Rusthuis «Hof ter Zwijvicken» wordt tweemaal groter j Wm HOF TER ZWIJVICKEN De eerste steen wordt aangebracht. Een feestdronk op het sukses De h. en mevr. Mechant danken de aanwezigen voor hun belangstelling 22 - 25.6.1982 - De Voorpost Raadslid Willy De Cock tijdens zijn toespraak Het rusthuis Hof ter Zwijvicken is omgeven door een echt park prijs inbegrepen, öok eventuele hulp, zodat de reeds lage kostprijs nog veel interessanter wordt. Het Hof ter Zwijvicken heeft eigenlijk weinig van een klassiek bejaar dentehuis. De mooie vil la, temidden van een uit zonderlijk park met prachtige treurwilgen, rustige zithoekjes er zonnige plekjes, waar de patiënten genoeglijk kunnen keuvelen. De fa miliale sfeer die dit te huis uitstraalt plant zich voort in alle geledingen. De gezellige kamertjes worden bijzonder goed onderhouden en de pa tiënten mogen er gerust hun eigen radio of tv meebrengen. Ander zijds is er ook gemeen schappelijke tv in de praatkamer, waar ieder-, een zo maar binnen en buiten loopt, waar dus een huiselijke sfeer heerst. De bewoners van het rusthuis werken zelfs graag mee aan de bezig- heidsterapie. Ze maken in feite kunststukjes met «houten spelden» sommige ervan zijn reeds tentoon gesteld op diverse gelegenheden. Het «Hof ter Zwijvic ken» biedt dus een volle dig gamma aan verzor ging, een bijzondere sfeer en een zeer goede begeleiding. Het leven is er huiselijk, joviaal en vriendelijk. Ondertussen werken idag 2 Freddy Mechant en zijn echtgenote volop aan de verdere uitbouw van het rusthuis dat niet alleen in het Dendermondse reeds een zekere faam heeft verworven. We kunnen niet anders dan de woorden van volksvertegenwoordiger Verberckmoes en raads lid Willy De Cock be amen: de privatizering van de gezondheidszorg kan niet anders dan de dienstverlening verbe teren. Publirep. DC EV en MDB Freddy Mechant en zijn echtgenote verzekerden dat alle voorzieningen zoals ze nu zijn zullen blijven bestaan. Geopend in december 79 was er geen enkele patiënt. Het duurde tot Pasen 1980 voor het rusthuis een volledige bezetting kende en toen was het hek van de dam. De aanvragen bleven toestromen, maar de meeste ervan moesten geweigerd worden bij gebrek aan plaats. De faam van een dergelijk privé-rusthuis verbreidt zich snel: de sfeer is er gemoedelijk en de servi ce perfekt. Freddy Méchant en zijn echtgenote gaan ook de meer ingewikkelde ge vallen niet uit de weg. Iedere zestig-plusser heeft recht op verzor ging, zeggen ze, ook al is Heel wat belangstelling r de eerstesteenlegging van het nieuwe gebouw van het Hof ter Zwijvicken Volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes en het Dendermondse raadslid Willy De Cock hadden vorige zaterdag niets dan woorden van lof over het initiatief van Freddy Mechant en zijn echtgenote om in Sint-Gillis een rusthuis voor bejaarden op te richten. Er zijn ondertussen al bijna drie jaren voorbij gegaan en die periode heeft bewezen dat een dergelijk projekt niet alleen mogelijk is maar zelfs meer sukses kent dan verwacht. Vorige zaterdag waren we immers aan de eerste steenlegging toe van een belangrijke uitbreiding, waaraan gedurende de volgende maanden zal gewerkt worden. Het Hof ter Zwijvicken ken de zo'n enorm sukses dat er dringend moest bijgebouwd worden. Het rusthuis dat mo menteel elf kamers telt met 23 bewoners vol doet niet meer aan de vraag en het domein, in het hartje van Sint-Gil- lis-Dendermonde, is groot genoeg om er nog een flink stuk bij te bou wen. Liefst vijftig plaat sen worden er ge- kreëerd, verdeeld over 31 kamers. ie wat minder-valied. De gasten worden er op de voet gevolgd en per soonlijk verzorgd. Daar voor zijn er natuurlijk allerlei voorzieningen. Er is niet alleen de eigen keuken, waarin Freddy zelf lange tijd de scepter zwaaide, maar perma nent zijn er tien mensen die een ganse dag ten dienste staan van de pa tiënten. Daaronder zijn er twee verpleegsters, een kok, een kinesist, enkele bejaardenhelp sters en mensen voor het onderhoud. De perma nentie wordt er dag en nacht verzekerd. Dok tersadvies is er in de RUSTHUIS De Heer en Mevrou» Sint-Gillislaan 6 Fr. MECHANT-PERSUN 9330 DENDERMONDE Rusthuis - Verzorgingstehuis Tel. 052-21.15.38 De toegangspoort met de hoofdingang

De Voorpost | 1982 | | pagina 22