li elrennen: I de profs presteren ondermaats Waaslanders per fiets van Lourdes naar Sint-Pauwels tfy Vanhaerens knap winnaar - w v*, 1 WIELRENNEN De Voorpost - 25.6.1?t£ - 27 Serafien Robbrecht, mevr. Van Kerckhove. Roger Van Kerckhove, Willy De Vliegher, mevr. Kessels, Emiel Kessels, Luc Robbrecht, uitbater Mustang en Frank Wuytack. dw de beroepsrenners te mocht Eddy Van- juichen (ad) Vijf dappere Waaslanders zullen in de maand juli ge durende acht dagen onder weg zijn om per fiets van Lourdes naar Sint-Pauwels te rijden. Gemiddeld zullen Eddy Van Haerens won de profkoers te Erembodegem. (ad) ^gden iorden1 Begeleid door twee wagens, waaron- der een bestelwagen met materiaal en gesteund door belangrijke sponsors hopen zij dat hun onderneming zal lukken. Willy De Vliegher. een me taalbewerker uit Kemzeke, Emiel Kessels. chauffeur te Meerdonk. Serafien Rob- berecht, autobuschauffeur uit Sint-Pauwels, Luc Rob- berecht, rijkswachter uit Sint-Pauwels en Frank Wuytack. rijkswachter uit Kemzeke zullen voor de uitvoering van de stunt zor gen. Hun leeftijd varieert van 46 tot 23 jaar, een heterogeen gezelschap dus dat echter zo te zien beste tijden beleeft in de wieler- toeristenklub Sportvrien den Grovac, gesponsord door de firma met dezelfde naam. De groep zal gevolgd wor den door een bestelwegen. ter beschikking gesteld door Confiserie Carine van Belsele-Puivelde en één personenwagen, waarin Christiane Vermeulen, echtgenote van Emiel Kes sels. Noëlla De Vogel, echtg. Frank Wuytack en Mare De Beleyr met zijn echtgenote Chantal Ver- cauteren. De vijf moedigen en hun volgers vertrekken op 10 juli in Lourdes en zullen op 17 juli omstreeks 15.30 uur arriveren aan het café Mus tang in het Dorp te Sint- Pauwels. De onderneming wordt ge steund door de Waase Bot telmaatschappij, Dranken- centrale Luc Vydt (Steke- ne) en het café Mustang van Sint-Pauwels. De orga nisatie van deze reis is in handen van het reisbureau Ronny's Travel uit het Goudicentrum te Sint-Ni- klaas en de sponsor zorgde voor de uitrusting. liet fels reeds meermaals inval gegeven in deze ru- die na een korte on- Baec breking weer geregeld yerwiileze kolommen zal ver- Je Hijnen, zijn de schaarse- broodrenners uit het Waas land zich reeds geruime tijd aan het verstoppen. Daar lijkt nu toch enige veran dering in te komen, want hoewel Phil Anderson be- iens de W.A.O.D.-koers te Moerzeke gaan de zeven chters de laatste ronde in met de plaatselijke renners weke en Plateaux op kop. (vh) zwaarlijk als streekrenner kan beschouwd worden is en blijft diens pleisterplaats toch Lokeren, vandaar... Deze inmiddels 23-jarige knaap bereidt zich natuur lijk voor op de nakende Tour de France, dat doet hij echter op Vlaamse we gen omdat hij tot dusverre nog niet werd opgeroepen door zijn Franse patron voor Midi Libre of Ronde van de Aude. Niettegen staande dat feit laat Phil niets aan het toeval over en nadat hij zich reeds in de kijker fietste in de prof- koers van Belsele pakte hij ook te Zwijndrecht (afgelo pen woensdag) een vijfde plaats en was hij vrijdag goed voor een vierde prijs te Aart rijke. Deze ere plaatsen bewijzen dus wel degelijk zijn goeie konditie en het lijdt geen twijfel dat Anderson reeds aan een ze ge zou geraakt zijn indien hij enige pioegmakkers aan zijn zijde had. Ook Mark Dierickx haalde een ver dienstelijke negende plaats ke 1 nemi Van Impe en Jean-Pierre De Nil waren de plaatselijke vedetten bij de amateurs die Erembodegem de Prijs Freddy Pijck» verreden, (per) net te 0 aman won de W.A.O.D.-koers te Moerzeke voor Willy Vincke. (vh) binnen in Zwijndrecht en lijkt ook paraat voor de Franse ronde. Slechter ver gaat het Ronan Onghenae: in de eerste rit van de Midi Libre kwam de gebrilde Sint-Niklazenaar immers ten val en liep daarbij een sleutelbeenbreuk op, wat zijn verschijning in de Tour zo goed als onmogelijk maakt. Eindelijk laat Jan Bogaert ook nog eens iets van zich horen, nadat zijn ploeglei ding meer dan een keer kloeg over de weinige pu bliciteit die door haar ren ners werd bijeengereden. Jan is de enige die zich blijft onderscheiden want in de tweede rit van de Ronde van Zwitserland streed de Temsenaar duch tig mee in de groepssprint met een achtste plaats als resultaat. Ook Richard Buckacki eiste nog eens een vermelding op met een zestiende stek in de be- roepsrennerskoers van Neeroeteren. De amateurs hadden het voorbije week niet onder de markt met eerst hun eigen Ronde van België, zondag gevolgd door hun kampioenschap in het Luxemburgse Aye. In de Ronde van België ging Haasdonkenaar Erik Staes met de zege lopen in de individuele tijdrit en ein digden Johnny De Dobbe- laer en Patrick Van Hul respektievelijk als 13de en 15de in de eindstand. Tij dens de titelren konden zich jammer genoeg weinig Waaslanders handhaven: Erik Staes. de gebroeders De Dobbelaer en Patrick Van Hul (na valpartij) vie len vroegtijdig uit en hoe wel het duo Joos-Wuytack wel lang standhield leverde dit alles bijeen slechts een dertigste plaats op voor Jan Joos. Erik Wuytack had op het cruciaal moment met bandbreuk af te rekenen. Buiten deze nationale kon- frontaties is de buit van de streekamateurs niet onaar dig. Woensdag spurtte Ger- rit Van der Aa zich naar de overwinning in Beveren. waar Beno Present als ze vende en Jan Joos als twaalfde werden opgete kend. Zaterdag waren de liefhebbers aan de slag te Belsele en daar ging het tussen drie Waaslanders om de zege. De verrassing was daar kompleet want Rudy Heyns liet zijn twee vluchtmakkers Luk Beniers en Franky Wielandt geen kans. Wel aardig om weten is dat Heyns lange tijd ge stopt was met kompetitie- sport en nu op 31-jarige leeftijd zijn terugkeer viert in de wielerpelotons. De voltreffer in Belsele zal na tuurlijk een hart onder de riem zijn voor de Steke- naar. Verderop in de uit slag vinden we nog Vik Van Landeghcm op een zesde en Miel Van Daele op een twaalfde plaats. Nog op zaterdag werd er gekoerst in Moerbeke en hoewel er slechts 17 ver trekkers waren werd het daar een levendige bedoe ning met als uiteindelijke overwinnaar Lokeraar Ste- faan Van Leeuwen die on der andere Dirk Galle (4de) voorafging in de laat ste rechte lijn. De derde koers voor liefhebbers van zaterdag op Wase bodem vond plaats in Kruibeke en daar kwam geen lokaal ren ner op het hoogste schavot hoewel Beno Present (3de). Erik Verheyen (6de). Luk Thieleman (10de), Pieter Verhelst (14de) en Gaston Pieters (15de) meermaals hadden Amelinckx won te Beveren bij de juniores, (dw) geprobeerd. Naast deze welgevulde uit slagenlijst geven we ook nog de 14de plaats mee van Mark Meuleman in Mache- len. de achtste prijs van Gerrit Van der Aa te Mel- dert en de 13de van Stefaan Van Leeuwen in Moerker- ke. Ook op 13 eindigde Vik Van Landeghem in Bor- nem. terwijl Franky Wie- landt alweer derde werd in Eksaarde waar Francois Nauts als tiende aantikte. Bij de juniores zorgde Kiel- drechtenaar Franky Wee- maes voor de enige bloe- menruiker van de week. Dat deed hij tegen niet te onderschatten tegenstan ders in Herzele-Borsbeke. Wel knap na alle perikelen met zijn gezondheid en het begin misschien van een even grote reeks overwin ningen als vorig seizoen. In Beveren wel een ganse re vue van Wase junioren. -jm. maar niet bij de eerste §gj£2L - twee. Y van Vereecken was t $|jj£y T~ scheepsrecht want drie ver- I V schillende beginnelingen V zorgden voor evenveel ze- iSw V ges. Te beginnen met Guy JmmSf twaalfdeove rwi nm n e van ^alnc^ Roelandl heeft bij de liefhebbers te Meldert sterk moeten rijden om uit de greep van de veertien achtervolgers te blijven, (per) Bornemdaags daarna moest de Temsenaar nau welijks de duimen leggen voor de Brabantse slokop Kris Van Dyck in hun duel te Lembeek. Ook op zater dag toonde Gunther Van Steelandt zijn snelle benen nog eens in Beveren en dat ten nadele van Guy Van Hese (4de). Gerry De Gendt (7de) en Alain Van Raemdonck (10de). Het laatste feestvarken was de ze week Roger Goemans. De Sintniklazenaar ver sloeg het ganse pak renners in de sprint te Stekene- Berg. Dit tot grote teleurstelling van Johan De Prekel (2de). Gino Verbraeken (3de). Gunther Van Steelandt (4de). Franky Polfliet (6de) en Albert Geysels (7de). Manii Bij de liefhebbers te Meldert kwam Patrick Roelandt afgescheiden over de streep, (per) het seizoen vinning behaalde tpsrenners te Erembodegem-Terjoden Hdf heiende wedstrijd ■'"fehet te Erembodegem, ■_J>roodrijders hadden er t zin in en er werd van etaf aan plankgas gege- WKi w'e er n°g het meest :r aan beleefde was de itende wielerklub Ter die meteen aan hun ote prijs toe waren. T zege dit jaar kreeg Torhoutenaar Eddy lerens zeker niet op schoteltje geprezen- 3m di lijken arJia teerd. Het begon al na de eerste omloop. Oscar Die rickx, Poisonnier, Van Ho len, Bruyndonckx. Moens, Lerno. Schoonjans. Desae- vere en de hele voet Moer- len. in een mum van tijd konden deze uitlopen tot 1 min., doch Van Holen en Bruyndonck werden door pech teruggeslagen en daarmee was de fut er vooraan uit. Eens de kop lopers bijgebeend werd er gedemarreerd aan de lo pende band, zoals men dat pleegt te noemen, doch niemand kreeg de vrije teu gel tot in de voorlaatste ronde Ronny Van Holen en Patrick Lemo de kloof sloegen, doch een gesloten overweg stuurde hun plan nen in de war. De wedstrijdleiding besloot hun boni te behouden zo dat alles dan toch nog op zijn pootjes terecht kwam. Eddy Vanhaerens en Oscar Dierick beseften het was nu of nooit. Ze rukten zich los en konden al vlug bij de 2 leiders aansluiten. Dcoh op een 10-tal km. van de finish liet Vanhaeren zijn vluchtgezellen in de steek om al vlug 35 sek. winst te boeken, maar op dat ogenblik zette men ach ter zijn rug een tegenoffen sief op gang, zo geweldig dat het ergste voor Van haeren gevreesd werd. Ed dy Vanhaeren, zich van het gevaar bewust, zette alles op alles; niettemin werd de kloof kleiner en kleiner. De laatste 2 km. deed Eddy er nog een schep bovenop zodat hij toch nog met mi nieme voorsprong de streep kon halen. De spurt voor de 2' plaats werd ge wonnen door Heirwegh voor Louwet en Mare Ser geant. Sportdirekteur Florent Van Varenberg was niet weinig entoeziast met deze over winning van zijn poulain; meteen ook zijn 7' zege dit seizoen!

De Voorpost | 1982 | | pagina 27