II Bijen zorgen voor spanning in H. Maagdcollege te Dendermonde Heropbloei Brielse Kermis ASLK stelt tekeningen en etsen tentoon te Berlare Voorlopig einde van het zomerweer Centrumfeesten in Sint-Pauwels VU-lijst Beweren krijgt stilaan vorm Buurthuis 't Hofken te Hamme organiseert een briefschrijfaktie voor politieke gevangenen in de U.S.S.R. Veertien Oostvlaamse dorpskernen 38- 11.6.1982-De Voorpost Op initiatief van het bestuur, kaatskiub Lamot-Boys met als voorzitter Jean Staljanssens en Willy V.D. Vorst uitbater van café de Schelde, werd dit jaar een gans nieuw program ma opgesteld. Vrijdag ging men van start met een boogschieting liggende wip. Het duo Jean Peleman en Willy V.D. Vorst konden de hoofdvogel in hun bezit ne men, door een raak schot van laatst genoemde. Ter ere van hun zilveren bruiloft werden Frederik en Lilie Claes - Wil- laert en Maurice en Roza Op- halvens - Peeleman in de bloemen gezet, want ook zij zijn rasechte Brielenaars. Za terdag werd een kompetitie wedstrijd der kaatskiub Lamot- Boys gespeeld tegen de ploeg «Van Malderen». Bij een zon nig weertje en de plaatselijke kennis kon de thuisploeg hun tegenstanders verslaan met een 12-9 op het puntenbord. Zondag was er weer kaatsen met twéé ploegen samenge steld uit vrienden en buren en de ploeg Lamot-Boys zelf. On derling speelden zij dus een tomooi met volgende namen: de ploeg Staljanssens met J. Staljanssens, J. Van Gucht, V.D. Vorst A„ G. Van Damme en J.P. Van Acoleyen. De Snokkers: P. Leeman, P. V.D. Vorst, A. Staljanssens, S. Staljanssens en J. Peleman. De Lamot-Boys met L. Van Damme, K. De Vlieger, L. Opalvens, L. Stailaert en F. Leeman. Voor wie iets afweet van de kaatssport even dit. Jean Van Gucht keerde meermaals de bal over het plein onder luid applaus toegejuichd. Even werden deze wedstrijden echter stilgelegd door een op treden van de rijkswacht, die door gekende buren was me degedeeld dat het bestuur niet in orde was met de gegeven omleiding. De rijkswachters moesten echter hun boekje en schrijfstok ter zakke laten want een grote leugen was hun in het oor gefluisterd. De wed strijd ging nadien ongestoord verder waarbij enkele suppor ters zeiden: wie laatst lacht, best lacht. De finale ging tus sen de Lamot-Boys en de Snokkers waarbij het voor de plaatselijke kaatsers een klein kunstje was te overwinning met 7-0. Maandag werd een kaartwed- strijd met 16 deelnemers ge houden met als overwinnaars: Karei De Vlieger en Maurice Ophalvens. Dinsdag was er een koffietafel alleen voor de vrouwen die rustig enig ver maak geheim hielden. Don derdag zou de verkiezing van Miss Briel '82 plaatsvinden en op zondag 13 juni de wieler wedstrijd voor liefhebbers die start te Malderen aan café 't Schuurken, aankomst aan ca fé De Schelde, Briel en de weg Buggenhout, Opdorp, St.- Amands, Briel volgt. Met deze reeks van aktivitei- ten zijn volgens ons de Briele naars wel geslaagd in hun op zicht, en zij denken er aan het volgend jaar niet met minder te doen. In de gemeenteschool van Burst werden de winnaars van de Schildpad-Aktie gelauwerd (per) Aan het warme zomerweer komt vandaag vrijdag een einde. Een storing met enkele regen- en onweersbuien trekt vanochtend van west naar oost over ons land. In de namiddag komen er wel opklaringen voor, maar de temperatuur zal bij 19 20° blijven steken. Daarbij ruimt de wind van oost naar zuidwest. Hiermee wordt lucht van de oceaan naar ons land gevoerd. Daarin komt tijdens het weekend een wisselende bewolking voor, waaruit verspreid enkele buien kunnen vallen. De middag- temperatuur zal zowat tussen de 16 en 20° schom melen. Het ziet ernaar uit dat dit enigszins wissel vallig en frisser weertype alvast tot donderdag zal aanhouden. Het lijkt dus best de regenjas bij de hand te houden want een terugkeer naar het droge en warme zomerweer van de voorbije dagen is voorlopig niet in zicht. De hogedrukgebieden heb ben zich uit onze buurt teruggetrokken en in hun plaats zorgen oceaandepressies thans voor een gans ander weerbeeld. (edm) In de loop van dc maand juli gaan in Sint-Pauwels traditioneel de Centrumfeesten door Dit jaar is men aan de 19de uitgave toe Een verruimd en verjongd Centrumkomité wil voor deze 19de Centrumfeesten een nieuwe en eigentijdse aanpak Het rekent op uw belangstelling, hulp en aanwezigheid. In grote trekken ziet het programma er als volgt uit Donderdag 15 juli om 15 uur schieting in het Centrum. 5000 fr. vooruit en 1000 fr. gratis. Zondag 25 juli: 's middags om 12 uur het traditionele «restaurant» en 's avonds d j. Eric en Luc Woensdag 28 juli om 14 uur «Stuif eens in» een reuze verkleedpartij voor de kinderen Een kinderjury zal prijzen geven aan de origineelste, de jongste, dc beste groep, de meest humoristische Gans de namiddag animatie (spelletjes, muziek, dans. zang Als besluit van deze toffe kindernamiddag pannekoekenbak voor jong en oud. Zaterdag 31 juli om 20 uur kaasavond in een stemmige muzikale sfeer. Iedereen zal zijn «smaken» kunnen kiezen uit een grote variëteit van kaassoorten Een wijntje of biertje zal deze kaas nog meer pittigheid verlenen Zondag 1 augustus «rommelmarkt». Verkoop van alle mogelijke en onmogelijke, oude of afgedankte spullen ten voordele van de Centrumfeesten. Ook meer waardevolle zaken, antikwiteiten. rariteiten, sierstukken zullen aan geboden worden 1 Giften ten bate van het welslagen van dc feesten zijn I' welkom op één van de volgende adressen e h pastoor. Pastorijstraat: Remi Audenaert. Pastorijwe gel 10; Albert Bennijn. Gentstraat 12. Leo van dc Voorde, Lijkveldestraat. allemaal in Sint-Pauwcis Er was niet zo heel veel pu bliek opgekomen voor de plechtige opening van de ten toonstelling van Tekeningen en Etsen van leerlingen van de Tekenakademie van Wetteren die vrijdagavond plaats had in de lokalen van de ASLK te Berlare. En dat publiek be stond dan nog in hoofdzaak uit vooraanstaanden van de Ber- laarse SP. De heer Mark Van Gijsegem, direkteur van de akademie. verzorgde de inlei ding waarin hij het waarom van de expositie verklaarde. Deze tentoonstelling, zo begon de heer Van Gijsegem. die een heel beperkte keuze is uit het teken- en etswerk van de leer lingen. wil aantonen hoe men in zo'n kleine kunstschool op iedere leeftijd, via een degelij ke begeleiding van bevoegde leerkrachten op vrij korte ter mijn kan Ieren tekenen. Het aanleren van grafische technie ken. zo ging hij verder, vergt wel iets meer inzet op kreatief gebied. Zodat men in de ge toonde etsen ook hoe het leer proces dat in tekeningen nog vrij goed te zien is bij de grafi sche verwerking wordt omge zet in een uitingsvorm die reeds dicht de persoonlijke kreativiteit benadert. Het feit van het tekenen in groep wordt als biezonder rustverwekkend ervaren. Het witte papier en het potlood dienen slechts als medium. De tekenenakademie te Wet teren. zo besloot spreker zijn inleiding, wil met dergelijke kleine tentoonstellingen, die niet direkt de grote Kunst to nen. het groeien van een ui tingsvorm bij verschillende be volkingsgroepen illustreren en aantonen dat met eenvoudige begeleiding en in een klein schalig perspektief. zeer veel mensen in staat zijn om zich kreatief uit te leven in tekenin gen en in vrij eenvoudige grafi sche technieken. Hij dankte de heer Verbesselt, kantoorhouder van de ASLK. Hertecantlaan. Berlare. voor het bereidwillig ter beschik king stellen van de tentoonstel lingsruimte tot en met 18 juni tijdens de kantooruren. De heer Verbesselt bleek wat gelukkig de tentoonstelling in zijn kantoor te kunnen herber gen, en dankte op zijn beurt de heer Van Gysegem aan wie hij een kunstboek, een uitgave van de ASLK, overhandigde. (ab) Vrijdag half twaalf: een zwerm honingbijen dwaalt over de speelplaats van het Heilig Maagdcollege te Dendermon de. Openstaande ramen en deuren klappen dicht tot de zwerm uiteindelijk neerstrijkt op een basketbalpaneel mid den op de speelplaats. Rond het middaguur staan duizend leerlingen nieuwsgierig toe te kijken naar dit eigenaardig ver schijnsel. Studiemeesters houden iedereen op veilige af stand: je weet maar nooit. Brandweer en politie zijn on dertussen gealarmeerd. De direkteur van de basis school, Paul Van Baeveghem, in zijn vrije tijd een verwoed imker, haalt hoofdgaas, korf en borstel te voorschijn en stapt krijgshaftig op de bijenfa milie af. Een laddertje wordt uitgeschoven en de koningin staat schaakmat. Rustig wacht de zwerm zijn onver\tHet i tegenstander op. Met bla men gaat de imker de kef re buit te lijf. Een kap vj7/i borstel en het is gebeur koningin en haar trouwef naars liggen onderaan mand. En dan volgt er nol beetje opkuisen. De verdl de bijtjes komen wel val naar de moederkorf. Henl kan weer rustig ademen. in I Hen| Zoals reeds eerder ge meld in verband met de lijstvorming voor de ko mende gemeenteraadsver kiezingen. werd bij de Volksunie fraktieleider en provincieraadslid Alois Goyvaerts door het politiek kollege van de partij aange duid als lijstaanvoerder. Op de vergadering van 25.5 11. heeft de politieke raad unaniem haar goedkeuring aan het voorstel van het politiek kollege gehecht. De raad heeft in dezelfde vergadering de vijf volgen de plaatsen vastgelegd: 1ste plaats: Alois Goyvaerts, Beveren; 2de plaats: Ghis- Bij acht ontv den. leen Van Vossel, MelL^ 3de: Boudewijn VleLjn Kieldrecht; 4de: Weyten. Kallo; 5de: mand De Block uit Vi ne en 6de plaats: Li Schoenaerts uit Bevt Tot zover een mede< van het politiek kollege de VU-Beveren. (w Hoe gaat Amnesty Internatio nal te werk? A.l. steunt op de universele verklaring van de rechten van de mens. Binnen dit uitgestrekte domein van de mensenrechten werkt A.I. voor 4 artikelen: art. 5: folteringen en andere onmenselijke behandelingen art. 9: willekeurige arrestaties, gevangenhouding of verban ning art. 18: recht op vrijheid van gedachte, geweten en gods dienst art. 19: recht op vrijheid van mening en meningsuiting. A.l. richt zijn werking op drie doelstellingen: vrijlating van en dienstver lening aan personen die ge vangen zitten wegens hun overtuiging, of wegens hun af komst, ras of taal, mits ze geen geweld hebben gebruikt of gepropageerd. Men noemt hen gewetensgevangenen: verzet tegen doodstraf en foltering van alle gevangenen: verzet tegen gevangen houding zonder eerlijke be- rechtiging. Om een optimale werking te verzekeren houdt A.l. zich aan 4 principen: politieke onpartijdigheid onafhankelijkheid tegen over machtsblokken, regerin gen, partijen, levensbeschou wingen financiële onafhankelijk heid betrouwbaarheid van de informatie. Het schrijven van brieven naar overheidsinstanties is het meest fundamentele aktiemid- del dat A.l. hanteert. Wanneer deze brieven ontvangen wor den. tientallen, honderden, soms duizenden, die aantonen dat in het buitenland de men sen weten wat zij zorgvuldig willen verbergen, gedetailleerd met namen, plaatsen en tijd stippen, blijkt dat dit weten hen zo geschokt heeft dat zij on middellijk willen reageren. A.l, beschikt over vele geval len die aantonen dat de schul dige machthebbers zich daar aan niet konden onttrekken. Zo werd in de eerste 10 jaar van A.l. aktie (van '65 tot '75) voor 360 gevangenen het schrijven van brieven ge vraagd. Van deze kregen er 178 in 45 landen ofwel vrijla ting ofwel verkorting of ver zachting van hun straf. Daarom: Briefschnjfavond. Vrijdag 18 juni te 20u in 't Buurthuis «'t Hofken». Klein Hulst. Deze keer is het voor politieke ge vangenen in de U.S.S.R. Deze avond zijn er ook dia's en andere informatie rond dit thema. Help mee en samen met ons kan er iets gedaan worden om recht te laten geschieden! De Federatie voor Toerisme in Oost- Vlaandert heeft een puklikatie uitgegeven rond het then Oostvlaamse Dorpskernen in beeld gebracht doi kunstschilder Herman Verbaere en met tekst va direkteur D. De Moor. Deze uitgave is in feite verdeeld in twee afzonderlijk mappen (32 cm/34 cm) elk bestaande uit zeva afbeeldingen met begeleidende tekst. In deel I kom» aan de beurt: Gent, Dikkele, Kalken, Kaprijkm Mespelare, Nokere en Oordegem. Deel II behanda Gent, Assenede. Drongen, Kwaremont, Robon Schellebelle en Waasmunster-Sombeke. Een keurige uitgave waarmede je niet alleen vriendèAzn en kennissen kunt verrassen (de rechterflap voorzit, zelfs de nodige ruimte voor persoonlijke attentiesnan maar waarmee je ook je buitenlandse relaties /civpidc verzorgen, aangezien de verklarende tekst zowel ijen de Franse, Engelse als Duitse versie beschikbaar uielfs Ook de verkoopprijs is een verrassing: 500 fr. pécht deel, als je de aankoop rechtstreeks doet in hi1 r inlichtingskantoor (Kon. Maria-Hendrikaplein 64, |iim Gent - tel. 091/22.16.37), of 500 fr. 30 /je portkosten) indien je stort op nr. 068-0514850-01 öijij naam van de Federatie voor Toerisme in Oaaijn Vlaanderen: Kon Maria-Hendrikaplein 9000 Gc/nali met vermelding Oostvlaamse Dorpskernen 1 cn/iren p45 Gevaarlijke bomen op de tuinlaan te Belsele. Bij elke Marde windstoot kantelen de bomen meer en meer naar de rijweg toe. Een voortdurend gevaar voor de weggebruikers en ook voor de bewoners (dw) Lede: Kunstcentrum Eon fang Het is stilaan de gelukkige gewoonte geworden dJöor tijdens de kermisdagen Lede omgebouwd wordt tatree een kunstcentrum waar nogal wat tentoonstelliiljj e gen worden georganiseerd. De belangrijkste traditie is de jaarlijkse tentoonsl ling van "amateur»-kunstenaars uit Groot-Lede het Kultureel Centrum. Dit jaar werden zowat 1 kunstwerken te bezichtigen gehangen. Na een inl< ding door Julien de Cremer en schepen van Kultui Jules Henderickx, kreeg burgemeester Grepdon eer om de tentoonstelling te openen. In het hi pakket werd voor de eerste maal in groep deelgei men door de onlangs opgerichte Kunstkring, met zowat 20 inzendingen Ondertussen loopt in VTB-Galerij «'t Hof te Puttei een tentoonstelling van werken van Emest Goi terwijl op vrijdag 11 juni een nieuwe tentoonstellii geopend wordt van werken van Laurens Janda Roland De Winter. In «De Volkskring» stelt vrouw De Geyter ten toon en in het jeugdhi «Leeuwerik» wordt geplukt uit eigen tuin met weiVerr ken van de Ledenaars Bet Bauwens, Lieve Schatl man (Lie), Bert Melckenbeeck en Remel Vermassei In zaal Herleving te Sint-Gillis Dendermonde werd een poëzie-avond gewijd aan Pablo Neruda (ks) Feestkoncert in provinciaal domein Puyenbroeck In het kader van de promotie van het provinc domein «Puyenbroeck» te Wachtebeke, organi het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen op dag 11 juni te 20 uur een feestkoncert. Hier verlenen de Koninklijke Fanfare Orpheus uit Le ke (met trommelkorps en majorettes) en de Big B Studio 10 uit Dendermonde, hun medewerking uitvoeringen zullen plaats grijpen in en rond restaurantcomplex Eurest. De toegang tot dit ziekfeest is gratis Ter gelegenheid van deze manifestatie zullen treintjes, roeiboten en waterfietsen ter beschik staan aan de gewone tarieven en dit tot 21 i

De Voorpost | 1982 | | pagina 38