Aalsterse C.V.P.-pollers keuren modellijst goed P.V.V.-lijst Erpe-Mere zo goed als klaar Jeskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieski Politieke vraagjes 10 - 25.6.1982 - De Voorpost De vakantie is in aantocht doch de lijsten van de kandida ten voor de nakende gemeenteraadsverkiezingen zijn nog ver van klaar. By de C.V.P. werd verleden zondag gepolld en de modeliyst bekwam 62% der geldige stemmen. 33% op teerde voor een andere klassering en 3% stemde ongeldig. Hierbij én de modellijst zoals hij werd aangenomen én de alfabetische lijst. Uyttersprot Raymond. Ambtenaar. 47 j.. Ge meenteraadslid. Bogaert Etienne, Bedrijfs revisor, 54 j.. Gemeente raadslid. Lievens-Borms Chris, •Huismoeder, 47 j., Ge meenteraadslid. De Pauw Robert, Belas tingsconsulent, 54 j., Ge meenteraadslid en O.C.M.W.-lid. Van Vaerenbergh Remi, Ambtenaar, 56 j.. Ge meenteraadslid. Vinck Juliaan, Landbou wer, 59 j., Gemeente raadslid. Stockman Paul, Tuin- en landschaparchitect, 32 J., Gemeenteraadslid De Winter Floris, Bedien de, 53 j., Gemeente raadslid. Goossens Herman, Ambte naar, 44 j.. Politiek Secre taris Afd. Eenmans Raoul, Ambte naar, 49 j.. Lid. Afdelings bestuur. Couckuyt Eddy. Bode-uit betaler, 26 j.Lid. Arrond. Partijbestuur. Van Der Veken Henri, Econoom, 54 j.. Gemeen teraadslid. Van de Sijpe Lambert. T.V.-produktieleider, 47 j., Gemeenteraadslid. Van der Borght-Carlé Isi- dora. Huishoudster, 55 j Gemeenteraadslid Eeckhaut Pulemon, Be diende, 49 j., lid Beroeps- kamer O.C.M.W. Eemans Raoul, Ambte naar, 49 j., lid. Afdelings bestuur. Goossens Herman. Ambte naar, 44 j.Politiek Secre taris Afd. Heirman Maurice, Ploeg leider O.C.M.W., 42 j. Lambrecht Jozef, Ambte naar, 58 j., Sectiebestuur Erembodegem. Van Den Bergh Joseph C., Zaakvoerder vennotschap, 32 j. Van den Broeck Hubert, Landbouwer, 56 j.Sectie- bestuur Erembodegem. Van Gucht-Vanhee Greta, Huisvrouw, 32 jlid Afde lingsbestuur. Van Landuyt Jozef, Advo- kaat 27 j. Baeyens Lowie, Rubberbe werker. 56 j.. Sectiebestuur Erembodegem. Bogaert André, Advokaat, 35 j. Bogaert Etienne. Bedrijfs revisor, 54 j., Gemeente raadslid. Blanckaert-Bourgeois Eli- sa, Verpleegster, 61 j., O.C.M.W.-lid. Van der Borght-Carlé Isi- dora. Huishoudster, 55 j., Gemeenteraadslid De Backer Eddy. Bedien de, 32 j., lid Afdelingsbe stuur. De Greve Gustaaf. Corres pondent R.T.T., 58 j., Sec tiebestuur Erembodegem. De Pauw Robert. Belas tingsconsulent, 54 j.. Ge- meenteraads- en OCMW- lid. De Troch Petrus. Mutuali- teitsbediende. 58 j.. Sectie bestuur Linkeroever. De Winter Floris, Bedien de, 53 j.. Gemeente raadslid. Teneinde elke mogelijke verdachtmaking van ge brek aan objektiviteit te ontgaan publiceren we hierbij wat we menen te weten bij andere partijen reeds vast te staan. K.P.B. 1. Jos De Geyter 2. Claude De Smet 3. Leona De Rycke 4. Mare De Smet 5. Pol Van den Abbeel 6. Pros Bleyenbergh. Nieuwerkerken 7. Jos Gavel 8. Pol Brondeel Erembodegem 9. Agnes Vinck 10. Hugo De Geest 11. Jozefien Gysens 12. Patrick De Pauw 13. Raymonde Jacquet 14. Marcel Van Geert 15. Jef De Pauw Hofstade 16. Simonne Goossens 40. Guy De Smet 41. Domien Gysens S.P. 1. Mare Galle 2. Edgard Hooghuys Nieuwerkerken 3. Gr. V. Nieuwenborgh 4. Freddi Pijck Erembodegem 5. Roger D'Hondt 6. Dolores Baita 7. Louis Saeren, Moorsel 8. Frans Wauters 9. Eddy Dierickx Hofstade 0. Albert Pieters Herdersem 1Dirk De Pauw Nieuwerkerken 2. Alfons De Saedeleer Toen onlangs in elke brievenbus van Erpe-Mere denk ik toch een kaart geil werd met op de ommezijde het programma met alle Mundialvoetbalwedstrijden, c ik bij mezelf: «Zijn ze er weer mee?» Immers, op de voorzijde van de kaart vroeg ien om «vertrouwen». Hoewel oktober nog veraf schijnt, wordt er by de politieke par reeds druk gesleuteld aan en bij sommigen zelfs de laatste hand gelegd op - kandidatenlijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Tijd dus om even pools- koorden te sluiten. Wij Erondegem. hoogte te gaan nemen in de moeten de wil van de kie- 6. Van Geit Etienne. E onderscheiden partijloka- zer eerbiedigen. Toch is het brugge, len. En waarom niet met- in het schepenkollege reeds 7. Noël Johan, Erpe (8 een met de partij van de voelbaar dat de verkiezin- didaat in 1976 en verkol gen op komst zijn: iedereen raadslid), verscherpt er zijn stand- 8. De Brouwer Frans, punten». re (kandidaat in 1976 burgemeester beginnen? lijsttrekker Pros De Lat P.V.V. D.V.: «Durft U zich, wat verkozen, raadslid) 15. Mathieu Saeys Meldert Maurice Barrez Moorsel 16. Willy Aelbrecht Baardegem 39. Jan De Bruecker 40. M. Van der Speeten 41. Eddie Monsieur L.H. Op onze vraag bevestigt berre// de uitslag van de ver- 9. Lievens C., Mere burgemeester P^ De Lat aan voorspellin- 10. Plaats voor Ottergei dat hij inderdaad aanvaard gen wagen?„ Erondegem heeft opnieuw de P.V.V.- lijst van Erpe-Mere aan te voeren. Ondanks zijn leef- P.D.L.: «Ik zal mij zeker 11. De Pauw Maurits, aan geen voorspellingen (kandidaat in 1976 en wagen. Toch heb ik de in- kozen, raadslid), tijd (14.9.1914) koestert hij cjruk ^at partjjen y2. De Meyer Henri, zelfs nog ambities. Ter af- van meerder- gem (kandidaat in sluiting van zijn lange poli- hejd (nvdr p v v v u doch niet verkozen). en S.P.) VOOrUitgang zullen 13. Plaats voor Ottergei Erondegem. mers ontkennen dat er ge- 14. Van Caelenbe ^an8eiJ ^an de durende deze legislatuur Mere. geen prestaties geleverd 15. zijn. Ik meen zelfs dat wij tieke karrière hoopt hij zelfs nog éénmaal binge- hóeken! Niemandlkan'i meester te worden, doch koalitie die uit de bus zal j-j komen Y "!s er ^an. no% Bjf" bewezen hebben dat het Dc bevolking van Australië akkoord om de huidige zon(jer <je CVP bedraagt thans meer dan 15 koalitie verder te zetten miljoen zielen. In vergelijking p.d.L.: «Nee! Ik meen mei dc voorgaande zes maan trouwens dat he, niet den is n 0,85 goed kan». Van Nieuwenbt Wilfried. Erpe, (kandii 1976 doch niet even kozen). 16. De Sadeleer Mei D.V.: «Een schets van een Mere (kandidaat in aangroei van c 6 geoorloofd is om vooraf ak- Miet Smet«Wat met Nobels-Peelman?» CVP-volksvertegenwoordiger Miet Smet heeft aan de voorzitter van de Vlaamse Executieve Gaston Geens een drietal vragen gesteld rond het bedrijf Nobels-Peelman. «Vorige week mochten wij van de minister vernemen dat op een schuldeiser na, de andere banken een akkoord bereikten over het op nul brengen van de schuldenlast. Tijdens het weekend zouden nog gesprekken plaatsvinden met de resterende bank. Wat is het resultaat van die gesprekken en is ook deze laatste schuldeiser bereid tot een akkoord te komen? Naast het plan van de Vlaamse Executieve werd een eigen SP-VU-plan voorgesteld. Volgens de piers zijn gegevens hieruit overgenomen in het plan van de Vlaamse Executieve. Is dit juist en zo ja welke? Eens de schuldenlast op nul gebracht zal een nieuw kapitaal moeten gekreëerd worden om een nieuwe start voor het bedrijf te verzekeren. Hoe zal dit kapitaal worden samengesteld, hoeveel zal het bedragen? Welke zal het aandeel zijn van de privé-sektor en dat van de overheid? Hoeveel zou het bedrag zijn van de Sidmarholding dat naar Nobels-Peelman zou gaan?» Minister Geens antwoordde: «De onderhandelingen met de schuldeisers die onder mijn leiding gevoerd worden hebben betrekking op de bijkomende inleveringen die noodzakelijk zijn om het negatief eigen vermogen van de n.v. Nobels-Peelman aan te zuiveren. Deze gesprekken beperken zich hoofdzakelijk tot de hoofdbankiers. Een van deze bankiers heeft zich nog niet principieel bereid verklaard om aan de bijkomende inspanning deel te nemen. Er is geen reden om te vrezen dat de bedoelde instelling zich aan een inspanning zou onttrekken. Het herstrukturerings- en reddingsplan dat door de Vlaamse Executieve aanvaard werd, was reeds een tweetal maanden het voorwerp van diskrete en intense onderhandelingen met alle betrokken partijen. Het werd in geen enkel opzicht beïnvloed door enig alternatief voorstel. In tegenstelling tot sommige alternatieve voorstellen heeft de Vlaamse Executieve er naar gestreefd de tussenkomst van de overheid zoveel mogelijk te beperken en een extra inspanning van de privé-sektor te vragen. De principiële beslissing van de executieve steunt trouwens exclusief op realistische faktoren en waagt zich niet aan het in uitzicht stellen van de aankoop van licenties, waarvan noch de aard, noch de marktpotentialiteit, noch de vereiste investeringen gekend zijn. Voor de heropbouw van het eigen vermogen van de onderneming voorziet het standpunt van de Vlaamse Executieve in een inbreng van 500 miljoen door de Sidmar holding, 500 miljoen door het Vlaamse gewest en 125 miljoen door de vier andere privé-partners. Dit kapitaal zal worden ingebracht via de n.v. Nobels-Groep. nadat de oude aandelen van de vennootschap voor 1 fr. aan de nieuwe aandeelhouders zullen zijn afgestaan. Op deze wijze zal tussen de beide vennootschappen een nauwe band gehandhaafd blijven. Daarnaast wordt bij het Fonds voor Industriële Vernieuwing een dossier ingediend voor de financiering van 500 miljoen nieuwe investeringen. Tenslotte zijn met de hoofdbanken de nodige afspraken gemaakt om zowel tijdens als na de herstrukturering te kunnen voorzien in de vereiste bankkredieten en bankwaarborgen. SP: geen uitbouw kernenergie De algemene raad van de SP heeft zich quasi eenparig uitgesproken tegen de verdere uitbouw van de kernenergie in ons land. Fonnv Boesmans. voorzitter van het SP-arrondissement Sint-Niklaas zegt dat de grote minderheid van de algemene raad zelfs nog verder wilde gaan en de al besliste verruiming van het kernpark met Doel 4 en Tihange 3 wilde schorsen omdat men van oordeel was dat kernenergie enkel nog mocht worden afgebouwd. De meerderheid van de partij oordeelde dat dit geen haalbare taak is. De nadruk van ons energieprog ramma, aldus Boesmans. komt voortaan immers te liggen op een programma van rationeel energieverbruik, gekoppeld aan de revalorisatie van de eigen steen- koolvoorraden en het ontwikkelen van alternatieve energiebronnen. Met de REV-politiek wil de SP tegen 1990 bijna 10 miljoen ton olie-equivalent sparen, d.i. 22% van het huidig energieverbruik. Ook zal meer nadruk gelegd worden op de ontwikkeling van alternatieve energie die tot nu toe zeer stiefmoederlijk werd bedeeld ten voordele van de kernenergie, waarnaar miljarden researchgelden toevloeiden. Voor de SP kan er geen sprake zijn van kweekreaktoren en van nieuwe opwerkingsbedrijvigheid bij Eurochemic te Dessel wil de SP evenmin weten, zolang er geen veiliger technologie ontwikkeld is. De SP wil de energievoorziening trouwens onttrekken aan het profijtbeginsel. Het energiebe leid dat de SP wil voeren steekt volgens Boesmans «schril af tegen het geknoei van de huidige CVP-PW-regering waar van gekoördineerde planning ten behoeve van deze en de toekomstige gemeenschap absoluut geen sprake is. Om kool en geit te sparen, in casu Eyskens en Knoops, wil men Knoops en de elektriciteitsproducenten hun nieuwe kerncentrale wel geven maar om de Limburgse vakbonden te sussen zegt men meteen ook een steenkoolcentrale te zullen bouwen». Freddy Wiliockx: «Regering krabbelt terug» Tijdens de kamerbespreking over de rijksmiddelenbegroting had SP-volksver- tegenwoordiger Freddy Wiliockx onder andere de regeringsmaatregelen onder de loepe genomen die in het bijzonder de bruggepensioneerden troffen. Hij zei dat er een schrijnende tegenstelling is tussen de scherpe verhoging van de fiskale druk op de vervangingsinkomens en de royale belastingsvermindering voor de aandeelhouders. Degene die voor een brugpensioen koos, hield op dat ogenblik rekening met fiskale faciliteiten. De regering hervormde het fiskaal stelsel van de vervangingsinkomens zonder rekening te houden met de sociale bekommernissen die aan de basis lagen van het oorspronkelijk initiatief tot hervorming De uitkering van het brugpensioen wordt onder meer bepaald door het werkloos heidsbedrag en op die wijze worden de mensen die plaats willen ruimen aan de jongeren nog eens aangepakt. Dit houdt een extra-inlevering voor de bruggepen sioneerden in, aangezien de regering besloot dit laatste vervangingsinkomen met 4% te verminderen. Freddy Wiliockx kreeg op zijn protest de belofte dat de regering deze laatste zaak zou onderzoeken. De regering keurde een k.b. goed waardoor de bruggepensioneerden gespaard blijven van de vermindering van de werkloosheidsuitkering. De tussenkomst van Wiliockx heeft de regering ertoe aangezet op dit punt terug te krabbelen. Lokers schepenkollege verbiedt vrije meningsuiting Dat schrijft gewestelijk ABVV-sekretaris Julien Van Geertsom in een perskommuniqué dat als volgt luidt: «Vrije meningsuiting is een onvervreemd baar recht dat ons wordt gegarandeerd door de grondwet. Dit omvat onder andere dat verenigingen gebruik kunnen maken van geschriften en affiches om bepaalde mededelingen te doen. De CVP-PVV-koalitie in Lokeren lijkt er anders over te denken. In de vergadering van het kollege van burgemeester en schepenen van donderdag 10 juni werd namelijk beslist dat de affiches betreffende de werklozenkursus «schilderen en behangen» ingericht door de ABW-werklozenwerking niet mogen aangebracht worden in de gemeentelijke stempellokalen. Men zal moeten toegeven dat deze argumentatie toch maar zwakjes overkomt. Het aankondigen van een kursus «schilderen en behangen», want daarover gaat het precies, is in Lokeren dus een politieke daad. Of is schilderen en behangen zelf misschien een politieke daad. Het CVP-PVV-kollege mag nochtans gerust zijn, de deelnemers aan deze kursus zullen niet alleen met rode verf leren omspringen. Zolang de werklozen geen 8 uur per dag opgesloten worden in een koncentratiekamp of het gemeentehuis, zoals sommigen uit de Cepic hebben voorgesteld, is het stempellokaal de plaats bij uitstek waar men werklozen kan bereiken. Zelfs het Lokers kollege van burgemeester en schepe nen zal begrijpen dat het aantal werklozen ten gevolge de ekonomische krisis te groot geworden is om iedereen persoonlijk uit te nodigen. De beslissing van het kollege lijkt dan ook verdacht veel op een laag bij de grondse poging tot obstruktie. Of zou het misschien een politieke beslissing zijn? Is elke organisatie van werklozen, al is het maar op basis van het samen volgen van een kursus «schilderen en behangen» voor deze koalitie uit den boze? Het ABVV protesteert dan ook met klem tegen deze ondemokratische beslissing en eist dal het recht op vrije meningsuiting - ook voor werklozen en ook in de stempelloka len - volledig wordt geeerbiedigd». En de geneesheren? Volksuniesenator Walter Peeters drukte tijdens een recente senaatszitting zijn verontwaardiging uit over het feit dat twee provinciale raden van de Orde van Geneesheren bij hun rechtspraak over enkele artsen tot de zwaarste tuchtstraf, nl. een schorsing, besloten. De geschorste artsen weigerden al een hele tijd principieel de Orde nog verder lidgeld te betalen. Zij vinden ten eerste dat de Orde aan een grondige herdenking toe is en ten tweede konden zi j zich helemaal niet akkoord verklaren met de algemeen fel bekritizeerde jongste doktersstaking. De artsen zijn van mening dat de Orde met haar onmiddellijke goedkeuring van deze staking niet haar eigenlijke ethische en deontologische taak vervulde, maar verder hieraan ondergeschikte syndikale belangen behartigde. Walter Peeters. zelf geneesheer, stelde dat het niet betalen van het lidgeld voor de geschorste artsen een duidelijke vorm van protest was tegen de Orde. haar doen en laten, haar statuten. Het gaat hier om een door gewetensbezwaren geïnspireerd verzet, meende Peeters, en zeker niet om een deontologische of vaktechnische fout. Hij vindt daarom dat de getroffen sanktie geenszins in verhouding staat tot de overtreding. Trouwens, oordeelt hij: wat die artsen met een zachte aktie hebben onderstreept, hangt volledig samen met een noodzaak die nagenoeg in alle kringen die met geneeskunde iets te maken hebben al jaren wordt geaffirmeerd, de noodzaak om de Orde van Geneesheren grondig te hervormen. Peeters stelde nog dat de aktie van de geschorste artsen voor regering en parlement een vingerwijzing zou moeten zijn. Minister van sociale zaken en institutionele hervormingen Dehacne replikeerde dat hij in deze zaak samen met Peeters vragende partij zou zijn. Ook hij acht een parlementaire bespreking van de Orde van Geneesheren meer dan gewenst. Een ruime konsensus omtrent deze zaak zal evenwel onontbeerlijk zijn. Kernafval in zee Een andere interpellatie van Walter Peeters betrof het storten van kernafval in zee. De senator wees op een aantal medische en maatschappelijke implikaties van deze vorm van afvalberging. Kernafval in zee betekent gevaar voor chronische, zij het laag gedozeerde, maar niet volledig kontroleerbare stralingen. De vaststelling, alleen al dat het risiko, zelfs van dumping in de diepste oceaanlagen, van ongekende omvang is, zou aanleiding moeten zijn voor heel wat meer bezinning, aldus de VU-senator. Recent oceanografisch onderzoek b.v. zou hebben aangetoond dat geen enkele plaats op aarde veilig is voor stralen. Ook in die zeer diepe lagen zijn levende organismen aanwezig; die voeden andere levensvormen en zo ontstaat een hele voedselketen die zowat eindigt bij de mens. En wat zou er gebeuren mocht zich bij het afvaltransport een ongeluk voordoen? De installatie van steeds meer kernwapens schijnt iedereen te verontrusten, maar onze ekonomische diktatuur blijft er toch maar voor zorgen dat van het enorme stralingsgevaar, de gruwelijke hypotheek voor het nageslacht nauwelijks melding wordt gemaakt, vond Walter Peeters. Op zijn vraag naar nauwkeuriger gegevens, verklaarde staatssekretaris voor volksgezondheid en leefmilieu. Aerts, de man die dc bevoegdheid heeft over de verwijdering van nukleair afval, dat dit jaar 5.100 ton laag radioaktief afval in zee zal worden gestort, maar dat hiervoor alle mogelijke verdragen en veiligheidsvoorschriften inachtgenomen en de nodige verzekeringen gesloten zullen worden. Maar of die verdragen en verzekeringen iets zullen afdoen van een halveringstijd van 2400 jaar, zoals dat voor een klein deel van het afval het geval is. is een heel andere vraag natuurlijk... Leo De Bock politieke karrière? P.D.L.«Onmiddellijk na de oorlog, in 1946 was dat, Aaigem. stelde ik mij voor het eerst 18. Verhoeven, Erpe. kandidaat te Erpe op een 19. De Sutter Alfred, lijst van hoofdzakelijk libe- (kandidaat in 1976 ralen en socialisten. Voor niet verkozen), de socialisten was er onder 20. andere Frans De Groot, die na zijn huwelijk van Mere naar Erpe verhuisd was (nvdr later zou deze Frans De Groot een bepa lende rol spelen in de socia listische partij te Mere). Onze lijst had vier verkoze- nen, terwijl de C.V.P. met zeven verkozenen de abso lute meerderheid had. Ikzelf was van de eerste keer verkozen en werd raadslid te Erpe. Nadien, in 1952 en 1958 kwamen de liberalen met een eigen lijst op en telkens wist ik mijn verkiezing te bestendigen. Tijdens de legislatuur 1964- 1970 werd ik zelfs schepen dank zij de stem van een onafhankelijke en de vijf stemmen van onze eigen verkozenen. Toen de bur gemeester Charles De Smet ziek werd, en tenslot te overleed, werd ik in 1968 voor de eerste keer burge meester te Erpe. In 1970 werd de P.V.V. zelfs de grootste partij van Erpe met 6 verkozenen. te gen 5 verkozenen bij de CVP. Het aantal raadsle den was toen echter reeds op 13 gebracht en dc socia listen (nvdr met de huidige eerste schepen De Wolf) met hun 2 verkozenen wer den scheidsrechter. Er kwam een C.V.P.-S.P.- koalitie uit de bus zodat ik opnieuw in de oppositie terechtkwam. In 1976, met de eerste fu sieverkiezingen, werd ik lijstaanvoerder van de P.V.V.-lijst van Erpe-Me re. en burgemeester via een PV.V.-V.U.-S.P.-koalitie (nvdr P.V.V. met 6, V.U. met 4. S.P. met 3 en C.V.P. met 12 verko zenen)». D.V.: «Een laatste vraagje: stamt U uit een politieke aktieve familie?» P.D.L.«Ik ben in elk ge val niet de enige in de fami lie die aan politiek doet. Marcel De Lat, een kozijn, zit reeds jaren en nu nog trouwens, in het OCMW. Een andere kozijn, Paul De Lat, was aanvankelijk ook aktief in de P.V.V., doch is dan overgestapt naar de C.V.P. Dit bracht zelfs een zekere verwarring te weeg omdat op de kies- brieven alleen de eerste let ter van de voornaam staat, en wij aldus allebei P. De Lat noemen.» doch niet verkozen). 17. De Landsheer Ne Sienaert Marit Mere. 21. De Winne Madelt Mere. 22. Eeckhout Hub Aaigem. 23. Cosijn Luc, Burst. 24. Pirson Remi, 1 (kandidaat in 1976 niet verkozen). 25. Beerens E., Burst. Wat onmiddellijk opv dat alle gekozenen uit opnieuw van de partij zelfs op ongeveer dez^® plaats aid de vorige ke« Toch ook een grote vei dering: slechts 11 kanq ten uit 1976 komen nu^ nieuw voor. Enkele vragen hieromÉ aan P.V.V.-vooq Frans De Brouwer. D.V.: «Een verjonging^ F.D.B.: «Niet zozeerI verjonging, alhoewel toch enkele nieuwe jil kandidaten hebben Van Geit Etienne, Windt Antoon en B.I medewerker (o.a. van I miek) De Temmeif Erik. Voor de rest echter I logische aflossing vanl wacht, zoals bijvoorbl Maria Van Impe (ex-rJ lid van Mere en ex-l| van het liberaal fonds). die verval wordt door Mariette F naert, de nieuwe bode»| D. V.«Er blijven nog a le hiaten?» F.D.B.: «Ik heb mijl doel gesteld deze plaaf tegen uiterlijk einde juf te vullen. Dan moet de| klaar zijn. zodat wij t de propagandamchine 1 nen op gang brengen».! Merken wij tenslotte I op dat slechts drie \roul als kandidaat fungercnH, eerder genoemde Mari Sienaert, samen met JT Winne Madeleine uit M en De Landsheer Nell]| Aaigem. j.vl Onlangs werden de plal bekend gemaakt voor de Ir van een groots komplexl de filmproduktie in Austl Er is een bedrag van 3» joen Australische dollarsl gemoeid en het bouwwelB worden opgetrokken hoofdstad Canberra. I)e Lijst 1. Dc Lat Prosper, Erpe (kandidaat in 1976 en ver kozen). Van Pollaert Louis. Mere (kandidaat in 1976 en ver kozen, voorzitter van het OCMW.) 3. De Langhe Georges, Burst (kandidaat in 1976 en verkozen, schepen van fi nanciën). 4. De Temmerman Erik, Aaigem. 5. De Windt Antoon, Australië had ir 134.407.000 schapen en I meren eind maart 19811 totale Australische wolprl tie bedraagt 700.412 ton. De VBO-uitgaven heg onlangs een eerste nummfl publiceerd van een r reeks waarin aktuele werpen met ekonomisch kommerciële inslag wt behandeld De eerste s gaat over de rol van de I pese Gemeenschap t.a.i aanpassing van dc ind aan de omgeving.

De Voorpost | 1982 | | pagina 10