Panters Baasrode gevierd om reuzeseizoen okale Atletiekbedrijvigheid vereist goede pistes Julien Mich iels, uitschieter van het week-end lerry Doms sterkste bij inters B Goffin, Perreman en Peter Dhanis: trio met brio ATLETIEK "Öe'Voorpost - 'ffe.UTOB2 - 31 \nknms~ we deze zomer de krant openslaan zullen we net i in hè* lan^er moeten zoeken naar enig atletieknieuws. De eft zijigs* Sundial- en Rode Duivelsberichtgeving verdringt ■ners op brutale w\jze het toch in volle gang z(jnde 'o /ojnjneratletiek seizoen en verwijst de atletiekinformatie »r de randberichten rubriek. Op voetbalavonden vol ooraayvns geweld kan de pas opgerichte veertiendaagse flny °<iamse «Atletiekkrant» dan wellicht enig soelaas beteke- ™gS'daP voor de z'ch niiskend voelende atletiekfanaat. hebbafr de alomtegenwoordi- Naast de plezierlopers (of wriW joggers, sedert enkele omdat het mode is of om- \kwann in stii8ende mate ver" dat de joggingpakjes zó i ik eer^ c*oor een 8rote keuze goed zitten) kunnen we de EerP stratenlopen, joggings, in kompetitieverband op- kwatffl*' en hele marathons, tredende lange-afstandslo- •elde tijgen meer en meer aan- pers zeker geen ongelijk meiertht in de sportliteratuur- geven, wanneer ze naast berichtgeving.een dikwijls reeds met prij zen beloond wintercross- seizoen nog een extraatje willen meepakken in de straten van Welle (zat. 26 juni - 16 u.). Burst (vrij. 25 juni - 19.30 u.), Sint-Lie- venshoutem (zat. 3 juli), Denderleeuw. De piste-atleet loopt er, in tegenstelling tot dit massaal geweld en kommercieel ge- zondheidsideaal, wel wat stuurloos bij. Toch zijn tal van atleten uit eigen streek, op alle niveau's, reeds we ken druk in de weer. De jaarlijkse interklubkam- pioenschappen houden hen makke el dezi bij het seizoenbegin nog enkele weken in het klub- gareel, maar dan gaat het voorgoed de individuele weg op naar een goede tijd, een mooie overwinning, er opnieuw bij zijn voor een buitenlandse selektie of voor velen een gewoon goed meedraaien, plezier en een beetje persoonlijke voldoening, door doorge voerde regelmaige training de unieke sfeer van het at- letiek-beoefenen smaken. Dat de ingebruikname van nieuwe kwalitatief uitste kende pistes, zoals te Dein- ze, de prestaties en het be leven slechts ten goede kan komen, spreekt vanzelf en verdient navolging. Een goede infrastruktuur in ei gen streek is er zeker nodig voor jongere en/of minder mobiele atleten, waaruit de toekomstige klasse moet groeien! Zonder de deug delijke inrichtingen te ver geten die dan ook heel wat sukses hebben (Lebbe- ke...) weten we dat bij- voobeeld Vlierzele en I Aalst, om twee grote klubs te noemen, over verouder de installaties beschikken. Eerstgenoemde, tot voor kort nog een gezellige prachtig gelegen ontmoe tingsplaats voor klubs van het hele land. wacht reeds jaren op de beloofde Blo- so-tartanpiste. Eendracht Aalst, dat toch de Oost- vlaamse kampioenschap pen voor juniores en senio res heren inricht (11 juli), beschikt niet enkel over een versleten baan, maar zelfs als gevaarlijk te om schrijven polstokspringin- stallaties en iets minder slechte hoogspringmatten. Het zal dan ook niemand verwonderen dat met de gewoonte dat goede at leten weinig belangstelling voor provinciale kampioen schappen betonen op deze wijze niet onmiddel lijk zal gebroken worden. We kunnen slechts hopen dat hierin verandering komt. De aantrekkelijk heid van de atletieksport op regionaal vlak zal er zeker baat bij hebben. Itt alleen onze Rode Duivels deden het tjjdens het lorbije week-end opperbest. De verdienstelijke atletiek- «staties van enkele streekgenoten gingen de onverwach- fe.v jzondagavondroes, veroorzaakt door het Rode Duivels- tfensief reeds vooraf, zij het dan op minder opvallende Jze. Het weinig stabiele weder, strakke wind en veelvul- t buien, speelde echter geenszins in de kaart van wie op mooie tijd of een leuke prestatie aasde. BASKET Drievoudig seizoenlaureaat! ien Michiels had blijk- op dit typisch Belgisch :rtje gerekend en zocht ook wijselijk heil in ije, meer bepaald op omlijstingsmeeting van I alomtegenwoordige pndial in La Goruna. bk voor hem is het mee- Jvallen. In een van begin I einde spannende 800 m ce leverde de Lebbeke- lar daarenboven een niet Iringe bijdrage tot het lslagen van de meeting, chiels moest slechts de niaan Koskei. een atleet :t naam, laten voorgaan, ar hield talentvolle atle- i als Ngetich, een andere niaan, achter zich. Hij digde prachtig in 1.46.5, t een nieuw persoonlijk ;ord betekende en met- voor de tweede keer it minimum voor de Eu- pese kampioenschappen lAthene. Dat Michiels al- It geselekteerd zal wor- n is een feit. Julien be- jjst hiermee andermaal p uitstekende konditie het ogenblik. Na een 17.1 op de militaire kam- :nschappen. enkele we geleden, zonder :nstand overigens t het er op dat Michiels :r de dubbele pisteronde nog van zich zal laten horen. Hij is ervan overtuigd in de nabije toekomst een tijd van beneden 1.46. aan te kunnen en wacht nu slechts op een goede gelegenheid. Indien hij gespaard blijft van kwetsuren kan het jaar van de Mundial ook het jaar van de internationale doorbraak betekenen voor de hardwerkende Lebbeke- naar. In eigen land was het An- ne-Marie Van Nuffel (Een dracht Aalst), vorig jaar in mindere doen, die de ster meeting van Daring Leu ven toch nog enige sterallu re meegaf. Van Nuffel, die dit jaar (nog) niet in aller beste doen lijkt op 800 m, zorgde ondanks de hevige wind als supplementaire tegenstander verrassend voor een mooie 4.19.8 op 1500 m. Anne-Marie, die nog fris de bocht kwam «uitge waaid» en de andere deel neemsters volledig kans loos liet, heeft nu wellicht heel wat van het voor een atlete van haar niveau, broodnodige zelfvertrou wen teruggevonden en kan binnenkort in Londen op de komende interland be wijzen dat ze op internatio naal vlak nog wil mee tellen. De opkomst te Leuven was, zowel aan de zijde van de atleten als aan de toe schouwerskant erg be perkt. Sommige nummers waren beschamend onder bezet. Dat de Belgo- en ster-meetings niet het ver hoopte sukses kennen, duidt nogmaals op de gel dende mentaliteit in de he dendaagse atletieksport. De voorwaarden voor top atleten liggen duidelijk be ter op internationale ont moetingen (lees: financiële voorwaarden). Desondanks was het kei harde, maar sportieve duel tussen de twee Zova-atle- ten Van Paemel en De Smet, die trouwens niet aan hun eerste tweestrijd toe zijn. Van Paemel toon de zich na een letterlijke nek-aan-nek-race de betere op de niet klassieke, maar daarom niet minder aan trekkelijke 1000 m. Met een uitstekende 2.22.2, De Smet eindigde op amper een halve seconde, klas seert de 26-jarige Zova-at- leet zich bovendien tussen de 20 beste Belgische pres taties aller tijden. Tenslotte vermelden we nog het polstokspring-num- mer dat kwalitatief de beste (Oostvlaamse) atle ten waren present een hoogstaande kompetitie had moeten worden. Ro nald Desruelles, maanden out door een ernstige kwet suur, haalde de beginhoog- te van 5 m. niet. Ook Luk De Vrieze van Vlierzele kon het deze keer niet waarmaken, zij het dan op een lagere aanvangshoog- te. In hetzelfde geval ver keerde ook De Ridder. De Ridder, onder de hoede van Desruelles-trainer De Decker, voor een paar da gen een opmerkelijke 4.90 m tijdens een interscholen- wedstrijd. was naar eigen zeggen vermoeid van het verblijf aldaar. Deze 16-jarige Lebbeke- naar nog maar eens wordt door velen terecht als de grote belofte voor dit nummer beschouwd. Een nog te onregelmatige aan loop en «insteek» en een nog ver van pcrfcktc tech niek zijn er de oorzaak van dat De Ridder het nu nog vooral van kracht en akro- batie moet hebben, trou wens eigenschappen die bij hem in erg grote mate aan wezig zijn. Door deze ei genschappen te combine ren met een perfecte tech niek kan De Ridder vlug de 5 m. grens overschrijden, een zelfs op Europees vlak unieke prestatie voor een scholier, en aan hogere re gionen beginnen denken. Het was uiteindelijk Van Hocht die de wedstrijd met 4.80 m. won. Kris Rottiers (V.S.) was tweede met 4.40 m. Mare De Rick vensr" ijzen i 'arenl erde MOTORCROSS >n. Di Egem-Pittem waren er voor categoriën kampioen- iproeven, waar Gerry zijn overwinning eigen volk te Erembode- op de derde plaats stond, lag wist hij in beide reek- de eerste plaats der B- te rijden en dit op een zesde en zevende In de tussenstand voor kampioenschap heeft hij ir wat punten kunnen goed :en op de twee leiders Mei- ine en Van de Klooster, de Klooster kreeg van in begin der eerste reeks af weri rekenen met een gebroken lard.jmstang waardoor hij ook en keer ten val kwam en met elfde plaats der B's moest ien nemen. In de twee serie moest hij van achter komen en kon op een Ie plaats der B's eindigen irmee hij de leidersplaats I toest afstaan aan Luc Meire- die in beide reeksen de plaats kon rijden Der- in de eindstand werd een ;e Theo Kaesemans die een derde en vierde its op het podium wist te rd gev| op V de inters A ging het wed- J lebeuren in de eerste naar De Winne, Corens. Baelen en John de Meyer jenoemde gaf in de eer- wedstrijdhelft de indruk het He tempo niet aan te kun- maar tegen het einde der strijd kon hij toch knap aan leiding komen De Winne lang de eerste plaats be- werd tweede voor Co- en Van Baelen. Ronny de Moortel en Roger lysse streden voor de plaatsen en werden tievelijk vijfde en zesde tweede serie werd op gang 'okken door Dirk Tanghe De Meyer, De Winne, Van en Claus in zijn spoor '0 Corens werd door een in de start uitgeschakeld, enkele ronden wist De er aan de leiding te komen rj in e hij niet meer afstond en de tweede plaats werd fel fctreden tussen De Winne, Van Baelen en Claus welke in die volgorde finishten. Tanghe werd vijfde en Ronny van de Moortel eindigde na een min dere start op een achtste plaats. De eindoverwinning ging naar De Meyer voor De Winne, Van Baelen en Ronny van de Moortel. Nu zondag opnieuw kampioenschaps- proeven voor inters A B te Rijkevorsel. 66 nieuwelingen 125cc waren er aan de start waarbij de reeksen gewonnen werden door Stroo en Goffin. Dirk Vlassenroot kwam na een achttal wedstrijden terug aan de start en mengde zich direct vooraan in de strijd. De eerste reeks vertrok hij direct aan de leiding maar werd door een valpartij naar een zestiende plaats verwezen en bij de te rugkoming maakte hij nog een slippertje waardoor hij in de middengroep verzeilde en bij de finish nog een 21* plaats had. De tweede serie reed hij op een vijfde plaats maar terug ging hij door een valpartij ach teruit en werd zeventiende wat ook zijn plaats was in de eind stand Peter Lelrens had ook niet alle geluk te Egem want met een 31* en 32* plaats in de reeksen moest hij genoegen nemen en kwam op een der tigste plaats in de eindstand Erie Brems kreeg ook niet alle geluk want de eerste reeks moest hij van ver terug komen naar een 25* plaats en werd in de tweede serie na een valpar tij 26* wat hem in de eindstand een 24* plaats gaf Herman Lenaerts wist zich van de vijf tig nieuwelingen 250cc een 31* plaats te rijden in de eerste reeks maar moest in de twee de serie van de laatste plaats komen om als veertigste te eindigen en in de eindstand een 35* plaats te behalen Mits wat meer vertrouwen in de start moet hij toch een tien a vijftien plaatsen dichter kun nen eindigen. Ook bij de ju niors 250/500cc was er een proef voor het nationale kam pioenschap waar Peter Dha- nls nog een tandje harder ging en beide reeksen wist te win nen met een ruime voor sprong. Gino Perreman werd eerste 250cc-er maar Franky Apers kwam geweldig opzet ten van een zevende plaats naar de derde, als tweede 250cc-piloot. In de tweede serie kwam na Peter Dhanis, Dirk van de Geuchte voor Perreman. Fran ky Apers had enkele haperin gen en finishte als zevende en derde 250cc-er wat ook zijn plaats was voor de eindstand. In de stand voor het kam pioenschap der 250cc-ers staat Van de Geuchte aan de leiding voor Perreman en een terugkomende Franky Apers vanuit een vijfde plaats. De nationalen 125cc werd ge wonnen door Stouvenaeckers, waarbij de reekszeges gingen naar hem in de eerste reeks en Combee voor de tweede serie. Johny De Witte mwist met een zevende en een elfde plaats, achtste te worden in de eindstand Derde plaats voor Marc Van Langenhove bij de zij spannen De eerste reeks kwam Mare op een vierde plaats na Ra- mon-Goethals. Rohen-Van Renterghem en het duo Sa- gaert. In de tweede reeks re den ze op een derde plaats maar door een hapering ver loor hij een plaats maar kon voor de eindstand toch op het schavotje komen. Noël Van der Steen kwam in de eerste ronde der eerste reeks op de zeventiende plaats, ging naar een twaalfde, maar een valpartij zette hem terug achteruit en finishte als 19* 500cc-er De tweede reeks had hij een goede start reed geruime tijd op een vierde plaats en kon bi) de finish een vijfde plaats inne men De eindstand gaf hem een dertiende plaats. In de B.M.B. wedstrijd te Lum- men kon Tony Hofman het weer uitstekend doen wist weer telkens bij de eersten uit de start te komen. De eerste reeks finishte hij als derde en in de andere reeks maakte hij een slippertje, was direct weg maar een hapering erna zette hem in de middengroep van waar hij nog sterk wist terug te komen naar een negende plaats en werd vijfde in de eindstand. Constant Feyaerts had bij de juniors 125cc eveneens een slippertje in de start en had daarna ook nog een hapering door een gevallen piloot voor hem en kwam vanuit een vijftigste plaats terug tot op een negen de. De tweede serie gaf hem een tweede plaats waarmee hij vierde werd in de eind stand. Jan Blanqaert reed toch de wedstrijd te Lummen daar waar hij eerst de verplaatsing zou maken naar de G.P. van Engeland. In de reeks voor inters 125cc was hij door een hapering in de start achteraan geraakt maar kon toch sterk terugko men naar een vierde plaats. Ook in de reeksen voor 500cc waar Jan met de 250cc machi ne aan de start komt was hij telkens niet mee maar kon toch ook in beide reeksen een achtste plaats rijden en werd in de eindstand eveneens achtste. Dit weekend gaat de wedstrijd voor de B.M.B. rij ders door te Tessenderlo De B.L.B. organisatie wordt inge richt te Rijkevorsel waar de Antwerpse kampioenschap pen voor alle categorieën word gereden en eveneens een kampioenschapsproef voor in ters, zijspannen en nationalen 250/500 cc. De omloop van de «moordende helleputten» is gelegen naast het kempisch kanaal bij de steenbakkerijen. Gemakkelijkst te bereiken langs Antwerpen richting Bre da, afrit Brecht vanwaar de wegwijzers BLB zullen aange bracht zijn. D.H. De «jonge» Panters-Baasro- de-spelerskern haalde in het voorbije basketbalseizoen fa meuze resultaten op het ter rein. In eigen provincie won nen ze alles wat er te winnen was en op nationaal vlak werd het junioresteam op eerder du bieuze wijze uit de nationale beker gewipt. Panters' eerste ploeg stak in eerste provin ciaal met kop en schouders boven vriend en tegenstander uit en won dan ook met een straat voorsprong de zo fel begeerde titel, die men reeds een paar seizoenen nastreef de en waarvoor men zelfs se rieuze inspanningen deed, door het aanwerven van een hele reeks vreemde spelers. Eigenaardig genoeg dit sei zoen, werd alle externe in breng geweerd en ging men van start met spelers uit de eigen jeugdschool. Jonge mannen die de mentaliteit uit hun eigen dorp met zich mee dragen en de geaardheid van de rasechte Baasrodenaar in sportieve suksessen konden omzetten. De samenhang, de kameraadschap, het weten wat men aan elkaar heeft, wat men mag dulden en wat kan gladgestreken worden, naast een hoge sportwaarde waren de fundamenten, waarmee trainer-coach Jef Piron een hecht geheel smeedde. De provinciale titel was niet het enig sportieve wapenfeit van Panters Baasrode. Ze na men de Beker van Oost- Vlaanderen voor seniores- ploegen van stadsgenoot B.B.C. Dendermonde. De ju niores, op uitzondering van Stevens-Dierick, met dezelfde spelers wonnen ook de Oost vlaamse jeugdbeker. We zou den haast zeggen van het goede te veel, maar in sport bestaat «te veel» niet. Terecht en misschien wel te laat, kreeg Panters Baasrode van de Dendermondse Perskring dan ook nog een gedeelde pers prijs. Het werd een jaar van feesten en vieren, want enkele maanden voordien vierde de Baasroodse basketbalvereni ging ook haar 20-jarig be staan. Tijdens het «seizoen van de kampioenen» toonden de Panters-verantwoordelijken ook nog maar eens hun zin voor realiteit en hun grote klubliefde, ook dat bestaat nog bij Panters. Het stadsbestuur liet hen in de kou staan, als de sporthallen in Groot-Dender- monde verdeeld werden, ner gens is nochtans zo een inten se indooraktiviteit als te Baas rode. De Panters staken de handen dan maar zelf uit de mouwen en in de loop van het seizoen konden ze opnieuw op eigen gemeente spelen. Hun spiorthoeve is geen luxe editie. maar een efficiënte sporthal, waar de grote Pan- tersfamilie onderdak heeft en ook dat was een mijlpaal na 20 jaar Panters. Hulde In eigen gemeente Vorige zaterdag werd de kam pioenenfamilie van Panters Baasrode door het Dender mondse stadsbestuur in de bloemetjes gezet. Om hun ak- tiviteitenplanning niet door el kaar te halen, hadden ze ge vraagd de hulde in het Baas roodse gemeentehuis te laten plaatsvinden. De uitleg van schepen Alfons Hermans, ook een Pantersfan in hart en nie ren, was kenschetsend: «Het antwoord op de vraag waarom Panters niet op het stadhuis van Dendermonde ontvangen werd, is eenvoudig: basketbal spelers zijn mensen die een zekere lengte hebben. De toe gangsdeur van het Baasroods gemeentehuis is 10 cm groter dan de ingangspoort van het stadhuis. Teneinde iedereen op een komfortabele manier toe te laten voor de viering hebben wij geopteerd voor de grootste toegang». De vertegenwoordiging van het Dendermonds stadsbe stuur (de schepenen Maes en Dierick en de raadsleden De Smedt en Onselaere) was aan de magere kant als schepen Alfons Hermans hulde bracht aan de meest suksesrijke Dendermondse sportvereni ging van het afgelopien sei zoen. Schepen Hermans ver woordde het als volgt: «Het seizoen 1981-82 zal in de ge schiedenis van Panters als bij zonder vruchtbaar worden op getekend: 20-jarig bestaan, het ontvangen van de Pers prijs en het behalen van de kampioenstitel. Panters heeft in de voorbije 20 jaar heel wat gepresteerd ten bate van de basketbalsport op de gemeen te en is uitgegroeid en uitge bouwd tot een volwaardige sportorganisatie, die ieders waardering en erkentelijkheid afdwingt. Het is dank zij de totale inzet van het bestuur en de goede resultaten van spe lers en trainers dat de klub naam en faam gekregen heeft in gans de streek. Een vereni ging met 120 aangesloten spelers, waarbij een sportieve geest, kameraadschap en ver standhouding geen ijdele be grippen zijn moet tot resultaat leiden. In het verleden hebben ze dit door hun jeugdbeleid bewezen. In 1979 behaalden de kadetten de nationale titel en veroverden de Belgische Beker, een unicum voor een provinciale klub. Het voeren van een jeugdpolitiek is één der belangrijkste verwezenlij kingen van de klub. Het vero veren van de kampioenstitel dit jaar heeft elkeen deugd gedaan. Het supportersaantal groeide van week tot week en de ganse bevolking voelde aan dat het dit seizoen zou gebeuren. Wanneer een ploeg kampioen speelt, wordt er nogal gemakkelijk verwezen naar het aandeel van een be paalde speler. Dergelijke uit spraken zijn totaal vals en on juist. Wanneer een klub kam pioen speelt is het in de eerste plaats het werk van de klub in zijn totaliteit en daartoe beho ren bestuur, spelers, trainers, jeugdverantwoordelijken, eventueel sponsors en sup porters. Panters Baasrode be schikt over bekwame en dyna mische bestuursleden die kun nen bogen op een jarenlange ervaring. De jeugdpolitiek is van onbetaalbare waarde voor een leefbare en gezonde klub. Het geloof in eigen jeugd heeft vroeger dan verwacht de be kroning gebracht. Bij het beha len van een titel wordt nog al eens dikwijls de trainer verge ten. In het geval van Panters Baasrode kan dat onmogelijk. Jef Phiron heeft de grote ver dienste. dat hij het talent aan spelers dat hem door het be stuur werd aangeboden, op een efficiënte en rendabele manier heeft verenigd, zowel op het menselijke als op het sportieve vlak. Het is nu aan Jef Piron om het bruisende talent te laten ontplooien in een sfeer van kameraad schap, vriendschap.» Namens Panters Baasrode dankte voorzitter Gerard Col- laert het stadsbestuur om de ontvangst en ondervoorzitter André Veyt memoreerde nog eens de klub. Kapitein van de ploeg Jan Stevens, was de tolk van de spelers om dank en erkentelijkheid te betuigen aan bestuur, trainer en sup porters. Hij beklemtoonde dat de zeer jonge spelersgroep (gemiddelde 20-21 jaar) zich zal inzetten om in eerste in stantie het behoud te verzeke ren. Hij benadrukte dat alle spelers de jeugdrangen van Panters Baasrode hebben doorlopen en dat de klubgeest en de kameraadschap hier door worden bevorderd. Ze willen aan hetzelfde touw blij ven trekken om nog hoger te klimmen. Trainer Jozef Piron stuwde de klub en de spelers om op de zelfde weg verder te gaan. Om het doel te bereiken zal er hard moeten gewerkt en nog harder moeten getraind worden. Men zal moreel sterk moeten staan om de uitdaging aan te kun nen. De eerste optie voor de toekomst is het behoud in vier de verzekeren, verder reiken momenteel de ambities niet. De «dag van kampioen Pan ters» werd afgesloten met een kampioenenfeest in de eigen sporthoeve, waar ze vanaf september present zullen zijn om hun blauw-gele klubkleu- ren ook in promotie alle eer aan te doen. Het sterkste wa pen dat Panters Baasrode heeft om dit te bereiken is hun onkreukbaar geloof in het kun nen van jongens van eigen bodem en we kunnen deze stelling niet alleen beamen, maar hartsgrondig hopen dat ze in hun opzet slagen. Het zou een overwinning zijn voor het streekbasketbal. PROFI CIAT PANTERS!!! BENO Kampioenenviering van Panters Baasrode (ks) In de BLB-cross te Egem-Pit tem won De Meyer de beide reeksen bij de inters en is goed op weg om het Belgisch kampioenschap te winnen. Martin De Winne legde beslag op de tweede plaats in de eerste reeks, Ronny Van de Moortel werd vijfde, Roger Vercruysse zesde. In de twee de reeks werd De Winne twee de, Van de Moortel achtste In de eindstand bij inters A werd De Winne tweede, en Van de Moortel vierde. Gerrie Doms werd eindwinnaar bij de inters B, waar Dirk Temmerman vier de werd en Lieven De Vijlder vijfde. Bij de zijspannen werd het duo Van Langenhove-Ver- boven derde in de eindstand. Bij de juniores won Peter Dha nis de twee reeksen en ging in de eindstand bij de 500 cc-ers Van Renterghem en Jacobs vooraf, bij de 250 cc-ers werd Gino Perreman eindlaureaat voor Van de Gehuchte en Franky Apers. Bij de nieuwe lingen 125 cc waren de reek- soverwmnmgen voor Goffin en Stroo. Goffin die tweede ein digde in de tweede reeks werd eindwinnaar voor Stroo en Buys. In de MCB-cross te Veurne werd Eddy Van Geert tweede bij de juniores 250 cc, winnaar werd Gijsels. In de BVM-cross te Zegelsem won het zijspanduo Apers- Coomans de bieide reeksen en bij de veteranen werd Willy Baecke derde. In de BMB-cross te Lummen werd Jan Blancquaert achtste en Guy Van Gijsegem negen de bij de inters 500 cc. Bij de juniores 500 cc werd Tony Hofman vijfde en bij de 125 cc rijders legde Constant Feyaerts beslag op de vierde plaats. Motorcrosskalender Zondag 20 juni BMB-mo- torcross te Tessenderlo, om loop van de Oosterbergen Wedstrijden voor inters 500 cc. zijspannen, nationalen 500 cc. nationalen 125 cc. juniores 500, 250 en 125 cc. Eerste start te 12 uur. Kampioen- schapsproeven voor zijspan nen en nationalen 500 cc. BLB-motorcross te Rijkevor sel. Wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc, juniores 500 en 250 cc, nieuwelingen 250 en 125 cc. Eerste start te 11 uur. Kam- pioenschapsproeven voor in ters en nationalen. De MCB-ers slaan hun tenten op te Zulte. Wedstrijden voor inters, zijspannen, nationalen, juniores en nieuwelingen

De Voorpost | 1982 | | pagina 31