'rek Kusto en Paul Lambrichts definitief bij SK Beveren Op de voetbalbeurs... Versterking uit Rotterdam Frankie Vanhaecke naar VW Hamme Uit de oude doos Walivo straks met een veteranenkompetitie... De Voorpost SPORT VOETBAL Hfte transferbedrijvigheid bij Beveren SK Beveren de Looise jongeren Pa- Stalmans en Julien trs een semi-profkon- aanbood was het met- iuidelijk dat de Wase volgend jaar een erg urgs tintje zou krijgen. Schoofs en Theunis n de Limburgers im- vier plaatsen in de '"dt lauwe kern. ar blijft het echter :Pte: bij want inmiddels h°° en de Waaslandse ver- et t" Dordelijken ook de 27- n a :Paul Lambrichts aan- 33 rven. Daarmee kreeg 'S; ptaris Van Goethem i want hij was het die e de plaats van Freddy »evt /erh IV d acing Boon wijk ndc (e kern van Racing Boonwijk wordt volgend sei- te I ten aangevuld met Mare Willems en Ronny De et s tyter. Willems werd voor één seizoen overgenomen loot in Eendracht Opstal. De Feyter komt voor eenzelf- lol i periode over van S. K. Lebbeke. Met Pierre n loerenhout kwam het eveneens tot een overeen komst. Hij blijft lid van de derde provincialer. :rel< laarmee ging ook zijn oorspronkelijke club Lutter- eeo de akkoord. Ludo Pissens (S.K. Lebbeke) gaat 2 va ijn tweede seizoen in bij de Boonwijk en zijn broer afd t0 blijft zoals eerder al gemeld speler-trainer. '931 fellicht wordt ook het verblijf van Johan Daman veel FC Baasrodemet een jaar verlengd. w s<ffndracht Opstal ire Goossens is de eerste nieuweling die Eendracht ids Opstal aantrok. Hij komt definitief over van I i Vilskracht Moorsel Anderzijds verlaat Mare Wil- cha jns de Buggenhoutse wijkploeg en stapt voor één wbc ri zoe over naar Racing Boonwijk. Opstal trok ook krk Van Mulders van Sparta Buggenhout voor een 'ur aan. Het betreft een aanvaller. Etienne Van der geg 'reken, een middenvelder komt definitief over van lai Sparta Buggenhout. Dat is ook het geval met Dirk 'astenavondt die overkomt van Peisegem-Merch- Buyl een ervaren voetbal ler wou zien. Met de Win- terslagstopper Lambrichts zit Beveren meteen voor enkele seizoenen goed. Vo rige week besliste het be stuur van Beveren ook dat het geen nieuwe reserve doelman zal aantrekken. Men wil op Freethiel nu Dirk Rosez, die terugkomt van een stage bij Eendracht Aalst, als doublure voor Fi- lip Dewilde gebruiken. De oorspronkelijke invallers- doelman voor het voorbije seizoen. Kris Fissers (21) daarentegen gaat definitief naar bevorderingsklub Germinal Ekeren. Bob Ste vens, vroeger jaren aktief bij KV Mechelen. gaat nu naar Racing Mechelen. De enige kernspeler van het voorbije seizoen die nog geen kontraktverlenging had was Dieter Weihrauch. De 23-jarige Duitser kreeg als laatste een nieuw kon- trakt voor twee jaar. Enkele dagen voor het einde van de binnenlandse transferperiode kreeg Theo Bordui de toestemming om naar Eendracht Zele te ver trekken. De 20-jarige cen trale verdediger die ver schillende wedstrijden met de militaire ploeg speelde, een vaste Uefa-waarde werd en bij Beveren enkele keren bij de invallers aan trad en zelfs op de bank verscheen, moet bij de Ze ienaars spelmaker Peter Van Wambeke vervangen. Ook Jan Van Eycke ver trekt, voor een jaar, bij Beveren. De aanvaller werd uitgeleend aan Nino- ve. Bij de Waaslanders blijft nu alleen Ludo Jans sen onzeker omtrent het volgende seizoen. De spits die enkele keren met de kern van Beveren het veld mocht opdraven in het voorbije seizoen, onder handelt nog met Lede en Eeklo. Het voornaamste trans- fernieuws bij Beveren is F.C. Baasrode De enige, en vermoedelijk laatste transfert die h.C. Spai iaasrode deze week regelde betrof Lieven D'Hollan- steu kr. Hij komt voor één seizoen over van V. W. J ju flamme. d Inventus Schounaurde Vierde provincialer Juventus Schoonaarde heeft en kele versterkingen aangetrokken. Zo komt Luc Van der Straeten, een aanvaller, voor een jaar over van Robur Moerzeke. Ook doet Juventus een beroep op Ronny Gribbe van K.A.V.D. Deze speler komt eveneens voor een periode van een seizoen over naar stad Schoonaarde Hij vertolkt een functie op het midden veld. Jean Pierre Biebaut. die 35 is. en dus over een vrije transfert beschikt heeft te kennen gegeven als doelman in Schoonaarde te blijven. Rapide Lebbeke Rapide Lebbeke heeft Francis Van der Straeten voor één seizoen overgenomen van S.K. Lebbeke Hij vertolkt in principe een verdedigende rol oj een functie op het middenveld. Een paar jaar geleden kwam hij een seizoen uit voor S.K. Grembergen Willy Moyson die al twee jaar lid is van Rapide Lebbeke blijft voor eenzelfde duur bij de vierde provincialer. Minder goed nieuws is er omtrent doelman Jan Van der Meersch. Hij botste tijdens het voorbije weekend met zijn auto in de omgeving van Bornem tegen een boom. Hij werd daarbij vrij zwaar &ewond en naar het ziekenhuis overgebracht. We wensen Jan in ieder geval een spoedig herstel. V.W. Hamme Zoals elders al gemeld trok V. W. Hamme Frankie Vanhaecke aan van Gantoise en stond het Daniel De Paepe als speler-trainer af aan Evergem-center. Ver- ter was men nog tn onderhandeling met Eendracht Zele voor het eventueel aantrekken van doelman De Wilde voor één seizoen. Eric Boone keert terug uit Oudegem en wordt niet meer getransfereerd. Verder wordt Mare De Malsche speler-trainer bi] vierde provincialer Valentino's Overmere en wordt ook Henry D'Hoey voor één seizoen lid van de Donk- ploeg. Voor een periode van één seizoen staat V. W. Hamme volgende spelers af: Danny De Beule (Ro bur), Luc Tassent en Eddy Malfliet SombekeJ, Raoul Van Moeseke en Mare Vercauteren iRupel- nonde). Guy Rooms (Haasdonk), Peter De Heyn (Kruibeke), Paul Mees (Baasrode) en Luc Maes BerlareMet deze laatste club is men nog in bui onderhandeling in verband met een overgang ite t Herman Brusselmans. Man De Landtsheer wordt mimi <lefinitief lid van Wilskracht Moorsel. igsi lister S-K. Berlare S-K. Berlare is nog niet bedrijvig geweest op de iransfertmarkt. Er werd voorlopig nog niemand aangetrokken Met V.W. Hamme was men deze week nog in onderhandeling om het verblijf van Herman Brusselmans te verlengen. Iets wat algemeen werd verwacht. Robur Moerzeke Robur Moerzeke heeft Guido Laureys voor één jaar aangetrokken van Gerda St.-Niklaas. Het gaat om een doelverdediger. Als invallersdoelman komt Dan ny De Beule voor een jaar over van V. W. Hamme. Óok werd een middenvelder aangetrokken. Het betreft De Prijcker van Gerda St.-Niklaas. Hij werd voor een periode van één seizoen aangetrokken. Robur Moerzeke stond de twaalfjarige Benny Huyle- broeck een miniem voor twee seizoenen af aan S.K. Beveren. Eendracht St.-Gillis De St.-Gillisse tweede provincialer heeft Dirk De Leeuw afgestaan aan Lutterzele. Het het ook drie jeugdspelers overstappen naar deze club. Het betref fen de gebroeders Moens. K.A.V.D. Zoals in de meeste clubs komt het ook bij K.A.V.D. op de centen aan. Men hoopte op de valreep nog een versterking aan te trekken voor het middenveld. K.A.V.D. stond wel Ronny Gribbe af voor één seizoen aan Juventus Schoonaarde. Anderzijds keert Patrick Wets, op eigen verzoek terug van Eendracht Meldert. S.K. Lebbeke S.K. Lebbeke heeft Eddy Van den Steen definitief afgestaan aan Racing Wetteren. Ronny De Feyter stapt voor één seizoen naar Boonwijk over, terwijl Francis Van der Straeten het bij Rapide Lebbeke hoopt waar te maken. Rudy Van Biesen werd afgestaan aan Red Star Opdorp. S. K. Lebbeke hen at op 25 juli de trainingen en organiseert op vrijdag 27 augustus om I9u een persconferentie. Sparta Buggenhout Geen nieuwe gezichten bij Sparta Buggenhout waar men zelfs bij het ter perse gaan nog op zoek was naar een trainer. De rij van spelers die Sparta verlaten werd deze week nog uitgebreid. Zo verhuizen Dirk Van Mulders en Etienne Van der Vreken naar Eendracht Opstal. Eerstgenoemde voor een jaar. Van der Vreken ten definitieven titel. Gaston Cau- wenberghs ziet zijn verblijf tn Bonheyden andermaal met een seizoen verlengd. S.K. Oudegem Het meest vermeldenswaardig feit bij S. K. Oudegem is het ontslag van clubleider Paul Pensaert. Hij behoorde indertijd tot de stichters van de. Oudegemse voetbalclub en heeft er zich ruim tien jaar lang biezonder sterk voor ingezet. Het ontslag van deze clubleider betekent in ieder geval een zware slag voor S.K. Oudegem. Enkele spelers verlaten de club. Het gaat om Eric BooAe die terug naar zijn oorspronke lijke club V.W. Hamme keert en Henry D'Hoey, ook een *Hammenaar die lid wordt van Overmere. Men was woensdagavond laat nog in onderhandeling met twee aanvallers. Om wie het gaat was bij het ter perse gaan nog niet geweten. Wie trainer wordt in Oudegem mag joost weten. Vermoedelijk wordt het iemand uit eigen rangen. Als de portemonneeleeg is moet men van de nood een deugd maken. F.C. Wieze De aanvaller Roland Delsin van S.K. Lebbeke die vroeger nog bij R.C. Wetteren heeft gespeeld werd voor een jaar afgestaan aan F. C. Wieze. K.A.V. Dendermonde Aanvaller Johan Spanoghe en middenvelder Garry De Kinder werden door K.AV.D. voor een jaar afgestaan aan S K Aalst. Theo Bordui (SK Beveren naar E. Zele Eendracht Zele heeft zich definitief de diensten verzekerd van de 20-jarige Theo Bordui van SK. Beveren. Deze jonge centrale middenvelder wordt de vervanger van Peter Van Wambeke. Hij scoorde in het voorbije seizoen 20 doelpunten bij de SK- reserven. Bordui was Uefa- en militair-internationaal en zat enkele keren op de bank bij Beveren. echter de definitieve aan werving van de 27-jarige Marek Kusto. De aanvaller van Legia Warschau, die momenteel met zijn team in de Mundial te Spanje mee draait, werd definitief aan geworven door SK Beve ren. Hij tekende een kon- trakt voor drie jaar bij de Waaslanders. De geelblau- we supporters kunnen de nieuwe aanwinst vanaf vol gende week opnieuw aan het werk zien op de warme velden van Spanje. De Po len moeten er in de tweede ronde immers tegen de Bel gen het veld in. VW Hamme heeft Frankie Vanhaecke van AA Gent definitief aangeworven. Vanhaecke is een achtentwintigjarige aanvaller die voordien nog uit kwam met Cercle Brugge, Anderlecht en RWDM. De Hamse vierdeklasser heeft anderzijds doelman Daniël De Paepe afgestaan aan Evergem-Center. De Paepe wordt er speler-trainer. Hij is 34. Vroeger kwam hij nog uit voor SK Lebbeke en Lokeren. Vorig jaar trainde hij in Hamme de B-kern. (e.d.m.) Eendracht Aalst. Het kan niet ontkend worden dat Eendracht Aalst zich biezonder ijverig toont op de voetbal- beurs. Om in de vervanging van Dirk Rosez te voorzien werd de 35-jarige doelman Horvath aange worven. Deze Zuidslaviër speelde voorheen vier jaar voor KV Kortrijk en twee jaar voor Seraing. Gezien zijn leeftijd een vrije transfer zodat hij in feite geen cent kost. Als zijn eventuele vervanger ging de aandacht van Eendracht Aalst uit naar de 21-jarige belofte Frank Van Vaerenbergh uit St.- Kwintens-Lenruk. Hij meet lm94 en werd voor één jaar met optie aangeworven. Als versterking in de verdedigingszone werd de 26-jarige Mare Steyaert (5 jaar Antwerp en 1 jaar Harelbeke) aangetrokken. Hij wordt de nieuwe libero in het Aalsterse team Ondertussen reisde voorzitter Daeleman enkele malen naar Nederland. Het resultaat van zijn speurtocht op de Nederlandse voetbalmarkt werd de aanwerving van de 22-jarige Hans Groenendijk (Feyenoord). Hij zal samen met Geert Van Roy in de spits lopen. Met Piet Wijnberg (Ajax Amsterdam) loopt het minder snor. Ajax is wel bereid deze achterspeler (die o.a. speelde tegen onze Rode Duivels 11. in het Heizelstadion) aan Eendracht af te staan, maar eist, volgens Aalsterse normen, een berg «overgewaardeerde» guldens voor Piet. Ondertussen hebben alle Aalsterse spelers, op Manu Ferrera na, een nieuw kontrakt voor twee jaar ondertekend. Voorzitter Daeleman heeft intus sen opnieuw de jacht geopend op een buitenlandse spits. Veel 'nieuws hieromtrent wilde de Aalsterse voorzitter nog niet kwijt. «We willen die situatie rustig bekijken. We hebben trouwens nog tijd tot eind van de maand juli om buitenlandse spelers aan te werven» vertelde hij ons. Aalst blijft het dus zoeken over de grenzen. Een normale uitloper voor het feit dat op de binnenlandse markt de waardevol le spelers te duur worden geëtaleerd door de klubs. Ondertussen staat het vast dat Eendracht Aalst de trainingen hervat op 17 juli a.s. (abl) Albert Van Haver sleept zich tot aan de eindmeet. Drieëndertig jaar geleden, op 19 juni 1949, werd onze fotograaf Albert Van Haver uit Moerzeke-Kastel kam pioen van België bij de be ginnelingen te Baasrode. Nog maar pas waren de 55 deelnemers vertrokken of Van Haver koos het haze- pad met het doel een premie van 50 fr. op zak te steken. Toen hij tot zijn grote ver bazing na enige tijd nie mand achter zich zag opda gen, duwde hij door en bouwde een voorsprong van twee minuten op. On der impuls van de vier Kas- telse konkurrenten en Lo- wieken De Boeck uit Sint- Gillis, ging men in het pele- ton heftig te keer. De leider moest veel vanzijn voor sprong inboeten, maar hield toch nog enkele honderden meters over om met voor sprong te zegevieren. Burgemeester Smekens van Baasrode trok de nationale driekleur over zijn fiere schouders. Op de foto zien we Albert Van Haver die vrijwel doodop naar de eindmeet bolt. Sportief huwelijk. In de plassende regen huwden twee ruiters van Rijbaan Ptet, Brigitte Heirwegh en Mark Bogaert. Jules Pieters was er als de kippen bij om meeaogenioos te Kussen, (v) Bij Walivo zijn de voetbal kampioenschappen 81-82 al enkele weken achter de rug. Biezonder spannende kompetities trouwens en een uiterst geslaagde kam pioenenviering, werd de apoteoze daarvan. Veel verpozing hebben Walivo's verantwoordelijken echter niet genomen. Deze heb ben de nieuwe kampioen schappen al grotendeels voorbereid. Een noodzake lijkheid overigens om een vlot verloop te kunnen waarborgen en het sukses van Walivo's voetbalkom petities, ligt daarin al vele jaren geborgen. Enigszins begrijpelijk wordt dan ook het feit dat het aantal der aangesloten ploegen, steeds in stijgende lijn wordt opgetekend. Dat is trouwens ook nu weer het geval en bij Walivo, wor den straks ook de vetera nen ingeschakeld. Op verzoek van verschil lende ploegen in dit genre en de groentjes van RC Raap, werden misschien daar eigenlijk de bazisleg- gers van. Dat idee zal nu door Walivo verder uitge werkt worden en in ver band met die veteranen- kompetitie. kunnen de ge- interesseerde ploegen alle inlichtingen bekomen bij Julien Cap, Goudenregen- laan 72." te Sint-Niklaas. Een veertiendaagse speel- kalender behoort er tot de mogelijkheden en inschrij vingen worden verwacht tot 15 juli... (roger van laere)

De Voorpost | 1982 | | pagina 25