BELGIË-BELGIQU Dendermonde OP DE FlETS 36 - 25.6.1982 - De Voorpost TERMONDB lokaal i je Schi 8 januari. Drieka 'ebruan: prinsvef kinderkavalkade Vroege elf juliviering te Buggenhout Op zaterdag 26 juni a.s. organiseert de Vlaamse Kring van Buggenhout andermaal in samenwerking met de VTB-VAB- afdeling Buggenhout haar 6de Guldensporenviering. Willem Vermandere zal zijn eigen kleinkunstliedjes, waarin aktuele tema's zijn verwerkt, ten gehore brengen in zijn sappig taaltje. Deze unieke avond vangt aan te 20 uur in zaal Rerum Novarum, Kerkstraat te Buggenhout. Als gastspreker komt Kanunnik Herman Mertens uit Meche- len. Hij was boezemvriend van de op 16 juni II. ten grave gedragen sekretaris van de Volksunie, Wim Jorissen. Herman Mertens deed onder aanwezigheid van duizenden toehoorders de Mechelse O.L.Vrouwkerk op haar grondvesten daveren tijdens zijn homilie van de uitvaartplechtigheid van Wim Jo rissen. Prof. dr. Herman Mertens is voorvechter voor amnestie; hij is hoogleraar theologie aan de katolieke universiteit te Leuven. Hij schreef verschillende inspirerende godsdienstige werken, w.o. Geloof en Politiek. De Vlaamse Kring verwacht op deze viering van Vlaanderens hoogdag opnieuw een nokvolle zaal. Dus zaterdag 26 juni a.s. te 20 uur een massale toeloop naar zaal Rerum Novarum in de Kerkstraat te Buggenhout voor de 6de Guldensporenviering met Willem Vermandere. (Ivd Het Wijkkomitee «Kleine Kouter» organiseert voor de eerste maal twee periodes van kinderopvang van 5 juli tot 16 juli en van 16 aug. tot 27 aug. De kinderen kunnen in het Centrum, Nachtegaallaan 10 terecht vanaf 8 tot 18 uur terwijl de eigenlijke aktiviteiten beginnen om 9 uur en duren tot 17 uur. Bijdrage in de onkosten: 50 fr. per kind (130 fr. voor drie kinderen). Hiervoor krijgen de kinderen: 2 drankjes, koek, fruit en verzekering. De kinderen brengen hun boterhammetjes mee. Wie naar huis wil gaan eten kan, mits schriftelijke toelating van de ouders. De aktiviteiten die nu al gepland staan: knutselen, sport en spel (binnen en buiten), volksdans, Vlaamse Kermis, circus, sportdag, pannekoekenslag, verkleedpartijtjes enz. Personen die oude kleren hebben kunnen die kwijt in het Centrum. Ook kinderen van buiten de Wijk zijn welkom. Festival van de Vrije Lokale Radio's De organisators van de Nacht van de Vrije Lokale Radio's hebben onder druk van het sukses de naam van hun inrichting veranderd in «Festival». Er zou zelfs belangstelling bestaan van zenders van over de taalgrens! Het Festival wordt in de vorm van een wedstrijd gegoten. Het is geen DJ-wedstrijd maar het komt erop aan z'n radio het best «uit de verf te doen komen». Het publiek kan stemmen en een neutrale jury zal eveneens een ■7 .c n i- r» w i i er* priis toekenen. Voor de deelnemende zenders komt het er dus Zuster blodie, geboren Rosalie De Kinder, die 50 jaar op aan om zoveel als mogelijk supporters mee te krijgen om één geleden werd geprofest. Zij verblijft al 42 jaar bij de van de prijzen in de wacht te kunnen slepen. De mede- zusters Maricolen in de Brusselsestraat waar zij er 38 jaar organiserende radio 't Buitenbeentje», Impe, werkt mee buiten dienst in de keuken heeft opzitten (v) wedstrijd. Inlichtingen: Albert van Hove, tel.: 053-21.60.37 Guchtstraat 32; 9310 Lede. Oordegem, Wanzele, Smetlede: versoepeling aardappelteeltverbod De mooie postzegel die in het kader van het seizoen over de Dendermondse Zwijvecke abdij uitgegeven foto piet hermans) De kloostergemeenschap van de Zusters Augustinessen op haar gouden kloosterjubileum vierde (v) Voor de deelgemeenten Oordegem, Wanzele en Smetlede werd een versoepeling bekomen op het aardappelteeltverbod De vereiste minimumoppervlakte van 10 aren werd afgeschaft ledereen, hoe klein de oppervlakte ook is, kan nu een aanvraag indienen tot het verbouwen van aardappelen De percelen waarop de aardappelen worden geteeld mogen niet aangetast zijn door het aardappelcystenaaltje. Vanaf 1 juli zullen formulie ren ter beschikking van de geïnteresseerden worden gesteld als «aanvraag om toelating tot het telen van aardappelen in 1983». Deze formulieren kunnen worden afgehaald op het gemeen tehuis, bureel 6, iedere werkdag van 8 tot 12 uur Prijsuitreiking Muziekschool de Vlasmarkt was in feest omdat één van de medezusters De prijsuitreiking van de Muziekschool, schooljaar 1981-1982 zal doorgaan in het Kultureel Centrum op 30 juni 1982 om 19 uur. Jiu-Jitsu klub «Goshindo Gakko», Oordegem Wekelijkse trainingen, woensdag 19 uur (voor allen), zaterdag 14 uur: witte, gele, oranje gordels; 15.30 uur: groene, blauwe, bruine gordels. Wielrennen 27 juni, juniores. Org.: Sport en Nering. Klinkaard. Ooordegem. Tentoonstelling De tentoonstelling van werken van Roland de Winter en Laurens Janda in de VTB-galerij 't Hof te Puttens» loopt noq tot 27 juni. Cirkus in Lede Dinsdag 29 en woensdag 30 juni trekt het Wiener Circus z'n tenten op het Marktplein in Lede. Lebbeke SCHOOLFEEST Op zondag 27 juni van 14.30u af nodigen de inrichtende het onderwijzend personeel en het ouderkomitee van parochieschool uit op hun jaarlijkse feestnamiddag. De gen en de kleuter- en meisjesschool zullen er de vergasten op diverse amusante nummertjes. Er zal ook rufefl schools gelegenheid zijn voor een etentje, een drink of andere verfrissing. VOORDRACHT Op dinsdag 29 juni te 15u richt de Kristelijke Bond Gepensioneerden in het Gildenhuis een vergadering in spreekbeurt door Roger Lemaire, over «Volmachtenwet, va^ tiegeld, voorheffing en pensioenen». Na de voordracht koffietafel met versnaperingen. BARBECUE De chiro-barbecue heeft zoals in het verleden, plaats in de gemeentelijke jongensschool, en wel op zaterdag 3 juli vt 19u en op zondag 4 juli van 12u af. l EEN VAKANTIEBOEK... EEN VRIEND! Wie houdt van een ontspannend boek om er een deeltje van vakantietijd mee te verdrijven, kan steeds terecht in de re boekerij Sint-Salvator, thans ondergebracht in een de gemeentelijke jongensschool, met ingang langs de straat. De wisselbibliotheek waar eigenlijk iedereen zijn gacT' vindt wordt regelmatig voorzien van nieuwe boeken. uren: elke zondag van 10 tot 12u. KARNAVAL 1983 Ofschoon het jongste (succesvolle!) karnavalgebeuren nog vers voor de geest staat is het inrichtend komitee al bezig met de volgende uitgave Het kamavalprogramma 1983 werd als volgt uitgestippeld. Zaterdag 8 januari, gen - T. Dansant; vrijdag 21 januari, film; 5 februari zing; 19 februari: verkleed bal; 26 februari: zondag 27 februari, dé stoet. 11 JULI-VIERING Het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden, federatie Den< monde, roept hierbij zijn leden op tot de Guldensporenslagt denking die doorgaat op dinsdag 13 juli te 14.30 uur in de 1 van de Mariakring achter de grote kerk te Dendermod Gastspreker is de h Maurits Coppieters, oud-Europees pi mentslid. De afdelingen Lebbeke, St. Gillis, Grembergen uiteraard Dendermonde zullen deze spreekbeurt zeker l willen missen. Ook alle Vlaamsvoelende leden uit and bonden zijn welkom. Het V.V V.G. stelt zich Vlaams-Natior op, doch is niet partijgebonden, en streeft een pluralistisi levensbeschouwing na. Buggenhoutse scouts zoeken oud-leden De scouts van Buggenhout-Briel zouden graag kontakt krij gen met alle oud-leden en oud-leiding. Men heeft immers het plan opgevat om op 14 augustus een grootse barbecue te organiseren. De oud-leden zouden daarop uitgenodigd worden als eregasten. Wie er wil bijzijn spreekt best iemand aan van de leiding bij de 5de Sint-Franciscusgroep of telefoneert naar één van de beide nummers: 33 68 49 of 33 21 10. Draai je het eerste nummer dan kom je terecht bij Freddy Ivens, hij is aanwezig voor 18 uur, bel je na 18 uur probeer dan het tweede nummer, daar antwoordt Frans Albrecht. Incar danst in Buggenhout-Opdorp Op uitnodiging van diverse Opdorpse verenigingen zal de Lebbeekse kunstgroep Incar een optreden verzorgen in zaal Den Hert, Drie ste Opdorp. De kunstgroep komt op het podium op zondag 27 juni te 19u30. Het programma biedt een show waarin zang, dans en koreografie aan bod komen. Kaarten kosten 120 fr., in voorverkoop 100 fr. De organiserende verenigingen zijn: KWB, KAV, ACW, KAJ en VKAJ. Bespreking van geslachten Firmin Vergauwen en Frans Vermeir zijn op maandag 28 juni gastsprekers in de eigen Cactusvereniging. Zij zullen het hebben over de geslachten bij cactussen en vetplanten. De vergadering start te 20 uur in zaal Rerum Novarum. Gemeenteraad De Buggenhoutse verkozenen vergaderen op dinsdag 29 juni te 19 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Het wordt een van de laatste gemeenteraden van deze legislatuur GREMBERGEN De Culturele Centrale van Grembergen organizeert op zon dag 27 juni zijn traditionele voetbalwedstrijd ter gelegenheid van Kleinzandkermis. Op het programma een wedstrijd voor vrou wen gespeeld tussen het ontmoetingscentrum Snuffel en turnkring Morgenrood die aanvangt om 14.00 uur en zo een beetje de voorwedstrijd is voor de match tussen de Culturele Centrale Grembergen en de Vlasbloem die om 16.00 uur start. Deze wedstrijden hebben plaats op het veld van de Fan te Grembergen. 11 Juli-viering in Lede De officiële viering van de Vlaamse Nationale Feestdag wordt in Lede georganiseerd door de Sociaal-Kulturele Raad i.s.m. het Gemeentebestuur. Het feest heeft plaats in het parkje achter het Kultureel Centrum. Werken eraan mee: het muziekkorps van het VNJ, de volksdansgroep «Kludde» uit Wichelen en de muzikale familie De Smet. De feestrede wordt uitgesproken door de heer Dries De Smet Muzikale omlijsting vanaf 15.30 uur door beiaardier Heireman. Vakantie-opvang voor kinderen «De Kleine Kabouter» Mon Seghers uit Grembergen bouwde voor de wijk Ganzegavers du mooie kapelletje. Mon staat helemaal rechts op de foto en mag terecht fier zijn over zijn werk (v) Volgende week zaterdag wordt de woonwijk de Ganzegaver plechtig ingehuldigd (v) KURSUS «HANDIG THUIS» Het ABVV richt in het Tekstielhuis, Mercatorstraat 87, kursus «Handig thuis» in. Deze dagkursus over verver behangen wordt gegeven door een man van het vak. D kursus richt zich tot alle werkloze mannen, vrouwen, jongeren als ouderen. Er kan vrijstelling van stempelkont bekomen worden. Voor ABVV-leden bedraagt het kursusi 250 fr. en voor met-leden 375 fr. Deze kursus zal één v beslag nemen, elke dag van 9 tot 12 uur en van 13 tot 15.3 ledereen zorgt 's middags voor eigen lunchpakket FUIF VAN AKTIVA Op zaterdag 26 juni wordt te 20 uur in «De Zaal», Vermon, straat 11, de «Fuif van Aktiva» georganizeerd, met debuut «The Olympic Runners» De toegangsprijs bedraagt 100 ff in voorverkoop kost een kaart slechts 80 fr. Voorverkoopadressen: café «De Zaal», Vermorgenstraat 11 Sekretariaat Aktiva, Truweelstraat 122. ABVV-VAKANTIEKAMP VOOR 12-TOT 14-JARIGI Van 1 tot 10 juli organizeert het ABW te Borzee een vakafl kamp voor 12- tot 14-jarigen Monitoren van de ABW-Jong# f zorgen voor de begeleiding Voorbereiding en praktische afspraken op zaterdag 26 junit» uur in het Tekstielhuis, Mercatorstraat 87. Op het JeugdseW riaat kunnen telefonisch inlichtingen bekomen worden op nummer 031/76.35.14 EINDEJAARSTENTOONSTELLING >tec Op zaterdag 26, zondag 27 en maandag 28 juni heeft ir stedelijke akademie voor schone kunsten, Boonhemstraal de eindejaarstentoonstelling plaats. Proklamatie avondleergangen De eindejaarsleerlingen van de Gemeentelijke Avondleergan gen worden op zondag 27 juni ontvangen in de raadszaal van het gemeentehuis om er op plechtige wijze hun diploma in ontvangst te nemen. De proklamatie start te 11 uur Fenbal Freeland Alle fans van Radio Freeland worden op zaterdag 26 juni verwacht in zaal Den Hert te Opdorp. Vanaf 20 uur is daar het gekende radiostation te gast en presenteert er alle medewer kers. Wanneer er zo een eerste dagafstempeling komt, is daar ook veel likken aan verbonden. Dit is de likploeg in volle aktie op het stadhuis te Dendermonde (foto piet hermans) Leopold Meremans en Maria Cassiman zijn 60 jaar gehuwd. Zij wonen in de Van Langenhovestraat te Dendermonde De K.A.V. van Wieze organiseert wekelijkse fietstochten. Er en hebben twee kinderen. Leopold werkte 35 jaar bij de NMBS en vertoefde ook enkele jaren in onze kolonie (v) wordt steeds gestart om 19u aan het Gildenhuis. De Wielewaal organiseerde een wandeling te Vlassenbroek (v)

De Voorpost | 1982 | | pagina 16