MUNDIAL '82 Triomf en ontgoocheling lagen dicht bij elkaar Sovjetunie en Polen Ai tegenstanders in tweede roifc Drie IVIundialcaps voor Mark Baecke Negen suksessen voor Lokerse Body-Builders Pfaff vrees voor sleutelbeenbreuk Gregor Lato voert Polen naar tweede ronde Initiatiekursussen windsurfing Sportfeest KLJ te Lokere Rudy's Gym met eervolle resultaten VOETBAL 26 - 25.6.1982 - De Voorpost Rode Duivels hoopvol naar tweede ronde Na de verrassende 1-0 overwinning van onze Rode Duivels tegen de regerende wereldkampioenen uit Argentinië leek het er even op dat er met de Belgische ploeg niets meer kon gebeuren. De sfeer tussen de spelers was geweldig, er werd gevierd, men was al in de tweede ronde. Die overtuiging won natuurlijk nog veld wanneer Hongarije met een 10-1 zege het zwakke El Salvador opruimde. Ook onze Rode Duivels zouden het tegen de kleine voetballers uit dat Midden-Amerikaanse land niet lastig hebben. De wedstrijd van België te gen El Salvador toonde echter een bijzonder zwak ke Belgische ploeg. We wonnen wel maar er was toen nog nauwelijks reden tot feestvieren. De nieuwe 1-0 zege, nu tegen het on beduidende ploegje uit El Salvador, ging immers ge paard met een echte wan vertoning. Nooit zal de na tionale elf zo slecht ge speeld hebben. Na de ver rassing van de openings match in Nou Camp volgde de ontluistering van de Eu ropese vice-kampioen. Zonder het verre schot van Coeck had El Salvador, na Algerije, Honduras, Koe weit en Kameroen voor een nieuwe verrassing van for maat gezorgd. Gelukkig voor ons bleek trouwens dat El Salvador helemaal niet op een gelijkspel, laat staan een zege uit was. Een afstraffing voorkomen bleek hun hoofddoel. België had van El Salvador een goede les gekregen. Na de onverwachte maar ver diende zege tegen Argenti nië twijfelde niemand meer aan de tweede ronde maar na de steile terugval tegen El Salvador bleek de twijfel in het Belgische kamp te ruggekeerd. Het leek toen wel of het verblijf tussen de palmbomen van Elche onze spelers geen goed had ge daan. En plots werd de wedstrijd tegen Hongarije toch weer de sleutelwed strijd van de reeks. Dins dagavond zouden triomf en ontgoocheling weer dicht bij elkaar liggen. In een wedstrijd waar de slag om het middenveld zo belang rijk zou zijn betekende een nederlaag van onze Rode Duivels het einde van de Mundial. Een gelijkspel was voldoende om onze ploeg voor het eerst uit hun geschiedenis naar de twee de ronde van een wereldbe ker te brengen. Iedereen weet inmiddels hoe moei zaam de Belgen tenslotte dat gelijke spel op de gras mat van het loodwarme Elche bereikten. Onze landgenoten speelden kol- Iektief opnieuw onder de maat. Hongarije was beter, als ploeg zeker. Maar dank zij individuele nummertjes haalden de Rode Duivels het tenslotte toch. De ploeg van de wilskracht is een ronde verder. Daarbij zijn we ook nog reekswin naar, mogen we, samen met Polen en USSR, naar Barcelona voor de tweede ronde. Barcelona waar voor de Rode Duivels alles begon en waar ze nu bo vendien de hoop mogen koesteren nog dichter bij de wereldvoetbaltop te kunnen eindigen. Voetbal is inderdaad merkwaardig. Hugo Aerts Jean-Marie Pfaff kreeg na 207 minuten Mundial- voetbal zijn eerste doel punt te verwerken. Hij was kansloos tegen het verras send optreden van de intel ligent voetballende Varga die voorbij de Belgische muur spurtte en Hongarije op dat ogenblik in de twee de ronde bracht. Tot dan had Pfaff niet veel moeite gehad met de afstandsschoten van die zelfde Varga, Fazekas en Torocsik. Het meeste doel- gevaar bleef echter voor de kooi van Pfaff. Ook in de tweede helft. Hij bleef ech ter overeind. Eric Gerets niet. Hij werd na een uur spel door zijn doelman te gen het gras geplakt en moest uiteindelijk met een hersenschudding uit het veld. Het werd voor de Belgische verdediging nog zwaarder. Pfaff moest ver uit doel om Fazekas in de grond te boren. Hij hield er terecht een gele kaart aan over. Het vernietigende tweede Hongaars doelpunt werd echter belet. Pfaff vroeg om vervanging, wat op dat ogenblik niet meer mogelijk was. Na de wed strijd kloeg Jean-Marie over pijnen in de schouder. Woensdag zou dat in het ziekenhuis onderzocht wor den. De ploegdokter vrees de echter voor een sleutel beenbreuk. Als dat beves tigd wordt is de Mundial voor Pfaff afgelopen. (h.a.) Het is zover. De Rode Duivels gaan naar de tweede ronde van de Mundial. Voor het eerst 4ringt het Belgisch team verder door. Als reekswinnaar dan nog. Indrukwek kend of niet soms? De manier waarop onze Rode Duivels verder kunnen zal echter weinigen gelukkig stemmen. De openingsmatch werd een taktisch spel, de wedstryd tegen El Salvador een afgang en ook tegen Hongarije werd er kollektief weinig fraais op het gras gelegd. Maar dus toch de tweede ronde. Dankzij de wilskracht. Met als nieuwe tegenstanders de Sovjetunie (tweede van groep zes) en Polen (winnaar uit groep 1). Polen, twee wedstrijden en tweemaal 0-0, kon niet terugblikken op een schit terend Mundialdebuut. De Poolse verantwoordelijken waren duidelijk ontevreden omtrent het vertoon van hun spelers en voor de laat ste wedstrijd van de Polen in de eerste ronde werd het elftal dan ook op verschil lende plaatsen gewijzigd. Gregor Lato bleef echter in de kern. En dat was wel licht ook een wijze beslis sing van coach Antoni Piechnic want de Lokeren- se stervoetballer hervond tegen de Zuidamerikanen zijn wereldkampioenschap- penforme van München '74. Daar werd Lato trou wens topschutter van het tornooi. Lato was dinsdagavond ongetwijfeld de spil van het Poolse elftal. Voortdurend bracht hij de bal naar de voorlijn en met heerlijke voorzetten bracht hij Peru in grote moeilijkheden. De 5-1 eindstand in het voor deel van Polen heeft de Oosteuropese ploeg gro tendeels aan Lato te dan ken. Het tweede doelpunt scoorde Gregor zelf. Bij de andere Poolse goals zorgde hij steeds voor een beslis sende voorzet. Door deze ruime zege stond het voor Polen dins dagavond al vast dat de tweede ronde mocht be twist worden. Met de blijk baar opnieuw goed draai ende Poolse voetbalmachi ne is er voor de ploeg in deze Mundial wellicht nog meer weggelegd. En in de machine bleek Gregor Lato opnieuw een heel belang rijk onderdeel. De kalende Waaslandse Pool kan nog niet gemist worden, (h.a.) Sovjetunie: ernstige outsider De Belgen blijven dus uit het vaarwater van de hoofdfavorieten voor de Mundial: Brazilië, West- Duitsland en Spanje (al we ten we op dit ogenblik nog niet of de twee laatsten in derdaad ook in de tweede ronde komen). Met de Sovjetunie krijgt Guy Thijs wel een stevig elftal als tegenstander. De prestaties van de ploeg gin gen de laatste twee jaar steeds in stijgende lijn en door de schitterende Euro pacupcampagne van Dyna mo Tbilisi won de Sovjetu nie heel wat voetbalaan- zien. De Russen maakten ook een geslaagde rondreis door Zuid-Amerika en vul den hun lange reeks van wedstrijden zonder neder laag aan met een overtui gend optreden in Brazilië en Argentinië. Het was dan ook heel normaal dat de USSR voor de aanvang van het tornooi bij de ernstige outsiders werd gerekend. De resultaten van de Mun dial mogen er trouwens ook zijn. Na de goede wed strijd tegen Brazilië, had den de Russen geen moeite met Nieuw-Zeeland. In de beslissende wedstrijd in groep 6 haalde, in een niet denderende maar wel heel geladen wedstrijd, de Sov jetunie een gelijkspel tegen Schotland. Meteen goed voor de tweede ronde. Polen: steeds goed op Als tweede krijgt Guy zich af of de gedachten wel het voetbal Hun wedstrijden rijk waren zelden gend en hier en d< al gevreesd voor ronde. De eerste strijden op de Mui waren trouwens van die aard om verantwoordelijken) te stellen. Maar hel ploegmaats van dag tegen de Pei lieten zien was topvoetbal. Heel takel, een massa een korf vol doel Polen kwalificeerd net als vier jaar ten koste van Peru. len kwamen in de uitgaven van de W.l wens steeds goed hoek. In West-Di '74 haalden ze zelfs de plaats na een 1 tegen Brazilië Ook Mark Baecke speelde tegen het 'zwakke' El Salvador geen al te beste partij. De Waaslander werkte gedurende negentig minuten nochtans hard om de ploeg wat meer steun te geven. Maar het scheen dat ook Mark zonder een echt duidelijke opdracht op de grasmat rondliep. Aan inzet ontbrak het hem duidelijk niet. Meer dan tegen Argentinië vonden we Mark voortdurend in steun. Het was tegen El Salvador voortdurend een op en af gaan. Hierdoor kwam Baecke enkele keren in moeilijkhe den tegenover de razend snelle en zeer beweeglijke Gonzales. 'El Magico' bleek duidelijk een aanval ler met grote klasse. Een tegen een waren onze ver dedigers altijd gezien. Ook De body builders tijdens een demonstratie, (mdj Op zaterdag 19 juni hadden te Deurne de body-building kampioenschappen plaats onder auspiciën van de W.A.B. B.A. (World amateur body-building association) en in samenwerking met de B.B.S.L.K. (Belgische Bond voor Sport en Lichaamskuituur). Drie verschillende wedstrij den waren er voorzien: kampioenschap van Vlaanderen voor beginnelingen, kampioenschap van België voor kop pels en Mr. International. Lokeren was vertegenwoordigd door Hugo's Sportcentrum uit de Poststraat met vijf atleten. spieren. Dit eerste kampioenschap van België voor koppels werd gewonnen door de meervoudige Belgische en Europese kampioen Ro bert Hendrickx die pozeer- de met Arlette Lavel, Miss België 1982. Hugo Van Bruyssel en Linda Moreno eindigden derde. Hun prachtig poseerwerk werd door het publiek fel geap precieerd. Samen met de vele suppor ters vierden de atleten van Hugo's Sportcentrum nog lange tijd de negen tro feeën die ze uit Antwerpen hebben meegebracht. Het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen zal op een van de vijvers van het provinciaal do mein Puyenbroeck te Wachtebeke initiatiekur sussen windsurfing organiseren. De initiatielessen zullen tijdens de maanden juli en augustus plaatshebben elke week van maandag tot en met vrijdag, naar rato van twee uur per dag. In de maand september hebben de lessen plaats op woensdagnamiddag en gedu rende de weekends. De lessencyclus die tien uren omvat, zal ver zorgd worden door een door Bloso aanvaarde trainer of hulptrainer windsurfing. De bijdrage van de leerlingen bedraagt 850 fr., in deze prijs is het ter beschikking stellen van een volledige surfuitrusting alsook de verzekering tegen ge beurlijke ongevallen begrepen. Om in aanmer king te komen voor deelname moeten de kandi daten ten minste 14 jaar oud zijn en over een zwembrevet van 50 meter beschikken. Hun kan didatuur met vermelding van leeftijd en zwem brevet dient schriftelijk overgemaakt aan de heer Goeverneur van de Provincie Oost-Vlaan- deren, Dienst voor Ekonomische en Sociale Aangelegenheden, Savaanstraat 23, 9000 Gent. Verdere praktische inlichtingen kunnen beko men worden op het Provinciebestuur van Oost- Vlaanderen, dienst sportzaken, tel.: 091/25 25 91 of in het provinciaal domein Puyenbroeck (tel.: 091/55 70 87). Mark Baecke zag - zeker in het laatste halfuur - meermaals zwarte sneeuw in de hitte van Zuid-Span- je- Aan de wedstrijd tegen El Salvador hield Baecke dus geen te beste herinne ring over. De andere Rode Duivels trouwens ook niet. Maar voor de Beverense verdediger kwam daar ook nog een pijnlijke trap op de knie bijDinsdagavond was Baecke toch weer klaar voor de voor onze nationa le elf zo belangrijke wed strijd tegen de Hongaren. Ook nu kreeg Mark het bijzonder zwaar. Met Mar- tos en Fazekas als voor naamste tegenstanders kwam Baecke twee zeer gemo Belgische Hongaj staan. De manier de Belgen in die 1 helft aantraden liet il niet toe zich aanval geg te leven. Ook in de :1 helft moest Baec bre! stendig in het verwi lez< ven. Een tweede Hijne doelpunt was immei lijk, ook na het ge lend doelpunt vai landgenoten. Toen hoe langer hoe me vallend ging akterei het voor Baecke no lijker. Mark wist met overtuiging de terende Hongaren vangen. Baecke du< drie wedstrijden eerste ronde gedure gentig minuten ee hardwerkende Rod vel, heeft iedereen lijk bewezen terec S drie Mundialcaps te dragen. En er vol nog. Op de terreinen achter de kerk van Lokt Heiende heeft op 4 juli 1982 het traditioneel pr< ciaal sportfeest van de Katolieke Landelijke J( plaats. Om 13.30 uur wordt er begonnen met kleurrijke optocht bestaande uit alle deelnemi groepen en versterkt door de fanfare «De moe Vlamingen», waarna het feestprogramma voorj om 14.00 uur aanvangt. De toeschouwers zullen er kunnen genieten demonstraties vendelen en wimpelen, atletiek, miek, volksdans, pyramides enz., een bonte md ling van kleuren, muziek en vlaggen. Het spoi duurt tot ongeveer 18.00 uur. Om het geheel ronden krijgt iedereen de kans tot het plaatsei een volksdans bij het kampvuur. Daniël De Vrieze, voor wie het zijn eerste wedstrijd was, trad aan bij de junio- res-beginnelingen. Deze 19-jarige atleet werd schit terend tweede. Bij de se niors-beginnelingen-licht gewichten werd Lokeren vertegenwoordigd door de ondertussen meer bekende Danny Everaert. Vorig jaar nog vierde bij de ju niores, stak hij nu met kop en schouders boven zijn tegenstanders uit en werd prompt eerste. Bij de zwaargewichten verdedig de sportlaureaat Georges Comelis de Lokerense kleuren. In deze zeer moei lijke kategorie werd Geor ges derde. Hem ontbreekt het nog een beetje aan volume. De twee eersten van elke kategorie mochten nadien meedoen bij de gevorder den om de Mr. Interna tional. Bij de juniors stond Daniël De Vrieze nu tussen meer gereputeerdqpBtleten, maar werd toch mooi vierde. On danks een boel zenuwen haalde hij toch zijn tweede trofee binnen tijdens zijn eerste wedstrijd. Bij de seniors-lichtgewich ten mocht opnieuw Danny Everaert het podium bestij gen, maar nu op de derde plaats. Op aandringen van zijn klubleden trad Hugo Van Bruyssel opnieuw aan bij de middengewichten, on danks een lay-off van twee jaar. Zijn moeilijke tegen strevers waren Guy Verlin den, meervoudig Belgisch kampioen en vierde op de Europese kampioenschap pen in Italië en Mark Hos te. kampioen van België 1982. Tegen de veertigjari ge Verlinden had hij geen verhaal, maar hij werd toch tweede en kreeg er ook nog de prijs van de beste po seerder van die avond bij. Mark Hoste werd derde, zodat Hugo volgend jaar een kans krijgt om Belgisch kampioen te worden. Ver linden moet immers bij de internationalen meedin gen. Vermeldenswaard nog is dat Danny Everaert met 1 punt verslagen werd voor de trofee van de beste buik- Tijdens een training in Rudy's Gyn In Oostende hadden de Belgische kampioenschap pen Body Building plaats. Rudy's Gym uit Aalst was er aanwezig met enkele van zijn beste atleten. De ver diende resultaten bleven dan ook niet uit. Rudy De Troyer (80 kilo gram) eindigde bij de ju niors op de tweede plaats. Hij lukte 405 kilogram in het totaal. Ook Eddy Gy- sels kweet zich uitstekend van zijn taak. Bij het knie- buigen (squat) haalde hij met zijn 67 kilogram een gewicht van 140 kilogram. Wat verre van slecht is. Met een totaal van 425 ki logram werd hij vice-kam- pioen. Mare De Backer, een lichtgewicht van 67,5 kilogram, deed iedereen met verstomming staan. Hij slaagde erin het Bel gisch rekord te breke 192,5 kilogram te M in een stijl die dl kenners een strelin het oog werd gei jS Mare liet het daarbij f Hij duwde ook kilogram de lucht in na hij nog 197,5 ki J deadlifte en met dat een tweede rekord i naam bracht. Het rekord staat nu op 5 gram. Drie ingeschreven en alle drie flinke ties. Men zou voorl de vlaggen uitsteken! Ook trainer Rudy sen was in zijn nopjtl vendien was het de| deelname aan een d ke titelstrijd en dan men meteen dat het meer dan groot te n

De Voorpost | 1982 | | pagina 26