f Nederlander Harry Willen Aalsterse koning klant! Gabriel Roobroeck winnaar op twee fronten! GOUDEN ZAKEN Hij kwam, hij zag en hij won! Jury en konsumenten roerend eens... Winnaars van de wedstrijd «De Klant is Koning» Nieuwstraat 36 9300 AALST Tel. 053-70.71.T2 6 - 11.6.1982 - De Voorpost «Alles wat ik van Aalst wist was die éne regel uit het liedje 't Ros Beiaard dat wij vroeger op school hebben geleerd: «...die van Aalst die zijn zo kwaad!». Met die wetenschap en die wetenschap alleen ben ik naar Aalst gekomen, maar ik moet er onmiddellijk toevoegen dat die van Aalst nog lang zo kwaad niet zijn. Integendeel zelf!» Tegenover ons zit Harry Willen, een joviale vijftiger uit Heerlem. zes weken lang in Aalst aan het werk in opdracht van Suurlands Vademecum en sinds maandagavond de bekroonde winnaar van «De Klant is Koning»! Zyn zangerig Limburgs leent er zich uitstekend toe de lof van Aalst te zingen en we luisteren geboeid, want Moeder Natuur heeft de man met een vlot stukje tongriem bedacht. Een gesprekje met de vreemdeling die naar Aalst kwam. Aalst zag er al gauw gewonnen was voor de vlotte en toch strijdbare mentaliteit van de Aalstenaar. Als toemaatje werd hij meteen ook de konsument die de eerste editie van «De Klant is Koning» won! Harry Willem kwam, zag en overwon... Prettig om er te leven! Zijn indrukken over Aalst zijn zonder meer positief: «Het is een plezante stad. zoals jullie dat hier zeggen en vooral een attraktieve stad. Een stad die leeft, een stad die ontzettend gezellig en ook erg proper is, een stad waar het prettig is om te leven. Dat zegt Harry Willen, die overdag de Aalsterse mid denstand bezocht om hen ertoe te overhalen een ad vertentie te plaatsen in de informatiebrochure «Aalst '82» en daar ook meestal moeiteloos in slaagde. «Die gids zit boordevol in formatie, hij is er nodig, hoort erbij» zegt Harry Willen en hij heeft zelf kunnen konstateren dat die ook gebruikt wordt: op de meeste plaatsen hadden ze hun eksemplaar van '81, doch ook die van '80 en '79 waren nog niet wegge gooid. «Het is een bruik baar iets en dat zal het ook blijven» meent hij. Gewiekste engel Toen «Reynaert Communi catie» het uitgeven van de informatiebrochure opgaf, zat men op het Aalsters stadhuis wel even met de handen in het haar. Het samenstellen van zo'n gids vergt heel wat tijd en moei te en bovendien zijn de burgers van de stad er heel erg op gesteld. Men was klaar met de redaktie ervan en ging op zoek naar ande re mogelijkheden. «Suurlands Vademecum» Maandagavond. Na een zondoordrenkte junidag drentelen enkele tientallen mannen en vrouwen in de richting van het stadhuis. Om halfacht zit de feestzaal boordevol mensen die met spanning uitkijken naar de prijsuitreiking van de Topetalagewedstrijd en van De Klant is Koning die hier vanavond plaatsheeft. Lang wordt hun geduld niet op de proef gesteld want slechts enkele minuten na het voorziene uur start het welgevuld programma: met vier sprekers en twee prijsuitreikin gen voor de boeg is dat dan ook echt nodig! Intussen druipt de spanning in dikke druppels van de verhitte gezichten... Niet meer weg te denken In zijn openingstoespraak bestempelt burgemeester Louis D'haeseleer de Top dag als ongeëvenaarde re- klameaktie waarvan de eta lagewedstrijd één van de voornaamste facetten is ge worden en De Klant is Ko ning een geslaagd eksperi- ment. «Met de wedstrijd De Klant is Koning» hadden we in eerste instantie de bedoeling de kwotering van onze deskundige jury van de Akademie voor Schone Kunsten te toetsen aan de inzichten van koning klant» zegt de burgemeester en hij betreurt dat ondanks de in spanningen de belangstel ling voor de rechteroever toch onder de maat bleef. «Op dat probleem na. was de Topdag een onovertrof fen sukses, dat beslist heel wat nieuwe potentiële ko pers de weg heeft getoond naar ons winkelhart...» stelt hij en dankt vervol gens iedereen die heeft meegewerkt aan de Top dag, een evenement dat volgens ons nu gewoon niet meer weg te denken is uit de kalender van het Aal sters stadsleven, zomin als de etalagewedstrijd. Rendabele investering Als tweede spreker van de avond komt publiciteitsgra- fikus en industrial designer Michaël Roobroeck een aantal facetten uit het do mein van de publiciteit be lichten die vooral voor de K.M.O.'s interessant kun nen zijn. Als inleiding tot een rekla- mekursus kan de toespraak van Michaël Roobroeck in houdelijk wel boeiend zijn. doch de nogal vlakke toon waarop het wordt gebracht is niet van aard om de over verhitte zaal te boeien. Spreker brengt enkele nut tige tips, heeft begrijpelij kerwijze niet de tijd om het onderwerp verder uit de diepen doch zijn «bood schap» aan het einde van de toespraak is het onder strepen waard. Daarin dringt hij aan op een mentaliteitsverande ring bij de K.M.O.'s, «zo dat zij publiciteit onder al haar vormen niet zozeer zouden beschouwen als een kost of een uitgave, die weliswaar aftrekbaar is van de belastingen, doch dat zij zich vooral bewust zouden worden dat degelijk ver zorgde publiciteit een ren dabele investering is op lange termijn...» Niet dramatisch opvatten Jurysekretaris Hugo Sonck brengt dan een verslag uit van de werking van de des kundige jury, die de etala ges in Aalst zelf en in de deelgemeenten heeft beoordeeld en ieder jaar vaststelt dat de kwaliteit in stijgende lijn blijft gaan. En wie al eens een plaatsje zakt in de klassering hoeft dat niet zo dramatisch op te vatten. Na de uiteenzetting van Hugo Sonck komt de prijs uitreiking van de Topetala- gewedstrijd aan de beurt. De spanning hangt in de lucht en de temperatuur in de zaal stijgt nog enkele graden... Verrassend is vooral het feit dat de winnaar van vo rig jaar, 't Sterreken, slechts de achttiende plaats inneemt tussen de dertig laureaten van het centrum. Gabriël Roobroeck wordt, na één keer tweede te zijn geweest, voor de derde keer laureaat van 'n rekla- me- of etalagewedstrijd; Herwig Van Holsbeeck van galerij Pieter Coecke werd tweede en Yves Rocker uit de Kattestraat derde. Bij de handelaars van de buitengemeenten werd de winn-ar van vorig jaar. Fi deel Van Landuvt uit Gij- zegem. ditmaal vierde. Mode Germaine uit de Erembodegemse Geraards- bergsesteenweg en Optiek Caudron uit de Stations straat in dezelfde deelge meente. werden respektie- velijk derde en eerste. Tweede werd. net als vorig jaar Vishandel Lucien uit de Kwalestraat in Nieuwer- kerken. «Koper...» Na de handelaars kwamen de winnende konsumenten aan de beurt. Met hun hon derd hadden ze een prij zenpakket ter waarde van 420.000 frank te verdelen. Ze kwamen van overal, de winnaar was zelfs een Ne derlander. Harry Willen uit Heerlem. die Aalst tijdens de jongste twee maanden grondig leerde kennen, greep even naar de mikro en noemde Aalst «een sym- patieke. maar ook een pro pere stad, zoals jullie dat noemen...», een uitspraak die vooral schepen Anny De Maght deed glun deren.. Frieda Daelman en Willy Van Impe. van de Dienst Organisatie-Informatie zorgden voor een vlot ver loop van de hele prijsuitrei king en mochten daarvoor van Dolf Sedeyn een woordje van lof in ont vangst nemen... De voor- w 4T jiI f 'wr m z'*,cr van de middenstands- iJBp|..y*' J I raad zag, gezien het gevor- rfjL Jb \f derde uur en de ondraaglij- •fvTl Vf ke warmte in de zaal. af van zijn slottoespraak en - .,"5" «g*'" mocht daarvoor van het I nog aanwezige publiek een laatste dankbaar applaus in Voor de bekendmaking van de uitslag van de wedstrijd koning Klantwaren heel wat ontvangst nemen. belangstellenden komen opdagen in hei stadhuis te Aalst Cvriel Temmerman Gabriel Roobroeck op het hoogste schavotje, een vertrouwd beeld kwam in de persoon van Harry Willen als de red dende engel uit de hemel vallen. En die gewiekste Nederlander slaagde er in een mum van tijd in het vertrouwen van de Aalster se handelaars te winnen. Aalst was voor Harry Wil len blijkbaar ook een liefde op het eerste gezicht, want hij raakt niet uitgepraat over de charmes en de kwa liteit van de stad en hun inwoners. In zijn vrije uren heeft hij vooral gewandeld en ook sommigen herbergen be zocht. Op die manier heeft hij niet allen het aangezicht van Aalst gezien, doch ook het hart van de Aalstenaars voelen kloppen. «Aalst heeft een heel erg gezellig winkelcentrum en wat me ontzettend is opge vallen is de vriendelijkheid en de hulpvaardigheid van de mensen hier, en zeker van de middenstand». Kachet Hij heeft Aalst kunnen ver gelijken met Gent en ande re Vlaamse steden: «Aalst steekt daar met kop en schouders boven. Het is attraktiever. het lééft meer, men doet er meer moeite dan elders...» Gent is nochtans een ge kende winkelstad, denk maar aan die beroemde Veldstraat. «Natuurlijk, doch Aalst heeft een bepaald kachet. Als ik mag vergelijken met een stad uit de streek waar ik vandaan kom, dan noem ik Maastricht. Dat is ook zo'n gezellige stad««:. «...en o;ök een karnaval- stad» borrelt ons Aalsters chauvisme op. «Het is bij ons de karnaval- stad bij uitstek» glimlacht hij. «Misschien bezitten al die plaatsen waar men goed karnaval kan vieren die goede eigenschap. In zijn woonplaats Heer lem viert men ook karna val, doch Harry Willen heeft al zoveel dolle dingen horen vertellen over de Aalsterse vastenavond, dat hij op een uitnodiging om dat dolle feest bij te wonen best wil ingaan. Aalst niet duurder Doch we willen het nu niet al te lang over karnaval hebben. Hoe vallen de prij zen hem hier in deze krisis- tijd mee... «Voor ons Nederlanders vallen de prijzen hier so wieso mee, voor jullie zal het iets moeilijker zijn, maar dat komt wel weer goed denk ik» Er wordt vaak beweerd dat Aalst duurder is dan Gent en zelfs den Brussel. Is dat zo? «Dat Aalst duurder zou zijn dan Gent en Brussel is een sprookje, een idée- fixe. Mensen willen af en toe eens wat gaan kopen in «de stad» en als ze dan een kostuum of een paar schoe nen duizend frank duurder betalen willen ze dat ach teraf niet zo graag toege ven. Wat men in de groot stad heeft gekocht is niet te duur en toch goed...». Net als met vakanties, die zijn altijd mooi geweest, èltijd zonnig... «...en nooit is er een drup pel regen gevallen» vult hij aan. «Dat klopt, tegenval- lertjes geeft men niet graag toe». Blijven knokken! Waar schrijf je het stijgend sukses van Aalst als winkel stad aan toe, want dat ver toont de jongste jaren een duidelijk opwaartse curve. Joviale Koning Klant in gesprek met onze medewerker Is het alleen maar de gezel ligheid of spelen andere faktoren een rol? «Om iets te bereiken moet men er voor knokken en vooral blijven knokken en dat gebeurt hier in Aalst. De handelaars hier doen er voortdurend wat aan...». Ze hebben altijd tegen Brussel moeten optornen. Duizenden pendelaars uit Aalst zelf en uit de streek hebben jarenlang in Brus sel gekocht en daar tegen heeft de Aalsterse midden stand zich schrap gezet. «Het is altijd goed een kon- kurrent naast de deur te hebben, dat vergt een opti male konditie en dat is ge zond. Ik vind het prachtig dat men in Aalst blijft knokken, ik heb daar be wondering voor... Het ty perende van Aalst is dat elke zaak, al is ze nog zo klein, zijn best doet. Bij elke etalage proef je de mentaliteit die erachter schuilt, de mentaliteit van een hele stad...». Welkom, Harry! Waarom ga je als vreemde ling aan een wedstrijd zoals «De Klant is Koning» deel nemen? «Uit puur entoesiasme. En dat is geen loze kreet. Héél Aalst heeft mij positief be- invloed, de hele manier van doen, van werken, van le ven. In Aalst kunnen ze niet alleen plezier maken, ze kunnen er ook vechten voor iets en ik vindt dat prachtig. Iets wat goed is en mooi is, daar moet men kunnen voor vechten, an ders zakt het al gauw weg in de grauwe midden moot...». We hebben van Harry Wil len geen negatief woord ge hoord over Aalst. Hij noemde het zelfs een «pre pere stad», hoewel men ht daar niet overal mee eens: en eerder het tegendet wordt beweerd van de Aa stenaar. die een vervuik zou zijn. «Vuil zie je overal, in elk stad, het is inherent aand tijdperk. Met «proper» lx doel ik dan ook, dat hier morgens vroeg de stoept al worden geveegd, de n men gelapt en dat men zn best doet om het imago vi de stad op te poetsen. D kennismaking met Aalst me meegevallen en ik ko hier graag terug «zegt Ha ry Willen, de eerste Ai sterse Koning Klant. Moet je doen Harry.. Wat dachtje van 13 febru ri volgend jaar? Je bent welkom! Cyriel Temmerau 1' Prijs: een videorecorder Sa nyo geschonken door INNO Nieuwstraat Aalst en een zilve ren schotel met de inskriptie «De Klant is Koning 1982», geschonken door Th. Van Limbergen, Hoogstraat 28, Aalst: Dhr. Harry Willen, Parallel weg 69, Heerlen (Nederland). 2C Prijs: mevr. Juliana Van Mulders, Dr. De Moorstraat 60, Aalst. 3' Prijs: Dhr. Jozef Beek, Hyancintenstraat 4, Aalst. 4' Prijs: Dhr. Geert Ophal- vers. Boomgaardstraat 29 Aalst. 5' Prijs: mevr. Irma Gulden- mont. Kerreweg 3, Dender leeuw. 6C Prijs: Mevr. Hilde Moens De Vilanderstraat 11, Aalst. 7C Prijs: Mevr. Godelieve Van der Haegen, Geldhofstraat 114. Aalst. 8' Prijs: Dhr. Van Schandevijl. Opgeëistenstraat 4, Dender leeuw. 9Prijs: Mevr. Yvonne Beul. Koningin Astridpark 6, Aalst. 10* Prijs: Mevr. Luciana Re- dant. Boudewijnlaan 46, Aalst. Top-30 van Aalst 1. Roobroeck Gabriél. Mo lenstraat 50, Aalst. 2. Galerij Pieter Coucke, Mo lenstraat 42-44, Aalst. 3 Yves Rocker. Kattestraat 5a. Aalst. 4 Carini, Nieuwstraat 52-54, Aalst. 5. Daphine. Lange Zoutstraat 31. Aalst. 6. De Ster Plus, Molenstraat 7-9, Aalst. 7. Brussels Huis. Molendries 20, Aalst. 8. Couture Edelweiss, Hoog straat 2. Aalst. 9. Eddy, Kattestraat 36. Aalst. 10. Hugh's, Nieuwstraat 58, Aalst 11. Vony P.V.B.A.. Molen straat 10-19, Aalst. 12. Williams, Kerrebroek- straat 2. Aalst 13. 3 Suisses, Grote Markt, 19, Aalst. 14. Inno, Nieuwstraat 29-35, Aalst. 15. Alaim Manoukian. Korte Zoutstraat 32, Aalst. 16. Christiaenssen Sport, Lan ge Zoutstraat 34, Aalst. 17. Nikola, Korte Zoutstraat 32, Aalst. 18. 't Sterreken, Hoveniers straat 8, Aalst. 19. Optiek Praet, Lange Zout straat 8, Aalst. 20. Phiidar, Hoveniersstraat 52, Aalst. 21. De Kruidentuin, Molen straat 65, Aalst. 22. Chocolatterie Judy, Korte Zoutstraat 8, Aalst. 23. Schollaert, Molenstraat 31, Aalst. 24. Couture Novella, Korte Zoutstraat 4, Aalst. 25. Woodstock, Korte Zout straat 26, Aalst. 26. Chaparal, Hoveniersstraat 33, Aalst. 27. Neuhaus, Molenstraat 24, Aalst. 28. Traiteur Van Isterdael, Korte Zoutstraat 54, Aalst 29. Mike J. Korte Zoutstraat 28, Aalst. 30. De Meersman, Grote Markt 2, Aalst. Prijs van de Akademie voor Schone Kunsten: Alain Manoukian. Korte Zoutstraat 32. Aalst (beweging in de etalage). Aanmoedigingsprijs van de Akademie voor Schone Kunsten: Talini, Lange Zoutstraat 25, Aalst (goed in zijn genre) Koning Klant koos deze Top-30 1. Roobroeck Gabnèl, Mo lenstraat 45, 487 p. 2. Yves Rochcr. Kattestraat 5a, 440 p. 3. Van Limbergen. Hoog straat 28. 359 p. 4. De Ster Plus. Molenstraat 7/9, 347 p. 5. Sterreken, Hovenierstraat 8. 292 p. 6. Vonv. Molenstraat 10/14. 291 p. 7. Judy. K. Zoutstraat 8, 273 P 8. De Meersman. Grote Markt 2. 271 p 9 Galerij Pieter Coucke, Mo lenstraat 42/44. 204 p. 10. Brussels Huis. Molendries 20. 1% p. 11. Daphné. Lange Zoutstraat 31. 194 p. 12. Carini, Nieuwstraat 52/51 186 p. 13. Hugh's. Nieuwstraat 58 182 p. 14. Lilaflor, Molenstraat 32 175 p. 15. Corbel. Kapellestraat, 16 P- 16. Corbel, Kapellestraat 150 p. 17. Elckerlyc, G'bergsestrai 44/46, 148 p. 18. Dropa I, Kattestraat 7! Per 138 p. 19. Eddy, Kattestraat 36, 13 P 20. De Ster, Kapellestraat 129 p. 21. Alain Manoukian, Zoutstraat 32, 124 p. 22. Dropa II. K. Zoutstraat! 122 p. 22. Penne, Kattestraat 59, 12 P 24. Malpcrtuus, Kattestri 67. 116 p. 25. Schollaert. Molenstraat 31 113 p. 26. Libel. G'bergsestraat 15 110 p. 27. Muppets, Lange Zoiï straat 2, 107 p. 28. De Ster Kan, Molenstrai 6. 105 p 29. Mademoiselle. Kattestni 81. 105 p. 30. Neuhaus. Molenstraat 2< 103 p. Laureaten Topetalagewedstijj in de deelgemeenten 1 Optiek Caudron. Station straat 1. Erembodegem 2. Vishandel Lucien. Kwak straat 3. Nieuwerkerken 3. Mode Germaine, Geraarè bergsesteenweg 74. 4. Van Landuyt Fideel. Kapé lestraat 15, Gijzegem 5. Fijnkost. Stationsstraat Erembodegem. 6 Buro Van Daele. Station straat 7. Erembodegem 7. Van Cauwenberghe. Hooj straat 3. Hofstadc. 8. Van de Wiele. Molcnstrt 14. Nieuwerkerken 9 't Fruitpalcis. Maaldreef 11 Nieuwerkerken. 10. Nighty Dorp 20/1Moot* Prijs voor de Akademie vo< Schone Kunsten. Optiek Caudron. Slation straat 1. Nieuwerkerken het AV spr ot WIJ VERBOUWEN! WIJ VERBOUWEN! U DOET NU bij Juwelier W. MUYLAERT - HOFMAN ZEER GROTE KORTINGEN OP Gouden manchetteknopen - zegelringen uurwerken, enz 24 1215-GA

De Voorpost | 1982 | | pagina 6