In Dendermondse volkstuinen driekwart eeuw oud ACW Programma - gezinsgerichte gemeente," in Lokeren Mespelare weer trefpunt van oude beroepen WEET JE 'T AL? Vat Struktuurplan stadskernvernieuwing te lokeren Nobels Peelman: Een nieuw Cocherill Yards... maar dan na inlevering Opendeur in Zeelse O.LVrouw Instituut BROUWERSHUIS ïr REIZEN WILLY MES RUDY-CARS 8 - 11.6.1982 - De Voorpost Het «Werk der Volkstuinen», beter gekend als het «Werk van den Akker» te Dendermonde bestaat volgend jaar 75 jaar. Die verjaardag wil men nu reeds vieren met een grootse manifestatie in het tuinkompleks langsheen de Tragelweg te Dendermonde. Belangstellenden kunnen dan op zaterdag 12, en zondag 13 juni eens langs lopen langsheen de verschillende tuinen, gelegen in 't Krijgem 1 te Dendermonde (ingang stellen van gronden. GenLsesteenweg aan 't Schijf of langs de Tragelweg langs de Dender). Een geschiedenis van 75 hoogtepunt was ongetwij- steeds over een eksemplaar jaar kan men niet in een feld de dag dat men het van dit merkwaardige en enkele pennetrek op papier 721e lid mocht inschrijven, kostbare boek. zetten. Bovendien moet Opvallend was dat 231 le- Heropbloei men ingewijde zijn om een den uit Sint-Gillis afkom- Voor 1940 was het aantal dergelijke opdracht tot een stig waren. Die geweldige leden sterk gedaald. Velen goed einde te brengen. We «boom» bracht natuurlijk bleven de bond echter bazeerden ons dan ook gre- ook zijn problemen mee. trouw. De voornaamste be- tig op een nota die ons Men diende voor meer stuursleden uit die periode werd bezorgd door de be- gronden te zorgen. Er waren: voorzitter Meester stuursleden van het «Werk moest gedacht worden aan Heyvaert. ondervoorzitter van den Akker». meer plantgoed, enz. Ook A. D'Herde. sekretaris De afdeling van Dender- de voortdurende bijscho- Van der Haegen. be- monde. zo leren we uit het ling en ontwikkeling van de stuursleden A. Geuns. Al- archief. werd opgericht in leden was een knelpunt dat fons Van Hoorebeke. F. 1908. Ze bestond uit ere- in verhouding meegroeide. Beken. J. Van Hoeck. Ed- voorzitter e.h. Van de Fon- De gronden die men toen mond Thys. V. De Decker, teyne. voorzitter Ridder in gebruik had waren gele- L. Van der Dungen. Alfred Daniël Schellekens en twee gen op verschillende plaat- Van Hemelrijck en allicht werkende leden. De aange- sen: naast het militair de- vergeten we er nog sloten leden bewerkten in pot over de Scheldebrug. enkelen, die prille beginfase 10 are op de vestingen, einde Sint- De tweede wereldoorlog grond. Niet veel, maar toch Jacobsstraat. Brusselse- betekende voor het «Werk al iets. straat. Begijnhoflaan (het der Volkstuinen» een her- Na de eerste wereldoorlog Bomvrij) en het Sas (bas- opbloei. Flet wakkere be nam het Werk van den Ak- tion 8). Er waren ook gron- stuur met als nieuwe sekre- ker een geweldige uitbrei- den te Grembergen, Sint- taris Gerard Van Wambe- ding. Dat gebeurde vooral Gillis en zelfs in Dender- ke. zag het ledenaantal op- onder impuls van de zeer belle. Daar werd een weide nieuw naar de 1.000 toe dynamische sekretaris Ce- van ongeveer 2 ha door de groeien, sar De Cock en de be- leden van de Boonwijk be- Hierdoor ontstond er weer stuursleden Ridder Oscar werkt. Het bestuur be- een nood aan beschikbare en Daniël Schellekens, R. schikte toen over 37 ha gronden. Maar die werden Gerinckx, Gustaaf Van grond en telde ongeveer spoedig gevonden. Het Causbroeck, dr. Van 1.000 leden. Lesgever was Krijgem lag beschikbaar. Winckel, Theodoor Ver- de heer Fr. Bruggeman, die De firma Vertongen stond meylen. Het aantal leden zijn voordrachten, bestemd grond af aan zijn perso- groeide even sterk aan en voor de leden, onder boek- neel, het stadsbestuur volg- men overschreed vrij snel vorm verspreidde. Het be- de dit gebaar. Zo kwam de kaap van de 700. Het stuur beschikt nu nog men opnieuw tot een geza menlijke oppervlakte van ongeveer 35 ha. Maar men beperkte zich niet tot het ter beschikking Er werden ook richtlijnen ge geven betreffende groen ten. bloemen, enz. gegeven in de «Volkstuin» een maandblad dat eigen is aan het werk. Bovendien wer den er regelmatig voor drachten gegeven door de gewestelijke inspekteur. de heer August Van Nuffel. In 1958 vierde het «Werk van den Akker» zijn vijftig jarig bestaan. Men genoot toen de grote eer te worden verheven tot «Koninklijke Maatschappij». Bij deze gelegenheid werd een ten toonstelling ingericht op het stadhuis die heel wat bezoekers kreeg. Het be stuur bestond toen uit voorzitter meester G. Hey vaert. ondervoorzitter Cle ment Leybaert. sekretaris Edmond Thys. bestuursle den V. De Decker. S. Lenssens. J. Peeters en B. Van Be veren. Het was ook de tijd dat twee blokken grond in gebruik waren: 't Krijgem en de Donck- straat. Dit laatste stuk grond werd in 1964 ontei gend en maakt thans deel uit van de Noordlaan. In 1978 nam Edmond Thys ontslag als sekretaris. Zijn funktie werd overgenomen door Sylvain Lenssens. In 1980 besloot voorzitter G. Heyvaert na 44 jaar voor zitterschap er het bijltje bij neer te leggen. Hij werd opgevolgd door meester A. Mertens. Het bestuur be staat nu uit voorzitter A. Mertens, ondervoorzitter Clement Leybaert. sekreta ris S. Lenssens, de be stuursleden R. Jansegers, A. Van Herreweghen, V. De Decker. R. Van den Branden, D. Goossens. Het is dit bestuur dat de taak op zich genomen heeft het 75-jarig bestaan in 1983 met de passende luister te vieren. Om die reden wor den op 12 en 13 juni dan ook opendeurdagen geor- ganizeerd. Deze moeten het mogelijk maken de no dige fondsen voor de vie ring bij elkaar te krijgen. Vermelden we ook dat er een aantal verdienstelijke oud-leden van het Werk der Volkstuinen zijn die vaak worden vergeten, maar die we hier graag met name vermelden. Het zijn de ere-voorzitter e.h. Van de Fonteyne. Ridder D. Schellekens. Ridder E. Schellekens en meester Heyvaert, de oude onder- Gerard Van Wambeke en Edmond Thys en de oude bestuursleden: Theo Ver- meylen, R. Gerinck. G. Van Causbroeck, Dr Van Winckel. A. Geuns, A. Van Hemelrijck, A. Van Horebeke. F. Beken, J. Van Hoeck, L. Van der Dungen, J. Peeters, B. Van Beveren. O. Hervent, J. Verleven. Ch. Van Hecke en anderen en de oud ge westelijke inspekteurs Eu gene De Witte enn August Van Nuffel. Programma Zaterdag 12 juni wordt het feest geopend om 14.00 uur. Om 19.00 uur is er een gezellig samenzijn en door lopend kan men kruiden kopen of demonstraties volgen. Zondag 13 juni wordt om 14.00 uur de start gegeven van de grote wan delzoektocht (inschrijving vanaf 13 uur - 20 fr per deelname): 20.00 uur feest avond opgeluisterd door 't Klein Muziekske en om 22.00 uur trekking van de reuzetombola onder toe voorzitter A. D'Herde. de zicht van gerechtsdeur- oude sekretarissen Cesar waarder P. Vaganee. De De Cock. Julien De Jongh. inkom voor deze festivitei- Desire Van der Haegen. ten is gratis. Onder deze naam zal voortaan het Aalsterse Karna- valnieuws verschijnen. Onze Aalsterse Ajuinboer staat op de kaft van de nieuwe toeristische evenementenkalender, uitge geven door de federatie voor toerisme in Oost- Vlaanderen. Buiten onze karnaval krijgen ook de Breugeltentoonstelling (3014-2315); de Pikkeling (Herdersem 24 en 25/7), het criterium (26/7); de internationale hondententoonstelling (Meldert 151 8); de jaarbeurs (21-30/8) de Faubourg-jaarmarkt (31/8); de tentoonstelling Roland Monteyne (319 3/10); de tentoonstelling Beeldende kunsten (4-261 9); de kunst en ambachtententoonstelling (5/9) en last but not least de jaarmarkt (11/11) vermelding. Deze brochure is gratis te vekrijgen bij de dienst voor Toerisme van Oost-Vlaanderen Koningin Maria Hendrikaplein 64, 9000 Gent. Tel. 0911 22.16.37. Polle Keipernoagel gaf een fuif in café 't Brughuis voor zijn «20 jaar café houden». Als prins Karnaval van Aalst in 1980 en Prins van Oost- Vlaanderen mocht hij heel wat karnavalisten verwelkomen: o.a. Prins Karnaval 1982 Jempi 1, Ajuinprins Herman I, ex-prins Jean Pol, deligatie van de Karnavalgroepen Weir. De Gil lis, de Kamillekes... Het spel zonder grenzen voor Karnavalgroepen werd gewonnen door de Mattoten. Een speciale vermelding ook voor AKV De Kornissesloipers voor hun degelijke organisatie. De orde der Ajuinprinsen deed een aktie voon Polen. De opbrengst zijnde 20.000 frank werd geschonken aan het kinderkoor de Nachtegalen van Polen. Zo ziel u beste lezer een Karnavalist leeft met iedereen mee. Hij is de Pierrot met de Lach en de Traan. AJOIN Het i de Op vrijdag 11 juni om 20 uur heeft er in de Torenstraat een publieke voorlichtingsverga- Kortom in deze studie is dering plaats over het struktuurplan Stadskern Lokeren. Om hieraan de nodige schijnbaar niets verwaar- ruchtbaarheid te geven en om hieromtrent een ruimere uitleg te kunnen verstrekken, had burgemeester Liebaut er aan gehouden een eerste persconferentie te houden. Aangaande die stadskernvernieuwing tracht hij immers naar een zo ruim mogelijke belangstelling. Het stadsbestuur van Loke- straat, K. Albertlaan, het formuleren van beleids- ren heeft in januari 82 aan Sportlaan en Koophandel- en aktievoorstellen voor groep Planning-Brussel op- straat. Dat zijn dus de funkties, stadslandschap en dracht gegeven om een grenzen van het gebied. De verkeer, het struktuurplan Structuurplan op te maken burgemeester vermeldde van de binnenstad, van de binnenstad. Het zijn ook dat verscheidene orga- De resultaten van de eerste diezelfde mensen die des- nisaties, van Midden- studiefase werden in een tijds de planning Brugge standskringen, en van ar- uitgebreid rapport neerge- hebben ontworpen. Eerst beiderskringen, aandron- legd en zullen dus aan was er daar nogal wat gen op een spoedige tot staande vrijdag 11 juni in tegenkanting, maar nu 5 standkoming van zo'n plan. een openbaar debat wor- jaar later blijkt dat plan in Hun zienswijzen lopen na- den toegelicht. Wat die Brugge een succes te zijn tuurlijk niet altijd in dezelf- groep allemaal bestudeerd geworden. Diezelfde groep de richting. Maar iedereen heeft en op papier heeft werkt ook aan de vemieu- is er toch van overtuigd dat vastgelegd, is zo maar niet wing van de Marollen in er iets moet komen in Lo- in een artikel te beschrij- Brussel. Aan het hoofd van keren. Dhr. Keppler om- ven. De heer Keppler toon de groep staat Jan Tanghe, schreef dan het struktuur- de ons niet minder dan 36 die reeds eerder te Lokeren plan voor Lokeren als plannen, allemaal over de- de plannen is komen uit- volgt: Vooreerst was er een zelfde reeds beschreven op- eenzetten. Deze keer was doelgericht onderzoek en pervlakte. Daar wordt tel- zijn assistent, dhr Keppler inventarisatie: naar de bin- kens aanschouwelijk voor- te gast op het stadhuis. Het nenstedelijke aktiviteiten gesteld: het bestand van huidige struktuurplan van en funkties; naar de archi- ongezonde woningen, van de stad Lokeren beslaat tekturale en ruimtelijke werkplaatsen die leeg een oppervlakte van onge- kwaliteiten; naar het ver- staan, van nijverheidszo- veer 100 ha. Het beslaat keer en parkeren. Ten nes, van monumenten en het gebied tussen het sta- tweede begon men met het van gebouwen die waard tion, de spoorweg. Kouter, opstellen van doelstellin- zijn om bewaard te blijven, Lindestraat, Vrijheids- gen en het toetsen van deze van de bestaande groenzo- plein, H. Hartlaan, P. doelstellingen aan de be- nes, van het openbaar ver- Tackstraat, Veldstraat, Ze- staande situatie. En ten voer en zijn uitbreidings- lestraat, Lepelstraat, Brug- slotte als derde punt begon mogelijkheden, etc. etc. loosd. Op de talrijke vra gen die daarop nog gesteld werden pikte de burge meester handig in: Dit plan wordt nu juist niet voorge legd met het oog op de komende gemeente raadsverkiezingen. Er ko men daar ook punten in voor die de partijen mo menteel meer schade dan goed zouden kunnen te weegbrengen. Maar zo'n plan moet gezien worden op lange termijn. Wat de inwoners nu nog verwer pen. zullen ze misschien binnen een jaar geestdriftig goedkeuren. Ten andere: dit struktuurplan is niet on veranderlijk. Het kan dag na dag aangepast worden. Dit is in tegenstelling met de gewestplannen, waar nog weinig of niets kan aan verbeterd worden. Daarom hecht de burgemeester zo veel aan de inspraak van zoveel mogelijk bewoneis. Zo benadrukte hij ook het verschil tussen de diensten van Stedebouw, en de dien sten van Monumentenzorg. De eersten houden zich al leen bezig met rooilijnen, hoogte van huizen, aan el- Ter gelegenheid van de Re- rum-Novarum-feesten van Lokeren heeft het gemeen telijk ACW Lokeren een programma-brochure uit gegeven, waarop in een tiental punten het ACW- programma voor de ko mende gemeenteraadsver kiezingen wordt uiteenge zet. Hier volgen nu zeer beknopt de 10 pro grammapunten: 1. Inspraak en dienstverle ning: Het ACW hecht een groot belang aan de relatie bestuur-bevolking. Een eerste voorwaarde daartoe is onderlinge informatieuit- 3. Maatschappelijk Wel zijnsbeleid: Het OCMW is en blijft de spilfunctie in het lokaal welzijnsbeleid. Het ACW is voorstander van samenwerking, dialoog en desgevallend taakverde- 5. Verkeersveiligheid: Een globaal verkeersplan is een noodzakelijke voorwaarde om te komen tot een ver hoogde veiligheid en leef baarheid. Ook hier zal meer aandacht moeten ling tussen OCMW en de gaan naar de zwakste weg- lokale vrije diensten en in- gebj-uikers. stellingen. Het ACW hecht enorm belang aan het vrij willigerswerk. 4. Tewerkstelling: Niette genstaande de personeels kost financieel zwaar door weegt op de gemeentebe groting, is het ACW van mening dat in de mate van het mogelijke en het rede- Dat tie van een kwalitatief geken meentelijk onderwijs. ngff Een plaatselijk en regio t dat naai overleg over het orga dijk niseren van het leerlingen «n vervoer is noodzakelijk. :rlof 9. Kuituur: Het kulturee beleid van een gemeen» M hi moet steunen op het schep n d' pen van alle kansen vooi n h* het verenigingsleven. De jn d overheid moet het eigea Irijk initiatief stimuleren, waar- >'ksb bij de prioriteit gaat naai lis ui 6. Ruimtelijke ordening en huisvesting: De gewest plannen hebben de ruimte geordend en de verschillen de bestemmingen voor vele jaren vastgelegd. Een hero- de kansarmen. De wijkrek 'zal wisseling. Hier is een grote lijkede gemeente een be taak weggelegd voor de ad viesraden. 2. Financieel beleid: Dat moet in de komende jaren gekenmerkt zijn door so berheid, door het stellen van prioriteiten, door het afwegen van kosten en ba ten. door het plannen op langere termijnen. langrijke rol moet vervul len als werkgever. Daar- riëntatie van het huisves- tings- en grondbeleid is noodzakelijk. Het ACW is van oordeel dat het stads bestuur in die zaken een zo ruim mogelijke inspraak moet verlenen, zelfs al be- een opdracht als tussenper soon voor de privé-tewerk- stelling. Een andere be langrijke opdracht situeert zich in het scheppen van een aangenaam vestingskli maat. kaar bouwen, of afzonder lijk... De tweede dienst staat in voor het sierlijke, voor wat mooi is voor het oog. Zo staan er op de Markt, en op sommige plei nen werkelijk bouwsels, die er nu niet meer zouden komen. Hier kan veel be komen worden door over leg en samenspraak met de huidige bouwers of ver nieuwers van hun wonin gen. Om al die redenen De arbeiders en bedienden van Nobels Peelman maken bange dagen mee. Boven hun hoofden worden beslissingen voorbereid die drastische gevolgen zullen hebben voor inkomen en werk van 1100 gezinnen. Maar wie is verantwoordelijk voor de toestand op Nobels? En wie trekt vandaag aan de touwtjes? De familie Nobels is er in elk geval in geslaagd jarenlang de rijkdommen weg te halen die dag na dag door arbeiders en bedienden zijn gerealiseerd. Deelfirma's met dezelfde heren aan de top moesten ervoor zorgen dat de winsten van Nobels op veilige plaatsen terecht kwamen. Er werd gespeculeerd met vreemde munten... Door deze praktijken én door de verscherpte konkurrentie raakte Nobels natuurlijk in geldnood en dat geld werd geleend bij de banken. Zoveel geld dat Nobels op de duur volledig onder de kontrole kwam van die banken. De Beys, topman van de Société Generale kon zo zijn intrede doen in de top van Nobels Peelman. Deze De Beys is «toevallig» ook topman bij de Boomse Metaalwerken en Granges Graver, twee bedrijven uit dezelfde sektor. Hij staat trouwens ook aan de leiding van de NV Scheepswezen die de fusie van Boel en Cockerill voorbereid en alvast 1500 scheepsbouwers op straat zet. Meteen is duidelijk wie vandaag bij Nobels de beslissingen neemt en in welke richting die gaan. De Société Generale, grootste schuldeiser bij Nobels is ook in deze sektor aan het voorbereiden wat reeds gebeurd is in de elektriciteitssektorde non-ferro, de scheepsbouw, de staal koncentratie, rationalisatie. Al deze operaties werden gesteund (met vele miljarden) door de overheid, of deze er nu rooms-rood of rooms-blauw uit zag. Rond Nobels circuleert vandaag hel cijfer van 500 afdankingen. Een faillissement kan een nuttige tussenstap zijn voor de Société Generale om die zware sanering mogelijk te maken. Het is duidelijk dat de arbeiders en bedienden, met of zonder faillissement, de dupe dreigen te worden Tenzij, ja tenzij uit de inleveringsoperatie de juiste lessen worden getrokken. Ofwel stelt men zijn hoop op de moderne manager» De Beys en op besprekingen in ministeriele kabinetten, om daar uiteindelijk vast te stellen dat er moet worden ingeleverd en gerationaliseerd. Enkele weken geleden nog sprak Freddy Willockx met lof over de man De Beys) die bij Nobels orde op zaken was komen stellen. Vandaag heeft men het over een «Nobels-pakt» waarin men arbeid en kapitaal, water en vuur met mekaar probeert te verzoenen. Ofwel trekt men de konklusie die de Cockerill-arbeiders vandaag trekken: Wij staan niet aan de dop omdat we met hebben ingeleverd, maar omdat we de werf niet hebben bezet». Bezetting is inderdaad het aangewezen middel om inkomen en werk te verdedigen en de ware schuldigen (de familie Nobels en vooral de banken en holdings) te laten opdraaien voor de moeilijkheden. De Partij van de Arbeid betuigt hiermee zijn volle steun en solidariteit met de arbeiders, bedienden en sindikalisten van Nobels Peelman en zijn deelfirmas. Jan Vandeputte Voor de PVDA-Waasland naast heeft de gemeente staat daartoe geen wettelij ke verplichting. Hier komt ook de dorpskernvernieu wing ter sprake. 7. Leefmilieu: Al worden op dit vlak de normen meestal regionaal of natio naal vastgelegd, moet de gemeente toch een actief beleid voeren op dit vlak, door bijvoorbeeld de nor men, waar nodig, strenger toe te passen. Preventief optreden is dikwijls zeer nuttig. 8. Onderwijs: Het gemeen telijk onderwijs wordt ge kenmerkt door zijn integra tie in de lokale gemeen schap. Pedagogisch kan het kind in zijn eigen omgeving worden opgevangen. Het ACW wil dan ook in haar gemeentelijk beleid priori teit geven aan de organisa- hoopt de burgemeester dat er werkelijk veel volk zal samenkomen in de Toren- straat op vrijdag 11 juni om 20 uur. Daar zal iedereen de gelegenheid hebben om zijn gedachten uiteen te zetten. En zo zal er op een werkelijk demokratische manier werk kunnen ge maakt worden van de Stadskernvernieuwing van Lokeren. J.V.L. reatie is in Lokeren schitte ms rend uitgebouwd. Evenwi tl v blijft het opvolgen van a a noden en behoeften op gt tngt bied van speelpleinen t v: andere rekreatievomtt noodzakelijk. 10. Jeugd, sport en vri k f* tijd: Het ACW wenst et*.*" jeugdbeleid dat versch< K x denheid inhoudt, behofl a c tengericht en dienstverk 11 bi nend is, in dialoog met a *nd betrokkenen wordt gt voerd en een vernieuwen karakter vertoont. Op gftHie bied van de sport moet ar prioriteit in de komedp jaren ongetwijfeld ligg op het vlak van de infn j®1' struktuur. Iedere wij moet sportvoorzieningt lenc' hebben. Daarbij moet gedacht w<* le"e den dat infrastructuur di ™|tl: slechts sporadisch gebruiiodei wordt, zeer kostelijk is. 1 Dat zijn, zeer beknopt, d 5 1 voorstellen waarmee h ACW naar de aanstaand 1 b gemeenteraadsverkiezin- 11 gen wil gaan. «Ongekunsteld en eenvou dig is Mespelare. Een dorp je dat door de Dender en de weg Aalst-Dendermon- de beschermt wordt tegen het jachtige gedoe van onze hedendaagse samenleving. Eéns de kleinste gemeente van Oost-Vlaanderen, thans verdwenen in de fusie met Dendermonde Alhoewel klein is Mespela re reeds zeer vroeg ont staan, een eerste vermel ding als «Mespilarios» da teert reeds van 899 Ver moedelijk heeft te Mespe lare een Romeinse neder zetting bestaan. Een aan wijzing daarvoor is de vondst in april 1607 door een landbouwer. Karei van Houw, van een groot aan tal Romeinse goudstukken en edelstenen. Dit maakte Mespelare in gans Europa beroemd. Een paar maan den geleden heeft een in woner van Mespelare nog een Romeins geldstuk ge vonden op zijn akker. Van de rijkdom van Mes pelare getuigt thans nog het bevallige St.-Aldegonde- kerkje van Romaanse oor sprong. Het Gotisch uit zicht heeft het kerkje ge kregen dank zij verbouwin gen in de 13de en 17de eeuw. In 1755 werd de kerktoren getooid met een peervormige spits en voor zien van één der kleinste maar fijnste beiaarden van het land. Andere getuigen van een roemrijk verleden zijn de schandpaal en het in 1643 door Jean Goubau. toenmalige Heer van Gij- zegem en Mespelare, ge bouwd Spaans Hof.» Niettegenstaande al deze rijkdom is Mespelare een voudig gebleven. Ontelba re wandelaars hebben reeds genoten van het na tuurschoon. ongeschonden behouden, en dat is toch ook heel wat waard. In dit ongekunsteld dorpje wordt op 13 juni voor de derde keer «de dag der ou de ambachten» ingericht. Vanaf 14.30 u. kan men er tal van thans praktisch uit gestorven ambachten be wonderen, waaronder: stoelenmatten. potten draaien, vertinnen, man denvlechten. enz... Ter- zelfdertijd kan men op de rommel- en antiemarkt aan tal van kraampjes allerhan de zaken «uit vervlogen tij den» aanschaffen. Voor de muzikale noot zorgt «het stro muziek» uit Schoonaarde en de mobiele studio super 30. Tussendoor kunt u een be zoek brengen aan het kerk je, thans nog druk bezocht bedevaartsoord van de H. Aldegonde, patrones tegen kanker. Voor een knapzak hoeft U niet te zorgen. Gans de namiddag kunt U op het dorpsplein terecht voor op houtskool bereide «Mespe- laarse trippen» met boeren brood, varkensribben en brochetten, vergezeld van veel of weinig gerstenat. Op zondag 13 juni heeft in de pas opgerichte gebou wen van het O.L.Vrouw Instituut een schoolfeest plaats dat wordt georgani seerd door de school en met medewerking van het ouderkomitee. De op brengst is bestemd voor de vernieuwing van de speel plaats. Er is een tombola met als hoofdprijs een 8-daagse reis naar Tenerife. HEROPENING OP 18 JUNI van café Vrankrijkstraat 18 - SCHOONAARDE Ivienne en Wilfried Van Steen - Verhaegen nodigen U van harte uit op de receptie van 20 uur tot... DENDERBELLE loor kit Ipt - 9 dagen Oostenrijk met Wenen vertrek 14.7.82 - 7 dagen Lourdes vertrek 15.8.82 -15 dagen Spanje vertrek 11.9 Alles met uitstekende hotels Inl.: Hoge Brug 31 DENDERBELLE - LEBBEKE Tel. 052/21.28.84 - 21.08.25 |a Vergunning reisburo C 3401 Schrijf vlug in, nog enkele plaatsen |kn,:

De Voorpost | 1982 | | pagina 8