STADSBERICHTEN INTERNATIONAAL TAPTOE SINT-GILLIS- KERMIS «Verkaveling Kapellestraat» Samenstelling kermisaffiche DOLLY DOTS 1 SANITAIRE HELPSTER u 1 BEJAARDEN HELPSTER 1, Peuterland BERICHT AAN DE HENGELAARS DENDERMONDE Zaterdag 26 Juni 1982 te 20.00 uur Tamboers- en Trompetterskorps AHOY Rotterdam Show- en Drumfanfare Door Vriendschap Sterk, Katwijk Show- en Drumfanfare Excelsior, Rotterdam Showband Excelsior Goes ke OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN DENDERMONDE OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN DENDERMONDE Medische zondags- en feestdagsdienst Stedelijk kinderdagverblijf SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER EVENEMENTENKALENDER De Voorpost 18.6.1982^ OENDERM0?; 1* jaargang - nr. 24 Dienst Secretariaat - A. De Decker Dendermonde - Grote Markt Het tamboers- en trompetterskorps AHOY werd opgericht in 1955. Doel was een orkest te vormen dat qua presentatie anders moest zijn dan de toenmalige drum- en pijperskorpsen. Het publiek een luister- en kijkspel te bieden, bleek al vlug een succesformule te zijn. AHOY is inmid dels vele malen te gast geweest in Duitsland, België, Frankrijk, Italië en Zwitserland. In België is het best bekend als het «huisorkest» in de AHOY- sporthal te Rotterdam. Eén van de hoogtepunten was wel het optreden in Londen in de beroemde Lord Mayor Procession. Naast muziek- en showdemonstraties in de open lucht, stadions en sportpaleizen, trad de band ook op als scheepskapel en begeleidingsorkest bij koor-uitvoeringen. Door de keuze van het instrumentarium heeft AHOY een speciale eigen sound, welke mede voortkomt uit het feit dat alle muziekstukken ge componeerd en/of gearrangeerd worden door Wim Hardenbol, de muzikale leider van het korps. Door grote inzet van de leden is AHOY geworden en gebleven wat de oorspronkelijke doelstelling was: een ander orkest waar opdrachtgever, publiek en leden veel voldoening van hebben. 18 u De show- en drumfanfare D.V.S. van Katwijk aan Reld ti ^ee werc* opgericht in 1953. Alle stukken zijn arrangementen van de dirigent. Er ikkige wordt 9®kozen uit vele genres, zoals: Star-Wars, nieuw geven e Wi( maar tevre de kw c bij geap| ;n dui t feit ïze mi ds ra zijn g< hem er af n te V nen, c kaas! p be lucht :n he ist de veel James Last-creaties, top 50 melodieën, enz Een boerenshow van 18 minuten is een uniek kijk en luisterstuk. Tijdens de galashow dragen de leden een galate nue van de Engelse Home Guards. De instructeurs, de heren W. Kobus en W. Maasak kers, zijn beiden lid van de Mariniers Kapel van de Koninklijke Marine. D.V.S. behaalde grote successen in Frankrijk, Bel gië, en Duitsland. In Nederland was het ook regel matig te gast in de Mini-Voetbalshow in Ahoy. De show- en Drumfanfare Excelsior uit Rotterdam was verleden jaar reeds te gast in Dendermonde. Omwille van de perfecte muzikaliteit en van het groot succes die zij in onze stad kenden, werden zij opnieuw uitgenodigd. Excelsior presenteert dit jaar buiten een galashow, ook een nieuwe show die zij zelf «de jaren twintig» noemen. In hun galashow brengen zij een wervelwind van eigentijdse muziek. In hun show «de jaren twintig», zijn zij uitgedost in een fonkelnieuw uniform met strohoed en al. De woelige jaren twintig waren een tijd waarin op muziekgebied nieuwe ontwikkelingen zich voorde den. In de raggae-tijd deed de Charleston zijn intrede en spoedig kon je velen de specifieke pasjes die daarbij hoorden zien maken. Naar die tijd van nostalgie en aparte sfeer wil Excelsior U terugbrengen. U zult de neiging krijgen mee te klappen, of zelfs mee te gaan dansen. Deze show mag omwille van de choreografie en wijze van uitvoeren, een uniek spektakel worden genoemd. De showband Excelsior uit Goes werd opgericht in 1930 als pijperkorps. In 1968 onderging Excelsior een eerste drastische omschakeling; het instrumentarium ging bestaan uit trompetten ]3 partijen), trombones, bassen en sousafoons. In die tijd werden grote successen geboekt in Zwitserland, Tunesië, Tsjechoslovakije, en ook in het zeer bekende «Mimosafestival» van Cannes. Met een tweede, al even drastische, omschakeling, werd begonnen in 1980. Er wordt thans meer gewerkt naar het voorbeeld van de Amerikaanse «drumcorps». Daartoe werd anderzijds de show band aangevuld met een «color-guard». Deze color-guard geeft een belangrijke extra dimensie aan de show en de muziek. In 1982, en dus ook in Dendermonde, brengt Excelsior een volledig nieuwe front-facing show, dit alles in een nieuw Amerikaans getint uniform. Volgende nummers zijn verwerkt in de show: over the rainbow, suspicious minds, my way, let the sun shine en diverse percussie solo's. »ekerx zijn d« irkt, ti dag 2 iet c spelen sen et s hee i Ham rsstoflfc" it Sint- sgang •mon* op ir 00 bont- if. Vat rez Staanplaatsen: 50 F (kinderen tot 12 jaar gratis) Stoelen omheining: 100 F (in voorverkoop 80 F) Tribuneplaatsen: 200 F (in voorverkoop 170 F) Voor alle Inlichtingen en kaarten in voorverkoop V.V.V. - dienst voor toerisme - stadhuis - Dendermonde Tel. 21.39.57 of 21.28.44 KERMIS DENDERMONDE-CENTRUM Verenigingen die activiteiten inrichten t.g.v. Den- dermonde-kermis en wensen dat bedoelde activi teiten werden opgenomen op de kermisaffiche, dienen de tekst binnen te brengen bij de Stedelijke Dienst Cultuur en Toerisme, gelijkvloers Stadhuis, uiterlijk op 21 juni a.s. Periode Dendermonde-kermis: van zaterdag 21 augustus tot zondag 29 augustus 1982. STAD DENDERMONDE Het stadsbestuur van Dendermonde deelt mede dat nog enkele Joten bouwgrond beschikbaar zijn, fn de verkaveling Kapellestraat te Appels. Belangstellenden kunnen inzage nemen van het Plan, voorwaarden, enz... elke werkdag van 9 tot 11 u., uitsluitend op het gemeentehuis van de vroegere gemeente Appels. De Raad van het O.C.M.W. zal overgaan tot de herverhuring der volledig vernieuwde woning Wel dadigheidstraat 29. Deze woning is voorbehouden voor bejaarden (echtpaar of alleenstaande). Huis huur 2.500 fr. p/m. Aanvragen te zenden aan het Secretariaat van het O.C.M.W., Sas n.g. te 9330 Dendermonde. Het oudercomité van de gemeentelijke jon gensschool «Appels» richt op zondag 20 juni 1982 een Vlaamse Kermis in met vol gend programma; Vanaf 14 u. tot 15 u.: Demonstratie Brandweer met Elevator. Vanaf 15 uur: doorlopend optreden van «para commando» Te 16 uur: officiële opening van schooltuin. Te 17 uur: optreden van Inkom gratis. 1982 STAD DENDERMONDE 1982 Zaterdag 19 juni: te 13.30 uur: «Spel zonder grenzen» ingericht door de Rijksbasisschool, Koning Albertstraat. te 14.00 uur: «Fietszoektocht» ingericht door de wie- Ier- en wandelklub Haagstraatvlinders. Vertrek en aankomst in het lokaal. Beek straat 8. «Judo miniemen tornooi» ingericht door de Judoclub Sumo-Kwai in de plaatselijke oefenzaal, Breestraat 18 en met mede werking van 5 klubs. Zondag 20 Juni: te 14.30 uur: «Kaatswedstrijd» Moerstraat - Boeren schuur (Opstal) op het kaatsplein Moer straat. Dinsdag 22 Juni: te 14.00 uur: Opendeurdag en tentoonstelling van afgewerkt handwerk door hobbyklub 50- Plussers. Einde te 18 uur. te 19.00 uur: Atletiek avondmeting ingericht door atle- tiekklub Denderland en met medewerking van 7 streekklubs. Terrein Sportcomplex Van Langenhove- straat. (wordt vervolgd) Volgende betrekkingen zijn te begeven: Voor beide funkties wordt tevens een wervingsre serve aangelegd, geldig tot 30.6.1983. Aan de voorwaarden moet voldaan zijn op 1 juli 1982. Voor inlichtingen en voorwaarden zich wenden tot het secretariaat van het O.C.M.W., personeels dienst. De aanvragen, vergezeld van de nodige bewijs stukken dienen onder aangetekende omslag ge zonden te worden aan het O.C.M.W., Sas n.g. te 9330 Dendermonde waar zij uiterlijk op 15 juli 1982 moeten toekomen. Dokters Dendermonde - St. Gillis - Appels - Den derbelle - Oudegem 20 juni Dr. N. De Cock, Weidestraat 27, Den dermonde (St. Gillis) Tel. 21.37.65 Dr. D. Ven, O.L.Vrouw- kerkplein 24. Dender monde. Tel. 21.94.84 Berlare - Schoonaarde - Oudegem 20 juni: Dr. D. Ven, O.- L.-Vrouwkerkplein 24, Dendermonde. Tel. 21.94.84 Buggenhout - Baasro de - Malderen 20 juni Dr. Drieghe G., Dendermondsesteen- weg 2, Baasrode. Tel. 33.37.68 Hamme - Grembergen - Moerzeke 19 juni Dr. F. Strobbe, Kapellestraat 15, Ham- me. Tel. 47.05.32 20 juni Dr. K. Follens, Sportpleinstraat 7a, Hamme. Tel. 47.99.06 Apothekers Dendermonde centrum 18 juni Ap. Van De Sompel, Brusselse straat 41. Tel. 21.12.21 Dendermonde en om liggende 18 juni Ap. Van Daele, Oudegem. - Kinderopvang: maandag tot vrijdag van 7 tot 19 uur - Bijdrage in verblijfkosten volgens netto-inkom sten gezin - Verzorging en animatie in leefgroepen volgens leeftijd Inlichtingen: t.a.v. Luypaort Mare Blauwe Steenstraat 1 9330 Dendermonde Tel. 052/21.32.78 Bereikbaar: elke werkdag tot 12 uur; donderdag tot 18 uur. Tweede paling nacht op de Brusselse Forten In de nacht van 18 op 19 juni 1982 van 21 u. tot 03. u. Derde palingnacht van 13 op 14 augustus van 20 u. tot 0.3 u. Vierde palingnacht van 17 op 18 september van 20 u. tot 0.3 u. Kermiswedstrijd en individueel kampioenschap van Dendermonde op 21 augustus 1982. Zaterdag 19 Juni 10.00 u.: Voorverkoop van de postzegel «Zwijve- ke Dendermonde» in het stadhuis, op 19 en 20 juni van 10 u. tot 17 u. Aansluitend postzegeltentoonstelling, georgani seerd door de Filatelistische Kring Dendermonde. 14.00 u.: Studiedag: Kanker leeft, doe niet alsof het niet bestaat, voor S.V.V. Appels en De Samen- werksters, in zaal Volkshuis, Zandstraat 98 te Appels. 15.00 u.: Optreden van turngroep (gepensioneer den) «De Rode Roos» Dendermonde, t.g.v. het 10- jarig bestaan van de Soc. Gepensioneerden Oude gem in de Feestzaal te Oudegem. 16.00 u.: Voetbalwedstrijd tussen C.C. Grember gen en De Vlasbloem t.g.v. Kleinzand-kermis op het terrein van Fan-Luxemburg te Grembergen. 17.00 u.: Opluisteren van de Open-Deur-Dag Brandweer door de Muziekkapel van de Sted. Brandweer Dendermonde. 19.30 u.: Algemene ledenvergadering voor W.T.K. Blijf Jong Oudegem in café Prado, Oude- gemsebaan 137 te Oudegem. 21.00 u.: Slotconcert: Jeggpap N.O. Jazzband, ingericht door Honky Tonk Jazzclub in de bunker. Zondag 20 juni 8.30 u.: Wekelijkse uitstap per fiets over een afstand van ong. 65 km. door W.T.K. Blijf Jong Oudegem. Vertrek: café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem. 8.30 u.: Wekelijkse uitstap per fiets over een afstand van ong. 50 km. door W.T.C. Kuipersclub. Vertrek: café De Kuiper, Heirbaan 1 te Sint-Gillis. 9.30 u.: Volleybalcompetitie: Ringstraat - Gaver- bos - Snuffel - Biauwehoek. Ingericht door K.W.B.-Grembergen op het speel plein te Grembergen. 10.00 u.: Volleybal: Falos Boonwijk A - Grember gen B. Terrein: Boonwijkschool, Rob. Ramlotstraat te Sint- Gillis. 10.30 u.: Dienstbetoon door volksvertegenwoordi ger V.U. Jules Van Boxelaer, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12.30 u. 12.30 u.: Geleid bezoek aan de plantentuin te Meise door de Culturele Centrale Appels. Vertrek: zaal Volkshuis te Appels om 12.30 u. 14.00 u.: Tweede viswedstrijd ingericht door K.W.B.-Grembergen op de visput. 15.00 u.: Volleybal door vzw Vrouwenhuis in de Sporthut te Baasrode. Tot 16.30 uur. Maandag 21 juni 8.00 u.: Studiereis naar de Ardennen voor K.A.V.- Grembergen. Vertrek te 8.00 u. aan de Kerk te Grembergen. 19.30 u.: Prijsuitreiking van de hofkenskeuring wijk Winningen in café Breugelhof, Zeelsebaan te Grembergen, georganiseerd door de vereniging De Volkstuin en het Werk van den Akker afd. Grem bergen. Maandag 21 juni 19.30 u.: Informatieavond: overgang kleuter- naar lager onderwijs, met gesprek, discussie, vraagstel ling, ingericht door Oudervereniging Gemeen teschool Grembergen in de Gem. Jongensschool, Dr. Haekstraat 11 te Grembergen. Dinsdag 22 Juni 14.00 u.: Open-Deur-Dag en tentoonstelling hand werken, t.g.v. St.-Gillis-kermis, in het oud-gemeen tehuis te Sint-Gillis, georganiseerd door Hobbyclub 50-plussers en B.G.J.G. Tot 18 uur. Woensdag 23 juni 20.00 U.: Werkavond retoucheren van wit/zwart en sepia-foto's o.l.v. Dhr. H. D'Haen, ingericht door de Fotografische Kring in de Nijverheidsschool te Dendermonde. Donderdag 24 juni 14.00 u.: Prijsuitreiking laureaten Moedertaal - Gemeentescholen, ingericht door het Davidsfonds Oudegem, Ouburg 9 en 25 te Oudegem. Vrijdag 25 juni 20.00 u. Kabaret «Zijn is beter dan niet zijn» - theatergroep Pidiac uit Niel brengt een kabaret over het thema «Oorlog en Vrede». Inkom 50 fr. Organisatie: Jongsocialisten Dendermonde. Zaal Potterken, St.-Gillislaan 131 te Sint-Gillis. 20.00 u.: Wandelkoncert te Sint-Gillis door de Kon. Harmonie St.-Edigius, t.g.v. St.-Gillis-kermis. Schilderijententoonstelling georganiseerd door de C.C. Oudegem in zaal Ikaros, Oudegemsebaan 62 te Oudegem. Opening: vrijdag 25.6 om 20 uur door volksvertegenwoordiger N. De Batselier. Ook open op zaterdag 26.6 van 17 tot 22 u.. en op zondag 27.6 van 10 tot 12 u. en van 16 u. tot 20 u. Stad Dendermonde Zaterdag 26 juni om 20 uur - Internationaal Taptoe Donderdag 26 augustus om 20 uur - Middeleeuwse Reuzenommegang Vrijdag 3 en zaterdag 4 september - 12* Internationaal Jazzfestival Zondag 5 september om 14 uur - 32* Bloemencorso (SL-Glllls) elke zondag en maandag om 11 uur - Belaardconcerten

De Voorpost | 1982 | | pagina 19