VAB-VTB-aktiviteiten Lede Lebbeke Wichelen De Voorpost 18.6.1982 - 17 IENSDAG :RKLOZEN iasmunster op donderdag 2 '00 uur. *»ker is Paul Verbeke, diens it ABW te Dendermonde en begroting van 1982 r door de gemeentel he bijstand Iti schriftelijke toelating van het i wekende en op weekdagen vanaf 1f k beschikking van de verenigingen, iavan steeds tijdig aangevraagd ollege van burgemeester en schépt stortbaden dient eveneens aange enkomet op het V.P. dient de vera ftreniglng zich In verbinding te stelk Wichelen Hamme ONDAG 20 JUNI VWB-Winsia-wandeltochten vinden plaats in de streek, km. - vertrek tussen 09.00 uur en 10.00 uur. km. - vertrek tussen 10.00 uur en 11.00 uur. km. - vertrek tussen 14.00 uur en 15.00 uur aan het ouwershuts te Wieze. 130 u.: Algemene vergadering door KVLV Lebbeke center in ial Ons Huis, Leo Duboisstraat. 21 JUNI Klubnamlddag door hobbyklub 't Roosken, in zaal Dendermondsestwg u.: Kreatlef etentje om het werkjaar van jong-KAV te Alle jonge vrouwen worden verwacht in zaal Ons Leo Duboisstraat. '~Tfr30 I 22 JUNI u.: Reis naar Maaseik en omgeving door de VWG. Rela naar de Meli van Adinkerke door de PW-JSC u.: KWB-Volleybalkompetttle Denderbelle B-Zele center de gemeenteschool van Denderbelle. 23 JUNI u.: Nationale atletlekavondmeetlng voor vrouwen en en regionaal kampioenschap 10.000 m. jun.-seniors door AC Lebbeke in het gemeentelijk sportcentrum. dit tema organizeert de Culturele Centrale van Waas een zeer belangrijke vergadering in de zaal van het sport- en kuituurcentrum, Nijverheidslaan te op donderdag 24 juni. De bijeenkomst start om diensthoofd werkloosheidsdienst van is Ferdy De Wolf. Tijdens de eerste Lentefeesten van de R.B.S.-Noord te Lokeren werd er petanque gespeeld. Tijdens het schoolfeest in de Lokerse Boskensschool kende hel rattenspel zeer veel sukses. imd) Lokeren Wandelingen In de Lokerse omgeving Het ARB Natuurvrienden richt op zaterdag 19 juni een wandeling in naar Lokeren-Molsbroek en omgeving. Zij vertrek ken aan het Volkshuis om 15 uur. Op dezelfde dag, maar dan 's avonds om 20 uur gaan Vakantiegenoegens wandelen te Overmere. Verdere inlichtin gen bij de dienst Vakantiegenoegens in de Poststraat te Lokeren. Lokerse postzegelkring Op de gewone wekelijkse bijeenkomst op zondag 20 juni in de Torenstraat om 10 uur: tentoonstelling «Modern Oostenrijk» uit de verzameling van Luc Wulteputte. Ook niet-leden zijn welkom. (md) van socialistische gepensioneerden van het Waasland, afdeling ®r°°t-Stekene, or9aniseert regelmatig dergelijke plezante na middagen. Al de gepensioneerden en 3de leeftijders zijn er welkom om te knutselen, knuffeldieren te vervaardigen, te haken en/of breien, te werken met kant en lintjes Alle Stekense gepensioneerden zijn van harte welkom vanaf 14 uur. Spelen in de Hellestraat Zondag 20 juni wordt in de Stekense wijk Hellestraat een grootse speelnamiddag ingericht voor jong en oud. De deelne mers worden ingedeeld in drie leeftijdsgroepen: van 4 tot 8, van 9 tot 13 en dan vanaf 14 jaar. In elke groep worden 5 diverse spelen georganfsoord, zoals go-carting met hindemissen, op doel schieten, potten smijten, evenwichtsbalk, lepelkoers. qe- weerschieten, electro-bibberproef, zakkenlopen enz. De drie best geklasseerden uit elke groep ontvangen een gouden zilveren of bronzen medaille terwijl elke deelnemer een kleine attentie krijgt De deelname is kosteloos. Inschrijven kan ter plaatse, in de parochiezaal «t Helleken» tussen 13 en 14 uur. Voor een gezellige namiddag kan je dus terecht in wijk Hellestraat te Stekene. Om 20.30 u. geeft de muziekmaatschappij «Eendracht maakt Macht», onder leiding van Laurent De Maertelaere een koncert op het podium van het gemeentehuis. Werken van De Vlees schouwer, Cardon, Beek, Philibert, Ruelle en Duyck worden er gespeeld. Om 21 u. Potjesbal met Ludwigs Discobar in de zaal «De Drie Koningen», Dorp 26, bij Robert Moens-Tas. De toegang is gratis. Om 22.30 u. speciaal vuurwerk op het [Dorpsplein door de kunstvuurwerkfabriek Boon en Zonen van Zele. Op zondag 20 juni: Vanaf 10 u. in de zaal van Parochiehuis 't Veer, doorlopende tentoonstelling van kunstschilder Maxim uit Gent. Om 16 u. wielerwedstrijd voor juniores BWB. georganizeerd door «Sport en Ontspanning» over een afstand van 88 km. Er zijn voor 12.000 fr. prijzen en premies. Grote prijs: Garage Romain Pieters, Massemen. Ereprijzen: Gemeentekrediet van België (Schellebelle) en Li keurstokerij Smeets uit Hasselt. Palm en beker: geschonken door het huis Roger Lammens. Zondag 20 juni fietstocht. Van Aalst oaar Moorse! en Baarde- gem en Opwijk. Dan naar Merchtem vanwaar over Brussegem en Hamme naar Kobbegem en via Asse, Essene en Hekelgem terug naar Erembodegem en Aalst. Afstand 38 kilometer. Leiding Eddy De Doncker. Vertrek om 9.00 uur aan d* hoofdingang van het stadspark. Buggenhout Zondag 20 juni: Wielewaalwandeling met bezoek aan de aangekochte percelen, dus beschermd gebied door konservator Frans Van de Voorde. Vertrek om 14.00 uur aan de kerk. Laarzen gewenst. Zondag 20 juni om 15.00 uur; vertrek om 15.00 uur voor de Nonnenboswandeling (6 kilometer) met deskundige uitleg van Bert Melkenbeek. die de opgravt^cen leidde en klooster «Tus- schenbeke». Vertrek en aankoms, an 't Hof te Puttens te Lede. Allemaal samen kalmpjes een glas drinken op een plaats waar anders stevig moet gewerkt worden: viering van het 75-jarig bestaan van het Werk der Volk tuinen te Dendermonde. (ks) gezellige bedoening tijdens de eerste opendeurdagen van het Dendermondse «Werk van ninj tkker» (ks) van Hamme, die In december vorig gemeenteraad la goedgekeurd la thans volle en aanvaard door de Bestendige deputatie. De sluit met een boni van 4.922.280 fr. >r Hamme van het gemeentebestuur Is Hamme een nieuwe 900-wagen te bekomen. Hierdoor van de 15 gelukkige gemeenten die nu over moderne 900-wagen beschikken. Door schepen van mevr. Paula Van Couwenberghe en mevr. Ruys In de O.C.M.W.-Fablolakllnlek werd vorige nieuwe wagen te Brussel In ontvangst genomen, nieuwe wagen zal er zeker toe bijdragen om In nog beter en sneller de noodzakelijke medl- te helpen verlenen. gemeentelijk speelplein reeds eerder medegedeeld wordt het V.P.-pleinkom- grondlg aangepakt te Hamme. Steeds meer verenlgln- maken dankbaar gebruik van het spel- en sportakko- Om zoveel mogelijk verenigingen voldoening te Is het nodig dat ledereen zich aan bepaalde houdt De kinderspeeltuin is alle dagen geopend en voor alle kinderen. Alle sportterreinen atietiekplste, basketbalterrein, volley- kaatsterrein, enz. staan principieel ter beschlk- de scholen van 8 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. toelating van het schepenkollege. In de weekdagen vanaf 18 uur zijn de terreinen Wel dient het gebruik te worden aan het men. Het gebruik van aangevraagd te worden. Bij Ie verantwoordelijke van de In verbinding te stellen met de uitbater van fltometer is uiteraard altijd en voor Iedereen toeganke- Het cafetaria Is alle dagen geopend vanaf 9 uur op maandag. Het gemeentebestuur hoopt dat zich aan deze regels houdt, ten bate van alle van de spel- en sportaccomodatle. De brode rij van de Moorselbaan kende een grote toeloop (ad) Op de Poorselse avondmarkt kon men met gebak gooien naar zijn vrienden. Het ene plezier is natuurlijk het andere waard (ad) 17 juni om 19.30 uur organlseerd de kulture- een Informatie-avond rond de nieuwe Belangrijke vragen worden gaat uw werklozensteun met 4 of 6 th u al minder gekregen en waarom is dat? I Inleiding gebeurde door Ferdy De Wolf. Spreker was Verbeke diensthoofd werkloosheid ABW-Dender- i. Deze had plaats In het volkshuls kapellestraat 26 te NSIA-WANDELTOCHTEN 2de V.W.B. Winsia-Wandeltochten - over een zeer landelijk rcours - hebben plaats op zondag 20 juni, met inschrijving, rtrek en aankomst aan het Brouwershuis te Wieze. De irttijden zijn als volgt: 30 km., van 9 tot 10 u.; 18 km., van 10 u. en 30 km., van 14 tot 15 u. Aankomsten tot 18 u. Iedere lemer ontvangt een diploma. Het inschrijvingsgeld werd testeld op 20 fr. voor VWB-leden en 30 fr. voor de anderen. JDAG 18 JUNI 1.30 u.: Fletsultstap «Fiets je fit» door KWB Denderbelle, hmenkomst aan het Sociaal Centrum. i.30 u.: Bezinnlngsavond over «Vrede, ook onze zaak» door 1AV en KWB in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat. LEDE Vrijdag 18 juni VTB-Galerij «'t Hof te Puttens»: Laurens Janda en Roland De Winter (tot 27 juni). Zaterdag 19 juni Feest van de Leedse Rijksscholen ir de RMS, Vijverstraat. Vanaf 14.30 u.: Restaurant, koffiehuis, bar, wijnhuis, enz... Zondag 20 juni Feest van de Leedse Rijksscholen in de RMS, Vijverstraat. Vanaf 11.30 u.: Restaurant, koffiehuis, bar, wijnhuis, enz... Woensdag 23 juni Bejaardenraad Lede: Kaartkampioenschap beloften Lede. Org.: Lede Soc. in «Het Volkshuis», 15.00 u. Zaterdag 26 juni CMBV/KVLV Smetlede. Eendagsreis. Zondag 27 juni Wielrennen: Juniores. Klinkaard, Oordegem. Fietsrally langs de mooiste plaatsjes in Lede. Tenniskampioenschap van Groot-Lede. Organizatie: Sportraad: 31 juni-11 juli. Ontwerp róoiplannen Het voorontwerp tot vastlegging van de rooiplannen Hoogstraat, Markt, Rammelstraat en Wichelsesteenweg, zijn ter inzage van de belangstellenden in het Gemeentehuis, technische dienst (gelijkvloers) op de werkdagen van 9.00 tot 12.00 u. en ook 's maandags van 18.00 tot 20.00 u. Een bevoegde ambtenaar zal de nodige inlichtingen ver strekken. Bezwaren, opmerkingen of tegenvoorstellen kunnen schriftelijk worden bezorgd aan de heer Burgemeester vóór 28 juni 1982. Op die sluitingsdatum kunnen de bezwaren eveneens monde ling meegedeeld worden ten gemeentehuis van 10.00 tot 11.00 KWB H. Hart Heiende Ook zij gaan wandelen op zondag 20 juni 1982. Maar zij blijven op Heiende. Men vertrekt op 14 uur. KVLV. Eksaarde 1E Hobbyclub: breien van een handtasje, in het Gildenhuis om 13.30 uur op maandag 21 juni. 2* Op dezelfde dag om 20 u: joggen op het voetbalplein. CMBV Lokeren Op dinsdag 22 juni 1982: grote algemene vergadering. Hierop zal de bespreking van het jaarprogramma plaatsvinden. Daarna volgt een gezellige koffietafel. Het feest gaat door in het Centrum om 14 uur. KBG Vreugde in vriendschap Te Daknam heeft zijn traditionele kaartnamiddag op woensdag 23 juni om 13.30 uur in het gewoon lokaal Daknamdorp 52. J.V.L. Steken» Feest van de 50-jarlgen LEDE. - Traditiegetrouw organizeerden de 50-jarigen uit Lede Kr»ativitAit«tat»ll»r een reunie-feest. Dit jaar zal het doorgaan op zaterdag 30 *rea,,vlieilsaiei,er oktober in de zaal «Eden Roe», Steenland, Lede. Korenfeesten Berg Dit weekeinde staan de befaamde «Korenfeesten» in de Stekense wijk «Den Berg» op het programma. Reeds voor de 17de keer een organisatie van Nering door Sport en Steun, Stekene in samenwerking met het Bergs Feestkomité. Ook deze 17de keer worden deze Bergse Korenfeesten een rendez vous voor jong en oud, met ontspanning voor iedereen. Op het programma: vrijdag 18 juni een seriekaarting met 1000 fr. gratis, vanaf 20 uur. Zaterdag 19 juni is er om 15 uur een grote boogschieting met vooruit 5.000 en 1.500 fr. gratis, eveneens om 15 uur een eierkoers per fiets voor jong en oud en om 20 uur een optreden van het pop-duo Fancy met de «Drive-In» show van radio Tijger, de lokale Stekense radio. Zondag 20 juni is er om 14 uur een loopkoers voor alle kategorieën, om 15 uur een wielerwedstrijd en om 20 uur een drive-in show met radio Maeva. Maandag 21 juni worden de Korenfeesten afgesloten. Om 9 uur is er éen eucharistieviering voor de overledenen van de wijk, om 15 uur schieting op de liggende wip, om 19 uur een folkloristische gaaibolling en om 20 uur de eigenlijke afsluiting met gezellig samenzijn en verkoop van de meiboom. Verder is er natuurlijk boerenhesp, wijn, leute, plezier, frituur, allerlei kraampjes. Gemeenteraadszitting De gemeenteraadsleden, schepenen en burgemeester van groot-Stekene spelen donderdag 24 juni alweer gemeenteraad, ledereen die geïnteresseerd is kan er de «debatten» en diskussies volgen vanaf 20 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Op de agenda voornamelijk «onbenullige» pun ten zoals dienstjaarrekeningen OCMW en tussengemeentelijk lazaret- en schiftingscentrum, administratieve punten in ver band met de N.M.D.W. zoals kapitaalsaanpassing en intekening op bijkomende aandelen. Verder ook gemeentebegrotingswijzi gingen, aangaan van leningen, waarborg voor leningen. Het laatste punt op de openbare zitting evenwel is van groot belang het luidt namelijk: «Standpunt van de gemeente in verband met het plaatsen van kernwapens op het grondgebied», ledereen is welkom op deze vergadenng, doch moet stilzwijgend, bloots hoofds en zonder roken de diskussies volgen. Stekene kern vrij? Reeds verschillende gemeenten hebben in een motie de wens uitgedrukt dat hun grondgebied een «kernvnje zone» zou worden. Ook in Stekene moeten de mensen zich bewust worden van de gevaren van kernwapens en radio-aktief mate riaal en Stekene zou z'n grondgebied «kemvrij» moeten houden. Daarom is er vrijdag 18 juni een informatie-praatverga dering in de bovenzaal van lokaal «Het Anker» aan de Stekense markt. De initiatiefnemers zullen zorgen voor een bevoegd spreker en verwachten héél wat Stekenaars en verenigingen die het initiatief zullen steunen. Wie op die dag verhinderd is om te komen maar wél de aktie wil steunen kan steeds zijn naam opgeven bij Mare Vercauteren, Sint-Jozeflaan 29 te Stekene of bij Roos Declercq, K. Kardijnlaan 18 te Kemzeke, tel.: 031/ 79.93.10. Maandag 21 juni gaat de volgende kreativiteitsatelier door in het Stekense Volkshuis, Dorpsstraat 71, Stekene. De federatie KERMISPROGRAMMA SCHELLEBELLE Op zaterdag 19 juni: Om 14 u.: rally voor wielertoeristen, «De zesde Drie Uren van Schellebelle», georganiseerd door WTC 't Veloken. Tijdens de rally trekking van de jaarlijkse tombola. Om 15 u. schieting op de liggende wip bij Lucienne en Marcel in de zaal Parochiehuis 't Veer, Hoogstraat 2. Gratis 1.000 fr., hoge 500 fr., zijden 250 fr., 20 vogels van 150 fr., berekend op 50 schutters. Inleg 110 fr. Terug 100 fr. Om 19 u. valt er kermisplezier te beleven in herberg «De Veerdam», Dorp 33, gratis toegang. DJ Marky speelt ten dans. Vanaf hetzelfde uur kan men ook terecht in dancing The Rabi, Dorp 33; de toegang is gratis. iATERDAG 19 JUNI uwrtbksQ u.Reis naar Scherpenheuvel en bezoek aan de abdij m Averbode door Ziekenzorg.

De Voorpost | 1982 | | pagina 17