Buggenhout, sen nieuw handbalmekka H.B.C. Dendermonde blijft erin geloven sunair ALAMI sunair Zwemlessen in Lebbeke HANDBAL VOETBAL prt'h Hei damesteam van 32 - 18.6.1982 - De Voorpost Inderdaad, deze titel hebt U in dit blad nog gelezen. Toen begin oktober de Buggenhoutse sporthal officieel werd geopend pakte de plaatselijke handbalklub uit met een zeer attraktief programma: HBC Buggenhout- Avanti Lebbeke als voorwedstrijd op de match België-CI. Mechelen. Dankzij een goed georganiseerde kampagne was de zaal bomvol gelopen en wij beleefden toen een zeer aangename avond dankzy het aanstekelijke entoesiasme van het publiek. Meteen stelden wy ons toen reeds de vraag of Buggenhout een nieuw handbalmekka kon worden. Nu menen wy dat op deze indertijd retorische vraag nu volmondig ja kan gezegd worden. Tijdens het voorbije seizoen bleef HBC Buggenhout het publiek aanspreken en dankzij het dynamische bestuur, flink geholpen door de sponsoring van de firma Robuco, ziet het er naar uit dat de ster van de Buggenhoutse handbalklub beslist nog niet getaand is. Gesticht in 1978 Avanti-spelers aangekocht Olympia Aalst, Menen en Wanneer op het einde en nu volgde een sterke Mechelen en ook op ver- 'an het seizoen 1977-1978 opgang. Het seizoen 1979- schillende tomooien wer- n het P.K.O. een oproep 80 werd de titel in derde den echt hoopgevende re- erd gedaan om tot een landelijke behaald en ook sultaten geboekt, tbreiding van het aantal de titel in tweede landelijke Ook de heren deden het oegen te komen, nam bleek voor HBC Buggen- bijzonder goed en op zeker vanti Lebbeke het initia- hout een haalbare kaart, ogenblik, na overwinnin- f om in Merchtem en Weliswaar tot verbazing gen tegen Antwerp, Maas- ggenhout een klub te van velen slaagde de ploeg mechelen en Tongeren, 'pen oprichten. André van trainer Jozef De Proft stond Buggenhout zowaar ppe nam dan ontslag bij erin ook hier de titel te aan de leiding in eerste lan- anti Lebbeke en was sa- veroveren en meteen speel- delijke. Uiteraard diende en met Karei Bosteels, de HBC Buggenhout in Buggenhout deze bevoor- n leraar L.O.. en Jos 1ste landelijke. ;rmaesen de eerste echte m waaruit Buggenhout f^f'focff120611 u ontstaan. Zoals het i*81-'*8- eestal gaat met beginnen- Uiteraard bracht deze ploegen kreeg Buggen- steile opgang ook enkele 3ut heel wat rammelingen Pr°ï'f™e" me?; Het was strijd tegen 2de nationaler aar op het einde van het du.deltjk dat Buggenhout Jemeppe werden - weljs. jtzoen. ook dankzij trai- zij" spelerskem diende uit waar ujtgeschakeld in de er Jozef De Proft, begon te breiden en opnieuw gmg Beker va„ Bel^ maar de et heel wat vlotter te lo- men aankloppen bij Avanti Beker van Oost-Vlaande- en. De laatste wedstrijd Lebbeke. Mark De Proft, rcn werd op bijna miraku ■p Temse werd toch wel de Moyersoons, G. Ver- - 'ekroning van een moeilijk cammen. Dirk en Freddy aar. De Belgische Beker- Bosteels kwamen de ran- ,v ompetitie werd echter het gen versterken. Niettemin kèïiTn"en M"c"en"bijzo^der foogtepunt. Nadat Bug- bleven er nog steeds 7 spe- hardnckkige fina|e wisten genhout - via enkele kunst- 'ers meedraaien waarmee zij E.V. Aalst te verslaan grepen - erin geslaagd was m 1978 werd gestart name- In de volgende kompetitie- Alken te verslaan, diende lijk K. Bas. R. Merckx, wedstrijden verging het Jos men Belgisch kampioen J- Van Damme, Jean Vermassen en C° minder Neerpelt te bekampen! Dat Brouillard, J. Vermaesen, gGed gr bleek zelfs een het een spel van kat en P- Van ,^5er en trainerswissel nodig om het muis werd, trok geen enke- Maesschalck. geschokte vertrouwen te le Buggenhoutenaar zich Terzelfdertijd werd ge- herstellen. Mare De Proft aan en de eindscore (53-11) start met een damesploeg nam de taak over van broer was ook van geen enkel zodat HBC Buggenhout tij- jozef Buggenhout herstel- belang. dens het seizoen 1981-1982 de v|Ug en de degradatiezo- met twee herenploegen. Twee opeenvolgende een jeugdploeg en een da- rechte rangschikking later prijs te geven. Buggenhout bleef echter in de respek- tievelijke bekerkompetities de schijnwerpers opeisen. Na een homerische wed- leuze wijze veroverd. In de 1/2 finale wisten zij zowaar Avanti Lebbeke uit te scha- ne werd vlug ontweken zo dat het eerste seizoen in mesploeg in kompetitie jste Jandlijke zeer positief verliep voor de ambitieuze seizoenen kampioen Na dit eerste positief aantrad, jaar, waarin gelijktijdig Voor de damesploeg handbalklub. met een jeugdploeg was ge- werd de kennismaking ze- start, had HBC Buggen- ker geen tegenvaller. In de Gespannen verwachtingen hout de leerschool reeds kompetitie werden er over- Van het seizoen 1982- doorlopen. Er werden drie winningen behaald tegen 1933 wordt verwacht dat het de definitieve door braak wordt. A. Poppe, in samenwerking met sponsor Robuco, is inderdaad door zijn bestuur gemachtigd een agressieve transferpoli- tiek te voeren en nu al kan gesteld worden dat HBC Buggenhout volgend sei zoen tot de sterkste ploe gen in eerste landelijke zal behoren. Mare De Proft blijft volgend seizoen de trainingen leiden en uiter aard heeft hij ook een woordje mee te praten in de door Buggenhout ge voerde transferpolitiek. Naast de transfer van L. Van Rompaey, Mich. Verheyden en Daelemans was een akkoord tussen ex- internationaal P. De Preter zo goed als rond. Op het laatste ogenblik deed een détail de onderhandelingen echter afspringen maar daarover blijft A. Poppe niet treuren. Op dit ogen blik zijn verschillende on derhandelingen aan de gang en hoewel er nog niets definitief is ziet het er naar uit dat een dezer dagen Buggenhout «de grote snoek» binnenhaalt. Het budget, bestemd voor de transfers is vrijwel nog on aangeroerd. Het is dus dui delijk dat voor einde juni de knoop zal doorgehakt worden. HBC Buggen hout, onder de leiding van een dynamisch bestuur, be staande uit voorzitter A. Poppe, sekretaris J. Vermaesen, penningmees ter A. Vermeir en leden Bas. F. Brouillard, Renier, E. Vermaesen, J. Van Hoezen, R. Buys, M. Van Damme en G. Van Nuffel, wil in elk geval het ijzer smeden terwijl het heet is. Een promotie naar de na tionale reeksen op de kortst mogelijke tijd is het ambitieuze maar gefun deerde streefdoel. EVA Dat HBC Dendermonde volgend seizoen een reeks lager speelt had echt niemand kunnen voorspellen. De ploeg van de pas aangeworven trainer-coach Trienpont werd voor het seizoen getipt als een mogelijke titelkandidaat en met het voorhanden zijnde spelerspotentieel leek dit inderdaad best mogelyk. Het seizoen 1981-82 is dus enorm tegengevallen en daarom gingen wij ons licht eens opsteken bij de nieuwe voorzitter A. Verleyen en bij trainer H. Trienpont. Eerst willen wij toch even de vrij korte historiek van H.B.C. Dendermonde overlopen. (Her)opgericht Ook voorzitter-speler Tim- waait. Ik ben ervan over- in 1976 merman viel definitief ge- tuigd dat iedereen zich Toen KAV Dendermon- kwetst uit en anderen lie- 100% en meer als het de in het begin van de ze- pen er nog slechts voor moet, zal inzetten om zo ventiger jaren er het bijltje spek en bonen bij. Wij vlug mogelijk de verloren diende bij neer te leggen vroegen voorzitter A. Ver- plaats in 1ste landelijke op- verdween meteen een der leyen naar de reden van dit nieuw in te nemen.» ^udste en meest prestigieu- onverwacht verval. «Het is Trainer-speler H. Trien- ze handbalklubs uit het duidelijk dat wij dit seizoen pont: «Met het voorhanden Vlaamse landsgedeelte. a' te lang °P zoek zijn ge- zijnde spelerspotentieel Meteen ontstond er een weest naar de optimale sa- kan er beslist naar de kop leemte in het Dender- menstelling van de ploeg, gespeeld worden in 2de mondse sportgebeuren die Het was slechts naar het landelijke. Ik maak mij vrij vlug aangevuld werd seizoeneinde toe dat de echter zorgen over de hou- door spelers die ondertus- juiste man op de juiste ding van onze spelers t.o.v. sen het mooie weer maak- plaats terecht kwam. Met het harde en soms brutale ten bij Brabo Denderbelle, deze samenstelling iets spel in die reeks. De geest In 1976 werd onder impuls vroeger gevonden was het lijkt mij echter goed bij van die spelers, onder het behoud beslist verzekerd», diegenen die aanwezig wa- voorzitterschap van W. ren op de algemene verga- Timmerman, HBC Den- trainer-coach dering. Ik wacht nochtans dermonde gesticht en het H. Trienpont antwoordde liever het einde van de was duidelijk dat met een °P onze vraag «het uitval- transferperiode af om defi- ervaren kern omringd door 'fn van W. Timmerman nitieve plannen te maken, talrijke aangesloten nieuwe ''et duidelijk een leemte. Verschillende jongere spe- spelers een nieuwe bloei in Als speler bleek niemand Iers zijn bijna klaar om de de Dendermondse hand- 'n staat deze leemte op te fakkel over te nemen. Ik balgeschiedenis mogelijk vullen maar vooral het zou liefst bouwen aan een werd. Na een eerste oriën- wegvallen van een leider op ploeg, maar indien de titel utiejaar speelde HBC het terrein werd sterk aan- pakken mogelijk is zal ik fluks kampioen en de drie gevoeld. Ik ben dan zelf het natuurlijk niet laten, daaropvolgende jaren werd gaan spelen maar interne De op dit moment vrij be- een 2de plaats behaald in moeilijkheden over vroege- perkte spelerskern zou ech- eerste landelijke. Uiter- re afspraken noopten mij ter wel problemen kunnen aard was er enige teleur- terug op de bank plaats te scheppen», stelling te bespeuren na het nemen. Ik trachtte dan de driemaal tereken op het Ploeg °m te bouwen maar Reorganisatie nippertje missen van de eigenlijk loste Dendermon- Zoals elke klub na een promotie en vóór het sei- dc de verwachtingen onverwachte degradatie zoen 1981-1982 dacht men slechts op het einde van het ontsnapt ook H.B.C. Den- nu klaar te zijn voor de seizoen in. Het bestuur wil- dermonde niet aan een definitieve stap naar de na- de dan dat ikzelf definitief reorganisatie tionale reeksen. als speler aantrad en vooral In de eerste plaats ver- het feit dat ik als leider op dwijnt voorzitter-stichter n«gradatie het terrein was, loste ons W. Timmerman uit het be- Het voorbije seizoen probleem op.» stuur. Wegens familiale re- werd echter een totale mis- denen nam Timmerman ge lukking. Reeds van bij de Is er nog toekomst durende één jaar ontslag, kompetitiestart raakte Voorzitter Verleyen: Ook sekretaris G. Kerre- Dendermonde achteraan in «Het is duidelijk dat met mans werd vervangen en de rangschikking verzeild ons huidig spelerspoten- P Gyssels neemt na een en uiteraard begon het te tieel de titel in 2de landelij- korte ontslagperiode terug rommelen in de klub. ke moet geviseerd worden. z'Jn plaats als schatbewaar- Organisatorisch liep het De spelers reageren erg po- der in I al eens verkeerd en sitief en het ziet er naar uit sommige basisspelers zagen dat er echt een nieuwe Het nieuwe bestuur ziet het totaal niet meer zitten, wind door de spelersrangen er dus a's vo'gt uit: voorzit ter A. Verleyen. sekretaris T. Van Kerckhoven, schat bewaarder P. Gyssels, le den: G. Kerremans, Bea en René Moortgat, Bernard Vermeiren, Marika en Jan Rosseel, J. Baetens en A. Van der Jeught. Als speler-trainer blijft H. Trienpont het roer in handen houden. Hij is te vens enig selektieheer. Een nieuw gezicht is Jan Rosseel die assistent-trai ner wordt en tevens bege leider en coach van de 2de ploeg die in derde landelij ke zal aantreden. Het pro bleem van de coach voor de eerste ploeg is nog niet vol ledig rond. H.B.C. Den dermonde zal tevens met een miniemen en een ka- dettenploeg spelen en hier voor werd als trainer D. Gvssels aangeworven. Op de transfermarkt is er nog weinig nieuws. Le- naerts gaat weliswaar op nieuw naar H.C. Lokeren en de gebroeders Wuest zouden de handbalsport vaarwel zeggen. L. De Nil kan op een vrije transfer aanspraak maken. Trainer Trienpont zou wel graag over een supplementaire pivot of opbouwspeler be schikken. Deze aanwerving is afhankelijk van het feit of Luc Batselier wel of niet bij Dendermonde blijft. Zoals blijkt uit onze ge sprekken blijft HBC Den dermonde geloven in de toekomstDe gevoerde jeugdwerking begint zijn eerste vruchten af te wer pen en hoewel men goed beseft dat een nieuwe ploeg niet op een dag wordt ge bouwd. wil men toch zo vlug mogelijk de onver wacht verloren plaats in lste Landelijke opnieuw innemen. EVA Elke maandag-, dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-20 u. worden er in het zwembad van het sportcomplex te Lebbeke zwemlessen gegeven o.l.v. De Decker Vincent. Het is de bedoeling iedereen de kans te geven het zwemmen goed aan te leren of te verbeteren. Vraag inlichtingen bij V. De Decker, lie. lich. opl. - Tel. 21.60.71 - 21.01.09. Een selektie van het Wase damesvoetbal (dm) De SK-Lady s (dm) De Dendermondse dames wonnen de beker van het Wase damesvoetbal (dm)

De Voorpost | 1982 | | pagina 32