In Erembodegem words feestsalvo's afgevuurd! Slnt-Anna Parochiefeesten te Lokeren 0 A Erpe-Mere kemwapenvril Opruiming van sluikstorten in Waasmunsterse bossen Land van Waas uitverkoren gebied voor eendagstoerisme en groepsbezoek Opendeur üi| Dennermondse brandweer viert z!|n Patrones Rode Kruis Sint-Niklaas: vrijwilligers voor oprichting nieuwe dienst o6 - 18.6.1982 - De Voorpost De sporthal van Erpe-Mere was vrijdagavond te klein om de Ridders op de Weg te huldigen. <per) lijkse tuinfeesten van de Koninklijke Fanfare Ste Erembodegem-kermis: een traditioneel volksfeest en ieder jaar opnieuw een ideale gelegenheid voor iedere Erembodegem naar om zich eens echt goed te amuseren. Of... hou je eerder van wat minder uitbundigheid 'k denk aan de studenten in hun Cecilia plaats, ook op za- blokperiode die aan de eksamens voorafgaat! en geef je de voorkeur aan een terdag 26 en zondag 27 juni «kermiswandeling, samen met vrienden en familie, langs de kermiskramen, de molens telkens vanaf 18 uur. Aan en de winkels op de «Plesch» en de omliggende straten? We kunnen iedereen ge- bijeen in hun lokaal, om een grote «Kermiskaatslut- ruststellen: de aktieve De- 18.15 uur. Inzet van het te» plaats, de 3'Grote Prijs kenij Dorp deed, zoals wandelkoncert, om 18.30 Remi Van Vaerenbergh, voorheen, haar uiterste uur. Einde van de optocht tussen S.K. Welleweg, best om Erembodegem- en ontbinding van de gele- O.K. Erembodegem en De kermis fris leven in te deren is voorzien in de Heuvel, blazen! feesttent. Te 19.30 uur worden de En samen met de leden van Te 20.30 uur wordt de muziekliefhebbers vergast deze Dekenij spanden heel feesttent, opgesteld door op een kioskkoncert. door wat andere ijverige dorp- de Dekenij Dorp. op de de Harmonie «Hand in mensen zich dagenlang koer van de Gemeen- Hand», in de Keppestraat voor de kermiswagen en teschool, wagenwijd open- (Forum), deden alles wat enigszins gesteld voor een daverende Donderdag 24 juni krijgen mogelijk was om samen «Nacht van de Vrije Ra- we het hoogtepunt van de "^ren zeer gevarieerde waai- dio's, met medewerking festiviteiten met vanaf 18 er van aktiviteiten op de van Radio Avo, Radio Ca- uur voor de eerste maal een Erembodegemse zomer- roline, Radio Hofstade en avondmarkt in de Stations-, kermis-affiche te brengen. Radio Vrij Aalst». Dorp-, Dender- en Kerk- Vrfjdag 18 juni wordt aan Zondag 20 juni richt de fan- straat, café Forum in de Keppe- fare «Niets zonder Arbeid» En... wat de jongens en straat, om 18.45 uur het steeds in de feesttent en meisjes van 6 tot 12 jaar startsein gegeven van de vanaf 11 uur 's voormid- wellicht zal intereseren: 16' Grote Prijs Forum, een dags, een heerlijk groots Buro Van Daele, Stations- avond-criterium voor lief- eetfestijn in. straat, organiseert een te- hebbers BWTL En tussen 16.30 uur en ken-, schilder- en gedich- Zaterdag 19 juni kunnen 19.30 uur wordt er een gro- tenwedstrijd met als onder degenen die graag eens te verbroederingsfestival werp «Onze straat». Doe je bakschieten, tussen pot en ingericht met deelname van mee? pint, even aangenaam ver- muziekkorpsen uit Hekel- Vraag je deelnemingsfor- pozen tijdens een reuze- gem, Hofstade, Meldert en muiier, en... waag je kans. kermis-bakschieting in café Moorsel. Organisatie: Uiterste inleveringsdatum «'t Dobbekken» op de «Niets zonder Arbeid» van je werk: 19 juni. De Hogeweg. Erembodegem. uitslag van de wedstrijd Te 14.30 uur kunnen alle Vanaf 19.30 uur ruimen al- wordt bekendgemaakt tij kinderen gratis terecht in ]e muzikanten de plaats dens de zomeravondmarkt. de feesttent die opge- voor een denderende Tussen 20 uur en 22 uur *teld staat op de speelplaats «Nacht van Eureka», inge- worden in de feesttent nog van de Gemeenteschool ncht door jeugdclub «Eu- twee kermiskoncerten ge- voor een prachtige poppen- reka en je «Gijlliams Mu- presenteerd door de twee kastvertoning van «Drie sjc Explosion Disco Show», muziekverenigingen van Blauwe Bollen» door pop- Maandag 21 juni start om het Centrum, penteater t Ajuintjen» uit jq uur een groot kermisbal Treden op: om 20 uur: de Aalst. Dit is een initiatief jn de feesttent, met een Koninklijke Fanfare «Niets van de KB Erembodegem. show, veel ontspanning en zonder Arbeid», Brussel die aan deze voorstelling bet optreden van onze na- baan en om 21 uur de Ko- ook nog een tekenwed- tionale Juul Kabas. ninklijke Fanfare «Niets strijd verbindt. Omstreeks 13 uur heeft de zonder Arbeid» van het Vervolgens wordt Kermis trekking plaats van de reu- Dorp. Erembodegem traditioneel zetombola verbonden aan geopend om 18.30 uur met de <<7omerkoonaktie» (van 22.30 uur wordt aan de een promenadekoncert 7 juni tot 20 juni), ingericht Denderbrug een groots door de Fanfare «Niets door de handelaars van De- vuurwerk afgeschoten. Het deze tuinfeesten verlenen ook hun medewerking: de Oude Garde uit Aalst, de Jonge Garde uit Moorsel en de Koninklijke Harmo- nie's Sinte Cecilia uit He- kelgem en Asse. Ste Cecilia Erembodegem verzorgt het slotkoncert op zondag 27 juni ±21 uur. Zondag 27 juni wordt aan café Forum, Keppestraat, te 14 uur en te 16 uur het startsein gegeven voor de 17' en 18' Grote Prijs Fo rum voor Nieuwelingen en Juniores B.W.B. In Erembodegem Terjoden wordt tijdens de komende kermisdagen ook aan de sportliefhebbers gedacht. Want daar wordt op don derdag 24 juni de een en dertigste Grote Prijs Mar cel Boumon, de omloop der Denderstreek voor in ternationale liefhebbers, verreden. Afstand: 147 km. 7 ronden Pastoor Van der Meeren wist niet met juistheid te zeggen de hoeveelste parochiefees- gen tegen redelijke prijzi Ul ten dat nu wel waren. Feit is dat de parochie nu al 50 jaar bestaat, terwijl de school er al van 12 tot 23 uur. Op voc eu is van in 1904. Doel van die jaarlijkse schoolfeesten is natuurlijk zaad in 't baksken te hand bestellen en reserv ®rzu krijgen. Ten gevolge van de fusie met de school van Eksaarde, zyn er veel meer ren is mogelijk en ze vr mogelijkheden geschapen, maar er is ook meer nood gekomen aan lokalen. wenselijk. Doorlopend zi 5enf er ook nog allerlei ande n* Een paar jaar geleden onder meer de oude stoe- van 60 fr. gevraagd. Al het eetmogelijkheden: taa ^ez' werden er door de inspek- lenvlechter. En wat betreft andere is kosteloos! ijskreem, wafels, pannP°en tic enkele noodlokalen af- de werken van dc leerlin- koeken, frieten, enz. en? >an gekeurd. Met de opbrengst gen: hierin werd ons door Tijdens de parochiefees- over Terjoden. Haaltert. van verleden jaar konden de direktrice bevestigd dat ten is er natuurlijk steeds Er is dus in het parochiap eei Kerksken. Heldergem, er drie nieuwe lokalen wor- het hier gaat om werken gelegenheid te verpozen in domein van de Sint-AnnlPr0't Aaigem, Mere, Nieuwer- den ingericht. Men was van al de leerlingen. Om de bodega, met een lekkere parochie voorzeker va kerken. Terjoden. zelfs vooruitziend, en met half vijf dan volgt het groot fresh-drink. In het restau- elk wat wils. Houdt die d - Inschrijving: café Tikki van september kunnen er nog schoolfeest, verzorgd door rant zijn menu's te verkrij- ta dus vrij! 13 tot 14 uur. Vertrek in de twee in gebruik worden ge- de leerlingen van kleuter- Dreefstraat om 14.15 uur. nomen. Ook de parochie en basisschool (en ook hier Aankomst aan de café's M. kent een grote expansie, weer: al de leerlingen). Het Boumon: Tikki en Ponny. op vijf jaar tijd is het aan- tema dit jaar is «Ambach- Wat ons betreft: we wensen tal parochianen gestegen ten en beroepen». Er is ook iedereen aangename ker- met 300. Dat heeft natuur- een optreden van de KLJ misdagen en... we hopen lijk ook zijn weerslag op de met vendelzwaaien. 's Za- wel je eens te ontmoeten schoolbevolking, zodat wij terdagsavonds is er een tijdens Erembodegem-Ker- nu met een schoolbevol- groot bal met orkest Bert mis! king staan van 330! Niette- Lenny's Combo. Op zon- Ten slotte nog dit: zo je genstaande Paul Van dag 27 juni worden de ten- soms eens een kalm rust- Doorsselaer nu stadssekre- toonstellingen geopend punt zoekt tussen al dat taris is geworden, schijnt vanaf 10 uur. Maar reeds drukke kermisgewoel: ga hij ons toch nog altijd de vanaf halftien kunnen eens een kijkje nemen op «Duvel-doet-al» van de pa- schutters en kaarters win eten kor gens all* svoc bov droevige vaststelling, alt de voorzitter van Durme. zonder Arbeid» uit Erem- kenij Dorp wordt iets heel speciaals! bodegem langs de voor- Vrijdag 25 juni hebben in naamste straten van het Dinsdag 22 juni heeft om 14 de hovingen van het Libe- Centrum. De muzikanten uur op de parking van het raai Huis, Brusselbaan 155, en bestuursleden komen station van Erembodegem te Erembodegem, de jaar- tehuis in het Centrum van Erembodegem. Tot dan! D.B. De natuurvereniging wil verder een opruimaktie het getouw zetten. Voo rond en om het natoui n Tijdens een korte, doch incidentrijke raadszitting, werd voldoende is op de ge- ™aak van stee^s verschrik- een motie goedgekeurd, waardoor, na Aalst en Herzele meenteraad de motie te keiijker vernietigingswa- ook te Erpe-Mere de vredeswil van de bevolking vertolkt stemmen. Wie werkelijk pens in de wereld, wordt door het kernwapenvrij verklaren van het eigen achter de tekst staat en Hoewel het probleem van grondgebied. zijn akkoord niet heeft be- oorlog of vrede, van bewa- tuigd uit elektorale overwe- pening of ontwapening niet In de durmegemeente plaatsen gaan storten E Z{ ruimden een 20-tal jonge ren de sluikstorten op in de de tentoonstellingen in de rochie te zijn. Hij stelde bolders weer aan hun trek- bossen, dit op initiatief van Parochiezaal van Terjoden, ons dan ook het program- ken komen. Het bal begint vzw Durme, waarbij leden de Crypte en de raadszaal ma van de komende fees- om halfacht 's avonds en van de scouts KAJ van het Oud-Gemeen- ten voor: de feesten wor- wordt deze keer verzorgd ACW hun medewerking den eigenlijk al ingezet op door The Music Players, verleenden. Ook het Waas vrijdagavond 25 juni om 20 Het schoolfeest 's namid- munsters gemeentebestuur uur met avondschietingen, dags begint nu om 4 uur. stond achter dit initiatief en servaat Oude Durme. V kaartingen en bollingen. Op maandag 28 juni om 15 zou het opgestapelde vuil rig jaar ruimde men da De plechtige opening ech- uur: gezellige namiddag komen ophalen. Volgens ter van de feesten is op voor de klub «een dagje de h. Reulens ging het hier zaterdag 26 juni om kwart ouder», voor de gebu- vooral om de Grauwe voor drie. Dan worden ook renklubs en voor alle per- Zeestraat en Oude Heir- de jaarlijkse schilderijen- sonen van de derde leeftijd weg met alle zijstraten. Het tentoonstellingen geopend, en de zieken. ingezamelde vuil werd Deze keer heeft men be- Hier dient men wel op mengebracht op het kruis- roep gedaan op Charles voorhand in te schrijven punt Kuilstraat-Schrikke- :nde tweemaal het vuil Op. reservaat wil men rein hc den voor de vele vogels erin wonen. Verder wi de milieuvereniging op een sluikstortjes nabij de Roe 0 enbergabdij en in de Lovi men fossebossen. Anderzij 1 dit Scheire, een parochiaan die (60 fr.) bij pastoor Van der straat en Grauwe Zee- werd opgemerkt dat er w< volv nig glas werd gevonde e t(; hetgeen erop wijst dat 1 ionn Eerder reeds had de nage- Kernwapens Meeren, bij Paul Van straat, daar kwamen werk- Doorsselaere of bij Willy lieden van het gemeentebe- Oosterlinck. Om 20 uur be- stuur het weghalen. Vol- geplaatste glascontaine 1 hadden eraan gehouden gint dan de gezellige vrije gens woordvoerder blijkt hun werk goed doen. an zelf op de perskonferentie slotavond met orgelist Bob het dat er nogal wat vuil in woont op Het Lammeken en op Adriaan Verwulgen uit Zelzate. Beide artiesten gingen moet nu in de tot z'j° uitdrukkelijke be- aanwezig te zijn om hun Coppejans. Tijdens deze de Waasmunsterse bossen Het gemeentebestuur b' loofde de poel aan het P P-eu noeg volledige C.V.P.- Reeds tijdens de voorgaan- eigen partij bij kongressen, voegdheid behoort, ^is de werken toe te lichten. Dan slotavond trekking van de verdwijnt, vooral plastiek lingshuis, net buiten het n lingen uit de school. fraktie de zitting verlaten, de raadszitting werd °door volksvertegenwoordigers. gemeenteraad er zich van zjjn er ook nog de bijzon omwille van een opmerking jeden van het plaatselijk senatoren, ministers zelfs bewust dat zijn inspannin- dere tentoonstellingen van van hun fraktieleider over aktiekomitee tegen kern- aandringen opdat zowel in gen v°or de demokratische handwerken en hobby's, het verslag van de voor- wapens een ontwerpstekst de Vlaamse deelregering ontwikkeling van de lokale werken van de derde leef- gaande zitting. Alleen oud- overhandigd aan de raads- als in de nationale regering gemeenschap tot niet die- tijd, en werken van de leer- burgemeester Frans Den leden. Deze motie werd nu een zelfde vredes- en ont- nen, indien niet in de eerste Herder (Mere) bleef om besproken. wapeningswil ingang vindt, plaats de veiligheid van de het demookratisch karak- Namens de S.P. verklaarde zodat België één van de bevolking door een duurza- ter van de zitting niet te schepen De Wolf zich als kleinste landen van Europa me vrede wordt verzekerd, schaden (dixit Van Laet- eerste akkoord met de op dat punt groot kan De gemeenteraad van Er- hem). tekst. De andere frakties zijn en tot voorbeeld strek- pe-Mere kant zich tegen de Uiteindelijk bleven vier volgden, op de C.V.P. na. ken voor de ons omringen- plaatsing, het transport, de C.V.P.-raadsleden de zit- Raadslid Den Herder wen- de landen ting bijwonen, deels uit on- ste de motie uit te breiden enigheid binnen de eigen tot biologische en chemi- Ivlot,e partij, deels uit onwetend- ^he wapens, wat onmid- «De gemeenteraad van Er- heid en gebrek aan af- dellijk aanvaard werd. pe-Mere drukt de onbe- spraak. De zes jaar opposi- Na de goedkeuring van de haaglijkheid en vrees van te ijveren voor wederzijdse tie heeft blijkbaar geen motie stelde raadslid Jeff de bevolking uit ten opzich- en geleidelijke ontwape- deugd gedaan Van den Steen dat het niet te van de uitvindingen aan- ning». J.V.M. gratis-tombola en van de zwerfvuil dat door wande- tuurreservaat op te ruime grote tombola. Voor de lende toeristen wordt ach- grote tombola is de eerste tergelaten, onder meer prijs een radio-cassettere- drinkbusjes. Tevens werd corder. Alleen voor de vastgesteld dat een aantal avondfeesten van zaterdag bewoners uit de omgeving Ook oude ambachten en zondag wordt een de- eveneens hun vuil op die zullen er te zien zijn: zo mokratische toegangsprijs Ook zal door politie en vi antwoordelijken meer to 1 zicht op bossen en park worden gehouden. p.v.l b rkte opslag of aanmaak van kernwapens, chemische of biologische wapens, waar ook ter wereld en doet een beroep op de regering om Van zaterdag, 19 juni tot doorlopend demonstraties zondag 27 juni 1982 houdt met de ultra moderne auto- de Dendermondse brand weer haar opendeur krijgt de bevolking de gele genheid om de ultra mo- elevator en met hun snijap- paratuur. Het nuttige wordt aan het aangename gepaard en een verfrissend deme installaties van dich- drankje aan krisisprijzen terbij te bekijken en wordt kan gedronken worden en er door de verantwoorde- de bezoekers kunnen ook lijken deskundige uitleg nog een prijs verdienen verstrekt over de werking door het raden van het juis- «n de installaties en het wagenpark. De officiële opening heeft op zaterdag 19 te gewicht van een levend schaap. Zondag 27 juni hetzelfde programma als om 18 uur door de Stedelij ke overheid met als erege- nodigde gemeenschapsmi nister Jan Lenssens. - Miimtn milling tui aai 11 ai mviiu j juni plaats van 20 juni maar dan zal jekt£n worde„ u. rijs de Stedelij- om 20 uur de officiële we- h:,„„„rK„w n„ Ai Het toeristisch seizoen na dert met rasse schreden. De tainjke vragen om do- kumentatie en inlichtingen bij de Gewestelijke Vereni ging tot Bevordering van het Toerisme in het Land van Waas wijzen op een verhoogde belangstelling voor het «Soete Lant». Bo vendien bezoeken talrijke groepen het gewest en vra gen hiervoor begeleiding van de VW-diensten. De oorzaken van deze ver nieuwde belangstelling zijn Baardegem wil andermaal aller medewerking. niet ver te zoeken. Ener- zijn patroonsheilige in de Op zaterdag 17 juli is er zijds legt de huidige ekono- kijker brengen. Dit ter ge- een knal-TD in de paro- mische krizis een nieuwe legenheid van de Margriet- chiezaal en op zondag 18 klemtoon op het streektoe- feesten waarbij, naast het juli een eetfestijn aan de- nsme. Vele gezinnen gaan kerkelijk aspekt, ook een mokratische prijzen met niet meer met vakantie meer praktisch wordt ge- o.m. mosselen en ribstuk naar het buitenland maar koppeld. met friet. Eventueel ook wensen een binnenlandse Via de Margrietfeesten soep en aperitief en kinder- vakantie of maken dagtrips kunnen immers een aantal menu's aan gereduceerde doorheen naburige stre ken. Anderzijds tracht de kuloos, reynaertgebak, geanimeerde en smaakvol- gastronoom wegwijs te mi puitenslagersgebak, boerke le zomer te worden in het ken in de talrijke mogelijl naaskoek en Wase vlaai. Land van Waas! heden van de streek. D mn' Voor 1982 wil de Geweste- In het informatiekantoor informatiekantoor is al 1^? lijke VW deze gerechten op de Grote Markt te Sint- werkdagen geopend van Ule nogmaals beklemtonen. Niklaas kunnen de toeris- tot 17 uur en 's zatcrdai niet alleen in woorden ten vanaf nu alle nodige van 10 tot 13 uur en van 1 maar ook in daden. Zo dokumentatie en inlichtin- tot 17 uur. Telefonist hc worden bijv. de bezoekers- gen bekomen. Massa's fol- kunnen inlichtingen beki le groepen met deze Wase ders liggen er klaar om de men worden op het nun la streekgerechten gekon- 'wandelaar, fietser, auto- mer 031/77.26.81. fronteerd. Een brochure wandelaar, kunst-histori- (pie met de lijsten van de plaat- sche bezoeker, rekreant of ko !.L. eve e si De brandweer wil ook de juni tot vrijdag 25 juni zijn jeugd bij haar werking be- seerd als bijvoorbeeld de Op dinsdag 20 juli, het Gewestelijke VVV Land ging plaats vinden van het yerdere afw^rking van de feest van de patrones, te 10 Van Waas een beleid te „ao maanHaa-71 parochiale zaal, een must uur hoogmis in de kerk en voeren dat het streektoeris- ;weex van maandag zi jn een eigentijdse parochie, te 15 uur Margriet-Omme- me nog meer in de kijker d^deurdaeen^Eeorientee'rd He' Ma'grtakomitee mei gang met openluchtmis aan stelt dan vroeger reeds het - de deurdagen geonenteerd pastoor D^louck, Robert de Margrietkapel. Vanaf 18 geval was trekken Op zondag, 20,u- naar de school De brand- verstralen, Edmond uur kan dan weer de inwen- Ook toeristisch gezien le- m van 10 tot 12 uur en van weerlui staat dan ter be- Moortgat Albert Hey- dige mens worden versterkt Ven we nog altijd in het jaar vaert. Herman de Block, met mosselen met brood of Van de streekgerechten. En Frans Meersman, Odilon friet of met boterhammen 0p dit vlak heeft het Land Blindeman, Fiel Caudron, met kop of kaas. Van Waas toch heel wat te Willy De Ridder, Clement Besloten word op woens- bieden Denken we maar De Vos en Marchel Hau- dag 21 juli met een super- aan de aardbeien, de raap, welaert stelt reeds nu alles belotting in de paro- de vele palinggerechten, de in het werk opdat deze fes- chiezaal. paardenworst en een hele tiviteit zou slagen met uw reeks lekkernijen zoals spe- 14 tot 20 uur staan er rond- schikking van de leerlingen ritten voor kinderen op het om hun wegwijs te maken programma met een mo- hetgeen er allemaal komt deme brandweerwagen, kijken om een brandweer- Ondertussen krijgen de ou- korps in optimale omstan ders de gelegenheid om digheden te houden en wat lëCkcre pannekoeken te er zou allemaal kan gedaan eten. De-U^pdweerlieden worden als brandpreventie, geven zondag namiddag BFNQ selijke restaurants bevat ook de voornaamste gege vens over deze gerechten en lekkernijen. Verder werden ook de restaurants verzocht om enkele van de ze streekgerechten op hun spijskaart op te nemen. Dat het Land van Waas bol staat van aktiviteiten hoeft men de eigen inwoners niet Vanaf september wil de Sint-Niklase afdeling van meer te vertellen. Tijdens Rode Kruis van start gaan met een nieuwe dienst: de de vakantieperiode is prak- Biblioteek. Deze dienst zou bestaan uit een tisch iedere dag hier of daar vrijwilligers die over wat vrije tijd beschikken om wel een belangrijke mani- matig lektuur te brengen bij zieken. De komende ma festatie of folkloristische den wordt door het RK nu uitgekeken naar jonge gebeurtenis mee te maken, oudere mensen die voldoende gemotiveerd zijn, so Spijtig genoeg zijn veel van gericht en die aandacht hebben voor zieke men deze manifestaties weinig Wellicht wordt deze dienst één van de meest dankb bekend over de streekgren- diensten die het Rode Kruis zijn vrijwilligers te bi zen heen Daarom zal de heeft. Men zou met het projekt starten in Kliniek M gewestelijke VW gedu- Middelares, rende de komende weken Indien het opzet lukt zou men daarna ook andere in hiervoor een belangrijke lingen aanspreken, promotie gaan voeren. Re- Wie gemotiveerd is en een deeltje van zijn vrije tijd gelmatig zal via persmede- opofferen voor bedlegerige zieken, dient zonder aa delingen de aandacht ge- kontakt op te nemen met de dienst public relations vestigd worden op deze het RK, Parklaan 2, te Sint-Niklaas (tel. 031/76.29. manifestaties. bij Eric Merny, Lodewijk De Meesterstraat 28/3 Voorwaar, het belooft een 031/76.08.81).

De Voorpost | 1982 | | pagina 36