ïïmêSS sS SSrfeS? PEDILUX Play in voor jonge muzikanten te Baasrode KERKSTRAAT16 AALST Tentoonstelling CSC Oudegem Victor Suy portretteert troonopvolger Lieve De Vos te Erembodegem Maurits Van Overwalle K.A.V. stelt «gezin» verder centraal Muziek Zes muziekmaatschappijen koncerteren in Sint-Pauwels zmsssjss. ïmimks te Erembodegem-Terjoden Een oude droom werd werkelijkheid Kunstgroep Nele naar Groot-Hertogdom In memoriam: Armand Troubleyn Voorbereiding tweede Sinterklaas- jRockfeest volop aan gang •ssanl De Smet expozeerde in de crypte GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten 4 Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 6 Telefoon 053-21.59.23 Voor de allereerste keer or- ganizeert de Culturele Cen trale afdeling Oudegem een kunsttentoonstelling, die plaats zal hebben in de zaal Ikaros aan de Oudegemse- baan te Oudegem. Niet minder dan acht regio nale kunstenaars stellen er van vrijdag 25 juni tot zon dag 27 juni hun werken tentoon. Naast Gilbert Van Royen uit Oudegem die onder Door tussenkomst van Leon Rochtus werden de Prinsen van Luik Albert en Paola in kennis gesteld met het werk van Victor Suy. Het gevolg hiervan was dat hij vorige maandag ontvangen werd op het Kasteel van Belvedère. De ontvangst was werkelijk schitterend. Beurte lings kon hij een gesprek hebben met de Prinsen van Luik. Hij kreeg dan ook het verzoek om Prins Philip te portretteren. waarin Lieve De Vos haar grote technische bekwaam heid ten volle kan demon streren. Naast olieverfschilderijen, waren er ook nog potloodte keningen, aquarellen en fo to's te bewonderen meer bloemen, landelijke taferelen, paarden en bos sen schildert, exposeert ook Ernest Go rus uit Oudegem zijn werken. Gorus volgde les aan de Dendermondse akademie voor schone kun sten en mag gerekend wor den tot de impressionisten. Naast deze twee gevestigde waarden stelt de jonge Ou- degemmenaar Luc Roels zijn pentekeningen grafiek voor de eerste maal aan het grote publiek voor. Verder is er nog werk te zien van Jan Hutsebaut (aquarellen en etsen), Willy De Lathou wer (landschappen). Her man Heyvaert (bloemen, landschappen en stillevens) en de enige vrouwelijke kunstenaar in het gezel schap Marie-Christine Van Nuffel. Het geheel wordt versierd door Chris Ver meulen die voor deze gele genheid gemaakte bloem- stukjes zal exposeren. De opening van deze ten toonstelling is voorzien op vrijdag 25 juni om 20.00 uur. Volksvertegenwoordi ger Norbert De Batselier zal de kunstenaars inleiden. Men kan deze merkwaar dige tentoonstelling bezoe ken zaterdag 26 juni van 17.00 tot 22.00 uur en zon dag 27 juni van 10.00 tot 12.00 en van 16.00 tot 20.00 uur. Ter gelegenheid van «Plech-kermis» te Erembo- degem worden er jaarlijks een aantal tentoonstellin gen ingericht, onder meer ook op plaatsen die daartoe niet helemaal geschikt zijn In het oud-gemeentehuis ligt dat wel even anders. Het was in dat mooie kader dat Lieve De Vos haar wer ken expozeerde. Ook het blijmoedige werk van Lieve De Vos droeg veel bij tot deze blijmoedige sfeer. Als beroepsfotografe weet zij de kompozitie in het vlak ijzersterk te ma ken en nauwkeurig om te springen met het kleuren palet, zonder echt gebruik te maken van het gehele kleurengamma. Toch slaagt zij erin een goed uit gebalanceerd geheel te brengen waarin de licht- en schadu w-techniek opval lend sterk naar voor komt. Lieve De Vos. niet alleen schilderen, ook handwerk is Dat blijkt uit haar repro- haar niel vreemd. (ad) dukties van oude meesters. In één jaar K.A.V.-werking kan een zo ruim thema als «het gezin» vanzelfsprekend niet worden omvat. K.A.V. werkt dus in het werkjaar 82-83 verder hieromtrent. Wél met nieuwe aspekten; relatie binnen het gezin, gezin en geloof, gezin en arbeid, gezin in krisistijd. Het jaarthema werd dan ook aan ruim 150 bestuurs leden uit 42 kringen verder uiteengezet voor het Verbond Aalst. Nationaal verantwoordelijke Gusta Frooninckx lichtte dit onderwerp inhoudelijk toe. Verbondsvoorzitster Julia Lievens leidde een pa- neelgesprek in waarin ook Mariette Van Schoor, E.H. Limpens. Gonda Francois en Lut Bosteels verschillende aspekten ervan beklemtoonden. Afscheid werd genomen van Julienne Pieters, KAV-Verbondssekretaris die sinds april KBG-se- kretaris werd. Er kwamen vanzelfsprekend bloe men. speeches, geschenken, gezang en een heel prosit bij te pas wegens haar jarenlange inzet in de won hij op 30 jarige leeftijd kademies van Sint-Niklaas in 1968 een kompositiewed- strijd met zijn werk «Wes- Jp vrijdag 2 juli om 20 uur heeft in de feestzaal van de gemeenteschool, 30 juni tot en met 2 juli verschillende orkesten en koorzang van de muzieka- jolenberg la te Baasrode een kunstkoncert plaats dat zal worden uitgevoerd aanstaande. Zoals gezegd n het kader van de Play-In voor jonge muzikanten. Het Oostvlaams Fedekam zal deze Play-In worden ge- èugdorkest met 80 uitvoerders zal er gedirigeerd worden door de Nederlan- Ieid do°r Kees Vlak, een Ier Kees Vlak. Het koncert kadert ook in het 110 jarig bestaan van de zeer bekend komponist en tern Raposdy» Kees Vlak [oninklijke Katolieke «Harmonie» De Eendracht uit Baasrode die het genoe- arranKuer voor orkesten zal worden bijgestaan door ,n had deze Play-tn voor jonge muzikanten te mogen organizeren. jengdbiasorkesten" met,Je 1980 had voor de eerste aan. De steeds toenemende zal gewerkt worden aan de doeld aJs opleidingsorkes- jte Play-In plaats. De be- streren dat overduidelijk: jong koncertprogramma. Bide Nederlandse kompo- 47 in 1980 en nu reeds 70, Dit orkest zal dan een eer- en arrangeur Henk waarbij moet worden opge- ste uitvoering verzorgen op in Lijnschoten leidde die merkt dat als voorwaarde de slotavond van de Play-In van unifestatie. Voor de pro- voor deelname vereist in de feestzaal van de ge- uur inde Oost-Vlaanderen was wordt dat de jonge muzi- meenteschool te Baasrode, ireen 660 Primeur Het was kant ree<is minstens twee terwijl het eveneens zai S derdaad de allereerste jaar instrument speelt, en koncerteren op de provin- V f44* dat a^11 Jonge muzi- niet ouder is dan 23 jaar. ciale Fedekamkampioen- Gedurende Sint-Lambrechts-Wolu- we Het geheel zal in een open, gezellige en onge- dwongen sfeer verlopen. Willy Dauwe, hoofd van de Daarvoor staat de Ko- lessenaar trombone bij het Filharmonisch Orkest van ninklijke Katolieke Harmo nie De Eendracht uit Baas- laal te derge- inschrijvingscijfers demon- uitbouw van een eigentijds ten naast de senioresorkes- de BRT en Bert Peeters, le- rode in. Vermelden we nog r>- t#»n Toifo «roe vnn» raar muzikale opvoeding te dat de toegangsprijs voor Bazel en leraar notenleer en het koncert 60 fr bedraagt. ten. Zelfs was Kees Vlak twaalf jaar muzikant bij tp mniipprpn TV» hoHnp. ifpnt niot uAmnnn 0 u» ic ouu-rauwei» en na de valt op de speelplaats van dan onmiddellijk te ver- R^^^1h;k°mnz',k- laten uiteen gaan na het kle_inTeïsSefopT lïï 2e-^ei.si?880h001 de trekken naar de speelplaats «ges is immers drievou- einde van de driedaagse, vember. Het programma ganizeert dfFsïXrenu een ig: op de eerste plaats als Deze suggestie gaf meteen van het koncert zal worden groot muziekfestival onder Uniek ^gelegd door gastdiri- S vormvin «r -'Jnunnen maken met de oprichting van het Oost- K Men heeft de bedoeling v 1de Efeponist dirigent en zijn vïaams^FedSa^eu^oh £n peSonhS' S^e' dag-'etS apeCiaalB °P speelplaats gedu Span erk: ten tweede samen kest. De rekrutering ervan hebben. Voor Lefhebbers ziekverenieineen ïktien andere vrienden mu- zal gebeuren in het kader van betere blaasmuziek is dewerkine- zullen verlenen 00 ta Bk maken en ten derde van de driedaagse Play In dit koncert in elk geval een Ze komen uit Sint-Pauwels van de meisjesschool waar het verdere programma wordt afgewerkt. Elke muziekmaatschappij 4 Qj oor een publiek een kon- en de diverse stages voor uniek gebeuren in de «uitvoering verzorgen instrumentisten in de loop streek, nder leiding van de gast- van het jaar. Onder des- mponist-dirigent kundige leiding van de le- Play-In "J *0 se formule sloeg bij de den van de technische kom- De Play-In te Baasrode iiropfl jngeren al onmiddellijk missie harmonie-fanfare heeft plaats van woensdag mu- maken. De muziekvereni- rende een twintigtal minu- ziekverenigingen hun me- gingen vergaderen in hun ten aantreden met een mooi respektievelijke lokalen om ingestudeerd programma. 14.00 uur en vertrekken Het zal dus werkelijk de zelf, De Klinge, Belsele, dan om 14.30 uur volgens moeite lonen om een kijkje Waasmunster, Hamme een bepaalde uitgestippelde te komen nemen en vooral Sint-Anna en Elversele. wandelroute om samen te om te luisteren. Meer dan Verschillende van deze komen op het Driesplein 200 uitvoerders zullen dit maatschappijen spelen in om 14.45 uur. Daar ge- unieke gebeuren gestalte ere- of eerste divisie van de beurt dan het speciale aan geven. De 61-jarige Maurits Van Overwalle. die in de kleistraat. 46 te Erembodegem woont, beleefde tijdens de voorbije kermisperiode op Erembodegem-Terjoden wellicht enkele «gelukkige» dagen. Hoewel hij reeds verschillende jaren louter als hobby, maar toch zeer handig, penseel en palet hanteert, was het voor hem een uniek «experiment» om voor het kunstminnend Terjoden, in de parochiezaal van Terjoden, gedurende een viertal dagen zijn talenten ten toon te spreiden. Ook voor Schepen Roels was het een genoegen, op de vernissage van de ten toonstelling - heel wat ge nodigden te mogen verwel komen. Hij belichtte Maurits Van Overwalle niet enkel als vriend, maar meer nog als kunstenaar, als iemand die merkwaardige talenten be zit. die trouw blijft aan zichzelf, aan zijn persoon lijkheid en originaliteit. In zijn werken zit een grote diversiteit. Ze hebben meestal te maken met het Vlaamse landschap. Zijn sneeuwlandschappen, bloe men en stillevens getuigen van een open kijk op de natuur en van een specifie ke visie op alledaagse din gen. Ze zijn harmonisch opgebouwd naar vorm en kleur en omvatten een rijkdom aan expressie. «Maurits, door deze ten toonstelling werd een oude droom voor u werkelijk heid. Ik hoop dat wij nog veel werken van U zullen mogen bewonderen...» wenste schepen Roels hem vrijdagavond toe. Heel wat kunstliefhebbers werden echt aangenaam verrast door Van Overwal- le's technisch volmaakt oeu vre. De tentoonstelling groeide uit tot een sukses: een waardevolle stimulans voor deze Erembodegemse schilder om op de ingesla gen weg ijverig verder te gaan. D.B. Ook dit jaar maakt de bekende kunstgroep Nele uit Grembergen een rondrit naar het buitenland. Voor dit jaar opteerde men voor het Groot- Hertogdom Luxemburg. Het vertrek van de tournee is voorzien op vrijdag .2 juli om 14.30 u. op de grote parking aan de Dr Haeckstraat 22, te Grembergen. Er zijn verblijven voorzien in Vianden. Echternach. Clervaux en Emberloup. De veertig meisjes die samen de kunstgroep Nele vormen zullen wegblij ven tot 8 juli Met hun minzaamheid en vriendelijk heid zullen zij er ook een aantal optredens verzor gen. maar ze zullen ook van de gelegenheid gebruik maken om het land te bezoeken. De Voorpost - 25.6.1982 - 21 i de Onze-Lieve-Vrouw Hemelvaartkerk te elangi jstelling op de vooropening van de tentoonstelling t fdegem. (ad) de parochiezaal Op maandag 7 juni overleed Armand Troubleyn, 73 jaar oud, in Temse vooral bekend als medestichter en trouwe muzikant van de harmonie Recht door Zee. Hij was de medestichter die het langst muzikaal aktief bleef (tot eind 1976). A. Troubleyn werd geboren op 25 augustus 1908, en was het vierde van de negen kinderen van slager Frans Troubleyn. 16 jaar oud werd hij mandenma ker, o.a. bij Charel Smet, Recht door Zee's eerste onderchef. In 1928 begon zijn loopbaan bij de spoor weg. Hij was achtereenvolgens porteur aan het station van Temse (1928-1938), haltechef aan het kruispunt Eigenlo (1938-1952) en ladersbaas in het hoofdstation te St-Niklaas (tot bij zijn oppensioen- stelling in 1968). Een goede elf jaar oud, was Armand van bij de stichting van de harmonie Recht door Zee (1920) muzikaal aktief. Hij speelde achtereenvolgens pis ton, trombone, bombardon en van 1957 aftuba. Zoals zovele andere Temsenaren had hij zijn eerste noten geleerd bij koster Frans D'Hooghe in 't Missie huisje. Van 1946 tot 1958 maakte hij deel uit van het bestuur. In 1971 werden de overlevende mede stichters in het bestuur opgenomen, zodat hij er sindsdien opnieuw deel van uitmaakte. 56 jaar lang, tot eind 1976, was hij muzikaal aktief; daarmee was hij de medestichter die het langst als muzikant aantrad. Zijn gezondheid verplichtte hem tot rusten. A. Troubleyn was een uitzonderlijk «sociétair». Alle repetities, uitstappen, concerten,, maakte hij mee, zodat hij vaak als voorbeeld werd gesteld voor anderen. Het noodgedwongen stopzetten van zijn muzikale aktiviteiten viel hem zeer zwaar, maar hij bleef zij het vanop afstand meeleven met de harmonie. In oktober 1980 werd hij, samen met de andere overlevende medestichter Jan Van Lancker, uitbundig gevierd. Vorig jaar nog kende het ACW- Temse hem een onderscheiding voor kulturele ver dienste toe. A. Troubleyn, gehuwd met Margriet Verdickt en vader van twee kinderen, maakte ook lange jaren deel uit van de KWB van Temse-centrum. In 1954 werd hij bestuurslid, van 1962 tot 1967 was hij sekretaris. Zaterdagochtend werd Armand Troubleyn onder ruime belangstelling ten grave gedragen. De har- monie Recht door Zee begeleidde de rouwstoet en speelde treurmarsen. Voorzitter Désiré Van Riet belichtte in een ontroerende lijkrede de verdiensten van de afgestorvene. Het binnenkort verschijnende nummer van het tijdschrift van Recht door Zee zal hoofdzakelijk aan A. Troubleyn gewijd zijn. Jan Van Lancker (°1900) is nu de enige overlevende medestichter die nog met Recht door Zee verbonden is. Van bij de stichting in 1920 maakt hij deel uit van het bestuur, wat wellicht een unicum is. Mèt de harmonie Recht door Zee begeleidde hij zijn goede vriend A. Troubleyn naar diens laatste rustplaats. n Driegoten koncerteerde de Koninklijke Liberale Harmonie Kunst en Vrijheid(vh) .Tiemand hoeft nog te bewijzen dat Sint-Niklaas een bakermat aan het worden is op gebied van muziekinitiatief. Dat er met wild entoesiasme gewerkt wordt aan icertpromotie bewijst dat opzet om voor 21 augustus alweer een monsterpro- iktie op het getouw te zetten: het 2° Sinterklaas-Rockfeest. En dat Peter 'dryga daar voor iets tussenzit zal memand verbazen. Deze breedlachende ?ool heeft reeds meermalen bewezen dat hij van koncertpromotie meer dan kaas gigeten heeft. Dat hij vanuit zijn bruggehoofd, 't Landhuis te Sint-Niklaas, reeds rdere rockgroepen het land heeft ingestuurd is door menig muziekliefhebber 'eten. Het voorbije jaar nam hij niet alleen de organizatie van de wekelijkse icerten in het Landhuis op zijn aktief maar kreeg hij het ook voor elkaar om nand. Thijs Van Leer, John Hiseman, Chris Slade en andere grootheden naar het Wase kamp te lokken. Sint-Niklaas leefde en kreeg de allure van een icertmekka. Het entoesiasme van deze Pool werkte zo aanstekelijk dat zijn litiatieven navolging kregen. Hij gaf het muziekminnend Waasland dat zelfver- luwen, nodig om eens iets anders te organizeren dan pensenkermissen en wielerwedstrijden Samen met zijn ploeg naarstige medewerkers. Lien Pilaet. Luc Behiels en Hein De Meester heeft Peter Przydryga de voorbereidingen voor het irgenoemde rockfeest aangepakt. Nu reeds staat vast dat niet minder dan twaalf rockgroepen de koncert podia op 21 augustus zullen komen teisteren Het grootse festijn zal twee luiken omvatten. In het eerste luik vinden we Derrol Adams (U.S.A.), Doe maar (Ned.), Top Act (Ned) en de Belgische formaties TC Matic, De Kreuners en De 2 Belgen. Het tweede luik brengt talenten van eigen streek op het podium: Rip, Thor, Freezer en Virgin. Kurt Van Eeghem zegde voor deze gebeurtenis zijn belangenloze medewerking toe. Het opzet van het tweeluik bestaat erin de festivalgangers doorlopend in de ban van de muziek te houden Vermits de organizatoren niet in Sint-Niklaas zelf terecht konden, werden kontakten gelegd met de buurgemeente Waasmunster Daar kreeg men de beschikking over het G.O.C. (vroeger Cole), een zalenkompleks dat aan alle eisen kon voldoen De beide luiken van het festival zullen georganizeerd worden in twee rerachillende zalen, respektievelijk 2400 en 750 vierkante meter groot. Dank zij de hulp van een 60-tal entoesiaste medewerkers wordt het rockfeest van 21 lugustus vast een happening die men best niet mist indien men «in» wil blijven. 1 vod In één van onze juli-nummers komen we dan ook meer uitvoerig terug op dit lijk k belangrijk festijn voor liefhebbers van rockmuziek. P.V

De Voorpost | 1982 | | pagina 21