I Aalst Aan de nieuwe scheepswerf werd een modern Reinaertl ingehuldigd door de VW van Rupelmonde (dw) 16 - 18.6.1982 - De Voorpost Muzikale Oogstfeesten WJJK/fKF jr. ^Sjm. JW De Kon. Fanfare «De Vriendenbond» zal vanaf dit jaar de ""'-yK. aim*JÊL organisatie van de jaarlijkse Berlaarse Oogstfeesten op zich wtm WÊÊÊmJA WÊÊÊÊF'<©1? Wflm emen. Dit jaar worden die gehouden op 14 en 15 augustus Het Beverse brandweerkorps nam het voorbije weekend afscheid van kommandant Omer Melis, voorzitter van het M else else aardbeikomitee staat glunderend tussen de nitft Ook het programma staat al vast: zaterdag 14 augustus om 16 Vanderstoelen. Op de foto zien we de h. Vonderstoelen met burgemeester Van der Aa (Iv) aardbeiprinses en haar eredame. (Iv) u. grote kaartwedstrijd voor gepensioneerden met 2.000 fr. pnjzen. Die dag treden ook De Ware Belgen uit Oudegem op, het duo Bayens -De Maere en Opsinjoorke uit Antwerpen. Op zondag 15 augustus krijgen we een optreden van De Vriendenbond en de discobars Dujardin en Pandoer. Vanaf 17 uur zijn er op beide dagen mosselen te bekomen. Vakantlespeelplelnen: de V.Z.W Jeugdanimatie in samen werking met de stad Aalst organiseert Vakantiespeelpleinen te Erembodegem- Centrum in de rijksschool, Leuvestraat en te Erembodegem-Terjoden, in de njksschool, Ninovestraat, voor kinderen van 4 tot 12 jaar, van 5 juli tot 20 augustus, telkens van 8 tot 18 uur. Dagtickets (50 fr. per kind Vermindering van Grote Gezinnen) én verdere inlichtingen: Stedelijk Jeugdservicecentrum, Kapel- lestraat 15, Aalst. Zaterdag 19 juni Jongensschool: Schoolfeest vanaf 16 uur met verwelkoming en optreden van de leerlingen met zang, dans, sketches en toneel. Na de pauze apotheose met «Spel zonder Grenzen» gevolgd door Gezellig Samenzijn. Parochiecentrum: Ontvangen U dit weekend Johan Van Nieuwenborgh en Karei Wille. Zoektocht: Elke dag tot en met 24 juli mogelijkheid de Faluintjeszoektocht te doen. Afhalen en inleveren der dokumen- ten in café Comelis, Molenstraat. Mooie prijzen. Deelname: 160 fr. Jaargetijde: Parochianen die een jaargetijde verlangen tijdens de vakantieperiode wordt gevraagd dit zonder uitstel te regelen. Eetfestijn: in de kantien van Eendracht Meldert, Hoogstraat van 18 tot 22 uur. Zondag 20 juni PW-Eetfestljn: in de nieuwe kantien van Eendracht Meldert van 11.30 tot 15 uur en van 18 tot 22 uur. Gouden Wiel: 20* prijs van Wielerklub "t Gouden Wiel» voor liefhebbers. Vertrek te 15 uur voor 107 km. Inschrijven, start en aankomst aan 't lokaal Constant Van den Broeck. Dorp 36. 18.000 fr. prijzen. 20* 30* 200 fr. Motorfietsen Volgens een nieuw politiereglement wordt verkeer van motor- en bromfietsen verboden in de Molenweg tussen de Hoogstraat 'Vi huis nr. 10 en in de Kerkweg tussen de Hoogstraat en huis nr. 1Aangepaste signalisatie wordt geplaatst. Bij de Nachtegaalvrlenden In het café De Nachtegaal werd voor de negende keer gekaart voor het klubkampioenschap. Eerste werden Cyriel Bauwens en Emiel Rasschaert, 2. Albert Goossens en José Mommerency, 3. Willy De Loose en André Pletinck, 4. Honoré Baeten en Aviel Van Accoleyen. De totaalstand is als volgt: 1. Fons Van der Steen (56). 2. José Mommerency, 3. Raymond Knockaert, 4. Cyriel Bauwens, 5. Mare Cornelis, 6. Hilda Burm, 7. Emiel Rasschaert, 8. Antoon Roles, 9. Honoré Baeten, 10. Gustaaf Dauwe. De maandelijkse tombola werd gewonnen door Médard De Vreese, Zoë Verhelst en Leon De Gucht. Eerste wandeltocht van het Donkmeer De Wetterse Wandelsportvereniging organiseert in samenwer king met het Berlaarse gemeentebestuur en de VW Donkmeer op zaterdag 3 juli een wandeltocht onder de naam «Eerste wandeltocht van het Donkmeer». Er wordt vrij gestart vanaf 13.30 u. tot 15 uur. Men kan kiezen tussen 6, 12 of 18 kilometer. De deelnemers zijn allen verzekerd en de leden van de l.l. krijgen stempel en bewijs op het wandelboekje. Gelegenheid te over dus om mooie brevetten en medailles te halen. Inschrijving en start aan de zustersschool bij de Donkkapel vanaf 13 uur. Men legt 30 fr. per deelnemer bij. Nadere inlichtingen bij Alfons De Maesschalck, Victor Van Sandelaan 98 te Wetteren, tel. 091/69.60.07. Wipschietingen aangekondigd Vrijdag 18 juni te 19 uur bij Donk Eendracht, café St.-Hubertus. Zaterdag 19 juni te 15 uur bij Rodeo-Overmere, café Luc De Maesschalck. Zondag 20 juni te 9.30 u. bij Donkhoeve, café Frans De Sadeleer. Zondag 20 juni te 15 uur bij Donk Eendracht, café Moerman. Maandag 21 juni te 15.30 uur bij Nieuw Palinghuis Donk Dinsdag 22 juni te 19.30 u. bij Donkhoeve, café Frans De Sadeleer. Kaatsklub Puitekloppers Zondag 20 juni te 14.30 u. aan het lokaal café Bolspel in de Kerkhofdreef speelt de kaatsklub thuis een kompetitiewedstrijd in het verbond Lebbeke. Groot huisvuil Berlare Maandag 21 juni is het in deelgemeente Berlare de dag dat door de diensten van het gemeentebestuur het groot huisvuil zal worden opgehaald. I Buggenhout HOBBYTENTOONSTELLING Ter gelegenheid van Buggenhout-kermis nodigt KWB-Buggen- hout alle kermisbezoekers uit om ook even een kijkje te komen nemen in de grote zaal Rerum Novarum. Daar werd immers een hobbytentoonstelling opgebouwd door en met leden van KWB De tentoonstelling is geopend op zaterdag 19 juni van 14 tot 21 u. en op zondag 20 juni van 9 tot 12 en van 14 tot 21 u. flvdl Op het gemeentehuis van Melsele werd de twintigste aardbeiprinses ontvangen. Franqoise Hoesen en haar Het monument van Daens is bijna volledig overwoekerd door de sparren aan de Werf in de omgeving van de Aalsterse Sint-A nnabrug (per) Erembodegem Vrijdag 18 juni Tentoonstelling Maurlts van Overwalle: te 20 uur in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden vooropening van de tentoonstelling. Deze tentoonstelling is verder toegankelijk op 19 juni van 15 tot 21 uur, op 20 juni en 21 juni van 10 tot 21 uur en op donderdag 24 juni van 14 tot 20 uur Tentoonstelling Lieve De Vos: vanaf 19 uur foto s en schilde rijententoonstelling in de Raadszaal van het Oud-Gemeen tehuis te Erembodegem Deze tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag 19 en zondag 20 juni vanaf 14 uur. op maandag 21 juni vanaf 10 uur en op donderdag 24 juni vanaf 18 uur. Zaterdag 19 juni Tentoonstelling Llllane De Smet: te 19 uur in de Crypte van de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk (Erembodegem-Centrum) voor opening van de tentoonstelling met receptie Liliane De Smet eredame Marianne Van Broeck (Iv) exposeert stillevens, miniatuurschilderijen, bloemen en land schappen op 20 en 21 juni van 10 tot 12 uur en van 14 tot 22 uur I Hamme Kermis Erembodegem: zie programma elders in dit blad. Woensdag 23 juni A.A. groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de Crypte. K.A.V. Erembodegem-Terjoden: Fiets-je-fit-tochtvoor de dames K.A.V, leden om 20 uur. Donderdag 24 juni Vuurwerk: om 22.30 uur aan de Denderbrug kermis-opoteose met groots vuurwerk, Avondmarkt: vanaf 18 uur richt de Dekenij Dorp voor de eerste maal een avondmarkt in, in de Kerk-, Stations-, Dorpen Dender- straat. Vrijdag 25 juni Tweede jaar catechese: te 20 uur in de Crypte. Let wel: Zomerverkoopaktie in Erembodegem-Centrum: nog tot 20 juni bekomen de kopers bij iedere aankoop van 100 fr. bij de handelaars van de Dekenij Dorp een lot, waarmee op 21 juni tientallen interessante prijzen te winnen zijn. Relsideetjes van Erembodegemse verenigingen: a) B.G.J.G. en K.W.B. organiseren op zaterdag 3 juli een bezoek (autocarreis) aan de Floriade van Amsterdam, de grootste bloemen- en tuinbouwtentoonstelling van de wereld, die slechts om de tien jaar plaats heeft. In de namiddag bezoek aan Scheveningen. Prijs: 545 fr. personen, -65 jaar: 495 fr. en kinderen -14 jaar: 435 fr. Vertrek te 7 uur aan de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk. Dadelijk inschrijven! b)De Landelijke Boerengilde gaat op dinsdag 13 juli op reis naar Luxemburg (autocarreis) via Brussel, Namen, Bastogne. Vian- den, Echternach. Vooraf inschrijven bij de bestuursleden of voorzitter De Wit Frans, Welleweg te Erembodegem. Vertrek te 5.55 uur aan het Gerstenhof c) K.W.B. en B.G.J.G. organiseren samen op 21 augustus (zaterdag) een autocarreis naar Compiégne, Vieux Moulin. Pierrefonds, Laigue, Ourscamp, Noyon, St.-Quentin, Cambrai en Valenciennes. Pnjs: 475 fr., kinderen -12 jaar: 425 fr. Vertrek te 7 uur aan de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk Inschrijven bij de reisleider Pere boom Paul, IJzerenwegstraat 37. Vrijdag 18 juni 19 u.: K.W.B. Center: volleybal dames/sporthal De Wuiten Karateclub Chikara: training Turnzaal Broekstraat. 20 uur: Buurthuis 't Hofken. Amnesty International, briefschrijf- aktie voor politieke gevangenen in de U.S.S.R. Met dia's en informatie. Zaterdag 19 juni 10 u. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter 18 u.: The Old Chap: stuurgroepvergadering. Zondag 20 juni 9.30 u.: Jeugd- en mimeatlier «Aksiedent»: improvisaties rond het thema zelf teksten schrijven - kleine dialogen spelen. Zaal De Ring. 10 u.: Judoclub Jitsu Kwai. training voor iedereen. Volkshuis. 15 u.: The Old Chap: rustige instuif 19 u.: The Old Chap: redaktievergadering voor «Chappy»-juli. Alle artikels dienen dan binnen te zijn. 20 u.: Kulturele Raad Kon. Lib. Harmonie «Kunst en vrijheid» Zomerconcert Driegoten. Maandag 21 juni 13 45 u.: Vrouwenhuis: wandeltocht. Vertrek Neerstraat 98. 14 u.. K.B.G. Hamme-Center: wandeling. Samenkomst aan de kerk 20 u.: K.V.L.V. Zogge. yoga, door de h. Wilsens. Parochiezaal. In Grembergen hield de rijksbasisschool een druk bijgewoonde tweedaagse (ks) Dinsdag 22 juni 13.45 u.: Vrouwenhuis Joggen. V.P. Plein 14 u.: K.B.G. Hamme Center: kaarting Den Bond 18.30 u. V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond 19 u.: K.W.B. H. Familie: volleybaltraining Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14 jaar. Volks huis. 20 u.: The Old Chap: volleybal. Sporthal De Wuiten. Woensdag 23 juni K.V.L.V. Sint-Anna: fietsen en wandelen naar het Palinghuis 13 uur: Rust na Arbeid K.B.G. H. Hart: kaarten. Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat 19 u.: Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoeting en ontspanningsavond voor iedereen. 20 u.: The Old Chap: Fit-o-meter. Samenkomst aan den Chap. C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. Donderdag 24 juni 19 u.: K.W.B. Center: volleybal Heren. Sporthal De Wuiten. The Old Chap: rustige instuif. P.V.V. Vrouwenbond Het korenbloempje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond 20 u.: Vrouwenhuis Fit-o-meter. V.P. Plein. Vrijdag 25 juni The Old Chap, deelname en medewerking aan de Sint- Pietersfeesten. 9 u.: Fotokring Imago: jurering 17de Nenelux-fotosalon 10 u.: Karateclub Chikara- training. Gemeentelijke Turnzaal 14u.. Gemeentelijke Academie voor Beeldende Kunst: jaarlijkse tentoonstelling, Schoolstraat 8. De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter 15 u.: Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. Zomerconcert van de Kon. Liberale Harmonie Kunst na Vrijheid. Zondag 20 juni te 19.30 u te Driegoten veer is er een muzikaal zomerconcert. Onder de kundige leiding van direkteur Jacky Eddy zullen stukken uitgevoerd worden o.m.: The Beatles in concert - Summertime - Whipped cream polka voor bariton Sing - II silencio - Ans I love her - Brasilia - A Banda Close to you. For once in my life - raindrops keep falling on my head en andere. Dit concert maakt deel uit van de door de Kulturele Raad geprogrammeerde zomerconcerten in de meente. Er wordt gerekend op de aanwezigheid van de Hamse muzikan ten en muziekliefhebbers. Academie beeldende Kunsten richt tentoonstelling in Het College van Burgemeester en schepenen, de leden van de Kuituurkommissie, de direktie en de leerkrachten, nodigen u uit tot de jaarlijkse tentoonstelling op zaterdag 26 juni van 14 tot 18 uur. Zondag 27 juni van 10 tot 12 uur en van 15 tot 19 uur. Er wordt op een ruime belangstelling gerekend. Beslissingen van de Gemeenteraad De Hamse Gemeenteraad heeft beslist: tot de aankoop van gronden voor de oprichting van het pomp- en zuiveringsstation Scheldebekken te Moerzeke tot de verkoop van gronden aan de Belgische Staat voor verbeteringswerken aan Biezestraat en Calvarieberg tot Herstel en onderhoudswerken aan de gebouwen in de Schoolstraat, ten behoeve van de Gemeentelijke Academie voor Beeldende Kunsten. tot de aankoop van een vrachtwagen met sneeuwploeg. tot de aankooop van een grasveger ten behoeve van de gemeentelijke groendienst een motie te ondertekenen tot een gemeentelijke kernvrije zone. De gemeenteraad keurde goed: het voorstel van de Kulturele Raad tot verdeling van de subsidies voor het werkjaar 1980-81 het ontwerp onderhouds- en aanpassingswerken aan de woningen nr. 2 en 4 in de Peperstraat, met inbegrip van de realisatie van een verbinding in de Bieuwstraat met de Peper- De Rupelmondse Reinaert kreeg een nieuwe staf (dw) straat. het aangepast ontwerp voor de verfraaiingswerken aan het kaaiplein.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16