u SPECIALE VAKANTIEVERKOOPOAG in verkeeisvriie Straal PW Groot-Lokeren stelde kandidaten voor ZATERDAG 26 JUNI - STATIONSSTRAAT TE SINT-NIKLAAS Kicokoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesko Wablief Sint-Niklase oppositie De Wesp gestoken Sint-Niklase CVP zonder Ferdinand De Bondt naar gemeenteraadsverkiezingen? Minister Galle op bedrijfsbezoek te Aalst Frans Pieters volgt Piet Rousseau op te Aalst - 18.6.1982 - De Voorpost De voorstelling van het verkiezingsprogramma van de PW Groot-Lokeren (de liberalen) alsmede van de 31 kandidaten voor de eerstkomende gemeenteraadsverkiezin gen bad plaats op vrijdag 11 juni in de feestzaal van het Liberaal Huis op het Zand te Lokeren. Wij hebben de aanwezige sympatisanten wel niet geteld, maar de zaal leek ons toch behoorlijk gevuld te zyn. Alhoewel: er waren toch geen staanplaatsen nodig. Voorzitter Verwulgen opende de vergadering. Aan de bestuurstafel za ten eveneens volksverte genwoordiger Georges An- thuenis, ondervoorzitter Rudi Henderickx en sekre- taris Jean-Pierre Rosseel. De voorzitter verwees naar het algemeen PW-tien- puntenprogramma, zoals dat werd aangenomen op het PW-kongres te Berchem. Het Lokerse programma is daarvoor een goede en nodige plaatselij ke aanvulling. Vooral wordt hier de nadruk ge legd op het behouden en versterken van de gemeen telijke autonomie. Daartoe moet een grotere verant woordelijkheid komen van de plaatselijke besturen. Om het huidige plaatselijk programma vast te stellen is er reeds verscheidene maanden gewerkt in een zevental kommissies. Die zeven voorzitters van de kommissies kwamen nu een voor een hun deel daarvan uiteenzetten. Als eerste kwam Rudi Henderickx. Inzake kul- tuurbeleid moet iedereen de kans krijgen om naar eigen believen deel te ne men aan het kulturele le ven. zonder dat daarbij de diskriminaties mogen ont staan. En er mag niet inge gaan worden op luxe-uitga ven. Er moet dus een billijk financieel evenwicht wor den gevonden. Julien De Lausnay sprak over Welzijnszorg: deze welzijnszorg moet er op ge richt zijn dat elke inwoner komt tot een zo groot mo gelijke vorm van welzijn. Als dusdanig omvat deze zorg de belangrijkste on derdelen van ons sociaal leven, die gekanaliseerd worden in een aantal orga nen: jeugdbeleid, gezinsbe leid, bejaardenbeleid, ge handicaptenbeleid, gast- arbeidersbeleid, gezond heidsbeleid (OCMW met al zijn geledingen). De PW wil er naar streven al wat reeds bestaat op deze ge- Zeer veel belangstelling voor de voorstelling van de Lokerse PVV-kandidaten <md) De Lokerse PW-kandidaten werden voorgesteld door voorzitter Van Wulpen (md) bieden te perfektioneren. Eventuele tekortkomingen dienen te worden wegge werkt. En dan werd gesproken over het sportbeleid. Dat werd uiteengezet door Jos Van Bogaert. Hij maakte terecht een onderscheid tussen de professionele, de semi-professionele en de vrijetijdssportbeoefenaar. Vooral het laatste punt moet in het gemeentebe leid centraal staan. Hier dienen noodzakelijk de prioriteiten te worden vast gelegd. Als vierde spreker kwam dan Gustaaf Lau- waert en zijn terrein was de Ruimtelijke Ordening. En hier is nu een tema dat momenteel zeer «in» is. Hij bedoelt de stadskernver nieuwing. De verantwoor delijkheid hiervoor berust bij de Vlaamse Executieve, natuurlijk in samenspraak met provincie- en gemeen tebestuur. De belangrijkste doelstelling bij de vernieu- wingsprojekten is het har moniseren van de nieuw bouw, mits in grote mate eerbiediging van het be staand woonbestand, reke ning houdend met de oor spronkelijke bevolking van de woonkernen en hun ver zuchtingen terzake. Enkele elementen worden hier centraal gesteld: o.a. Inten sere bebouwing van de bin nenstad. bevorderen van wijkvorming, stopzetten van zinloze roofbouw van vruchtbare akkergronden, verkoop van braakliggende gronden, doorgaand ver keer buiten de stadskern. Terloops wordt hier gezegd dat men in het hele land van Waas nergens zoveel groenzones vindt als in Lo keren. Voorzitter Mare Maes sprak over het hem zo eigen terrein: de mid denstand. Hij is immers voorzitter van de plaatselij ke Middenstandsafdeling. Een gemeentelijk midden- standsbeleid dient meestal pragmatisch te worden ge voerd. Die pragmatische aanpak is het gevolg van de verscheidenheid van de zelfstandigen, hun soms tegenstrijdige inzichten en de drang naar individuali teit en onafhankelijkheid. Hij dringt dan ook aan op het nemen van enkele mid- denstandsvriendelijke be palingen (zo o.m. het op heffen van de parkeer plaatstaks voor KMO's en vrije beroepen). Jozef De Bruyne, die in het plaatselijk vakverbond zetelt, sprak daarna over het sociaal-ekonomisch be leid. Uit het vele cijferma teriaal dat ons werd voor geschoteld nemen we slechts enkele cijfers: zo is in de textiel het aantal ar beidsplaatsen sedert 1972 met 502 verminderd. In de kledingssektor is er een uit breiding van 240 arbeids plaatsen, meestal vrouwen. Maar deze sektor vormt dan ook een uitzondering op de algemene regel. Wat de werkloosheid betreft: die bedroeg in '73 te Loke ren 277. en nu in 82: Lijsttrekker Anthuenis wordt geflankeerd door voorzitter Van Wulpen, sekretaris nji^n rickx en penningmeester Jean-Pierre Rosseel, terwijl schepen Delausnay spreekt (md) L 10.303! Een rampzalige de Blue Jazzband, onder keren), 19. Raphael Ayeft evolutie die kost wat kost leiding van de ons aller wel moet gestopt worden. De bekende heer Kiekemans. algemene ekonomische Ook dat optreden werd ten toestand te Lokeren brengt zeerste geapprecieerd. Dan mee, dat gezien de struktu- volgde de voorstelling van rele achterstand ten opzich- de 31 kandidaten. De zes te van Waasland, men geen eersten zijn de zes uittre- enkel middel onverlet mag denden in volgorde van laten om ekonomische be- hun vroegere verkiezing, drijvigheid naar Lokeren te De zevende verkozene, lokken. Orri nu al deze op- schepen Willems, is er niet ties mogelijk te maken is er meer bij. eerst en vooral een gezond De lijst ziet er nu uit als financieel en budgetair be- volgt: 1. Georges Anthue- leid broodnodig: daarover nis (Lokeren), 2. Eddy sprak als laatste P. Gee- Huybrechts (Eksaarde), 3. rinck. Personeelskosten, Julien De Lausnay (Loke werkingskosten, en financi- ren), 4. Gustaaf Lauwaert ële lasten zullen niet alleen (Lokeren), 5. Jozef De dienen worden afgeremd, Bruyne (Lokeren), 6. maar waar mogelijk moe- Louis Thienpondt (Eksaar- ten zij zelfs verminderd de), 7. Edmond Dierinck worden. Nieuwe investe- (Lokeren), 8. Mare Maes ringen zullen slechts mogen (Lokeren), 9. Guy Coppie- doorgevoerd worden in- ters (Lokeren). 10. Jenny dien zij strikt noodzakelijk Geldof (Lokeren), 11. Gui- zijn. Het opstellen van een do De Bock (Daknam), 12. vijfjarenplan voor investe- Hugo Naudts (Lokeren), ringen dringt zich op. En 13. Dirk Wollaert (Loke- misschien is zelfs ook een ren), 14. Rudi Henderickx personeelsstop voor twee (Lokeren), 15. Mare Sam- jaar noodzakelijk (aanwer- son (Lokeren). 16. Jean- vingsstop). Na deze acht Pierre Rosseel (Lokeren), uiteenzettingen volgde dan 17. Rita Rochette (Loke een tweede optreden van ren), 18. Julien Cours (Lo- naert (Lokeren), 20. Kieen Jacob (Lokeren), 21. Wikna De Keyzer (Lokeren)Jekbi Walter Van Oevelen (froeri saarde), 23. René Kt man (Lokeren), 24. Sanders (Lokeren), 25. mone De Wilde (Lokei 26. Jean-Louis Ben (Lokeren), 27. Haentjens (Eksaarde), Franky Baeyens (L« ren), 29. Albert Versclgepl ren (Lokeren), 30. Jea pels De Nul (Lokeren), 31. lienne Everaert saarde). Wij hebben getracht pen iktui gedi en uwe Sch het 60 pagina's telle! de programma deze zeer knopte samenvatting te ven. Beknopter kan trun echt niet. Na een d< zijr optreden van de Blue J igen band hield Kopman volksvertegenwoordiger lurp Georges Anthuenis dai rsta slottoespraak, waarbij d v< iedereen opriep om een tppe zind de rangen van PW-Lokeren atuu slui i en kan de nodige propaganda maken en met vertroufke de liberale toekomst in keren tegemoet te zien. JVjiurr gen do De Sint-Niklase Werkgroep Struktuurplanning is an- gepolitiek doet, is al over- dermaal zeer verontwaardigd over de planningspolitiek duidelijk gebleken. Voor van het beleid. Konkrete aanleiding van hun ongenoegen noemde manier van hande- is de houding van de verschillende politieke partijen len is een zoveelste, frap- tegenover de toekomst van de Hofstraat. Een recente pante bevestiging hiervan, gemeenteraadszitting nl. promoveerde de bepaling van de Wat de werkgroep echter Hofstraat als een baan met vier rijstroken tot een 'fait nog het meest verwondert, is de lijdzaamheid van de groep samen met de offi- Sint-Niklase oppositiepar- cieuze koördinatiegroep uit «Va" de huidige be- de inspraak zouden distille- l«*partijen hadden we ren. M.a.w.: het ligt in de echt met verwacht dat ze bedoeling van de beleids- °P e va'reaP nog tot in- mensen ingrepen als deze, ,erzouden komen» die de verkeersstruktuur al schr'lft ons Llef Van Gas" bij voorbaat sterk determi- se 'Maar da< de pvv de neren, aan het inspraak- standpunten van de meet proces te onttrekken. Na- derJheid m Ruimtelijke derhand zal de bevolking. Ordening kritiekloos over- neemt, is ook iets nieuws. accompli'. En hoe dat toch allemaal mogelijk is, vraagt men bij Wesp. Ten eerste, meent woordvoerdster Lief Van Gasse, werd al talloze ke ren gewezen op de imma nente tegenstrijdigheid tus sen de aanleg van de ring en de aanwezigheid van een centrale as. Is die ring dan toch enkel maar be doeld als een sierlijk strik je, is hij niet meer dan een vleugje toegeeflijke este- tiek, wat flatterende oog schaduw voor een spoedig gif slabberend Sint-Ni- klaas, een leuke Spielerei voor overvliegende piloten? Het is toch overduidelijk dat een verbreding van de centrale as Parklaan. Ple- zantstraat. Hofstraat, zoals die nu quasi gestemd is, de ring extra zal ontlasten en nog meer verkeer de stad zal inkotsen terwijl toch al herhaald andere bedoelin gen werden geaffirmeerd gesteld natuurlijk dat de heren magistraten zich tot ^et 's )vel h'jzonder teleurstellend te vernemen een dergelijke welwillend heid zouden lenen, zich en- ^at ,^e" oppositiepartij als kei nog kunnen buigen over de détails. Dat men in het kader van het struktuurplanningspro- ces aan rem- en kamoefla- de Volksunie, die in haar jongste kongresmededeling pleit voor een 'gemeentepo litiek gekenmerkt door kleinschaligheid en in spraak', zich bijna unaniem onthield bij de stemming». Zij vraagt zich af of men bij de VU dan toch lijdzaam akkoord gaat met de groot schalige en inspraaknege- rende intenties van CVP en SP. Zal Sint-Niklaas in de toekomst zijn eigen bevol king wegkankeren, hoe lang zal het groen in de stad nog overleven, met hoeveel percent zal het aantal do den en zwaargewonde fiet sers en voetgangers toene men, en het migratiecijfer? Hoeveel mensen zullen na of tijdens hun dagelijkse voettocht van thuis naar het station en omgekeerd ten prooi vallen aan een onverhoedse beroerte, een nijpende ademnood? Hoe lang nog eer de politieagen ten hier maskers dragen? Beste medebewoners: dit zijn ook uw vragen! Leo De Bock Overmorgen, zondag 20 juni, wordt «gepolld» bij de Sint- Niklase CVP. Alhoewel men pas daarna met meer zeker heid kan nagaan welke paarden deze partij voor haar wagen wil spannen, bereikt ons nu al de abrupte beslissing van senator De Bondt, geen kandidaat meer te zjjn voor de gemeenteraadsverkiezingen van oktober. Toen de senator de door hem opgeëiste tweede plaats op de modellgst niet kreeg, is hij meteen opgestapt. Vanzelfsprekend zijn een aantal tendenzen nu reeds bekend. Veel vertrouwde namen keren terug maar ook nieuwe gezichten dui ken op. Bij het ACW blijft alles min of meer bij het oude, op de rangorde na, die er nu als volgt uitziet: Jeannine De Boever, Vin cent Foubert, Edward Ver- gauwen, Patrick Gorre- beeck en Staf Van Daele. Van NCMV-zijde treden naast Lieven Lenaerts ook de nieuwkomers Omer Keymolen, mevr. Raem- donck en André Baetens aan. Toch zijn er een aantal CVP-strategen, aange voerd door begrotings-ad- junkt-kabinetschef Werner Rogiers, die een nieuw ge luid laten horen. De tradi tionele opstellingen van de standengroepen vinden zij voorbijgestreefd. Zonder dat standeneffekt zouden volgens hen veel meer kie zers kunnen bijgewonnen worden. De Bondt stapt op Senator Ferdinand De Bondt maakte tijdens het weekend aan de Sint-Nikla se CVP-voorzitter Jan Van Wijck bekend dat hij afziet van zijn kandidatuur voor de komende gemeente- Mark Galle, gemeen- naamde 3/4 kousen was dit schapsminister van onder- aandeel in de totale natio- geschikte besturen en ge- nale produktie het grootst Of zal men weer betweterig subsidieerde werken, heeft in 1976. een informatiebezoek ge- De minister had vooral bracht aan het bedrijf Bon- aandacht voor de werkom- neterie Bosteels (du Pare) standigheden en de milieu- misschien al een andere te Aalst. Dit bedrijf diende hinder die nog altijd niet is funktie bedacht voor de onlangs een verzoek in tot overwonnen. Ook werd ring? Wil men er een groot- het bekomen van een fi- door de bedrijfsleiding een se wielerpiste van maken, nanciële hulp in het kader schets gegeven van de nieu- een tweede Zolder mis- van het vijfjarenplan voor we investeringsplannen, schien, een vlieghaven voor de textiel- en konfektienij- Ook in dit bedrijf zal het sportvliegtuigen verheid. Het plan voorziet elektronisch gestuurd ma- vragen of ons de verbods borden onbekend zijn? Heeft men ondertussen kleinere en helikopters, een wandel- in een verdere sterke ratio- teriaal zijn intrede doen. parcours voor jonge gezin nen (want: buggyvast!) nalizering van het produk- Hiervan wordt een vrij tieapparaat. Begin 1982 sterke aangroei verwacht Ten tweede vindt Lief waren er in het bedrijf 690 van de produktiekapaciteit. Van Gasse het tegelijk personen tewerkgesteld Gevraagd naar de gevolgen veelbetekend en uiterst be- Tussen 1970 en 1980 steeg van deze nieuwe technolo- denkelijk dat men met de het aandeel van deze on- gie op de tewerkstelling in aanleg van de Plezantstraat derneming in de totale na- het bedrijf, werd de verze en Hofstraat niét wil wach- tionale produktie kousen kering gegeven dat het hui ten op een doelstellingen- van panties van 33 tot on- dige tewerkstellingspeil zal nota die de centrale stuur- ge veer 85%. Voor de zoge- behouden blijven. Binnen Onder nooit geziene volks toeloop werd de overleden ACV- Voorzitter Piet Rousseau, vorige week plotseling na hartader- breuk overleden, voorbije donderdag teraardebe- steld. Ruim «drie kerken volk» defileerde in de Mijl- beekse O.L. Vrouw-kerk. Piet Rousseau woonde in derdaad in de Binnen- afzienbare tijd zal door de Nationale Maatschappij voor de Herstrukturering van Konfektie en textiel een beslissing worden ge nomen om het bedrijf nieu we financiële middelen te bezorgen. Minister Galle is van plan in het Aalsterse nog een aantal bedrijven te gaan bezoeken, waar zich gron dige vernieuwingen aan het voordoen zijn. Op jeugdige leeftijd was hij reeds K.A.J.-leider en tij dens de wereldoorlog on derging hij heel wat ontbe ringen in Duitse krijsge vangenschap. Metaalarbei der van beroep was hij sterk betrokken bij de uit bouw van de syndikale be weging in het hele arrondis sement. Hij was trouwens sinds 1967 onafgebroken voorzitter van het Verbond Aalst en was tevens aktief in het A.C.W. Tijdens de vorige bestuursmeerder- heid was hij voorzitter van de C.O.O. en na de fusie lid van het O.C.M.W., ta ken die hem zeer ter harte lagen. Rechtlijnig in de diskussie, eenvoudig en rechtvaardig was hij een voorname fi guur in vakbondskringen. Frans Pieters, Moorselaar, 52 jaar, volgt hem als O.C.M.W.-raadslid op. Werkzaam in de tekstiel- sektor werd hij slachtoffer van een werkongeval waar van hij de gevolgen hele maal te boven kwam. Van jongsaf aan was hij spelend muzikant van de Moorselse Koninklijke Harmonie St.- Cecilia en sinds 1961 is hij C.M.-bode met menigvul dige kontakten met jan en alleman. Als eerste opvolger treedt hij nu in de plaats van Piet Rousseau tot bij de vor ming van het volgend O.C.M.W.-bestuur. Mis schien een aanloop periode voor een verder mandaat? LH raadsverkiezingen. Alhoe wel we de h. Van Wijck hierover persoonlijk aan de tand konden voelen, noch te Brussel noch bij hem thuis in de Aug. Nobel- straat, werd ons door ver schillende andere kandida ten hetzelfde bevestigd. Het partijbestuur had vori ge week De Bondt niet de tweede plaats op de model- lijst toegekend. Die plaats, nu toegewezen aan Jeanni ne De Boever, had De Bondt echter uitdrukkelijk voor zich «opgeëist», bij wijze van spreken, als voorwaarde van zijn kant om deel te willen nemen aan de komende verkiezin gen. Toen men nu binnen het partijbestuur niet in ging op dit verzoek, zou de senator de bijeenkomst verlaten hebben. Achteraf zou hij aan de voorzitter laten weten hebben dat zijn naam dient geschrapt te worden op de modellijst en op de alfabetische lijst. Dit gebeurde dan ook in laatste instantie, want de formulie ren waren reeds in druk gegeven. Reakties van de senator «Men wist op het partijbe stuur al sinds november van vorig jaar dat ik op teerde voor die tweede plaats en volgens mij heb ik daar ook recht op, op grond van mijn elektoraal sukses, mijn ervaring in de politiek en mijn verdien sten binnen de partij. Heeft de CVP in Sint-Niklaas, na de nederlaag van vorig jaar, dan nog niet begrepen dat men een sterke lijst nodig heeft?» Tot zover de reaktie van De Bondt die er genoeg van heeft de derderangs viool te moeten spelen. De senator, die dacht zich de komende zes jaar volledig te kunnen geven om nog aktiever deel te kunnen ne- chtii naak nder gt de ïn. men aan het bestuur fier zijn stad, voelt zich nu drogen door hetgeen noemt «een handvol an Iran geurs die de CVP-lijst vuil elkaar knutselen». Be i nte Op de laatste plaats ce zonder De Bondt jcen Enkel de plaats van lijst Sng< wer blijft momenteel i e op open op de modelli Mocht men vanuit de na nale leiding De Bondt «tot inkeer» kunnen bi gen, dan kan dus enkel op die laatste plaats naam ingevuld word jek« Volgens sommigen zou senator als lijstduwer t jobe belangrijker elektoi rb^ troeven in handen ge hebben. Volgens ande zou De Bondt ook moe de begrijpen dat men bep kte de demokratisch genot beslissingen zo maar aan de laars kan lapp «en De CVP is nu eenmaal standenpartij waar de menstelling van de lijs telkens een lastige open is. Het is niet steeds e voudig om tegemoet te men aan ieders wensen verzuchtingen, vooral w Pr neer men weet dat de no didaten uit de meest schillende sociale groe komen, om het maar nie hebben over de druk val 1WP' de deelgemeenten. En meert dan niet het a|P8ez meen belang boven persoonlijk belang? de p ies snot HU» hee vers d< Tot en met 30 september VAB-VTB Nete en Aa CfPOI bendonk in samenwerkinj V.K.K. zijn 6e autorally i dit jaar ook toegan- voor fietsers. Speciaal v wielertoeristen zijn cr gun inschrijvingsvoorwaardcn voorzien (minstens 10 nen) Alle verdere inlichti kunnen worden bekome |tur het sekretariaat van WV en Aa, Oude Steenweg 1 Grobbendonk (014-51.39. lar h< TB '«F ite nfestu i va in i d {Dd ttst dske aak téé

De Voorpost | 1982 | | pagina 6