent. En die, zeker niet minst, door zijn spelers gewaardeerd Ingre- iten te over om de toe- °°r 4 komst hoopvol tegemoet te ran dij - jlh( Kandidaat Met Fons Dreesen, en het nannel potentieel waarover SK Leb- an lat Lokeren Danny Depage. afkomstig en woonachtig in Lokeren, startte indertijd als jonge voet baller bij Standaard Lokeren. Dan kwam de fusie met Ra cing en de geleidelijke promo tie naar de liga. Danny Depa ge heeft toen drie seizoenen Uefa-junior geweest Eén keer speelde hij met de Uefa's te gen Schotland een internatio nale wedstrijd. Later is hij nog uitgekomen met de invallers om uiteindelijk getransfereerd te worden naar de eerste pro vincialer Lokerse SV. Daar verbleef hij twee seizoenen om tenslotte in Lebbeke te belanden. Daar heeft hij nu twee voortreffelijke seizoenen achter de rug. Je mag gerust stellen dat Danny Depage vele punten gewonnen heeft voor SK Lebbeke. Met de inzet die hij telkens aan de dag legt, en de ambitie die hij momenteel uitstraalt, wordt het veelbelo vend voor SK Lebbeke. E.D.M. Danny Depage (c) ADendermonde vierde te vroeg Niettegenstaande de juniores van KAV-Dendermonde onlangs op het stadhuis In de Owderstede werden ontvangen, blijkt nu toch uit de officiële uitslagenlijst dat niet deze ploeg de eerste op de rangschikking staat. Uit de einduitslag, die pas deze week bekend werd, blijkt Immers overduidelijk dat de juniores van Dendermonde en Buggenhout (Sparta) wel eindigen met een gelijk aantal punten, maar de juniores uit de Bosgemeente winnen de kompetitie met één gewonnen wedstrijd meer. Natuurlijk kon Sparta Buggen hout triomferen, niet alleen wint het de eindzege, maar het kan bovendien Dendermonde wn extra neus zetten, omwille van de voorbarige en onjuiste viering. Op vrijdag 4 juni werden de juniores van Sparta Buggen hout ontvangen op het ge meentehuis. Sportschepen Mare Heymans mocht er de felicitaties vanwege het ge meentebestuur overdragen. Enkele weken geleden mocht •*««tH* PI >n aan /en in' standi hij hetzelfde nog doen ter gele genheid van een kampioenen- viering, toen de miniemen en kadetten van Sparta ontvan gen werden. Naast de spelers werd ook trainer Jan Jacobs gelukgewenst. Woorden van lof gingen ook naar het jeugd- bestuur en de ouders omwille van hun blijvende stimulans en permanente bezorgdheid voor het jeugdvoetbal. Sekretaris De Bisschop sprak in naam van het Sparta- bestuur. Hij bood in een note- dop een verslag van de 26 wedstrijden die Buggenhout naar de titel voerden. Ook de rivaliteit met de Opstalse voet ballende broeders werd even uit de doeken gedaan. Woor den van dank richtte hij tot de afgevaardigden: Marcel Jeugdmans, Jef Van Geel, Walter Moens en Louis Van Cauwenbergh en naar de ver zorgers Désiré Verheyden en Willy Van Belle. In naam van de spelers mocht kapitein Ste- faan Saerens een trofee in ontvangst nemen. De viering rond de juniores viel vooral in de smaak bij Rudy Verheyden. Deze jonge speler is reeds van bij zijn kinderjaren aangeslo ten bij Sparta. Niettegenstaan de deze Buggenhoutse cen- trumklub veel kampioenen verzamelde, was hij nooit lid van een winnend team. En nu mocht hij toch nog bijdragen tot een kampioenstitel bij de juniores. Een prachtig sluitstuk van een jonge voetbalcarrière. L.V.D. en iVrijdagavond werden de junioren van Sparta ontvangen op het Buggenhoutse gemeentehuis omdat zij kampioen ja werden (v) rmofw 1 bedf* 'ijn da» schfl de wijk Veldeken te Zele is er een dressuurklub voor honden die nu ook naar Avermaet kwam afgezakt om er een t'nonstratie te geven (bvw) Hoewel men te Hamme reeds een private sporthal heeft, blijft het gemeentebe stuur ijveren voor de oprich ting van een gemeentelijke sporthal die zal opgetrokken worden in het Meulenbroeck. Zal deze droom ooit waarheid worden? Eén van de meest gedurfde plannen die het huidige ge meentebestuur ontwierp was de bouw van een sporthal met cafetaria en overdekt zwem bad. Na een tijdje bleek een en ander met haalbaar te zijn Omdat het projekt veel te duur bleek, besloot men na veel wikken en wegen het zwembad te schrappen. Nog waren de zorgen niet van de baan. Alle krachten werden toen gebundeld om een sporthal te bouwen maar reeds bij de opspuitingswerken kende men tegenslag De aan nemer ging over de kop. On dertussen zijn die werken nu toch uitgevoerd Op 4 mei kreeg de bouwer opdracht om met de werken te beginnen. De duurtijd voor lot 1 (ruwbouw en afwerking) be- loopt tweehonderd werkende dagen Daarvoor heeft de ge meente een lening aangegaan van 42.180.000 fr. In tegenstel ling tot de bepalingen van het lemngsbesluit maar overeen komstig met de leningsaan- vraag zal de terbeschikkings telling in tranches gebeuren. De eerste 30 miljoen zal vrij komen na ontvangst van het bericht van goedkeuring door de hogere overheid. De opgespoten grond zal geen hinder vormen voor het slaan van de heipalen die er nodig zijn voor de bouw van de hal Voor de aannemers die later de kelderingen moeten graven kan dit wel moeilijkhe den met zich brengen Omdat er in die opgespoten grond nog heel wat water zit. moet men eerst een middel vinden om dat te verwijderen. Toch ziet het er naar uit dat men binnenkort zal toeschou wer kunnen zijn van de eerste steenlegging dig was het natuurlijk niet. Iedere dag tot 16 uur zijn werkgever René Saey as sisteren en dan met spoed naar Brugge voor de dage lijkse training bij Cercle. Querter toonde dus niet al leen in het veld karakter. Wel zat de kans er in dat die dagelijkse pendel reeds twee seizoenen eerder werd afgebroken. Wat des tijds gemakkelijk als een kwakkel werd afgedaan bleek wel degelijk de reali teit te zijn. Met name dat Klub Brugge reeds twee seizoenen geleden interes se had voor Alex Querter. «Toen zijn de onderhande lingen evenwel op een domme manier afgespron gen», stelt Alex nu. «Maar het gekke van de zaak is dat Cercle toen 7 miljoen eiste, dat die vraagprijs in middels verdubbeld werd en dit nu geen hinderpaal bleek te zijn voor Klub. Ik heb wel een sterk seizoen achter de rug en ben pas 24 maar het blijft toch erg veel geld voor een verdedi ger die traditioneel lager getaxeerd wordt dan een aanvaller. Maar ik kan niet ontkennen dat het voor mij een persoonlijke genoeg doening is dat Klub bereid was om een dergelijk be drag neer te tellen. Het be wijst toch dat mijn presta ties gewaardeerd werden. Natuurlijk zorgt een derge lijk transfertbedrag wel voor enige mentale druk. Maar bij Klub kan men er wel zeker van zijn dat ik alles zal doen om nog be ter te presteren dan in het afgelopen seizoen.» Grijzenhout Voor Alex Querter en zijn echtgenote Sylvia, dochter van de Lokerse stadsse- kretaris Paul Van Doorsse- laere, zal die stap naar het prof-voetbal wel een hele wijziging meebrengen. Zij zullen immers hun ver trouwde omgeving in de Durmestad moeten ruilen voor de streek van Brugge. In de afgelopen dagen zijn Alex en zijn echtgenote trouwens op stap geweest om een villa te zoeken in het Brugse. Maar dat wa ren zaken die vooraf gron dig overwogen werden. «Cercle had mij een nieuw kontrakt voorgesteld maar na een grondig beraad heb ik het aanbod afgewezen,» vertelde Alex. «Toen ik na dien de vraagprijs van Cercle hoorde ben ik wel even geschrokken. Maar voor Klub bleken die cen ten geen bezwaar te zijn. Ergens is het wel spijtig dat ik juist nu bij Cercle ben opgestapt want Han Grij zenhout keert terug als trai ner. Hij had trouwens aan gedrongen om mij te be houden. Het heeft immers steeds goed geklikt met Grijzenhout en hij heeft mij destijds toch de kans gege ven bij S.C. Lokeren om het in de eerste ploeg te bewijzen. Grijzenhout zat er trouwens ook voor een groot deel tussen dat ik 4 seizoenen geleden naar Cercle Brugge ben overge stapt». S.C. Lokeren De naam van Alex Querter circuleerde de laatste we ken regelmatig in de trans- fertgeruchten. Daarbij wer den vooral A A. Gent, Ant werp, Klub Brugge en S.C. Lokeren genoemd terwijl ook St-Niklaas interesse zou hebben. Feit is wel dat St-Niklaas vorig seizoen gretig was om Querter in te lijven. Alex zelf was toen ook geïnteresseerd in de voorstellen van St.-Ni- klaas. Een stap terug naar derde klasse sloot evenwel een risiko in en dat heeft uiteindelijk ook de doorslag gegeven om toch maar bij Cercle te blijven. Inzake de recente gebeur tenissen bevestigde Alex ons dat naast Klub Brugge ook S.C. Lokeren duidelijk geïnteresseerd was. «Persoonlijk was ik trou wens akkoord met het aan bod van Lokeren», stelde Querter. «Maar bij Cercle zag men het wel anders. Lokeren trachtte immers met Cercle tot een akkoord te komen op basis van een spelersruil. Klub daarente gen was onmiddellijk be reid om de gevraagde som te betalen. En aangezien Cercle liefst poen had werd het voor mij uiteindelijk Klub.» Julien Cools Dat Klub geen enkel be zwaar maakte tegen de vraagprijs van Cercle kan wel Alex Querter zelf ver rast hebben maar het blijft toch een feit dat de Loke raar een reuze-seizoen achter de rug heeft. Vooral nadat hij in de tweede ron de was opgeschoven naar het middenveld leverde hij schitterende prestaties af. Met als onbetwist hoogte punt de erg belangrijke wedstrijd op Waterschei waar hij alom tegenwoor dig was maar ook scoorde en liet scoren. Zijn fantas tisch doelpunt tegen Win- terslag na een dubbele één-twee beweging zorgde eveneens voor sensatie. Meteen werd nog eens dui delijk onderstreept dat Alex enorme vorderingen heeft gemaakt sedert hij in het top-voetbal debuteerde. Al tijd lef en konditie zat, maar aanvankelijk wel vrij rudi mentair wat een grote fou- tenlast meebracht. In het afgelopen seizoen bewees hij nadrukkelijk dat hij voet- baltechnisch niet meer hoeft te blozen maar bo vendien routine koppelt aan koelbloedigheid. Natuurlijk stelt zich de vraag of Querter er wel goed aan gedaan heeft om over te stappen naar Klub dat toch wel een belabberd seizoen achter de rug heeft. «Op dat vlak maak ik mij geen zorgen», replikeert Alex. «Het kan uiteraard niet ontkend worden dat Klub een moeilijk jaar ach ter de rug heeft. Maar ik ben er zeker van dat een herhaling vrijwel uitgeslo ten is. Klub heeft inmiddels orde op zaken gesteld in de verdediging. En in dat ploegonderdeel situeerden zich vorig seizoen onge twijfeld de voornaamste problemen. Met het aan trekken van Spelbos loopt het wel los. Komt daarbij dat met Georg Kessler een goede organisatie gewaar borgd is en ook dat is erg belangrijk. Wat het mid denveld en de aanval be treft mogen er met het be staande potentieel normaal geen problemen zijn wan neer Klub in normale om standigheden kan spelen. Uiteraard is het nu nog te vroeg om een prognose te wagen in verband met de samenstelling van Klub an no '82. Ik ben pas vorige week voor de eerste keer voorgesteld aan Kessler. Uit gesprekken met de klubleiding is wel gebleken dat ik waarschijnlijk de taak zal toebedeeld krijgen die Julien Cools destijds met zoveel brio opknapte. Met name hard werken op het middenveld waarbij zowel steun wordt verleend aan de defensie als aan de spitsen.» Tergelegenheid van het beha len van de kampioenstitel en de promotie naar derde pro vinciale hebben de beheer raad en het bestuur van de Zeelse wijkploeg FC Heikant een kampioenenviering op touw gezet. Zaterdag 12 juni om 17.30 uur bestijgen de nieuwe kampioenen de trap pen van het gemeentehuis voor een officiële ontvangst en huldiging door het gemeente bestuur. Hierna staat een be zoek op het programma bij de leden herbergiers. Omstreeks 20.30 uur start het kampioe nenbal m het klubhuis 't Pee- bosken met de medewerking van radio Malaika. In dit twee luik verzamelen de feestvier ders zondag 13 juni om 9 uur aan het lokaal om zich naar de parochiekerk te begeven voor een euchanstievienng. Het kampioenenbanket start om 13.30 uur als waardig sluitstuk voor dit feestelijk gebeuren. (•H De Zeienaar Oswald Lam- brecht voor een jaar uitge leend bij SV Lokerse is de finitief getransfereerd naar de klub van Antoine De Nul Deze 30-jarige frankverdediger was even eens begeerd door Jong Lede

De Voorpost | 1982 | | pagina 27