T Wederopstanding van Odessa De Meester A wint bij leider Rubbens Rodania houdt stand koning der koningen te Uitbergen Hamse Jitsu-Kwai heeft nieuw Dojo-lokaal Namen wint «Grote Prijs De Parel» voor junior-kaatsers Kaatsverbond «Lebbeke» Ronny Hendrickx weg bij Okapi? BBC Vlinders uil Buggenhout besluit eervol elfde seizoen Jose Strobbe, Twee jubilarissen bij Sint-Sebastiaan in Overmere KAATSEN BASKET BOOGSCHIETEN José Strobbe van Ons Vermaak uit Uitbergen school zich koning der koningen (jj) De dag na Sinksen is het in Uitbergen de gewoonte dal al de Uitbergse schutters die ooit koning werden strijd leveren voor de titel koning der koningenDat gebeurde deze keer voor de twaalfde maal Vorig jaar werd het Ronny Van De Velde van Strijpwegelen daarom mocht deze maatschappij nu de kamp inrichten. Rechtover hel xSchutterslokaal' waren dus een vijftigtal oud-sires bijeengekomen om in vijf beurten naar de koningsvogel te mikken. In de voorronden schoten er liefst veertien deelnemers raak Tijdens de eerste kampronde was het alleen José Strobbe dit raak school en de anderen waren er dus aan voor de moeite -Ons Vermaakmocht dus vieren om de zege van José Strobbe en z;j zal dus de dertiende schtettng voor de titel van Koning der Koningen mogen inrichten, (jj) Tergelegenheid van het gouden schuttersjubileum van onderhoofdman Georges D'Hooghe en bestuurslid Robert V Kerckhove was er op zondag 6 juni een groot feest bij de Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan van Overmere. Heel m personaliteiten namen deel aan de hulde die de staande wipschutters aan deze twee verdienstelijke leden brachten, f jubilarissen ontvingen van de nationale bond een gouden ereteken, hen overhandigd door de h. E. Van SteenbergM hoofdafgevaardigde van de derde sektor. Ook burgemeester Willy Van Sande overhandigde namens het Berlaf gemeentebestuur een tinnen schotel met het gemeenteschild. Namens de zustermaatschappijen, verenigt' "Verbond der Scheldestreek», kwam ook de h. André Van Cauteren aanrukken met geschenken. De jubilarissen kregen twee grote fruitkorven en evenveel bloemstukken met herinneringsschotels. De h. Jules Colman, hoofdman van de Sint-Sebastiaansgilde uit Overmere pratte het geheel aan mekaar en betuigde zË dank aan al diegenen die hadden bijgedragen lot het wellukken van deze jubelviering; (jj) JUDO De Hamse judoklub Jitsu- Kwai heeft altijd een dyna misch beleid gevoerd. Dat is ondermeer af te leiden uit het feit dat deze toch onbekende en minder populaire sporttak zich in de Durmegemeente kan handhaven Onlangs werd er weer een belangrijke stap gezet. Hun oefenlokaal werd overgebracht naar de sporthal De Wuiten in de Damstraat. Dat zoiets gepaard moest gaan met een kleine plechtig heid lag voor de hand. Voorzit ter Gustaaf De Clippeleir was gelukkig hierop velen te mo gen verwelkomen, ondermeer schepen van sport Van de Casteele, raadsleden De Pille- cyn, en Ediers en mej. Nim Vermeire, Albert Roels en de afgevaardigden van de Vlaam se Judobond. alsmede een tal rijk opgekomen publiek. Voor zitter De Clippeleir wees erop fier te zijn een nieuw eigen lokaal te kunnen voorstellen. «Wij zijn een kleine groep die er toch in slaagt heel wat te doen voor de judosport in Hamme en omgeving». Woordvoerder richtte een woord van dank aan de initia tiefnemers van deze sporthal Tevens dankte hij ook Eduard De Pillecyn, die de eigenlijke tipgever was en Emiel De Dec ker voor het werk dat hij in de Wuiten heeft verricht. Met het openen van deze nieuwe dojo wil men zich nauwer bij de jeugd stellen om deze i echt pipulair te maken. P kretaris-generaal van de ji bond loofde de Hamse k voor de inspanningen die zi jaren lang leverde om i' sport ingang te doen vind Met het verwijderen vlag werd het lokaal voor 0| verklaard. Hierop volgde technische judoles, door Valère Steegmans, I dan, en vervolgens een k' teles voor gevorderden d bracht werd door Albert 0 mans, 4de dan. P.V.01rtaire Kaatsverbond Steenhuffel Olympia Nieuwerkerken - Odessa Aalst: 14-15 Albert Roelant die vroeger met de Nieuwerkerkse ploegen «Erop en erover» en «Vliegen de Bal» heeft gespeeld, was de scheidsrechter voor deze wedstrijd. Ook bij Odessa Aalst mochten we twee Nieuw- kerkse kaatsers begroeten: Gilbert De Blander en Willy Van Hauwermeiren. De thuis ploeg verloor zowaar de eer ste vier spelen met 40-40, zo dat zij snel op een 0-4 achter stand moest opkijken. Geprik keld door deze stand werden er vier ballen na elkaar over- gekeerd zodat ook Nieuwer kerken op de bordjes prijkte. De thuisploeg kwam zelfs te rug tot 3-4, maar hierop zetten de Aalsterse hekkensluiters een geweldig offensief in waartegen een zwak spelende thuisploeg niet was opgewas sen. Odessa mocht gaan rus ten bij 3-8. Toen Olympia na de herne ming het eerste spel won, meende iedereen dat er orde op zaken zou gesteld worden, maar men dacht verkeerd. De jongens van de Oude Dender- mondsesteenweg, speelden zeer flink en de thuisploeg bleef maar falen zodat Odessa uitliep tot 5-12. Toen het er dus eerder drief uitzag voor de mannen van Nieuwerkerken kwam voorzitter Robert Hey- vaert zijn mannen een hart onder de riem steken en toen ging het heel wat beter. Toen de stand 7-12 was en Olympia zich zeker wist van één punt, kreeg het vrijwel vleugeltjes. Via 9-13 werd het 13-13. Na een 40-30 stand kon Willy Van Hauwermeiren tweemaal tere- ke overkeren en de bezoekers op 13-14 brengen. Het werd nadien 14-14 en 40-40. Toen kon Freddy De Meersman de bal tot op de achterlijn keren maar Gilbert De Blander hield die binnen de lijnen en een aanlopende Jan Vernaillen kreeg de bal tegen zijn broek zodat de bezoekers met de zege naar huis trokken. Het werd een spannende, vier uur durende lutte, die wel eens de wederopstanding van Odessa kan inluiden. Olympia: Etienne De Smet, Freddy Schandevijl, Gunther Mertens, Freddy Meersman, Jan Vernaillen (Antoine Arents). Odessa: Dirk Corthals, Eddy Huys, Willy Van Hauwermei ren, Gilbert De Blander, Lu- cien Corael (William D'Haese en Mare Beeckman). (gm) Op zaterdag 5 juni was er heel wat belangstelling op de kaatsbaan van het Dorp te Nieuwerkerken. Voor de Grote Prijs De Parel kregen we ploe gen voorgeschoteld uit Hene gouwen, Namen, Brabant en Oost-Vlaanderen. Onze eigen provincie werd vertegenwoor- igd door het sterke team van de Donderzonen uit Nieuwer kerken. De ongeveer driehon derd liefhebbers hadden niets dan lof voor deze 16- en 17- jarige jongens, waarvan som migen opsloegen tot aan de achterkoord en tientallen bal len overkeerden. Eerst kwamen Henegouwen en Namen tegen mekaar tus sen de lijnen. De Henegou wers bleken niet opgewassen tegen de felle mannen van Namen, zodat het 1-7 werd. De eigen juniors van de Den- derzonen kwamen dan in de arena tegen de Brabanders en ze liepen uit tot 5-2. Blijkbaar waren deze inspanningen weinig gedoseerd want ze v« loren deze wedstrijd nog m 5-7. In de finalewedstrijd tus« Namen en Brabant, bleek h hoe sterk de Waaltjes wel q Zij wonnen verdiend de Gra Prijs De Parel met 7-2. Opnieuw moet het ons van h hart dat de afwezigen ongeil hadden. Weer was hier kaab sport van de bovenste planki zien. (gm) Den Heuvel Erembodegem (per) Zeelse kaats kompetitie 't Hoeksken - Gemeenteper soneel 8-15: De bezoekers gaven bij het begin van de wedstrijd de indruk de thuis ploeg moeiteloos te zullen ver slaan. Getuige hiervan was de 1 -6 stand en het niet al te best keren van 't Hoeksken. Deze laatst en herpakten zich en met een knappe Clement Schud- dinck als grootmidden bij het Gemeentepersoneel evolueer de de stand naar een 4-8 sco re. Na de pauze kwam de thuisploeg terug tot 7-8 onder impuls van Maes, De Loose en De Varez. Op dat ogenblik kwam L. Van Cauteren in de wedstrijd. Deze koorspeler le verde uitstekend werk en lag aan de basis van de 8-15 eind cijfers. De wederoptredende Rudy Geerinck keerde een bal rechtstreeks over. Rubbens - De Meester A 11- 15: Alle toeschouwers waren na dit toptreffen unaniem te vreden over het hoogstaand peil van deze lutte. Echte pro paganda voor de steeds stij gende populariteit van de plaatselijke kaatssport. In de aanvangsfaze namen de be zoekers vrij vlug de touwtjes in handen toen het van 2-2 plots naar 2-6 ging. Rubbens liet zich niet pramen maar kwam niet verder dan een 3-8 score aan de rust. De koordspelers bij De Meester, Collewaert en De Maesschalck hadden hier in een groot aandeel opgeëist. Minder geluk was toebedeeld aan hun kollega's bij Rubbens. Ook na de pauze bleef De Meester domineren en liep uit naar 5-11. Toen kwam het keerpunt van de wedstrijd met een knappe Ronny Wauters bij de thuisploeg. In één ruk ging het naar 11-13 en bleef alles nog mogelijk. De bezoekers konden in de slotfaze rekenen op het uitstekend werk van Franky De Geyter zodat De Meester toch de zege kon vei lig stellen. Op te merken was de overgeleverde bal van Luk Collewaert waarvan de sup porters zich nog steeds afvra gen hoever deze nu uiteinde lijk over was. Drie of vijf meter het zal wellicht een vraagteken blijven na deze sportieve wed strijd. De Meester B - Pimpernel 8- 15: Een flinke start bezorgde Pimpernel vlug een 0-7 voor sprong op een gehandikapte thuisploeg. Bij de rust wezen de bordjes 2-8 aan. Nadien kon een prachtig op dreef zijn de Heirwegh zijn ploeg terug brengen tot 5-9 maar meer dan het beoogde wedstrijd- punt zat er voor de thuisspe- lers niet meer in. Bij Pimpernel liet Chris Poppe zich opmer ken door vijf ballen recht streeks over te keren. Durmen - Van Geeteruyen Poppe 15-6: Dat er zo van die dagen zijn dat niets mag luk ken hebben de bezoekers te Durmen ondervonden. Toch bleef er nog even hoop aan de rust toen de score 8-3 was. Na de pauze was Michel Van Damme nog eens in zijn dagje en flink geholpen door Heir wegh evolueerde de score in het voordeel van de thuis ploeg. Bij een 14-6 stand, aan 40-40 leverden de bezoekers de bal buiten en was de zege binnen voor de mannen uit Durmen die hierdoor mee aan de leiding komen. Van een verrassing gesproken. Uitslagen van 6/06/1982 Oudegem - Moerstraat 15-14 Moderna - Berlare 15- 7 Lindeken - Onder Ons 15- 8 't Zolderken - Boereschuur 15- 5 (A.T.) Kalender voor 13/06/1982 Berlare - Oudegem Onder Ons - Moderna Boereschuur - Lindeken Zolderken - Moerstraat 3. Popey's 8-109 4. Ons Vermaak 8-100 5. Mievegem 8- 80 6. Smisken 8- 71 7. Super 7 8- 59 8. Gijzegem 8- 30 (A.T.) Klassement: 1. De Meester A 2. Rubbens 3. Durmen 4. Neyt 5. Van Geeteruyen Poppe 6. Gemeentepersoneel 7. 't Hoeksken 8. Pimpernel 9. De Meester B Wedstrijden voor zaterdag 12 De Meester B - Durmen (Eddy juni: De Beule) Pimpernel - De Meester A Van Geeteruyen Poppe - Neyt (Willy Verlent) (Theo Wauters) Rubbens - Gemeenteperso- 't Hoeksken vrij) neel (Henri De Paepe) (aj2) (A.T.) Rangschikking na 8 speel- dagen: 1Lindeken 8 6 2 73 112 2. Onderons 8 6 2 79 111 3. Moderna 8 5 3 98 104 4. Moerstraat 8 5 3 90 103 5. Oudegem 9 4 4 105 94 6. Berlare 8 3 5 109 84 7. Boereschuur 8 1 7 114 80 8. 't Zolderken 8 2 6 102 79 (A.T.) Reeks B: Rangschikking na 8 speel- dagen: 1. Appels 8-120 2. Bal Op 8-110 Derby: Ons Vermaak Smisken Richard Vermeulen maakte het verschil in deze derby. De ze wedstrijd startte aanvanke lijk eerst spannend 0-1, 1-1, 1- 2, 2-2, dus beloftevol. Dan kwam klasseman Vermeulen op de proppen. Bij de rust was het dan ook 8-2, zodat Smis ken op weg was naar zware verliescijfers. Na de rust een herboren Smisken, toen het echter 9-5 was kwetste Hen- drickx Antoine zich, en werd vervangen door Frangois Per- daens. Uiteindelijk werd het 15-6. Ietwat zware vijfers doch oververdiend. (A.T.) Reeks B Uitslagen van 30/05/1982 Appels - Ons Vermaak 15- 4 Popey's - Bal Op 10-15 Mievegem - Gijzegem 15- 2 Smisken - Super 7 15- 4 (A.T.) Appels rekent nu ook i Ons Vermaak af De 7* speeldag stond Appels Ons Vermaak op het progran ma. ledereen verwachtte va Ons Vermaak een stevige n pliek. Bij de aanvang van di wedstrijd, onmiddellijk 0-2 a wij rekenden dan ook op On Vermaak. Doch vrij vlug kwal Appels tot 2-2, erop en erovd betekende meteen een 154 overwinning. Geef toe erg njfl en verdiend. Bij de nieuwtó mers de wedstrijd Super 7| Smisken eveneens 0-2, doil nadien herstelde 't Smisks zich zodat het uiteindelijk werd. (A.T.I (A.T.jte Uitslagen van 6/06/1982: Ons Vermaak - Smisken 154^ Bal Op - Gijzegem 15< Popey's - Super 7 15i Appels - Mievegem 15- (A.T. Kalender voor 13/06/1982: Smisken - Appels Mievegem - Popey's Gijzegem - Ons Vermaak Super 7 - Bal Op (A.Ti Aangezien Okapi Aalst het komende seizoen met een nieuwe Amerikaan zal aantreden, is de plaats van de Nieuwerkerkse jeugdspeler Ronny Hendrickx zeker met vast, integendeel. Ook de andere klubs weten dat en hebben zeer veel belangstelling voor deze 22-jarige speler. Zele. Waasmunster en Schilde hebben reeds kontakten gelegd met de 1,92 meter hoge basketspeler Hopelijk treft dit talent, dat reeds met de internationale juniors speelde en een vaste pion was in het team van Okapi, een ploeg die hem ligt en waann hij zijn suksesrijke looDbaan kan verder zetten 30 -11.6.1982 - De Voorpost Nadat het tiende aelzoen uitdraaide op een totaal forfait ia den geroepen en men niet zo tijdens de afgelopen kompetitie het tij gekeerd binnen de snel nieuwe spelers op de kop Buggenhoutse basketbalploeg. De reserven veroverden kon tikken diende men midden een eerste plaats In de rangschikking en de eerste ploeg in het seizoen af te haken en kon de leidersplaats veroveren In een onlangs gehouden stelde men zich tevreden met tomooi. een algemeen forfait. B.B.C. Vlinders werd opgericht op 12 januan 1971 onder im puls van Paul Mahieu en Chris Verdickt De nieuwe klub trad voor het eerst in kompetitie tijdens het seizoen 71-72. Na dit eerste seizoen met als oefenmeester Karei Bosteels werd Jan Gou- bert als trainer aangeworven Voorzitter Paul Van Malderen en sekretans Tony Dneghe vatten met veel moed het tweede seizoen aan De kern ploeg bestond uit de nieuw aangeworven Koen Goubert (ex-Black Boys Aalst). Paul Mahieu. Freddy De Smet, Jan Van Ingelghem, Eric Aerts, Patrick De Bondt, Noël April. Eddy Aelbrecht, Jozef Van Gucht, Jozef Van der Straeten en Johan Van Riet. Deze ploeg slaagde erin tij dens de bekerwedstrijden eerst BC Deinze (4e nationale) en later BC Osiris te wippen, maar werd toen zelf over speeld door BBC Gentson (2e prov.). De competitie 73-74 werd een ongekend (en totnogtoe onge ëvenaard) sukses. Men slaag de er toen in als mede-leider te eindigen. Na een bewogen testmatch mag BBC Vlinders als tweede nog uitkomen te gen de andere ploegen die op de tweede plaats eindigden, maar een nipte nederlaag deed alle kansen op een pro motie verdwijnen Het noodlot sloeg toe tijdens het seizoen 1974-1975 door een auto-ongeluk. Raymond Pauwels werd toen aangetrok ken als speler en Harry De Munter als trainer. Het auto ongeluk was er oorzaak van dat men de nieuwe aanwinst al vroeg in de kompetitie diende te missen en een aantal kwet suren bij andere kernspelers brachten Buggenhout terug in het midden van de klassering. Sindsdien is men nooit meer op een ereplaats geëindigd. Maar erger, zoals 73-74 het hoogtepunt was, werd het sei zoen 1980-1981 een diepte punt. Aangezien vijf spelers uit de kern onder de wapens wer- Intussen kreeg voorzitter Van Malderen een nieuwe sekreta- ris, Tony Drieghe die de klub negen jaar lang met het papie- renwerk bijstond werd toen vervangen door Eddy Ael brecht. Samen met penning meester Jozef Van Gucht en bestuursleden Ronny Callaert, Louis Brusselmans. Mare Moonen en Rita Van Eynde wilde men het seizoen 1981- 1982 opnieuw met volle moed aanvatten. Roland De Graef werd als trainer op het hart gedrukt de spelers speciaal te motiveren voor de nieuwe start na het verloren seizoen De getalenteerde kernspelers na men naast de match van de eerste ploeg ook nog dikwijls de wedstrijd van de reserven voor hun rekening zodat daar een kampioenstitel werd ver overd. Maar ook de eerste ploeg deed het met zo slecht. Onlangs werd een eerste plaats afgedwongen tijdens een basketbaltornooi in Gram bergen BBC De Vlinders rekent voor de toekomst volledig op de eigen jeugd. Systematisch werden in het verleden de bes te jeugdspelers opgenomen bij de kernploeg. Deze overgang naar de eerste ploeg beteken de voor de jeugdploegen steeds een zware aderlating. Maar vanaf dit jaar wil men opnieuw de boot in met een goed begeleide jeugdploeg Erik Aerts draagt hier de ver antwoordelijkheid Tot nog toe kon men een trainingsteam samenstellen met een vijftien tal jonge spelers. Maar men verwacht wel dat er nog tal van jongelui (geboren vanaf 1970) zullen komen opdagen om de trainingen mee te maken. Be langstellenden kunnen zich daartoe wenden tot voorzitter Van Malderen, Kamerstraat 133 te Buggenhout. (Ivd) Hoewel Van Malderen de laatste tijd mooie prestaties ratuur kwam, was het uit n* leverde, heeft Rodania er deze week niet veel moeite mee de bezoekende voorsprong gehad. Ook Toyota Le Patrlmoine deed een goede zaak Zonder dat de anderen er vrij door overeind te blijven In de derdy tegen Van Gaveren. wel aan te pas kwamen, ste vende Ons Vermaak op es Rodania - Van Malderen 12-7 liepen snel uit tot 0-2. Na een ru'me overwinn'n9 a'- Leider Rodania heeft in het hardnekkige achtervolging Lamotboys - Geywa 3-12 eerste gedeelte van de wed- bracht de thuisploeg alles sa- Ondanks deze zware cijfj strijd de basis gelegd van deze men op 4-4. Toen was Toyota heeft de lokale ploeg gea overwinning. De bezoekers niet meer te stoppen en half- slechte wedstrijd wegged waren helemaal geïntimideerd weg wezen de bordjes 6-4. ven Toen Geywa dan din door de thuisploeg die werke- Van dan af bleef Van Gaeve- naar 0-4 ging, kwam er enj lijk de grote slokop speelde en ren steeds op twee punten lokale reaktie. Veel was M aan de rust al met 6-3 had achterstand en bij 9-7 begon niet want aan de rust stond 1 toegeslagen. Toen de bezoe- het nog zwakker te spelen. 1-6. Na de rust werd het zi kers via de inbreng van Aude- 1-10 voor Lamotboys ri naert een andere wending aan Ons Vermaak - Madeion 12-4 spe)en kon winnen fl de match wilden geven, lukt Een gemakkelijke lokale over- genlijk had het meer verdJ deze taktische zet Ze lieten winning, hoewel het zo in het dan deze afstraffing omdatl nog vijf punten aantekenen. begin met leek. De Madeion- verschillende keren met 404 jongens vertrokken onver- werd hedarht wat talkJ G™v.a,.nei5J,rln,<"ne V"n WaCï' T* V ÏÏT °nS V"ï "eer in he' «">1 Gaeveren 12-8 maak ter plaatse met 1-3. heznekprs uitviel 1 De bezoekers startten flink en Toen Ons Vermaak op tempe-

De Voorpost | 1982 | | pagina 30