Beveren volgt luchtkwaliteit met behulp van «groene snuffelpalen» T^Én Remoortel Weekblad van leider Niettegenstaande regenweer toch volk op Moorselbaan Marijke, Hans, Koen, Willem en Ben of de vijf van Pierre en Myriam Huylebroeck Renaissancedichter die ook de aardse schoonheid waardeerde Rouwkransen in zijde - plastiek en levende bloemen inriii VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN De Voorpost een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052/21 40 60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 28 F Jaarab. 1.260 F 6 maand 650 F 3 maand 340 F -7Bloemencenter VNIeuwebaan 2, 9180 BELSELE - Tel. 031/72.37.75 RUDAS 18 JUN11982 35* JAAR6AM6 MR. 24 - 28 F Hoogstraat, 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat. 73 Tel. 21.56.00 AALST (vervanging van de vroegere alomgekende en destijds fel jjtochte Mylbeekse kermis «A Rond» met de door "fcepen Benoni Ringoir georganiseerde wielerwedstrijd rd, negen jaar terug, het geweer van schouder veran- iteerd werd dan inderdaad voor een festiviteit waar- ook de zowat vijftig handelaars uit de Moorselbaan aan trekken zouden komen. Handelaars die er voor [den dat die «van oever 't Wooter» in de eigen buurt lige dienstverlening werd verzekerd in de eigen en volkrijke buurt. Dit onder impuls van Benny rt. Moorselbaan vormt in- middag 14 uur tot en met rdaad niet alleen een en- maandagavond haar waren Mt op zich zelf met de op attraktieve wijze aan- rijke erin uitmondende bood. De organisatie wist straten maar is boven- zich trouwens de medewer- :n dé invalsweg naar de king te verzekeren van het d voor een uitgestrekt stadsbestuur dat instaat Herland met o m. de voor materiële infrastruk- rnsen van de Faluintjes. tuur als een podium, vlag- tmaal klanten in po- gen, afsluitingen e.d.m. itie. Ieder jaar komt het Han- de Moorselbaan vinden delscentrum trouwens an- trouwens, naast han- dermaal in de belangstel- Iszaken van allerlei plui- ling met de eindejaarsaktie ige, de O.L. Vrouwkli- in de periode Kerstmis- ik, dt vernieuwde Nieuwjaar, looi, afdeling van het Dit jaar lag het dan ook in -Maarteninstituut, een de bedoeling, in plaats van iale van de openbare de Aalsterse Topdag die dsbibliotheek en zelfs meer langs de Linkeroever Karnaval Kamiel plaatsheeft, de «Moorsel- .gant, aktief betrokken baan» liefst vier topdagen al wat de Moorselbaan te bezorgen met naast de reft. Trouwens niet al- mogelijkheid tot reeksen daarin. attraktieve koopjes en hele ikenij» vonden de ini- pleiade vedetten met optre- ifnemers negen jaar te- dens o.m. van de interna- een weinig eigentijdse tionale stuntman en ling die minder tot de boeienkoning Joe Alcatraz lding sprak en niet op zaterdag en zondag in tor iedereen kon worden de school, de wegens om- japprecieerd. Men hield standigheden van zondag !t dan liever bij «Handels- naar zaterdag verplaatste Btrum Moorselbaan», hondendressuur, reeds een n benaming recht voor vaste waarde in het pro- raap. Onder de stimule- gramma en verder muzika- nde leiding van voorzitter le en vokale vedettes van irel Van Heddeghem. allerlei pjuimage als Danny idervoorzitter Emiel Ficher. Mitty en Jim San- bens en sekretaris Gus- dro. Yvan Brunetti. Tina, af Van Neck ging het suk- Eddy Van Kluvsbergen en s van de elkaar trouw Paul Roelandt. «volgende braderijen. tel- Ook voor de kinderen werd ïns gecentreerd rond «Va- gezorgd met poppenkast- Tkesdag», steeds crescen- vertoningen en heenhou- Eerder bescheiden be- wer Emiel Moens gooit zo- innen met slechts enkele wat 1200 keurig verpakte indelaars van de straat Aalsterse «trippen» uit het left het Handelscentrum raam. Trippenworp waar- jomenteel zowat 45 leden aan niet minder dan 10.000 parvan de grote meerder- fr. prijzen waren ver- kl van verleden vrijdag- bonden Klap op de vuurpijl werd dan wel het oplaten van twee warme-luchtballons door medewerkers van de momenteel in Spanje voor het wereldkampioenschap ballonvaarders verblijven de Belgische kampioen Michel Lauwaert. Een 5-tal bestuursleden van het Han delscentrum vloog in de mandjes mee die landden in de streek van Liede- kerke. Joe Alcatraz lokte meest volk. Op zaterdag beleefde hij echter een eerder ha chelijk avontuur want uit gerekend op het moment dat hij in zijn dwangbuis zat kwam een stortvloed en iedereen vluchtte. Vluch ten was echter voor hem dan wel wat anders. Op zondag haalde hij de geleden schade in en pres teerde schitterend. Toen de vedetten optraden was qua si iedereen reeds vastge- kluisterd aan de beeldbuis om de prestatie van onze Rode Duivels mede te beleven. Rekening gehouden met het ongunstig weder, het slechtste van de hele reeks braderijen was de be langstelling nog hoopge vend. Volgend jaar beter?! Zondag werden ze gedoopt in de parochiekerk van het Heilig Kruis te Lebbeke. Op bladzijde 24 leest U alles over de doopplechtigheid van de Lebbeekse vijfling. Enkel met de hulp verwijderd... (ad) een lepel worden de boeien Herdenking Justus de Harduwijn te Oudegem Op initiatief van de Dienst Leefmilieu en in samenwerking met de dienst plantenbescher- via de bestaande meetnet- ming van de Rijksuniversiteit te Gent en het Instituut voor Scheikundig onderzoek te ten. De totaliteit van deze Tervuren, is men te Beveren gestart met een projekt dat de effekten moet naspeuren gegevens zijn immers van inzake luchtverontreiniging afkomstig van het industriegebied. Het is de bedoeling aard om een adekwaat mi- gedurende een tijd onderzoek uit te voeren op planten. Dit moet een aanvulling zfjn op de lieubeleid inzake luchtver- gegevens die vrijkomen via automatische meetnetten. Op het Fort Liefkenshoek talen en stof. te Kallo is een meetpost Aangezien planten voor geïnstalleerd met indicator- sommige luchtverontreini- planten. Luchtverontreini- gingskomponenten gevoeli- ging komt meestal voor als ger zijn dan dieren en men- een mengsel van verschil- sen. worden zij bij voor lende komponenten, die keur gebruikt als indicato- verscheidene effekten op ren voor het ontdekken, planten kunnen veroorza- het herkennen en het op- ken. De belangrijkste zijn volgen van luchtverontrei- zwavel- en stikstofoxyden, nigingseffekten. fluor. ozon. chloor, ammo- Bepaalde symptomen ko- niak, ethvleen. zware me- men aldus te voorschijn. Zij kunnen variëren van omkeerbare bladstandve randeringen. versnelde ver oudering. bladvergeling. bladafsterving, bladbloem- en vruchtafval. algemene groeivermindering tot tota- fe afsterven van de gehele plant. De effekten verschil len naargelang men te doen heeft met kortdurende de parochiekerk te Oudegem en later in de parochiezaal werd op een biezonder bleef. Bovendien was hij lechtige wijze het feit herdacht dat vierhonderd jaar geleden de priester-dichter Justus een biezonder vroom man t Harduwijn werd geboren. Het gelukkig toeval w.!!dë bovendien dat een kwarteeuw die nadat hij de aardse Tug het Justus de Harduwijngenootschap werd gesticht en u2f tien jaar geleden Oscar schoonheid had bezongen, hmbre, een van de grootste kenners van deze onovertroffen renaissancedichter. de loftrompet afstak over 'erleed. Dambre werd trouwens door de voorzitter van het Justus de Harduwijngfnoot- de hemelse vreugde. Hoe chap, de heer Oscar De Vylder, gehuldigd om zijn inzet en zyn bezieling. oJ? omwenteling in de po- ïjdens de plechtige eucha- tetiev ering, waarin Moor Gorré aan het al- Jar werd bijgestaan door fier priesters, werd in een clegenhcidshomilie door J G. Sterck, dicesaan in- pekteur Nederlands voor Ct vrij middelbaar onder ijs, onder meer gewezen 'pde grote verdiensten van hstus de Harduwijn. Deze aan leeft in een turbulente ijd. Vandalisme en gods- tonstoorlogen waren toen tering en inslag. Deze 'ld valt te vergelijken met °ze tijd- nu staat het "esterschap in vraag. Het !°et dan ook deugd aan het tart te weten dat een paro die bereid is een van haar Moors te huldigen en te ®fdenken Het eigenaar de is echter, aldus e.h. ï'erck, dat Justus de Har- 'ijn in deze weinig be zienswaardige maat- tóedenrus^g "en^'^lm Jus,us De Harduijn kende zeer veel belangstelling tijdens de herdenking te Oudegem tv) ëzie van de Harduwijn tot blootstellingen aan hoge stand is gekomen vertelde Concentraties (akuut) of later tijdens de akademi- met langdurige blootstell.n- sche zitting de heer Van gen aan laêe Concentraties Vossole. «Justus de Hardu wijn heeft ons geleerd waar Lees door blz. 4 (chronisch). Konkrete aanpak Vermits naast het vaststel len van schade ook zal ge tracht worden om een kwantitatieve meting van de effekten op verschillen de tijden en plaatsen te bekerden, gebruikt men in- dicatorplamen. Deze wor- den opgekweekt op een g§- standardiseerde wijze en daarna in kultuurbakken blootgesteld aan de omge vingslucht. Deze bakken worden semi-automatisch van vocht voorzien. Meetpost met indikatorengeïnstalleerd op het fort Liefkens hoek te Kallo wvdv) ondermeer uit bepaalde va riëteiten van gladiool, petu nia, grote weegbree en gras kuituren. De gedane vaststellingen zullen vergeleken worden met de waarnemingen el ders verricht door het Insti tuut van Scheikundig On derzoek. Dit stetiïde tevens in voor zijn volledige .me dewerking inzake know how en logistiek. De wet- Te Beveren werden voor- tenschappelijke waarde alsnog 3 proefveldjes ge- van het van start gegane ïnstalleerd. Op deze meet- projekt wordt na bena- punten wordt gelijktijdig drukt door de interesse van eenzelfde groep van plan- professor Welvaert van de ten aan de buitenlucht landbouwfakulteit van blootgesteld en na vaste ex- Gent. De eerste resultaten positietijden worden de ef- van deze biologische ef- ontreiniging in het Linker- oevergebied te kunnen voeren. (wvdv) fcktmetingen verricht De veldjes worden wekelijks bezocht waarbij tevens de nodige verzorging van de planten plaatsvindt. Het as sortiment indicator- en ac- cumulatorplanten bestaat fektmetingen zullen vol gend jaar verwerkt wor den. Zij betekenen voor de dienst Leefmilieu een waardevolle aanvulling van de huidige kennis van de luchtkwaliteit. bekomen BRUIDSLIJ STEN

De Voorpost | 1982 | | pagina 1