Op de voetbalbeurs Van Geeteruyen - Poppe neemt revanche leden zaterdag Bekerfinale kaatsen te Hamme i amotboys klopt Van Malderen Voor kaatsveteranen i^jean-Pierre Meert met kop en houders boven de rest Wielerwedstrijden in rembodegem-Terjoden KAATSEN KARATE V.W. Hamme Op het terrein van VW Hamme is men begonnen met het slopen van de tribune. Het gemeentebestuur zal er een nieuwe en grotere in de plaats laten bouwen. Op transfergebied is het overigens stil bij VW Hamme. Wel is men in onderhandeling met derde provincialer Overmere. Die ploeg blijkt be langstelling te hebben voor Marc Segers en Henry D'Hoey. Segers kwam vorig jaar uit voor Sint-Gillis - Waas. D'Hoey voor SK Oudegem. Het ziet er naar uit dat beide voetballers volgend seizoen voor de Donkploeg zullen uitkomen. FC Baasrode FC Baasrode heeft Paul Meeuws aangetrokken van VW Hamme. De overgang naar Baasrode is voor een periode van één seizoen. Meeuws is een opruimer. Walter Meert ziet zijn verblijf in Baasrode andermaal met een jaar verlengd. Deze voetballer, afkomstig van VW Hamme gaat meteen zijn derde seizoen in Baasrode tegemoet. R.C. Boon wijk Ondanks het veroveren van de titel blijkt het bij Racing Boonwijk niet al koek en ei te zijn. Er werd momenteel nog geen enkele versterking aangetrok ken. Overigens gaf Emiel Cleemput zijn ontslag als sekretaris en als speler. Hij nam de funktie van sekretaris al vijf jaar waar. Het weggaan van Miel Cleemput betekent in ieder geval een groot verlies voor de Sint-Gillisse wijkploeg. Sparta Appels Sparta Appels blijkt niet erg bedrijvig te zijn op de voetbalbeurs. Het is ook niet zinnens in de nabije toekomst een grote bedrijvigheid aan de dag te leggen. Met K.A.V.D. is men rondgekomen voor wat betreft Kamiel Vernimmen. Deze voetballer ziet zijn verblijf in Appels met een jaar verlengd. K.A.V.D. Naast hetgeen elders in dit blad staat te lezen, is er bij KAVD maar weinig nieuws. Wel vernemen we dat Olympia Gent het verblijf van Eric Gevaert wenst te verlengen. Gevaert. die lid is van K.A.V.D. geeft er bovendien zelf de voorkeur aan in het Gentse te blijven voetballen. Hij is er immers woonachtig. Robur Moerzeke Robur Moerzeke heeft Willy Raemdonck en Theo De Decker voor één seizoen afgestaan aan Overme re. Ook stapt doelman Danny Aendenhoof op. Hij wordt lid van Lokerse SV niettegenstaande hij vooraf aan Robur Moerzeke zijn woord had gegeven. In Moerzeke kijkt men nu uit naar een andere doelman. SK Oudegem SK Oudegem heeft nog geen keuze gemaakt in verband met een oefenmeester. Wel liepen er ver schillende kandidaturen binnen, waarvan er momen teel twee werden weerhouden. Het gaat om Walter Bauwens (trainde de juniores van VW Hamme) en Rudy Van Bossche (trainer van de KAVD-juniores). Eerder was gemeld dat Oudegem eventueel een beroep zou doen op een speler-trainer. Van dat idee is men evenwel afgestapt. Versterking heeft SK Oudegem evenwel nog niet aangetrokken. Wel doet het volgend seizoen geen beroep meer op Johan en Mare Meert. Die keren automatisch weer naar SK Lebbeke. RapidLebbeke Dirk Schoorens werd door Rapide Lebbeke voor één seizoen afgestaan aan derde provincialer Sint- Amands. Vorig jaar speelde hij bij Sint-Paulus- Opwijk. Vroeger kwam hij nog uit met Eendracht Opstal en Sparta Buggenhout. Oorspronkelijk begon Dirk Schoorens zijn voetballoopbaan bij Eendracht Aalst. SK Lebbeke SK Lebbeke is bedrijvig op de voetbalbeurs. In vorige bijdragen maakten we reeds enkele overgan gen bekend. Deze week trok SK Gino Van den Berghe aan van Sparta Buggenhout en regelde het definitief de overgang van Frank De Grauwe. Met één werd heel wat vernieuwd in de Lebbeekse spelerskern. We hebben de indruk dat SK Lebbeke een schitterend seizoen tegemoet gaat. Eendracht Sint-Gillis De Sint-Gillisse tweede provincialer stond Werner Van Hecke opnieuw voor één seizoen af aan Sporting Anderlecht. Verder trok hel Jacques Van Kerckhove, een aanvallende middenvelder, definitief aan van Heikant Zele. Ook José Saerens komt definitief over van Eendracht Aalst. Deze voetballer vertolkt eveneens een funktie op het middenveld. Eendracht Sint-Gillis trok verder nog een doelman aan. Het gaat om Jean-Pierre Buyle die enkele seizoenen titularis was bij SK. De Jeugd Lovende- gem. De overgang werd geregeld voor een periode van één seizoen. Het ziet er naar uit dat Dirk De Leeuw die al een jaar aan Lutterzele werd afgestaan, thans definitief lid zal worden van de vierde provin cialer. Sparta Buggenhout Sparta Buggenhout dat nog op zoek is naar een oefenmeester, heeft deze week enkele spelers ver kocht. Zo werd de zeventienjarige middenvelder Gino Van den Berghe voor een jaar met optie afgestaan aan SK Lebbeke. Anderzijds stapt Fran cois Verstappen voor een seizoen over naar Temse, en wordt Rudy Crets voor eenzelfde periode lid van Eendracht Melden. Gaston Cauwenbergh zijn twee jarig verblijf in Bonheiden wordt opnieuw verlengd en ook is er vraag van het Brabantse Humbeek voor Patrick Verheyden. Tenslotte staat het zo goed als vast dat Luc De Waegeneer„ opnieuw voor één seizoen door SK Lebbeke aan Buggenhout wordt afgestaan. SK Berlare SK Berlare is Frank De Grauwe definitief kwijt. SK Lebbeke die hem vorig seizoen voor een jaar met optie aantrok, heeft die optie nu gelicht. Berlare betoont overigens nog belangstelling voor Guido De Leeuw (Meldert), Van den Abbeele (Lokeren) en Brusselmans (Hamme). Geruchten als zou Jacques Schreurs naar KAVD overstappen zijn volledig uit de lucht gegrepen. Schreurs legde wel een test af in Dendermonde maar werd met een onvoldoendegekrediteerd. E.D.M. De Voorpost - 18.6.1982 - 27 leelse Kaatskompetitie rubbens is «MPFRNEI 3 GEMEENTE- WMEESTERA ,5 ™f>NEEL tTT^/van Itfrt Dl 8"en<!Ze ""^menswaardige iïij de bezoekers - de bezet enige verwondering genstand niet hadden wacht. Bij de thuisploeg eerde Chris Poppe een ze- sntal ballen over maar kers die zeker al betere Z,i Heroeliili dagen hebben gekend. tE J j Freddy Van de Velde en Ronny Wauters keerden bij de thuisploeg elk vijf ballen over en zorgden er- u i j r\voor dat het Gemeenteper- met verhelpen dat De sonee, ester aan de rust met 3-8 diende hFuiswaartR te keren leiding nam. Na de pau- stevenden de bezoekers DE MEESTER B 7 ir een afgetekende zege DURMEN 15 lanks een kranig ver- VAN GEETERUYEN :r van Pimpernel dat er POPPE 15 iwel niet meer in slaag- jsjeyT 11 t een spel op te halen. De thuisploeg heeft na zijn laatste twee nederlagen sportief weerwraak geno men op kampioen Neyt. De zege kwam er tot stand via een glansverrichting waardoor de bezoekers voeling verliezen met de top in het klassement. Van Geeteruyen nam een blik- semstart en verraste Neyt met een 6-1 score. De kam pioenen bleven niet reak- tieloos toekijken en kwa men enigzins terug aan de rust met een 8-5 stand. R. Van de Cauter liet zich in de gunstige zin opmerken wat zijn maats inspireerde tot enkele spektakulaire spelfazen. Na de pauze evolueerde de stand naar 11-7 en plots kwam Neyt terug tot 12-11. Groot aan deel in deze remonte had André Steeman. De thuis ploeg beet echter sterk van zich af en wist een meer dan verdiende zege te be halen. Een overwinning waardoor de oud-kampioe nen zich moreel kunnen wapenen om nog een be langrijke rol te spelen in het spannende titeldebat. Klassement: 1. De Meester A 7 6 1 103 44 17 2. Rubbens 7 6 1 101 43 17 3. Dunnen 7 5 2 95 49 16 4. Neyt 7 4 3 92 68 14 5. V. Geeteruyen Poppe 7 5 2 87 74 12 6. Gemeentepers. 7 3 4 54 85 7 7. 't Hoeksken 7 1 6 52 84 5 8. Pimpernel 7 1 6 49 90 5 9. De Meester B 8 17 37 118 3 Wedstrijden voor zaterdag 19 juni Terrein De Meester A: De Meester B - Pompernel De Meester A - B De Meester A - Pimpernel. (Theo Wauters) Terrein Rubbens: Gemeentepersoneel - Neyt Gemeentepersoneel Rubbens Neyt - Rubbens (Eddy De Beule) Terrein Durmen: 't Hoeksken - Van Geete ruyen Poppe 't Hoeksken - Durmen Durmen - Van Geeteruyen Poppe (Henri De Paepe). (ajz) :d .D. bel rans! gaat Ka' rre P Tur|i Dirl Spant r, Jac chelfl annat 'aert. 'orde Iden zaterdag 19 juni op het rpsplein te Moerzeke: de kaatshoogdag voor mme en omgeving. Immers - Le Patrimoine en Van ,fieveren organiseren dan de jale van de Hamse kaatsbe- Een sportmanifestatie die jaar opnieuw honderden iwezigen lokt. Deze keer dat ook het geval zijn. k langrijk is ook wel dat voor eerst de finale plaats grijpt het Dorpsplein te Moerze- iets wat de belangstelling le hand werkt, drie finalisten zijn Toyota - Patrimoine, Van Gaeveren he llicht schill zate De pupillen van Rap en Vlug - Kastel verlor enjnel 2-10 tegen Denderbelle (vh) en Broekkant. Op de keeper beschouwt twee onverwachte gasten: Van Gaeveren en Broekkant, iedereen had daar Rodania en Van Malderen ver wacht. Hetgeen toch bewijst hoe broos voorspellingen zijn. In de laatste schifting ging een zege zeker Rodania naar Van Gaeveren aan de Kille een formatie die toen nog niet veel potten had gebroken. Tot gro te verbijstering van de Roda- nia-aanhang werd daar de horloge stilgelegd. Van Gae veren kwam, zag en overwon. Te Baasrode op den Broek kant hetzelfde scenario. Meu belen Van Malderen zou het op de Broekkant wel gemak kelijk klaarspelen. Het werd echter een aftakeling en het kaartje voor de eindfinale werd meteen stuk gescheurd. Toyo ta - Le Patrimoine was de enige favoriet die overeind bleef. Meteen wordt het nu ook vooruit geschoven a's dé favo riet voor zaterdag. Of het zo zal eindigen is een andere zaak. Er zijn nog weinige favo rieten gewonnen in de eindfi nale van de kaatsbeker. Ge zien de wedstrijd gaat over amper zeven spelen is dit vaak een zeer verrassend element. Zaterdag 19 juni op het Dorps plein te Moerzeke wordt er al om 13 uur gestart. Het zijn de pupillen ploegen van Rap en Vlug, Moerzeke-Kastel en Hamme Sint-Anna die de voorwedstrijd zullen afhaspe len. Dan komt de eerste schif tingswedstrijd. Het lot zal moe ten aanduiden wie eerst zal aantreden. De verliezer komt dan uit tegen de overblijvende ploeg. Tenslotte komt dan de finale wedstrijd. De Hamse kaatsbeker zal op het einde door de h. burge meester overhandigd worden aan de overwinnende ploeg. Wie van een spannende na middag houdt en sensatie niet wegduwt wordt zeker ver wacht op deze kaatsfinale van het jaar! t>De overwinning van Lamotboys op Meubelen Van Maide- n la eigenlijk een verrassing te noemen, al schijnt Van »ren de laatste tijd op drift te zijn. KWB-Christlaens- heeft daarentegen lang stand gehouden tegen Broek- nt. IRISTIAENSSENS KWB 7 I0EKKANT 12 )e lokalen hebben het in prachtige eerste helft Eve- t en Co niet gemakkelijk naakt. Broekkant had zich ter niet aan een dergelijke Brstand verwacht. Toen de atselijke formatie met 6-5 rust inging had het nog nveel kansen op een zege de bezoekers. Toen het 7- 7 werd leek het plots alsof de KWB'ers hun beste pijlen had den verschoten. Toen werd het al Broekkant wat de klok sloeg en het ging dan ook regelrecht op een afgetekende overwinning af. LAMOTBOYS 12 VAN MALDEREN 9 Op den Briel heeft Lamot boys eindelijk zijn tanden laten zien. Hoewel Van Malderen het eerste spel meegraaide liet de thuisploeg dadelijk haar tanden zien en haalde 2-1. Maar weer was het Wardje Moortgats ploeg die uitliep tot 2-3. Het bleef spannend en via 4-4 kon Van Malderen op voorsprong blijven tot 4-6 en rusten. Na de rust bleek het tij aardig gekeerd. De bezoekers startten slecht en langs 7-7 werd het 9-7. Audenaert en zijn vrienden kwamen echter weer gevaarlijk opzetten tot 10-9, maar toen was de kous af en de Lamotboys konden verder gunstig afronden. MADELON ZOLDERKEN Het werd een boeiende kamp met een verrassende uitslag. De lokalen met Van Riot, Daelemans, Van Ingel- gem, De Backer en Callaert deden het in het begin niet zo fameus. De Madelonmotor sputterde en dat gaf aan Zol derken de kans om op voor sprong te komen. Halfweg was het 3-6. In de tweede helft werd de thuisploeg eindelijk zichzelf en in de eindsprint konden de gasten nog voorbij gesneld worden. Klassement 1. Christianssens/KWB 11.5.6.99.99 2. Toyota-Le Patrimoine 8.8.0.46.96 3. Van Malderen 9.4.5.91.91 4. Broekkant 9.6.3.68.89 5. Lamotboys 9.5.4.96.79 6. Rodania 6.6.0.17,92 7. Ons Vermaak 8.4.4.81.68 8. Hamse Groentenhalle 7.4.3.69.54 9 Van Gaeveren 6.1.5.69.54 10. Madeion 7.1.6.81.48 11Zolderken 9.2.7.90.48 Kaatsen in Moerzeke-Kastel. De pupillen van Denderbelle versloegen Kastel i vesting met 10-2 (vh) Sportkring Hamme heeft zoals algemeen geweten, ook een flinke veteranen- ploeg. allen oud-spelers van S.K. Hamme. Leon (of Bill) Vercammen. Rie Wal schap. Roger De Schrijver, Pierre Van Cleemput. Wil ly van Broeck en Co, vra gen dan ook niet beter om regelmatig een vriend schappelijke wedstrijd te kunnen spelen. Geïntres- seerden hiervoor kunnen zich steeds wenden tot het lokaal van S.K. Hamme op het Tweebruggenplein of tot de Heer Fl. van Cou- wenberghe. Verbindings straat 3 te Hamme. Voor een gezellige sportuitwisse- ling zijn zij steeds bereid. Kaatstornooi te Zogge op 13 juni S.K. Hamme - Hamse Bouwcentrale 7-2 Zogge - Hamse Bouwcen trale 7-6 Zogge - S.K. Hamme 3-7 Wat weer een parel bij be tekende aan de kroon van de noeste Sportkringvete ranen. De pas gevormde formatie van de Hamse Bouwcentrale haalde de ze ge gemakkelijk, dank zij de routine van een Walschap en Vercammen, gepaard aan de regelmaat van Van Cleemput en de all-round- man De Schrijver, zodat Willy van Broeck het alle maal maar moest afronden op het juiste ogenblik, doch ook dat moet men kunnen waarmaken. Dat hogervernoemde verliezer ook wat in zijn mars heeft bewees hij tegen Zogge, met Baert en Willaert waar het slechts sneuvelde na 6-6 en 40 gelijk. P.V.G. mploen van Aalst Karate (Shotokan) rtulj. ewezJkl ids de 25-jarlge Jean-Pierre Meert 8 jaar geleden begon t het beoefenen van karate heeft deze man al heel wat resultaten op zijn aktlef. Om er maar enkele te »n: Algemeen Kampioen van Oost-Vlaanderen, Alge- Kampioen der belde Vlaanderen, 2* in het Belgisch >9 tenploenschap en hij Is tevens een vaste waarde in de Honale Ploeg. Dat hij nu ook het Kampioenschap van Vit op zijn naam mocht schrijven, zal vrijwel niemand Iraini J een delijk >en d bazen. >orbai >od uwe duel ipen i de supf jzen ierdi nen 5 beide disciplines, het vech- tonverschil werd het Van der en de stijloefeningen, liet Eecken die de derde plaats n-Pierre Meert er geen bezette el over bestaan dat hij ge- De andere finalisten waren De nen was om te winnen en Clippeleer, Marmx De Vos, moest vooral Patrick Van Guy Boel, Marmx Provoost en j.Vaerd ervaren, hoewel ook De Moor. in katje om zonder hand- Er werd ook voor de eerste wenen aan te pakken. maal een officiële wedstrijd Je halve finales dan was het voor dames georganiseerd, n der Eecken (Sleidinge) Hier was het Katleen Fruithof met De Clippeleer (Erpe) in die in de finale Marianne Meu- dinch ging Met gering pun- lebroeck versloeg. komende dagen worden in Erembodegem-Terjo- twee wielerwedstrijden richt: op maandag 21 i de 61e Grote Prijs van rjoden voor beroepsren- "s en donderdag 24 juni 31e Grote Prijs Marcel •umon. beroepsrenners kunnen 000 fr. aan prijzen en emies onder elkaar ver- len. Bovendien is er een tchtpalm geschonken or Bloemenweelde Joa- ■Itoch a uit Nieuwerkerken. De tand bedraagt 147 kilo- Her, verdeeld over zeven iden: Terjoden, Haal- t. Kerksken, Helder- oi, Aaigem, Mere, Nieu- ':erken. Terjoden. De formaliteiten worden ild in café Safir, bij 'ken, Krakeelstraat 12.30 u. tot 13.30 u. vertrek voor deze wed- ijd is voorzien om 14.15 aan café Musica, Dries- it te Terjoden, aankomst is aan de ca- M. Boumon, Tikki en iy. Deze wedstrijd I ingericht door de Wielerklub Ter joden, iderdag komen dan om •15 uur de liefhebbers Wilfried Wesemael. een van de kandidaat winnaars van de 61e prijs van Terjoden. aan de beurt. De «Omloop van de Denderstreek» gaat over zeven ronden in Ter joden, Haaltert, Kerksken. Heldergem. Aaigem. Mere en Nieuwerkerken, of een afstand van 147 kilometer. Ook hier zijn een massa prijzen en premies voor zien (40.000 fr.). En na tuurlijk een prachtpalm. De inschrijvingen wotden genomen in café Tikki van 13.00 u. tot 14.00 uur en de renners vertrekken in de Dreefstraat om 14.15 uur. De aankomst vindt plaats aan de cafés M. Boumon, Tikki en Ponny. Spektakel genoeg.(ad) Jean-Pierre Meert aan het werk (ad)

De Voorpost | 1982 | | pagina 27